SDP

detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#55151 Re: SDP

Post by detroit-mercy »

GandalfSivi wrote:
detroit-mercy wrote: Sto bi reko nas narod, "tri u jednu" :mrgreen:
Evo brza opklada, ko god hoce, da ce pasti cijeli projekat na tome ko ce biti predsjednik pokreta (ako ne naprave troclano predsjednistvo :))
govnjivu motku i sve rastjerat :mrgreen: .
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55152 Re: SDP

Post by kmirsad »

https://www.facebook.com/ufi/reaction/p ... 4778839115

Damir Nikšić
3 sati ·

DOBROJUTRO KOLUMBOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!

Dobro je da su i intelektualci nadošli. Malo kasne, ali bolje ikad nego nikad. Možda će se sada malo manje iščuđavati mom "performansu" u centrali SDP-a 9. februara. Mislim da sam danas mnogima oteo riječ iz usta još prije tri mjeseca. :)
Ruralni reakcionarizam je definitivno strpao u džep najveće face malograđanske ljevice.

Pročitajte konačno raspakivanje dugogodišnjih laufera ljevice.

https://avaz.ba/…/iza-pokusaja-uskrsnuc ... socijaldem
Ne mogu vjerovati da nije pomenuo Enku...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55153 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Kako je najlakse metlati?

Svu pometinu skupis na jedno mjesto i izneses je na lopatici.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55154 Re: SDP

Post by malakh »

JThomas wrote:
malakh wrote:očito da nitko ne shvata da će ovaj novi pokret, naravno ako zaživi, uništiti sdp

valjda netko prati koliko nezadovoljstvo iskazuju svetozar pudarić i edin delić, inače kandidati za predsjednika stranke.
sve je providnije šta se radi. ako pričamo o imenima sa ove liste, za veliki broj je sada i običnom glasaču jasno da drže stranu sda. raja nije mahnita na taj način i do te mjere. niko od njih ne stoji ni jednako kao prije četiri ili kao prije osam godina, nego svi stoje bitno lošije. željko je lično dobio glasove uz pomoć sda i zato što je dragan čović na drugoj strani. a gdje mu je stranka u odnosu na 2014., koja nije bila prije sto, nego prije četiri i po godine. evo ugasiće je. gdje je suljagić koji je tad dobio 86 hiljada glasova za predsjednika, a danas nije mogao proći u kanton. gdje je zlatko čija inicijativa na GO stranke dobije 11 ili koliko glasova. svi su u hali u odnosu na ono što su bili, opet kažem, ne prije sto godina. i realno je da se taj trend nastavi.
sve si u pravu. samo što sada sve ovisi o sdpu. ako iz sdpa posustanu i na sljedećim unutarstranačkim izborima u najuže rukovodstvo izaberu ljude koji su, najblaže rečeno, urnisali sdp, sdp će ponovo da bude stranka koju će glasači kazniti. nažalost kasno je, a pamećenje naših ljudi je veoma kratko. sve što si pobrojao će biti zaboravljeno već do sljedećih izbora, a sdp, realno govoreći, neće imati snagu za antikampanju protiv njih, jer će biti prisiljeni da se brane od konstantnih napada i podmetanja. što javnih, što kroz institucije sdpa. također će sdp biti napadan i od strane sda, a ne zaboravimo kako je to sve završilo 2014. godine, kada su ih df i sda u crno zavili. tadašnji sdp je bio puno moćniji nego sadašnji. bili su u vlasti i okoristili su se o vlast. jednostavno, bili su puni para kao brod.

valjda je svima jasno zašto se ovo pustilo u javnost baš pred kongres sdpa, kada su i pudarić i delić javnog digli glas protiv trenutačno najužeg rukovodstva sdpa.

ništa nije slučajno i ništa se ne dešava slučajno.

dok ja pišem, užareni su telefoni i vode se telefonski razgovori kako bi se lagum i ekipa odvratili od ovog postupka. možda se u tim razgovorima ponudi istima nešto konkretno unutar sdpa?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55155 Re: SDP

Post by Banksy »

malakh wrote:
dok ja pišem, užareni su telefoni i vode se telefonski razgovori kako bi se lagum i ekipa odvratili od ovog postupka.
:lol: :lol:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55156 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Nemojte ljudi, pa ja sam se samo zahebav'o... :-D
Postby kluz franjo » 26 Mar 2019, 15:29
GandalfSivi wrote:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/demokra ... /190326107

Znaci, oni se zajebaju sa nama :lol: :lol: :lol:
Što?
Ja podržavam ujedinjenje ideja koje nose Komšić, Lagumdžija i Suljagić/Bajrović.

Kongres ujedinjenja će se održati 30.02.2020. u kabini br.28 Trebevićke žičare pod pokroviteljstvom gradonačelnika Skake.
Sponzor kongresa: Sarajevska pivara i Teloptic
Catering partneri: Metropolis i Kibe mahala
Medijski partneri: Wartburg/Simburg media
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55157 Re: SDP

Post by JThomas »

malakh wrote:
sve si u pravu. samo što sada sve ovisi o sdpu. ako iz sdpa posustanu i na sljedećim unutarstranačkim izborima u najuže rukovodstvo izaberu ljude koji su, najblaže rečeno, urnisali sdp, sdp će ponovo da bude stranka koju će glasači kazniti. nažalost kasno je, a pamećenje naših ljudi je veoma kratko. sve što si pobrojao će biti zaboravljeno već do sljedećih izbora, a sdp, realno govoreći, neće imati snagu za antikampanju protiv njih, jer će biti prisiljeni da se brane od konstantnih napada i podmetanja. što javnih, što kroz institucije sdpa. također će sdp biti napadan i od strane sda, a ne zaboravimo kako je to sve završilo 2014. godine, kada su ih df i sda u crno zavili. tadašnji sdp je bio puno moćniji nego sadašnji. bili su u vlasti i okoristili su se o vlast. jednostavno, bili su puni para kao brod.

valjda je svima jasno zašto se ovo pustilo u javnost baš pred kongres sdpa, kada su i pudarić i delić javnog digli glas protiv trenutačno najužeg rukovodstva sdpa.

ništa nije slučajno i ništa se ne dešava slučajno.

dok ja pišem, užareni su telefoni i vode se telefonski razgovori kako bi se lagum i ekipa odvratili od ovog postupka. možda se u tim razgovorima ponudi istima nešto konkretno unutar sdpa?
pravo da ti kažem - svejedno mi je, ne zanima me. ja hoću konstruktivnu alternativu sda mraku, a kako će ona zvati stvarno me ne zanima, za boje i imena ne glasam. nikad nisam bio član nijedne stranke pa ni za jednu nisam ni emotivno vezan. mislim da sdp ne može trajno propasti zbog tradicije i infrastrukture, ali ako treba da do ozdravljenja sve njihove glasove podijele ns i druge alternative, ja nemam ništa protiv.

mislim da bi ovo odvajanje kupljenog kukolja, ako se stvarno desi, bilo korak naprijed i za sdp i za alternativu generalno. oni su opasniji rovareći unutar stranaka, glumeći da su nešto drugo. ovo ovako kako se prenosi bi bili prilično, prilično očito i manje informisanim.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55158 Re: SDP

Post by Banksy »

Da, ovakav razvoj događaja SDP može samo poželjeti.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55159 Re: SDP

Post by palermo »

Iako mislim da je ovo jos uvijek suplja....cak i da se ostvari mislim da bi ove dvije politicke grupacije imale razlicite ciljne grupe. Sadasnji SDP iliti Sarajvska demokratska partija vec ima jasno definisanu ciljnu grupu, i ideoloski i geografski, dok ove druge tek ceka taj posao. Naprosto sumnjam da ce biti iste. Doduse predmijevam da bi ovi drugi bili àmbiciozniji u ciljèvima od Sarajevske demokratske partije.Sto ruku na srce i nije bas tesko
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55160 Re: SDP

Post by JThomas »

sudeći po imenima, (stvarnoj) politici i (stvarnim) mjestima prebivališta, ovi će biti sarajevska partija demokratske akcije.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55161 Re: SDP

Post by palermo »

E ako je tako, onda ce to biti ljuto rivalstvo, jes da je Sarajevo golemo ali ipak za dvije Sarajevske demokratske partije....hmmm
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55162 Re: SDP

Post by JThomas »

ambicije će biti nebeski visoke i široke k'o baketova patriotska koalicija, valja supruge zadržati na dobro plaćenim sinekurama. ne mogu ozbiljni političari da rade bez mira u kući.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55163 Re: SDP

Post by palermo »

Znaci i ciljevi isti u oba politicka subjekta.....tja..
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55164 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:E ako je tako, onda ce to biti ljuto rivalstvo, jes da je Sarajevo golemo ali ipak za dvije Sarajevske demokratske partije....hmmm
Ma bez brige kolega...
Ova - kako je vi zovete - sarajevska demokratska partija je tek počela čistiti po Sarajevu, a možda će i po Tuzli (mada sumnjam).
Ova druga - kako je kolega jthomas zove - sarajevska partija demokratske akcije može slobodno npr. u Mostar i metle u ruke.
Eto idu lokalni, pa bujrum...
Da neko ne pomisli da provociram sa lokalnim.
Mostar je na zadnjim izborima dao 2/3 podršku koaliciji SDA/HDZ/DF/GS.
Uvjeren sam da će se podrška isplatiti i lokalni izbori konačno održati.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55165 Re: SDP

Post by Banksy »


Iza pokušaja uskrsnuća grobara socijaldemokratije i političke reinkarnacije Zlatka Lagumdžije stoji SDA

Svaki put kada izda sopstvene principe, Željko Komšić ide sa tezom ujedinjenja




Pokretači ideje o osnivanju Socijaldemokratskog pokreta su gubitnici i otpadnici Socijaldemokratske partije BiH, koji povratkom u političku arenu žele onemogućiti stvaranje jake opozicije Stranci demokratske akcije Bakira Izetbegovića, suština je analize profesora i analitičara o ideji osnivanja novog političkog pokreta.

Prema riječima političkog analitičara Žarka Papića, iza osnivanja ovog pokreta stoji strah SDA pa se kontinuiranim pokušajima nastoji uništiti politička alternativa nacionalnim strankama.

- Tu su bili brojni i kontinuirani pokušaji uništavanja Bh. bloka, a riječ je o uništavanju jedine ideje koja može osigurati stvarnu integraciju BiH, nešto što je moglo biti stvarna alternativa nacionalnim strankama. Smatram da iza osnivanja Socijaldemokratskog pokreta stoji strah SDA. Otkud toliki strah u SDA i kod ovih "prodavačica koalicione ljubavi" u SDA kupleraju? Mislim da je zbog toga što se na alternativi počinje ujedinjavati BiH, konsenzusom, demokratskim dijalogom, priznavanjem razlika i nalaženjem jedinstva u stanovištu. Struktura SDA je oligarhijska, oni nisu politička stranka, oni su interesna organizacija, kojoj ne odgovara nejedinstvo BiH. Njoj odgovara, uslovno rečeno, četvrti entitet, fildžan-država, gdje će oni biti sami na svom, zaštićeni od svih hrvatsko-srpskih kontrola. Pokretači te inicijative su redom gubitnici iz GO SDP-a, kao i prethodni otpadnici SDP-a - rekao je Papić.

Smatra da bi četvrta faza mogla biti rušenje Nermina Nikšića, kao predsjednika SDP-a.

- Iz samog sastava osnivačkog dokumenta, koji je zalutao do mene, neobično je prepoznatljiv Lagumdžijin rukopis koji je kralj političkog šibicarenja. U tom dokumentu od osam tačaka sedam je posvećeno, kako bi Staljin rekao, organizacionim i kadrovskim pitanjima, to im je najvažnije. Riječ socijaldemokratija se spominje samo jedanput, stvar je manje-više na ivici smiješnog. Naravno, tu je i rukopis Željka Komšića, koji je kralj manipulacije s ujedinjenjem lijeve i građanske opcije. Inače, kada bi god Komšić zapao u probleme u javnosti, a počelo je tim što se kandidirao za člana Predsjedništva BiH, bez ikakve konsultacije s partnerima u SDP-u, pa drugi put kada je DF ulazio u koaliciju sa SDA, svaki put kada izda sopstvene principe, on ide sa tezom ujedinjenja.

Politički analitičar, profesor Slavo Kukić primjećuje neoriginalnost u nazivu pokreta, pa kaže kako su osnivači ukrali brend SDP-a. Dodaje da je temeljna ambicija da nova politička organizacija vrati u život bivše članove SDP-a, koji su isključeni i kojima se zahvalilo.

- Gotovo nevjerovatno zvuči podatak da su se tamo našli ljudi koji su se po Bjelašnici tukli, koji su se zbog tuča i neslaganja razišli. Sad su svi okupljeni oko, tobože, ideje socijaldemokratije, a suština je u tome da se želi povratiti moć. Prema mom sudu, iza ove ideje, kad se vidi koji su ljudi tamo, u dobrom dijelu stoji SDA kako bi imala i svoju socijaldemokratsku frakciju. Interes Željka Komšića je da udomi nekako DF, na način da se sa scene izgubi SDP, a da se stvori nova stranka i prostor. Nosilac cijele ideje je Zlatko Lagumdžija, jer je to jedini način njegove reinkarnacije, ponovnog vraćanja u političku arenu - kazao je Kukić.



A šta je to bilo na Bjelašnici...?
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#55166 Re: SDP

Post by drug_profi »

Bez sumnje Mostaru dolaze lijepi dani nakon takve odluke građana.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55167 Re: SDP

Post by JThomas »

zašto eksperimentisati i rizikovati sa provjeravanjem izborne volje kad provjerene snage čvrsto drže kormilo.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55168 Re: SDP

Post by palermo »

Ma pogan sa juga.....sta drugo da vam kazem
al eto opet nam je drago sto nam glavni gtad vise nece biti peksin nakon te akcije ciscenja
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55169 Re: SDP

Post by palermo »

drug_profi wrote:Bez sumnje Mostaru dolaze lijepi dani nakon takve odluke građana.
Treba u subotu dobiti Novi travnik, rano je jos prognozirati ljepse dane....
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55170 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:Ma pogan sa juga.....sta drugo da vam kazem
al eto opet nam je drago sto nam glavni gtad vise nece biti peksin nakon te akcije ciscenja
To "pogan sa juga" još nisam ovdje čuo, a ni pročitao...

Nego fino da se organizuje tih 2/3 izašlih birača i da tražite od svojih izabranih predstavnika, da vam
a) konačno formiraju kantonalnu vlast u skladu sa vašom izbornom voljom i
b) omoguće lokalne izbore.

Od nas forumaša iz Sarajeva imate punu podršku.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55171 Re: SDP

Post by palermo »

kluz franjo wrote:
palermo wrote:Ma pogan sa juga.....sta drugo da vam kazem
al eto opet nam je drago sto nam glavni gtad vise nece biti peksin nakon te akcije ciscenja
To "pogan sa juga" još nisam ovdje čuo, a ni pročitao...

Nego fino da se organizuje tih 2/3 izašlih birača i da tražite od svojih izabranih predstavnika, da vam
a) konačno formiraju kantonalnu vlast u skladu sa vašom izbornom voljom i
b) omoguće lokalne izbore.

Od nas forumaša iz Sarajeva imate punu podršku.
Pa i HDZ ce vam se pridruziti u borbi za lokalne izbore. A mislim cak da bi bili uz forumase kad je rijec o kantonalnoj vlasti(mislim HDZ). Mozda par sitnica da bi trazili ali da se sve ro dogovoriti. Bitnò je da se vidi pomak
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55172 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:
kluz franjo wrote:
palermo wrote:Ma pogan sa juga.....sta drugo da vam kazem
al eto opet nam je drago sto nam glavni gtad vise nece biti peksin nakon te akcije ciscenja
To "pogan sa juga" još nisam ovdje čuo, a ni pročitao...

Nego fino da se organizuje tih 2/3 izašlih birača i da tražite od svojih izabranih predstavnika, da vam
a) konačno formiraju kantonalnu vlast u skladu sa vašom izbornom voljom i
b) omoguće lokalne izbore.

Od nas forumaša iz Sarajeva imate punu podršku.
Pa i HDZ ce vam se pridruziti u borbi za lokalne izbore. A mislim cak da bi bili uz forumase kad je rijec o kantonalnoj vlasti(mislim HDZ). Mozda par sitnica da bi trazili ali da se sve ro dogovoriti. Bitnò je da se vidi pomak
Mislim, ja razumijem frustraciju...
Ne volim HDZ, (možda ni SDA), itd..., ali evo već treću deceniju uporno dvotrećinski glasamo za taj neraskidivi savez. I kao rezultat imamo - to što imamo...

I ja bih u takvoj poziciji možda počeo isključivo "kritički promatrati" šta se s' one, druge strane Ivana dešava...
Dok se baviš tuđom bašćom, ne moraš o svojoj razmišljati. Razumijem ja to.

Ako je nekome tako lakše, OK.
Ako će nekome biti lakše, evo i ovo:
"Mene je kao malo sramota što se zahvaljujući izbornom rezultatu nešto malo počelo pomicati sa mrtve tačke u Sarajevu."
Može li ovako?
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55173 Re: SDP

Post by palermo »

Jesam li ja dobro skontao, ti kao predlazes da mi ovdje na jugu popuatimo HDZ-u zarad opsteg dobra...a i da nas ovdje na jugu bude malo manje sramota.
pa dobro, nije da nema smisla
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#55174 Re: SDP

Post by zippoo87 »

kluz franjo wrote:
palermo wrote:Ma pogan sa juga.....sta drugo da vam kazem
al eto opet nam je drago sto nam glavni gtad vise nece biti peksin nakon te akcije ciscenja
To "pogan sa juga" još nisam ovdje čuo, a ni pročitao...

Nego fino da se organizuje tih 2/3 izašlih birača i da tražite od svojih izabranih predstavnika, da vam
a) konačno formiraju kantonalnu vlast u skladu sa vašom izbornom voljom i
b) omoguće lokalne izbore.

Od nas forumaša iz Sarajeva imate punu podršku.
:thumbup:
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55175 Re: SDP

Post by palermo »

I usput da dodam, znaci dosli smo do tàcke da su to dvije odvojene baste....masala
Post Reply