SDP

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#29676 Re: SDP

Post by Banksy »

cadburry wrote:
Šegačite se vi do sutra, ali mi smo nedavno vidjeli najveću antikorupcionu akciju u zadnjih 10 godina sigurno.
:lol:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#29677 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

cadburry wrote:Šegačite se vi do sutra, ali mi smo nedavno vidjeli najveću antikorupcionu akciju u zadnjih 10 godina sigurno.
Tačno! I u deset sljedećih, nažalost.
Zato se i smijemo, kroz suze.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#29678 Re: SDP

Post by cadburry »

Corto Maltese wrote:
cadburry wrote:Šegačite se vi do sutra, ali mi smo nedavno vidjeli najveću antikorupcionu akciju u zadnjih 10 godina sigurno.
Tačno! I u deset sljedećih, nažalost.
Zato se i smijemo, kroz suze.
I ti vidovit?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#29679 Re: SDP

Post by JoseMujica »

cadburry wrote:Šegačite se vi do sutra, ali mi smo nedavno vidjeli najveću antikorupcionu akciju u zadnjih 10 godina sigurno.

A drug treNerka ima pečat da je pošten. :mrgreen: (što govori kakvi su nam zakoni zapravo)
Nije da se za vašim koitusalnim partnerom Živkom pomilkom treba suza pustit, al de ne seri svega ti :-)
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#29680 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

cadburry wrote:
Corto Maltese wrote:
cadburry wrote:Šegačite se vi do sutra, ali mi smo nedavno vidjeli najveću antikorupcionu akciju u zadnjih 10 godina sigurno.
Tačno! I u deset sljedećih, nažalost.
Zato se i smijemo, kroz suze.
I ti vidovit?
Jah, ukoliko se proste matematičke radnje, kao što je sabiranje 2+2 zovu vidovitost:
Corto Maltese wrote:Zanimljivo je da je SDP na vlast došao najavljujući obračun protiv korupcije i pljačke koju su provodili njihovi prethodnici.
Prvi koji je zbog korupcije završio u zatvoru je čovjek kojega na mapi nije bilo, sve do dolaska SDP.
Dijete od pet godina bi zaključilo otprilike slijedeće: Korupcija i pljačka su tolikog maha uzeli pod SDP-om, da sad jednostavno nemaju vremena da se bave prethodnim kriminalom?
Bojim se i pomisliti do kojih bi sve zaključaka došlo dijete starije od 6 godina.
User avatar
EverlasTT
Posts: 103
Joined: 04/04/2013 17:14

#29681 Re: SDP

Post by EverlasTT »

Imam komsiju sa kojim nikada nisam plaho raspravljao o politici, ali nam da je Titoista i lijevo orjentisan. Nije siromasan. I tako juce dok sam nesto stojao u svom dvoristu vidim ga u crvenoj maici sa SDP sloganom. I zacudim se. Upitam ga i kaze mi da je nekakav clan za izbor nekakvih delegata za opstinski nivo vlasti.

Sta danas covjeka moze da privuce u SDP?
Zar ga nije stid nositi SDP-ovu maicu s obzirom na njihovu nepopularnost?
Zasto covjeku uopste treba takva blamza?
Da li on gleda svojim ocima i slusa svojim usima sta mu radi predsjednik partije?

...podjoh da ga upitam, al ipak umuknuh.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#29682 Re: SDP

Post by JoseMujica »

SDP: Rušenje spomenika NOB-a u Širokom Brijegu je znak da fašizam nije poražen
:lol: to vi ko nešto novim koitusalnim partnerima zamjerate :? ili ovim starim što ih apsite :? :lol:

SDA u crvenom ruhu :-)
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#29683 Re: SDP

Post by cadburry »

JoseMujica wrote:
cadburry wrote:Šegačite se vi do sutra, ali mi smo nedavno vidjeli najveću antikorupcionu akciju u zadnjih 10 godina sigurno.

A drug treNerka ima pečat da je pošten. :mrgreen: (što govori kakvi su nam zakoni zapravo)
Nije da se za vašim koitusalnim partnerom Živkom pomilkom treba suza pustit, al de ne seri svega ti :-)
Želiš reći da je bila veća antikorupciona akcija u posljednjih 10 godina?
Ili želiš reći da je ovo politički montiran proces, montiran od strane SDP-a? A pretpostavljam da, u ovom slučaju ni ti, kao ni ostali zagovornici ove teze, nećeš znati argumentovano objasniti kakav utjecaj SDP ima na pravosuđe.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#29684 Re: SDP

Post by Banksy »

cadburry wrote:
JoseMujica wrote:
cadburry wrote:Šegačite se vi do sutra, ali mi smo nedavno vidjeli najveću antikorupcionu akciju u zadnjih 10 godina sigurno.

A drug treNerka ima pečat da je pošten. :mrgreen: (što govori kakvi su nam zakoni zapravo)
Nije da se za vašim koitusalnim partnerom Živkom pomilkom treba suza pustit, al de ne seri svega ti :-)
Želiš reći da je bila veća antikorupciona akcija u posljednjih 10 godina?
Ili želiš reći da je ovo politički montiran proces, montiran od strane SDP-a? A pretpostavljam da, u ovom slučaju ni ti, kao ni ostali zagovornici ove teze, nećeš znati argumentovano objasniti kakav utjecaj SDP ima na pravosuđe.
:lol:

Popravio si mi dan ... :mrgreen:
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#29685 Re: SDP

Post by cadburry »

EverlasTT wrote:Imam komsiju sa kojim nikada nisam plaho raspravljao o politici, ali nam da je Titoista i lijevo orjentisan. Nije siromasan. I tako juce dok sam nesto stojao u svom dvoristu vidim ga u crvenoj maici sa SDP sloganom. I zacudim se. Upitam ga i kaze mi da je nekakav clan za izbor nekakvih delegata za opstinski nivo vlasti.

Sta danas covjeka moze da privuce u SDP?
Zar ga nije stid nositi SDP-ovu maicu s obzirom na njihovu nepopularnost?
Zasto covjeku uopste treba takva blamza?
Da li on gleda svojim ocima i slusa svojim usima sta mu radi predsjednik partije?

...podjoh da ga upitam, al ipak umuknuh.
Zašto bi se stidio SDP-ove majice? Čovjek se zalaže za najčasniju ideologiju - ideologiju socijaldemokratije. Također vjeruje da je SDP u svom članstvu okupio najkvalitetnije i najkompetentnije kadrove. A pretpostavljam da je ogorčen jako i na rukovodstvo. Čak puno više nego ti, jer si ti ogorčen na Lagumdžiju i vrh SDP-a, a on i na rukovodstvo i općinske i kantonalne i glavne organizacije, ali zna da ne postoji u BiH bolja alternativa, pa zato teži i nada se boljim vremenima u samom SDPu. Naravno, ovdje se preslikavam svoju na njegovu situaciju. :D
Da li on gleda svojim ocima i slusa svojim usima sta mu radi predsjednik partije?
I gleda i sluša. Ali za razliku od širokih masa, koje stavljaju znak jednakosti između SDP-a i Lagumdžije, članstvo je svjesno da je Lagumdžija trenutni predsjednik SDP-a u svom posljednjem mandatu. Kao što se ne stidim što sam građanin BiH iako me predstavlja Bakir Izetbegović, tako se ne stidim ni što sam član SDP-a, iako me predstavlja Zlatko Lagumdžija.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#29686 Re: SDP

Post by cadburry »

Banksy wrote:
cadburry wrote:
Želiš reći da je bila veća antikorupciona akcija u posljednjih 10 godina?
Ili želiš reći da je ovo politički montiran proces, montiran od strane SDP-a? A pretpostavljam da, u ovom slučaju ni ti, kao ni ostali zagovornici ove teze, nećeš znati argumentovano objasniti kakav utjecaj SDP ima na pravosuđe.
:lol:

Popravio si mi dan ... :mrgreen:
Drago mi je. :)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#29687 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Još da nam članovi objasne, mislim već kad se toliko trude i skaču na svaki post sumnje, pitanja i neslaganja :D m šta to SDP ima socijaldemokratsko u sebi i po čemu su to građani osjetili, bilo bi lijepo.. Osim izlizanih floskula i navijačkih strasti na forumu, radničkoj klasi ne ostade ništa.. čak ni radno mjesto. A, evo već mašala haman 4 godine vlasti :roll:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#29688 Re: SDP

Post by Banksy »

cadburry wrote:
članstvo je svjesno da je Lagumdžija trenutni predsjednik SDP-a u svom posljednjem mandatu.
Nadajte se ... :mrgreen:
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#29689 Re: SDP

Post by cadburry »

Corto Maltese wrote:
cadburry wrote:
Corto Maltese wrote:Šegačite se vi do sutra, ali mi smo nedavno vidjeli najveću antikorupcionu akciju u zadnjih 10 godina sigurno.
Tačno! I u deset sljedećih, nažalost.
Zato se i smijemo, kroz suze.
Jah, ukoliko se proste matematičke radnje, kao što je sabiranje 2+2 zovu vidovitost:
Corto Maltese wrote:Zanimljivo je da je SDP na vlast došao najavljujući obračun protiv korupcije i pljačke koju su provodili njihovi prethodnici.
Prvi koji je zbog korupcije završio u zatvoru je čovjek kojega na mapi nije bilo, sve do dolaska SDP.
Dijete od pet godina bi zaključilo otprilike slijedeće: Korupcija i pljačka su tolikog maha uzeli pod SDP-om, da sad jednostavno nemaju vremena da se bave prethodnim kriminalom?
Bojim se i pomisliti do kojih bi sve zaključaka došlo dijete starije od 6 godina.
Ne bih se složio sa tvojim predviđanjem za 1. i 2. godinu u tvojih 10 godina. Mogla bi uskoro buknuti i afera sa Razvojnom bankom. Za 7., 8., 9. i 10. godinu ne možemo znati ni ti ni ja.

Ali bih se zato složio za 3., 4., 5. i 6. godinu jer će građani, povrijeđeni sa nekoliko slučajeva nepotizma i nesposobnošću rukovodstva SDP-a da posloži koalicije, preslikati Vladu KS na sve nivoe, pa ćemo se mi sa tugom sjećati vremena kada je djelovanje Ese Radeljaša bilo ograničeno samo na Kanton Sarajevo.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#29690 Re: SDP

Post by JoseMujica »

pa vaši Radeljaš su Živko pomilko i mali Mesar iz Lištice...samo su vam sad draži ovi što ravnaju partizanske spomenike
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#29691 Re: SDP

Post by cadburry »

KatarinaKosaca wrote:Još da nam članovi objasne, mislim već kad se toliko trude i skaču na svaki post sumnje, pitanja i neslaganja :D m šta to SDP ima socijaldemokratsko u sebi i po čemu su to građani osjetili, bilo bi lijepo.. Osim izlizanih floskula i navijačkih strasti na forumu, radničkoj klasi ne ostade ništa.. čak ni radno mjesto. A, evo već mašala haman 4 godine vlasti :roll:
Balan primjer - imaš članak prije par strana, onaj sa Besimom Borić.

SDP je efektivno bio na vlasti godinu dana, ostalo je prošlo na sastavljanje i rastavljanje kolacija. Šta je uradio za tih godinu dana? Pogledaj pod: Igman, Granit, Krivaja, Borac, Rudari, uskoro i Konjuh, kao djelići jedne veće cjeline.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#29692 Re: SDP

Post by kamen spoticanja »

JoseMujica wrote:
SDP: Rušenje spomenika NOB-a u Širokom Brijegu je znak da fašizam nije poražen
:lol: to vi ko nešto novim koitusalnim partnerima zamjerate :? ili ovim starim što ih apsite :? :lol:

SDA u crvenom ruhu :-)
Ja nekad ima osjecaj da im saopstenja pise neki trol s saxa...tacno ko s marsa da je pao...
Ili more bit da ce i ta koalicija past :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#29693 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

cadburry wrote:Balan primjer - imaš članak prije par strana, onaj sa Besimom Borić.

SDP je efektivno bio na vlasti godinu dana, ostalo je prošlo na sastavljanje i rastavljanje kolacija. Šta je uradio za tih godinu dana? Pogledaj pod: Igman, Granit, Krivaja, Borac, Rudari, uskoro i Konjuh, kao djelići jedne veće cjeline.
Za boldirano je vjerojatno opet odgovorna engleska kraljica :roll: A Besima Borić :D , to je žena koja nam je u izbornoj kampanji govorila o timu od 10000000000 experata koji rade dok mi spavamo i dok mi gledamo Tv na boljoj budućnosti. Ja je ne vidjeh i ne osjetih :roll: Ni većina građana BIH. Članovi vjerojatno imaju drugačije iskustvo, ali oni i dalje potpada pod kolonu subjektivni doživljaj kao nagrada lojalnosti. :wink:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#29694 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

cadburry wrote:Kao što se ne stidim što sam građanin BiH iako me predstavlja Bakir Izetbegović, tako se ne stidim ni što sam član SDP-a, iako me predstavlja Zlatko Lagumdžija.
Jel' vam to od Damira prešlo da ne nikako ne uspjevate razlikovati partiju od državu? Da pojasnimo neke od osnovnih razlika, primjenjivih na ovu situaciju: Državljanstvo BiH se, uglavnom, stječe rođenjem, dok je članstvo u SDP dobrovoljna opcija.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#29695 Re: SDP

Post by cadburry »

KatarinaKosaca wrote:
cadburry wrote:Balan primjer - imaš članak prije par strana, onaj sa Besimom Borić.

SDP je efektivno bio na vlasti godinu dana, ostalo je prošlo na sastavljanje i rastavljanje kolacija. Šta je uradio za tih godinu dana? Pogledaj pod: Igman, Granit, Krivaja, Borac, Rudari, uskoro i Konjuh, kao djelići jedne veće cjeline.
Za boldirano je vjerojatno opet odgovorna engleska kraljica :roll: A Besima Borić :D , to je žena koja nam je u izbornoj kampanji govorila o timu od 10000000000 experata koji rade dok mi spavamo i dok mi gledamo Tv na boljoj budućnosti. Ja je ne vidjeh i ne osjetih :roll: Ni većina građana BIH. Članovi vjerojatno imaju drugačije iskustvo, ali oni i dalje potpada pod kolonu subjektivni doživljaj kao nagrada lojalnosti. :wink:
Na ovo ti odgovorih već jednom na drugoj temi. Ali lakše je šuplju priču i neke dobro smišljene fraze, na koje si vjerovatno jako ponosna, ponavljati po hiljadu puta.

I nije poenta Besima, nego članak.
ministarsa1
Posts: 39
Joined: 07/05/2013 15:14

#29696 Re: SDP

Post by ministarsa1 »

JA Zlatko Lagumdžija: Budimirova ostavka je, kako JA mislim, najbrži način rješenja krize

U Sarajevu je jučer održana 86. sjednica Predsjedništva Zlatka Lagumdžije BiH. Na sjednici je razgovarano o aktuelnoj političkoj situaciji sa posebnim osvrtom na posljednja dešavanja vezana za borbu protiv korupcije, , kako JA kažem, te krizu u Federaciji BiH dodatno izazvanu nakon pritvora njenog predsjednika Živka Budimira, , kako JA mislim.

DJL Zlatko Lagumdžija BiH je pozdravilo sve aktivnosti poduzete u toj borbi i dalo punu podršku institucijama države koje su posljednjih dana imale značajne aktivnosti u suzbijanju organizovanog kriminala i korupcije.

Zlatko Lagumdžija BiH smatra kako je pomenutim akcijama pokazana i snaga institucija države BiH u kojoj niko ne smije biti iznad zakona, kako JA mislim.

Predsjedništvo Zlatka Lagumdžije BiH, kako JA mislim, je pozvalo sve ostale političke subjekte u Bosni i Hercegovini da također daju podršku nadležnim institucijama BiH, nadasve SIPA-i i Tužilaštvu BiH, kako bi se ova borba neometano nastavila.

"Neovisno o Budimiru ili različitim opstrukcijama koje se mjesecima provode, u ovakvoj situaciji se mora učiniti sve da institucije funkcionišu i nesmetano rade na rješavanju svakodnevnih problema građana", navodi se u saopćenju Zlaka Lagumdžije BiH, kako JA tvrdim.

Zlatko Lagumdžija BiH, kako sam JA tvrdim, je također izrazio zabrinutost za krizu u Federaciji BiH koja je kulminirala pritvaranjem Živka Budimira, te ukazao kako je najbrži način rješenja te krize da Budimir podnese ostavku.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-budi ... /130507078
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#29697 Re: SDP

Post by wolf07 »

cadburry wrote:
EverlasTT wrote:Imam komsiju sa kojim nikada nisam plaho raspravljao o politici, ali nam da je Titoista i lijevo orjentisan. Nije siromasan. I tako juce dok sam nesto stojao u svom dvoristu vidim ga u crvenoj maici sa SDP sloganom. I zacudim se. Upitam ga i kaze mi da je nekakav clan za izbor nekakvih delegata za opstinski nivo vlasti.

Sta danas covjeka moze da privuce u SDP?
Zar ga nije stid nositi SDP-ovu maicu s obzirom na njihovu nepopularnost?
Zasto covjeku uopste treba takva blamza?
Da li on gleda svojim ocima i slusa svojim usima sta mu radi predsjednik partije?

...podjoh da ga upitam, al ipak umuknuh.
Zašto bi se stidio SDP-ove majice? Čovjek se zalaže za najčasniju ideologiju - ideologiju socijaldemokratije. Također vjeruje da je SDP u svom članstvu okupio najkvalitetnije i najkompetentnije kadrove. A pretpostavljam da je ogorčen jako i na rukovodstvo. Čak puno više nego ti, jer si ti ogorčen na Lagumdžiju i vrh SDP-a, a on i na rukovodstvo i općinske i kantonalne i glavne organizacije, ali zna da ne postoji u BiH bolja alternativa, pa zato teži i nada se boljim vremenima u samom SDPu. Naravno, ovdje se preslikavam svoju na njegovu situaciju. :D
Da li on gleda svojim ocima i slusa svojim usima sta mu radi predsjednik partije?
I gleda i sluša. Ali za razliku od širokih masa, koje stavljaju znak jednakosti između SDP-a i Lagumdžije, članstvo je svjesno da je Lagumdžija trenutni predsjednik SDP-a u svom posljednjem mandatu. Kao što se ne stidim što sam građanin BiH iako me predstavlja Bakir Izetbegović, tako se ne stidim ni što sam član SDP-a, iako me predstavlja Zlatko Lagumdžija.

Eto, sad ne valja Zlaya al' valja mu clanstvo koje ga drzi na toj funkciji od prije nove ere! A sad meni omiljena fraza "zna da ne postoji u BiH bolja alternativa" :-) :bih: :-) :bih: :-)
Blago Bosni i Hercegovini (a i nama sa njom) kad nam je SDP najbolje sto imamo!
User avatar
Desnik
Posts: 287
Joined: 14/03/2013 13:15
Location: Between upper and lower mandible.

#29698 Re: SDP

Post by Desnik »

wolf07 wrote: Eto, sad ne valja Zlaya al' valja mu clanstvo koje ga drzi na toj funkciji od prije nove ere!
A sad meni omiljena fraza "zna da ne postoji u BiH bolja alternativa" :-) :bih: :-) :bih: :-)
Blago Bosni i Hercegovini (a i nama sa njom) kad nam je SDP najbolje sto imamo!
Čuj "zna Zlaja da u BiH ne postoji bolja alternativa". :lol:

U prevodu to znači da on misli da u Bosni nema boljeg od NJEGA,
našeg velikog vođe, od pionirskih do penzionerskih dana.
:run: :run:
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#29699 Re: SDP

Post by jon_jovi »

User avatar
EverlasTT
Posts: 103
Joined: 04/04/2013 17:14

#29700 Re: SDP

Post by EverlasTT »

Jedno je jasno

SDA je zahvaljujuci svom detaljnom poznavanju ustava i zakona zgazila SDP-SBB i njihovu namjeru da rekonstruisu federalnu vladu. Takticki su ih porazili. Zato je sada nova parlamentarna vecina u rasulu i ocaju.
Post Reply