SDP

zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#68501 Re: SDP

Post by zenit dozic »

Škobo Habu wrote: 19/04/2022 09:12 Koja gomila gluposti! :lol:

Pa nije Bogićević optuživao Konakovića, već ljude iz SDP-a što je njegov izbor miniran.
Ovo je neka sda ovca pisala
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#68502 Re: SDP

Post by escobar__ »

Adriatic wrote: 19/04/2022 10:44 SDP-u je vrijeme da se razvjenča od rezervnih SDA-ovaca NIP-a.
Također i od jugokomunističkog naslijeđa i vremena koje je prošlo prije nekoliko decenija.

Neka se modernizuju i postanu prava evropska ljevica i socijaldemokratija pa da ih uzmem u razmatranje.
Škobo Habu
Posts: 9014
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#68503 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

palermo wrote: 19/04/2022 10:44
Škobo Habu wrote: 19/04/2022 10:21 Na čemu SDP temelji uvjerenje da je "najjača opoziciona stranka"?
Pa pretpostavljam na cinjenici da su jedina opoziciona stranka koja postoji izvan sarajevske vale.
Oh, men, but that's only your opinion.

Rest of us need facts.
Škobo Habu
Posts: 9014
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#68504 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

zenit dozic wrote: 19/04/2022 12:33
Škobo Habu wrote: 19/04/2022 09:12 Koja gomila gluposti! :lol:

Pa nije Bogićević optuživao Konakovića, već ljude iz SDP-a što je njegov izbor miniran.
Ovo je neka sda ovca pisala
Prije SDP ovca.
Hakiz
Posts: 40402
Joined: 30/07/2015 20:01

#68505 Re: SDP

Post by Hakiz »

vee-jay wrote: 19/04/2022 12:29 Meni ovo nekako "smrdi" na neki namjerni rat izmedju SDPa i NiPa, pokrenut od strane SDPa, nakon propalih pregovora oko IZa i pozicioniranja NiPa kao bosnjacke etno-nacionalne stranke.

SDP bi mogao zrtvovati svoga kandidata za predsjednistvo - a da naprave vlast zajedno sa NS/DF/SDA, nakon narednih izbora.

A sada je klasicna prica koju slusamo vec decenijama: "ko nije sa nama - on je izdajnik".

Ako hoce - SDA+DF+SDP/NS bi mogli unistiti NiP.

Ja se nadam da to nije u pitanju -- jer je (po meni) SDA kriminalna hobotnica daleko veci problem za BiH od etno-nacionalisticke pozicije koju NiP trazi za sebe kao alternativa za SDA.
I tako ti sveo sve na rat protiv NiP-a.

Nema nama spasa.

I otkud ti NS u istoj rečnici sa SDA :shock:

A ne spominješ SzBiH, BOSS, i neizostavni SBB :wink:
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68506 Re: SDP

Post by palermo »

Škobo Habu wrote: 19/04/2022 13:51
palermo wrote: 19/04/2022 10:44

Pa pretpostavljam na cinjenici da su jedina opoziciona stranka koja postoji izvan sarajevske vale.
Oh, men, but that's only your opinion.

Rest of us need facts.
Ja to iskustveno....a ti možeš tražiti papirnate fakte...

Naravno da je moje mišljenje, nije komšijino...

i by the way, zaista mislim da je SDP na jednoj prekretnici, i pored svih grešaka, razočarenja koje je napravio posljednih desetak godina, SDP jedini u sebi nosi ideju promjene (odnosno, ideju i potencijal za promjenu)......na njemu je da odluči kuda i kako će....da li će biti predvodnik ili će se utopiti u moru stranaka koje, kako je to moderno reći na forumu, ideologija (ideja) ne zanima...
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#68507 Re: SDP

Post by Roccohljup »

što ovi lože kiflu :D
KONAKOVIĆ TREBA IZAĆI NA MEGDAN IZETBEGOVIĆU: Bošnjacima ne treba drugi da biraju predstavnika
Sam Konaković je sredinom prošle godine gostujući na BHT 1 jasno rekao da NIP nema pravo na izbore izaći bez svog kandidata za Predsjedništvo.

Politika

Prije 2h Prije 1h

22

Odgovorno, pošteno i hrabro bi bilo da predsjednik NIP-a Elmedin Konaković bude kandidat za člana Predsjedništva BiH. Vrijeme je da se konačno bez skrivanja iza drugih obračuna sa mrskom mu SDA i u direktnoj bitki za bošnjački tron izmjeri sa njenim predsjednikom Bakirom Izetbegovićem.

S obzirom na njegove stavove kako Hrvatima drugi ne trebaju birati predstavnike u utrci za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH, Konaković isključivo treba da bude kandidat svoje stranke. Ne bi bilo pošteno da, ne daj Bože, u trci za prvog kod Bošnjaka prevagnu glasovi predstavnika drugih naroda koji i dalje vjeruju u ideju građanske BiH.

Sam Konaković je sredinom prošle godine gostujući na BHT 1 jasno rekao da NIP nema pravo na izbore izaći bez svog kandidata za Predsjedništvo. U emisiji je bio decidan: „Narod i Pravda će imati kandidata za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine…“ Nekoliko dana kasnije na drugoj TV stanici je bio još hrabriji i istakao da mu nije problem izaći na megdan Izetbegoviću. Obračun na političkom polju sa SDA, kako je naveo, za njega predstavlja poslasticu, a ne izazov.

"Naravno da ne bih imao problem da mu izađem na duel. Pogotovo ovako kako Izetbegović danas vodi SDA. To je poslastica obračunati se s njima na političkom polju. To nije veliki izazov", istakao je Konaković.

Sa novom godinom došla je nova priča. Čini se da je Konaković shvatio kako izazov i nije tako bezazlen, barem za samostalni nastup. Karte je otvorio na FACE TV kada su s njim gostovali Saša Magazinović iz SDP-a i predsjednik Naše stranke Edin Forto.

"Kada bi me podržali SDP i Naša stranka s merakom bih izašao Bakiru na megdan! Bio bih kandidat kada bi SDP rekao može!", između ostalog poručio je Konaković.

Istina, tada je Konaković rekao da nema problem da to bude predsjednik SDP-a Nermin Nikšić ili Denis Zvizdić iz NIP-a. Iz trenutne perspektive u toj emisiji naivnim je ispao Magazinović koji je braneći jedinstvo sarajevske trojke također uvjeravao javnost da ime nije problem.

"Nećemo se potući oko imena! Neće nas posvađati!", rekao je tada Magazinović.

Umjesto na Izetbegovića, NIP se ovih dana obrušio na predsjednika SDP-a Nermina Nikšića osporavajući njegovu kandidaturu. Dok se Konaković bavi bivšim ruskim dobrovoljcima u BiH i količinom papira u Skupštini KS njegova vojska ispaljuje otrovne strelice prema Nikšiću rušeći njegov lični, ali i ugled koalicionog SDP-a.

Otvoreni pucanj u Nikšića je samo pokazao ono što znamo, odnosi u trojci nisu iskreni. Oni su slika Konakovićevih kontradiktornosti oslikanih i u priči o traženju nestranačkog kandidata kako bi se izbjeglo liderisanje u odnosima trojke.

"Bilo bi dobro da kruna koalicije bude zajednički kandidat, učinit ćemo sve da to tako bude i ako ne bude neće biti prevelika šteta”, naveo je Konaković početkom ove godine.

Zato je najbolje da NIP ide sam. Konaković je harizmatičan, elokventan i iskusan političar, (osim po vlastitom priznanju za pregovore oko izbornog zakona), kojem je vrijeme da preuzme punu odgovornost. Pobjeda u direktnom okršaju s Izetbegovićem osim lične satisfakcije Konakovića bi definitivno potvrdila kao novog lidera i političara u čiju spremnost za obračun sa korupcijom se vjeruje. Uz to NIP bi sigurno profitirao, a već sada su, kako to vjeruje njihov predsjednik, najbrže rastuća politička snaga u BiH.

Bez Konakovićeve kandidature ostajemo bez odgovora vjeruju li mu Bošnjaci više nego Izetbegoviću. U slučaju da NIP izgura priču s Denisom Bećirovićem onda se otvara i sumnja da politička likvidacija Izetbegovića nikada i nije bila stvarni cilj Konakovića. Bećirović bi mogao poslužiti kao novo žrtveno jagnje da bi se eliminirao sadašnji član Predsjedništva BiH Željko Komšić. Ne treba zaboraviti Konakovićeve riječi: „Što se tiče privatno, sve što želim da se desi Izetbegoviću neka se meni desi“.

(nap.ba)
User avatar
vee-jay
Posts: 8725
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#68508 Re: SDP

Post by vee-jay »

Hakiz wrote: 19/04/2022 14:51
vee-jay wrote: 19/04/2022 12:29 Meni ovo nekako "smrdi" na neki namjerni rat izmedju SDPa i NiPa, pokrenut od strane SDPa, nakon propalih pregovora oko IZa i pozicioniranja NiPa kao bosnjacke etno-nacionalne stranke.

SDP bi mogao zrtvovati svoga kandidata za predsjednistvo - a da naprave vlast zajedno sa NS/DF/SDA, nakon narednih izbora.

A sada je klasicna prica koju slusamo vec decenijama: "ko nije sa nama - on je izdajnik".

Ako hoce - SDA+DF+SDP/NS bi mogli unistiti NiP.

Ja se nadam da to nije u pitanju -- jer je (po meni) SDA kriminalna hobotnica daleko veci problem za BiH od etno-nacionalisticke pozicije koju NiP trazi za sebe kao alternativa za SDA.
I tako ti sveo sve na rat protiv NiP-a.

Nema nama spasa.

I otkud ti NS u istoj rečnici sa SDA :shock:

A ne spominješ SzBiH, BOSS, i neizostavni SBB :wink:
Iskreno, ja nemam blage veze.

Vjerujem da ce NS i SDP zajedno izlaziti na izbore.

DF i SDA su u koaliciji.

Nakon izbora ce se morati praviti koalicija -- u kojoj ce biti ili SDA ili NiP.

Svi znamo o razgovorima na relaciji Komsic+Niksic+Izetbegovic po pitanju izbornog zakona.
I svi znamo da je NiP bio spreman na nesto, na sta SDP i NS nisu spremne.

Za mene je 2+2 = 4.

Ali ponavljam, iskreno - nemam blage veze.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#68509 Re: SDP

Post by malakh »

imaju zicer na dvojici denisa, pa bilo koji da bude kandidat. samo da nikšić ostavi po strani svoju bolesnu ambiciju i konačno sa svojim drugom vojinom da shvati da ga pola sdpa ne podržava, a pogotovo glasači trojke.

čuj ti te seljačke priče, ako niko neće, ja ću. a unazad mjesecima se zna da se češlja da bude kandidat.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68510 Re: SDP

Post by palermo »

malakh wrote: 19/04/2022 17:47 imaju zicer na dvojici denisa, pa bilo koji da bude kandidat. samo da nikšić ostavi po strani svoju bolesnu ambiciju i konačno sa svojim drugom vojinom da shvati da ga pola sdpa ne podržava, a pogotovo glasači trojke.

čuj ti te seljačke priče, ako niko neće, ja ću. a unazad mjesecima se zna da se češlja da bude kandidat.
Glasači trojke ? Ovaj pojam mi je malo nejasan kada govorimo o entiteskom i državnom nivou, zar postoje glasači trojke na ovim nivoima ??....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66030
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#68511 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Postojat ce kad im se trojka ponudi kao izbor u njihovim jedinicama.
Maliodmene
Posts: 2190
Joined: 10/01/2020 13:36

#68512 Re: SDP

Post by Maliodmene »

Bit ce Denis da dzaba ne raspravljate. :D
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#68513 Re: SDP

Post by Seawolf »

Maliodmene wrote: 19/04/2022 18:07 Bit ce Denis da dzaba ne raspravljate. :D
Bećirović, nadam se, a ne Zvizdić.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66030
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#68514 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Maliodmene wrote: 19/04/2022 18:07 Bit ce Denis da dzaba ne raspravljate. :D
Izvor?
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#68515 Re: SDP

Post by Login77777 »

Maliodmene wrote: 19/04/2022 18:07 Bit ce Denis da dzaba ne raspravljate. :D
Sulic? :mrgreen:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#68516 Re: SDP

Post by Roccohljup »

Login77777 wrote: 19/04/2022 19:14
Maliodmene wrote: 19/04/2022 18:07 Bit ce Denis da dzaba ne raspravljate. :D
Sulic? :mrgreen:
Bosnjak....more proci 😂😂😂
Maliodmene
Posts: 2190
Joined: 10/01/2020 13:36

#68517 Re: SDP

Post by Maliodmene »

_BataZiv_0809 wrote: 19/04/2022 18:56
Maliodmene wrote: 19/04/2022 18:07 Bit ce Denis da dzaba ne raspravljate. :D
Izvor?
Nema izvor, jednostavno osjecaj, Becirovic ce na kraju prihvatit i bit ce odusevljenje u raji :D
Škobo Habu
Posts: 9014
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#68518 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Maliodmene wrote: 19/04/2022 23:45

Nema izvor, jednostavno osjecaj, Becirovic ce na kraju prihvatit i bit ce odusevljenje u raji :D
Mubareć. :facepalm:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#68519 Re: SDP

Post by Roccohljup »

daj bože......da je tako već bi oni na sva usta telali. Ovo odugovlačenje meni smrdi da ima tu nekih problema oko dogovora.
User avatar
_Reds_
Posts: 9353
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#68520 Re: SDP

Post by _Reds_ »

Kako će stvari ovdje prekop noći mijenjaju, do juče je Denis bio SDA spavač, uhljeb, piskaralo, sada najpoželjniji kandidat.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#68521 Re: SDP

Post by drug_profi »

_Reds_ wrote: 20/04/2022 09:41 Kako će stvari ovdje prekop noći mijenjaju, do juče je Denis bio SDA spavač, uhljeb, piskaralo, sada najpoželjniji kandidat.
Pa jeste to sve. Zašto ne bi mogao biti?
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#68522 Re: SDP

Post by Styling »

vee-jay wrote: 19/04/2022 12:29 Meni ovo nekako "smrdi" na neki namjerni rat izmedju SDPa i NiPa, pokrenut od strane SDPa, nakon propalih pregovora oko IZa i pozicioniranja NiPa kao bosnjacke etno-nacionalne stranke.

SDP bi mogao zrtvovati svoga kandidata za predsjednistvo - a da naprave vlast zajedno sa NS/DF/SDA, nakon narednih izbora.

A sada je klasicna prica koju slusamo vec decenijama: "ko nije sa nama - on je izdajnik".

Ako hoce - SDA+DF+SDP/NS bi mogli unistiti NiP.

Ja se nadam da to nije u pitanju -- jer je (po meni) SDA kriminalna hobotnica daleko veci problem za BiH od etno-nacionalisticke pozicije koju NiP trazi za sebe kao alternativa za SDA.

Ja koliko se sjecam iz NS su rekli "nikada sa SDA". I zasto bi NS isla protiv NIP-a kada dobro saradjuju. SDP su vec prelivode i od njih se svemu nadati.
x+y
Posts: 2
Joined: 20/04/2022 11:49

#68523 Re: SDP

Post by x+y »

Bećirović, Nikšić, SDP, predsjedništvo...

Dajte ljudi nebitno je. Ništa se neće bitnije promjeniti. Doktor za državu DB nikad nije išao ne nesigurno. Pravi ziheraš i majstor računice. Primanja i obaveze u Domu naroda ili Poslaničkom domu PS BiH su bolji u svakom pogledu u odnosu na Predsjedništvo.

Predsjedništvo
PREDNOSTI: vozač, auto, reprezentacija ureda, imenovanje savjetnika, imenovanje ambasadora, hranjenje ega pozicijom, putovanja na račun države
MAHANE: fiktivna odgovornost u očima običnog puka kao vođe etno-nacije, manja plata 3600KM, putovanja na račun države (doktor za državu i ne voli baš da putuje), na kraju mandata ostane 172k čisto


Parlamentarna skupština

PREDNOSTI: 2000KM veča plata 5600KM, rijetko sastajanje, odgovornost ne postoji, možeš ući preko kompenzacije ili biti imenovan, kancelarija, putni troškovi, glasaš o budžetu, biraš izvršnu vlast, politička hladovina, na kraju mandata ostane 288k čisto
MAHANE: ponekad moraš skrenuti pažnju na sebe pismom, nekom izjavom, moraš se istaknuti iz mase, ne imenuješ savjetnike i ambasadore

Pa sad treba pogledati ko se bolje sa svojim karakternim osobinama pronalazi u kojoj poziciji.

NN razmišlja da će kao "lider" preuzeti odgovornost i backup u Domu naroda PS BiH, ako ne uspije (ne može dobiti direktni mandat u PS BiH), vjerovatno će mu ovo biti drugi uzastopno opravdanje "još jedan mandat do penzije"

doktor za državu DB vjerovatno misli da je najjače oružje stranke za nosioca Tuzlanske liste za PS BiH, gdje prolazi sigurno i kao nosilac, da svojim odustajanjem sebi diže cijenu u nekim novim pregovorima, kao što je bilo i za prethodne izbore

i fraza "Zajednički kandidat trojke" podsjeća na neki stari dobri naslov piratskog DivX filma
User avatar
Truba
Posts: 81657
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#68524 Re: SDP

Post by Truba »

https://hms.ba/sdp-mostar-mir-bozji-hri ... an-vaskrs/


sdp-mostar-mir-bozji-hristos-se-rodi-sretan-vaskrs/ :mrgreen:

rodio se i umro u isti dan :D

krhko je znanje :D
metal
Posts: 266
Joined: 09/06/2013 19:13

#68525 Re: SDP

Post by metal »

x+y wrote: 20/04/2022 12:33 Bećirović, Nikšić, SDP, predsjedništvo...

Dajte ljudi nebitno je. Ništa se neće bitnije promjeniti. Doktor za državu DB nikad nije išao ne nesigurno. Pravi ziheraš i majstor računice. Primanja i obaveze u Domu naroda ili Poslaničkom domu PS BiH su bolji u svakom pogledu u odnosu na Predsjedništvo.

Predsjedništvo
PREDNOSTI: vozač, auto, reprezentacija ureda, imenovanje savjetnika, imenovanje ambasadora, hranjenje ega pozicijom, putovanja na račun države
MAHANE: fiktivna odgovornost u očima običnog puka kao vođe etno-nacije, manja plata 3600KM, putovanja na račun države (doktor za državu i ne voli baš da putuje), na kraju mandata ostane 172k čisto


Parlamentarna skupština

PREDNOSTI: 2000KM veča plata 5600KM, rijetko sastajanje, odgovornost ne postoji, možeš ući preko kompenzacije ili biti imenovan, kancelarija, putni troškovi, glasaš o budžetu, biraš izvršnu vlast, politička hladovina, na kraju mandata ostane 288k čisto
MAHANE: ponekad moraš skrenuti pažnju na sebe pismom, nekom izjavom, moraš se istaknuti iz mase, ne imenuješ savjetnike i ambasadore
Nije ti tačan proračun. Članovi Predsjedništva BiH imaju najveće plate od svih nosilaca funkcija u ovo državi. Znači, veće plate nego poslanici i delegati u Parlamentarnoj skupštini BiH.
Ako na poslaničku/delegatsku platu dodamo paušal, primanja im ispadnu otprilike ista kao kod članova Predsjedništva BiH.

Osnovica za plate u instucijama BiH je trenutno 475 KM, pa članovi Predsjedništva BiH samo po tom osnovu dobiju 4750 KM (koeficijent 10).
Post Reply