SDP

zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#44276 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Jedno pitanje za crvene, ali i sve ostale, koji žele iskreno odgovoriti ? Koliko SDP BiH može osvojiti na ovim izborima, mislim na broj glasova ? U TK mislim da će dobro proći, to koliko sam mogao pročitati, većina se slaže. Šta je sa ZDK ? KS ? USK ? Kako tamo stoji SDP, hoće li biti nekog rasta u odnosu na 2016. godinu po broju glasova?? Za RS je teško postaviti i pitanje, a da ne pišemo o rezultatima. . .
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44277 Re: SDP

Post by putokaz1 »

zbiljovski wrote:Jedno pitanje za crvene, ali i sve ostale, koji žele iskreno odgovoriti ? Koliko SDP BiH može osvojiti na ovim izborima, mislim na broj glasova ? U TK mislim da će dobro proći, to koliko sam mogao pročitati, većina se slaže. Šta je sa ZDK ? KS ? USK ? Kako tamo stoji SDP, hoće li biti nekog rasta u odnosu na 2016. godinu po broju glasova?? Za RS je teško postaviti i pitanje, a da ne pišemo o rezultatima. . .
Pitanje teško:
-BH Nivo Treća stranka ispod SDA i SNSD
-FBIH nivo DRUGI
-TK Druga ili Prva
-KS druga ili treća
-ZDK druga ili treća
-USK druga ili treća
-BPK Treći
-HNK i SBK-treći
-PK četvrti
RS-1 MANDAT MAKSIMUM
Mnogi će zaiokružiti SDP(+DF) kroz koaliciju samo da NE BUDE SDA
TK ima 5 ''svojih'' Općina i to su veće tako da 10-13 mandata mora dobiti,mora iskoristiti Odbranu Tuzle,Gračanice 2016 i krenuti u Napad,Kuko i Guto su dojadili svima,TEST je u Lukavcu(ako dodje do vanrednih izbora za načelnika mora Pobjediti)
-KS je posebna priča postoji izbor unutar same ljevice koja će imati VIŠE od SDA,ukupno,ali NS će pobrat gradski dio,SDP(+DF) periferni,a GS svugdje po malo,njihova podjela ih može koštati mandata u BH ili FBIH iz te izborne jedinice,Tu će više ANTI IZETBEGOVIĆ glasovaći ići GS-u
-ZDK Zavisno od rasta stranke FK=NZB,zato SDP dajem treće mjesto,dobiti će mnogo u Zenici(ukrast od snage centra), u Maglaju,malom Doboj Jugu i pobrat svugdje
-USK mnogo bolji rezultat SDP može ostvariti ako bude zajedno s Bihaćkim GS,inače ispod ASDA i SDA,dobarrezultat Bosanska Krupa,Ključ i Bihać
-BPK Ispod SDA,Ramovićevih Nezavisnih
-HNK i SBK zna se SDA HDZ
-RS ako budu pametni i ako bude manje malih Bošnjačkih stranaka ,ako budu s nekim u koaliciji,eventualno srećom mogu u nekoj izbornoj jedinici dobiti 3,01 i preći prag
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#44278 Re: SDP

Post by Beaverknight »

Nadam se da će propast ko SBiH.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44279 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Beaverknight wrote:Nadam se da će propast ko SBiH.
Gluho Bilo bez SDP nema Nove Pozitivne Priče,ali te nove Priče nema ni bez Drugih
SDP+DF+NS+GS+ASDA+BPS+SBB+SBIH+SBIH+NRSZB....+... Mogu u 6Kantona da imaju većinu ako ŽELE ,bez SDA
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#44280 Re: SDP

Post by Beaverknight »

putokaz1 wrote:
Beaverknight wrote:Nadam se da će propast ko SBiH.
Gluho Bilo bez SDP nema Nove Pozitivne Priče,ali te nove Priče nema ni bez Drugih
SDP+DF+NS+GS+ASDA+BPS+SBB+SBIH+SBIH+NRSZB....+... Mogu u 6Kantona da imaju većinu ako ŽELE ,bez SDA
GS hoće sa SDP i DF, ali ovi neće s njima. Nije bez razloga dao Reuf funkciju nekom momku da budi predsjednik stranke. To je i Emir Suljagić pisao, čisto da se njima pridruže jer nemaju trenutnog kadra u HNK (govorim za HNK). BPS neće nikad sa SDP i DF. SBiH je nerelevantan na nivou Kantona, vjerovatno će se oni i BPS boriti za jedan mandat. SBB ima svoju šemu sa SDA, ma kako god to predstavili u javnost. Preko jakih SDA-ovaca kupe glasove za određene ljude u prigradskim naseljima koji daju par hiljada glasova.

SDA će se pitati, kako god okreneš. SDP je pošao bez SDA, pa koalirao i ovaj ih uništio. SBB je zbog kampanje protiv SDA dobro prošlo, da bi na kraju koalirali sa SDA koji ih uništaje.

HNK i SDP = ispod SDA uvijek, a SDA i HDZ su zajedno od početka. Što se Hercegovine tiče, o priči bez SDA nema šanse.

I ako je SDP dio pozitivne priče, onda nema tu priče. To je najgora stranka za mene u Hercegovini. Za njih je SBB mjerilo poštenja :lol: Da imaju i jednu rečenicu vezanu sa Statutom u praksi, ja bi bio član SDP-a i ginuo bih za tu stranku, a klasični uhljubi koji samo gledaju sebe i nikoga više, da ti se zgadi.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44281 Re: SDP

Post by putokaz1 »

GS hoće sa SDP i DF, ali ovi neće s njima. Nije bez razloga dao Reuf funkciju nekom momku da budi predsjednik stranke. To je i Emir Suljagić pisao, čisto da se njima pridruže jer nemaju trenutnog kadra u HNK (govorim za HNK). BPS neće nikad sa SDP i DF. SBiH je nerelevantan na nivou Kantona, vjerovatno će se oni i BPS boriti za jedan mandat. SBB ima svoju šemu sa SDA, ma kako god to predstavili u javnost. Preko jakih SDA-ovaca kupe glasove za određene ljude u prigradskim naseljima koji daju par hiljada glasova.

SDA će se pitati, kako god okreneš. SDP je pošao bez SDA, pa koalirao i ovaj ih uništio. SBB je zbog kampanje protiv SDA dobro prošlo, da bi na kraju koalirali sa SDA koji ih uništaje.

HNK i SDP = ispod SDA uvijek, a SDA i HDZ su zajedno od početka. Što se Hercegovine tiče, o priči bez SDA nema šanse.

I ako je SDP dio pozitivne priče, onda nema tu priče. To je najgora stranka za mene u Hercegovini. Za njih je SBB mjerilo poštenja :lol: Da imaju i jednu rečenicu vezanu sa Statutom u praksi, ja bi bio član SDP-a i ginuo bih za tu stranku, a klasični uhljubi koji samo gledaju sebe i nikoga više, da ti se zgadi.[/quote]
11-7-3-3-3-2-1To je omjer 2014 HNK
Izgledaopet SDA+HDZ+Manji Tu se svakako nemože ništa promjeniti
Niti Bošnjačka Niti Hrvatska Oporba nemaju kapacitet za veći napredak
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#44282 Re: SDP

Post by Beaverknight »

Drug, pisao sam o tome na drugoj temi. Moraš da shvatiš, ustari svi moramo da konačno shvatimo da je, što se Hercegovine tiče SDA i HDZ u bratskim odnosima. Pustite medijska prepucavanja koja su čista demagogija. Pogledati sve izbore, pa dobro uočiti ko je tu od početka zajedno.

Pogledati riječi prvog predsjednika zelenih u Mostaru i izjave. Kada je čovjek umro, naslovnice u novinama bili čovjek za kojim će plakati Herceg-Bosna, sve sam ti s tim rekao.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44283 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Beaverknight wrote:Drug, pisao sam o tome na drugoj temi. Moraš da shvatiš, ustari svi moramo da konačno shvatimo da je, što se Hercegovine tiče SDA i HDZ u bratskim odnosima. Pustite medijska prepucavanja koja su čista demagogija. Pogledati sve izbore, pa dobro uočiti ko je tu od početka zajedno.

Pogledati riječi prvog predsjednika zelenih u Mostaru i izjave. Kada je čovjek umro, naslovnice u novinama bili čovjek za kojim će plakati Herceg-Bosna, sve sam ti s tim rekao.
Tuzlanski kraj je malo drugačija Priča
HDZ jedva TK prag prođe,ako prođe,Postoje u OV Tuzla,Ponekad Gradačac i još pokoja Općina
SDP ima 5 Načelnika,5 Jakih Općina,Jakih Likova,Koji su više puta obećali Pobjedu 2018, 13 mandata možda i mogu dobitiali Ujedinjeni(SDP+DF),ali uz mnogo sreće,10 je neki prosjek,Bitna je pozicija SBB SBIH BPS koji prođu prag te Ako još neko prođe prag,SDA 10 a maksimum 13 mandata,jer je svugdje JAKA
Vidjet ćemo sad Lukavac,Glasanje po Opozivu SDP(+DF+SDU) načelnika,ako do njega dodje,SDP najavljuje Pobjedu,Ostanak,a i SDA najavljuje Pobjedu
Rezultati bi mogli Osnov za 2018,Ako je SDP Lukavac dobije 66,66% na Opozivu(TJ opcije NE) to jeznak da je Pobjeda na TK 2018 Blizu,ali ako SDA dobije 51% to je znak da SDP-DF-SDU nisu Zreli za Pobjedu a Narod ne želi Promjene
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#44284 Re: SDP

Post by Novak20 »

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/637 ... v_ali.html

......Javnost, a čini se ni sve malobrojnije članstvo, nije načisto čime se bavi i čime se namjerava baviti ova navodno lijeva stranka, čije rukovodstvo smatra da je stranka lijeva, samo zato što nije desna, te da je građanska, zato što nije seljačka.

Svoje strogo čuvane tajne, planove i ambicije rukovodstvo SDP BiH predvođeno Nerminom Nikšćem onomad je premijerno podijeliilo sa poglavarom Islamske zajednice BiH, reisu-l-ulemom Huseinom ef. Kavazovićem. Nakon hodočašćenja zgradi Rijaseta IZ saopćeno je da je delegacija SDP BH reisu Kavazoviću „predstavila svoj izborni program za sljedeće izbore“, te da se razgovaralo „o priključenju Bosne i Hercegovine Evropskoj uniji i NATO savezu. O tim i drugim pitanjima, pogađate, „postignut je visok nivo suglasnosti obje strane“.

Bilo bi logično da je, recimo, lider SDP-a Nikšić tražio od reisa Kavazovića da mu pojasni da li je, kako je to nedavno vrhovna ulema preporučila, vjerski ispravno da plaća kamate na kredite koje je podigao za kupovinu dva stana u Sarajevu, koliko je „hajrovao“ za svog mandata federalnog premijera. Odnosno, budući da je Vijeće muftija odobrilo podizanje kredita sa kamatom za tzv. „životne potrebe“, spada li u Nikšićeve „životne potrebe“ tvornica koju posljednjih nedjelja u Konjicu gradi sa bratom Mirsadom i nekadašnjim direktorom „Elektroprivrede BH“ Elvedinom Grabovicom, u koju je solidarno investirano stotine hiljada maraka.......
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44285 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Novak20 wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/637 ... v_ali.html

......Javnost, a čini se ni sve malobrojnije članstvo, nije načisto čime se bavi i čime se namjerava baviti ova navodno lijeva stranka, čije rukovodstvo smatra da je stranka lijeva, samo zato što nije desna, te da je građanska, zato što nije seljačka.

Svoje strogo čuvane tajne, planove i ambicije rukovodstvo SDP BiH predvođeno Nerminom Nikšćem onomad je premijerno podijeliilo sa poglavarom Islamske zajednice BiH, reisu-l-ulemom Huseinom ef. Kavazovićem. Nakon hodočašćenja zgradi Rijaseta IZ saopćeno je da je delegacija SDP BH reisu Kavazoviću „predstavila svoj izborni program za sljedeće izbore“, te da se razgovaralo „o priključenju Bosne i Hercegovine Evropskoj uniji i NATO savezu. O tim i drugim pitanjima, pogađate, „postignut je visok nivo suglasnosti obje strane“.

Bilo bi logično da je, recimo, lider SDP-a Nikšić tražio od reisa Kavazovića da mu pojasni da li je, kako je to nedavno vrhovna ulema preporučila, vjerski ispravno da plaća kamate na kredite koje je podigao za kupovinu dva stana u Sarajevu, koliko je „hajrovao“ za svog mandata federalnog premijera. Odnosno, budući da je Vijeće muftija odobrilo podizanje kredita sa kamatom za tzv. „životne potrebe“, spada li u Nikšićeve „životne potrebe“ tvornica koju posljednjih nedjelja u Konjicu gradi sa bratom Mirsadom i nekadašnjim direktorom „Elektroprivrede BH“ Elvedinom Grabovicom, u koju je solidarno investirano stotine hiljada maraka.......
Šta reći
Ako smatramo da je SDP loš,onda ćemo SDA ostaviti još jedna mandat.
u KS nosioci ANTISDA KOALICIEJ mogu biti NS i GS ali ima SDP i Mali maraju pomoći,u Tuzli SDP+DF su nosioci,prvenstveno SDP,ali svi moraju pomoći,u Zenici FK je nosilac ''ANTISDA '' koalicije a SDP im mora pomoći,u Bihaću ASDA,u Goraždu Ramoviuć itd
Ako želimo da SDA ode moramo imati koaliciju SDP-NS-GS-ASDA-NEZAVISNI + ali kako stoje stvari 2018 bi mogla vladati koalicija SDA+SDP??????
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#44286 Re: SDP

Post by drug_profi »

Po meni, opravdana je svaka koalicija koje vodi obaranju SDA sa svih nivoa. Dakle i SBB.
Mnogo je bolje imati savez 3 do 4 stranke koje imaju glavu i rep, nego zbrda-zdola 10 partijica od kojih svaka ima svoje planove, lidere, napoleonove komplekse i sl.

Dakle bilo bi idealno da se svi izjasne i zakunu prije izbora da nece koalirati sa SDA ni na jednom nivou. Nakon izbora takvi treba samo da se udruze.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44287 Re: SDP

Post by putokaz1 »

drugi profil wrote:Po meni, opravdana je svaka koalicija koje vodi obaranju SDA sa svih nivoa. Dakle i SBB.
Mnogo je bolje imati savez 3 do 4 stranke koje imaju glavu i rep, nego zbrda-zdola 10 partijica od kojih svaka ima svoje planove, lidere, napoleonove komplekse i sl.

Dakle bilo bi idealno da se svi izjasne i zakunu prije izbora da nece koalirati sa SDA ni na jednom nivou. Nakon izbora takvi treba samo da se udruze.
Kleli su se Stojnići i Miladin
Koaliciju ANTISDA je teška,Sve stranke su šurovale s SDA,tako da takva koalicija nema Lidera,svaki predstavnik bilo koje stranke u takvoj koaliciji može da ucjenjuje kao Radeljaš
Kandidati takvih stranaka u ANTISDA koaliciji brzo skliznu,prodaju se,preko noći
SDP-DF-NS-GS-ASDA-NAČELNICI-SBB-SBIH-BPS-BOSS-SDBIH-LIBIH-SBG-NPBH-LBH-DNZ-NSRZB...koga sma zaboravio
Spoj 10 i više stranaka s različitim interesima,različitom ideologijom
Sarajevo:Ljevica bi mogla dobiti više od SDA nominalno,i mandata,ali opet će neko preko noći da ode u SDA,te zavisit će od Hadžibajrića,SBB,BPS i možda ako prođu prag Boss te Nezavisni Blok(ako idu pojedinačno nezavoiso od Ibrahima)
Tuzla:Iako bi SDP možda mogao biti najjačai?,treba mu pomoć SBB SBIH BPS te Suljićaiz Kalesiji i još ponekog ko prođe prag
Zenica:FK će biti jak.ali mora ići s SDP(+df) te sa SBB SBIH ASDA BPS i ko prođe protiv SDA
Bihać;ASDA mora sa SDP DF Šuhretovom Listom SBB i ko prođe možda čak i Babini
Goražde:Ramović +Ljevica+Mali a ima ih mnogo mogu bez SDA ako budeu htjeli
Znači može se bez SDA ako se Hoće,uz malo ustupaka Vlada bez SDA je moguća
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#44288 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ma ako ce tu ustupci biti samo radi vlasti, onda bolje da ne preuzimaju, jer ce tako sahraniti opoziciju za jos narednih 8 godina.
Kad se SDA makne mora se OSJETITI napredak, poboljsanje, a ne da bude poslije prica - svi su isti.

Ti preletaci su greska stranaka koja ih je stavila na liste. Na listama moraju biti provjereni ljudi, a ne po jaranskoj liniji.
Ne smije se zaboraviti da svaki poslanik ima duznost da se izjasnjava i djeluje pro vlastitoj savjesti i da ima svoje misljenje o svemu neovisno od misljenja stranke.

Npr. ja bih glasao za akcize pod odredjenim uslovima i u paketu sa zakonima koji bi odredili kako se tacno ta sredstva trose, glasao bih protiv povecanja drugih poreza na dohodak, glasao bih za smanjenje doprinosa iz plata, ali i za povecanje PDV-a na 20%. Glasao bih za zakon o oduzimanju imovine za koju se ne moze dokazati porijeklo novca...
Jer mi to savjest nalaze, a sta stranka o tome misli, manje me zanima.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44289 Re: SDP

Post by putokaz1 »

drugi profil wrote:Ma ako ce tu ustupci biti samo radi vlasti, onda bolje da ne preuzimaju, jer ce tako sahraniti opoziciju za jos narednih 8 godina.
Kad se SDA makne mora se OSJETITI napredak, poboljsanje, a ne da bude poslije prica - svi su isti.

Ti preletaci su greska stranaka koja ih je stavila na liste. Na listama moraju biti provjereni ljudi, a ne po jaranskoj liniji.
Ne smije se zaboraviti da svaki poslanik ima duznost da se izjasnjava i djeluje pro vlastitoj savjesti i da ima svoje misljenje o svemu neovisno od misljenja stranke.

Npr. ja bih glasao za akcize pod odredjenim uslovima i u paketu sa zakonima koji bi odredili kako se tacno ta sredstva trose, glasao bih protiv povecanja drugih poreza na dohodak, glasao bih za smanjenje doprinosa iz plata, ali i za povecanje PDV-a na 20%. Glasao bih za zakon o oduzimanju imovine za koju se ne moze dokazati porijeklo novca...
Jer mi to savjest nalaze, a sta stranka o tome misli, manje me zanima.
Ja bih glasao da se izbriše zakonska hipoteka na zastarjeli Poreski dug,jer osim Stvaranja nematerijalne štete nema svrhu,npr Sad se izvršava dug Što je Atilaa Hunski ima prema Rimskom Carstvu a bio je osiguran hipotekom,APSURD,ako je zastario nema izvršenja i to je to,ali kod nas se BAR MENI DESIO ta Hipoteka na zastarjeli dug,Promjeni bi propisi da nešto što NEPOSTOJI nemože imati prava i obaveze,što je kod mene slučaj Da Firma koaj nepostoji nanosi štetu Potomcima posljedneg Direktora od momenta Prestanka,Naplata Doprinosa od momenta prestanka radnog odnosa i to mi se desilo, Eventulano oduzimanje naslijeđene nekretnine zbog satarjelog duga prinudnim izvršenjem takođe se desiloSve bi ja to promjenio ali nemogu
Imovina naslijeđene se može oduzet zbog Poreskog duga(bez prekršaja ili kriviočnog djela),bar tako Poreska prijeti i stavlja Hipoteku na Zatsrajeli hipoteku,a imovina nastala krivicnim djelom,visemiliojnskim utajama,genocidom i sl se nemoze oduzet jer nema tog zakona koji to dotvoljava.
Znači Bolje počitini višemilionski kriminal i odeš malo u Zatvor al imovinu ti ne diraju ukradenu,nego da imaš 1 KM Poreskog duga onda ti mogu oduzet naslijeđenu imovinu
Skreno sma malo od teme al kad neko spomene Poresku politiku hoću da povratim jer mi oduzimaju život,Pogrešnom primjenom ili samim Zakonom(ako je takav onda pravde nema)
Navodno je i Almedin bio povjerljiv,SDS je na kompezacijsku listu stavio Penzionera koji je preko noći prešao u SNSD
Ja ni Nerminu Nikšiću ne vjerujem a Željku Komšiću pogotov
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#44290 Re: SDP

Post by El_comadante »

drugi profil wrote:Po meni, opravdana je svaka koalicija koje vodi obaranju SDA sa svih nivoa. Dakle i SBB.
Mnogo je bolje imati savez 3 do 4 stranke koje imaju glavu i rep, nego zbrda-zdola 10 partijica od kojih svaka ima svoje planove, lidere, napoleonove komplekse i sl.

Dakle bilo bi idealno da se svi izjasne i zakunu prije izbora da nece koalirati sa SDA ni na jednom nivou. Nakon izbora takvi treba samo da se udruze.
vidiš da mogu zajedno nebi pravili 100 stranaka npr. SDP-DF-GS-SDU-USD eto koliko je to 5 umjesto jedna pa ovi što su izašli iz SDA su napravili dvije umjesto jedne stranke i kako takvi mogu napraviti koaliciju?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44291 Re: SDP

Post by putokaz1 »

2018
Izgleda opet zavisimo od SDA
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#44292 Re: SDP

Post by El_comadante »

razočarao me je SDP. bave se time da promjene školu Mustafa Busuladžija u Sarajevu. onom istom Sarajevu koje nema vode, kojem je prblem gradski saobračaj i šta sve ne ovi se bave sporednim pitanjem.....
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44293 Re: SDP

Post by putokaz1 »

El_comadante wrote:razočarao me je SDP. bave se time da promjene školu Mustafa Busuladžija u Sarajevu. onom istom Sarajevu koje nema vode, kojem je prblem gradski saobračaj i šta sve ne ovi se bave sporednim pitanjem.....
-To stoji
Šta su rješenja
1.)Glasati za SDA da ne bude SDP
2.)Glasati za DF,da bi Vijećnici prešli u SDA
3.)Glasati za NS koja neće proći BH Prag,Možda prođe kao Pozitivno iznenađenje ali
4.)Glasati za GS koji neće preći Federalni Prag
5.)Bez obzira na sve glasat za SDP
6.)Ostaviti prazan Listić
7.)Glasati za Bivše SDA=Nezavisne načelnike,Hadžibajrić,FK,Amra,Šepić,odnosno dvije stranke nastale iz Toga
8.)Glasati za SBB SBIH BPS BOSS ASDA ...
9.)Navedite
10.)Otići iz Zemlje
....
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11028
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#44294 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

El_comadante wrote:razočarao me je SDP. bave se time da promjene školu Mustafa Busuladžija u Sarajevu. onom istom Sarajevu koje nema vode, kojem je prblem gradski saobračaj i šta sve ne ovi se bave sporednim pitanjem.....
Naravno da se bave sporednim pitanjima kada je jedina razlika izmedju SDP-a i SDA tzv. "gradjanski smek" koji vise nikome nije bitan i pionirsko obecanje da ce domacinski voditi tendere i upravljati javnim firmama i dobrima. :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44295 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Da lako je kritikovati
Da Nikšić=Bakir
Da li to znači da prihvatamo da nam SDA ostane još 4 godine
Da li postoji mogućnost da Neko drugi smjeni SDA
Svi su isti i sotavljamo Izetbegoviće,jel to rješenje
Može li NS i GS osim u KS biti generator promjena
ili ti ''Nezavisni''
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#44296 Re: SDP

Post by GeeTnT »

Tesko da bi mogli prezivjeti vracanje SDPa u strukture vlasti...njihov bijes se moze namirisati i njihov mandat bi bio baziran na osvetama. ..iako nebi mogli pobijediti bez bosnjackog glasa, odstrel bi upravo bio usmjeren na najjbrojniji narod zbog svih esdea godina i zbog svih propustenih godina. Najgore bi prosli Mujicini "Prosnjaci" , dok Kukini ahbabi bi opet bili na strateskim mjestima, jer su oni harali i za vrijeme alijanse... a mi? Mi bi bili "meso" i Alijino naslijedje ili naslijedje propalice sa Kovaca kako to vole neki napisat...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#44297 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

GeeTnT wrote:Tesko da bi mogli prezivjeti vracanje SDPa u strukture vlasti...njihov bijes se moze namirisati i njihov mandat bi bio baziran na osvetama. ..iako nebi mogli pobijediti bez bosnjackog glasa, odstrel bi upravo bio usmjeren na najjbrojniji narod zbog svih esdea godina i zbog svih propustenih godina. Najgore bi prosli Mujicini "Prosnjaci" , dok Kukini ahbabi bi opet bili na strateskim mjestima, jer su oni harali i za vrijeme alijanse... a mi? Mi bi bili "meso" i Alijino naslijedje ili naslijedje propalice sa Kovaca kako to vole neki napisat...
Kakav odstrel, o cemu ti pricas? Pa SDA je zavio Bosnjake, a i sve ostale, u crno za decenije koje ce doci. Ko god dodje na vlast, jadna mu majka sa stanjem koje su ovi kriminalci ostavili u drzavi. Nevjerovatna konstrukcija...
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#44298 Re: SDP

Post by GeeTnT »

GandalfSivi wrote:
GeeTnT wrote:Tesko da bi mogli prezivjeti vracanje SDPa u strukture vlasti...njihov bijes se moze namirisati i njihov mandat bi bio baziran na osvetama. ..iako nebi mogli pobijediti bez bosnjackog glasa, odstrel bi upravo bio usmjeren na najjbrojniji narod zbog svih esdea godina i zbog svih propustenih godina. Najgore bi prosli Mujicini "Prosnjaci" , dok Kukini ahbabi bi opet bili na strateskim mjestima, jer su oni harali i za vrijeme alijanse... a mi? Mi bi bili "meso" i Alijino naslijedje ili naslijedje propalice sa Kovaca kako to vole neki napisat...
Kakav odstrel, o cemu ti pricas? Pa SDA je zavio Bosnjake, a i sve ostale, u crno za decenije koje ce doci. Ko god dodje na vlast, jadna mu majka sa stanjem koje su ovi kriminalci ostavili u drzavi. Nevjerovatna konstrukcija...
Ko bolan opravdava esdea? Eto tu i jeste kvaka. Svako misljenje u startu je odbaceno. Zar to nije praxa esdeaovaca..

..ahh, zaboravio sam opsovati Bakiru majku, cisto da bi post bio citljiv...to je to..
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#44299 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

GeeTnT wrote:
GandalfSivi wrote:
GeeTnT wrote:Tesko da bi mogli prezivjeti vracanje SDPa u strukture vlasti...njihov bijes se moze namirisati i njihov mandat bi bio baziran na osvetama. ..iako nebi mogli pobijediti bez bosnjackog glasa, odstrel bi upravo bio usmjeren na najjbrojniji narod zbog svih esdea godina i zbog svih propustenih godina. Najgore bi prosli Mujicini "Prosnjaci" , dok Kukini ahbabi bi opet bili na strateskim mjestima, jer su oni harali i za vrijeme alijanse... a mi? Mi bi bili "meso" i Alijino naslijedje ili naslijedje propalice sa Kovaca kako to vole neki napisat...
Kakav odstrel, o cemu ti pricas? Pa SDA je zavio Bosnjake, a i sve ostale, u crno za decenije koje ce doci. Ko god dodje na vlast, jadna mu majka sa stanjem koje su ovi kriminalci ostavili u drzavi. Nevjerovatna konstrukcija...
Ko bolan opravdava esdea? Eto tu i jeste kvaka. Svako misljenje u startu je odbaceno. Zar to nije praxa esdeaovaca..

..ahh, zaboravio sam opsovati Bakiru majku, cisto da bi post bio citljiv...to je to..
Malo je konfuzan post, nista licno, mozda ponekad ocekujem istu mantru od svih branioca, ali to ce ti biti tema pred ove izbore, lako je procitati drugacije. Mojne psovati majku ikome, ali da, spomenuti njegovu nesposobnost i kriminal je uvijek pozeljno...
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#44300 Re: SDP

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:Da lako je kritikovati
Da Nikšić=Bakir
Da li to znači da prihvatamo da nam SDA ostane još 4 godine
Da li postoji mogućnost da Neko drugi smjeni SDA
Svi su isti i sotavljamo Izetbegoviće,jel to rješenje
Može li NS i GS osim u KS biti generator promjena
ili ti ''Nezavisni''
nažalost niko nenudi suštinski zašto baš oni. dakle ispade tačna konstatacija svi su oni isti, jer niko nema dovoljno dobar program, kažem dovoljan a ne vrlo dobar ili odličan. čini mi se da bi SDP kad bi uzeo vlast mjenjao imena škola i ulica pola mandata. nažalost ispade onda neka SDA još 100 godina kad bolju alternativu nemamo
Post Reply