SDP

Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#69951 Re: SDP

Post by Hakiz »

Pa, ako im ono šta dobiju iz budžeta zavisi od toga hoće li sami ušutjeti i slušati...
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#69952 Re: SDP

Post by drug_profi »

vee-jay wrote: 23/11/2022 22:56
drug_profi wrote: 23/11/2022 22:33 Ni jedan ni drugi nikakve karizme nemaju.
Denis je prosao jer je bio to sto jeste. Protukandidat bakiru nominovan od 11 stranaka.

Šef stranke bi trebao biti lik koji kad progovori svi drugi sami ušute i slušaju.
Nermin je mozda korektan operativac i mogao bi biti gensek ili nesto tako.
Ne Ne Ne Ne Ne.
Demokratije nije autokratija.
Nijedna stranka nije vaznija od demokratije.
I upravo zato treba vise Niksica, Forti, Kojovica.
Da li je taj put tezi i da li to znaci da ce se i povjerenje davati ljudima koji ce to povjerenje izdati?
Da, naravno.
Ali samo na taj nacin se gradi demokratsko drustvo koje je puno vaznije od neke stranke.

---

I prije nego se uzme za argument, da se tako ne dobivaju izbori, vazna je cinjenica o kojoj se na zalost uopste ne govori.
Prije nekoliko sedmica sam - mislim na nekoj od BHRT emisija - cuo da je 25% stanovnista na budzetu.
Trazeci na internetu sam nasao ovo:
Polovina građana BiH na državnom budžetu
https://balkans.aljazeera.net/interacti ... om-budzetu
Neka je 25% - to je 25% ljudi koji kada idu na izbore glasa za svoje radno mjesto.
Dakle, NE - ljudi ne glasaju vecinom za Dodika zato sto je on -- kao sto si ti naveo:
Šef stranke bi trebao biti lik koji kad progovori svi drugi sami ušute i slušaju.
Sjajno. Pa eto vidimo kako se Forto prima, a kako Dodik.
Forto je za civilizovane i edukovane. Dotle nam trebaju neki Lagumdzija ili Konakovic da premoste.
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#69953 Re: SDP

Post by Cregan »

Aaamaaan
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#69954 Re: SDP

Post by vee-jay »

drug_profi wrote: 24/11/2022 00:18
vee-jay wrote: 23/11/2022 22:56

Ne Ne Ne Ne Ne.
Demokratije nije autokratija.
Nijedna stranka nije vaznija od demokratije.
I upravo zato treba vise Niksica, Forti, Kojovica.
Da li je taj put tezi i da li to znaci da ce se i povjerenje davati ljudima koji ce to povjerenje izdati?
Da, naravno.
Ali samo na taj nacin se gradi demokratsko drustvo koje je puno vaznije od neke stranke.

---

I prije nego se uzme za argument, da se tako ne dobivaju izbori, vazna je cinjenica o kojoj se na zalost uopste ne govori.
Prije nekoliko sedmica sam - mislim na nekoj od BHRT emisija - cuo da je 25% stanovnista na budzetu.
Trazeci na internetu sam nasao ovo:



Neka je 25% - to je 25% ljudi koji kada idu na izbore glasa za svoje radno mjesto.
Dakle, NE - ljudi ne glasaju vecinom za Dodika zato sto je on -- kao sto si ti naveo:
Sjajno. Pa eto vidimo kako se Forto prima, a kako Dodik.
Forto je za civilizovane i edukovane. Dotle nam trebaju neki Lagumdzija ili Konakovic da premoste.
Hm, sorry nismo se razumjeli.

Rjesenje uopste nije u politici, a kamo li u pojedincima.

Ljude treba skidati sa budzeta, drugacije nece poceti traziti svoje interese i interese svoje djece.
Svijet masovno glasa za svoju stolicu i time se nalazi jos uvijek na razini egzistencijalne sigurnosti - to je 25+ godina nakon rata porazavajuce.
I na kraju, prije ce ljudi napustiti BiH - nego da izadju na ulice.
Maliodmene
Posts: 2145
Joined: 10/01/2020 13:36

#69955 Re: SDP

Post by Maliodmene »

Ovo na kraju ce jos dobro i ispast, hocemol sad pricat kako opozicija iz RSa dolazi na noge u Sarajevo Niksicu? :lol:
saabsa
Posts: 1849
Joined: 07/10/2009 01:17

#69956 Re: SDP

Post by saabsa »

Nikšić, osoba koja je čim je dobila vlast stavila brata za direktora AFBiH...
Leverage wrote: 23/11/2022 22:24 Jedini problem Nikšića je očito to što nije iz Sarajeva.

Ne vidim zašto Bećirović, ako bude predsjednik SDP-a, ne bi imao isti problem.

Šifra za "nije iz Sarajeva" je "šuruje sa SDA".
Kakvi tebe malograđanski kompleksi prema Sarajevu peru to je čudo jedno...
Ustat pa spomenuti DAMIR NIKŠIĆ.
User avatar
anelsol
Posts: 2997
Joined: 10/05/2017 22:41

#69957 Re: SDP

Post by anelsol »

saabsa wrote: 24/11/2022 13:36 Nikšić, osoba koja je čim je dobila vlast stavila brata za direktora AFBiH...
Leverage wrote: 23/11/2022 22:24 Jedini problem Nikšića je očito to što nije iz Sarajeva.

Ne vidim zašto Bećirović, ako bude predsjednik SDP-a, ne bi imao isti problem.

Šifra za "nije iz Sarajeva" je "šuruje sa SDA".
Kakvi tebe malograđanski kompleksi prema Sarajevu peru to je čudo jedno...
Ustat pa spomenuti DAMIR NIKŠIĆ.
Čuj Damir Nikšić, kreten ipo. Pitanje za Laverage ili nekoga ko poznaje situaciju u SDP-u. Je li se za premijersku poziciju u FBiH razmatrao neko od malo mlađih i energičnijih kandidata iz SDP-a?
User avatar
Styling
Posts: 12489
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#69958 Re: SDP

Post by Styling »

anelsol wrote: 07/12/2022 18:24
saabsa wrote: 24/11/2022 13:36 Nikšić, osoba koja je čim je dobila vlast stavila brata za direktora AFBiH...



Kakvi tebe malograđanski kompleksi prema Sarajevu peru to je čudo jedno...
Ustat pa spomenuti DAMIR NIKŠIĆ.
Čuj Damir Nikšić, kreten ipo. Pitanje za Laverage ili nekoga ko poznaje situaciju u SDP-u. Je li se za premijersku poziciju u FBiH razmatrao neko od malo mlađih i energičnijih kandidata iz SDP-a?
Nikšić mora biti premijer jer ne znaju šta će s njim. Nije nigdje prošao, moraju ga negdje gurnuti.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#69959 Re: SDP

Post by Roccohljup »

anelsol wrote: 07/12/2022 18:24
saabsa wrote: 24/11/2022 13:36 Nikšić, osoba koja je čim je dobila vlast stavila brata za direktora AFBiH...



Kakvi tebe malograđanski kompleksi prema Sarajevu peru to je čudo jedno...
Ustat pa spomenuti DAMIR NIKŠIĆ.
Čuj Damir Nikšić, kreten ipo. Pitanje za Laverage ili nekoga ko poznaje situaciju u SDP-u. Je li se za premijersku poziciju u FBiH razmatrao neko od malo mlađih i energičnijih kandidata iz SDP-a?
Ne'mre tako kod nas. Kakav si ti preCjednik stranke ako nisi dobio najvecu funkciju u vlasti. A to sto ima hejbet sposobnijih i pametnijih nije nikom vazno. Standardna mantra na balkanu
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#69960 Re: SDP

Post by drug_profi »

Styling wrote: 07/12/2022 19:47 Nikšić mora biti premijer jer ne znaju šta će s njim. Nije nigdje prošao, moraju ga negdje gurnuti.
Samo da su rekli da ce tako biti, glasala bi raja maksuz samo da ga uhljebimo negdje gdje ne moze stetu praviti...

Ali sta je tu je. Valjda su su svjesni da ako useru imalo, eto nam SDA opet da ostanu 10-12 godina.

A ja ne vjerujem da ce BiH to prezivjeti.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#69961 Re: SDP

Post by zippoo87 »

Iskreno Niksic nije za premijera FBiH ali jeste ovo kako pisete...nemaju kud sa njim ali mogli su ga da bude negdje kakav direktor ili tako sta.
Premijer FBiH je najjaca funkcija u BiH i nije nimalo laka...em tu treba raditi momacki em si na udaru kritika za sve i svasta.

Bio je jednom premijer i nije se bas nesto pokazao...sumnjam da ce moci bolje i u drugom pokusaju
doktor78
Posts: 2970
Joined: 14/09/2006 11:02

#69962 Re: SDP

Post by doktor78 »

zippoo87 wrote: 07/12/2022 21:00 Iskreno Niksic nije za premijera FBiH ali jeste ovo kako pisete...nemaju kud sa njim ali mogli su ga da bude negdje kakav direktor ili tako sta.
Premijer FBiH je najjaca funkcija u BiH i nije nimalo laka...em tu treba raditi momacki em si na udaru kritika za sve i svasta.

Bio je jednom premijer i nije se bas nesto pokazao...sumnjam da ce moci bolje i u drugom pokusaju
Njegovo opravdanje je bilo da ga je SDA kočila. E hajde sad da vidimo kad ne bude SDA.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69963 Re: SDP

Post by Leverage »

Nikšić ima najveću podršku među liderima Osmorke i to je osnovni razlog što će biti premijer.

On je bio premijer nefunkcionalne vlade čiji su članovi bili iz SDA, koji su blokirali normalan rad. Konstatovati da se Nikšić "nije nešto pokazao" je toliko površno da ne zavrijeđuje poseban komentar.

SDP ima mlađeg i energičnijeg čovjeka i on se zove Adnan Šteta. Međutim, u ovom momentu takav čovjek je potreban na operativnom mjestu, dakle u ministarstvu, a ne na koordinacionom mjestu. Tu je potreban čovjek koji ima iskustvo i autoritet među partnerima.

Tačno je da Nikšić nije popularan među glasačima generalno, da nije mlad, da nije oličenje harizme i slično. Ali ovo nije izbor za mistera federacije. Ljudi kod nas vape za novim i mlađim imenima, kao da sama ta činjenica garantuje neki uspjeh.

Nikšić će biti odličan federalni premijer, baš onakav kakav je potreban u ovom ni malo laganom momentu. Ovo ne mislim samo ja, ovo misle i Konaković i Forto i Efendić i Ogrešević i Kasumović, ali i mnogi drugi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#69964 Re: SDP

Post by drug_profi »

Leverage wrote: 07/12/2022 21:19 Nikšić ima najveću podršku među liderima Osmorke i to je osnovni razlog što će biti premijer.

On je bio premijer nefunkcionalne vlade čiji su članovi bili iz SDA, koji su blokirali normalan rad. Konstatovati da se Nikšić "nije nešto pokazao" je toliko površno da ne zavrijeđuje poseban komentar.

SDP ima mlađeg i energičnijeg čovjeka i on se zove Adnan Šteta. Međutim, u ovom momentu takav čovjek je potreban na operativnom mjestu, dakle u ministarstvu, a ne na koordinacionom mjestu. Tu je potreban čovjek koji ima iskustvo i autoritet među partnerima.

Tačno je da Nikšić nije popularan među glasačima generalno, da nije mlad, da nije oličenje harizme i slično. Ali ovo nije izbor za mistera federacije. Ljudi kod nas vape za novim i mlađim imenima, kao da sama ta činjenica garantuje neki uspjeh.

Nikšić će biti odličan federalni premijer, baš onakav kakav je potreban u ovom ni malo laganom momentu. Ovo ne mislim samo ja, ovo misle i Konaković i Forto i Efendić i Ogrešević i Kasumović, ali i mnogi drugi.
Ja sam ti rekao da necu vise o ovome pricati, ali evo da kazem sad da prihvatam ovo tvoje obrazlozenje, prosto jer su karte vec podijeljene i nema nam druge nego sa dobrom vjerom i nadom ici dalje. Evo, recimo da vjerujem da Nerko nije kriv za los rad vlade 10-14. Ostaje mu velika mrlja oko Bosnalijeka i Uzunovica. i nekoliko slicnih poslova. Nema veze, ima sud, ako sta ispliva i dokaze se, nek on sudi.
Nasa politicka stvarnsot je takva da nema zdrave snage i da je sve prljavo i korumpirano, manje ili vise. Evo odbrali smo sada ovo manje da nam kroji sudbinu. Evo i vjerujemo da ce biti bolje. Evo sve...

Ali jeste li svjesni da ako ovo userete sta slijedi?
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#69965 Re: SDP

Post by Hakiz »

Neka opet uradi isto sa Bosnalijekom i Uzunovićem. Ako neće biti Arslanagić, bolje i Uzunović nego AS grupacija.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#69966 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

@Styling sta ce Dino uzet?

Konto sam da ce on biti premijer
User avatar
Styling
Posts: 12489
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#69967 Re: SDP

Post by Styling »

_BataZiv_0809 wrote: 07/12/2022 21:36 @Styling sta ce Dino uzet?

Konto sam da ce on biti premijer
Vjerovatno MIP ili sigurnost.

SBiH i NES su podržali Nikšića.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#69968 Re: SDP

Post by drug_profi »

Mislim da je Sabina za MiP najjaci izbor i da bi bilo steta propustiti to.
A Dino za sigurnost i nije losa ideja.
Sta ce Rumenko dobiti?
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69969 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 07/12/2022 21:32 Ali jeste li svjesni da ako ovo userete sta slijedi?
Mogu govoriti u svoje ime.

Što se mene tiče, ako sad ne bude vidan napredak, ako za 4 godine ne budemo barem na pola puta u EU, ako većina ljudi ne bude živjela bolje nego danas, ako ne bude barem takav napredak kakav je napravljen u KS, ja sam završio i sa SDP-om i sa ovom državom. Pakujem kofere i doviđenja, a imam tu mogućnost.

Sve što sam ikad napisao na ovom forumu bilo je u dobroj vjeri da stvari u ovoj državi krenu nabolje. Niko to nikad nije tražio od mene, niti mi dao fening za to, niti mi obećao bilo kakvu poziciju. Član sam SDP-a isključivo iz ideoloških razloga. Štaviše, moja originalna ideologija je europska socijaldemokratija, to je moj primarni politički identitet, a takav mi je i logo na ovom forumu. SDP je, po meni, među svim našim strankama, najvjerniji reprezent te ideologije u Bosni i Hercegovini, a i formalno je član PES-a.

Na procese koji će se dešavati u naredne četiri godine neću i ne mogu uticati. Kao i ti, ja sam samo navijač, ali rekao bih znatno optimističniji. Nakon debakla 2014. formirao sam stav da u ovoj državi neće biti bolje dok se SDA (ne nacionalne stranke ili nekakvi slični neodređeni pojmovi, nego baš SDA) ne pošalje u opoziciju po vertikali. Nažalost, činit će vlast u dva kantona, od čega je posebno mučno to što će vladati u TK, ali šta da se radi, ovo je najbolje što se moglo napraviti po tom pitanju.

I to je sve. Ako stvari budu loše i ako bilo ko bude imao ljudsku potrebu da mi jebe sve po spisku ovdje, prihvatit ću to. Ali, da znate, i ja ću zajedno s vama biti u tome.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#69970 Re: SDP

Post by drug_profi »

Leverage wrote: 07/12/2022 21:46
drug_profi wrote: 07/12/2022 21:32 Ali jeste li svjesni da ako ovo userete sta slijedi?
Mogu govoriti u svoje ime.

Što se mene tiče, ako sad ne bude vidan napredak, ako za 4 godine ne budemo barem na pola puta u EU, ako većina ljudi ne bude živjela bolje nego danas, ako ne bude barem takav napredak kakav je napravljen u KS, ja sam završio i sa SDP-om i sa ovom državom. Pakujem kofere i doviđenja, a imam tu mogućnost.

Sve što sam ikad napisao na ovom forumu bilo je u dobroj vjeri da stvari u ovoj državi krenu nabolje. Niko to nikad nije tražio od mene, niti mi dao fening za to, niti mi obećao bilo kakvu poziciju. Član sam SDP-a isključivo iz ideoloških razloga. Štaviše, moja originalna ideologija je europska socijaldemokratija, to je moj primarni politički identitet, a takav mi je i logo na ovom forumu. SDP je, po meni, među svim našim strankama, najvjerniji reprezent te ideologije u Bosni i Hercegovini, a i formalno je član PES-a.

Na procese koji će se dešavati u naredne četiri godine neću i ne mogu uticati. Kao i ti, ja sam samo navijač, ali rekao bih znatno optimističniji. Nakon debakla 2014. formirao sam stav da u ovoj državi neće biti bolje dok se SDA (ne nacionalne stranke ili nekakvi slični neodređeni pojmovi, nego baš SDA) ne pošalje u opoziciju po vertikali. Nažalost, činit će vlast u dva kantona, od čega je posebno mučno to što će vladati u TK, ali šta da se radi, ovo je najbolje što se moglo napraviti po tom pitanju.

I to je sve. Ako stvari budu loše i ako bilo ko bude imao ljudsku potrebu da mi jebe sve po spisku ovdje, prihvatit ću to. Ali, da znate, i ja ću zajedno s vama biti u tome.
Bravo. Sviđa mi se ovaj post. :thumbup:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#69971 Re: SDP

Post by Hakiz »

Počelo je pripremanje odstupnice.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69972 Re: SDP

Post by Leverage »

Počelo je pripremanje ispisnica iz SDA. Sad kad se zavrne pipa i kad botovi navale na zadnja vrata, pa kad se napravi čep, ni tam ni vam, e to će da bude prizor :D
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#69973 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 07/12/2022 21:54 Počelo je pripremanje ispisnica iz SDA. Sad kad se zavrne pipa i kad botovi navale na zadnja vrata, pa kad se napravi čep, ni tam ni vam, e to će da bude prizor :D
Ne treba bolji dokaz da ništa u ovoj zemlji ne može bez SDA, šta god da je tema, na kraju mora se spomenuti SDA.

Džaba zbacivanje sa vlasti, SDA vam je nezaobilazan faktor :lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#69974 Re: SDP

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 07/12/2022 22:31
Leverage wrote: 07/12/2022 21:54 Počelo je pripremanje ispisnica iz SDA. Sad kad se zavrne pipa i kad botovi navale na zadnja vrata, pa kad se napravi čep, ni tam ni vam, e to će da bude prizor :D
Ne treba bolji dokaz da ništa u ovoj zemlji ne može bez SDA, šta god da je tema, na kraju mora se spomenuti SDA.

Džaba zbacivanje sa vlasti, SDA vam je nezaobilazan faktor :lol:
Naravno da je nezaobilazan faktor, ali ne tamo gdje su naučili, tj. na pozicijama :D
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#69975 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 07/12/2022 22:38
Hakiz wrote: 07/12/2022 22:31

Ne treba bolji dokaz da ništa u ovoj zemlji ne može bez SDA, šta god da je tema, na kraju mora se spomenuti SDA.

Džaba zbacivanje sa vlasti, SDA vam je nezaobilazan faktor :lol:
Naravno da je nezaobilazan faktor, ali ne tamo gdje su naučili, tj. na pozicijama :D
Ma, neka su vam osvojili "hearts and souls", ušli vam u glavu i uvukli se pod kožu, sve ostalo će doći na svoje :lol:
Post Reply