SDP

dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#67376 Re: SDP

Post by dzumandzic1 »

Ja sam nekako najblizi SDP-u po ideologiji. Politika treba da bude ideoloska a ne interesna.

I ja se slazem da Niksic bi trebao otici. Favoriti za poziciju poslije njega su - Benjamina Karic ili Denis Becirovic
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#67377 Re: SDP

Post by drug_profi »

Benjamina jos premlada, ali je definitivno materijal za lidera.
Denis nije ni za sta. Osim da vazi.

SDP se mora vratiti bazi. Jedino bazi nije bitna etnicka pripadnost vec radna prava i standard zivota.
SDP bi dobio vecinu glasova zaposlenih u realnom sektoru, samo kad bi se zabavio podizanjem prosjecne plate i minimalca. I to na taj nacin da sad okupe ekonomiste i pravnike da naprave zakone koji bi omogucili jednako punjenje budzeta, smanjenje opterecenja poslodavcima, i podizanje prosjecne i minimalne place.
Naravno da za tako nesto treba podrska finsnisjskih institucija i to također treba izračunati, koliko i za koji period.

Ali daj to ponudi i predstavi kao svoj prvi zadatak i cilj kad preuzes vladu federacije. Daj i rok u kojem ces to uraditi.
Zajebi sve druge price.
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#67378 Re: SDP

Post by putokaz1 »

dzumandzic1 wrote: 25/06/2021 21:27 Ja sam nekako najblizi SDP-u po ideologiji. Politika treba da bude ideoloska a ne interesna.

I ja se slazem da Niksic bi trebao otici. Favoriti za poziciju poslije njega su - Benjamina Karic ili Denis Becirovic
Uskočila ko Rezerva i odma za Kapitena :razz:
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#67379 Re: SDP

Post by costacurta »

6 je mjeseci kako su zajahali na vlast na TK.
Nikakvog učinka osim smjene direktora.
Došli su na vlast pričajući o kriminalu u zelenoj koaliciji.
Koliko su istraga pokrenuli, koliko revizija uradili?
Osim pompeznog hapšenja i još pompeznijeg puštanja na slobodu Enke Bijedića ko je još završio iza rešetaka u proteklih pola godine?

Mikroekonome Kadrija? Imal' te?
Vedrana si pustio da govori o raspodjeli budžetskog novca?! :shock:
:lol:
Godinu dana od poplave u Mejdanu nisu sposobni parketa postaviti. Sadaku od UNDPa čekate.
PU, mačka vam piterina
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67380 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

costacurta wrote: 27/06/2021 15:55 6 je mjeseci kako su zajahali na vlast na TK.
Nikakvog učinka osim smjene direktora.
Došli su na vlast pričajući o kriminalu u zelenoj koaliciji.
Koliko su istraga pokrenuli, koliko revizija uradili?
Osim pompeznog hapšenja i još pompeznijeg puštanja na slobodu Enke Bijedića ko je još završio iza rešetaka u proteklih pola godine?

Mikroekonome Kadrija? Imal' te?
Vedrana si pustio da govori o raspodjeli budžetskog novca?! :shock:
:lol:
Godinu dana od poplave u Mejdanu nisu sposobni parketa postaviti. Sadaku od UNDPa čekate.
PU, mačka vam piterina
Koalicija u TK je lakmus papir svim mogućih politički odnosa i procesa pred naredne izbore.

Očigledno da populisti poput Imamovića i sličnih o tome uopšte ne vode računa. Oni su fokusirani na danas, sutra i onako ne postoji. Nikakvog plana, nikakve akcije, nikakvog poteza u kom će biračko tijelo prepoznati vrijednosti koje se izdižu iznad onih koji je ostavila SDA za sobom.

Korupcija, nepotizam, kriminalna svijest je zajednička za sve političke aktere u ovoj zemlji.
Last edited by Škobo Habu on 27/06/2021 19:53, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#67381 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Koalicija Zelenih PDA i ''Crvenih '' NS i SDP je najbolji primjer da nema ideolgije i da ima budala koji 10 Zastupnika znaju prepolovit na 5-2022
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#67382 Re: SDP

Post by costacurta »

dokumentu na 77 stranica biti predstavljeno 30 miliona kapitalnih ulaganja iz budžetskih sredstava Grada Tuzle. Sve je više novih investitora u Gradu Tuzla i onih koji žele doći. Lokalni organi vlasti  su nivoi vlasti koji su najlakše dostupni građanima, a također posjeduju i najveći razvojni potencijal. S toga će se, ističe gradonačelnik Imamović, nastaviti raditi na započetim pravcima razvoja Tuzle, s ciljem poboljšanja uslova života građana ali i pomoći u kreiranju radnih mjesta
:lol:
Kad sam ja rekao da je jedina gora stvar od SDA ništa drugo do SDPove bitange.
Čuj ti njega "sve više investitora"!! Pa đe su jbli ti oni sve.
Govorio si 2016 o dolasku 17 poslovnih subjekata u poslovnoj zoni Kreka sjever a trenutno je jedan objekat završen i dva u izgradnji, a prošlo 5 godina.
Nisi u stanju groblje da urediš pričaš o razvoju.
Nisi u stanju parket da postaviš u Mejdanu godinu dana od poplava a rasipaš se milion8ma i pričom o kapitalnim ulaganjima.
90 dana za uraditi 150m cijevi i puta treba Cestotehniku, pričaš o "pravcu razvoja"!
Ah ček' malo, ti Možda misliš na Cristalico, projekat vrijedan milijardu u centru grada, bivšoj Livnici? Ja evo godinu gledam samo onaj SF bilbord na ulazu u tvornicu.
Il možda misliš na Kineze i jebadu sa blokom 7?
Ah čekaj, sigurno su u pitanju svi oni što su preselili pogone iz Tuzle na Ciljuge u Živinicama. Oni nisu otišli, samo mi njih ne vidimo više u Tz a i milion praznih poslovnih prostora u gradu su ustvari dio tog plana "pomoći u kreiranju radnih mjesta"! :lol:
Boli te kita Jasmine, vole ljudi da im lažeš :thumbup:
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#67383 Re: SDP

Post by belfy »

Leverage wrote: 20/06/2021 23:20 Prije bih se ubio nego da mi takav neko poput tebe pomaže. Ne postoji blato u kojem se ne bih mogao snaći, a kamo li da se ne snađem u nekoj normalnoj državi.

Mislim, kad je nekakav (najblaže rečeno) mediokritet poput tebe uspio preživit' tamo, ne vidim zašto ne bi bilo ko drugi uspio puno više.
propustih ovaj tvoj velikodusni odgovor posto me nisi quotao. ja ti dadoh svoje misljenje, a ti meni svoj izliv zuci. ja se nadam da ces za De, pa da uspijes, ali i ja i ti znamo da ti neces nigdje. jel tako...?
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67384 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

"Veliki SDP BiH kao najveća multietnička partija u oba entiteta kakva je bila prije više od deceniju. Nermine i Željko imate obavezu da ovo uradite prema partiji u kojoj ste napravili karijere, prema novim generacijama u SDP-u i DF-u prema građanima BiH koji vape za normalnom građanskom državom članicom EU i NATO-a. Od ovog poteza zavisi kako će izgledati BiH nakon 2022. godine", dodao je Mijatović uz opasku da je jedino rješenje veliki i moćni SDP, a sve drugo ide u korist desno orijentisanim u sva tri tora.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/mijatov ... /210630159

:lol: :lol:

Kakva jeftina populistička priča. Vrati se Željko, spremio sam ti paštašutu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#67385 Re: SDP

Post by drug_profi »

Vala je Mijatović ovdje fulio loptu.
Kakvo ujedinjenje? Čistka treba! Metla brezova, domestos, govnjive motke!!!
Kakv je razlika između SDP i SDA? Moze li mi neko reci?
Ideologija? Kakva ba ideologija? I jedni i drugi vaze o patriotizmu, nacionalizmu, i grabe budzet.

Ima li iko da se brine za potrebe radnih ljudi, nezaposlenih, penzionera...?
Pa NiP se ponajvise brine za te lijeve stvari, bar deklarativno... sramota!
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67386 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

drug_profi wrote: 01/07/2021 01:18 Vala je Mijatović ovdje fulio loptu.
Kakvo ujedinjenje? Čistka treba! Metla brezova, domestos, govnjive motke!!!
Kakv je razlika između SDP i SDA? Moze li mi neko reci?
Ideologija? Kakva ba ideologija? I jedni i drugi vaze o patriotizmu, nacionalizmu, i grabe budzet.

Ima li iko da se brine za potrebe radnih ljudi, nezaposlenih, penzionera...?
Pa NiP se ponajvise brine za te lijeve stvari, bar deklarativno... sramota!
Kada sam ja vazio da nema razlike u pristupu problematici društva između SDA i SDP-a, osim u ideološkom okviru, ti si me prvi napadao na ovom forumu zajedno sa SDP-ovim ublehašima i karijeristima.

Ono što je najbanalnije u cijelo priči koju prodaje Mijatović, a on dođe kao stranački potparol SDP-a po društvenim mrežama, jeste činjenica da su kadrovi SDP-a, za vlast, spremni Komšiću oprostiti sve grijehe, samo da ojačaju svoje pozicije u namjeri da se dograbe iste.

SDP je toliko očajan, kao stranka, da svom nekadašnjem saborcu i drugu nude ruku da ga izvuku iz govana u koje je sam upao.

Stoka sitnog zuba. Ništa više od toga.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#67387 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ti kad si napadao SDP radi istog bilo je u predizborno vrijeme sto ima sasvim drugu tezinu i cilj.

Ja ih sada kritikujem jer se nadam da ce neko procitati i uhavizati se na vrijeme.
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67388 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

drug_profi wrote: 01/07/2021 08:22 Ti kad si napadao SDP radi istog bilo je u predizborno vrijeme sto ima sasvim drugu tezinu i cilj.

Ja ih sada kritikujem jer se nadam da ce neko procitati i uhavizati se na vrijeme.
Jah, ti si zato vrijeme mudro šutio i čekao svoju priliku. Eto ti je...Uživaj!
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#67389 Re: SDP

Post by Patton44 »

drug_profi wrote: 01/07/2021 08:22 Ti kad si napadao SDP radi istog bilo je u predizborno vrijeme sto ima sasvim drugu tezinu i cilj.

Ja ih sada kritikujem jer se nadam da ce neko procitati i uhavizati se na vrijeme.
:lol: :lol: :lol:
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#67390 Re: SDP

Post by putokaz1 »

onačno se SDP ujedinjuje :bih: ali ne sa DF već s PDA ipak je to njihov najbliži Partner :lol:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#67391 Re: SDP

Post by meridiyan »

Cudna jada od SDP klada :D


User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#67392 Re: SDP

Post by Login77777 »

Ovaj lik je izabrao kontra put @Komija i @Novaka20.
On iz desnice u ljevicu a ova dvojca navedena iz ljevice u desnicu.
A sad neka svako sam odluci koliko su ovi „legitimni“ u desnici a ovaj u ljevici. :thumbup:

Ja nevjerujem ni jednom od tri navedena. :bih:
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#67393 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Denis Zvizdić u SDP to je ko Pjanić u barceloni :sad:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#67394 Re: SDP

Post by meridiyan »

Lesinar i parazit. Bez pausala i ostalih benefita.
Nermin Nikšić, SDP

Nikšić je kao administrativni radnik u Općini Konjic radio još od 1988. godine, ali za taj period ne postoje podaci o njegovim primanjima. Od 2000. godine je radio kao zastupnik u Parlamentu FBiH, a onda je ponovo radio i u Općini Konjic.

Potom je osam godina bio zastupnik u Parlamentu FBiH, a tri godine je bio i premijer FBiH. Četiri godine je opet bio u Parlamentu FBiH, a od 2018. radi u PSBiH.

Do sada je od politike zaradio gotovo 800.000 KM, tačnije 799.534 KM. Običnom čovjeku u BiH treba 67 godina da zaradi taj novac. Nikšiću je to pošlo za rukom za svega 20-ak godina.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#67395 Re: SDP

Post by Login7777 »

"Peđa, Neka i Dino" spasioci BiH.... :-)
Budžetski paraziti.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#67396 Re: SDP

Post by bogoljub »

A ŠTA VELI MULTI -VOJIN?
DA ZVIZDIĆ DA OSTAVKU U KOLEGIJU PS BiH.
Pa da Krišto i Radmanović u "pravom", "multi"-konceptu "povedu" BiH naprijed...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bravo Vojine "multi"kulturni u janjećoj koži!
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#67397 Re: SDP

Post by drug_profi »

"11. jula 1995. godine ovdje su pojedinci iz mog naroda počinili genocid nad nevinim civilima iz mog naroda. Ova rečenica je teška na koji god svjetski jezik da je prevedete. Vječni mir žrtvama, da se nikad nikom ne ponovi"
:thumbup:
User avatar
malakh
Posts: 7112
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#67398 Re: SDP

Post by malakh »

jesu li svjesni ovi iz sdpa, a prije svega vojin mijatović i ekipa, da dini konakoviću i nipu, peđi kojoviću i našoj stranci, guraju prst u oko sa ovim svojim ljubljenjem i maženjem sa željkom komšićem?
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#67399 Re: SDP

Post by Gandra_1 »

malakh wrote: 15/07/2021 15:15 jesu li svjesni ovi iz sdpa, a prije svega vojin mijatović i ekipa, da dini konakoviću i nipu, peđi kojoviću i našoj stranci, guraju prst u oko sa ovim svojim ljubljenjem i maženjem sa željkom komšićem?
Guraju prst u oko i glasacima SDP-a. Zeljko treba da zavrsi svoju politicku karijeru zajedno sa svojom strankom, sa kojom nista konkretno nije napravio.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#67400 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ja, kao ni moje okruzenje, tradicionalno crveno, ne gledamo sa simpatijama koketiranje sa slinom Komšićem i na sastanke sa SDA.
prije ce izgubiti crvene glasove, nego ih dobiti.

CRVENI treba da se bave standardom radnika, seljaka, penzionera... a ne ubleharenjem!
Post Reply