SDP

zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#47301 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Neki dan pogledao komentare na stranici Denisa, zar je moguće da ga ljudi toliko podržavaju? Gledam ove po FB stranicama ankete i komentare, ista stvar. . .Kako stvari sad stoje on ce SDP-u na svoje ime povuci 30 000 glasova!
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#47302 Re: SDP

Post by drug_profi »

Gonerdo wrote:
zbiljovski wrote:Neki dan pogledao komentare na stranici Denisa, zar je moguće da ga ljudi toliko podržavaju? Gledam ove po FB stranicama ankete i komentare, ista stvar. . .Kako stvari sad stoje on ce SDP-u na svoje ime povuci 30 000 glasova!
Botovi. A znam da ce i simpatizeri dodik, snsda i sdsa iz federacije njemu da ti glas
Cuj ovog bota.
Zna se ko je dodin saveznik. Kad je god bio u nokdaunu, ko ga je digao.
Da ti pomognem, ima riđu bradu i voli trezore.
tutku
Posts: 1345
Joined: 18/06/2011 12:10

#47303 Re: SDP

Post by tutku »

fosna2014 wrote:
cadburry wrote:

Naletih slucajno na ovo, bas me nalozilo. :thumbup: :D
Fenomenalno napravljeno. :thumbup:

Sprovesti!
Pogledao, mislio da je nesto preciznije i konkretnije. Vecina ovih stvari je u našem ustavnom poretku haman pa neostvarivo, prema tome ovo je dominantno hajc za raju, a nikakav ozbiljan plan - barem ovo sto se ovdje vidi. Pretpostavljam da SDP-ov Plan 10 podrazumijeva neke konkretne mjere i aktivnosti kojima misle sve ovo sprovesti, i pozdravljam ako je tako. U protivnom, pljasu.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#47304 Re: SDP

Post by kmirsad »

Ništa od svega ako ne bude čistke... ne daje se liji da čuva kokošinjac...
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#47305 Re: SDP

Post by Roccohljup »

Svaki put pred izbore, sve do jedna stranka kaze ima isti plan (da unaprjedi ekonomiju, smanji nezaposlenost, olakša privredu, privuče investitore, itd.) bla bla bla......naravno niko ni najmanjeg detalja ne navodi (samo ugribo) preko kojih to aktivnosti misli ostvariti i naravno nakon izbora planovi ostanu samo na nivou izborne kampanje.
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#47306 Re: SDP

Post by drug_profi »

Meni makar imponuje SDP-ov pokusaj da predstavi neki plan, kako god.
Sa druge strane dobijas zamagljene ublehe, u koje niko trijezan ne moze povjerovati, bez i jedne rijeci objasnjenja.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#47307 Re: SDP

Post by Roccohljup »

drug_profi wrote:Meni makar imponuje SDP-ov pokusaj da predstavi neki plan, kako god.
Sa druge strane dobijas zamagljene ublehe, u koje niko trijezan ne moze povjerovati, bez i jedne rijeci objasnjenja.
sve to stoji, al ja više nikom ne vjerujem kad su ti planovi u pitanju .....sve dok ne vidim konkretno na djelu.
Evo kod ovog mi je zapalo za uvce kaže uvesti porez na luxuz te kladionice i banke. Porez na luksuz nigdje nije spomenuto sta to konkretno znaci a poprilično je širok pojam, kladionice i treba operozavati u skladu sa zakonom, al ne kontam sta misle bankama jos oporezovati dodatno? Oni uredno plaćaju porez na dobiti pune budžet, a ako im dignu neki novi namet.....pogodi ko ce to na kraju platiti. Banke ce to mrtvo hladno prebaciti na leđa korisnika svojih usluga isto kao sto su to uradili kad je CB digla njima tarifu z anaknade. i onda lafo zakon za nas a mi plaćamo sve vise. Hebo i tu politiku...
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#47308 Re: SDP

Post by drug_profi »

istina. upravo to sto si naveo meni ne godi uhu.
Ja imam neki standard koji sam dosegnuo nekim svojim ulaganjima i radom. Imam stan od 50 kvardata. Imam 500 kvadrata voćnjaka i vikendicu od 20 kvadrata, Imam dva auta, ispod 7 g starosti, ukupne trenutne vrijednosti oko 30K KM. Imam trenutno nezaposlenu suprugu, studenta kojeg skolujem, platu koja je oko 1500. Imam nesto ustedjevine i nesto u kvalitetnim dionicama koje donose prinos.

Vjerovatno je za ovdasnje pojmove sve ovo gore luksuz. Ali zaista da li je? Nisam ukrao, zaradio, nesto naslijedio, ulagao, stedio... i zato sam kod svakog oporezivanja ovdje jako negativan jer kad neko smatra da treba oporezivati PLATU a ne i dobitke na kladionici, onda vidimo da je ovo drzava kojom upravljaju idioti, pa su i prijedlozi zakona vrlo slicni.

A ovo sto kazes za banke, pa valjda je jasno da banka ne moze biti na zijanu. Zna se ko na kraju placa sve.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#47309 Re: SDP

Post by Roccohljup »

ma da ne pričam sto po svim iskustvima, dizanje ili uvođenje bilo kakvih nameta ima kontra efekat na ekonomiju, te da se treba upravo raditi suprotno. Država treba olakšati i radnicima i privredi a sredstva iz busžet namaci kroz ustede u svojoj avliji......al narod vise voli da cuje u izbornim hutbama kako se mi borimo da handrimo bogate i tajkune.....a u stvarnosti nista od toga.
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#47310 Re: SDP

Post by drug_profi »

Roccohljup wrote:ma da ne pričam sto po svim iskustvima, dizanje ili uvođenje bilo kakvih nameta ima kontra efekat na ekonomiju, te da se treba upravo raditi suprotno. Država treba olakšati i radnicima i privredi a sredstva iz busžet namaci kroz ustede u svojoj avliji......al narod vise voli da cuje u izbornim hutbama kako se mi borimo da handrimo bogate i tajkune.....a u stvarnosti nista od toga.
I jest problem sto sam ja u necijim ocima bogati tajkun, i treba me jebat, a jos malkice puhni u mene i ja cu propasti. Tzv. srednja klasa.
Dok ce budzetlijama, vlasnicima povezanih d.o.o., i zaista materijalno bogatim ljudima svaki porez biti neprimjetan, fakticki ce ih uciniti jos bogatijim jer ce uvijek naci nacin da ga legalno ili ilegalno izbjegnu, barem dijelom.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#47311 Re: SDP

Post by Roccohljup »

ma za te stvari nije porez rješenje....već zakon o porjeklu imovine. Al avaj....u svakom zitu pa i u SDPu ima kukolja koji bi se na to opekli. Bolje onda udari po nižim staležima :D
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#47312 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Gonerdo wrote:
zbiljovski wrote:Neki dan pogledao komentare na stranici Denisa, zar je moguće da ga ljudi toliko podržavaju? Gledam ove po FB stranicama ankete i komentare, ista stvar. . .Kako stvari sad stoje on ce SDP-u na svoje ime povuci 30 000 glasova!
Botovi. A znam da ce i simpatizeri dodik, snsda i sdsa iz federacije njemu da ti glas
Kakvi botovi? Ne razumijem? Ljudi sa autentičnim fb profilima ostavljaju svoja mišljenja. . .
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#47313 Re: SDP

Post by SimkeA »

kokakolas wrote:SDP trenutno poteže prave poteze.

Bojim se jedino da će im biti potrebna puno moćnija kampanja od one što su imali 2014. godine - koja je bila školski primjer dobro organizovane i efikasne predizborne kampanje.
Kakva ba kampanja 2014? Sa Bakirom poslije Bakira? I to skolski primjer kampanje, nakon koje je uslijedio potop, pa ponovna registracija clanstva.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#47314 Re: SDP

Post by Control panel »

SimkeA wrote:
kokakolas wrote:SDP trenutno poteže prave poteze.

Bojim se jedino da će im biti potrebna puno moćnija kampanja od one što su imali 2014. godine - koja je bila školski primjer dobro organizovane i efikasne predizborne kampanje.
Kakva ba kampanja 2014? Sa Bakirom poslije Bakira? I to skolski primjer kampanje, nakon koje je uslijedio potop, pa ponovna registracija clanstva.

Kampanje nije ni bilo. Plakata nije bilo. Znate da su pare za plakate dali za poplavljena podrucja.
Totalna fula od kampanje. Kakva je bila tako su i prosli.
User avatar
Steph
Posts: 3201
Joined: 02/05/2013 19:37
Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!

#47315 Re: SDP

Post by Steph »

SDP Image
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#47316 Re: SDP

Post by Control panel »

Zasto SDP-ovac ne moze biti vjernik i uciti fatihu. Zasto se se SDP-ovcu nevjeruje ako je vjernik a radi se o casnom i postenom covjeku istinskom vjerniku. Zasto se njemu ne vjeruje kad digne ruke i uci fatihu.
Zasto se SDA-ovcu lopovu, kriminalcu, silovatelju, ubici...
po difoltu vjeruje da je on istinski vjernik i njegove ruke vrijede kad uci fatihu, a SDP-ove ruke se ismijavaju.
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#47317 Re: SDP

Post by The BEN10 »

Dal bi znali pokrenut ikakvu inicijativu SDP-ovci da im nije Klix-a?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-vla ... /180724020

U vržaiju mater - ti likovi sjede po skupštinama, trebaju do u detalj I UNAPRIJED (!!!) znati šta se kuha. Al' ne, njima Klix otvara oči. Koja su oni prevara, Bože dragi. :roll:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55616
Joined: 15/12/2008 16:53

#47318 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Kako god da su skontali, ovo je ispravan potez. Treba pohvaliti kad je nešto pozitivno.
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#47319 Re: SDP

Post by drug_profi »

Jedan od većih problema je što su na svim listama u svim strankama BILMEZI koji ne znaju ili neće ili oboje, da čitaju materijale i shvate šta su pročitali, te isto analiziraju, upitaju eksperte ako sami ne znaju nešto, pa tako stvore svoj stav, podjele ga sa klubom, bazom, i kad sve to završe izađu u parlament i kažu NA VRIJEME ono što treba da se kaže.

Ista im se stvar desila nedavno sa onim izmjenama krivičnog zakona, pa se desila naknadna pamet... za koju ne znam da li je imala efekta i kako se to na kraju završi.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#47320 Re: SDP

Post by cyprus »

Image

Opa komuljare, provaljeni ste :skoljka:
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#47321 Re: SDP

Post by drug_profi »

Pa dokle ide ta panika... a ko u ovo povjeruje i ne zasluzuje nista bolje od SDA.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#47322 Re: SDP

Post by fosna2014 »

drug_profi wrote:Pa dokle ide ta panika... a ko u ovo povjeruje i ne zasluzuje nista bolje od SDA.
Tresu im se gace od dolazeceg poraza. Na sve su spremni. Jbg. djeca, unucad, zene i didovi su u pitanju - smjesteni ns drzavnim jaslama.
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#47323 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ja samo zamisljam sad Dodika dok cita ovaj poziv Bosnjackog preporoda i njegovo zadovoljstvo sto Bosnjaci imaju takav preporod.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#47324 Re: SDP

Post by fosna2014 »

drug_profi wrote:Ja samo zamisljam sad Dodika dok cita ovaj poziv Bosnjackog preporoda i njegovo zadovoljstvo sto Bosnjaci imaju takav preporod.
To su mutavci koji bas njemu dodaju loptu na volej sa ovakvim ispadima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#47325 Re: SDP

Post by drug_profi »

fosna2014 wrote:
drug_profi wrote:Ja samo zamisljam sad Dodika dok cita ovaj poziv Bosnjackog preporoda i njegovo zadovoljstvo sto Bosnjaci imaju takav preporod.
To su mutavci koji bas njemu dodaju loptu na volej sa ovakvim ispadima.
I ako ne uvijek njemu na volej onda toliko unazadjuju svoj narod da njemu ne preostaje tezak posao.
Post Reply