SDP

Bossona
Posts: 5244
Joined: 21/12/2020 03:28

#67726 Re: SDP

Post by Bossona »

SDP i DF treba ujediniti u novu stranku SDF (Socijal Demokratski Front) sa Komšićem na čelu, tim činom bi postali najača politička stranka u BiH sa najvećom podrškom glasača i građana.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#67727 Re: SDP

Post by drug_profi »

I najveća podguzna muha SDA.
zašto bi čovjek onda glasao za njih?
Bossona
Posts: 5244
Joined: 21/12/2020 03:28

#67728 Re: SDP

Post by Bossona »

Trebalo je to spriječiti koalicijom bez SDA nakon izbora 2018 godine. Komšić koa političar danas ima ubjedljivo najveću podršku i povjerenje, on jeste pravio greške koketiranjem sa sinom SANU podvale i njegova stranka je platila veliku cijenu, u kojoj je bilo i ostalo dobrih pojedinaca od Miletića pa nadalje. Treba te ljude sve okupiti jer su sačuvali karakter i moralnu veličinu.
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67729 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

vee-jay wrote: 28/10/2021 22:19


Ovaj komentar je ogledalo problema lijevo orijentisanih glasaca u BiH.
Alijansi nije dopusteno ni da krene da nesto radi, i odmah je kaznjena za greske koje su velicine 1% od gresaka koje su pravljene od SDA vlasti prije i poslije Alijanse.

Komentar je odraz mog stava i logičnog promišljanja.

Borgovsko razmišljanje kvaziljevice me ne interesuje, niti ona ima šta ponuditi po tom pitanju.
Hoce li se KONACNO postaviti obiljezje na Kazanima?
Hoce!
Da li je to veliki korak?
U vremenima u kakvim zivimo, to je OGROMAN korak!
Hoće, ali kako? Uz svu počast tzv. političke objektivnosti.

Nije ovo nikakav ogrovan korak, taj korak je učinjen onda kada se krenulo u obračun sa Cacom i sličnim "gospodarima rata".

Ovo danas bio trebalo da bude puka formalnost. Na Kazanima treba postaviti obilježje koje svjedoči o istini, a to je da su ritualna ubistva izvodili, zajedno sa Cacom, pripadnici tadašnje 10. Brdske brigade ABiH. I ubijali su nevine i nemoćne civile ili iz mržnje ili iz lične koristi.

Kraj priče.
Da li je tekst dobar?
Tekst je OK - ali od teksta je puno vaznije da postoji obiljezje i da na obiljezju postoji tekst, imena zrtava
Obilježje, samo i bez konkretnog objašnjenja šta se desilo na tom mjestu, puka je nedorečenost.
Da li je tekst NSa bolji.
Ja licno mislim da jeste, ali nacin na koji je NS taj tekst predstavo je nezreo, oportunisticki i "politikanski".
Naravno da SDP nije puno bolji.
Ali u ovom konkretnom slucaju su "pametnije" odradili posao jer znaju da neke stvari idu korak po korak.
Šta je u prijedlogu NS-a oportunističko?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67730 Re: SDP

Post by putokaz1 »

foxlife wrote: 28/10/2021 18:25
Login7777 wrote: 28/10/2021 12:59 Raja ga voli toliko da ga je Džaferović pobjedio. Tu su negdje sa harizmom :lol:
dzaferovic je pobjedio zbog komsica
I zbog Hadzikadica ze zbog Sepica
mishic
Posts: 6248
Joined: 28/04/2011 16:29

#67731 Re: SDP

Post by mishic »

Neshvatljivo je da ni jedna politička partija u BiH na Dodikove ultimatume i njegove "crvene linije" ne odgovori rezolutno da ako mormo nazad, na "fabričke linije" onda nećemo do Dejtona koji je ozakonio najveću nepravdu, nego ćemo do Ustava Republike Bosne i Hercegovine koji predstavlja našu crvenu liniju.

Dodikovi maksimalistički zahtjevi koji su čisti fašizam nikako da naiđu na realne i pravedne zahtjeve da se ispravljanje bezzakonja i nepravde dovede do tačke kada je bezzakonje eksplodiralo.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67732 Re: SDP

Post by putokaz1 »

mishic wrote: 29/10/2021 19:06 Neshvatljivo je da ni jedna politička partija u BiH na Dodikove ultimatume i njegove "crvene linije" ne odgovori rezolutno da ako mormo nazad, na "fabričke linije" onda nećemo do Dejtona koji je ozakonio najveću nepravdu, nego ćemo do Ustava Republike Bosne i Hercegovine koji predstavlja našu crvenu liniju.

Dodikovi maksimalistički zahtjevi koji su čisti fašizam nikako da naiđu na realne i pravedne zahtjeve da se ispravljanje bezzakonja i nepravde dovede do tačke kada je bezzakonje eksplodiralo.
Mozda BPS?
mishic
Posts: 6248
Joined: 28/04/2011 16:29

#67733 Re: SDP

Post by mishic »

putokaz1 wrote: 29/10/2021 19:09 Mozda BPS?
Ne kontam, šta BPS?
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#67734 Re: SDP

Post by last mohicans »

mishic wrote: 29/10/2021 19:27
putokaz1 wrote: 29/10/2021 19:09 Mozda BPS?
Ne kontam, šta BPS?
Valjada misli na Sefera, kakav Sefer. Upravu si, tako bi im se trebalo revansirati. Oke, idemo na Ustav Republike BiH koji je bio jedini legitimni Ustav u vrijeme potpisivanja Daytona. Hoce li ikad merhametli Bošnjaci zauzeti stav, pa i prozvesti neku krizu, ako to okolnosti zahtijevaju? Zašto smo mi ti koji spuštaju lopte, nudimo se.. Uvijek smo mi ti hudnici, sto sad Senad reče, sa unaprijed pripremljenim stavom i spremnošću na kompromis.
Tako odmah u startu zauzimaš lošiju poziciju, a Čović i Dodik konstantnim blokadama sebi učvrstuju startne pozicije za bilo kakve pregovore, ako i dođe do njih. A dobri Bošnjo vječito zabrinut,cvili, kmeči, trazi reakciju, a ne vrši nikakvu akciju.
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#67735 Re: SDP

Post by costacurta »

Gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović u intervju za RTV TK otkrio je da Tuzla uskoro dobija ‘suhu luku’. Prema njegovim riječima, Tuzla će postati centar tzv. ‘brodarstva na suhome’
Zamislite koje će nam se tu prilike sada otvoriti i stvoriti kada mi postanemo ‘suha luka’. Izgradnjom  ‘Y’ cestovnog kraka Brčko-Orašje-Tuzla-Žepče, Tuzla postaje centar i tek tada ide pravi razvoj Tuzle˝, kazao je Imamović.
.
:shock: ?!

Braćo mila :roll:
A šta je onda bilo ovo 21. godinu do sad pod tvojom vlašću? "Razvoj"?
A sad ide "pravi razvoj"?! Ja parmaka braćo mila.
Ok. Evo "kontunuieano ću da pratim" razvoj projekta "brodarstvo na suhom", neće mi biti teško obzirom da već "kontinuirano" pratim razvoj Cristalica i mećanje klupa i parketa na Ilinčici i Mejdanu, kao i izgradnju Kreka Sjever poslovne zone u kojoj je od 2016. god od najavljenih 19 izgrađeno do sad 3 objekata.
:lol:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#67736 Re: SDP

Post by Hakiz »

Slika i prilika socijaldemokratije i ljevice danas.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#67737 Re: SDP

Post by Haris.ba »

Je li spojio ono malo trake sto fali prije petlje na Siicima?

Da ne zapinju brodovi kad budu prolazili.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#67738 Re: SDP

Post by Login7777 »

Cristalico i suha luka.
J'bo Beč, kakva ćemo metropola bit.
Niko nema pokretne stepenice kao one prema Gradini.
Ili atrakciju kakva je tramvaj putem korita Jale.
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#67739 Re: SDP

Post by costacurta »

Haris.ba wrote: 30/10/2021 12:45 Je li spojio ono malo trake sto fali prije petlje na Siicima?

Da ne zapinju brodovi kad budu prolazili.
Kad ja kažem kako je to ubleha od politike i alternative ovima na vlasti odmah idu napadi.
7 godina bruke i sramote, sva 3 ulaza u grad su jadna majko, al taj na Šićkom je ubjedljivo najveća sramota, gradske ulice raskopane ko krompirište, grad nikad prljaviji a njemu Neko u zaebanciji rekao kako bi mi mogli biti "suha luka" on se primio ko levat najveći :-)
Za "luku" panjino trebaš infrastrukturu, to su investicije vrijedne milijarde. BG leži na Savi i Dunavu, umrežen od juga do sjevera autoputem i on nas porefi sa BG :-)
To je alternativa SDA.
Mila majko
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#67740 Re: SDP

Post by malakh »

pogledao sam nermina nikšića na face tv i odgovorno tvrdim da bi trojka, sa njim kao zajedničkim kandidatom bila brutalno poražena, jer čovjek nema niti jednu osobinu da animira glasače.

plus, fahro uslovno samo njega podržava, a ja osobno mislim da trojka nikada više ne treba u kolo sa fahrom.

tko je gledao emisiju, vidio je pri kraju da ga je senad pecnuo jer je čuo priču da sda nudi nikšiću milion maraka samo da on bude kandidat trojke i da mu je to rekao jedan istaknuti član sbba. i vrapcima na grani je jasno da taj čovjek ne može pobijediti i da će njegova kandidatura samo ojačati komšića i bakira.

po niksicevim reakcijama, jasno mi je da on ozbiljno razmišlja o kandidaturi.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#67741 Re: SDP

Post by soha96 »

Cak bih i ja dva puta razmislio dal da izadjem na izbore ako bi on bio kandidat. Nije trojka valjda toliko glupa yebemu
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#67742 Re: SDP

Post by costacurta »

Čovjek je 2018. ušao u parlment preko kompenzacijske liste sa 5900 glasova.
Bakir će toliko samo u Banovićima uzeti :cry:
User avatar
kokakolas
Posts: 1441
Joined: 15/03/2008 21:35

#67743 Re: SDP

Post by kokakolas »

Ma dajte ba ljudi... kakav crni Nerko :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#67744 Re: SDP

Post by drug_profi »

Već sam se izjasnio po pitanju Nerka i predlozio npr. Filandru ili Zlazka Dizdarevića koji bi sigurno bolje prosli u svakom nastupu pred ljudima.
Nerko ne bi dobio moj glas.
I nema to veze sa mnom vec sa kandidatom.
Glasao sam za kandidata trojke za nacelnika opcine iako smo Delic i ja dva svijeta udaljena.
Zato sto mu nisam imao sta ozbiljno zamjeriti i zato sto je u pitanju pozicija nacelnika opcine, a ne najvisocija pozicija u drzavi.
Glasacku disciplinu u slucaju loseg kandidata za predsjednistvo nece dobiti.
Za H člana će opcija biti ŽK koji pogotovo od mene neće više glasa dobiti, prvenstveno jer je lažov i prevarant. A nakon toga i vrlo upitne sposobnosti da obavlja tu dužnost.
Za Čovića ili Bakira sigurno neću glasati i na kraju ćete dobiti išaran listić.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#67745 Re: SDP

Post by RunnerX »

Bilo koji kandidat podržan od SDP, NiP i SBB će pobijediti Bakira, a ako mu podršku pruže ove manje stranke, pomeli bi ga. To vam je prosta matematika.

Bakir nakon svih afera i truleža u SDA ne može preko 250 hiljada glasova, a to bi mu bila premija.

Tako da je nebitno je li Nikšić ili neko drugi, masa će ga pogurati do pobjede, a voditi kampanju protiv SDA nikad nije bilo lakše.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#67746 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

RunnerX wrote: 31/10/2021 00:34 Bilo koji kandidat podržan od SDP, NiP i SBB će pobijediti Bakira, a ako mu podršku pruže ove manje stranke, pomeli bi ga. To vam je prosta matematika.

Bakir nakon svih afera i truleža u SDA ne može preko 250 hiljada glasova, a to bi mu bila premija.

Tako da je nebitno je li Nikšić ili neko drugi, masa će ga pogurati do pobjede, a voditi kampanju protiv SDA nikad nije bilo lakše.
Ne znam sta ce SBB u toj racunici.
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#67747 Re: SDP

Post by Leverage »

Zato što SBB uvijek uskače na bandwagon, a taj trenutno vozi trojka.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#67748 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Ne treba ga pustiti ni blizu. Ako hoce da podrzava sa strane, bujrum... ali nije on taj tip covjeka.
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#67749 Re: SDP

Post by Leverage »

Podržat će sa strane, pokušat će naplatit nakon izbora u koaliciji.

Nikšić kao kandidat 7-8 stranaka lagano pobjeđuje. I ja bih pobijedio. I ti bi. Svako bi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#67750 Re: SDP

Post by drug_profi »

jasta bi.
Samo se zanosite.

I sta ako i nekim slucajem pobijedi?
Niksic u predsjednistvu. Jesmo ga opravili, svaka nam cast.
Post Reply