SDP

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#47226 Re: SDP

Post by Banksy »

Bilo je ovo isto na prošlim izborima, ako nije isti papir.

Ali koga briga, zaista. SVI su iz iste kanalizacije, u istoj kanalizaciji, svi do jednog, bez razlike. Od Fahre, do DF-a, Keme, SDP-a, sve smrad do smrada. I sad se montiraju ove stupidarije koje bi nam kao trebale promijeniti ili formirati mišljenja.

I bar da je šta novo, već sve stari, prežvakani folovi. :roll:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#47227 Re: SDP

Post by Roccohljup »

a za kaj mjenjati kad uvijek ima budala sto ce nasjesti.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#47228 Re: SDP

Post by kiligonzales »

vatrogasac wrote:
kiligonzales wrote: Becirovic ce povuci puno vise glasova nego Dzaferovic. Komsic ce se isto tako na mala vrata uvuci u predsjednistvo.
Oba? Po kojoj matematici jer mogu samo po matematici?
Sam Komsic je za stolovanja u SDP povukao 340 hiljada glasova za hrvatskog clana predsjednistva kada je drugi put bio clan predsjednistva, prvi put je sa 110 hiljada usao u predsjednistvo, to je doduse bio jedan od najboljih izbornih rezultata za clana predsjednistva poslje rata. Jedino ko je ostvario bolji rezultat je bio Haris Silajdzic svojevremeno i to 2006. godine koji je imao 350 hiljada glasova.

Recimo ni Sulejman Tihic, ni Bakir Izetbegovic taj broj nikada nisu postigli iako su usli u predsjednistvo sa brojem glasova od 150-250 hiljada glasova. Recimo Bakir je prvi put postao clanom predsjednistva sa 160 hiljada glasova, drugi put i to prije 4 godine sa 250 hiljada glasova.

Ako neko misli da ce Dzaferovic povuci jednak broj glasova ko Bakir, a SDA nakon svega ovoga sto su pregurali napraviti jednak izborni rezultat vara se. Vracanje Izetbegovica u fokus stranke bio je i nacin da se stranka ojaca i poprave izborni rezultati. I ta velika pobjeda koju je SDA ostvarila 2012 prvo na lokalnim, pa potom na opcim izborima, uvjetovana je razocarenjima glasaca SDP svojom strankom i pucanjem stranke na dva dijela SDP i DF, sto gledamo sada da se desava u SDA iz koje su nastali ovaj put NZBLOK, PDA i Narod i Pravda. Drugo SDP-u do sada nikada stranke poput A-SDA i nekih drugih manjih stranaka nisu davali podrsku kao sto daju sada isto tako i sira podrska gradonacelnika i nacelnika mnogih mjesta po BiH, te razlicitih organizacija. Kad ti nacelnik Cazina i Buzima daju podrsku Becirovicu, to sluti kvalitetan poraz SDA. Ocito patriote Krajine ne mogu da svare cinjenicu da je Sda Laburiste u Krajini gurnula u vlast kantona.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ili-iz-sda

Upravo to veliko nezadovoljstvo glasaca koji ne zive od SDA, moglo bi biti kljucno za veliko srozavanje stranke, kao i mahom proizvedene nove podjele. Bojim se da ce Dzaferovic biti zrtveno jare svoje stranke na koje ce pasti svi losi politicki potezi njegovih stranackih kolega. Neko ce time ubiti dvije muhe, a 4 godine provesti za prevrate u stranci i trazenje nove snage.

Reko sam sebi necu teskih tema. Jb politiku, samo sport. :D
Last edited by kiligonzales on 06/07/2018 12:57, edited 1 time in total.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#47229 Re: SDP

Post by johntra »

ultima_palabra wrote:Zar ovo nije bilo prije 4 godine?

jeste, bilo prije 4 godine, u januaru...bila i novina sa tim naslovom, sve isto, potpuno isti dokument...ovaj put su slikali dokument iz novine, zato se gore vide ovi potpisi pod slike...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#47230 Re: SDP

Post by johntra »

sabina1 wrote:
ultima_palabra wrote:Pa vidi ovu zadnju stavku... šta se ima stvarati percepcija kad SDP stvarno nema nikakvog utjecaja na procese itd itd.

A u prošlom mandatu je imao. Ovo je dokument iz 2014.
SDP vodi Tuzlu.
SDP je na vlasti u Gračanici i Kiseljaku u koaliciji sa SDA.
SDP je u Sarajevu do lokalnih izbora na vlasti bio u koaliciji sa SDA.

Iako u mnogo manjoj mjeri nego ranije , SDP ima uticaj na procese.
SDP ima upravljačku strukturu u brojnim javnim preduzećima iako je SDA većina.

(uopšte ne sporim da je dokument iz 2014)
ko te za ovo slaga? :D

SDP je tako jak u upravljačkim strukturama, da neki SDP-ovci napuštaju SDP kako bi ostali u preduzećima u kojima vlada SDA i imali beneficije od strane SDA...
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#47231 Re: SDP

Post by kiligonzales »

ultima_palabra wrote:Ko kroz maglu se sjećam da je bila neka zajebancija sa Kemom... :D
-Pozdravio te iz SDP-a Kemo?
-Koji Kemo?
-Sto te k....m lemo :lol:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#47232 Re: SDP

Post by Control panel »

https://www.bljesak.info/vijesti/flash/ ... lima/74271

Ovaj pokusaj avaza bio je prije vise od 4 godine. I sad ga ponovo plasiraju. Mogli su malo inovativniji biti.

Avaz ce uvijek ostati avaz. Jedina istina u tim novinama su oni mrtvi, a i za njih nisam siguran.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#47233 Re: SDP

Post by sabina1 »

johntra wrote:
ko te za ovo slaga? :D

SDP je tako jak u upravljačkim strukturama, da neki SDP-ovci napuštaju SDP kako bi ostali u preduzećima u kojima vlada SDA i imali beneficije od strane SDA...
Niko me nije slagao.
Krajem prošle godine se desio slučaj u jednom našem (sarajevskom) općinskom vijeću , da je vijećnik SDP-a tražio(ničim izazvan) da se katastrofalan izvještaj jednog javnog preduzeća pretvori u informaciju kako se o njemu ne bi glasalo i kako bi ti kadrovi u tom preduzeću - preživjeli.

Recite vi meni johntra iz kojih motiva je to moglo biti napravljeno ?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#47234 Re: SDP

Post by vatrogasac »

kiligonzales wrote:
Upravo to veliko nezadovoljstvo glasaca koji ne zive od SDA, moglo bi biti kljucno za veliko srozavanje stranke, kao i mahom proizvedene nove podjele. Bojim se da ce Dzaferovic biti zrtveno jare svoje stranke na koje ce pasti svi losi politicki potezi njegovih stranackih kolega. Neko ce time ubiti dvije muhe, a 4 godine provesti za prevrate u stranci i trazenje nove snage.

Reko sam sebi necu teskih tema. Jb politiku, samo sport. :D
Zna se da će SDA izgubiti sada poprilično zbog izlaska i stvaranja novih stranaka, ali i dalje su to glasači tih novih stranaka pa će PDA dobiti glasove od bivših SDA glasača, nego mene zanima kako će ljevica ravnomjerno podijeliti glasove da oba uđu? Kojim se to inženjeringom uspije napraviti?

Uživaj u ljetu i sportu, ovo je svakako mahalanje. :mrgreen:
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#47235 Re: SDP

Post by kiligonzales »

vatrogasac wrote:
kiligonzales wrote:
Upravo to veliko nezadovoljstvo glasaca koji ne zive od SDA, moglo bi biti kljucno za veliko srozavanje stranke, kao i mahom proizvedene nove podjele. Bojim se da ce Dzaferovic biti zrtveno jare svoje stranke na koje ce pasti svi losi politicki potezi njegovih stranackih kolega. Neko ce time ubiti dvije muhe, a 4 godine provesti za prevrate u stranci i trazenje nove snage.

Reko sam sebi necu teskih tema. Jb politiku, samo sport. :D
Zna se da će SDA izgubiti sada poprilično zbog izlaska i stvaranja novih stranaka, ali i dalje su to glasači tih novih stranaka pa će PDA dobiti glasove od bivših SDA glasača, nego mene zanima kako će ljevica ravnomjerno podijeliti glasove da oba uđu? Kojim se to inženjeringom uspije napraviti?

Uživaj u ljetu i sportu, ovo je svakako mahalanje. :mrgreen:
Vidjecemo sve, uglavnom prognoziram ulazam Becirovica i Komsica u predsjednistvo.

A sada se treba spremati za nastavak mundijala :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#47236 Re: SDP

Post by Roccohljup »

u lazi su kratke noge ....bas ko kod scepana :D :D :D
SDP DEMANTIRAO AVAZ: "Objavili ste lažni dokument s kojim SDP nema nikakve veze"!

Povodom objavljivanja članka u kojem se tvrdi da je Socijaldemokratska partija BiH izdala upute o blaćenju političkih protivnika putem društvenih mreža, ovim putem želimo argumentovano dokazati da se radi o potpunoj neistini, navodi se u saopćenju SDP-a BiH.

SDP tvrdi da su sadržaj članka i falsifikovani dokument identični onima koji su objavljeni prije četiri godine, što nedvojbeno ukazuje na želju da se trenutno rukovodstvo SDP diskreditira, bez biranja sredstava i držeći se daleko od svih novinarskih standarda. Nepotpisani autor je objavio montirani sadržaj, zbog čega je prije četiri godine podnesena krivična prijava od strane SDP BiH, zbog zloupotrebe službenog memoranduma i pečata SDP-a, navodi se u saopćenju.

-Navedeni članak prvi put je objavljen u januaru 2014. godine o čemu možemo priložiti dokaze. Također, memorandum koji se pojavljuje u članku se ne koristi već tri godine, što ponovo nedvojbeno ukazuje na zlonamjerni pokušaj diskreditacije, tvdi SDP BiH.

-Zgroženi smo ovim postupkom i perfidnim pokušajem obmanjivanja, koristeći se lažnim dokumentima i starim člancima, koji se predstavljaju aktuelnim i novim. SDP nema službu za rad na društvenim mrežama, niti izdaje naredbe o blaćenju protivnika po najgorim osnovama, navodi SDP te dodaje kako javnost može prepoznati da SDP BiH vodi pozitivnu kampanju, koja se temelji na konkretnim argumentima, rješenjima i politikom stabilizacije države.

-U nedostatku argumentovane kritike, potezi poput ovih samo ukazuju da SDP treba nastaviti u smjeru u kojem trenutno ide. Nakon što je tekst objavljen jučer ujutro, povučen je odmah nakon naše reakcije, što dokazuje da su oni, koji su ga prvi objavili, shvatili svoju grešku. Međutim, ovaj falsifikat su počeli koristiti i drugi, što samo ukazuje kakav je bio cilj autora i da taj cilj nije ostvaren, navodi SDP BiH.

Na kraju se navodi da SDP neće odgovarati istom mjerom na prljavu kampanju, "već samo istinom".

-Mi, u SDP-u, smatramo da nam lažni dokumenti ne mogu naškoditi, ali će reći mnogo o autorima takvih montaža.

Podsjećamo, jučer je Dnevni avaz objavio, a brojni mediji prenijeli, kopiju dokumenta pod nazivom Plan aktivnosti za internet-propagandu, iza kojeg navodno stoji SDP BiH. Dokument je navodno ovih dana iz SDP-a dijeljen regrutiranim “web-agentima”, kako ih nazivaju, kao uputu za “manipulaciju sadržajem koji se postavlja na internet-portale koja će odigrati krucijalnu ulogu u formiranju javnog mnijenja te percepcije javnosti prema političkim subjektima”.

U najkraćem, prema uputama SDP-a, Željka Komšića treba predstavljati kao izdajnika građanske BiH, te osobu koja je spremna na koaliciju s najvećim političkim protivnicima.

Fahrudina Radončića treba povezivati s raznim četničkim pokretima i srpskom mafijom – uputstvo je SDP-a svojim internet-ratnicima.

Konačno, i SDA treba biti glavni krivac za sadašnju situaciju u BiH.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#47237 Re: SDP

Post by johntra »

sabina1 wrote:
johntra wrote:
ko te za ovo slaga? :D

SDP je tako jak u upravljačkim strukturama, da neki SDP-ovci napuštaju SDP kako bi ostali u preduzećima u kojima vlada SDA i imali beneficije od strane SDA...
Niko me nije slagao.
Krajem prošle godine se desio slučaj u jednom našem (sarajevskom) općinskom vijeću , da je vijećnik SDP-a tražio(ničim izazvan) da se katastrofalan izvještaj jednog javnog preduzeća pretvori u informaciju kako se o njemu ne bi glasalo i kako bi ti kadrovi u tom preduzeću - preživjeli.

Recite vi meni johntra iz kojih motiva je to moglo biti napravljeno ?
sad skačeš sa Kiseljaka na Sarajevo...pitao sam te za Kiseljak zato što znam da tamo nije tako...što se tiče ovog slučaja, mislim da pričaš o Novom Gradu i znam o kome pričaš...taj se svrstao uz SDA tamo i nije više u SDP-u...pokrenut je postupak protiv njega...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#47238 Re: SDP

Post by Banksy »

Gledam liste, nema ni Ljujićke, ni Lazovića, ni Pejanovića, ni Šućura, ni Pudarića, nešto novih, mladih imena, uglavnom Bošnjaka.
Uz kandidaturu Bećirovića, otvoreno vrlo bliskog IZ-i, reklo bi se da SDP lagano profilira u bošnjačku stranku. Ljevice, centra, desnice, tek ćemo vidjeti. Donekle i logično. Biologija i iseljavanje su učinili svoje, a popis potvrdio sumnje i pretpostavke, pa se profilacija nametnula sama.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#47239 Re: SDP

Post by Roccohljup »

Kakve su vam ba ovo nebuloze od strane Zukana? :evil: :evil: :evil: :evil:
Ovaj zakon koji je ministar predložio ništa ne valja. Ja sam uložio pet amandmana. U drugom amandmanu navodi se da će svi koji su bili borci i koji su učestvovali u neposrednim borbenim dejstvima imati mjesečni dodatak. Svaki borac koji je zaposlen imat će od poslodavca od tri do sedam posto svaki mjesec. Svaki penzioner koji je bio u ratu, a otišao je u radnu penziju, imat će od dva do pet posto na penziju. Tako da, svaki borac će imati nadoknadu. Registar moraju objaviti. Jedino sam ja predložio borački fond da se zna tačno odakle liježu sredstva. Mora se znati odakle će svaki fening doći na račun", rekao je Helez.
Sad treba privredu opteretiti dodatnim nametima? Pa nisu se za firme borili vec za drzavu :evil:
Ako vam je ovo sluzbena prica da socijalne probleme pokusate rjesiti na racun privatnog sektora, odhebite u skokovima :roll:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#47240 Re: SDP

Post by славянин »

Roccohljup wrote:Kakve su vam ba ovo nebuloze od strane Zukana? :evil: :evil: :evil: :evil:
Ovaj zakon koji je ministar predložio ništa ne valja. Ja sam uložio pet amandmana. U drugom amandmanu navodi se da će svi koji su bili borci i koji su učestvovali u neposrednim borbenim dejstvima imati mjesečni dodatak. Svaki borac koji je zaposlen imat će od poslodavca od tri do sedam posto svaki mjesec. Svaki penzioner koji je bio u ratu, a otišao je u radnu penziju, imat će od dva do pet posto na penziju. Tako da, svaki borac će imati nadoknadu. Registar moraju objaviti. Jedino sam ja predložio borački fond da se zna tačno odakle liježu sredstva. Mora se znati odakle će svaki fening doći na račun", rekao je Helez.
Sad treba privredu opteretiti dodatnim nametima? Pa nisu se za firme borili vec za drzavu :evil:
Ako vam je ovo sluzbena prica da socijalne probleme pokusate rjesiti na racun privatnog sektora, odhebite u skokovima :roll:
Prakticno daju lekciju - ne zaposljavaj bivse borce.... Umjesto da podstaknu zaposljavanje istih oni stavljaju namet poslodavcu ukoliko ih zaposli... kako pametna ideja :oops:
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#47241 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ako je iko zaslužio nešto iz državne kase to jesu borci.
A lako se to riješi. Može se borcu ukinuti porez na platu npr. Time ne opterećuješ poslodavca, a budzet nek se snalazi. Ionako ga trose gdje ne treba.
nek uzmu tih 10% kladionicama.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#47242 Re: SDP

Post by kiligonzales »

drug_profi wrote:Ako je iko zaslužio nešto iz državne kase to jesu borci.
A lako se to riješi. Može se borcu ukinuti porez na platu npr. Time ne opterećuješ poslodavca, a budzet nek se snalazi. Ionako ga trose gdje ne treba.
nek uzmu tih 10% kladionicama.
Srezati politicarima plate, eto rijesenja za dio boracke populacije. Po kojim osnovama oni sazluzuju plate po par hiljada maraka?
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#47243 Re: SDP

Post by drug_profi »

kiligonzales wrote:
drug_profi wrote:Ako je iko zaslužio nešto iz državne kase to jesu borci.
A lako se to riješi. Može se borcu ukinuti porez na platu npr. Time ne opterećuješ poslodavca, a budzet nek se snalazi. Ionako ga trose gdje ne treba.
nek uzmu tih 10% kladionicama.
Srezati politicarima plate, eto rijesenja za dio boracke populacije. Po kojim osnovama oni sazluzuju plate po par hiljada maraka?
Znamo da se to nece desiti, ali to bi bilo potrebno svakako.
Ono sto se mora desiti je oporezivanje kladionica. Mi smo budale što smo prihvatili porez na plate bez protesta, dok je istovremeno kladionicarska mafija oslobodjena poreza. Dakle laka para je neoporezovana, a krvavo zarađene plate su oporezovane.
To je valjda luksuz imati posao, pa jos i placen.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#47244 Re: SDP

Post by kmirsad »

Zna li neko listu kandidata SDP-a za TK...
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#47245 Re: SDP

Post by cadburry »

Banksy wrote:Gledam liste, nema ni Ljujićke, ni Lazovića, ni Pejanovića, ni Šućura, ni Pudarića, nešto novih, mladih imena, uglavnom Bošnjaka.
Uz kandidaturu Bećirovića, otvoreno vrlo bliskog IZ-i, reklo bi se da SDP lagano profilira u bošnjačku stranku. Ljevice, centra, desnice, tek ćemo vidjeti. Donekle i logično. Biologija i iseljavanje su učinili svoje, a popis potvrdio sumnje i pretpostavke, pa se profilacija nametnula sama.
Imaju liste u Zapadnoj Hercegovini, iako tanke. Ono što mi je posebno drago jeste što imaju pravo jake liste u Republici Srpskoj, možda i najjače u zadnjih 10tak godina. To mi daje nadu da SDP neće postati isključivo bošnjačka stranka.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#47246 Re: SDP

Post by kiligonzales »

drug_profi wrote:
kiligonzales wrote:
drug_profi wrote:Ako je iko zaslužio nešto iz državne kase to jesu borci.
A lako se to riješi. Može se borcu ukinuti porez na platu npr. Time ne opterećuješ poslodavca, a budzet nek se snalazi. Ionako ga trose gdje ne treba.
nek uzmu tih 10% kladionicama.
Srezati politicarima plate, eto rijesenja za dio boracke populacije. Po kojim osnovama oni sazluzuju plate po par hiljada maraka?
Znamo da se to nece desiti, ali to bi bilo potrebno svakako.
Ono sto se mora desiti je oporezivanje kladionica. Mi smo budale što smo prihvatili porez na plate bez protesta, dok je istovremeno kladionicarska mafija oslobodjena poreza. Dakle laka para je neoporezovana, a krvavo zarađene plate su oporezovane.
To je valjda luksuz imati posao, pa jos i placen.
To je nasa krivica. E onda nek nas jebu kad smo glupi.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#47247 Re: SDP

Post by Roccohljup »

Ja ne cuh zvaničan odgovor od SDPa.....da li je zvanični stav stranke da se socijalni problemi (konkretno u ovom slučaju borci) trebaju rješavati novim nametima na privredu? :? :? :? :?
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#47248 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ako su se sve dubioze ove drzave rjesavale preko privrede, nek se rijesi i ovo. Borci moraju dobiti makar taj dodatak. Drzava nek privredi olaksava na drugim poljima.
Borci su mahom vec u 5-toj deceniji oni najmladji. Stariji su vec penzioneri. Moja firma ima 150 zaposlenih i mozda 15-20 boraca medju nama.
Sa 3-5% dodatka na placu za 20 uposlenih mahom SSS i NK, nije sigurno ugrozen cashflow.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#47249 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Pa uskoro nećete imati privrede na koju biste tovarili.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5525
Joined: 12/10/2014 01:12

#47250 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

drug_profi wrote: Sa 3-5% dodatka na placu za 20 uposlenih mahom SSS i NK, nije sigurno ugrozen cashflow.
Nije to problem jer za toliko imaju pare. Problem naših privrednika je da se uvijek nekako na radniku uštedi.
Post Reply