SE k 800i problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
amkok

SE k 800i problem

Post by amkok » 29/12/2011 21:14

imam problem sa kamerom za navedeni mobitel. kada s otvori zastitni poklopac za kameru, izgleda kao da se ugasi mobitel, nakon par sekundi se pojavi slika (wallpaper). kad pokusam preko menija uci u kameru desi se isto. da li neko zna sta bi moglo biti u pitanju? :? :?

mentalist

Re: SE k 800i problem

Post by mentalist » 03/01/2012 15:44

Kod mene je slucaj da kada otvorim zastitu kamere ne otvori se blenda. Sve je u funkciji, blic, prikaze da je u funkciji kamera samo sto ne otvara blendu. Neko kaze da bi trebalo flesovati pa bi dosao "do sebe" neko opet da treba nanovo drajvere za kameru anije potrebno flesovati. Nije neki tel u rangu da bi se zamarao sa njim, mada ima solidnu kameru

EUROBIH

Post by EUROBIH » 03/01/2012 15:59

mentalist wrote:Kod mene je slucaj da kada otvorim zastitu kamere ne otvori se blenda. Sve je u funkciji, blic, prikaze da je u funkciji kamera samo sto ne otvara blendu. Neko kaze da bi trebalo flesovati pa bi dosao "do sebe" neko opet da treba nanovo drajvere za kameru anije potrebno flesovati. Nije neki tel u rangu da bi se zamarao sa njim, mada ima solidnu kameru

po prilici da je sw...... zadnji cid 53 i miran si.....
.i još nešto....ako se bude flešao i ako je pachovan na unlocku-krajnji rezultat= zaključan telefon!
ne mora biti,ali se to dešava u 90% slučajeva....

mentalist

Post by mentalist » 03/01/2012 17:40

EUROBIH wrote:
mentalist wrote:Kod mene je slucaj da kada otvorim zastitu kamere ne otvori se blenda. Sve je u funkciji, blic, prikaze da je u funkciji kamera samo sto ne otvara blendu. Neko kaze da bi trebalo flesovati pa bi dosao "do sebe" neko opet da treba nanovo drajvere za kameru anije potrebno flesovati. Nije neki tel u rangu da bi se zamarao sa njim, mada ima solidnu kameru

.i još nešto....ako se bude flešao i ako je pachovan na unlocku-krajnji rezultat= zaključan telefon!

Sad sam gledao u onom "tajnom" meniju nigdje mi ne pise koji je cid samo verzija softvera. Mada nisam planski da fesam u kucnoj varijanti, kako se moze pogledati taj cid. Ja sam gledao sa onim * lijevo ----itd

amkok

Post by amkok » 06/01/2012 17:26

moze li odgovor neki??

Vertig0

Post by Vertig0 » 06/01/2012 18:25

Pa nosi ga na servis vidis da ovdje niko ne zna.

EUROBIH

Post by EUROBIH » 07/01/2012 00:17

amkok wrote:moze li odgovor neki??

ko visočka piramida-ZNAŠ DA POSTOJI AL JE NE VIDIŠ( :lol:

p.s.
samo preko servisnog boxa može mu se očitat cid koji se apdejtuje od početnog-49 na-51-52 i zadnjeg 53 !
što više to bolje....

1pajdo
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

Post by 1pajdo » 07/01/2012 04:01

EUROBIH wrote:

Vidim da se razumiješ pa da upitam... :mrgreen: Imam SE w880i koji kad upalim prikazuje crni ekran, je li u pitanju softwerski problem? Postoji li ikakav način ili tutorial da se mobitel flašuje ili da mu se nabaci novi software i koji programi su mi za to potrebni? Našao sam neke tutoriale na internetu ali nisam za ovaj model...

EUROBIH

Post by EUROBIH » 07/01/2012 10:47

1pajdo wrote:
EUROBIH wrote:

Vidim da se razumiješ pa da upitam... :mrgreen: Imam SE w880i koji kad upalim prikazuje crni ekran, je li u pitanju softwerski problem? Postoji li ikakav način ili tutorial da se mobitel flašuje ili da mu se nabaci novi software i koji programi su mi za to potrebni? Našao sam neke tutoriale na internetu ali nisam za ovaj model...

problem sa sony ericssonom walkmanima su započeli onaj dan kad su fenomenalan model u to vrijeme k800/k810 :thumbup: :thumbup: pokušali jednostavno rečeno-stanjiti i dobili su hafifni w880,w890......... (isti slučaj sa siemensom c45 kad je odrađen na c55 a onda c65 i kraj)
počele su se javljati veliki problemi-prilikom pada lcd poplavi ili zamrzne ekran...ili neće da puni ili mu mikrofon ne radi...tastatura je posebna priča...a popravke su mu skoro nemoguće jer mu je pristup hw teško ostvariv-jer je narodski rečeno-zaliven!!! da se ne bi moglo ništa raditi :x :x

kod tebe ako se zvuk tipke pojavljuje-onda je najblaži kvar-zamjena lcd :thumbup: ...ako nije lcd onda problemi sa krhkom pločom hw.....
.....mušterije su znale donijet takav telefon i govore -kada mu uvijem-savijem-pritisnem ploču dobijem sliku???!!-i istina je!!!!!-toliko o pouzdanosti samog hardwera
...a ako zvuka nema-probati sa sw i prilikom samog ubacivanja i isčitavanja softvera-eventualni problemi se mogu l identificirati i lako locirati

harirock

Post by harirock » 07/01/2012 15:51

amkok wrote:imam problem sa kamerom za navedeni mobitel. kada s otvori zastitni poklopac za kameru, izgleda kao da se ugasi mobitel, nakon par sekundi se pojavi slika (wallpaper). kad pokusam preko menija uci u kameru desi se isto. da li neko zna sta bi moglo biti u pitanju? :? :?

najbolje da uzmes novi mob...

Nermin_BH

Post by Nermin_BH » 11/01/2012 06:03

Ubaci nove drivere za kameru.

Post Reply