SDP

Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62851 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 18/11/2020 21:53
Sve to stoji.

Ali što je problem kad Denis kaže da je car go?
Nije car uopšte go, već ti po stranačkom diktatu tjeraš vodu na Denisov mlin, koji, by the way, melje godinama retoriku sličnu Komšićevoj.

Ono, nešto tipa "sve će proći, ali ova država je viječna" i slične kvazi-patriotske gluposti. Nijedna država nije viječna - valjda to i sam znaš, pošto imaš fakultetsku diplomu.

No, da se vratimo na Bećirevića i mentalni sklop prosječnog socijaldemokrate iz tuzlanskog atara.

Prvo i osnovno, zašto Bećirević iznosi u javnost kritiku na račun NS-a nakon izbora?
Šta je to onemogućavalo Bećirevića da prije reaguje?

Odgovori su vrlo jasni: SDP je kalkulisao, nije bio siguran u vlastiti izborni rezultat, pristali su na sve, sad se vidi čak i nevoljno, no kada su stigli rezultati onda su likovi poput Bećirevića okuražili i počeli propitivati odnose u koaliciji?

Mislim da to na najbolji mogući način govori o psihozi koja vlada u toj stranci. Vraćate socijaldemokratiju na početne pozicije u ovoj zemlji.
U doba Bešlagićevog UBSD-a i Lagumdžijinog SDP-a. No, jebe vas, sve skupa jedna stvar - onaj ko je sačuvao čist obraz Tuzli u ratu, Selim Bešlagić, je davno iskočio iz tog voza koji saobraća od Brčkog do Banovića.
Last edited by Škobo Habu on 19/11/2020 07:43, edited 1 time in total.
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#62852 Re: SDP

Post by saabsa »

Sdp je kroz prošlu vladu kantona pokazao da ima ljudi u pozadini koji znaju i hoće raditi, ali im je očito problem ova isturena bratija za koje bi većinom bilo pametnije da se ne javljaju nikako i da ne tjeraju i ovo malo glasača što se opredjeli za njih.
Glasao od 1996e za SDP, sa izuzetkom čini mi se 2014 kad je DF osnovan (jeste, prevario me pijani udarač po prstima), iz porodice gdje smo svi "nalijevo" nasađeni i SDP nam je bio uvijek prvi izbor.
Na ovim izborima od nas nisu dobili ni jedan glas, i ni jedan im nije "ukrala" NS.
Pametnije bi rumenom (koji uzgred budi rečeno iza sabe kroz cijelu političku karijeru ima samo i jedino demagogiju bez ičeg konkretno urađenog ) bilo da pita kako je to SDP na kantonu Sarajevo postala sad već 4 ili čak ponegdje i 5a stranka po broju glasova, sta je to recimo glasače opštine Centar otjeralo od te stranke a godinama im je tamo bio bastion.
Iskreno mislim da bi im potop bio još i veći da nije bilo koalicije četvorke jer im je dosta ljudi dalo "zadnju" priliku smatrajući da je nebitno za koga će u toj koaliciji glasati jer su svi na istom kursu.
I ovo sa Bogićem je dvosjekli mač, uz svo dužno postovanje i ogromnu zahvalnost i respekt za sve što je uradio Sarajevu ipak treba neko mlađi sa vizijom modernog Sarajeva a bojim se da je za te stvari ipak ga vrijeme pregazilo. Opet sa druge strane nakon spominjanja njega a dana, kraju postave neku hablešinu poput Mašića na to mjesto mislim da će izazvati dodatni gnjev kod i ovo malo glasača što im je ostalo.
Realno treba da Damiru Nikšiću spomenik dignu sto je napravio onakav cirkus i halabuku pa spriječio da pokleknu pred Tuzlanskom linijom koja je htjela sa SDA da ide jer bi danas već bili izvan margina kao udarač po prstima.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#62853 Re: SDP

Post by madner »

Da je SDP otisla sa SDA tada, mrka kapa. SBB i DF bi ostali opozicija, sestorke ne bi bilo.


Bogica treba postaviti a kao zamjenike ljude profilirati. Ipak je to funkcija koja bi trebala biti pocasna, ne pocetna.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62854 Re: SDP

Post by sumirprimus »

ono kad mentalni sklop prosjecnog socijaldemokrate iz tuzlanskog kraja profilira neko ko je iz ze do na potezu izmedj zavidovica i zenice. plus ne zeli da kaze tacno odakle je, sto je to problem reci? daj jednog socijaldemokratu iz tvog kraja, a da te ne pitam za jedne izbore koje ste dobili :lol: :-)
i ope drzis vazove o ljudima koje ne znas, ne mozes ti nama pricat o beslagicu kontas care ne ide to isto ko kad bi ja tebi prico o semsudinu mehmedovicu kako se vec zove :oops:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62855 Re: SDP

Post by sumirprimus »

saabsa wrote: 19/11/2020 07:14 Sdp je kroz prošlu vladu kantona pokazao da ima ljudi u pozadini koji znaju i hoće raditi, ali im je očito problem ova isturena bratija za koje bi većinom bilo pametnije da se ne javljaju nikako i da ne tjeraju i ovo malo glasača što se opredjeli za njih.
Glasao od 1996e za SDP, sa izuzetkom čini mi se 2014 kad je DF osnovan (jeste, prevario me pijani udarač po prstima), iz porodice gdje smo svi "nalijevo" nasađeni i SDP nam je bio uvijek prvi izbor.
Na ovim izborima od nas nisu dobili ni jedan glas, i ni jedan im nije "ukrala" NS.
Pametnije bi rumenom (koji uzgred budi rečeno iza sabe kroz cijelu političku karijeru ima samo i jedino demagogiju bez ičeg konkretno urađenog ) bilo da pita kako je to SDP na kantonu Sarajevo postala sad već 4 ili čak ponegdje i 5a stranka po broju glasova, sta je to recimo glasače opštine Centar otjeralo od te stranke a godinama im je tamo bio bastion.
Iskreno mislim da bi im potop bio još i veći da nije bilo koalicije četvorke jer im je dosta ljudi dalo "zadnju" priliku smatrajući da je nebitno za koga će u toj koaliciji glasati jer su svi na istom kursu.
I ovo sa Bogićem je dvosjekli mač, uz svo dužno postovanje i ogromnu zahvalnost i respekt za sve što je uradio Sarajevu ipak treba neko mlađi sa vizijom modernog Sarajeva a bojim se da je za te stvari ipak ga vrijeme pregazilo. Opet sa druge strane nakon spominjanja njega a dana, kraju postave neku hablešinu poput Mašića na to mjesto mislim da će izazvati dodatni gnjev kod i ovo malo glasača što im je ostalo.
Realno treba da Damiru Nikšiću spomenik dignu sto je napravio onakav cirkus i halabuku pa spriječio da pokleknu pred Tuzlanskom linijom koja je htjela sa SDA da ide jer bi danas već bili izvan margina kao udarač po prstima.
ti koji su tada trazili koaliciju sa sda, danas su sa njom u koaliciji na konatonalnom nivou, bijedicev sd. sdp tuzle je odbio tu koaliciju.
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62856 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

sumirprimus wrote: 19/11/2020 07:51 ono kad mentalni sklop prosjecnog socijaldemokrate iz tuzlanskog kraja profilira neko ko je iz ze do na potezu izmedj zavidovica i zenice. plus ne zeli da kaze tacno odakle je, sto je to problem reci? daj jednog socijaldemokratu iz tvog kraja, a da te ne pitam za jedne izbore koje ste dobili :lol: :-)
i ope drzis vazove o ljudima koje ne znas, ne mozes ti nama pricat o beslagicu kontas care ne ide to isto ko kad bi ja tebi prico o semsudinu mehmedovicu kako se vec zove :oops:
Ruku na srce, nisi ti neki kapacitet da razumiješ ono o čemu se piše.

SDP se raspada. To je činjenica. Iz TK dolaze disonatni tonovi prema koaliciji Četvorke da se u njihovo - što bi rekli oni iz Kalesije - ne barače.

Jasmin Imamović već na lokalnom nivou razmatra koalicije koje su u Sarajevu, recimo, nemoguće.

U Goraždu, sa druge strane, bio bi nemoguć uspjeh Imamovića da nije bilo podrške ostalih stranaka, no, očito, to tuzlanskom SDP nije toliko bitno.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62857 Re: SDP

Post by sumirprimus »

jah ja nisam kapacitet a ti nikako da konkretno odgovoris na pitanja. :lol:
ti samo pricas o stvarima o kojima si negdje nesto cuo, procito.
bacas strelice po onoj staroj APP...
recimo spominjes beslu, ali ne u kontekstu trenutne situacije i odnosa unutar sdp i raskola sa sd.om jer ne znas. samo si negdje nesto nacuo i procito. toliko o kapacitetu.
pnovo te pitam, daj jednog socijaldemokratu iz tvog kraja, odakle vec da si, a da se culo za njeg. izborne rezultate nema potrebe ni spominat. jel posteno kapacitet?
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62858 Re: SDP

Post by sumirprimus »

sdp se raspada, a neko ko se predstavlja clanom ns.a od pocetka, ne spominje nivo statisticke greske svoje stranke van opcine centar.
kako ti je prosla stranka u mjestu prebivalista gdje si glasao ako nije tajna? posto si kapacitet taj ti podatak nece biti problem :)
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#62859 Re: SDP

Post by Veigar »

Chmoljo wrote: 18/11/2020 22:09 A ako ce cetvorka pucati zbog ovakvih izjava, onda je bolje da ljudima ne daju laznu nadu.

Ipak, Konakovic i Kojovic nisu debili. Niti imaju ambiciozne zene zbog cijih hirova moraju ispadati jos veci debili pred javnosti, glasacima i ljudima u stranci.
Konaković iznenađujuće pošteno igra, kojović je opet lažljiva debilčina samo takva, čovjek bi očekivao od ex SDA-ovca da bude nepošten međutim sveti Kojoviuć ipak igra prljavo i nepošteno.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#62860 Re: SDP

Post by Veigar »

Škobo Habu wrote: 19/11/2020 08:31
sumirprimus wrote: 19/11/2020 07:51 ono kad mentalni sklop prosjecnog socijaldemokrate iz tuzlanskog kraja profilira neko ko je iz ze do na potezu izmedj zavidovica i zenice. plus ne zeli da kaze tacno odakle je, sto je to problem reci? daj jednog socijaldemokratu iz tvog kraja, a da te ne pitam za jedne izbore koje ste dobili :lol: :-)
i ope drzis vazove o ljudima koje ne znas, ne mozes ti nama pricat o beslagicu kontas care ne ide to isto ko kad bi ja tebi prico o semsudinu mehmedovicu kako se vec zove :oops:
Ruku na srce, nisi ti neki kapacitet da razumiješ ono o čemu se piše.

SDP se raspada. To je činjenica. Iz TK dolaze disonatni tonovi prema koaliciji Četvorke da se u njihovo - što bi rekli oni iz Kalesije - ne barače.

Jasmin Imamović već na lokalnom nivou razmatra koalicije koje su u Sarajevu, recimo, nemoguće.

U Goraždu, sa druge strane, bio bi nemoguć uspjeh Imamovića da nije bilo podrške ostalih stranaka, no, očito, to tuzlanskom SDP nije toliko bitno.
Normalno, nećemo da nam minorne stranke sa jedva 1000 glasova određuju kako šta treba da se radi. Il ste s nam ail ste protiv nas.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62861 Re: SDP

Post by sumirprimus »

ovde gubi vrijeme i vazi o propasti sdp i drugim mjestima, a samo nek kaze izborni rezultat svoje stranke u svom mjestu prebivalista. gdje je vec glasao :)
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#62862 Re: SDP

Post by Veigar »

sumirprimus wrote: 19/11/2020 09:00 ovde gubi vrijeme i vazi o propasti sdp i drugim mjestima, a samo nek kaze izborni rezultat svoje stranke u svom mjestu prebivalista. gdje je vec glasao :)
Garant nisu uzeli ni 100 glasova ako i toliko. Tačno sam ja pogodio u Našoj stranci su okupljeni najveći ego triperi što ih Bosna može proizvest. To je uvijek 100% u pravu, ne smiješ im ništa reć, ako nije po njihovom ide kmečanje aaaa, uuuuuu,, fašisti, komunisti, aaaaaa, auuuuuuuu.. nastavi niz.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#62863 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

madner wrote: 19/11/2020 07:43 Bogica treba postaviti a kao zamjenike ljude profilirati. Ipak je to funkcija koja bi trebala biti pocasna, ne pocetna.
Slabo ce se ko profilirati kao zamjenik. Prva reakcija javnosti je uvijek da zamjenici nisu potrebni i samo trose budzetski novac bez potrebe, a ako bude zamjenik radio bolje i vise od gradonacelnika, onda se postavlja pitanje zasto nije gradonacelnik bas ta osoba.

Dakle, koja god da je funkcija, rijetka je za SDP u Sarajevu i ne smije je se gledati kao pocasnu, pocetnu, ili krajnju, vec kao poziciju na kojoj se ima puno raditi i jos vise komunicirati gradjanima. Ako ipak ostanu pri stavu da treba biti pocasna, onda ne trebaju cuditi ni pocasni rezultati sljedecih izbora.

Znam da trebaju muda i izdrzati prvi val reakcija, ali kad je NIP mogao sa Delicem, valjda se i SDP smije okuraziti i probati nesto slicno. :mrgreen:

ps necu vise potencirati ovu temu, meni je licno draze da SDP opstane ili blago naraste da bi se balansirala Cetvorka, a mozda Bogic bas bude taj podstrek, ali cisto sumnjam.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62864 Re: SDP

Post by sumirprimus »

kao pljuje sdp i taj rad elitisticka socijaldemokrata. a nece da kaze koliko glasova je njegova opcija dobila u njegovom mjestu glasanja ..
pokazi nam rezultate iz svog mjesta pa bojrum pljuj po ostalim kapacitet :lol:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62865 Re: SDP

Post by sumirprimus »

sok bi bio da predloze cengica za gradonacelnika
sarajevski sdp, zadovoljava kriterij :D
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62866 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Veigar wrote: 19/11/2020 08:56
Normalno, nećemo da nam minorne stranke sa jedva 1000 glasova određuju kako šta treba da se radi. Il ste s nam ail ste protiv nas.
U tome i jeste fazon.

Tamo gdje vam je interes - idete zajedno. Tamo gdje ste interes sami sebi i gdje imate kadrove koji su neupitni - tu diktirate svoje uslove.

Šta ste vi to u Tuzli konkretno uradili po pitanju izbornog preokreta koji je iniciran u Sarajevu?
I koji je sa političkog aspekta, pa i sa historijskog - usudiću se kazati, a i vrijeme će pokazati - najbitnija stvar u ovoj deceniji?

Gdje vaš kapital u svemu tome, pa da kažete - evo i mi smo dali doprinos?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#62867 Re: SDP

Post by bunk »

sumirprimus wrote: 19/11/2020 09:08 sok bi bio da predloze cengica za gradonacelnika
sarajevski sdp, zadovoljava kriterij :D
Cenga gradonacelnik.
A Masu postavit za posilnog mu.
:lol:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62868 Re: SDP

Post by sumirprimus »

sta si ti uradio po pitanju svoje stranke i svog mjesta na ovim izborima, pusti druge?
ne smijes odgovorit ni na jedno pitanje, toliko si nadobudan
ti nemas nista ni sa tuzlom ni sa sarajevom koliko sam ja shvatio.
pokazi svoj ucinak u svom mjestu pa dodji na raspravu...
dotadmozes vazit do sudnjeg dana, nema mesa. pupa hava sto bi rekli u mom kraju
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62869 Re: SDP

Post by sumirprimus »

bunk wrote: 19/11/2020 09:11
sumirprimus wrote: 19/11/2020 09:08 sok bi bio da predloze cengica za gradonacelnika
sarajevski sdp, zadovoljava kriterij :D
Cenga gradonacelnik.
A Masu postavit za posilnog mu.
:lol:
zar oni nisu suprostavljeni, upravo zbog tog. jer se na masicanajvise i zale.
a malac je ako nista ispao principijelan.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#62870 Re: SDP

Post by bunk »

Zato se i salim.
Cenga je gigant za Masica.
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62871 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Veigar wrote: 19/11/2020 09:03

Garant nisu uzeli ni 100 glasova ako i toliko. Tačno sam ja pogodio u Našoj stranci su okupljeni najveći ego triperi što ih Bosna može proizvest. To je uvijek 100% u pravu, ne smiješ im ništa reć, ako nije po njihovom ide kmečanje aaaa, uuuuuu,, fašisti, komunisti, aaaaaa, auuuuuuuu.. nastavi niz.
Ego-triperi pored ospkurnih i čisto birokratskih likova tipa Bećirevića, Imamovića, Mašića, Čengića i sličnih?

Kao prvo, u NS nema takvih kadrova poput Imamovića, koji je na čelu Tuzle dvije decenije, a da ni za jednu aferu u tom gradu nije odgovoran, dok mu prvi saradnici svi redom jesu.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62872 Re: SDP

Post by sumirprimus »

Škobo Habu wrote: 19/11/2020 09:14
Veigar wrote: 19/11/2020 09:03

Garant nisu uzeli ni 100 glasova ako i toliko. Tačno sam ja pogodio u Našoj stranci su okupljeni najveći ego triperi što ih Bosna može proizvest. To je uvijek 100% u pravu, ne smiješ im ništa reć, ako nije po njihovom ide kmečanje aaaa, uuuuuu,, fašisti, komunisti, aaaaaa, auuuuuuuu.. nastavi niz.
Ego-triperi pored ospkurnih i čisto birokratskih likova tipa Bećirevića, Imamovića, Mašića, Čengića i sličnih?

Kao prvo, u NS nema takvih kadrova poput Imamovića, koji je na čelu Tuzle dvije decenije, a da ni za jednu aferu u tom gradu nije odgovoran, dok mu prvi saradnici svi redom jesu.
bla bla nista konkretno opet. samo se vrti ista demagogija u krug...
nije ni cudo sto je strahovit strmopizd ns.a van centra u ostatku bih, kad ih takvi kapaciteti predstavljaju :zzzz:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62873 Re: SDP

Post by sumirprimus »

i zamisli kad takvi egotriperi i birokrate uzmu 5 put vise glasova, od profinjene elitisticke socijaldemokratije :lol:
dje si glaso ba? i jesl glaso uopste :lol:
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62874 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

sumirprimus wrote: 19/11/2020 09:12 sta si ti uradio po pitanju svoje stranke i svog mjesta na ovim izborima, pusti druge?
ne smijes odgovorit ni na jedno pitanje, toliko si nadobudan
ti nemas nista ni sa tuzlom ni sa sarajevom koliko sam ja shvatio.
pokazi svoj ucinak u svom mjestu pa dodji na raspravu...
dotadmozes vazit do sudnjeg dana, nema mesa. pupa hava sto bi rekli u mom kraju
Prijatelju, ovo je forum i raspravlja se o konkretnim društvenim temama. Mora ti prvo neko objasniti smisao foruma.

Nije moje da ti mjerim čiji je duži. Ponavljaš jedno te isto kao papagaj.

Mene ne interesuje šta si, ko si, odakle si, već tvoji stavovi na konkretna dešavanja. Mimo toga, nebitan si.
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#62875 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

sumirprimus wrote: 19/11/2020 09:17 i zamisli kad takvi egotriperi i birokrate uzmu 5 put vise glasova, od profinjene elitisticke socijaldemokratije :lol:
dje si glaso ba? i jesl glaso uopste :lol:
O čemu ti pričaš?

Je l' ti Imamović izdominir'o u Tuzli ili mora u koaliciju?

Je l' prekuc'o 2016.?
Post Reply