SDP

User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#40876 Re: SDP

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

ultima_palabra wrote:Pa i Zlatkovi puleni su govorili da ih zakoni i poslovnici ne zanimaju, jer im se žuri. On krenuo da smjenjuje vladu bez potrebne većine, pa onda montirao postupke Budimiru.

Svi oni lijepo govore kad su opozicija, a onda pokažu pravo lice na vlasti.
Budimiru? Jel' to onaj što je dijelio pomilovanja k'o kiki bombone? :roll: Daj takvog bi sevap bilo zatvoriti na 20 godina.

P.S I onaj što je kao dozvolu za pištolj donio "dozvolu" HZHB. :oops: :cry:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#40877 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ultima_palabra wrote:Pa i Zlatkovi puleni su govorili da ih zakoni i poslovnici ne zanimaju, jer im se žuri. On krenuo da smjenjuje vladu bez potrebne većine, pa onda montirao postupke Budimiru.

Svi oni lijepo govore kad su opozicija, a onda pokažu pravo lice na vlasti.
Budimiru? Jel' to onaj što je dijelio pomilovanja k'o kiki bombone? :roll: Daj takvog bi sevap bilo zatvoriti na 20 godina.
Pa što ga nisu zatvorili?

Lako je dijeliti packe, i to još kod Mate, koji nikad provokativno pitanje nije postavio.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#40878 Re: SDP

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

ultima_palabra wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ultima_palabra wrote:Pa i Zlatkovi puleni su govorili da ih zakoni i poslovnici ne zanimaju, jer im se žuri. On krenuo da smjenjuje vladu bez potrebne većine, pa onda montirao postupke Budimiru.

Svi oni lijepo govore kad su opozicija, a onda pokažu pravo lice na vlasti.
Budimiru? Jel' to onaj što je dijelio pomilovanja k'o kiki bombone? :roll: Daj takvog bi sevap bilo zatvoriti na 20 godina.
Pa što ga nisu zatvorili?

Lako je dijeliti packe, i to još kod Mate, koji nikad provokativno pitanje nije postavio.
Pa bio je uhapšen samo znaš kako to kod nas ide, evo imaš primjer Fahre. :oops:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#40879 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Ali važna karika u lancu pomilovanja je bio i SDP-ov ministar Mikulić.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#40880 Re: SDP

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

ultima_palabra wrote:Ali važna karika u lancu pomilovanja je bio i SDP-ov ministar Mikulić.
Pa nije SDP sveta krava i tu su ljudi. Ja govorim o Zlatku. A misliš da je Zlatkov griješ to što je Mikulić tražio?
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#40881 Re: SDP

Post by The BEN10 »

ultima_palabra wrote:Pa i Zlatkovi puleni su govorili da ih zakoni i poslovnici ne zanimaju, jer im se žuri. On krenuo da smjenjuje vladu bez potrebne većine, pa onda montirao postupke Budimiru.

Svi oni lijepo govore kad su opozicija, a onda pokažu pravo lice na vlasti.
Aferim ultima!
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40882 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
jefff wrote:Zlatko Lagumdžija gost na OBN Telering 14 02 2016
https://www.youtube.com/watch?v=-nNMFut ... e=youtu.be

Hoćel ga ikad nestat :shock:
Odličan interviju, Lagumdžiji mnogi nisu ni do koljena. Lične sujete i animozitet ostavimo po strani.
Ko i kojim povodom izvlači tog gramzivog šupka, glavnog krivca za današnje stanje i neprikosnovenu vladavinu SDA.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40883 Re: SDP

Post by Banksy »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Lagumdžiji mnogi nisu ni do koljena. Lične sujete i animozitet ostavimo po strani.
Šteta samo što je kriminalni kleptoman, nezajažljivi grabežljivac, notorni lažov, zli spletkaroš, za novac spreman prodati i državu i familiju, itd.
Da nije tih sitnica, bio bi zaista odličan.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#40884 Re: SDP

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Banksy wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Lagumdžiji mnogi nisu ni do koljena. Lične sujete i animozitet ostavimo po strani.
Šteta samo što je kriminalni kleptoman, nezajažljivi grabežljivac, notorni lažov, zli spletkaroš, za novac spreman prodati i državu i familiju, itd.
Da nije tih sitnica, bio bi zaista odličan.
To sve pobrojano subjektivno ostavi po strani, pogledaj interviju pa reci sa kojim se tačno dijelom ne slažeš?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40885 Re: SDP

Post by Banksy »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Banksy wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Lagumdžiji mnogi nisu ni do koljena. Lične sujete i animozitet ostavimo po strani.
Šteta samo što je kriminalni kleptoman, nezajažljivi grabežljivac, notorni lažov, zli spletkaroš, za novac spreman prodati i državu i familiju, itd.
Da nije tih sitnica, bio bi zaista odličan.
To sve pobrojano subjektivno ostavi po strani, pogledaj interviju pa reci sa kojim se tačno dijelom ne slažeš?
:lol:

Što reče Vjeciti - Ko i kojim povodom izvlači tog gramzivog šupka, glavnog krivca za današnje stanje i neprikosnovenu vladavinu SDA?
Nadajmo se da je kod Mate bio slučajno.
Last edited by Banksy on 18/02/2016 12:07, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66196
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#40886 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Lagumdzija je ubio svaku nadu da u ovoj drzavi postoji alternativa. Komsic je tu nadu defibrilirao, pa onda upucao u potiljak.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#40887 Re: SDP

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Banksy wrote: Što reče Vjeciti - Ko i kojim povodom izvlači tog gramzivog šupka, glavnog krivca za današnje stanje i neprikosnovenu vladavinu SDA?
Nadajmo se da je kod Mate bio slučajno.
Eh, pusti ti Vječitog, da se on pita mi bi se vozili zaprežnim kolima po kaldrmi jer nam autoput skup za graditi. Zna on baciti po koju dobru ali u tim nekim strateškim stvarima fula dosta, tako i ovdje. :wink:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#40888 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ultima_palabra wrote:Ali važna karika u lancu pomilovanja je bio i SDP-ov ministar Mikulić.
Pa nije SDP sveta krava i tu su ljudi. Ja govorim o Zlatku. A misliš da je Zlatkov griješ to što je Mikulić tražio?
Da je Mikulić jedini, onda ne bi bio. Ali postojali su i Nikšić, Hadžić, Mesihović, Kurteš, Grabovica, Karić, Lipovača itd itd...
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#40889 Re: SDP

Post by hizo ramidovic »

jasam davno reko daje zaovu zemlju lagundzija jedini spas idacese njegovim povratkom narod mognut necem nadat
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#40890 Re: SDP

Post by The BEN10 »

Banksy wrote:Što reče Vjeciti - Ko i kojim povodom izvlači tog gramzivog šupka, glavnog krivca za današnje stanje i neprikosnovenu vladavinu SDA?
Nadajmo se da je kod Mate bio slučajno.
Šefice, ako si pažljivo pratila emisiju, u neka doba je Mato najavio ponovno gostovanje (tamo nedŽe pri kraju). :-D
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#40891 Re: SDP

Post by The BEN10 »

Ne znam jeste li primijetili, ali u zadnje vrijeme u Zlatkovim nastupima se može primijetiti vjerska nota - u ovom zadnjem intervjuu je pričao o Halifi Omeru r.a, a nedavno je isto tako komentarisao o Islamu: :)
"Na kraju, Islam kao i svaka druga religija poziva na mir, suživot i toleranciju, a oni koji danas pod krinkom borbe za Islam, tumačeći Kur'an po svom nahođenju bi trebali znati, pročitati šta u Njemu o tome piše, što i više nego jasno govori da oni muslimani nisu", istakao je Lagumdžija i citirao ajete iz Kur'ana na svom Facebook profilu.

"Ko god ubije jednog nevinog čovjeka, kao da je ubio cijeli svijet. Ko god spasi jednog čovjeka, kao da je spasio cijeli svijet". A da je Bog htio, On bi vas sve jedne vjere stvorio, ali je On htio da vas iskuša, u onom što vam je objavio. Zato, u dobru se natječite, Njemu ćete se svi vratiti. A odgovaraće oni koji ljude tlače i bez ikakva osnova red na Zemlji remete; njih čeka bolna patnja", završio je Lagumdžija.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40892 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Banksy wrote: Što reče Vjeciti - Ko i kojim povodom izvlači tog gramzivog šupka, glavnog krivca za današnje stanje i neprikosnovenu vladavinu SDA?
Nadajmo se da je kod Mate bio slučajno.
Eh, pusti ti Vječitog, da se on pita mi bi se vozili zaprežnim kolima po kaldrmi jer nam autoput skup za graditi. Zna on baciti po koju dobru ali u tim nekim strateškim stvarima fula dosta, tako i ovdje. :wink:
Imaš li redukcija vode noću, koliko dugo čekaš na javni prevoz, gušiš li se zimi u sve zagađenijem gradu, koliko dugo si zadnji put čekao na ultrazvuk ili specijalistu ...?
Ako ti je barem jedan odgovor na ova pitanja gore pozitivan, onda razmisli šta se sve moglo uraditi sa 750 miliona koje su Zlatko i zlatčad spiskali na onih 20km autoputa (usput razmisli koliko od tih 750 su oni sebi uzeli). I koliko ih još treba spiskati tek da bi rekli "i mi imamo autoput".
U zemlji, koja će uskoro imati ispod tri miliona stanovnika.
Gdje prebogata Norveška ima manje od 200km autoputa, ali 'ta će oni', naša sirotinja, i novčanikom a bogami sve više i umom, sve zna bolje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40893 Re: SDP

Post by Banksy »

The BEN10 wrote:
Banksy wrote:Što reče Vjeciti - Ko i kojim povodom izvlači tog gramzivog šupka, glavnog krivca za današnje stanje i neprikosnovenu vladavinu SDA?
Nadajmo se da je kod Mate bio slučajno.
Šefice, ako si pažljivo pratila emisiju, u neka doba je Mato najavio ponovno gostovanje (tamo nedŽe pri kraju). :-D
Nisam nikako, kamoli do kraja. Ne što mi je antipatičan, već što mislim da je, u i ovom trenutku i dugoročno, sasvim beznačajan. Nakon ovog s Fahrom, pričalo se da je on sljedeći na redu. Vjerujem da je gostovanje u tom svjetlu, pritiska i prisustva, uz povratak islamu, ne bili se umilio javnosti i po toj liniji ...
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#40894 Re: SDP

Post by palermo »

VjecitiStudent wrote:
Imaš li redukcija vode noću, koliko dugo čekaš na javni prevoz, gušiš li se zimi u sve zagađenijem gradu, koliko dugo si zadnji put čekao na ultrazvuk ili specijalistu ...?
Ako ti je barem jedan odgovor na ova pitanja gore pozitivan, onda razmisli šta se sve moglo uraditi sa 750 miliona koje su Zlatko i zlatčad spiskali na onih 20km autoputa (usput razmisli koliko od tih 750 su oni sebi uzeli). I koliko ih još treba spiskati tek da bi rekli "i mi imamo autoput".
U zemlji, koja će uskoro imati ispod tri miliona stanovnika.
Gdje prebogata Norveška ima manje od 200km autoputa, ali 'ta će oni', naša sirotinja, i novčanikom a bogami sve više i umom, sve zna bolje.
jok nemam redukcija, ne čekam javni prevoz, jok...kod nas sunce sija, pa ako si mlogo hitno bolestan doćeš brzo na red....

Pa jebo ga miš, nije Sarajevo mjera čitavog života.....trebalo je sve te pare stući u sarajevo umjesto u auto-put, de se bolan saberite.....ovo je off topic...

Inaće Zlaja k'o Zlaja......ostavio je pustoš iza sebe u SDP-u
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#40895 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

palermo wrote:
VjecitiStudent wrote:
Imaš li redukcija vode noću, koliko dugo čekaš na javni prevoz, gušiš li se zimi u sve zagađenijem gradu, koliko dugo si zadnji put čekao na ultrazvuk ili specijalistu ...?
Ako ti je barem jedan odgovor na ova pitanja gore pozitivan, onda razmisli šta se sve moglo uraditi sa 750 miliona koje su Zlatko i zlatčad spiskali na onih 20km autoputa (usput razmisli koliko od tih 750 su oni sebi uzeli). I koliko ih još treba spiskati tek da bi rekli "i mi imamo autoput".
U zemlji, koja će uskoro imati ispod tri miliona stanovnika.
Gdje prebogata Norveška ima manje od 200km autoputa, ali 'ta će oni', naša sirotinja, i novčanikom a bogami sve više i umom, sve zna bolje.
jok nemam redukcija, ne čekam javni prevoz, jok...kod nas sunce sija, pa ako si mlogo hitno bolestan doćeš brzo na red....

Pa jebo ga miš, nije Sarajevo mjera čitavog života.....trebalo je sve te pare stući u sarajevo umjesto u auto-put, de se bolan saberite.....ovo je off topic...

Inaće Zlaja k'o Zlaja......ostavio je pustoš iza sebe u SDP-u
Zar napisah da je trebalo stući sve u Sarajevo?
Svako je slobodan da dopiše svoje lokalne prioritete.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#40896 Re: SDP

Post by fosna2014 »

Mislim da se Zlaya priprema za clana predsjednistva. Tako mi to sve lici.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#40897 Re: SDP

Post by jefff »

Koji politički život po redu bi to bio?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#40898 Re: SDP

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

VjecitiStudent wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Banksy wrote: Što reče Vjeciti - Ko i kojim povodom izvlači tog gramzivog šupka, glavnog krivca za današnje stanje i neprikosnovenu vladavinu SDA?
Nadajmo se da je kod Mate bio slučajno.
Eh, pusti ti Vječitog, da se on pita mi bi se vozili zaprežnim kolima po kaldrmi jer nam autoput skup za graditi. Zna on baciti po koju dobru ali u tim nekim strateškim stvarima fula dosta, tako i ovdje. :wink:
Imaš li redukcija vode noću, koliko dugo čekaš na javni prevoz, gušiš li se zimi u sve zagađenijem gradu, koliko dugo si zadnji put čekao na ultrazvuk ili specijalistu ...?
Ako ti je barem jedan odgovor na ova pitanja gore pozitivan, onda razmisli šta se sve moglo uraditi sa 750 miliona koje su Zlatko i zlatčad spiskali na onih 20km autoputa (usput razmisli koliko od tih 750 su oni sebi uzeli). I koliko ih još treba spiskati tek da bi rekli "i mi imamo autoput".
U zemlji, koja će uskoro imati ispod tri miliona stanovnika.
Gdje prebogata Norveška ima manje od 200km autoputa, ali 'ta će oni', naša sirotinja, i novčanikom a bogami sve više i umom, sve zna bolje.
I kakve veze imaju te redukcije i redovi kod doktora sa Zlatkom? Nije Zlatko obećavao zlatne kašike pa tako mislim da kritiku usmjeravaš u krivom pravcu. Vidiš ja lično od tog auto puta imam koristi jer se ne moram sa porodicom mrcvariti satima i satima po uskim cestama. Ti ako si naučio kozijim putevima po tri dana jahanja voziti put od 100km to je tvoj problem, pusti mene da vozim normalnim cestama.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#40899 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Nije zlatne kasike, jeste Zapadnu Njemacku.
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#40900 Re: SDP

Post by m_l »

fosna2014 wrote:Mislim da se Zlaya priprema za clana predsjednistva. Tako mi to sve lici.
Ja bih rekla za Nobelovu nagradu za mir. Tako mi se cini, gledajuci njegovo gostovanje kod Mate. :mrgreen:
Post Reply