Sead Kolašinac

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4226 Re: Sead Kolašinac

Post by Edin H. »

Kazu na MOTD da je puno bolji na krilu, nego na beku i da nema instinkt za odbranu.
Svi golovi Arsenala su krenuli sa njegove strane i ofanzivno ga hvale.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4227 Re: Sead Kolašinac

Post by SmokingMan »

Dosta od njega,iako nakon povrede nisam oćekivao da će imati dovoljno dobar utjecaja na ofanzivu.Što se tiče njegove defanzivne uloge,sa time sam se pomirio.Bitno je da prati sistem kojeg je Unay nametnuo,i očekujem da ga povrede zaobiđu u narednom periodu,zbog činjenice da je neophodan reprezentaciji.
User avatar
Laertes
Posts: 4257
Joined: 08/01/2015 18:25

#4228 Re: Sead Kolašinac

Post by Laertes »

SmokingMan wrote:Dosta od njega,iako nakon povrede nisam oćekivao da će imati dovoljno dobar utjecaja na ofanzivu.Što se tiče njegove defanzivne uloge,sa time sam se pomirio.Bitno je da prati sistem kojeg je Unay nametnuo,i očekujem da ga povrede zaobiđu u narednom periodu,zbog činjenice da je neophodan reprezentaciji.
Gdje ga vidiš u reprezentaciji? U Robertovom 4-3-3? U Emeryjevom 3-5-2 slabija defanziva prolazi...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4229 Re: Sead Kolašinac

Post by Grean »

Edin H. wrote:Kazu na MOTD da je puno bolji na krilu, nego na beku i da nema instinkt za odbranu.
Svi golovi Arsenala su krenuli sa njegove strane i ofanzivno ga hvale.
Ja kad napisah poslije Kipra da je izgledao kao nezainteresovano deriste kad ga onaj Kipranin prodje i uposli strijelca drugog gola cini mi se, dok ga Kolasinac ispraca pogledom, samo sto glavu ne skidose.

Treba doci Emery i onda je opsteprihvaceno :mrgreen: sto i nije zacudo.

Ali ipak mora na beka eventualno def. veznog u reprezentaciji jer nije vrijedan toliko da bi se 4141 ili 433 mijenjao na formaciju sa tri igraca u zadnjoj liniji zbog Seje.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#4230 Re: Sead Kolašinac

Post by Jimmy McNulty »

Kad se igra sa tri stopera razbija frajer, kad se igra sa 2 po njegovoj strani puse osim ako se ne igra protiv dosta slabijeg protivnika.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#4231 Re: Sead Kolašinac

Post by Bazinga1234 »

Ne bi bilo loše da Robi isproba formaciju 3-5-2, tako da Seo igra istu poziciju kao i u Arsenalu.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4232 Re: Sead Kolašinac

Post by SmokingMan »

Laertes wrote:
SmokingMan wrote:Dosta od njega,iako nakon povrede nisam oćekivao da će imati dovoljno dobar utjecaja na ofanzivu.Što se tiče njegove defanzivne uloge,sa time sam se pomirio.Bitno je da prati sistem kojeg je Unay nametnuo,i očekujem da ga povrede zaobiđu u narednom periodu,zbog činjenice da je neophodan reprezentaciji.
Gdje ga vidiš u reprezentaciji? U Robertovom 4-3-3? U Emeryjevom 3-5-2 slabija defanziva prolazi...
U istoj formaciji koju Robi preferira,jednom sam rekao koliko je Kolašincu bitan jedan kvalitetan DM koji će po potrebi popunjavati rupu u odbrani koju on pravi zbog loših procjena u defanzivni.Moguće je,a samo je pitanje koliko je selektor u mogućnosti da pravi odrežena korigovanja dodjeljujuči neki igračima dodatne zadatke,i da li prije svega ti igrači mogu ispunit te zadatke,nije taktika samo poredati igrače u formaciji i igraj,to ovde svi znamo.

Ne vidim da mi uopšte možemo igrati ovu formaciju (3-5-2).Sastav i sam znaš,pa probaj dodjeliti igračima pozicije koje im primarno odgovaraju,i malo promisli kako bi to moglo da funksioniše.
User avatar
Laertes
Posts: 4257
Joined: 08/01/2015 18:25

#4233 Re: Sead Kolašinac

Post by Laertes »

SmokingMan wrote:
Laertes wrote:
SmokingMan wrote:Dosta od njega,iako nakon povrede nisam oćekivao da će imati dovoljno dobar utjecaja na ofanzivu.Što se tiče njegove defanzivne uloge,sa time sam se pomirio.Bitno je da prati sistem kojeg je Unay nametnuo,i očekujem da ga povrede zaobiđu u narednom periodu,zbog činjenice da je neophodan reprezentaciji.
Gdje ga vidiš u reprezentaciji? U Robertovom 4-3-3? U Emeryjevom 3-5-2 slabija defanziva prolazi...
U istoj formaciji koju Robi preferira,jednom sam rekao koliko je Kolašincu bitan jedan kvalitetan DM koji će po potrebi popunjavati rupu u odbrani koju on pravi zbog loših procjena u defanzivni.Moguće je,a samo je pitanje koliko je selektor u mogućnosti da pravi odrežena korigovanja dodjeljujuči neki igračima dodatne zadatke,i da li prije svega ti igrači mogu ispunit te zadatke,nije taktika samo poredati igrače u formaciji i igraj,to ovde svi znamo.

Ne vidim da mi uopšte možemo igrati ovu formaciju (3-5-2).Sastav i sam znaš,pa probaj dodjeliti igračima pozicije koje im primarno odgovaraju,i malo promisli kako bi to moglo da funksioniše.
Čuj, nisam ja ni predložio 3-5-2, to je prijedlog kolege Bazinge. Slažem se da nemamo igrače za to. Ali nemamo ni za ovo što ti pričaš. Ne igramo mi više sa Rahimićem i Muratovićem da bi neko zatvarao strane. U ovom što Prosinečki pokušava, nažalost, ne vidim poziciju za Kolašinca. A opet, momak koji igra na tom nivou... Ne znam, nije ni Robiju lako...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4234 Re: Sead Kolašinac

Post by SmokingMan »

Niko nije ni rekao da je Robiju lahko,kada smo kao reprezentacija limitirani.Ima rooster kakav ima on zna koje je riješenje za nas najbole j uovome trenutku,a drugo su naša mišljenja,tj.šta bi mi željeli u odnosu na ono što je trenutno moguće.
User avatar
Laertes
Posts: 4257
Joined: 08/01/2015 18:25

#4235 Re: Sead Kolašinac

Post by Laertes »

Ma znam, ali je zajebano kad praviš sistem po vjerovatno najboljem igraču trenutno, Pjaniću (što je jedino logično), a trećeg najkvalitetnijeg onda ne možeš uklopiti.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4236 Re: Sead Kolašinac

Post by palermo »

SmokingMan wrote:
Ne vidim da mi uopšte možemo igrati ovu formaciju (3-5-2).Sastav i sam znaš,pa probaj dodjeliti igračima pozicije koje im primarno odgovaraju,i malo promisli kako bi to moglo da funksioniše.
Golman

Bičakčić Šunjić Bešić

Todorović, Gojak, Pjanić, Sarić, Kolašinac

Višća Džeko


Ne kažem da bi ferceralo, ali bi se moglo možda probati......
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#4237 Re: Sead Kolašinac

Post by Bazinga1234 »

palermo wrote:
Golman

Bičakčić Šunjić Bešić

Todorović, Gojak, Pjanić, Sarić, Kolašinac

Višća Džeko


Ne kažem da bi ferceralo, ali bi se moglo možda probati......
Tako nekako sam i ja kont'o, premda bih radije volio vidjeti Bešića u veznom redu.
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#4238 Re: Sead Kolašinac

Post by luckylaka »

palermo wrote:
SmokingMan wrote:
Ne vidim da mi uopšte možemo igrati ovu formaciju (3-5-2).Sastav i sam znaš,pa probaj dodjeliti igračima pozicije koje im primarno odgovaraju,i malo promisli kako bi to moglo da funksioniše.
Golman

Bičakčić Šunjić Bešić

Todorović, Gojak, Pjanić, Sarić, Kolašinac

Višća Džeko


Ne kažem da bi ferceralo, ali bi se moglo možda probati......
Mislis da Duljevic nema mjesta iako ne igra za klub
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4239 Re: Sead Kolašinac

Post by palermo »

luckylaka wrote:
palermo wrote:
SmokingMan wrote:
Ne vidim da mi uopšte možemo igrati ovu formaciju (3-5-2).Sastav i sam znaš,pa probaj dodjeliti igračima pozicije koje im primarno odgovaraju,i malo promisli kako bi to moglo da funksioniše.
Golman

Bičakčić Šunjić Bešić

Todorović, Gojak, Pjanić, Sarić, Kolašinac

Višća Džeko


Ne kažem da bi ferceralo, ali bi se moglo možda probati......
Mislis da Duljevic nema mjesta iako ne igra za klub
pa ako ne igra za klub onda nema mjesta......to je mislim očigledno, iziuzeci mogu biti ono baš kada govorimo o klasnim igračima, tipa kad Džeko nije bio standardan u Citiju.

Ali nije to razlog zašto sam ga ovdje izostavio, u formaciji 3-5-2.....objektivno nema mjesta......Višća je mnogo ubojitiji i korisniji igrač od njega....
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4240 Re: Sead Kolašinac

Post by Muhamed Đakmić »

Pa Duljević u 3-5-2 jedino Višći i može biti neki vid konkurencije.

Koliko god ja mislio da on ima potencijal za velike stvari, dosta o njemu govori i to što upravo u 3-5-2 formaciji u Dresdenu nikako ne igra. Ima tu i do trenera, ali eto, ima sigurno i do Duljevića.

Nego, 3-5-2 je ipak malo zastarjelija od 3-4-3, 3-4-3 je baš poezija ofanzivne igre i totalno ludilo kad funkcioniše :D

Zamislite samo nešto ovakvo:

Begović
Bičakčić Šunjić Zukanović
Todorović Pjanić Bešić Kolašinac
Višća Džeko Duljević

Ne kažem da je ovo funkcionalno, u suštini se žrtvuje jedan veznjak za štopera, ali i za dodatnu širinu jer imaš dvostruko ojačane bokove u ofanzivi. Ovako nešto je Conteu donijelo titulu sa Chelseajem u prvoj sezoni, svakako je zanimljiva formacija :D

Mislim, da se razumijemo, gađamo se svakako nerealnim stvarima, pa mi je zato bilo interesantno iznijeti i ovu ideju. Chelsea je na sredini uglavnom imao Kantea i Fabregasa, špic je bio Diego Costa, bekovi su bili ofanzivni, jedno krilo je bio Pedro ili Willian, drugo Hazard.

Ovo bi, siguran sam, funkcionisalo protiv slabijih ekipa, ali protiv ekipa iz našeg ranga bi nam za adekvatno nadigravanje falio playmaker iz dubine, tj štoper koji je dobar u igranju lopte. Chelsea je to imao, generalno sve ekipe koje su to igrale počinju sa jednim štoperom vrhunskog nivoa kreacije. Mi takvog nažalost nemamo od Spahića.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4241 Re: Sead Kolašinac

Post by SmokingMan »

Simulirat ću nešto kasnije ovu 3-5-2 sa našom reprezencatijom. :D
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4242 Re: Sead Kolašinac

Post by palermo »

Muhamed Đakmić wrote:Pa Duljević u 3-5-2 jedino Višći i može biti neki vid konkurencije.

Koliko god ja mislio da on ima potencijal za velike stvari, dosta o njemu govori i to što upravo u 3-5-2 formaciji u Dresdenu nikako ne igra. Ima tu i do trenera, ali eto, ima sigurno i do Duljevića.

Nego, 3-5-2 je ipak malo zastarjelija od 3-4-3, 3-4-3 je baš poezija ofanzivne igre i totalno ludilo kad funkcioniše :D

Zamislite samo nešto ovakvo:

Begović
Bičakčić Šunjić Zukanović
Todorović Pjanić Bešić Kolašinac
Višća Džeko Duljević

Ne kažem da je ovo funkcionalno, u suštini se žrtvuje jedan veznjak za štopera, ali i za dodatnu širinu jer imaš dvostruko ojačane bokove u ofanzivi. Ovako nešto je Conteu donijelo titulu sa Chelseajem u prvoj sezoni, svakako je zanimljiva formacija :D

Mislim, da se razumijemo, gađamo se svakako nerealnim stvarima, pa mi je zato bilo interesantno iznijeti i ovu ideju. Chelsea je na sredini uglavnom imao Kantea i Fabregasa, špic je bio Diego Costa, bekovi su bili ofanzivni, jedno krilo je bio Pedro ili Willian, drugo Hazard.

Ovo bi, siguran sam, funkcionisalo protiv slabijih ekipa, ali protiv ekipa iz našeg ranga bi nam za adekvatno nadigravanje falio playmaker iz dubine, tj štoper koji je dobar u igranju lopte. Chelsea je to imao, generalno sve ekipe koje su to igrale počinju sa jednim štoperom vrhunskog nivoa kreacije. Mi takvog nažalost nemamo od Spahića.
Pa ja bih i u toj tvojoj kombinaciji išao sa Bešićem na stoperu (umjesto Zukanovića) a Gojakom na mjestu Bešića. Upravo iz razloga kojeg si naveo, treba nam stoper koji zna iznijeti loptu.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4243 Re: Sead Kolašinac

Post by Muhamed Đakmić »

Razumijem, čak se i slažem :D

Gojaka sam izostavio jer nisam siguran da li je trkački na nivou Bešića, u suštini taj defanzivniji veznjak mora perfektno igrati da bi sistem funkcionisao (zato su svi zadivljeni bili Kanteom), a tu se ne radi samo o dovoljnom broju pretrčanih kilometara.

Primijetio sam da Gojak ruši rekorde u Dinamu po broju kilometara, ali ovdje je u pitanju i pozicioniranje, pravovremeno i dovoljno brzo istrčavanje (možeš pretrčati 10 kilometara bez da napraviš ijedan šprint), pa s tog aspekta mislim da je Bešić adekvatniji jer igra defanzivnije cijelu karijeru.

Može Gojak biti taj svakako, da ne griješim dušu, možda on i jeste taj, ali on je meni nekako više veznjak tipa Pogbe ili Milinković-Savića.

Poziciono sigurno nije zadnji vezni, nije klasični centralni vezni tipa Pjanića, a nije definitivno ni desetka, više je od obične desetke, može imati veći utjecaj na igru.

Kad napraviš sistem u kojem takvi igrači funkcionišu, onda oni budu prave zvijeri, pa bih ovu svoju 3-4-3 varijantu svakako bacio niz vodu i igrao klasičnu 4-3-3.

Mislim da bi u njoj uloge Pjanića, Bešića i Gojaka bile puno drugačije nego u 4-2-3-1 za koju bih rekao da je godinama za nas bila najoptimalnija formacija. Slične su to formacije realno, ali pomjeranje vezne linije od 10-20 metara što donosi 4-3-3 u odnosu na 4-2-3-1 znači drastičnu razliku u mogućnostima presinga, posjeda, pas igre i dominacije na terenu, a realno je da sa igračima kakve imamo moramo težiti dominaciji. Bar je meni još uvijek to realno :D

Naravno, Prosinečki i igra nešto tako, ofanzivnije od 4-2-3-1, defanzivnije od 4-3-3. Ali na dobrom je putu, Gojak bi baš mogao biti ta konačna spona.

Ne znam samo kako Seo Kolašinac donese formacijsku debatu na svojoj temi :D :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4244 Re: Sead Kolašinac

Post by SmokingMan »

Zato što je on najčudnija sorta lijevog beka kojeg smo ikada imali. :D
User avatar
Laertes
Posts: 4257
Joined: 08/01/2015 18:25

#4245 Re: Sead Kolašinac

Post by Laertes »

SmokingMan wrote:Zato što je on najčudnija sorta lijevog beka kojeg smo ikada imali. :D
Molim malo više poštovanja za našeg prvog strijelca na svjetskim prvenstvima :mrgreen:
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#4246 Re: Sead Kolašinac

Post by Herr Flick »

:D :D :D

Image
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#4247 Re: Sead Kolašinac

Post by Crvena Tifoza »

Herr Flick wrote::D :D :D

Image

SEO i RR Wraith :izet:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4248 Re: Sead Kolašinac

Post by Tomahawk11 »

Prema Opti, Kolašinac ima više dodira u protivničkom šensaestercu nego bilo koji drugi defanzivac iz Premiershipa, a zanimljivo da je u istoj statistici bolji čak i od Arsenalovog napadača Pierre-Emericka Aubameyanga.

Također, Kolašinac ima najviše kreiranih šansi po broju odigranih minuta od svih defanzivaca Premiershipa, a nalazi se ispred Lucasa Dignea iz Evertona. Zanimljivo da je Kolašinac prema ovoj statistici najbolji igrač Arsenala, bolji čak i od Ozila.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40843
Joined: 21/05/2012 22:46

#4249 Re: Sead Kolašinac

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa dobro, pored vazda prehlađenog Ozila nije teško biti bolji :mrgreen:
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#4250 Re: Sead Kolašinac

Post by Korovjev »

Divi što mu se raja iz razreda ispotpisivala po jakni. A meni se mama ljutila kad bi se vratio sa novom jaknom tako 'upropaštenom'. Ne zna da sam bio modni guru 30 godina ispred svog vremena.
Post Reply