SDP

putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#46201 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Kolega je dobro prikazao odnos Hrvata i HDZ u Sarajevu
Teško je izračunati Krvna Zrnca
Po meni Sarajevo i Tuzla zaslužuju bar po 1 Hrvata u Domu Naroda,ali Čović se ne slaže sa mnom,u TK HDZ je blizu praga i postoji šansa da ga preleti ovaj put
Po meni je Problematično je da Jusuf iz Goražda predstavlja Hrvate u Domu Naroda,osim ako je Taj Jusuf po Majci Hrvat,jer 200 Hrvata na Kantonu je premalo za Prag
Pleho i Bizon da predstavljaju Srbi je takođe Problem
palermo
Posts: 22346
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#46202 Re: SDP

Post by palermo »

Alighieri wrote:Šta mislite koliko hrvata i srba glasa za SDP na nivou Federacije BiH???

Je li neko analizirao izborna mjesta sa brojem glasova?
Mislim da je 2000 u Grudama.....zamisli Grudama, SDP imao blizu 10 % glasova. Nije sve i do Hrvata i Srba ima nešto i do SDP-a
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#46203 Re: SDP

Post by Teniser »

Na sceni se vidi tko za kog glasa tako da i treba svaki Hrvat glasati za Hrvatske partije.Prica o multieticnosti u Sdp je apsolutna laz,imaju Hrvate kao sto je Pleho Srbin ili one koji su tu iz vlastitog interesa.
Naravno da u dom naroda ne treba ulaziti Mujo iz Gorazda,on moze biti Hrvat jedino iz 1943.
Novak20
Posts: 13957
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#46204 Re: SDP

Post by Novak20 »

Bez politike se ne može. Džaba je sve drugo.

Lagumdžija predlaže da SDP otkanta DF i da se okrene višim ciljevima. :D

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/750 ... ranka.html

Pudarić kandidat za člana Predsjedništva BiH i nove tužbe pred Ustavnim i ko zna kakvim drugim sudovima.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/74 ... a_bih.html
User avatar
geralt
Posts: 5191
Joined: 14/09/2017 12:45

#46205 Re: SDP

Post by geralt »

palermo wrote:
Alighieri wrote:Šta mislite koliko hrvata i srba glasa za SDP na nivou Federacije BiH???

Je li neko analizirao izborna mjesta sa brojem glasova?
Mislim da je 2000 u Grudama.....zamisli Grudama, SDP imao blizu 10 % glasova. Nije sve i do Hrvata i Srba ima nešto i do SDP-a
U Bosanskom Grahovu, opstini u kojoj zivi ukupno 6 Bosnjaka (ne 6%, 6 ljudi), SDP je 2004. imao 26% glasova.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#46206 Re: SDP

Post by Banksy »

Novak20 wrote:Bez politike se ne može. Džaba je sve drugo.

Lagumdžija predlaže da SDP otkanta DF i da se okrene višim ciljevima. :D

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/750 ... ranka.html

Pudarić kandidat za člana Predsjedništva BiH i nove tužbe pred Ustavnim i ko zna kakvim drugim sudovima.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/74 ... a_bih.html
Kao i u Hrvatskoj, HDZ (SDA) nikad slabiji, a SDP (i sva opozicija) nikad lošiji i gluplji, slabijih ideja i kadrova. Tuga.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#46207 Re: SDP

Post by arzuhal »

Banksy wrote: Kao i u Hrvatskoj, HDZ (SDA) nikad slabiji, a SDP (i sva opozicija) nikad lošiji i gluplji, slabijih ideja i kadrova. Tuga.
To je naprosto nevjerovatno...Može se sve jednostavno objasniti zašto je to tako, ali je i dalje nevjerovatno...

I onda su mi najkrvaviji momenti poput onog (sinoć na dnevniku TV1) gdje Bajtal izađe pred kamere - k'o da si ga sad doveo iz Narnije u kojoj je proveo zadnjih 3-4 godine - i sasvim smireno i staloženo savjetuje:"Ljevica i građanski orijentirane stranke bi se trebale ujediniti oko jednog imena..."
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#46208 Re: SDP

Post by cadburry »

palermo wrote:
Alighieri wrote:Šta mislite koliko hrvata i srba glasa za SDP na nivou Federacije BiH???

Je li neko analizirao izborna mjesta sa brojem glasova?
Mislim da je 2000 u Grudama.....zamisli Grudama, SDP imao blizu 10 % glasova. Nije sve i do Hrvata i Srba ima nešto i do SDP-a
Ja mislim da Srbi u FBiH uglavnom i glasaju za SDP, sa izuzetkom možda onih u Kantonu 10.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#46209 Re: SDP

Post by Banksy »

arzuhal wrote:
Banksy wrote: Kao i u Hrvatskoj, HDZ (SDA) nikad slabiji, a SDP (i sva opozicija) nikad lošiji i gluplji, slabijih ideja i kadrova. Tuga.
To je naprosto nevjerovatno...Može se sve jednostavno objasniti zašto je to tako, ali je i dalje nevjerovatno...

I onda su mi najkrvaviji momenti poput onog (sinoć na dnevniku TV1) gdje Bajtal izađe pred kamere - k'o da si ga sad doveo iz Narnije u kojoj je proveo zadnjih 3-4 godine - i sasvim smireno i staloženo savjetuje:"Ljevica i građanski orijentirane stranke bi se trebale ujediniti oko jednog imena..."
A tek Grebo... :(
Tuga je da se dosad nije izbistrilo koje pametno, mlado ime da zamijeni ove stare 'analitičare'. Sad i ako je mlad i misli, nema šanse da nije glasnogovornik jednih, drugih ili trećih.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#46210 Re: SDP

Post by Control panel »

Gdje ste forumasi. Sve vam dosta starih faca. Otvorim temu da vi predlozote ljude na liste stranaka. Nigdje nikog

vas-prijedlog-za-izbornu-listu-t149519.html
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#46211 Re: SDP

Post by criticos »

Control panel wrote:Gdje ste forumasi. Sve vam dosta starih faca. Otvorim temu da vi predlozote ljude na liste stranaka. Nigdje nikog

vas-prijedlog-za-izbornu-listu-t149519.html
Ja bih sačekao Izborni zakon. Ono što bih ja volio vidjeti su zatvorene liste. Stranka pošalje listu u CiK i pred otvorenje izborne kampanje obznani imena koja konkuriraju za pojedine nivoe vlasti i pozicije. S time bih fiksirao da se samo s tim imenima može participirati za formiranje skupština i imena sa matematskog modela ABCD (o tome kasnije).

Maksimalno pojednostaviti glasački listić na proste faktore običnom glasaču. Nema puno švrljanja po papiru.
Za koga glasaš na nivou Parlament BiH (zaokružiš stranku), a koga glasaš u FBiH/RS (zaokružiš stranku), za koga glasaš za Županije/Kantone (zaokružiš stranku). Kada se saberu rezultati, po nivoima vlasti ulaze oni koji uđu preko broja glasova stranke, a imena se znaju po redoslijedu.

Također bih uveo da PSBiH (ostvarena većina) bira matematski model A,B,C,D koji su definirani popisom stanovništva 2013. Pozicije se popunjavaju po nacionalnom ključu. Pa npr Model A (predsjednik srbin, potpredsjednik ostali, vijeće ministara bošnjak/hrvat, predsjedavajući hrvat/bošnjak), Model B (predsjednik bošnjak, potpredsjednik ostali, vijeće ministara srbin/hrvat, presjedavajući hrvat/srbn), Model C (predsjednik hrvat, potpredsjednik ostali, vijeće ministara bošnjak/srbin, predsjedavajući srbin/bošnjak), Model D (predsjednik ostali, potpredsjednik srbih/hrvat/bošnjak, vijeće ministara bošnjak/srbin/hrvat, predsjedavajući hrvat/bošnjak/srbin)...i ostala popuna ministarstava matematskim odnosom po principu % iz popisa stanovništva 2013.

Po istom prinicipu bi napravio i funkcionisanje FBiH/RS, Županija/Kantona...vodeći % popisa iz 2013 i točka.

Što manje sa imenima, što više prebaciti odgovornost na stranku. Stranka izbaci imena koja rednim brojem konkuriraju za pojedine liste pred izbore i ti se odlučiš da li dati povjerenje stranci ili ne. Snaga stranke će se iskazivati kroz ponuđena imena. Kada mandat dobije član stanke, onda on s mandatom radi šta hoće, do izbora stranka odlučuje (pa ako se zeznula u kandidatu, ona je kriva). Svu odgovornost snose stranke. Eto, tako bih ja.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#46212 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Novak20 wrote:Bez politike se ne može. Džaba je sve drugo.

Lagumdžija predlaže da SDP otkanta DF i da se okrene višim ciljevima. :D

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/750 ... ranka.html

Pudarić kandidat za člana Predsjedništva BiH i nove tužbe pred Ustavnim i ko zna kakvim drugim sudovima.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/74 ... a_bih.html
Evo i ovdje, mogli smo se realno poceti ganjati po forumu. Postavljanje tekstova iz stranackih glasila kao relevantan izvor vijesti postaje degutantno...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#46213 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Sanjao sma da mi je Nikšić došao na Kafu
Novak20
Posts: 13957
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#46214 Re: SDP

Post by Novak20 »

GandalfSivi wrote:
Novak20 wrote:Bez politike se ne može. Džaba je sve drugo.

Lagumdžija predlaže da SDP otkanta DF i da se okrene višim ciljevima. :D

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/750 ... ranka.html

Pudarić kandidat za člana Predsjedništva BiH i nove tužbe pred Ustavnim i ko zna kakvim drugim sudovima.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/74 ... a_bih.html
Evo i ovdje, mogli smo se realno poceti ganjati po forumu. Postavljanje tekstova iz stranackih glasila kao relevantan izvor vijesti postaje degutantno...
:lol: :lol:

Pa šta ti hoćeš od mene ? Valjda svako ima mozak da skonta da se potpuno ista vijest može naći u nekoliko glasila. Koje to nije stranačko ?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#46215 Re: SDP

Post by Maraschino »

Dobra vijest da ce se S.Pudaric kandidovati a jos bi bila bolja da se prijavio negdje u brlogu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#46216 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Novak20 wrote:
GandalfSivi wrote:
Novak20 wrote:Bez politike se ne može. Džaba je sve drugo.

Lagumdžija predlaže da SDP otkanta DF i da se okrene višim ciljevima. :D

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/750 ... ranka.html

Pudarić kandidat za člana Predsjedništva BiH i nove tužbe pred Ustavnim i ko zna kakvim drugim sudovima.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/74 ... a_bih.html
Evo i ovdje, mogli smo se realno poceti ganjati po forumu. Postavljanje tekstova iz stranackih glasila kao relevantan izvor vijesti postaje degutantno...
:lol: :lol:

Pa šta ti hoćeš od mene ? Valjda svako ima mozak da skonta da se potpuno ista vijest može naći u nekoliko glasila. Koje to nije stranačko ?
Postoje mediji koji donekle naginju ka odredjenoj opciji (tipa Oslobodjenje), postoje mediji kod kojih se moze zakupiti prostor (tipa Klix), i postoje mediji koji nisu mediju nego su cista stranacka glasila (Faktor, Stav, SB i Avaz). Kod ovih zadnjih cetiri rijec nepristranost ne postoji ni u kojem obliku. Znaci, to nisu mediji, to su bukvalno stranacki bilteni. I onda te pratim zadnjih mjesec i kusur, kako na mnogim temama samo ubacujes vijesti iz tih medija (pazi, nista licno, ne samo ti, mnogi to rade na razno raznim forumima, ali ovdje na Klixu ti prednjacis), gdje se stranacka politika pokusava ubaciti kroz filtere kao relevantna vijest.

Na temi o SBB-u se mozemo tako zajebavati, jer realno Avaz je kod nas izmislio ideju stranackog glasila, ali ovdje vec postaje degutantno, kao sto vec spomenuh...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#46217 Re: SDP

Post by kmirsad »

putokaz1 wrote:Sanjao sam da mi je Nikšić došao na kafu
:lol: :lol: :lol:
Jel bešlagičku... :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#46218 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

putokaz1 wrote:Sanjao sma da mi je Nikšić došao na Kafu
Znaci ja sam dobar, jos ne sanjam politicare... Mada, daleko je oktobar :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#46219 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Bio na dnevniku D pa mi došao u San
Iskreno mislim da je bezveze lik
Novak20
Posts: 13957
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#46220 Re: SDP

Post by Novak20 »

GandalfSivi wrote:
Novak20 wrote:
GandalfSivi wrote:
Evo i ovdje, mogli smo se realno poceti ganjati po forumu. Postavljanje tekstova iz stranackih glasila kao relevantan izvor vijesti postaje degutantno...
:lol: :lol:

Pa šta ti hoćeš od mene ? Valjda svako ima mozak da skonta da se potpuno ista vijest može naći u nekoliko glasila. Koje to nije stranačko ?
Postoje mediji koji donekle naginju ka odredjenoj opciji (tipa Oslobodjenje), postoje mediji kod kojih se moze zakupiti prostor (tipa Klix), i postoje mediji koji nisu mediju nego su cista stranacka glasila (Faktor, Stav, SB i Avaz). Kod ovih zadnjih cetiri rijec nepristranost ne postoji ni u kojem obliku. Znaci, to nisu mediji, to su bukvalno stranacki bilteni. I onda te pratim zadnjih mjesec i kusur, kako na mnogim temama samo ubacujes vijesti iz tih medija (pazi, nista licno, ne samo ti, mnogi to rade na razno raznim forumima, ali ovdje na Klixu ti prednjacis), gdje se stranacka politika pokusava ubaciti kroz filtere kao relevantna vijest.

Na temi o SBB-u se mozemo tako zajebavati, jer realno Avaz je kod nas izmislio ideju stranackog glasila, ali ovdje vec postaje degutantno, kao sto vec spomenuh...
Pretjeruješ ali nije bitno.

Bitno je kako ti ili ja ili bilo ko drugi neku vijest pročitamo, obradimo i razumijemo u kontekstu sadašnjeg i budućeg političkog dešavanja u našoj dragoj BiH.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#46221 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Novak20 wrote:
Pretjeruješ ali nije bitno.

Bitno je kako ti ili ja ili bilo ko drugi neku vijest pročitamo, obradimo i razumijemo u kontekstu sadašnjeg i budućeg političkog dešavanja u našoj dragoj BiH.
Cekaj, gdje pretjerujem. evo ti mi reci, ali nemoj izbjeci odgovor. Koji od dole pobrojanih medija nije stranacki bilten?

Avaz
Stav
Faktor
Slobodna Bosna
Novak20
Posts: 13957
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#46222 Re: SDP

Post by Novak20 »

Svi su stranački bilteni ali ja nemam ništa s njima ili sa tim strankama koje zastupaju. Sa njihovim politikama još manje.

Žao mi Slobodne Bosne ali šta ću. Ipak je tema SDP.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/752 ... _df_a.html
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#46223 Re: SDP

Post by Mirza007 »

putokaz1 wrote:Kolega je dobro prikazao odnos Hrvata i HDZ u Sarajevu
Teško je izračunati Krvna Zrnca
Po meni Sarajevo i Tuzla zaslužuju bar po 1 Hrvata u Domu Naroda,ali Čović se ne slaže sa mnom,u TK HDZ je blizu praga i postoji šansa da ga preleti ovaj put
Po meni je Problematično je da Jusuf iz Goražda predstavlja Hrvate u Domu Naroda,osim ako je Taj Jusuf po Majci Hrvat,jer 200 Hrvata na Kantonu je premalo za Prag
Pleho i Bizon da predstavljaju Srbi je takođe Problem
Zalosno je to sto, uprkos jasnim rezultatima glasanja, HZHB-ovcima se ne moze objasniti da ljudi ne glasaju strogo za stranke sa nacionalnim predznakom te da, na njihovu veliku zalost, postoje multietnicke tj. gradjanske stranke za koje, gluho bilo, eto glasaju i njihovi "izdajnici". I sada bi ti i takvi, ovim ljudima totalno oduzeli glas. E pa nece moci.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#46224 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Imaju ali većina Hrvata glasa za HDZ
Dio glasača glasa za
SDP DF GS NS SBIH SBB DNZ LIBH LBH HDZ90 HSP HSS PS NSRZB....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#46225 Re: SDP

Post by Banksy »

Novak20 wrote:
Žao mi Slobodne Bosne ali šta ću.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/752 ... _df_a.html
Što ti je žao, ne služe džaba. Za ove pare, ima još da se narade.

Bošnjački član Predsjedništva BiH i predsjednik SDA Bakir Izetbegović je u aprilu 2017. godine dao i 5.000 KM novinarima portala „Slobodna Bosna“, također iz budžeta Predsjedništva BiH, što je objavljeno u „Službenim novinama BiH“.
Post Reply