seal "crazy"

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1 seal "crazy"

Post by bach »

Sjećate li se ovoga

http://www.youtube.com/watch?v=mUVJU3uWOuo

Seal "Crazy"

Tada kao klinac mislio sam da je i pjesma specijalno napravljena za sarajevo, jer tekst i video i8du savršeno sa paklom koji smo preživjeli.

Gledajući ovaj video koji je namontirao ABC - ov kamerman, pipam se i po glavi i pitam kako sam i ja i bilo ko koga znam preživjeli.

:? :? :? :? :? :? :?
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#2 Re: seal "crazy"

Post by bach »

Stvarno nema ništa niko da kaže.


Lijepo.
User avatar
_ja_
Posts: 424
Joined: 08/11/2005 16:58

#3 Re: seal "crazy"

Post by _ja_ »

Sta bi covjek koji je prosao kroz sve ovo,i ostao ziv, mogao da kaze osim , ko zelio rat u kuci mu da Bog da bio.
Klinci sto se igraju rata u dvoristu , na snimku, to su moj brat i rodzak , tamo malo u daljini sam stajala ja i moja mama . Pred kraj snimka ima jos jedan mali djecak ,sjedi pored vrata i drzi drvenu puskicu i to mi je rodzak, imao je tada samo 3 godine. Hvala Bogu , svi smo ostali zivi, zdravi i citavi. A , znamo svi kako nam je bilo. Nikada se ne ponovilo.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#4 Re: seal "crazy"

Post by ♥ Julianna ♥ »

Kome su migovi probijali zvučni zid, snajperski meci prolijetali pored glave na mostovima, pancirke, pamovi, patovi, 120ke, 155ke fijukale, a modifkovane avionske tutnjale iznad glava.... nikad neće razumjeti kako je i zašto preživio.

Sealu, Bonu, Joan Baez i drugima hvala za što nismo bili samo vijest na CNNu.

Još jedna, skoro pa ratna tema, ali može :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#5 Re: seal "crazy"

Post by sheilak »

Nevjerovatno @ _ja_!

Inace, tu pjesmu smo slusali neposredno prije rata, negdje '91 ( video, koji sam ja gledala bio je sa sealom u bijeloj nekoj odori ). Asocira me na to mucnu, mracnu, agoniju koja je prethodila necem vrlo slicnom paklu. Zaista, meni je cak i to vrijeme prije rata bilo uzasno ( 90. i 91. godina ), kao nagovjestaj neke tragedije, kao da je smrt vec bila tu i cekala svoju zetvu. Nijedna radost nije mogla odvratiti misli od predosjecaja neceg demonskog. Zapravo, nikakve radosti vec tada vise nije ni bilo, barem ne za mene. Ruzno vrijeme i ne zelim ga se sjecati.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#6 Re: seal "crazy"

Post by Lesli Eldridž »

Da upravo tako. I ja sam predosjećao svašta nešta i eto nažalost ostvarilo se. Ako se dobro sjećam originalnog spota, Seal je bio u nekim izderanim farmerkama i šupljikavoj tamnoj majici, baš apokaliptično, što je izgleda trebalo da nagovijesti skorašnju katastrofu. Na kraju se to i desilo, ali ne u svijetu, već na Balkanu...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#7 Re: seal "crazy"

Post by Eborg »

Ovaj video je uklonjen i postoji samo ova verzija sa nekom .wav muzikom,shta li.

http://www.youtube.com/watch?v=KieH9Eh_rwM

Ima li iko originalnu verziju sa pravom muzikom u pozadini,onim doktorom i djecom shto govore,tj. verziju koja je skinuta sa Youtube zbog autorskih prava? :roll:
User avatar
Edin H.
Posts: 46985
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8 Re: seal "crazy"

Post by Edin H. »

Sjecam se ja videa i ljudi koji su ga pravili.

Imali su majice
Living dangerously - Sarajevo 93
User avatar
Edin H.
Posts: 46985
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9 Re: seal "crazy"

Post by Edin H. »

A onaj smrad Lord Owen kaze: "Don't dream dreams". :x
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#10 Re: seal "crazy"

Post by sodom »

OJ JEBO TE!!!
I SAD SE NAJEZIM KAD CUJEM OVO, nekoliko puta sam ovo cuo na radiju posle 95-e i nista me ne podsjeti na rat kao ova muzika!!! :| :|
čudno se osjećam!

tek nakon rata sam na MTV-u vidio spot ove stvari i sjebao sam se kako je izgledao dosta drugacije od onoga na sto me je podsjecao u toku rata a i sada.



HVALA ZA TEMU i izvinjavam se za psovke al opravdano je!!
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#11 Re: seal "crazy"

Post by Eborg »

Josh da je naci "pravi" snimak,"dozhivljaj" bi bio josh jachi...

Fakat te vrati u ono vrijeme,uh.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#12 Re: seal "crazy"

Post by Lesli Eldridž »

Edin H. wrote:A onaj smrad Lord Owen kaze: "Don't dream dreams". :x
Rekao je:"Don't even dream..." :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 46985
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#13 Re: seal "crazy"

Post by Edin H. »

Lesli Eldridž wrote:
Edin H. wrote:A onaj smrad Lord Owen kaze: "Don't dream dreams". :x
Rekao je:"Don't even dream..." :-)
E sad je do tebe da nadjes spot pa da provjerimo :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#14 Re: seal "crazy"

Post by Lesli Eldridž »

Edin H. wrote:
Lesli Eldridž wrote:
Edin H. wrote:A onaj smrad Lord Owen kaze: "Don't dream dreams". :x
Rekao je:"Don't even dream..." :-)
E sad je do tebe da nadjes spot pa da provjerimo :D
Ne mogu ga naći, toga se sjećam, i papcima koji mi hvale ove političare i nadaju se boljem stanju u državi samo kažem:"Don't even dream about it..." Ustvari to su bile riječi Owena...
User avatar
Edin H.
Posts: 46985
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#15 Re: seal "crazy"

Post by Edin H. »

"Don't dream dreams," was the celebrated advice Lord David Owen gave to the Bosnians as they battled the mass murderers, ethnic cleansers, and indicted war criminals licensed to kill by Slobodan Milosevic.
The tip from the British mediator came at the end of 1992 when the Bosnian capital Sarajevo was under Serbian siege. The racial pogroms had uprooted two million people, mainly Bosnian Muslims, and left two thirds of Bosnia under Serb control.


http://www.guardian.co.uk/world/2002/ja ... sevictrial

:skoljka: :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#16 Re: seal "crazy"

Post by Lesli Eldridž »

More bit, ali ja nisam tako čuo... :) :skoljka:
User avatar
Edin H.
Posts: 46985
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17 Re: seal "crazy"

Post by Edin H. »

Ma zaboravio si sta je taj smrad govorio. Evo i cijele misli.

Yes, Karadzic behind bars is a triumph of sorts. It's true I had tears seeing the celebrations in Sarajevo. But I still think that none of this would have happened if we had managed to corner this despot early in 1992, when the war would have been easy to contain - and had David Owen not cynically said: "Don't dream dreams that the west is going to come in and save you." Lord Owen was right. We left the Bosnians to rot.


http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... zic.serbia
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#18 Re: seal "crazy"

Post by Lesli Eldridž »

Meni je to jedna od najljepših pjesmi inače...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#19 Re: seal "crazy"

Post by Eborg »

I Michael Jackson u "zatvorskoj verziji" spota pjesme Dine Merlina ( :lol: ) ima par scena iz rata u BiH.



Josh samo da je naci ovaj spot... :roll:
User avatar
piupiu
Posts: 16600
Joined: 05/01/2008 05:08

#20 Re: seal "crazy"

Post by piupiu »

Dok je bio originalni spot, bila je tu i email adresa tipa koji je smontirao spot -- sad ni toga nazalost nema. Zna li neko ko je tip, itd, onaj originalni video sam slala svima koji su mi ikad postavili kakvo pitanje o (bilo kojem) ratu uz casicu sardonea i uzdah: "Oh, wars are terrible. Have you seen the new episode of Desperate Housewives?"
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#21 Re: seal "crazy"

Post by Romeo 80 »

piupiu wrote:Dok je bio originalni spot, bila je tu i email adresa tipa koji je smontirao spot -- sad ni toga nazalost nema. Zna li neko ko je tip, itd, onaj originalni video sam slala svima koji su mi ikad postavili kakvo pitanje o (bilo kojem) ratu uz casicu sardonea i uzdah: "Oh, wars are terrible. Have you seen the new episode of Desperate Housewives?"
Jedva nađoh spot! :-) Ton je nešto slabiji pa treba pojačat, ali je originalna muzika...

http://www.myvideo.de/watch/2587633/Sarajevo
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#22 Re: seal "crazy"

Post by PipiDugaDevetka »

http://jjbraddock.bloger.hr/post/nema-l ... 47078.aspx
Ja mislim da se trebate ovdje obratiti za original,...Nemam vremena da tražim,...Čovjek voli Sarajevo OVOLIIIIIIIIIIIIIIKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!
***Vidi broj posjeta!
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#23 Re: seal "crazy"

Post by Eborg »

Romeo 80 wrote:
piupiu wrote:Dok je bio originalni spot, bila je tu i email adresa tipa koji je smontirao spot -- sad ni toga nazalost nema. Zna li neko ko je tip, itd, onaj originalni video sam slala svima koji su mi ikad postavili kakvo pitanje o (bilo kojem) ratu uz casicu sardonea i uzdah: "Oh, wars are terrible. Have you seen the new episode of Desperate Housewives?"
Jedva nađoh spot! :-) Ton je nešto slabiji pa treba pojačat, ali je originalna muzika...

http://www.myvideo.de/watch/2587633/Sarajevo
Svaka chast! ;-) BTW,zna li ko kako skinuti ovaj video?

A shto se tiche Owena,obje su verzije tachne jer u spotu kazhe i "Don't live under this dream..." i "Don't dream dreams...". :thumbup:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#24 Re: seal "crazy"

Post by Romeo 80 »

Ja sam ga skinuo preko programa Ashampoo Clip Finder! Skinuo sam spot na kompjuter u slučaju da stave zabranu i na ovom servisu tako da ga imam u svojoj arhivi... :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46985
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#25 Re: seal "crazy"

Post by Edin H. »

Romeo 80 wrote:
piupiu wrote:Dok je bio originalni spot, bila je tu i email adresa tipa koji je smontirao spot -- sad ni toga nazalost nema. Zna li neko ko je tip, itd, onaj originalni video sam slala svima koji su mi ikad postavili kakvo pitanje o (bilo kojem) ratu uz casicu sardonea i uzdah: "Oh, wars are terrible. Have you seen the new episode of Desperate Housewives?"
Jedva nađoh spot! :-) Ton je nešto slabiji pa treba pojačat, ali je originalna muzika...

http://www.myvideo.de/watch/2587633/Sarajevo

Svaka cast Romeo ;-)
Post Reply