SDP

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40976 Re: SDP

Post by General War »

Styling wrote:
General War wrote:
Styling wrote:
Ne perem nikoga ali me ne mozete ubijediti da mi je bolje sada kada SDA i Covic hladno rastacu ovu drzavu bez ikakvog otpora nego u vrijeme kada je SDP bila na vlasti.
Onda ti nema pomoci, za utjehu do tebe je.
Do mene je, naravno. Ja se drzim svojih principa za razliku od mnogih prelivoda koji bi danas SDP, sutra DF, prekosutra Nasa stranka. Ne znaju gdje bi sa sobom. Zbog takvih nam i jeste ovako.
Sad Ja ( glasaci) krivi zbog SDP ove neprincipjelnosti, ja kriv sto crvena burzoazija dade rukovodna mjesta rodbini i jaranima, ja kriv za surovanja sa toboznjim neprijateljima drzave i naroda???? :-)
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#40977 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic »

General War wrote: Sad Ja ( glasaci) krivi zbog SDP ove neprincipjelnosti, ja kriv sto crvena burzoazija dade rukovodna mjesta rodbini i jaranima, ja kriv za surovanja sa toboznjim neprijateljima drzave i naroda???? :-)
Ako OPET glasas za njih ili ne glasas nikako onda si DIREKTNO KRIV za to, naravno svaki glasac uonoliko koliki je njegov udjel u ukupnom broju glasova....naucite ljudi da uzmete svoj zivot u svoje ruke i da preuzmete odgovornost za sebe i svoje postupke.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#40978 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic »

Styling wrote:
Do mene je, naravno. Ja se drzim svojih principa za razliku od mnogih prelivoda koji bi danas SDP, sutra DF, prekosutra Nasa stranka. Ne znaju gdje bi sa sobom. Zbog takvih nam i jeste ovako.
Kakav bolan princip, de mi reci kakav ti mozes da imas princip kao sljedbenik Zlatka Lagumdzije :skoljka: :skoljka:
User avatar
Better Man
Posts: 16770
Joined: 01/10/2006 20:10

#40979 Re: SDP

Post by Better Man »

Banksy wrote: Zato što su Lijan i crnokošuljaši tražili manje, pa je mislio da će tako sebi uzeti sve, a njima mrvicama kupiti poslušnost.
No, kratko je trajalo, pa kad mu je kleknuo, namirio je sve zakinuto ... Zbog te izdaje je, uostalom, i izgubio naredne izbore i definitvno sahranio SDP.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sp ... -nazad-dva

http://www.ntv.ba/reuf-bajrovic-sporazu ... duprijeti/

http://24sata.info/politika/104152-vide ... titet.html

Image
Kad već spominjemmo crnokušuljaše, da se zna da ih nema večih od HDZ-a.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45495
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40980 Re: SDP

Post by Chmoljo »

danas predstavljamo kult Zlatka Lagumdžije i njegove sljedbenike :lol: :D
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#40981 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic »

Chmoljo wrote:danas predstavljamo kult Zlatka Lagumdžije i njegove sljedbenike :lol: :D
napravite podforum "strava i uzas" i napravite ovu temu sticky
User avatar
Styling
Posts: 12629
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#40982 Re: SDP

Post by Styling »

Smail Aga Cengic wrote:
Styling wrote:
Do mene je, naravno. Ja se drzim svojih principa za razliku od mnogih prelivoda koji bi danas SDP, sutra DF, prekosutra Nasa stranka. Ne znaju gdje bi sa sobom. Zbog takvih nam i jeste ovako.
Kakav bolan princip, de mi reci kakav ti mozes da imas princip kao sljedbenik Zlatka Lagumdzije :skoljka: :skoljka:
Ja ne slijedim licnost nego ideju. Zaboli me za Lagumdziju, bio prosao, idemo dalje. Sta ces, neko mora biti i principijelan, ne mozemo svi biti prelivode.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40983 Re: SDP

Post by General War »

Smail Aga Cengic wrote:
General War wrote: Sad Ja ( glasaci) krivi zbog SDP ove neprincipjelnosti, ja kriv sto crvena burzoazija dade rukovodna mjesta rodbini i jaranima, ja kriv za surovanja sa toboznjim neprijateljima drzave i naroda???? :-)
Ako OPET glasas za njih ili ne glasas nikako onda si DIREKTNO KRIV za to, naravno svaki glasac uonoliko koliki je njegov udjel u ukupnom broju glasova....naucite ljudi da uzmete svoj zivot u svoje ruke i da preuzmete odgovornost za sebe i svoje postupke.
Niko ko ne zavisi od njih ne glasa na prazno vec shodno izbornim obecanjima, "samo kad nekome das vlast, saznas kakav je"...sta ti to znaci da preuzmem odgovornost za svoje postupke? Zar nije stanje u kojem zivimo rezultat postupaka?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40984 Re: SDP

Post by General War »

Styling wrote:
Ja ne slijedim licnost nego ideju. Zaboli me za Lagumdziju, bio prosao, idemo dalje. Sta ces, neko mora biti i principijelan, ne mozemo svi biti prelivode.
A to (posebno OVAKAV na celu sa Nerkom )SDP jedini ima tapiju na socijaldemokratiju? :-)
User avatar
Styling
Posts: 12629
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#40985 Re: SDP

Post by Styling »

General War wrote:
Styling wrote:
Ja ne slijedim licnost nego ideju. Zaboli me za Lagumdziju, bio prosao, idemo dalje. Sta ces, neko mora biti i principijelan, ne mozemo svi biti prelivode.
A to (posebno OVAKAV na celu sa Nerkom )SDP jedini ima tapiju na socijaldemokratiju? :-)
To niko ne tvrdi, a bujrum neka neka druga stranka pokaze da je njihova ideja socijaldemokratije bolja. Ukoliko uopste zastupaju tu ideju.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#40986 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Styling wrote:
Smail Aga Cengic wrote:
Styling wrote:
Do mene je, naravno. Ja se drzim svojih principa za razliku od mnogih prelivoda koji bi danas SDP, sutra DF, prekosutra Nasa stranka. Ne znaju gdje bi sa sobom. Zbog takvih nam i jeste ovako.
Kakav bolan princip, de mi reci kakav ti mozes da imas princip kao sljedbenik Zlatka Lagumdzije :skoljka: :skoljka:
Ja ne slijedim licnost nego ideju. Zaboli me za Lagumdziju, bio prosao, idemo dalje. Sta ces, neko mora biti i principijelan, ne mozemo svi biti prelivode.
Stranački poltroni obično slijede samo svoju stražnjicu, da budem kulturan.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#40987 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic »

Styling wrote:
Smail Aga Cengic wrote:
Styling wrote:
Do mene je, naravno. Ja se drzim svojih principa za razliku od mnogih prelivoda koji bi danas SDP, sutra DF, prekosutra Nasa stranka. Ne znaju gdje bi sa sobom. Zbog takvih nam i jeste ovako.
Kakav bolan princip, de mi reci kakav ti mozes da imas princip kao sljedbenik Zlatka Lagumdzije :skoljka: :skoljka:
Ja ne slijedim licnost nego ideju. Zaboli me za Lagumdziju, bio prosao, idemo dalje. Sta ces, neko mora biti i principijelan, ne mozemo svi biti prelivode.
i Milorad Dodik za sebe kaze da je socijaldemokrata, a svi znamo sta je...A i tvoj SDP je sve samo ne socijaldemokratski...znas ti onaj vic kad je neko na tarabi nacrto onu stvar?
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#40988 Re: SDP

Post by malakh »

Chmoljo wrote:danas predstavljamo kult Zlatka Lagumdžije i njegove sljedbenike :lol: :D
Misliš na ovo? :lol:
Reuf Bajrović, bivši član Socijaldemokratske partije i Demokratske fronte, te ministar energetike, rudarstva i industrije Federacije BiH u prvom sazivu vlade nakon opštih izbora 2014. godina, osniva novu političku stranku, piše portal ** No links **.ba. Umjesto najavljivanog ujedinjenja bh. ljevice, dočekalo nas je nešto sasvim suprotno – njeno dodatno rascjepkavanje. Sam DF nastao je odvajanjem kadrova od SDP-a BiH, predvođenih Željkom Komšićem, dok sada isključeni dio DF-a formira novu političku snagu. Ukoliko tome dodamo ranije odvojeni kadar SDP-a koji je formirao Socijaldemokratsku uniju, a od čijeg je kadra kasnije nastala i Unija socijaldemokrata, zaista je teško prebrojati sve stranke socijaldemokratskog opredjeljenja u BiH. Kako piše ** No links **, Bajroviću će se vjerovatno pridružiti još jedan odbjegli SDP-ovac i DF-ovac Emir Suljagić, a očekuje se da će se stranka takmičiti već na narednim lokalnim izborima u oktobru. Čim se informacija o osnivanju nove stranke pročula, počelo se špekulisati o tome ko bi mogli biti njeni članovi, a posebno je zanimljivo da se u vezu sa njima dovodi i bivši dugogodišnji predsjednik SDP-a Zlatko Lagumdžija. Da podsjetimo, stranački izbori u SDP-u održani su nakon debalka stranke na Opštim izborima 2014. godine, a za predsjednika je tada izabran Nermin Nikšić. Iako je sve na nivou špekulacije, činjenica je da se Lagumdžija na mala vrata pokušava vratiti u politiku, što pokazuje i njegova posjeta Azerbejdžanu, gdje je prisustvovao IV Globalnom forumu „Na putu ka multipolarnom svijetu“. Navedeno, naravno, ne treba čuditi obzirom na njegovu dugogodišnju autoritativnu vladavinu SDP-om. Sve ćemo, vjerovatno, saznati uskoro, ali „gdje ima dima, ima i vatre“.

Pročitajte više na: http://www.republika.ba/vijesti/bih/reu ... clanovima/
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40989 Re: SDP

Post by General War »

Styling wrote:
General War wrote:
Styling wrote:
Ja ne slijedim licnost nego ideju. Zaboli me za Lagumdziju, bio prosao, idemo dalje. Sta ces, neko mora biti i principijelan, ne mozemo svi biti prelivode.
A to (posebno OVAKAV na celu sa Nerkom )SDP jedini ima tapiju na socijaldemokratiju? :-)
To niko ne tvrdi, a bujrum neka neka druga stranka pokaze da je njihova ideja socijaldemokratije bolja. Ukoliko uopste zastupaju tu ideju.
Pa ti takve nazva prelivodama u gornjem postu...naravno ono sto glasaci socijal demokratske orjentacije traze, u bosni to nemogu dobiti..SDP I DF a nemam nekih ni ocekivanja od NS...su to dokazali, tj "ista interesna skupina"...za sve ostalo moramo organizovati turisticke ture do Svedske da dozivimo socijaldemokratiju.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#40990 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic »

General War wrote:
Smail Aga Cengic wrote:
General War wrote: Sad Ja ( glasaci) krivi zbog SDP ove neprincipjelnosti, ja kriv sto crvena burzoazija dade rukovodna mjesta rodbini i jaranima, ja kriv za surovanja sa toboznjim neprijateljima drzave i naroda???? :-)
Ako OPET glasas za njih ili ne glasas nikako onda si DIREKTNO KRIV za to, naravno svaki glasac uonoliko koliki je njegov udjel u ukupnom broju glasova....naucite ljudi da uzmete svoj zivot u svoje ruke i da preuzmete odgovornost za sebe i svoje postupke.
Niko ko ne zavisi od njih ne glasa na prazno vec shodno izbornim obecanjima, "samo kad nekome das vlast, saznas kakav je"...sta ti to znaci da preuzmem odgovornost za svoje postupke? Zar nije stanje u kojem zivimo rezultat postupaka?
Znaci, da si svjestan svojih postupaka i to:

kad glasas a tvoji pobjede i ne naprave nista, ti ih kaznis tako sto ne glasas vise za njih, ili ako ne glasas da znas da je tvoj glas ustvari glas svakome pomalo...

Kad svako uzme svoj zivot skroz u svoje ruke i bori se za isti, nece nam kojekakvi dripci i religiozni lideri voditi politiku, meni su ovi likovi na vlasti jednostavno uvreda mom intelektu.

Licno, kad je Bakir pasa Izetbegovic izabran prvi put ja nisam vjerovao da je nas narod toliko primitivan, ali sta je tu je..
User avatar
Styling
Posts: 12629
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#40991 Re: SDP

Post by Styling »

ultima_palabra wrote:
Styling wrote:
Ja ne slijedim licnost nego ideju. Zaboli me za Lagumdziju, bio prosao, idemo dalje. Sta ces, neko mora biti i principijelan, ne mozemo svi biti prelivode.
Stranački poltroni obično slijede samo svoju stražnjicu, da budem kulturan.
Znaci, po tebi, bolje je biti prelivoda pa svaki put kad se pojavi nova stranka trcati da se uclanis nego biti lojalan ideji. To se po tebi naziva poltronstvo.Interesantno.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#40992 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic »

Styling wrote:
ultima_palabra wrote:
Styling wrote:
Ja ne slijedim licnost nego ideju. Zaboli me za Lagumdziju, bio prosao, idemo dalje. Sta ces, neko mora biti i principijelan, ne mozemo svi biti prelivode.
Stranački poltroni obično slijede samo svoju stražnjicu, da budem kulturan.
Znaci, po tebi, bolje je biti prelivoda pa svaki put kad se pojavi nova stranka trcati da se uclanis nego biti lojalan ideji. To se po tebi naziva poltronstvo.Interesantno.
ne moras biti clan, ali ja ne vidim nista lose svaki put glasati za nekog drugog, dok se ti politicari ne opamete i ne pocnu sta da rade. korupcije ima svigdje, ali ne ukradu 10% nece im niko nista, ali ovi nasi ukradu 98% i hoce opet na vlast...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40993 Re: SDP

Post by General War »

Smail Aga Cengic wrote:
Znaci, da si svjestan svojih postupaka i to:

kad glasas a tvoji pobjede i ne naprave nista, ti ih kaznis tako sto ne glasas vise za njih, ili ako ne glasas da znas da je tvoj glas ustvari glas svakome pomalo...

Kad svako uzme svoj zivot skroz u svoje ruke i bori se za isti, nece nam kojekakvi dripci i religiozni lideri voditi politiku, meni su ovi likovi na vlasti jednostavno uvreda mom intelektu.

Licno, kad je Bakir pasa Izetbegovic izabran prvi put ja nisam vjerovao da je nas narod toliko primitivan, ali sta je tu je..
Sve to treba s govnjivu motku otjerat..
User avatar
Styling
Posts: 12629
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#40994 Re: SDP

Post by Styling »

Smail Aga Cengic wrote:
Styling wrote:
ultima_palabra wrote: Stranački poltroni obično slijede samo svoju stražnjicu, da budem kulturan.
Znaci, po tebi, bolje je biti prelivoda pa svaki put kad se pojavi nova stranka trcati da se uclanis nego biti lojalan ideji. To se po tebi naziva poltronstvo.Interesantno.
ne moras biti clan, ali ja ne vidim nista lose svaki put glasati za nekog drugog, dok se ti politicari ne opamete i ne pocnu sta da rade. korupcije ima svigdje, ali ne ukradu 10% nece im niko nista, ali ovi nasi ukradu 98% i hoce opet na vlast...
Svako ima pravo da glasa za koga hoce. Kod nas je problem sto ako kazes da si lojalan nekoj ideji koja se nekome ne svidja rizikujes da budes stigmatiziran pa uzimaju sebi za pravo i da ti izmedju redova govore da si lud. To je odraz i naseg stanja u drzavi.

Valjas jedino ako po svima principijelno pljujes i niko ti ne valja (osim mozda za Nasu stranku :-? ). Tada se uklapas u odgovarajuci profil i postanes prihvacen.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#40995 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic »

Styling wrote:
Svako ima pravo da glasa za koga hoce. Kod nas je problem sto ako kazes da si lojalan nekoj ideji koja se nekome ne svidja rizikujes da budes stigmatiziran pa uzimaju sebi za pravo i da ti izmedju redova govore da si lud. To je odraz i naseg stanja u drzavi.

Valjas jedino ako po svima principijelno pljujes i niko ti ne valja (osim mozda za Nasu stranku :-? ). Tada se uklapas u odgovarajuci profil i postanes prihvacen.
pa bas za to sto imas princip trebas odmah da kaznis one koji ti ne ispune sto su ti obecali...nije rjesenje glasati za Zlajine samo jer ima socijaldemokratija rijec u imenu...
User avatar
Styling
Posts: 12629
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#40996 Re: SDP

Post by Styling »

Smail Aga Cengic wrote:
Styling wrote:
Svako ima pravo da glasa za koga hoce. Kod nas je problem sto ako kazes da si lojalan nekoj ideji koja se nekome ne svidja rizikujes da budes stigmatiziran pa uzimaju sebi za pravo i da ti izmedju redova govore da si lud. To je odraz i naseg stanja u drzavi.

Valjas jedino ako po svima principijelno pljujes i niko ti ne valja (osim mozda za Nasu stranku :-? ). Tada se uklapas u odgovarajuci profil i postanes prihvacen.
pa bas za to sto imas princip trebas odmah da kaznis one koji ti ne ispune sto su ti obecali...nije rjesenje glasati za Zlajine samo jer ima socijaldemokratija rijec u imenu...
A sta su to obecali a nisu ispunili? Koliko su u svojim nastojanjima imali opstrukcija SDA (koja je iako je sjedila u vlasti ubjedjivala nas da ne vjerujemo svojim ocima nego da im vjerujemo da nisu u vlasti). Dobro su ista uspjeli uraditi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#40997 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Styling wrote:
ultima_palabra wrote:
Styling wrote:
Ja ne slijedim licnost nego ideju. Zaboli me za Lagumdziju, bio prosao, idemo dalje. Sta ces, neko mora biti i principijelan, ne mozemo svi biti prelivode.
Stranački poltroni obično slijede samo svoju stražnjicu, da budem kulturan.
Znaci, po tebi, bolje je biti prelivoda pa svaki put kad se pojavi nova stranka trcati da se uclanis nego biti lojalan ideji. To se po tebi naziva poltronstvo.Interesantno.
Lojalan stranci nije jednako lojalan ideji. Većina stranaka, a SDP pogotovo, su izvršile svaku moguću nuždu po idejama na kojima su osnivane. Pristojan čovjek tu nema šta tražiti.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#40998 Re: SDP

Post by Smail Aga Cengic »

Styling wrote:
Smail Aga Cengic wrote:
Styling wrote:
Svako ima pravo da glasa za koga hoce. Kod nas je problem sto ako kazes da si lojalan nekoj ideji koja se nekome ne svidja rizikujes da budes stigmatiziran pa uzimaju sebi za pravo i da ti izmedju redova govore da si lud. To je odraz i naseg stanja u drzavi.

Valjas jedino ako po svima principijelno pljujes i niko ti ne valja (osim mozda za Nasu stranku :-? ). Tada se uklapas u odgovarajuci profil i postanes prihvacen.
pa bas za to sto imas princip trebas odmah da kaznis one koji ti ne ispune sto su ti obecali...nije rjesenje glasati za Zlajine samo jer ima socijaldemokratija rijec u imenu...
A sta su to obecali a nisu ispunili? Koliko su u svojim nastojanjima imali opstrukcija SDA (koja je iako je sjedila u vlasti ubjedjivala nas da ne vjerujemo svojim ocima nego da im vjerujemo da nisu u vlasti). Dobro su ista uspjeli uraditi.
Evo ja sam iz Tuzle, znaci tvrdjavi SDP-a u BiH, imam u porodici i pogunilih clanova dobitnika zlatnog ljiljana i za njih sdp nije nista napravio...sto se tice u ratu neke pomoci ili neke humatirane isto nista.

sto se tice investicija nista..sto se tice nekog cistog poslovanja isto nista...na kraju je Jasa Imamovic odlucio da ne prima gradjane uopste vise na razgovor...

Ti, ja mislim, jos nisi shvatio niti zivot niti mjesto gdje zivis...koliko ti je godina ako smijem da pitam?
User avatar
Styling
Posts: 12629
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#40999 Re: SDP

Post by Styling »

Smail Aga Cengic wrote:
Styling wrote:
A sta su to obecali a nisu ispunili? Koliko su u svojim nastojanjima imali opstrukcija SDA (koja je iako je sjedila u vlasti ubjedjivala nas da ne vjerujemo svojim ocima nego da im vjerujemo da nisu u vlasti). Dobro su ista uspjeli uraditi.
Evo ja sam iz Tuzle, znaci tvrdjavi SDP-a u BiH, imam u porodici i pogunilih clanova dobitnika zlatnog ljiljana i za njih sdp nije nista napravio...sto se tice u ratu neke pomoci ili neke humatirane isto nista.

sto se tice investicija nista..sto se tice nekog cistog poslovanja isto nista...na kraju je Jasa Imamovic odlucio da ne prima gradjane uopste vise na razgovor...

Ti, ja mislim, jos nisi shvatio niti zivot niti mjesto gdje zivis...koliko ti je godina ako smijem da pitam?
shvatiLA... ne smijes

Razumijem da imas negativan stav prema SDP-u, to je tvoje pravo, ali nemas pravo sa mnom razgovarati s visine i govoriti mi da je nista ne kontam.
Malo respekta, medjusobnog postovanja i kulture dijaloga nije na odmet, bez obzira sto smo na forumu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#41000 Re: SDP

Post by JThomas »

bezdan između realnosti i percepcije preostalih simpatizera i članova SDPa se i dalje povećava. jedina ideja koju ste u stvarnosti demonstrirali ono vremena što ste jahali je punjenje svojih džepova i uvaljivanje na budžet.
Post Reply