SDP

User avatar
Prpa.ba
Posts: 10923
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#47126 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Jadan SDP, nasamarise ih zli nacionalisti. Inace su SDP-u potpuno strane "reforme" zakona i pravilnika koji ih sprjecavaju u "domacinskom" upravljanju budzetima i javnim resursima i preduzecima. :lol: Koji smehotres. :lol: :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55544
Joined: 15/12/2008 16:53

#47127 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Jah, ako su se zajebali, onda je sve u redu :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#47128 Re: SDP

Post by JThomas »

ma nisu se zajebali. kad glasaju po inerciji i bez čitanja to je protiv prijedloga vlasti.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18118
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47129 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Capsicum wrote:Imaš li imalo stida bolan... GS ti kriv što ti stranka podržava oslobađanje najvećih desničarskih lopova? :roll:
Ima li i jedna stavka u vasem planu i programu sem pljuvanja po drugima? Neki planovi, ideje, ekonomske/ekoloske/infrastrukturalne inicijative, nesto?

BTW, SDP nece podrzati izmjene zakona nakon svega. Nego, kako je GS glasao?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#47130 Re: SDP

Post by JThomas »

kako neće podržati kad je već podržao?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#47131 Re: SDP

Post by kmirsad »

JThomas wrote:kako neće podržati kad je već podržao?
Neće podržati u Domu Naroda...siguran sam da neče ni NS... ako Bog da... inšallah... oborit će se ovo... :-D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#47132 Re: SDP

Post by JThomas »

znači u jednom domu za, u drugom protiv istog teksta?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#47133 Re: SDP

Post by kmirsad »

Nadam se uz izricanje disiplinskih sankcija onima iz prvog doma... :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#47134 Re: SDP

Post by General War »

GandalfSivi wrote:
Capsicum wrote:Imaš li imalo stida bolan... GS ti kriv što ti stranka podržava oslobađanje najvećih desničarskih lopova? :roll:
Ima li i jedna stavka u vasem planu i programu sem pljuvanja po drugima? Neki planovi, ideje, ekonomske/ekoloske/infrastrukturalne inicijative, nesto?

BTW, SDP nece podrzati izmjene zakona nakon svega. Nego, kako je GS glasao?
Moja ideja je da svi kolektivno pocine harakiri...sto bi se uklopilo i u politicku i ekonomsku relaksaciju :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#47135 Re: SDP

Post by kmirsad »

da ... to bi poprilično relaksiralo situaciju... olakšalo rad istražnih i sudskih organa... kako reče Mika Antić... smrt je pomilovanje... još te plakatiraju... na bandre... umjesto na đambo panoe...
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#47136 Re: SDP

Post by Capsicum »

GandalfSivi wrote:
Capsicum wrote:Imaš li imalo stida bolan... GS ti kriv što ti stranka podržava oslobađanje najvećih desničarskih lopova? :roll:
Ima li i jedna stavka u vasem planu i programu sem pljuvanja po drugima? Neki planovi, ideje, ekonomske/ekoloske/infrastrukturalne inicijative, nesto?

BTW, SDP nece podrzati izmjene zakona nakon svega. Nego, kako je GS glasao?
Ovdje je tema SDP. A ti si opterećen GS-om. Nek ti neko salije stravu...

Eto SDP ima planove... Udružiti snage sa najcrnjom desnicom u BiH. Svaka im čast.

I čuj neće podržati :lol:
Pa podržali su već. Prošao voz. Sad samo ostaje predstava za javnost da su sad kao protiv. Odradili su oni posao za SDA i PDA. Banda prodana.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#47137 Re: SDP

Post by kmirsad »

Capsicum wrote:
GandalfSivi wrote:
Capsicum wrote:Imaš li imalo stida bolan... GS ti kriv što ti stranka podržava oslobađanje najvećih desničarskih lopova? :roll:
Ima li i jedna stavka u vasem planu i programu sem pljuvanja po drugima? Neki planovi, ideje, ekonomske/ekoloske/infrastrukturalne inicijative, nesto?

BTW, SDP nece podrzati izmjene zakona nakon svega. Nego, kako je GS glasao?
Ovdje je tema SDP. A ti si opterećen GS-om. Nek ti neko salije stravu...

Eto SDP ima planove... Udružiti snage sa najcrnjom desnicom u BiH. Svaka im čast.

I čuj neće podržati :lol:
Pa podržali su već. Prošao voz. Sad samo ostaje predstava za javnost da su sad kao protiv. Odradili su oni posao za SDA i PDA. Banda prodana.
Jesi li 100% siguran da protivnici ovakvog glasanja u predstavničkom domu, neče ovo oboriti u Domu Naroda...
Ja sam, recimo 100% siguran da hoče.
Smijem se kladiti... u gajbu krvi... :-D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47138 Re: SDP

Post by putokaz1 »

SDP želi vlast
To znači da mora s NEKIM
Taj neko može biti
-SDA
-PDA(na TK)
-ASDA(USK)
-HDZ(FBIH)
-SNSD(BH)
-SBB+SBIH+BPS+Ostali koji prođu prag
-Ljevica(NS+GS+DF)
s nekim se mora,a SDP je svejedno s kim će u fotelje
Ja ću vjerovatno glasat za SDP ali neće mi biti bolje ako pobjede
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#47139 Re: SDP

Post by vatrogasac »

putokaz1 wrote:SDP želi vlast
To znači da mora s NEKIM
Taj neko može biti
-SDA
-PDA(na TK)
-ASDA(USK)
-HDZ(FBIH)
-SNSD(BH)
-SBB+SBIH+BPS+Ostali koji prođu prag
-Ljevica(NS+GS+DF)
s nekim se mora,a SDP je svejedno s kim će u fotelje
Ja ću vjerovatno glasat za SDP ali neće mi biti bolje ako pobjede
Ovo svi znamo, ali eto ti se usudi i napisati.
User avatar
drug_profi
Posts: 50347
Joined: 16/07/2012 16:00

#47140 Re: SDP

Post by drug_profi »

Kljucno je ne spasavati SDA. Izbjeci njihovo iverje ako je moguce.
SBB bi mogao doci u obzir ako se na papir stave zajednicki ciljevi. Tzv. Ljevica se podrazumjeva osim ako ne pocnu ucjene.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#47141 Re: SDP

Post by Haman2 »

SDP se treba rijesiti Nermina Niksica inace odlazi u anonimnost. Covjek nema jasne stavove, mlati pranu slamu i bez potrebe dize prasinu.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47142 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Teško će ići bez SDA
a SDA su i
NIP,NZBLOK,NBL,SBB,PDA,SBIH,ASDA,BPS....
Ljevica nemože sama,a DF.NS i GS na nivou FBIH neće ostvariti poseban rezultat
User avatar
drug_profi
Posts: 50347
Joined: 16/07/2012 16:00

#47143 Re: SDP

Post by drug_profi »

Bez SDA. Makar bili i opozicija. SDA se ne smije spasavati. SBB je bolaj opcija od bilo kojeg drugog mlađeg derivata SDA.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47144 Re: SDP

Post by putokaz1 »

drug_profi wrote:Bez SDA. Makar bili i opozicija. SDA se ne smije spasavati. SBB je bolaj opcija od bilo kojeg drugog mlađeg derivata SDA.
NZBLOK i NBL su bolji od SBB
SBB je bolji od PDA
User avatar
drug_profi
Posts: 50347
Joined: 16/07/2012 16:00

#47145 Re: SDP

Post by drug_profi »

putokaz1 wrote:
drug_profi wrote:Bez SDA. Makar bili i opozicija. SDA se ne smije spasavati. SBB je bolaj opcija od bilo kojeg drugog mlađeg derivata SDA.
NZBLOK i NBL su bolji od SBB
SBB je bolji od PDA
Ma hajmo biti ozbiljni. Mozemo govoriti samo o onima koji mogu osvojiti znacajan broj glasova. Pa neces sad praviti koaliciju 10 stranaka. Ta vlast nema sanse da ista uradi. Samo da otvori velika vrata povratku SDA.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47146 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ma hajmo biti ozbiljni. Mozemo govoriti samo o onima koji mogu osvojiti znacajan broj glasova. Pa neces sad praviti koaliciju 10 stranaka. Ta vlast nema sanse da ista uradi. Samo da otvori velika vrata povratku SDA.[/quote]
Značajan broj glasova mogu osvojiti mnogi 3% za Kanton to je lako
El_comadante
Posts: 7901
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#47147 Re: SDP

Post by El_comadante »

drug_profi wrote:
putokaz1 wrote:
drug_profi wrote:Bez SDA. Makar bili i opozicija. SDA se ne smije spasavati. SBB je bolaj opcija od bilo kojeg drugog mlađeg derivata SDA.
NZBLOK i NBL su bolji od SBB
SBB je bolji od PDA
Ma hajmo biti ozbiljni. Mozemo govoriti samo o onima koji mogu osvojiti znacajan broj glasova. Pa neces sad praviti koaliciju 10 stranaka. Ta vlast nema sanse da ista uradi. Samo da otvori velika vrata povratku SDA.
sad zavisi koliko če i SBB osvojiti glasova, mislim da bi oni mogili imati pad glasova.... dakle da li če i koliko biti bolji od recimo NB ili NBL
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#47148 Re: SDP

Post by putokaz1 »

sad zavisi koliko če i SBB osvojiti glasova, mislim da bi oni mogili imati pad glasova.... dakle da li če i koliko biti bolji od recimo NB ili NBL[/quote]
SBB ce dobiti malo glasova
Novak20
Posts: 13941
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#47149 Re: SDP

Post by Novak20 »

Profesor kojeg studenti ne vide, grobar (i možda spasilac) socijaldemokratije u BiH dosta dobro detektuje stanje političkog čeda kojeg je lično oblikovao od malih nogu prema svojoj mjeri i ukusu. Zna Dinamitaš Zlatko šta je napravio samo koja korist ?

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/850 ... ka_je.html
Na poziv Džordža Papandreua učestvujem na 20. Symi simpozijumu koji se ove godine održava na temu „Upravljanje globalizacijom – Nova Agenda za narednih 20 godina“ kao uvodničar na sesijama pod nazivom „Nova vizija Balkana“ i „Globalizacija i društva zajedničkih vrijednosti“.
Pošto ne prisustvujem sjednici Glavnog Odbora, a imajući u vidu važnost odluka koje odredjuju našu budućnost, očekujem da se ovo moje razmišljanje podijeli sa članovima GO te da se izjasite o tri predložena zaključka.
Počeću sa ličnim iskustvom. Sa najboljim lekcijama koje čovjek može naučiti. Sa lekcijama naučenim kroz suočavanje sa porazima i spremnosću da priznaš vlastite greške.
Već četvrtu godinu objašnjavam ljudima, znanim i neznanim, da sam se povukao iz operativne domaće politike i da SDP ima rukovodstvo sa punim mandatom da vodi Partiju i da ja nisam dio tih strategija i odluka.

Na nekoliko kapitalnih pitanja sam iskazao svoje neslaganje na Glavnom odboru i stanje u kojem se danas nalazimo nema veze samnom. U mjeri u kojoj valja – to je rezultat uže grupe kojoj ja ne pripadam. U mjeri u kojoj ne valja – postoje rijetke prilike u kojima na to ukažem. Iako nemam obavezu, nekada jednostavno to moram uraditi radi budućnosti države, same ideje i SDPa. Uprkos svemu, Član sam. Nisam kandidat ni za kakve liste na izborima.
Ja sam svoje greške spoznao i priznao, te iz njih naučio više nego iz mnogih ranijih uspjeha. Ipak najveća greška mi je bila što sam dozvolio da se moji „saučesnici“, loši učenici i neuspješne kopije, sebi i drugima, predstave kao bezgrešni novi ljudi koji mogu nekažnjeno nastaviti da griješe i da uz to ništa ne nauče osim da krive druge za vlastite greške.

SDP kao ideja, organizacija i ljudi, ujedinjeni u svojim različitostima, može i mora biti mnogo bolji nego što je to danas. Zbog toga ovo sada kažem.................
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#47150 Re: SDP

Post by JThomas »

tačno je da su nasljednici njegove loše kopije, sa istim cekerom mana, a bez kvaliteta.

s tim da je konačni zbir i kod njega ispao u minusu, pa možeš misliti gdje je kod ovih...
Post Reply