SDP

User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#42301 Re: SDP

Post by cadburry »

Reci da su Vijecnicu zapalili "srpski zlocinci" je apsolutna relativizacija zlocina. Pa nisu Vijecnicu zapalili neki likovi koji su malo previse popili, pa ih prenijelo. Vijecnica je planski i sistematicno zapaljena od strane VRS i to treba pisati na ploci.

Podrska za inicijativu od jednog Bosnjaka iz Sarajeva.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#42302 Re: SDP

Post by JThomas »

to je idealno rješenje. zapalila vojska republike srpske. pravno i činjenično neoborivo stoji, a sadrži i "srpske" za puriste :mrgreen:
El_comadante
Posts: 7949
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#42303 Re: SDP

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:
Liberalism wrote:
jefff wrote:Dobri su ovi iz SDPa. Dragi građani samo treba da se strpite do 2018. pa da nas izaberete i onda ce poteći med i mleko.
eto bice vam bolje sa SDA. vama ni bog ne moze pomoci apa ni SDP. do smrti ce te se patiti. i ispastati sto se ijad izabrali Aliju
NISMO IZABRALI ALIJU već Fikret,Babo je dobio prve izbore.
Moji su bili za Nijaza.
SDP je katastrofa,malo bolji od SDA.
Eventulna ujedinjenja ljevica ako bude moguća,možda je malo bolja,MOŽDA
što se tiče ujedinjenja sve zavisi sa kim i kako. sa ovakvim DFom ja se nikada nebih ujednio previše tu ima svakakvih ljudi.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#42304 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Po meni više ovdje nije stvar ljevice, desnice, možda je to samo način kako doći do boljeg sutra? Više mi je bitno kako mrdnuti SDA iz vlasti sa svih nivoa ,prvo 2018. godine, a onda i na lokalnim izborima sa "tamo nekim zajedničkim kandidatima" ispred tih nekih "lijevih opcija".

Pitanje je sljedeće SDA ili SDP / lijevi blok ? Svi ostali glasači moraju biti svjesni da glas za neku treću opciju je bačen glas. Ja SDA ne volim i zato ću u lijevom bloku ako budu nastupali skupa probrati nešto.

Najjači su mi filozofi koji pričaju svi su isti ? Kako može neko biti isti SDA? Dajte molim vas? SDP je 2010 - 14 vodio lošu politiku, ali to nije bilo ni približno kako to sad radi SDA? Ovoliku dozu bezobrazluka, licemjerja i slobode da građanima u facu iznose neistine, to može samo SDA i njihova kadrovska "rješenja".

Bakir kao Predsjednik države ne pojavljuje se na TV-u, ne smije kod Senada na Face, čovjek ga proziva on i dalje ne smije ? Sjetite se prethodne 2014 godine isto tako nije htio dolazit na debatu na FTV-u, ljudi bi ga pojeli argumentima, a on šuti i radi svoj posao, a njegovo glasačko tijelo ne vidi dalje od očiju ili je interesno ucjenjeno, a ljudi koji misle svojom glavom kao nešto razmišljaju za koga. . . Puna mi je kapa ljevičara koji nešto razmišljaju i na kraju svojim "razmišljanjem" SDA opet dovedu na vlast. . .
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#42305 Re: SDP

Post by Banksy »

Bravo SDP. Taman kad se mislilo da ne može bjednije od Behmena, ono ipak može.

Gradsko vijeće Grada Sarajeva oduzelo plaketu profesoru Aliju Lafciogluu
http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradsko- ... /161115032

...

Današnjoj sjednici nije prisustvovao gradonačelnik Ivo Komšić, a na sjednici koja je počela u četvrtak gradonačelnikov zahtjev za preispitivanje odluke obrazložio je njegov zamjenik Abdulah Skaka.

...

Podsjećamo, Gradsko vijeće Grada Sarajeva je na sjednici održanoj 26. oktobra 2016. donijelo odluku o dodjeli plaketa zaslužnim građanima. Plaketa u oblasti obrazovanja dodijeljena je prof. Aliju Lafciogluu kojeg j kandidirala obrazovna institucija Bosna Sema.

Dan poslije turski provladin list Yeni Safak objavio je tekst kako je Grad Sarajevo plaketu dodijelilo institucijama koje turske vlasti smatraju dijelom, prema navodima turskih vlasti, terorističke mreže FETO.

Nakon provladinog Yeni Safaka, dodjelu plakete je problematizirala i turska državna novinska agencija Anadolija.

Nakon toga gradonačelnik Ivo Komšić zatražio je da Gradsko vijeće Grada Sarajeva preispita svoju odluku.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#42306 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Bjavo... dat će čika Erdo keksić :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#42307 Re: SDP

Post by JThomas »

Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#42308 Re: SDP

Post by Banksy »

Na stranu sramotna odluka o oduzimanju plakete (i ona o davanju, prije svega, ko je čovjek??), razumjela bih da je to učino vazal Konaković, ali zašto uvlakački SDP gradonačelnik, ne razumijem. Znam da je to uvlakačko ponašanje blisko Komšiću, ali valjda se i u Centrali neko nešto pitao.

Nakon Vijećnice, sad ovo.
Izgleda, SDP ne ide sistemom toplo-hladno, već vrelo-ledeno.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#42309 Re: SDP

Post by Banksy »

Hvala Komšiću i SDP-u što Sarajevo ostaje bez koncertne dvorane,

http://www.ekapija.com/website/bih/comp ... 110813.gif
http://www.sa-c.net/component/content/a ... dvoru.html


27-01-2016
Moze poceti izrada Regulacionog plana ''Gradski centar Marijin-Dvor''


Gradsko vijeće Grada Sarajeva je nakon nekoliko godina razmatranja donijelo Odluku o pristupanju izradi
izmjena i dopuna Regulacionog plana „Gradski centar Marijin-Dvor“ za lokalitet Kvadrant „B“ a čija površina je 10,4 ha.

Predstavljamo: Business i hotelski kompleks na Marijin Dvoru

http://www.sa-c.net/news-archive/item/3 ... -dvor.html

putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#42310 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Po meni jedna od problema je Nikšić
ali i drugi.
Centar je primjer rada ljevice,niko ni skim.
NS stranka ne voli načelnike Tuzle i Gračanice.
U Živinicama SDU se poturio ispred kandidata SDP,te SUND stao na stranu SDA.
Berilo bio ko fol Ljevičar te Čavkunović Kladanj,oni su kako vjetar puše.
Teško je pronaći prave ljevičare
Par dobrih primjera saradnje su Lukavac/sdp df sdu/ gdje ih je Lijevi načelnik napočetku ''izdao'' izborom savjetnika,te Kalesija i Bosanska grupa ili Ključ uglavnom je df podržavao Sdpovog kandidata a glasači svih lijevih stranaka jednog lijevog kandidata,glasači se uglavnom ujedine
Problem je u načinu vođenja stranaka,jedna s tradicijom ,jedna jedno lice i jedna s demokratijom unutar sebe
različiti koncepti,na različite fore dobijaju glasove
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#42311 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Banksy wrote:Na stranu sramotna odluka o oduzimanju plakete (i ona o davanju, prije svega, ko je čovjek??), razumjela bih da je to učino vazal Konaković, ali zašto uvlakački SDP gradonačelnik, ne razumijem. Znam da je to uvlakačko ponašanje blisko Komšiću, ali valjda se i u Centrali neko nešto pitao.

Nakon Vijećnice, sad ovo.
Izgleda, SDP ne ide sistemom toplo-hladno, već vrelo-ledeno.
SDP 7 vijećnika, SDA 6, nezavisnih 6, NS 4, SBB 3 i SBiH 2. Ne znam ko je kako glasao, moguće je da je SDA to progurala sa SBB, SBiH i nezavisnim.
El_comadante
Posts: 7949
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#42312 Re: SDP

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:Po meni jedna od problema je Nikšić
ali i drugi.
Centar je primjer rada ljevice,niko ni skim.
NS stranka ne voli načelnike Tuzle i Gračanice.
U Živinicama SDU se poturio ispred kandidata SDP,te SUND stao na stranu SDA.
Berilo bio ko fol Ljevičar te Čavkunović Kladanj,oni su kako vjetar puše.
Teško je pronaći prave ljevičare
Par dobrih primjera saradnje su Lukavac/sdp df sdu/ gdje ih je Lijevi načelnik napočetku ''izdao'' izborom savjetnika,te Kalesija i Bosanska grupa ili Ključ uglavnom je df podržavao Sdpovog kandidata a glasači svih lijevih stranaka jednog lijevog kandidata,glasači se uglavnom ujedine
Problem je u načinu vođenja stranaka,jedna s tradicijom ,jedna jedno lice i jedna s demokratijom unutar sebe
različiti koncepti,na različite fore dobijaju glasove
naravno SDP se treba prvo reformirati iznutra dati šansu novim ljudima a stare poslati u penziju i ujedinit se sa onim ljevim strankama koje to žele. naravno netreba sada vračati u SDP neke kadrove koji su kompromitovani kao npr. par pojedinaca iz DF poput Podzica, Alispahić, pa i Komšić itd. ako se ujednine recimo sa njima a ostanu ovi likovi opet nisu dobili ništa a možda bi opet uništili ugled i ljevice i SDP-a. zato treba biti oprezan
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#42313 Re: SDP

Post by Liberalism »

putokaz1 wrote:
Liberalism wrote:
jefff wrote:Dobri su ovi iz SDPa. Dragi građani samo treba da se strpite do 2018. pa da nas izaberete i onda ce poteći med i mleko.
eto bice vam bolje sa SDA. vama ni bog ne moze pomoci apa ni SDP. do smrti ce te se patiti. i ispastati sto se ijad izabrali Aliju
NISMO IZABRALI ALIJU već Fikret,Babo je dobio prve izbore.
Moji su bili za Nijaza.
SDP je katastrofa,malo bolji od SDA.
Eventulna ujedinjenja ljevica ako bude moguća,možda je malo bolja,MOŽDA
ako ti je babo bio za nijaza onda je 33 druga clana familije bilo za aliju. cim si ti za sda tesko da ti je babo ostao komunista. jer stavovi djece se puno ne razlikuju od stavova roditelja. drugim rjecima il su tebe slagali i ti lazes
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#42314 Re: SDP

Post by Banksy »

ultima_palabra wrote:
Banksy wrote:Na stranu sramotna odluka o oduzimanju plakete (i ona o davanju, prije svega, ko je čovjek??), razumjela bih da je to učino vazal Konaković, ali zašto uvlakački SDP gradonačelnik, ne razumijem. Znam da je to uvlakačko ponašanje blisko Komšiću, ali valjda se i u Centrali neko nešto pitao.

Nakon Vijećnice, sad ovo.
Izgleda, SDP ne ide sistemom toplo-hladno, već vrelo-ledeno.
SDP 7 vijećnika, SDA 6, nezavisnih 6, NS 4, SBB 3 i SBiH 2. Ne znam ko je kako glasao, moguće je da je SDA to progurala sa SBB, SBiH i nezavisnim.
Vjerovatno, ali su u tome očito bile i Komšićeve ruke.
Današnjoj sjednici nije prisustvovao gradonačelnik Ivo Komšić,
Nakon provladinog Yeni Safaka, dodjelu plakete je problematizirala i turska državna novinska agencija Anadolija.
Nakon toga gradonačelnik Ivo Komšić zatražio je da Gradsko vijeće Grada Sarajeva preispita svoju odluku.
Ako ništa, mogli su izdvojiti mišljenje ili se nekako oglasiti, na stranu razlozi i priča iza, ovo je baš sramota i blamaža...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#42315 Re: SDP

Post by putokaz1 »

lIBERALISM NISTE ME RAZUMJELI
Tata mi je bio za Nijaza stari komunista
i sad je protiv sda
svi smo ''crveni'' ili bar centar
nismo ni sda ni sdp,bliži sdp-u preko njihove ideje ali njihova praksa je slična sda-u
Jer je sdp sve dobro članove istjerao
i sdp kad bude na vlasti koristi nepotizan,krade glasove na izborima,pravi istitucione greške,istina u manjem obimu
Želim da SDA ode sa scene ali ovakav sdp ga sam nemože skinuti
moraju se malo reformisat
kada bi sdp pred izbore ili u toku zaustavio krađu,te ako uđe u vlast radio u ime države,ko što se u normalnim okolnostima od sdp-a očekuje,bio bi zdušno uz njih,ali sdp ponegdje podržava sda načelnika,ili s njima u koliciju,ili se ponašaju bahato kao Čaušević,steknu Bogatstvo kao Zlatko,zaposle brata kao Nikšić
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#42316 Re: SDP

Post by Vipsilon »

HDZ-u su najviše pomogli SDP-ovci sa Zlajom na čelu jer su im dali izvanredan argument za ugroženost i kmekanje oko majorizacije. Ne znam koja još budala glasa za ovu stranku iz koje ništa dobro nije izašlo. Imali su priliku da pokažu šta mogu, pokazali su samo da su izvanredne lopovčine i neka odmaraju na smetljištu nakaradne politike zajedno sa svojom naranđastom inančicom DF.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#42317 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

To naguzivanje HDZ-a je najsvjetliji momenat u ovih 25 godina SDP-a.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#42318 Re: SDP

Post by madner »

HDZ je pokazao u ovoj vladi sta znaci biti konstruktivan faktor i kako je SDP pogrijesio. :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#42319 Re: SDP

Post by putokaz1 »

-IMAMO DVA CILJA SKLONIT SDA
I DOVEST NEKOG NORMALNOG ALI
KOGA
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#42320 Re: SDP

Post by Banksy »

madner wrote:HDZ je pokazao u ovoj vladi sta znaci biti konstruktivan faktor i kako je SDP pogrijesio. :D
Pusti ironiju, SDP je uzeo crnokošuljaše ne zato jer je htio onemogućiti destruktivnu politiku HDZ-a, nego zato jer su im prohtjevi u procentima bili manji od onih koje bi im, opravdano, ispostavio HDZ. Kobasičarima su dali mrvice, HDZ bi uzeo pola kolača, a kleptomanu Lagumdžiji pred očima su uvijek i samo bile cifre, a ne Bosna i Hercegovina i njeni interesi...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#42321 Re: SDP

Post by johntra »

Banksy wrote:
ultima_palabra wrote:
Banksy wrote:Na stranu sramotna odluka o oduzimanju plakete (i ona o davanju, prije svega, ko je čovjek??), razumjela bih da je to učino vazal Konaković, ali zašto uvlakački SDP gradonačelnik, ne razumijem. Znam da je to uvlakačko ponašanje blisko Komšiću, ali valjda se i u Centrali neko nešto pitao.

Nakon Vijećnice, sad ovo.
Izgleda, SDP ne ide sistemom toplo-hladno, već vrelo-ledeno.
SDP 7 vijećnika, SDA 6, nezavisnih 6, NS 4, SBB 3 i SBiH 2. Ne znam ko je kako glasao, moguće je da je SDA to progurala sa SBB, SBiH i nezavisnim.
Vjerovatno, ali su u tome očito bile i Komšićeve ruke.
Današnjoj sjednici nije prisustvovao gradonačelnik Ivo Komšić,
Nakon provladinog Yeni Safaka, dodjelu plakete je problematizirala i turska državna novinska agencija Anadolija.
Nakon toga gradonačelnik Ivo Komšić zatražio je da Gradsko vijeće Grada Sarajeva preispita svoju odluku.
Ako ništa, mogli su izdvojiti mišljenje ili se nekako oglasiti, na stranu razlozi i priča iza, ovo je baš sramota i blamaža...
Ivo Komšić je ovo uradio na svoju ruku, odnosno Skaka mu je rekao da tako uradi...nije nikoga obavijestio, a kad je već to uradio bilo je kasno za povlačenje njegove odluke, jer je već otišlo na GV...prošlo je, iako su vijećnici SDP-a opet bili protiv ovoga...a to da se niko nije oglasio:

http://sdp.ba/gradsko-vijece-nije-instr ... -politike/

Komšić je već odavno pod okriljem SDA, valja mu naći posao kad prestane biti gradonačelnik...sve je haman prepustio Skaki, otkad je ovaj imenovan..nije ga briga previše za mišljenje centrale, tako da će vjerovatno biti minimizirana njegova uloga u SDP-u...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#42322 Re: SDP

Post by Banksy »

Vjerujem i razumijem, ali pazi ove formulacije ispod i razgovora preko medija, kao da nije u pitanju i njihov kadar, pa tako i njihova politika.
Stav Kantonalnog odbora SDP BiH Sarajevo je da nema potrebe da se Gradonačelnik i dogradonačelnik bave unutrašnjim političkim odnosima prijateljske Republike Turske, kao ni da neko drugi upliće naše Gradsko vijeće u rješavanje navedenih odnosa.
Tako smo izgubili i koncertnu dvoranu.
Ne vidim da su se ikad igdje ogradili od svog člana i njegovog djelovanja.

Hvala Komšiću i SDP-u što Sarajevo ostaje bez koncertne dvorane,

http://www.ekapija.com/website/bih/comp ... 110813.gif
http://www.sa-c.net/component/content/a ... dvoru.html

27-01-2016
Moze poceti izrada Regulacionog plana ''Gradski centar Marijin-Dvor''


Gradsko vijeće Grada Sarajeva je nakon nekoliko godina razmatranja donijelo Odluku o pristupanju izradi
izmjena i dopuna Regulacionog plana „Gradski centar Marijin-Dvor“ za lokalitet Kvadrant „B“ a čija površina je 10,4 ha.

Predstavljamo: Business i hotelski kompleks na Marijin Dvoru

http://www.sa-c.net/news-archive/item/3 ... -dvor.htm
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#42323 Re: SDP

Post by johntra »

Banksy wrote:Vjerujem i razumijem, ali pazi ove formulacije ispod i razgovora preko medija, kao da nije u pitanju i njihov kadar, pa tako i njihova politika.
Frajer se raspustio skroz... :D
ima tu struja vjerovatno, ali mislim da ga ovaj put ne podržavaju ni njegovi iz USD-a...
Što se tiče projekata, nije samo to izgubljeno, nego mu je Skaka ukrao i projekat žičare, pa je doveo gumene glave da uče Fatihe ispred Vijećnice...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#42324 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Tako se i Bećirević "raspustio", a Centrala samo okrenula glavu. Na kraju dobismo "čisto i lijepo Bakirovo Sarajevo".
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#42325 Re: SDP

Post by madner »

Banksy wrote:
madner wrote:HDZ je pokazao u ovoj vladi sta znaci biti konstruktivan faktor i kako je SDP pogrijesio. :D
Pusti ironiju, SDP je uzeo crnokošuljaše ne zato jer je htio onemogućiti destruktivnu politiku HDZ-a, nego zato jer su im prohtjevi u procentima bili manji od onih koje bi im, opravdano, ispostavio HDZ. Kobasičarima su dali mrvice, HDZ bi uzeo pola kolača, a kleptomanu Lagumdžiji pred očima su uvijek i samo bile cifre, a ne Bosna i Hercegovina i njeni interesi...
Pa jasno je da se nisu mogli dogovoriti o tome sta je opravdano. SDP je imao rezultat da je mogao bez HDZ, sto HDZ nije htio prihvatiti u pregovorima. Jedini ispravan potez jeste bio uzeti druge stranke, kako bi udio pratio rezultate izbora. Kleptoman ili ne, to je Zlaja bio 100% u pravu.

Smjesno je malo to zgrazanje nad crnokosuljasima, SDS koji je izveo zadnji genocid na ovim prostorima sjedi u drzavnoj vladi kao konstruktivan partner, omiljen i radovidjen jer nije mrski Mile.
Post Reply