SDP

User avatar
jao_situacije
Posts: 17944
Joined: 29/03/2014 19:20

#40926 Re: SDP

Post by jao_situacije »

VjecitiStudent wrote:
Mohamad Sissoko wrote:HM 2011 SDrP version.
Kamo sreće, HM je smorio ponavljanjem, no pojedinačni postovi su bili vrlo veseli, odisali optimizmom, mjestimično je bio i duhovit, dok je ovaj tmuran i težak ko crna zemlja.
:lol: :lol:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#40927 Re: SDP

Post by Liberalism »

VjecitiStudent wrote:
Liberalism wrote:
Novak20 wrote:
Ne samo što je ugušio potencijal svoje stranke nego je izazvao katastrofalan rascjep i odljev članova i glasača. Izbio nam je svaku nadu da u ovoj državi postoji politička pozicija i opozicija, praktično, obesmislio izbore udružujući se sa jednom nacionalnom strankom u pokušaju da sje.. drugu nacionalnu stranku. Uništio je socijaldemokratiju u BiH u narednih 20 godina. Frajer se nakon dobivenih izbora počeo ponašati kao gavran koji je ispustio sir iz kljuna kad mu je lija (SDA, Lijanović, HSP) rekla da lijepo pjeva. Sačuvao je i spasio od čistke kadrove SDA koja je tada bila pred krahom a njegovi kadrovi su u potpunosti djelovali kao kopije sdaovaca.

Sad je nacionalnim strankama stvarno otvoren put da sve svoje naume provedu do kraja preko leđa napaćene sirotinje. I kad neko kaže da je on političar. Rahmetli Tihić i Bakir ovakav kakav je su za njega izmislili politiku.
Ja mislim da su tvoji roditelji i roditelji vecine vas ovde na forumu unistili SDP.

Vama je SDP odgovarao, kleli ste se u Tita sve dok vas je izbavljao iz sojenica, kad vam je drvene kasike zamjenio pravim, kad ste dobili prave kuce, stanove, poslove, automobile, telefone i televizore. Kad ste vidili da vam vise parija te treba okrenuli ste se fasistima, aliji, radovanu i miroslavu, nadajuci se da cete sad i od njih profitirati.

Kao sto sam vec negdje napisao kako vas nije stod napisati da je Lagumdzija kriv za pad SDP-a kad ste se svi listom odrekli socijalistickih ideja i zaletili se na fasisticke ideje nacionalistickih stranaka. I jos kazes da je bakir za njih izmislio politiku. Ti pojma nemas o politici. Jadno.

Ima PTSD, a ima i PETSD - postizborni PTSD
Doduse ima i onih, pretezno skorojevica koji misle da je svijet od njih nastao. Da su se takvi pitali jos uvijek bi zivio u zemunici i cekao da ti zapad baci lanc paket.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#40928 Re: SDP

Post by Trebam te »

m_l wrote:
fosna2014 wrote:Mislim da se Zlaya priprema za clana predsjednistva. Tako mi to sve lici.
Ja bih rekla za Nobelovu nagradu za mir. Tako mi se cini, gledajuci njegovo gostovanje kod Mate. :mrgreen:

i nebi ga bilo stid :roll:

:run:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40929 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Liberalism wrote:
Novak20 wrote:
Ne samo što je ugušio potencijal svoje stranke nego je izazvao katastrofalan rascjep i odljev članova i glasača. Izbio nam je svaku nadu da u ovoj državi postoji politička pozicija i opozicija, praktično, obesmislio izbore udružujući se sa jednom nacionalnom strankom u pokušaju da sje.. drugu nacionalnu stranku. Uništio je socijaldemokratiju u BiH u narednih 20 godina. Frajer se nakon dobivenih izbora počeo ponašati kao gavran koji je ispustio sir iz kljuna kad mu je lija (SDA, Lijanović, HSP) rekla da lijepo pjeva. Sačuvao je i spasio od čistke kadrove SDA koja je tada bila pred krahom a njegovi kadrovi su u potpunosti djelovali kao kopije sdaovaca.

Sad je nacionalnim strankama stvarno otvoren put da sve svoje naume provedu do kraja preko leđa napaćene sirotinje. I kad neko kaže da je on političar. Rahmetli Tihić i Bakir ovakav kakav je su za njega izmislili politiku.
Ja mislim da su tvoji roditelji i roditelji vecine vas ovde na forumu unistili SDP.

Vama je SDP odgovarao, kleli ste se u Tita sve dok vas je izbavljao iz sojenica, kad vam je drvene kasike zamjenio pravim, kad ste dobili prave kuce, stanove, poslove, automobile, telefone i televizore. Kad ste vidili da vam vise parija te treba okrenuli ste se fasistima, aliji, radovanu i miroslavu, nadajuci se da cete sad i od njih profitirati.

Kao sto sam vec negdje napisao kako vas nije stod napisati da je Lagumdzija kriv za pad SDP-a kad ste se svi listom odrekli socijalistickih ideja i zaletili se na fasisticke ideje nacionalistickih stranaka. I jos kazes da je bakir za njih izmislio politiku. Ti pojma nemas o politici. Jadno.
to da je SDA bila pred krahom je daleko od istine. to "čišćenje" bi na kraju rezultiralo masovnim vraćanjima na posao i u zbiru višemilionskim odštetnim zahtjevima...

a jeste, Zlatko je pokopao SDP. kratko i jasno.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#40930 Re: SDP

Post by GeeTnT »

Lagumas u rudniku ima samo jedan zadatak...potkopavati zemlju. Kad je Senad H. javno upitao Zlatka da li zna sta njegovo prezime znaci, rijetki su skontali...

Nije Zlatko samo potkopao SDP, on je daleko dalje otisao...
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#40931 Re: SDP

Post by sumirprimus »

Profsor dotor zlatko lagumdzija. :izet: :mrgreen:
Realno puno mlacenja prazne slame...gledajuc sve izbore od prvih parlamentarnih dosad....
Izdao ideju cega.socijaldemokratije?ala su u bosni ljudima puna usta socijaldemokratije osim na izborima.... :evil:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40932 Re: SDP

Post by General War »

sumirprimus wrote:Profsor dotor zlatko lagumdzija. :izet: :mrgreen:
Realno puno mlacenja prazne slame...gledajuc sve izbore od prvih parlamentarnih dosad....
Izdao ideju cega.socijaldemokratije?ala su u bosni ljudima puna usta socijaldemokratije osim na izborima.... :evil:
...mislis nakon izbora?
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#40933 Re: SDP

Post by sumirprimus »

Ma generalno od prvih slobidnih...
Puna usta nada i ocekivanja.razocarenja pokapanja..al se nekako brojke ne slazu mescini...
User avatar
AntiKrist
Posts: 318
Joined: 17/02/2015 07:42

#40934 Re: SDP

Post by AntiKrist »

Sapunica zavrsena,pomirili se dzasmin i Beslagic :)

sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#40935 Re: SDP

Post by sumirprimus »

godine su prosle pune muka,svadjalo se za slobodu nijemo... :izet: :D
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#40936 Re: SDP

Post by sabina1 »

JThomas wrote:i ti misliš dovoljno staviti titov poster i uzimati kirije da bi bio od tita?
Mislim da si dio Tita onda kada na vrijeme novčanice sa Titovim likom zamijeniš u nešto konkretnije - u njemačke marke recimo ali i dalje voliš Tita :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#40937 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

sumirprimus wrote:godine su prosle pune muka,svadjalo se za slobodu nijemo... :izet: :D
Sve za vlast, vlast nizašto.

Pišaš socijaldemokratiju u kojoj se, valjda po urneku Fahro-Bakir, prvo pljuju, pa onda ližu.

Zbljuv.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#40938 Re: SDP

Post by Novak20 »

Liberalism wrote:
Novak20 wrote:
breuer wrote:Pa to je njegov najveći problem realno, i kao takvog ga treba shvatiti. Pogledaj ljude kojima se okružio, zaista je pored njih klasa, ali koliko je realnih potencijala prije toga ugušio...
Ne samo što je ugušio potencijal svoje stranke nego je izazvao katastrofalan rascjep i odljev članova i glasača. Izbio nam je svaku nadu da u ovoj državi postoji politička pozicija i opozicija, praktično, obesmislio izbore udružujući se sa jednom nacionalnom strankom u pokušaju da sje.. drugu nacionalnu stranku. Uništio je socijaldemokratiju u BiH u narednih 20 godina. Frajer se nakon dobivenih izbora počeo ponašati kao gavran koji je ispustio sir iz kljuna kad mu je lija (SDA, Lijanović, HSP) rekla da lijepo pjeva. Sačuvao je i spasio od čistke kadrove SDA koja je tada bila pred krahom a njegovi kadrovi su u potpunosti djelovali kao kopije sdaovaca.

Sad je nacionalnim strankama stvarno otvoren put da sve svoje naume provedu do kraja preko leđa napaćene sirotinje. I kad neko kaže da je on političar. Rahmetli Tihić i Bakir ovakav kakav je su za njega izmislili politiku.
Ja mislim da su tvoji roditelji i roditelji vecine vas ovde na forumu unistili SDP.

Vama je SDP odgovarao, kleli ste se u Tita sve dok vas je izbavljao iz sojenica, kad vam je drvene kasike zamjenio pravim, kad ste dobili prave kuce, stanove, poslove, automobile, telefone i televizore. Kad ste vidili da vam vise parija te treba okrenuli ste se fasistima, aliji, radovanu i miroslavu, nadajuci se da cete sad i od njih profitirati.

Kao sto sam vec negdje napisao kako vas nije stod napisati da je Lagumdzija kriv za pad SDP-a kad ste se svi listom odrekli socijalistickih ideja i zaletili se na fasisticke ideje nacionalistickih stranaka. I jos kazes da je bakir za njih izmislio politiku. Ti pojma nemas o politici. Jadno.
Tek danas ovo vidjeh pa da ti odgovorim kad se ti već nisi potrudio da pobiješ argumentom niti jednu jedinu moju riječ ili tvrdnju. Možda je to emotivno ali je jadno jednako kao i očekivanje da će neko glasati isključivo zbog emocija ili ideje.

SDP mojim roditeljima i meni nije dao ništa i nemaš pravo da ga porediš sa SK SFRJ i SK SR BiH. Ta se partija i SDP stranka nisu ni u putu srele. Uzgred, roditelji su mi odrasli u kućama koje su i prije WW II imale kupatilo sa toplom vodom.

Nikada se ni ja ni uža i šira rodbina nismo odrekli svojih ideja, kakve su da su, pa smo i prilično naj... etiketirani kao crveni i miješani od strane seljačića iz nacionalnih stranaka. Sreća, ne živimo od politike i za politiku pa se sve izdeveralo i okrenulo na dobro. Manje-više svejedno mi je danas ko vlada ali mi nije svejedno kako vlada jer ovo sve, čini mi se, ide u helać.

Lagumdžija je vladao loše. Udruživši se sa seljačićima a Boga mi i fašistima fokus mu se zadržao na nepotrebnim i bezbrojnim političko-pravnim i medijskim navlaćenjima sa HDZ-om a onda i sa vlastitim crnokošuljaškim i kokošarskim partnerima.

Umjesto da mijenja od politike uspostavljeni model nepotizma, korupcije i lopovluka praćenog uvlačenjem u guzicu po hijerarhiji, on ga je sa saradnicima pospješio. Umjesto da uvodi red, pravio je nered ne rješavajući niti jedan stvarni ekonomski ili politički problem ove države odnosno F BiH. Pride, stigao je izbaciti od 2002 do 2012 sve svoje oponente iz redova SDP. Meni zato više liči na plačenika sa ciljem da napravi štetu i rasturi ideju socijaldemokratije i SDP nego na uspješnog političara.

Koju je to Lagumdžija socijalističku ideju htio da ostvari sa partnerima koje je imao? Pa taj čovjek za koga tvrdiš da je političar se prvi odrekao vlastite ideologije i ideje ako ju je ikada imao zarad šake vlasti njega lično i njegovih podrepnih muha. Mene što se tiče, SDP nije ni trebao ući u vlast 2010. U tom momentu SDA i HDZ bi sami sebe pokopali do slijedećih izbora 2014.

Ali tako je kako je. Bakir se sada smije i veseli a gospodina Lagumdžije nema nigdje. Pa ko je za koga onda izmislio politiku ?

Kad nam je već Lagumdžija pokazao u praksi da u domaćoj politici ideja i ideologija ne predstavljaju ništa, ubuduće glasam za one koji najmanje griješe ili ih do sada nije bilo u vlasti. U ovom momentu, po meni, to je NS.
Last edited by Novak20 on 06/03/2016 00:09, edited 1 time in total.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#40939 Re: SDP

Post by megaman4 »

Šta god mi mislili o Lagumdžiji, lik je doktor za politiku za razliku od Bakira koji je politički nepismen.
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#40940 Re: SDP

Post by sumirprimus »

Profsor dotore.... :mrgreen:
zapartiju
Posts: 38
Joined: 01/09/2015 19:28

#40941 Re: SDP

Post by zapartiju »

megaman4 wrote:Šta god mi mislili o Lagumdžiji, lik je doktor za politiku za razliku od Bakira koji je politički nepismen.
Kako doktor nije znao dijagnosticirati bolest zvanu Damir Hadžić? Da li je doktor i sebe pregledao i vidio možda nešto neobično? Daleko je on od doktora, ali mnogo važnija vijest je da su se pomirili Selim i Jasmin. Selim ko Selim, ljudina, gromada od čovjeka je oprostio sve zavjere i zakulisne radnje i čvrsto je stisnuo ruku Jasminu Imamoviću! Ovakav SDP bi se mogao nadati nečemu, a ne onaj "doktorov".
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#40942 Re: SDP

Post by megaman4 »

zapartiju wrote:
megaman4 wrote:Šta god mi mislili o Lagumdžiji, lik je doktor za politiku za razliku od Bakira koji je politički nepismen.
Kako doktor nije znao dijagnosticirati bolest zvanu Damir Hadžić? Da li je doktor i sebe pregledao i vidio možda nešto neobično? Daleko je on od doktora, ali mnogo važnija vijest je da su se pomirili Selim i Jasmin. Selim ko Selim, ljudina, gromada od čovjeka je oprostio sve zavjere i zakulisne radnje i čvrsto je stisnuo ruku Jasminu Imamoviću! Ovakav SDP bi se mogao nadati nečemu, a ne onaj "doktorov".
ako je to istina, onda SDP može ozdraviti ali bez Nikšića, Zlaje i sličnih.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40943 Re: SDP

Post by General War »

zapartiju wrote:
megaman4 wrote:Šta god mi mislili o Lagumdžiji, lik je doktor za politiku za razliku od Bakira koji je politički nepismen.
Kako doktor nije znao dijagnosticirati bolest zvanu Damir Hadžić? Da li je doktor i sebe pregledao i vidio možda nešto neobično? Daleko je on od doktora, ali mnogo važnija vijest je da su se pomirili Selim i Jasmin. Selim ko Selim, ljudina, gromada od čovjeka je oprostio sve zavjere i zakulisne radnje i čvrsto je stisnuo ruku Jasminu Imamoviću! Ovakav SDP bi se mogao nadati nečemu, a ne onaj "doktorov".
VI niste normalni :shock: :shock: :shock: :shock: ..doduse kao i do sada, kakav kvalitetan LSD dijele u SDP-u trebali bi dobiti Nobelovu za medicinska dostignuca. :-) :lol: :-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#40944 Re: SDP

Post by General War »

AntiKrist wrote:Sapunica zavrsena,pomirili se dzasmin i Beslagic :)

:lol: :-)

Za vlast

Image
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#40945 Re: SDP

Post by Better Man »

megaman4 wrote:Šta god mi mislili o Lagumdžiji, lik je doktor za politiku za razliku od Bakira koji je politički nepismen.
To stoji. Samo ima jedan problem, a to je veliko samoljublje Lagumdžije i njegova narcisoidnost i pohlepa za stolicom zbog koje je srozao SDP i nanio ogromnu štetu državi.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#40946 Re: SDP

Post by megaman4 »

Better Man wrote:
megaman4 wrote:Šta god mi mislili o Lagumdžiji, lik je doktor za politiku za razliku od Bakira koji je politički nepismen.
To stoji. Samo ima jedan problem, a to je veliko samoljublje Lagumdžije i njegova narcisoidnost i pohlepa za stolicom zbog koje je srozao SDP i nanio ogromnu štetu državi.
slažem se sa ovim. Kažem ti da Bakir nema veze sa politikom, za razliku od Zlatka, samo je problem što je Zkatko pohlepan. Da nije, davno bi neke stvari bile riješene u ovoj državi.
ketronsd1
Posts: 1400
Joined: 13/06/2006 15:29

#40947 Re: SDP

Post by ketronsd1 »

megaman4 wrote:
Better Man wrote:
megaman4 wrote:Šta god mi mislili o Lagumdžiji, lik je doktor za politiku za razliku od Bakira koji je politički nepismen.
To stoji. Samo ima jedan problem, a to je veliko samoljublje Lagumdžije i njegova narcisoidnost i pohlepa za stolicom zbog koje je srozao SDP i nanio ogromnu štetu državi.
slažem se sa ovim. Kažem ti da Bakir nema veze sa politikom, za razliku od Zlatka, samo je problem što je Zkatko pohlepan. Da nije, davno bi neke stvari bile riješene u ovoj državi.
A to izmet junior nije pohlepan
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#40948 Re: SDP

Post by XXS »

megaman4 wrote:Šta god mi mislili o Lagumdžiji, lik je doktor za politiku za razliku od Bakira koji je politički nepismen.
Lagumdjija je pohlepni, lopovski, samozaljubljeni kreten koji je nakon Alije Izetbegovica najveci izdajnik gradjanskog drustva, Bosne i Bosanstva.

Alija je barem imao ideoloska ubjedjenja koja su ga vodila u izdaju, a ovaj vlastopacenik samo vlastiti interes.
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#40949 Re: SDP

Post by sumirprimus »

:shock:
:skoljka:
:run:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#40950 Re: SDP

Post by JoseMujica »

Lagumdžija na IV Globalnom forumu u Bakuu
jel se ovo teren priprema za comeback Slućajnog prolaznika?
Post Reply