SDP

User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#42126 Re: SDP

Post by Styling »

Adriatic wrote:Kakav Denis šta vam je?
Pa taj je po orijentaciji najbliži SDA.
Rekoh, problem SDP-a je što je sve ostalo isto.
Iste face godinama.
Pa ima li bar jedna nova, da nudi nešto novo?
Ne može doći do izražaja, od ovih vječnih i nedodirljivih.
Ima u tome malo istine, ali to je svojstveno svim strankama.
A ne možeš tek tako i prepustiti neke važne pozicije novim ljudima. Mora se održati pravac.
Damir Mašić je dugo u SDP-u, ali je još relativno mlad u odnosu na neke u drugim stankama (njega samo uzimam za primjer) jer se davno aktivirao.
A, opet , kada ponude novo lice, kao što su kod nas u NG ponudili Editu Sulejmanović, onda su glasači skeptični po pitanju kvalifikacija, sposobnosti, kredibiliteta i background-a kandidata.
Ja znam da je Edita isplivala za kandidata zahvaljujuci svom zetu (mužu od sestre) Hamdiji Lipovači, bivšem gradonačelniku Bhaća, koji je po mom skromnom mišljenju pravo zlo i veliku je štetu nanio SDP-u.
Mene je to odmah odbilo i nisam glasala za nju.
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#42127 Re: SDP

Post by Adriatic »

Styling wrote:
Adriatic wrote:Kakav Denis šta vam je?
Pa taj je po orijentaciji najbliži SDA.
Rekoh, problem SDP-a je što je sve ostalo isto.
Iste face godinama.
Pa ima li bar jedna nova, da nudi nešto novo?
Ne može doći do izražaja, od ovih vječnih i nedodirljivih.
Ima u tome malo istine, ali to je svojstveno svim strankama.
A ne možeš tek tako i prepustiti neke važne pozicije novim ljudima. Mora se održati pravac.
Damir Mašić je dugo u SDP-u, ali je još relativno mlad u odnosu na neke u drugim stankama (njega samo uzimam za primjer) jer se davno aktivirao.
A, opet , kada ponude novo lice, kao što su kod nas u NG ponudili Editu Sulejmanović, onda su glasači skeptični po pitanju kvalifikacija, sposobnosti, kredibiliteta i background-a kandidata.
Ja znam da je Edita isplivala za kandidata zahvaljujuci svom zetu (mužu od sestre) Hamdiji Lipovači, bivšem gradonačelniku Bhaća, koji je po mom skromnom mišljenju pravo zlo i veliku je štetu nanio SDP-u.
Mene je to odmah odbilo i nisam glasala za nju.
Pa zar Edita nije žena Mirze Sulejmanovića?
Onog ratnog reportera sa Hayata?
Nešto mi on ne djeluje kao sklon SDP-u :D
User avatar
biske
Posts: 1878
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#42128 Re: SDP

Post by biske »

Adriatic wrote:
Styling wrote:
Adriatic wrote:Kakav Denis šta vam je?
Pa taj je po orijentaciji najbliži SDA.
Rekoh, problem SDP-a je što je sve ostalo isto.
Iste face godinama.
Pa ima li bar jedna nova, da nudi nešto novo?
Ne može doći do izražaja, od ovih vječnih i nedodirljivih.
Ima u tome malo istine, ali to je svojstveno svim strankama.
A ne možeš tek tako i prepustiti neke važne pozicije novim ljudima. Mora se održati pravac.
Damir Mašić je dugo u SDP-u, ali je još relativno mlad u odnosu na neke u drugim stankama (njega samo uzimam za primjer) jer se davno aktivirao.
A, opet , kada ponude novo lice, kao što su kod nas u NG ponudili Editu Sulejmanović, onda su glasači skeptični po pitanju kvalifikacija, sposobnosti, kredibiliteta i background-a kandidata.
Ja znam da je Edita isplivala za kandidata zahvaljujuci svom zetu (mužu od sestre) Hamdiji Lipovači, bivšem gradonačelniku Bhaća, koji je po mom skromnom mišljenju pravo zlo i veliku je štetu nanio SDP-u.
Mene je to odmah odbilo i nisam glasala za nju.
Pa zar Edita nije žena Mirze Sulejmanovića?
Onog ratnog reportera sa Hayata?
Nešto mi on ne djeluje kao sklon SDP-u :D
e jesi upratio, svaka ti dala. :lol:
lipovača oženio njenu sestru. znači, mirza mu dođe badžo. :D
User avatar
Helena2014
Posts: 1191
Joined: 22/09/2014 11:08

#42129 Re: SDP

Post by Helena2014 »

Vukosavlje i Srebrenica bile su jedine dvije općine u RS gdje su do sada Bošnjaci bili načelnici.

U Vukosavlju je dosadašnji načelnik i kandidat SDA-SBB Elvir Hadžiomerović za samo 22 glasa izgubio od kandidata Socijalističke partije Borislava Rakića.

Rakić je osvojio 931 glas, a Hadžiomerović 909 glasova.Kandidat SDP BiH Zekerijah Bahić 321 glas
.

To znači da su SDA-SBB i SDP išli sa zajedničkim kandidatom Bošnjak bi ponovo bio načelnik u općini koja prema posljednjem popisu stanovništva ima 4.667 stanovnika, od čega 2.180 Bošnjaka, 776 Hrvata, 1.516 Srba, Ostalih 149, te onih koji se ne izjašnjavaju 32.

U birački spisak upisano je 4.517 birača, od čega je glasalo njih 2.362 – prenosi NAP.

-Slična situacija kao u Vukosavlju desila se u nizu općina u kojima su Bošnjaci imali načelnika – do ovih izbora. Pored Vukosavlja i Srebrenice na listi sramote bošnjačke i probosanske politike nalaze se i sljedeće općine: Vareš, Vitez i Odžak… Možemo na ovu listu dodati i V. Kladušu. Neshvatljivo je da je zločinac poput Abdića uopće došao u situaciju da bude biran za načelnika općine.

Partije koje se smatraju probosanskim su najodgovornije za ove podjele i neuspjehe

(MiruhBosne) https://miruhbosne.wordpress.com/2016/1 ... og-naroda/
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#42130 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Vitez i Odžak su većinske Hrvatske općine,a sda ih je orevarila prošli puta
Sve je to dogovor
ja gubim 10 općina dobivam Centar
jer:BIHAĆ,ZENICA,ŽIVINICE,LUKAVAC,MAGLAJ,SREBRENICA,VUKOSAVLJE,KALESIJA,BUŽIM sa ove 2 su 10.
A zamislite da je neko prije izbora rekao da sdp osvaja 5 na TK i 2 USK(+ZDK),PROGLASILI BI GA LUDIM.
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#42131 Re: SDP

Post by sarajevo999999 »

I sta je trebalo da SDP kaze mi necemo ponuditi kandidata za nacelnika, neka ponudi SDA-SDP musliman ce pobijediti a nas ko jebe.
Ako je SDA-u stalo do Bosnjaka u RS-u zasto nisu povukli svog kandidata u npr. Donjem Vakufu gdje bi SDP sigurno pobijedio a da ovi povuku svog u Vukosavlju. Nego de nama a ostale ko jebe. Sto je SDA sinonim za Bosnjaka, zasto nisu oni prepustili mjesto SDP-u?
Drago mi da SDP ne da nije propao vec je ojacao. Ako nista u inat SDA botovima koji su redovni na ovoj temi
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#42132 Re: SDP

Post by sarajevo999999 »

Jebem i ovaj Miruh Bosne isto.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#42133 Re: SDP

Post by Akibh »

sarajevo999999 wrote:I sta je trebalo da SDP kaze mi necemo ponuditi kandidata za nacelnika, neka ponudi SDA-SDP musliman ce pobijediti a nas ko jebe.
Ako je SDA-u stalo do Bosnjaka u RS-u zasto nisu povukli svog kandidata u npr. Donjem Vakufu gdje bi SDP sigurno pobijedio a da ovi povuku svog u Vukosavlju. Nego de nama a ostale ko jebe. Sto je SDA sinonim za Bosnjaka, zasto nisu oni prepustili mjesto SDP-u?
Drago mi da SDP ne da nije propao vec je ojacao. Ako nista u inat SDA botovima koji su redovni na ovoj temi
Ok, slazem se samo te molim da nam pjasnis kako je SDP ojacao.
Koliko je imao nacelnika prosle lokalne, koliko ove?
Koliko glasova proslih, koliko ovih?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#42134 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ojačao u odnosu na prije 2 godine!
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#42135 Re: SDP

Post by sarajevo999999 »

Akibh wrote:
sarajevo999999 wrote:I sta je trebalo da SDP kaze mi necemo ponuditi kandidata za nacelnika, neka ponudi SDA-SDP musliman ce pobijediti a nas ko jebe.
Ako je SDA-u stalo do Bosnjaka u RS-u zasto nisu povukli svog kandidata u npr. Donjem Vakufu gdje bi SDP sigurno pobijedio a da ovi povuku svog u Vukosavlju. Nego de nama a ostale ko jebe. Sto je SDA sinonim za Bosnjaka, zasto nisu oni prepustili mjesto SDP-u?
Drago mi da SDP ne da nije propao vec je ojacao. Ako nista u inat SDA botovima koji su redovni na ovoj temi
Ok, slazem se samo te molim da nam pjasnis kako je SDP ojacao.
Koliko je imao nacelnika prosle lokalne, koliko ove?
Koliko glasova proslih, koliko ovih?
Izvalio sam to onako, bez konkretnih argumenata. Pogledacu na izboriba pa ti javim a Niksic je izjavio nesto u smislu da su ojacali. Et tako
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#42136 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Pa isti su
Izgubili su ranije Centar,napustio ih Berilo Trnovo
Dobili Maglaj izgubili Doboj Jug
ostali u Bosanskoj Krupi i Ključu
2012 na TK imali 5 sad opet 5,s tim da su u Međuvremenu izgubili Živinice i Srebrenik a sad vratili Živinice a dobili Lukavac(kroz koaliciju)
Malo falilo u Kalesiji
U odnosu na 2014 veliki skok,a u odnosu na 2012 tu negdje ali pad u KS.
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#42137 Re: SDP

Post by sarajevo999999 »

Eto rece ti covjek.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#42138 Re: SDP

Post by Styling »

putokaz1 wrote:Pa isti su
Izgubili su ranije Centar,napustio ih Berilo Trnovo
Dobili Maglaj izgubili Doboj Jug
ostali u Bosanskoj Krupi i Ključu
2012 na TK imali 5 sad opet 5,s tim da su u Međuvremenu izgubili Živinice i Srebrenik a sad vratili Živinice a dobili Lukavac(kroz koaliciju)
Malo falilo u Kalesiji
U odnosu na 2014 veliki skok,a u odnosu na 2012 tu negdje ali pad u KS.
Ali je činjenica da su po ukupnom broju glasova drugi u Federaciji što se, da budemo iskreni, ni najveći optimisti nisu nadali.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#42139 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Razlog tome je što je sdp ,udarao po staroj taktici na sda, a vratio ims ei dio sbb glasača od ranije te dio df glasača
dobili su i nove ljude u TK
u KS ih je zeznula NS ukrala im glasače jer su ljudi u NS vidjeli nešto novo
u mješovitim kantonima ne može opstat ništa osim sda hdz
Možda ima nečeg u onome'' Centar važniji od 10 općina'',SDA drži Sarajevo dok su Tuzli ''predali'' SDP te neke dijelove FBIH ''nezavisnim kandidatima''
Grozan je rezultat DF glasači su više otišli ka SDP nego ka NS,Izuzetak su Sarajevo i Gračanica.
''Tuzla neće bit Banovići'' pali isto ko 100000 Radnih mjesta.
Sdp ima nekoliko načelnika ali nema OV većinu.
Sda većina možda bude upitna samo u Centru,možda.
El_comadante
Posts: 7947
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#42140 Re: SDP

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:Razlog tome je što je sdp ,udarao po staroj taktici na sda, a vratio ims ei dio sbb glasača od ranije te dio df glasača
dobili su i nove ljude u TK
u KS ih je zeznula NS ukrala im glasače jer su ljudi u NS vidjeli nešto novo
u mješovitim kantonima ne može opstat ništa osim sda hdz
Možda ima nečeg u onome'' Centar važniji od 10 općina'',SDA drži Sarajevo dok su Tuzli ''predali'' SDP te neke dijelove FBIH ''nezavisnim kandidatima''
Grozan je rezultat DF glasači su više otišli ka SDP nego ka NS,Izuzetak su Sarajevo i Gračanica.
''Tuzla neće bit Banovići'' pali isto ko 100000 Radnih mjesta.
Sdp ima nekoliko načelnika ali nema OV većinu.
Sda većina možda bude upitna samo u Centru,možda.
SDP ako se dogovori sa lijevim strankama mogli bi imati večinu u par OV pa čak i u pojedinim Sarajevskim opštinama. u KS recimo NS, GS, DF i SDP bi mogli činiti stabilnu večinu u par opština a da li če to tako i da bude ostaje das e vidi
Cohers
Posts: 470
Joined: 15/01/2013 21:46

#42141 Re: SDP

Post by Cohers »

Evo kako je Lagumdžija Izetbegović - Drakon izvršio genocid Srebrenici:

Image
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#42142 Re: SDP

Post by sabina1 »

putokaz1 wrote:Razlog tome je što je sdp ,udarao po staroj taktici na sda, a vratio ims ei dio sbb glasača od ranije te dio df glasača
dobili su i nove ljude u TK
u KS ih je zeznula NS ukrala im glasače jer su ljudi u NS vidjeli nešto novo
u mješovitim kantonima ne može opstat ništa osim sda hdz
Možda ima nečeg u onome'' Centar važniji od 10 općina'',SDA drži Sarajevo dok su Tuzli ''predali'' SDP te neke dijelove FBIH ''nezavisnim kandidatima''
Grozan je rezultat DF glasači su više otišli ka SDP nego ka NS,Izuzetak su Sarajevo i Gračanica.
''Tuzla neće bit Banovići'' pali isto ko 100000 Radnih mjesta.
Sdp ima nekoliko načelnika ali nema OV većinu.
Sda većina možda bude upitna samo u Centru,možda.
Novo Sarajevo možda.
Cohers
Posts: 470
Joined: 15/01/2013 21:46

#42143 Re: SDP

Post by Cohers »

Novi sistem reintegracije, iz SDA u SDP:

Image
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#42144 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Cohers wrote:Evo kako je Lagumdžija Izetbegović - Drakon izvršio genocid Srebrenici:

Image
De ziv bio objasni mi kako je to Srebrenica pala zbog ovog Zakona ? Od jutros gledam arhivu izbora 2012 god i upoređujem sa rezultatima 2016.god. po svim parametrima i ne mogu da nađem nikakvu vezu sa ovim zakonom? Ajde prosvijetli me, molim te. Nemoj mi samo ovih SDA kvazi argumenata kako je Mladen dobio 1000 glasova više od svih srpskih političkih opcija. Daj nešto konkretno !

Sa druge strane link 2016 :
http://www.izbori.ba/rezultati_izbora_2 ... 1#/8/105/0

izbori 2012:
http://www.izbori.ba/rezultati_izbora_2 ... 1#/8/105/0

Ćamil Duraković, SDA i Bakir su znali da im za pobjedu u Srebrenici protiv udruženih srpskih političkih opcija treba 5 000 glasova i to je sva matematika. Šta su učinili za to? ništa apsolutno ništa, a sad bi da tu krivicu dijele sa drugima da optužuju CIK, Lagumdžiju, marsovce, traže poništenje izbora u Srebrenici i slično.

Što se tiče izbornog procesa u Srebrenici sasvim sigurno je bilo neregularnosti u to niko ne sumnja i to će se sigurno i dokazati, ali se rezultat izbora neće promjeniti, priča je završena Srebrenica je zahvaljujući SDA-u i Izetbegoviću ponovo pala.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#42145 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Znači da tih 2000 listića putem pošte ne postoje?
ili žalbom se odluka CIK nemoze pobit
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#42146 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

zbiljovski wrote:
Cohers wrote:Evo kako je Lagumdžija Izetbegović - Drakon izvršio genocid Srebrenici:

Image
De ziv bio objasni mi kako je to Srebrenica pala zbog ovog Zakona ? Od jutros gledam arhivu izbora 2012 god i upoređujem sa rezultatima 2016.god. po svim parametrima i ne mogu da nađem nikakvu vezu sa ovim zakonom? Ajde prosvijetli me, molim te. Nemoj mi samo ovih SDA kvazi argumenata kako je Mladen dobio 1000 glasova više od svih srpskih političkih opcija. Daj nešto konkretno !

Sa druge strane link 2016 :
http://www.izbori.ba/rezultati_izbora_2 ... 1#/8/105/0

izbori 2012:
http://www.izbori.ba/rezultati_izbora_2 ... 1#/8/105/0

Ćamil Duraković, SDA i Bakir su znali da im za pobjedu u Srebrenici protiv udruženih srpskih političkih opcija treba 5 000 glasova i to je sva matematika. Šta su učinili za to? ništa apsolutno ništa, a sad bi da tu krivicu dijele sa drugima da optužuju CIK, Lagumdžiju, marsovce, traže poništenje izbora u Srebrenici i slično.

Što se tiče izbornog procesa u Srebrenici sasvim sigurno je bilo neregularnosti u to niko ne sumnja i to će se sigurno i dokazati, ali se rezultat izbora neće promjeniti, priča je završena Srebrenica je zahvaljujući SDA-u i Izetbegoviću ponovo pala.
Ma klasični pokušaj prebacivanja odgovornosti sa SDA na SDP. Mnogo puta im ja to prošlo, pa se nadaju da će i sad tako biti.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#42147 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Mogući rspad koalicije sda-sbb ide u korist sdp-a?
El_comadante
Posts: 7947
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#42148 Re: SDP

Post by El_comadante »

evo SDP ima odbornike u 74 na nivo BiH i druga su stranka dobar rezultat barem po mom misljenju
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#42149 Re: SDP

Post by zbiljovski »

putokaz1 wrote:Mogući rspad koalicije sda-sbb ide u korist sdp-a?
Koalicija između pomenutih političkih opcija je postojala samo dok su ministarstva, direktorske pozicije i ostale fotelje podjelili i reaktivirat će se u ovim slučajevima
http://www.klix.ba/vijesti/bih/zastupni ... /161018068

Mislio sam da ne može gore od Nikšića i SDP-a 2010 :run:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#42150 Re: SDP

Post by KB9 »

Cohers wrote:Novi sistem reintegracije, iz SDA u SDP:

Image
cuj vehabije komunjare :lol:
Post Reply