SDP

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#66651 Re: SDP

Post by skafiskafsnjak »

Hank Paldum wrote: 07/04/2021 12:56
skafiskafsnjak wrote: 07/04/2021 12:41
Hank Paldum wrote: 07/04/2021 12:39
Otišao jer sam želio iskoristiti priliku kod novog balkanskog zakona da promijenim sredinu jer je postalo monotono i da za svoj rad zaradim više nego u BiH (koliko god bilo dobro u BiH, male države nemaju šanse protiv jedne Njemačke), iz istog razloga zašto su iz drugih država došli i napravili Njemačku multi-kulti državom, pa nije čitav svijet SDA otjerala.
Mogao sam ostati i u BiH, ja i supruga smo solidno zaradivali, ali želio sam kod novog zakona iskoristiti šansu pa ako se ne svidi mogao sam se uvijek vratiti.
Možda se vratim sutra, možda za 10 godina, možda nikada, možda zavrsim u Australiji. Srećom živimo u vremenu gdje nije niko za svoj dom vezan.
Fino si to ublazio.. Ali otisao si zbog jebene SDA jer su usrali drzavu... Zadnjih 25 godina kradu li kradu, a mladi odlaze vani... Otjeraju te, a ti opet glasas... Samo jer su Bosnjaci i "zastitnici" Islama.. Ne dao mi Allah dragi da sam musliman kao oni.... Pu pu pu.
Ovo je forum, znači možes mi vjerovati ili ne ali ja ne mogu ništa više učiniti da te uvjerim jer ti ne mogu drugačije dokazati.
Ako je SDA jedini razlog koji za tebe može postojati onda objasni zasto je Njemačka puna Turaka, Talijana, Španaca, Grka, Slovenaca Indijaca, Tajlanđana?
Zašto Nijemci putuju u Austriju i Švicarsku na posao?
Zasto su toliki Jugosloveni iz takve divne države odlazili? Jer je postojala mogućnost da se ode u Zapadnu Njemačku raditi. E sad zamisli kako ke danas u doba globalizacije gdje su skoro pa sve države otvorene gdje može svako otići ko želi.
Zašto je tebi nezamislivo da neko ne želi iskoristiti priliku i proba u Njemačkoj pa ako mu se zgadi da se vrati za mjesec?
Jel se Turci, Talijani i ostali zalazu za stranke u svojim drzavama?
Turci u Minhenu nisu, to ti garantujem :lol:

90% ljudi ode zbog sranja u svojoj drzavi... Sto nema za hljeba ili sto ne moze zaraditi koliko zasluzuje.

Supljiraj nekome drugom
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#66652 Re: SDP

Post by Better Man »

Hank Paldum wrote: 07/04/2021 12:56
skafiskafsnjak wrote: 07/04/2021 12:41
Hank Paldum wrote: 07/04/2021 12:39
Otišao jer sam želio iskoristiti priliku kod novog balkanskog zakona da promijenim sredinu jer je postalo monotono i da za svoj rad zaradim više nego u BiH (koliko god bilo dobro u BiH, male države nemaju šanse protiv jedne Njemačke), iz istog razloga zašto su iz drugih država došli i napravili Njemačku multi-kulti državom, pa nije čitav svijet SDA otjerala.
Mogao sam ostati i u BiH, ja i supruga smo solidno zaradivali, ali želio sam kod novog zakona iskoristiti šansu pa ako se ne svidi mogao sam se uvijek vratiti.
Možda se vratim sutra, možda za 10 godina, možda nikada, možda zavrsim u Australiji. Srećom živimo u vremenu gdje nije niko za svoj dom vezan.
Fino si to ublazio.. Ali otisao si zbog jebene SDA jer su usrali drzavu... Zadnjih 25 godina kradu li kradu, a mladi odlaze vani... Otjeraju te, a ti opet glasas... Samo jer su Bosnjaci i "zastitnici" Islama.. Ne dao mi Allah dragi da sam musliman kao oni.... Pu pu pu.
Ovo je forum, znači možes mi vjerovati ili ne ali ja ne mogu ništa više učiniti da te uvjerim jer ti ne mogu drugačije dokazati.
Ako je SDA jedini razlog koji za tebe može postojati onda objasni zasto je Njemačka puna Turaka, Talijana, Španaca, Grka, Slovenaca Indijaca, Tajlanđana?
Zašto Nijemci putuju u Austriju i Švicarsku na posao?
Zasto su toliki Jugosloveni iz takve divne države odlazili? Jer je postojala mogućnost da se ode u Zapadnu Njemačku raditi. E sad zamisli kako ke danas u doba globalizacije gdje su skoro pa sve države otvorene gdje može svako otići ko želi.
Zašto je tebi nezamislivo da neko ne želi iskoristiti priliku i proba u Njemačkoj pa ako mu se zgadi da se vrati za mjesec?
Jedno je iz uređenog sistema otići negdje gdje ti se pruži prilika za boljom zaradom, a jedno je iz neuređenog i kriminalnog sistema kakav je u BiH otići vani ne samo za boljom zaradom, već cjelokupnim životom uopće. moji prijatelji otišli sa djecom odavde u Austriju. Oboje na rukovodećim pozicijama bili i dobro zarađivali, ali su ipak otišli u Austriju, jer su željeli da im djeca odrastaju i školuju se u normalnoj zemlji, gdje nema priča o nacionalnoj ugroženosti, ratu i sličnim stvarima. Moja sestra kad god dođe ovdje, prvo što konstatira je to da se ništa nije promjenilo, da se idalje ljudi bave istim glupostima i biraju kriminalce i nacionaliste na vlast, da je kultura ponašanja u saobraćaju nikakva itd. Ona se nikad ne bi mogla vratiti da živi ovamo, a otišla je vani prije rata.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66653 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Danas ce Almedin Miladin ponovo izabrat Skaku za Grafonacelnika
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#66654 Re: SDP

Post by joint union »

Hank Paldum wrote: 07/04/2021 10:53
joint union wrote: 06/04/2021 20:54 Al' koliki je strah od grada i kolika je mržnja prema gradu i gradskom, to je nevjerovatno. Pogotovo ovih popapucenih opanaka svih vjera. Bilo kojem gradu, bilo čemu urbanom. Pa izmisljaju nazive, pa im je pogrdno "gradska", pogrdno "fina". Cuj "Sarajlijice"? Papcic. Tačno možeš zamisliti cupavo stvorenje iz neke pećine, četnika iz Copicevih romana ili isilovca iz Sirije, isti qrac, isti mentalni sklop.
Ovo vezano za grad aosolutno nije tačno ali si naravno toga svjestan jer valja ispinovati nešto do bola da bi kraj sve svoje nemoći bili bar moralni pobjednici.
Kao prvo niko ne mrzi građane ili grad. To što FGR sadrži u sebi "grad" je ista logika kao kada bih npr. ja tebi napisao da mrziš sve Hrvate jer mrziš HDZ pošto H u HDZu stoji za "Hrvatska".
Radi se znači o određenom mentalitetu jedne grupe u tom gradu kao što isto na selu imaju vrijedne ljude, neiskvarene, dobre domaćine ali postoji i druga grupa ljudi sa sela sa negativnim osobinama.

Dokaz tome je 1% sa Popisa, tih 1% se odnosi na čitavoj teritoriji BiH značo nemoguće je da svi građani Sarajeva i drugih gradova čine samo 1%, po tvojoj priči procenti bi onda trebali biti veći. Ima dosta Sarajlija, Tuzlaka, Zeničana, građana, koji se ograđuju od FGR.
Isto tako, osobe poput Skake i Bakira su Sarajlije, gradska djeca a nisu FGR.
To znači da ovo što si napisao nije tačno ali valja se nečega čvrsto držati jer je ta ideologija osim u slabo posjećenim birtijama u strogim centrima gradova svugdje doživjela krah.
Naravno da mrziš grad, to "prsti" iz tebe. Grad Sarajevo izgleda posebno, inače ne bi koristio taj neki izraz koji koristiš. Očito su u pitanju neki kompleksi kada se zarko željelo uci u raju, no zbog zlobe, zavisti i sebičnosti, nije se moglo, raja ne prima svašta, pa je ostala mržnja. Da se razumijemo, nemoj misliti da se ovo odnosi isključivo na tebe, i Karadžić je recimo ovakav. Samo je imao silu, pa postao konkretniji, dok je ti, na tvoju žalost, a na našu sreću, nikad nećeš imati. Dok ti dodješ na stepen evolucije da skontas da papaka a bogami i te kakve gospode ima i u gradu i u selu, proći će ti život. Spominješ Zahiragica kao idola, mogu samo zamisliti kako bi se ti razočarao kada bi pred njim koristio taj papanski izraz za Sarajlije koji koristiš. Baketu ne bi smetalo, ako bi donio dovoljno deviza iz Njemačke.
To za 1%, toliko ljudi se izjasnilo kao "FGR" na popisu? Nisam upratio.
Aufiderzen!
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#66655 Re: SDP

Post by malakh »

skeptican sam po pitanju izbora benjamine londrc za gradonacelnicu. samo da ostane upisano, jer je zahiragic jucer na n1 najavio da bi i sda mogla imati kandidata.

scenarij kojeg prognoziram je nedostatak kvoruma, da bi dobili na vremenu.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#66656 Re: SDP

Post by izvrsni direktor »

A niko nije ocekivao da ce sda uciniti sve da jos jednom zajebe imenovanje gradonacelnika?
Nije im bilo mrsko bogicevica izbacit, a da im bude sad..
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#66657 Re: SDP

Post by detroit-mercy »

Hank Paldum wrote: 07/04/2021 12:56
skafiskafsnjak wrote: 07/04/2021 12:41
Hank Paldum wrote: 07/04/2021 12:39
Otišao jer sam želio iskoristiti priliku kod novog balkanskog zakona da promijenim sredinu jer je postalo monotono i da za svoj rad zaradim više nego u BiH (koliko god bilo dobro u BiH, male države nemaju šanse protiv jedne Njemačke), iz istog razloga zašto su iz drugih država došli i napravili Njemačku multi-kulti državom, pa nije čitav svijet SDA otjerala.
Mogao sam ostati i u BiH, ja i supruga smo solidno zaradivali, ali želio sam kod novog zakona iskoristiti šansu pa ako se ne svidi mogao sam se uvijek vratiti.
Možda se vratim sutra, možda za 10 godina, možda nikada, možda zavrsim u Australiji. Srećom živimo u vremenu gdje nije niko za svoj dom vezan.
Fino si to ublazio.. Ali otisao si zbog jebene SDA jer su usrali drzavu... Zadnjih 25 godina kradu li kradu, a mladi odlaze vani... Otjeraju te, a ti opet glasas... Samo jer su Bosnjaci i "zastitnici" Islama.. Ne dao mi Allah dragi da sam musliman kao oni.... Pu pu pu.
Ovo je forum, znači možes mi vjerovati ili ne ali ja ne mogu ništa više učiniti da te uvjerim jer ti ne mogu drugačije dokazati.
Ako je SDA jedini razlog koji za tebe može postojati onda objasni zasto je Njemačka puna Turaka, Talijana, Španaca, Grka, Slovenaca Indijaca, Tajlanđana?
Zašto Nijemci putuju u Austriju i Švicarsku na posao?
Zasto su toliki Jugosloveni iz takve divne države odlazili? Jer je postojala mogućnost da se ode u Zapadnu Njemačku raditi. E sad zamisli kako ke danas u doba globalizacije gdje su skoro pa sve države otvorene gdje može svako otići ko želi.
Zašto je tebi nezamislivo da neko ne želi iskoristiti priliku i proba u Njemačkoj pa ako mu se zgadi da se vrati za mjesec?
Pa sto se ne vratis u rahatluk koji vode samo takvi mozgovi i upravljaci :mrgreen: cudi me da ih dosad nije Amerika ili Engleska ukrala koliko su dobri :mrgreen:.
Eki, otiso nako :skoljka:
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#66658 Re: SDP

Post by Anquilla »

malakh wrote: 07/04/2021 17:16 skeptican sam po pitanju izbora benjamine londrc za gradonacelnicu. samo da ostane upisano, jer je zahiragic jucer na n1 najavio da bi i sda mogla imati kandidata.

scenarij kojeg prognoziram je nedostatak kvoruma, da bi dobili na vremenu.
Koliko je vijećnika potrebno za kvorum?
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#66659 Re: SDP

Post by Styling »

Anquilla wrote: 07/04/2021 17:28
malakh wrote: 07/04/2021 17:16 skeptican sam po pitanju izbora benjamine londrc za gradonacelnicu. samo da ostane upisano, jer je zahiragic jucer na n1 najavio da bi i sda mogla imati kandidata.

scenarij kojeg prognoziram je nedostatak kvoruma, da bi dobili na vremenu.
Koliko je vijećnika potrebno za kvorum?
15
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#66660 Re: SDP

Post by al-em »

Zar nije 20?

Sutra sda izlazi sa svojim kandidatom vjerovatno, vidjećemo hoće li korora opet sjebati svoju stranku.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#66661 Re: SDP

Post by Styling »

al-em wrote: 07/04/2021 18:58 Zar nije 20?

Sutra sda izlazi sa svojim kandidatom vjerovatno, vidjećemo hoće li korora opet sjebati svoju stranku.
Da u pravu si, treba po 5 zastupnika iz svake opstine. Ja otisla na prostu vecinu. :-)
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#66662 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Izbor gradonačelnika/ce se vrši na tzv. konstituirajućoj sjednici.
Konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća ima kvorum za rad i odlučivanje ako je prisutno najmanje dvije trećine gradskih vijećnika, tako da je u toj većini zastupljeno:
najmanje po dvije trećine od ukupnog minimalnog broja gradskih vijećnika iz reda svakog konstitutivnog naroda pojedinačno u Gradskom vijeću; najmanje pola od ukupnog minimalnog broja gradskih 3 vijećnika iz reda ostalih, te najmanje dvije trećine od ukupnog broja gradskih vijećnika delegiranih iz općinskog vijeća svake od općina koje čine Grad Sarajevo
Prosta većina je dovoljna za kvorum redovnih sjednica gradskog vijeća.
User avatar
geralt
Posts: 5183
Joined: 14/09/2017 12:45

#66663 Re: SDP

Post by geralt »

MarlboroGold wrote: 07/04/2021 07:36
Hank Paldum wrote: 06/04/2021 17:05 Vidim snaga tzv. ljevičara je i dalje srednji prst na slikama, GIFovi i memovi dok drugi pokazuju srednji prst gdje treba, na biračkom mjestu. Bar po tom pitanju treba rahat biti da će vam ikada muda narasti.
Nego de ti odaberi šta ste vi drugi. Ponudio sam na prethodnoj stranici:
Fina ruralna raja
Fina seljacka raja
Fina brdzanska raja
Fina zelena raja

U tvom slučaju možda i fina izbjeglička raja, a možda i fina dezerterska raja (bilo je i takve koja je sad u vrhu SDA). Odaberi nešto jebemu :mrgreen:
Predlazem RRR, Ruzna Ruralna Raja.

@Hank Paldum, jesi li i ti ovako kad si prvi put vidio pokretne stepenice? Slobodno priznaj, forum je anoniman.

User avatar
tovarish
Posts: 3506
Joined: 26/05/2008 23:57

#66664 Re: SDP

Post by tovarish »

Bolje RMR ili ružna malograđanska raja.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#66665 Re: SDP

Post by Better Man »

Hank Paldum wrote: 07/04/2021 12:25
skafiskafsnjak wrote: 07/04/2021 11:32
Hank Paldum wrote: 07/04/2021 11:30
Naravno, ne možes pobiti tu činjenicu pa stavi na kraju istine smajli, pa onda nešto o podrumima i trezorima što uopšte ne utiče na to je li neko gradsko dijete ili nije jer se ne uklapa priču da kritičari FGRa imaju odbojnost prema gradu i građanima.
Hvala na potvrdi.
Meni ti nisi jasan sekunde. Odakle tolika zar da branis porodicu Izmetbegovic i zelene? I ne zivis u BiH.... Ima veze... Jesi ratni profiter ili nisi... Kako nema veze
Otišao prije nepunih 6 godina, ratni profiter nisam.
Naravno da ti nisam jasan kada je kod stranaka poput SDP ili Njihove Stranke normalno da glasaš jer si samo simpatizer i nemaš nikakve koristi ali je kod SDA tebi to nezamislivo da se nema nikakve koristi a ipak se glasa. Ja glasam isključivo radi ideologije te stranke
Ne moraš mi vjerovati ali ću ti onda i dalje ostati nejasan i uvijek ćes se pitati kako to da na forumu niko ne glasa za SDA a oni i dalje dobijaju glasove.
I ja nisam isključivo za SDA samo sam protiv toga da su alternativa Njihova Stranka, meni je OK da svaka bošnjačka stranka vlada bio to NiP, SDA, SBB ili Hadžikadićeva stranka.
Sve dok Njihova Stranka ima bilo kakvu šansu da napreduje ja ću navijati za drugu stranu ako je bošnjačka.
Ideologija SDA je kriminal, pljačka, zapošljavanje rodbine i pdobnih pravljenje vjerske države. E ako zbog toga glasaš za njih, onda si stvarno jadan i jasno si nam dao do znanja da podržavaš kriminal i korupciju i sve ostalo što ide uz to.
Last edited by Better Man on 08/04/2021 08:43, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66666 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Kako stvari stoje Skaka ce pomest Jevrejku za Gradobacelnika
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#66667 Re: SDP

Post by meridiyan »

putokaz1 wrote: 07/04/2021 20:53 Kako stvari stoje Skaka ce pomest Jevrejku za Gradobacelnika
Tanko ovo.
Ko je najslabija karika?

Image
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66668 Re: SDP

Post by putokaz1 »

meridiyan wrote: 07/04/2021 21:06
putokaz1 wrote: 07/04/2021 20:53 Kako stvari stoje Skaka ce pomest Jevrejku za Gradobacelnika
Tanko ovo.
Ko je najslabija karika?

Image
16-14 za Skaku sutra e to bi bilo Senzaciono
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#66669 Re: SDP

Post by thekupus »

putokaz1 wrote: 07/04/2021 20:53 Kako stvari stoje Skaka ce pomest Jevrejku za Gradobacelnika
Pa kako će pomest ako ne može gradonačelnik biti bošnjak?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#66670 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Ma pusti lika, fulio bi prognozu predsjedničkih izbora u Bjelorusiji.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66671 Re: SDP

Post by putokaz1 »

thekupus wrote: 07/04/2021 21:29
putokaz1 wrote: 07/04/2021 20:53 Kako stvari stoje Skaka ce pomest Jevrejku za Gradobacelnika
Pa kako će pomest ako ne može gradonačelnik biti bošnjak?
Pa dobro kandidarat ce SDA Srdju,tj Srpskog Skaku
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66672 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Najslabija jarika je ko i 16 Almedin Miladinovic izdo tad izdat ce i sad
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66673 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Chmoljo wrote: 07/04/2021 21:34 Ma pusti lika, fulio bi prognozu predsjedničkih izbora u Bjelorusiji.
U Bjelorusiji ce pobjedit Putin
ferid 21
Posts: 6
Joined: 29/12/2020 12:24

#66674 Re: SDP

Post by ferid 21 »

putokaz1 wrote: 07/04/2021 21:22
meridiyan wrote: 07/04/2021 21:06
putokaz1 wrote: 07/04/2021 20:53 Kako stvari stoje Skaka ce pomest Jevrejku za Gradobacelnika
Tanko ovo.
Ko je najslabija karika?

Image
16-14 za Skaku sutra e to bi bilo Senzaciono
16+14=28
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#66675 Re: SDP

Post by Styling »

putokaz1 wrote: 07/04/2021 21:22
meridiyan wrote: 07/04/2021 21:06
putokaz1 wrote: 07/04/2021 20:53 Kako stvari stoje Skaka ce pomest Jevrejku za Gradobacelnika
Tanko ovo.
Ko je najslabija karika?

Image
16-14 za Skaku sutra e to bi bilo Senzaciono
Nema 30 vijecnika i glasanje je javno.
Post Reply