SDP

hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#39876 Re: SDP

Post by hizo ramidovic »

ovoje samo obican laznjak zaizbor novog presjednika saovim kandidatima jerje jedino rijesenje zaspas sdpa dase vrati lagundzija natu poziciu atako ceti nakraju ibit saobzirom da jedino on ima znanje sposobnost lidersku facu isve ostalo sto treba imat jedan pravi vodza zato treba podrzat lagundziju svak ko misli dobro ovoj stranki i drzavi
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39877 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:Zasad, Neka. :bih:
Opet ti u optimiste? :roll:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#39878 Re: SDP

Post by Better Man »

Ima intervju sa Emirom Đikićem u današnjem Oslobođenju. On je potpuno za nove ljude u SDP-u, koji nisu obnašali vlast, niti bili u rukovodnim strukturama SDP-a.
Last edited by Better Man on 29/07/2015 22:07, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#39879 Re: SDP

Post by General War »

Better Man wrote:Ima intervju sa Emirom Đikićem u današnjem Oslobođenju. On je potpuno za nove ljude u SDP-u, koji nisu obnašali vlast, niti bili u rukovodnim strukturama SDp-a.
...I jedino mogu tako krenut, sa mrtve tacke ukoliko zele glasove na izborima, sve drugacije opcije sa starim kadrovima i njihovim podguznim muhama glasaci ce moci prepoznati...i odjebati u skokovima.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39880 Re: SDP

Post by fosna2014 »

Emir Đikić: BiH ne uspijeva u borbi protiv korupcije

Agencija za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije (APIK) u saradnji s Transparency International Bosne i Hercegovine (TIBiH) te uz podršku vlade Velike Britanije, organizirala je danas u Sarajevu konferenciju povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije.

Zamjenik direktora APIK-a Dragan Slipac kazao je da je APIK u saradnji s Ambasadom Velike Britanije u BiH napravio strategiju za javno komuniciranje s medijima te da je današnja konferencija prvi korak u implementaciji te strategije.

Kako kaže, planiraju da pretvore APIK u centralnu tačku oko koje će se okupljati svi segmenti društva, institucije i građani BiH te akademska zajednica BiH i da stvore "široki front u borbi protiv korupcije."

Pojašnjava da nova strategija za borbu protiv korupcije predviđa proširenje institucionalnih kapaciteta, poboljšanje normativno-zakonskog okvira u borbi protiv korupcije, poboljšanje prevencije u javnom i privatnom sektoru, koordinaciju s pravosudnim sistemom te podizanje javne svijesti.

- Korupcija je zahvatila sve segmente društva i primila sistemski karakter. Međutim, mi ćemo nastojati da svojim aktivnostima pokušamo unaprijediti prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije - istakao je Slipac.

Ambasador Velike Britanije u BiH Edward Ferguson naglašava da je korupcija ozbiljan problem u BiH te da Ambasada Velike Britanije sarađuje s različitim nivoima vlasti u BiH o pitanju razvijanja strategija za borbu protiv korupcije.

- Međutim, kako su Federica Mogherini i Johannes Hahn nedavno istakli, nisu nam više potrebni slogani i riječi. Ono što trebamo vidjeti jesu rezultati i implementacija, kao i to da organi vlasti u BiH trebaju ovom pitanju dati ključni prioritet - kazao je Ferguson.

Od suštinskog je značaja, ističe, da vlasti u BiH ostvare napredak o pitanju borbe protiv korupcije, jer korupcija u BiH onemogućava ekonomski razvoj, ometa strana ulaganja i povećava troškove poslovanja.

Predsjedavajući Odbora direktora TIBiH Emir Đikić naglasio je da su političke partije u BiH konstantno ocjenjivane kao najkorumpiranije u sistemu borbe protiv korupcije tokom posljednjih nekoliko godina.

Također ističe da su, monitorišući presude i procese tokom posljednjih pet godina, došli do zaključka da su sudstvo i tužilaštvo apsolutno neefikasni u borbi protiv korupcije. Osim njih, tom spisku najkorumpiranijih, kaže, dodao bi i zdravstveni i obrazovni sistem, kao i policijske snage.

- Istraživanja TIBiH ukazuju na to da BiH ne uspijeva u borbi protiv korupcije. BiH se pomakla za osam mjesta niže na ljestvici TIBiH -podvukao je Đikić i dodao da "BiH ne samo da nije uradila ništa o pitanju borbe protiv korupcije, već je čak i nazadovala."

Poručio je da se od novih vlasti u BiH očekuje da probiju blokade koje sprečavaju pristup Evropskoj uniji (EU) te da BiH konačno krene naprijed, ne zbog EU već zbog kvaliteta života u BiH i njenih građana.

Image

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... -korupcije
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39881 Re: SDP

Post by fosna2014 »

Evo i novi intervju:
KANDIDAT ZA PREDSJEDNIKA SDP-A BIH

ĐIKIĆ: Želim da se borim za bolji SDP i bolju BiH

Dosta je urušavanja Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine. Želim da se borim za bolji SDP i bolju BiH. To je obaveza prema našoj djeci, kazao je Feni Emir Đikić, kandidat za predsjednika SDP-a BiH i bivši predsjedavajući Odbora direktora Transparency Internationala BiH.

- Dvadeset godina sam u SDP-u, ja sam dijete SDP-a. Svi u mojoj porodici su SDP-ovci. Godinama ukazujem na neophodnost promjena u SDP-u. Partija ide u lošem smijeru, odmakli smo se od ljudi, zaboravili smo principe socijaldemokratije i antifašizma, napustili smo princip pravde na kojem smo gradili partiju u ona teška vremena - kazao je Đikić.

Umjesto jedine partije u BiH “postali smo obična stranka, kao i sve ostale”, naglasio je Đikić dodavši kako je “rukovodstvo postalo arogantno i bahato, u potpunosti je zanemareno članstvo, te kako su čak i pozitivne stvari koje je napravila vlast ostale nevidljive”.

- Sa širom grupom ljudi – članova i simpatizera – već dugo razgovaramo šta raditi, koga eventualno podržati. Međutim, kada smo vidjeli da se kandiduju samo ljudi iz rukovodstva, odlučili smo predložiti i jednog običnog člana. Izbor je pao na mene jer imam političko iskustvo, jer sam kroz ministarstva radio na evropskim integracijama naše zemlje, jer sam vodio jednu od najjačih organizacija svjetskog renomea – Transparency International i više od 10 godina se kroz nju borio protiv korupcije u državi, pa i u partiji – pojasnio je Đikić.

Mi, obični ljudi u SDP-u, moramo smoći snage i izabrati nešto novo. Za razliku od drugih kandidata, koji su u rukovodstvu već više od decenije, ja nudim nešto novo, ja nudim stvarnu promijenu, naglasio je on.

- Snažno ćemo se boriti protiv nacionalista svih boja i kriminalaca. Pripremili smo paket reformi koji ćemo objaviti i predstaviti našim članovima tokom kampanje. Moramo uozbiljiti naš rad. Moramo se posvetiti radu na terenu i informisanju članstva o svim aktulanim dešavanjima. Odluke se više neće donositi samo u Sarajevu. Otvorićemo SDP prema nevladinom sektoru, medjima i sindikatima. Moramo uključiti više ljudi u rad partije i odlučivanje, zato je moj slogan: vratićemo SDP ljudima i vratićemo ljude u SDP! - poručio je Đikić.

Izvršni direktor SDP-a BiH Zoran Blagojević nije mogao potvrditi Feni ko se sve kandidirao za funkciju predsjednika SDP-a BiH, jer je proces kandidature još otvoren.

Kandidature su otvorene do subotu do 17.00 sati i do tog termina svi koji su zainteresirani imaju pravo da se kandidiraju, kazao je Blagojević.

Unutarpartijski izbori za predsjednika SDP-a BiH bit će održani na jesen. Prvi krug izbora bit će održan 20. septembra a drugi krug 27. septembra.

http://trafika.ba/dikic-zelim-da-se-bor ... bolju-bih/
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#39882 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

General War wrote:
Better Man wrote:Ima intervju sa Emirom Đikićem u današnjem Oslobođenju. On je potpuno za nove ljude u SDP-u, koji nisu obnašali vlast, niti bili u rukovodnim strukturama SDp-a.
...I jedino mogu tako krenut, sa mrtve tacke ukoliko zele glasove na izborima, sve drugacije opcije sa starim kadrovima i njihovim podguznim muhama glasaci ce moci prepoznati...i odjebati u skokovima.
Ok je Emir, no šanse su mu nikakve.
Izbor Kamočaja za kantonalnog šefa ukazuje da je kvarno sve do temelja.
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#39883 Re: SDP

Post by Adriatic »

Ne znam kome je još potrebno postojanje ove stranke?
Najbolje je da se odmah rasformira i ona i DF, kako bi se otvorio prostor za nastanak neke istinske alternative ovoj nacionalističkoj bagri.
Ove dvije stranke nisu nikakva alternativa, nego su kopije ovih nacionalista, u praksi naravno.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#39884 Re: SDP

Post by wolf07 »

Adriatic wrote:Ne znam kome je još potrebno postojanje ove stranke?
Najbolje je da se odmah rasformira i ona i DF, kako bi se otvorio prostor za nastanak neke istinske alternative ovoj nacionalističkoj bagri.
Ove dvije stranke nisu nikakva alternativa, nego su kopije ovih nacionalista, u praksi naravno.
Slažem se. A kad se samo sjetim kako si ih nekad branio... ih!
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#39885 Re: SDP

Post by wolf07 »

Anabella wrote:
Better Man wrote:Ima intervju sa Emirom Đikićem u današnjem Oslobođenju. On je potpuno za nove ljude u SDP-u, koji nisu obnašali vlast, niti bili u rukovodnim strukturama SDP-a.
Zar on do sada nije bio neovisan analiticar :D
Aha, isto kao što je i Bakir Hadžiomerović bio perjanica neovisnog i hrabrog istraživačkog novinarstva u BiH!
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#39886 Re: SDP

Post by Better Man »

Treba dati podršku Emiru Đikiću da napravi jedan novi, pravedniji i bolji SDP, Nikšiću i kompaniji pokazati izlazna vrata.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#39887 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

Vidi ti Đikića, starog NVO-ovca :D

Nemojte na Nikšića. Pa vidite da je čovjek podmladio stranku. Evo, Irfan Čengić se baš naputovao po svijetu zadnjih mjeseci. A i cura mu je. Ili ova Lana Prlić, djevojčica, kćerka onog utamničenog Stipe Prlića. Pa pobogu braćo, nemojte na maksume :D
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#39888 Re: SDP

Post by mirzadelibasic »

Irfan iz stranke :facepalm:
User avatar
GaizkaMendieta
Posts: 79
Joined: 04/01/2014 15:57

#39889 Re: SDP

Post by GaizkaMendieta »

It_is_a_Leclerc wrote:Vidi ti Đikića, starog NVO-ovca :D

Nemojte na Nikšića. Pa vidite da je čovjek podmladio stranku. Evo, Irfan Čengić se baš naputovao po svijetu zadnjih mjeseci. A i cura mu je. Ili ova Lana Prlić, djevojčica, kćerka onog utamničenog Stipe Prlića. Pa pobogu braćo, nemojte na maksume :D

Zato Niksic nije dobar izbor za SDP. Sve isto ostavio, samo drugacije prepakovao. Mislim da nece imati bas podrsku clanstva. Opet sve zavisi od ostalih kandidata. Prema onome sto uglavnom hoce clanovi, svi prizeljkuju Denisa Becirovica. Bice tu vise kandidata, ali realno ce se svesti na dva ozbiljnija.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#39890 Re: SDP

Post by Better Man »

Nadam se da će članstvu konačno doći iz guzice u glavu i da će podržati Emira Đikića da napravi novi SDP i konačno krenemo u obračnun sa onima koji 25 godina pljačkaju i uništavaju zemlju.
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#39891 Re: SDP

Post by rahmanjin »

GaizkaMendieta wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Vidi ti Đikića, starog NVO-ovca :D

Nemojte na Nikšića. Pa vidite da je čovjek podmladio stranku. Evo, Irfan Čengić se baš naputovao po svijetu zadnjih mjeseci. A i cura mu je. Ili ova Lana Prlić, djevojčica, kćerka onog utamničenog Stipe Prlića. Pa pobogu braćo, nemojte na maksume :D

Zato Niksic nije dobar izbor za SDP. Sve isto ostavio, samo drugacije prepakovao. Mislim da nece imati bas podrsku clanstva. Opet sve zavisi od ostalih kandidata. Prema onome sto uglavnom hoce clanovi, svi prizeljkuju Denisa Becirovica. Bice tu vise kandidata, ali realno ce se svesti na dva ozbiljnija.
Prizeljkuju Denisa Becirovica? Pa on je bio Zlatkov potrcko do prije godinu dana, bezlični populista. Naputovao i potrosio poreskih novaca samo da guzica vidi puta. Kada je Zlatko padao on se tek tada izmakao. A hoce se novo lice SDP-a?
Last edited by rahmanjin on 01/08/2015 21:36, edited 1 time in total.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39892 Re: SDP

Post by fosna2014 »

02/08/2015

Slijedi sakupljanje potpisa
Poznata imena šest kandidata za predsjednika Socijaldemokratske partije BiH


Nakon što je Glavni odbor Socijaledemokratske partije BiH, na svojoj posljednjoj sjednici, donio Odluku o održavanju izbora za predsjednika SDP BiH, članovi su imali sedam dana da iskažu namjeru za kandidaturom.

“Na jutros održanoj sjednici Centralne izborne komisije SDP BiH konstatovano je da je šest članova SDP-a, na Pravilnikom utvrđeni način, iskazalo namjeru da bude predsjednički kandidat. To su Nermin Nikšić, Jasmin Imamović, Svetozar Pudarić, Emir Đikić, Miro Lazović i Igor Vreta. Od danas teče rok od 15 dana u okviru kojih svi oni koji su iskazali namjeru da steknu status predsjedničkog kandidata treba da sakupe 1.000 potpisa podrške članova.
Nakon toga, CIK SDP će predložiti Glavnom odboru da potvrdi kao predsjedničke kandidate one koji su ispunili sve uslove. Ova sjednica Glavnog odbora će biti održana posljednjeg vikenda avgusta i od tada zvanično počinje unutarstranačka predizborna kampanja.
Izbori za predsjednika SDP-a će se održati 20.septembra i na njima će prvi put u Bosni i Hercegovini u izboru jednog stranačkog lidera učestvovati svi članovi partije”, rekao je Saša Magazinović, predsjednik Centralne izborne komisije SDP BiH.

http://sdp.ba/?p=10888
User avatar
AntiKrist
Posts: 318
Joined: 17/02/2015 07:42

#39893 Re: SDP

Post by AntiKrist »

Jaran u SDP-u,ko biva aktivista,danas na kahvi prica kako su ga zvali da skuplja potpise za Dzasmina po mjesnoj zajednici,on reko bolestan :D
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#39894 Re: SDP

Post by Adriatic »

wolf07 wrote:
Adriatic wrote:Ne znam kome je još potrebno postojanje ove stranke?
Najbolje je da se odmah rasformira i ona i DF, kako bi se otvorio prostor za nastanak neke istinske alternative ovoj nacionalističkoj bagri.
Ove dvije stranke nisu nikakva alternativa, nego su kopije ovih nacionalista, u praksi naravno.
Slažem se. A kad se samo sjetim kako si ih nekad branio... ih!
Tek kad nekoga vidiš na djelu, shvatiš ko je.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#39895 Re: SDP

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:
Banksy wrote:Zasad, Neka. :bih:
Opet ti u optimiste? :roll:
De, šalim se. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39896 Re: SDP

Post by JThomas »

pa rasformirani su koliko je to moguće, a da se formalno ne ugase. ne smeta nijedna od postojećih stranaka nastanku prave alternative, čak štaviše jer okupljaju u svom krilu kompromitovane likove za koje znamo da neće i ne mogu. ali nema na vidiku, džaba je.
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#39897 Re: SDP

Post by zeleni xy »

Kako li su samo zaboravili ovog kleptomana na listu staviti

Image
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#39898 Re: SDP

Post by The BEN10 »

zeleni xy wrote:Kako li su samo zaboravili ovog kleptomana na listu staviti

Image
Ma de! :shock:
User avatar
AntiKrist
Posts: 318
Joined: 17/02/2015 07:42

#39899 Re: SDP

Post by AntiKrist »

The BEN10 wrote:
zeleni xy wrote:Kako li su samo zaboravili ovog kleptomana na listu staviti

Image
Ma de! :shock:

Bekan ostaje bekan,poslije ovog treba da ga javno iskljuce iz SDP-a ,ako vec nisu?
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#39900 Re: SDP

Post by luckylaka »

:oops: :oops: ja malo okasnio
lipovaca_twitter
Hamdija Lipovača na Twitteru: Samo da završim nešto s tvojom mamom, pa… 0
PIŠE REDAKCIJA , AUG 3, 2015 BIH, VIJESTI
Samo da završim nešto s tvojom mamom pa ću vidjeti šta da ti odgovorim…

Ovo su riječi Hamdije Lipovače koje je napisao na Twitteru kao odgovor na pitanje jednog korisnika ove društvene mreže „da li je još uvijek u zatvoru“.

Šokantni komentar je ubrzo izbrisan, ali, naravno, “print screenu” se ne može pobjeći:
Post Reply