SDP

User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#47176 Re: SDP

Post by Control panel »

http://www.klix.ba/clanak/180703098

Rekoh ja ranije da ce magazinovic, cengic, masic, prlic biti visoko na listama.
Hebote na sta je SDP spao.

Od toliko profesora, doktora iskusnih ljudi oni balavurdiju
stavljaju da vode SDP.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#47177 Re: SDP

Post by vatrogasac »

Control panel wrote:http://www.klix.ba/clanak/180703098

Rekoh ja ranije da ce magazinovic, cengic, masic, prlic biti visoko na listama.
Hebote na sta je SDP spao.

Od toliko profesora, doktora iskusnih ljudi oni balavurdiju
stavljaju da vode SDP.
Vidjet ćemo sada poslije izbacivanja više imena i SDP-a i SDA.
Amerčk NDI Insttut, kojii redovno naručuje istraživanje javnog mnijenja u Bosni i Hercegovini, ovih dana je dobila rezultate o popularnosti političkih stranaka i kandidata za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine, koje je uradila Agencija IPSOS.

FEDERACIJA BiH

Stranka demokratske akcije - 24%

Socijaldemokratska partija BiH - 12%

Demokratska fronta - 11%

Hrvatska demokratska zajednica - 11%

Nezavisni blok - 3%

Savez za bolju budućnost - 3%



KANDIDATI ZA PREDSJEDNIŠTVO BiH

Kandidat SDA (Šefik Džaferović) - 22%

Željko Komšić - 22%

Dragan Čović - 11%



REPUBLIKA SRPSKA - PARLAMENT RS

Savez nezavisnih socijademokrata - 29%

Savez za promjene - 26%



KANDIDATI ZA PREDSJEDNIŠTVO BiH

Mladen Ivanić - 46%

Milorad Dodik - 36%
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#47178 Re: SDP

Post by kmirsad »

Nešto ti nekompletna ova anketa


Prikazuje rezultate iz FBiH o rasporedu 64 %... nedostaje 36 %
Predsjedništvu....55 %.... nedostaje 45 %
Parlament RS 55 %... nedostaje 45 %
Kandidat iz RS...82 %... nedostaje 18 %

Jesi li ti to izostavio neke rezultate ili su amerikanci površni...
Kako nam je NS prošla kod amera...
Ima li kakva procjena izlaznosti...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#47179 Re: SDP

Post by daddy-kool »

Banksy wrote:

Lagumdžija pisao SDP-ovcima: Ne smijemo ići u koaliciju s HDZ-om, SNSD-om i SBB-om
Poenta je na SBB-u. Kako su u posljednje vrijeme sve glasnije priče da je stvorena neformalna predizborna koalicija SDP-a i SBB-a, sve su jači pritisci na SDP da se iz tog saveza izvuče.
SDA na Nikšića vrši pritisak putem policije (Lukač i prijetnje procesima), ali i putem svog najodanijeg saveznika Lagumdžije, najvećeg postratnog biznis saveznika Bakira Izetbegovića. Lagudmžija sve naloge izvršava bez pogovora jer padne li Bakir nakon izbora, a moguće je da će pasti, pada i on, a naslagalo se kriminala za tri Zenice.
Mislim da fulaš glavnu poentu. Lagumdžija sa pravom zamjera lošu strategiju, ili čak nedostatak iste, jer se ista svela samo na zamjenu SDA sa nekom kombinacijom u kojoj će se naći SDP. To suštinski čini SDP pandan SDA, i svodi ih na igru "SDA možeš biti ti u ovom kolu". Svodi ih na neku vrstu SDA derivata.

Iako je glasnik upitnih moralnih kvaliteta, svakako je politički velemajstor koji je barem imao smjelije ciljeve pred sobom. Taj cilj za SDP je morao biti definisan još prošle godine i morao je biti okupljanje građanskih stranaka i preuzimanje vlasti u FBiH, sa potpunim izbacivanjem i SDA i HDZ. To bi bila promjena paradigme i suštinski iskorak, to bi onda svakako bila prava alternativa.
Last edited by daddy-kool on 04/07/2018 08:27, edited 1 time in total.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#47180 Re: SDP

Post by Control panel »

vatrogasac wrote:
Control panel wrote:http://www.klix.ba/clanak/180703098

Rekoh ja ranije da ce magazinovic, cengic, masic, prlic biti visoko na listama.
Hebote na sta je SDP spao.

Od toliko profesora, doktora iskusnih ljudi oni balavurdiju
stavljaju da vode SDP.
Vidjet ćemo sada poslije izbacivanja više imena i SDP-a i SDA.
Amerčk NDI Insttut, kojii redovno naručuje istraživanje javnog mnijenja u Bosni i Hercegovini, ovih dana je dobila rezultate o popularnosti političkih stranaka i kandidata za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine, koje je uradila Agencija IPSOS.

FEDERACIJA BiH

Stranka demokratske akcije - 24%

Socijaldemokratska partija BiH - 12%

Demokratska fronta - 11%

Hrvatska demokratska zajednica - 11%

Nezavisni blok - 3%

Savez za bolju budućnost - 3%



KANDIDATI ZA PREDSJEDNIŠTVO BiH

Kandidat SDA (Šefik Džaferović) - 22%

Željko Komšić - 22%

Dragan Čović - 11%



REPUBLIKA SRPSKA - PARLAMENT RS

Savez nezavisnih socijademokrata - 29%

Savez za promjene - 26%



KANDIDATI ZA PREDSJEDNIŠTVO BiH

Mladen Ivanić - 46%

Milorad Dodik - 36%
Ako se odlucim da dam SDP-u glas, a znam da ne mogu nista promijeniti jer ova imena su vec prosla na izborima, nema sanse da zaokruzim ove jebivjetre.
Ne mogu da shvatim kakve greske SDP pravi. Srednjoskolcima das da vode drzavu. Bruka i sramota.
bleicher
Posts: 183
Joined: 22/05/2018 16:43

#47181 Re: SDP

Post by bleicher »

Da su stavili tvoje profesore i ugledne ljude bila bi ti prica opet ista prezvakana imena, nista novo, stari jebivjetri i sl.
Ne kazem ja nista, glasaj ako hoces boli me k. ali ova prica ti je suplja.
Na kraju krajeva, ako su mlade snage Haris Zahiragic i Salko Zildzic sa jedne, a Magazinovic i Cengic sa druge strane SDP je odradio dobar posao.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#47182 Re: SDP

Post by JThomas »

nažalost lista i jeste savršen spoj izapranog i nedokazanog. starosti i neiskustva.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#47183 Re: SDP

Post by Control panel »

bleicher wrote:Da su stavili tvoje profesore i ugledne ljude bila bi ti prica opet ista prezvakana imena, nista novo, stari jebivjetri i sl.
Ne kazem ja nista, glasaj ako hoces boli me k. ali ova prica ti je suplja.
Na kraju krajeva, ako su mlade snage Haris Zahiragic i Salko Zildzic sa jedne, a Magazinovic i Cengic sa druge strane SDP je odradio dobar posao.

Politika nije djeciji vrtic i objavljivati statuse na twiteru i FB. I ako ce se SDP voditi time da su oni stavili zahiragica a mi cemo cengica jebo ti njih.
Nemam ja nista protiv bilo koje profesije, ali brate cime su se neki bavili u svom zivotu mimo politike, stranke, lizanja shupka predsjedniku...
U cemu su se dokazali?
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#47184 Re: SDP

Post by Capsicum »

Iskreno, razočaravajuće. Od najveće partije ljevice se očekivalo bolje. Zlatko jeste šupak i jeste pokrenuo lavinu raspada ljevice u BiH, ali kritika koju je neki dan uputio SDP-u velikim dijelom je opravdana. I što se tiče kadroviranja i koaliranja. Pogotovo nakon pomaganja Kukiću, Zukiću i Sarajliću da izbjegnu ruci pravde, nekako baš ružan i jadan dojam ostavljaju.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#47185 Re: SDP

Post by Control panel »

Capsicum wrote:Iskreno, razočaravajuće. Od najveće partije ljevice se očekivalo bolje. Zlatko jeste šupak i jeste pokrenuo lavinu raspada ljevice u BiH, ali kritika koju je neki dan uputio SDP-u velikim dijelom je opravdana. I što se tiče kadroviranja i koaliranja. Pogotovo nakon pomaganja Kukiću, Zukiću i Sarajliću da izbjegnu ruci pravde, nekako baš ružan i jadan dojam ostavljaju.

Slazem se. Politika treba mudrost a ne mladost, politika treba iskustvo a ne pocetnike, politika treba dokazane ljude a ne bolesno ambicioznu balavurdiju kojoj se oci zasjaju i voda potece na usta kad skontaju da ce zaradjivati 3-7000 KM mjesecno i klimati glavom dragom predsjedniku.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#47186 Re: SDP

Post by drug_profi »

Control panel wrote:
bleicher wrote:Da su stavili tvoje profesore i ugledne ljude bila bi ti prica opet ista prezvakana imena, nista novo, stari jebivjetri i sl.
Ne kazem ja nista, glasaj ako hoces boli me k. ali ova prica ti je suplja.
Na kraju krajeva, ako su mlade snage Haris Zahiragic i Salko Zildzic sa jedne, a Magazinovic i Cengic sa druge strane SDP je odradio dobar posao.

Politika nije djeciji vrtic i objavljivati statuse na twiteru i FB. I ako ce se SDP voditi time da su oni stavili zahiragica a mi cemo cengica jebo ti njih.
Nemam ja nista protiv bilo koje profesije, ali brate cime su se neki bavili u svom zivotu mimo politike, stranke, lizanja shupka predsjedniku...
U cemu su se dokazali?
Ne vidi naš narod ključne stvari. Ljudi se kod nas bave poltikom jer nemaju znanja ni sposobnosti da na drugi način obezbjede egzistenciju. Znači osim ubleharenja i spletkarenja ništa drugo ne znaju.
Oni koji znaju i mogu, njih ne zanima blato politike. Oni svoje stvari završavaju uz večere.
I onda se ti nadaš da će te neki Nikšić, Novalić, Branković povući iz krize.
Ovdje za naših života neće doći do oporavka jer se već 28 godina ide unazad, a svakako smo i prije toga bili u zaostatku.
Znači jedino što mi sada možemo učiniti jeste da stalno, stalno, stalno, stalno (ne znam koliko puta ovo naglasiti) smjenjujemo vladajuću garnituru i da razbijemo tu paradigmu o temeljnim strankama bez kojih se ne može. Ne padati u zamku traženja čistog i sposobnog politčara, jer takav ne postoji. to je mitološko biće. To je samo način da se temeljne stranke ostave na vlasti jer se glasovi nezadovoljnih rasipaju na milion podmetnutih mamaca.
Vremenom, kad se radi toga što će sigurno izgubiti vlast, vlastodršci počnu boriti za mandat djelima, onda će i sposobni dobiti mjesta u politici.
To je, nažalost po nas starije, jedini put.
Mladima svakako savjetujem da razgule odavde, život je samo jedan, a ova zemlja ne zaslužuje njihove.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#47187 Re: SDP

Post by drug_profi »

Da dopunim: ono što bi trebali biti prvi ciljevi jeste izmjena izbornog zakona sa obaveznim uvođenjem i definisanjem uslova za vanredne parlamentarne izbore, te promjene u pravosuđu gdje će se ubrzati procesi protiv svih "uglednih biznismena" čije optužnice leže po ladicama, te gdje bi se ubrzali parnični postupci da bi pravda malom čovjeku, privrednim subjektima i ostalima bila zaista dostupna.

To bi ubrzalo evolutivno sazrevanje i političara i biračkog tijela.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#47188 Re: SDP

Post by vatrogasac »

kmirsad wrote:Nešto ti nekompletna ova anketa


Prikazuje rezultate iz FBiH o rasporedu 64 %... nedostaje 36 %
Predsjedništvu....55 %.... nedostaje 45 %
Parlament RS 55 %... nedostaje 45 %
Kandidat iz RS...82 %... nedostaje 18 %

Jesi li ti to izostavio neke rezultate ili su amerikanci površni...
Kako nam je NS prošla kod amera...
Ima li kakva procjena izlaznosti...
Nisam čitao detalje jer me ne zanimaju. Evo link gdje sam našao.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/84 ... sbb_a.html

A ko je naljutio Lagumdžiju?

Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#47189 Re: SDP

Post by Banksy »

daddy-kool wrote:
Banksy wrote:

Lagumdžija pisao SDP-ovcima: Ne smijemo ići u koaliciju s HDZ-om, SNSD-om i SBB-om
Poenta je na SBB-u. Kako su u posljednje vrijeme sve glasnije priče da je stvorena neformalna predizborna koalicija SDP-a i SBB-a, sve su jači pritisci na SDP da se iz tog saveza izvuče.
SDA na Nikšića vrši pritisak putem policije (Lukač i prijetnje procesima), ali i putem svog najodanijeg saveznika Lagumdžije, najvećeg postratnog biznis saveznika Bakira Izetbegovića. Lagudmžija sve naloge izvršava bez pogovora jer padne li Bakir nakon izbora, a moguće je da će pasti, pada i on, a naslagalo se kriminala za tri Zenice.
Mislim da fulaš glavnu poentu. Lagumdžija sa pravom zamjera lošu strategiju, ili čak nedostatak iste, jer se ista svela samo na zamjenu SDA sa nekom kombinacijom u kojoj će se naći SDP. To suštinski čini SDP pandan SDA, i svodi ih na igru "SDA možeš biti ti u ovom kolu". Svodi ih na neku vrstu SDA derivata.

Iako je glasnik upitnih moralnih kvaliteta, svakako je politički velemajstor koji je barem imao smjelije ciljeve pred sobom. Taj cilj za SDP je morao biti definisan još prošle godine i morao je biti okupljanje građanskih stranaka i preuzimanje vlasti u FBiH, sa potpunim izbacivanjem i SDA i HDZ. To bi bila promjena paradigme i suštinski iskorak, to bi onda svakako bila prava alternativa.
Sve to bi podrazumijevalo njegovu dobru i iskrenu namjeru prema stranci i stranačkim drugovima, a nje, naravno, nema. Poput Komšića, tek igrač i glasnogovornik SDA, ništa više.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#47190 Re: SDP

Post by Banksy »

vatrogasac wrote:
Amerčk NDI Insttut, kojii redovno naručuje istraživanje javnog mnijenja u Bosni i Hercegovini...


Stranka demokratske akcije - 24%

Socijaldemokratska partija BiH - 12%

Demokratska fronta - 11%

Savez za bolju budućnost - 3%



KANDIDATI ZA PREDSJEDNIŠTVO BiH

Kandidat SDA (Šefik Džaferović) - 22%

Željko Komšić - 22%

NVO supruge Reufa Bajrovića, u istraživanje javnog mnijenja, prednost, očekivano, daje svojim političkim saveznicima, Komšiću i SDA.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#47191 Re: SDP

Post by addy_sa »

Nikad "tanje" SDP liste.
:run:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47192 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ne sikirajte se za SDP
Samljet ce sve
The BEN10
Posts: 7569
Joined: 19/09/2011 09:03

#47193 Re: SDP

Post by The BEN10 »

putokaz1 wrote:Ne sikirajte se za SDP
Samljet ce sve
Možda u Lukavcu. :evil:
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#47194 Re: SDP

Post by djkurt »

putokaz1 wrote:Ne sikirajte se za SDP
Samljet ce sve
Tanka nafaka jarane. predviđam na TK da ce SDP uzeti oko 40 000 glasova max.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#47195 Re: SDP

Post by kmirsad »

Broj lijevo oprjedeljenih birača u TK nije se sigurno smanjio... karakteristika lijevih birača u TK... i inače "komunjara"... je da gotovo nikada ne mjenjaju lijevo opredjeljenje i da su odani ko cuke svojim idejama ... mogao se, zbog samoubilačkih poteza desnice i "centra" u posljednje vrijeme... a bit će ih još do izbora, jer kod njih je panika i opšta unutarnja šorka...samo povečati...
Prema tome , može samo doči do preraspodjele glasova među lijevim strankama, iz toga će profitirati prije svega Naša Stranka... tim prije što na svojoj strani ima još uvijek popularnog i cijenjenog Selima Bešlagiča... a tu je i prof dr. Edin Osmanbegović Sekunda... raja ga izrazito voli i cijeni... u ratu je kao borac izgubio noge... ali nije nije pamet, principjelnost poštenje... i ogromna jaja koje je uvijek imao...odrastali smo zajedno u Oktobarskoj... da vam ne pričam odkud mu nadimak Sekunda... u sekundi je reagovao na nepravdu, a uvijek imao kratak fitilj...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47196 Re: SDP

Post by putokaz1 »

djkurt wrote:
putokaz1 wrote:Ne sikirajte se za SDP
Samljet ce sve
Tanka nafaka jarane. predviđam na TK da ce SDP uzeti oko 40 000 glasova max.
Pa ko će onda uzet više
Raspadnuta SDA?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47197 Re: SDP

Post by putokaz1 »

kmirsad wrote:Broj lijevo oprjedeljenih birača u TK nije se sigurno smanjio... karakteristika lijevih birača u TK... i inače "komunjara"... je da gotovo nikada ne mjenjaju lijevo opredjeljenje i da su odani ko cuke svojim idejama ... mogao se, zbog samoubilačkih poteza desnice i "centra" u posljednje vrijeme... a bit će ih još do izbora, jer kod njih je panika i opšta unutarnja šorka...samo povečati...
Prema tome , može samo doči do preraspodjele glasova među lijevim strankama, iz toga će profitirati prije svega Naša Stranka... tim prije što na svojoj strani ima još uvijek popularnog i cijenjenog Selima Bešlagiča... a tu je i prof dr. Edin Osmanbegović Sekunda... raja ga izrazito voli i cijeni... u ratu je kao borac izgubio noge... ali nije nije pamet, principjelnost poštenje... i ogromna jaja koje je uvijek imao...odrastali smo zajedno u Oktobarskoj... da vam ne pričam odkud mu nadimak Sekunda... u sekundi je reagovao na nepravdu, a uvijek imao kratak fitilj...
Nisam toliko siguran za NS,a DF pogotov tanak
Dosta je bilo Novalića,Kukića
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#47198 Re: SDP

Post by kmirsad »

Uz pretpostavku da ljevi uvijek glasaju lijevo... nije NS, Nije DF... ko bi onda mogao apsorbovati SDP-ve izgubljene glasove u TK... imaš još samo LDP...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47199 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Šta je SDP izgubio 2016 na TK,sve je dobio,čak 5 načelnika
Slažem se da će možda Selim popraviti rezultat NS,ali i ostali moraju da ga prate,Liste moraju biti bolje,organizacija
TK ima 13 općina
Banovići,Sapna,Teočak,Čelić te Kladanj Ljevice skoro da i nema,SDP tu jedva 3% a ostalih nema,bio nekad SDU Kladanj a taj dio glasača će negdje otići
Postoji opozicija ljevica u Kalesiji,Doboj Istoku i Srebreniku tu NS tek nastaje -tanko,DF propada ,ostaje nekakav SDP možda i ravnopravan s SDA NZBLOK PDA NBL
Gdje SDP ima Načelnike Lukavac Tuzla Gračanica Gradačac i Živinice bilo bi iznaneđenje da oslabljena SDA ili PDA ili Nezavisni blok preskoči SDP,a u tim sredinama ima NS u nekakvom obliku te malo DF
Nravno u Lukavcu se očekuje da će SDP pomesti,a da će postojati oslabljena SDA ,PDA,NZBLOK te neke manje stranke
Koliko može Bešlagić uzet od SDP i da li može eventualno proći prag(uz pomoć Gračanice možda prođe) ili Da li Zlatan Begić može ukrats od SDP i proći...
Dio gradske raje uz Tuzli će glasat za Selima ili Zlatana,ali SDP mora iskoristiti oslabljenu SDA ili podjelu SDA-PDA te pad SBB i SBIH i pokupiti maksimum
Nosilalac liste je ovaj iz skupštine TK ,čini mi se ok LIK
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#47200 Re: SDP

Post by djkurt »

putokaz1 wrote:
djkurt wrote:
putokaz1 wrote:Ne sikirajte se za SDP
Samljet ce sve
Tanka nafaka jarane. predviđam na TK da ce SDP uzeti oko 40 000 glasova max.
Pa ko će onda uzet više
Raspadnuta SDA?
PDA će uzeti glasove SDA a SDP će za 10000 glasova popraviti svoj rezultat iz 2014. Ovo je moja procjena a nakon oktobra ćemo se vratiti ovdje da vidimo ko je pogodio. Problem je što SDP neće pobijediti zato što je bolji, već zato što su drugi (čitaj SDA) totalno loši , zato smatram da će popraviti rezultat iz 2014 samo za 10000. Međutim PDA je u velikoj mjeri preuzela sigurne glasove SDA (čitaj zaposleni u općinskim i kantonalnim strukturama vlasti i kantonalnih javnih preduzeća) tako da ti glasovi neće ići SDP-u već PDA. Određeni dio glasova na TK će uzeti i Naša Stranka (Selim Bešlagić će tu dosta pomoći) i to će pretežno biti glasači ljevice, koji će se odlučivati ili NS ili SDP. Jedino gdje ja smatram da će SDP samljeti konkurenciju to je za izbor Bošnjačkog člana predsjedništva, tj. Bećirević će razvaliti sve protukandidate na TK.

Ponavljam ovo je moja procjena
Post Reply