SDP, pametna strategija?

User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#26 Re: SDP, pametna strategija?

Post by plain vanilla »

napokon tema o SDP-u :D
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#27 Re: SDP, pametna strategija?

Post by AliceInChains »

Ovo sam napisao na drugoj temi, zato sto ovu nisam vidio. Al' ovom komentaru je mjesto ovdje, pa cu ga zato kopirati. Samo da jos naglasim: Nije mi namjera hajka na SDP i koaliciju, al' ovo meni licno smeta(a i smetalo mi je u slucaju sa Ganicem :!: -tu sam stvarno sretan bio, da je Lepi postao aktivan, jer bi Ganic danas truhn'o u u nekoj Srpskoj celiji, cekajuci na "pravdu"):
Necu da idem na ruku dusmanima, ali ME JAKO PUNO GADI OVA PASIVNOST SDP-a i SDA-a u slucaju DRZAVNIH BRANITELJA POPUT DIVJAKA i GANICA :!: :!: :!: :!: :!:

Ako sad pocnete braniti ovu hinjsku pasivnost, onda vise necete barem od mene imati podrsku. Izgovor poput: "Ja, ne trebamo se loziti na proslost i blablabla" ne piju vodu.

Ovdje Srbija pokusava da izmjeni teze i relaxira historijske dogadaje na Balkanu u svoju korist.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#28 Re: SDP, pametna strategija?

Post by plain vanilla »

sta tacno podrazumijevas pod "pasivnosti"?
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#29 Re: SDP, pametna strategija?

Post by AliceInChains »

plain vanilla wrote:sta tacno podrazumijevas pod "pasivnosti"?

Pa kad najjaca POLITICKA BHstranka/politicki BLOK u BIH izostavi javnu reakciju na ovaj poprilicno POLITICKI dogadaj, onda je to za mene ipak pasivno.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#30 Re: SDP, pametna strategija?

Post by plain vanilla »

AliceInChains wrote:
plain vanilla wrote:sta tacno podrazumijevas pod "pasivnosti"?

Pa kad najjaca POLITICKA BHstranka/politicki BLOK u BIH izostavi javnu reakciju na ovaj poprilicno POLITICKI dogadaj, onda je to za mene ipak pasivno.
oglasili su se odmah i oni, ima i na temi o Divjaku..neko je postavio sve reakcije

ne kazem da ne treba poduzeti vise, ali ne mozes reci da je izostala reakcija
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#31 Re: SDP, pametna strategija?

Post by plain vanilla »

Hapšenje Jovana Divjaka je udar na državu Bosnu i Hercegovinu

SDP BiH najoštrije osuđuje ponovnu političku, policijsku i obavještajnu provokaciju Bosne i Hercegovine od strane Srbije na osnovu čije potjernice je u Austriji uhapšen Jovan Divjak, general Armije RBiH. Nakon hapšenja i pritvaranja Ilije Jurišića i Ejupa Ganića, sinoćnje hapšenje Jovana Divjaka samo pokazuje i dokazuje da susjedna Srbija ne prihvata vladavinu prava i diplomatsko rješavanje sporova koji postoje između dvije zemlje.

Nastavak progona svih Bosanaca i Hercegovaca, i Srba, i Hrvata i Bošnjaka koji su branili BiH od agresije pokazuje da je režim u Beogradu promijenio retoriku u nekim političkim pitanjima, ali da je politika prema BiH konstanta svih vladajućih koalicija u Srbiji.

Ovo hapšenje je ujedno udar na državu Bosnu i Hercegovinu i na svakog čovjeka koji živi u njoj. Krajnje je vrijeme da državni organi i institucije BiH stanu u odbranu svojih građana i primjene princip reciprociteta koji je legitiman čin u odnosima dvije države.

S obzirom da po međunarodnim pravnim normama general Divjak mora biti saslušan od strane austrijskog suda u roku od 48 sati od momenta kada je priveden, državni organi BiH moraju pod hitno osigurati adekvatnu pravnu pomoć advokata iz Austrije, te osigurati svu potrebnu dokumentaciju koja postoji, a koja nepobitno potvrđuje da su dokazuje da su navodi srbijanskog pravosuđa u potpunosti neosnovani.
(sdp)
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#32 Re: SDP, pametna strategija?

Post by AliceInChains »

plain vanilla wrote:
AliceInChains wrote:
plain vanilla wrote:sta tacno podrazumijevas pod "pasivnosti"?

Pa kad najjaca POLITICKA BHstranka/politicki BLOK u BIH izostavi javnu reakciju na ovaj poprilicno POLITICKI dogadaj, onda je to za mene ipak pasivno.
oglasili su se odmah i oni, ima i na temi o Divjaku..neko je postavio sve reakcije

ne kazem da ne treba poduzeti vise, ali ne mozes reci da je izostala reakcija
Ako je to tako, onda se odmah izvinjavam :!: Nisam ovaj vikend imao priliku, da se potpuno politicki APDEJTUJEM :mrgreen: .

Hvala ti. :bih:
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#33 Re: SDP, pametna strategija?

Post by AliceInChains »

Naravno se i izvinjavam SDP-u i koaliciji :!: :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#34 Re: SDP, pametna strategija?

Post by plain vanilla »

AliceInChains wrote:Naravno se i izvinjavam SDP-u i koaliciji :!: :mrgreen:
nemoj se izvinjavati koaliciji, samo pola koalicije se oglasilo, koliko sam ja upratila
nijedna hrvatska stranka se nije oglasavala (ni legitimna ni nelegitmna) :oops:

mozda grijesim, ali ja priopcenje za javnost vidjela nisam
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#35 Re: SDP, pametna strategija?

Post by AliceInChains »

plain vanilla wrote:
AliceInChains wrote:Naravno se i izvinjavam SDP-u i koaliciji :!: :mrgreen:
nemoj se izvinjavati koaliciji, samo pola koalicije se oglasilo, koliko sam ja upratila
nijedna hrvatska stranka se nije oglasavala (ni legitimna ni nelegitmna) :oops:

mozda grijesim, ali ja priopcenje za javnost vidjela nisam
Ma dobro, ne trosimo puno rijeci o ljudskoj bijedi :mrgreen: . Najvazniji mi je stav crvenih i oni me, hvala bogu, nisu razocarali.
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#36 Re: SDP, pametna strategija?

Post by Nass »

plain vanilla wrote:Hapšenje Jovana Divjaka je udar na državu Bosnu i Hercegovinu

SDP BiH najoštrije osuđuje ponovnu političku, policijsku i obavještajnu provokaciju Bosne i Hercegovine od strane Srbije na osnovu čije potjernice je u Austriji uhapšen Jovan Divjak, general Armije RBiH. Nakon hapšenja i pritvaranja Ilije Jurišića i Ejupa Ganića, sinoćnje hapšenje Jovana Divjaka samo pokazuje i dokazuje da susjedna Srbija ne prihvata vladavinu prava i diplomatsko rješavanje sporova koji postoje između dvije zemlje.

Nastavak progona svih Bosanaca i Hercegovaca, i Srba, i Hrvata i Bošnjaka koji su branili BiH od agresije pokazuje da je režim u Beogradu promijenio retoriku u nekim političkim pitanjima, ali da je politika prema BiH konstanta svih vladajućih koalicija u Srbiji.

Ovo hapšenje je ujedno udar na državu Bosnu i Hercegovinu i na svakog čovjeka koji živi u njoj. Krajnje je vrijeme da državni organi i institucije BiH stanu u odbranu svojih građana i primjene princip reciprociteta koji je legitiman čin u odnosima dvije države.

S obzirom da po međunarodnim pravnim normama general Divjak mora biti saslušan od strane austrijskog suda u roku od 48 sati od momenta kada je priveden, državni organi BiH moraju pod hitno osigurati adekvatnu pravnu pomoć advokata iz Austrije, te osigurati svu potrebnu dokumentaciju koja postoji, a koja nepobitno potvrđuje da su dokazuje da su navodi srbijanskog pravosuđa u potpunosti neosnovani.
(sdp)
Upravo tako :thumbup:

Problem i jeste sto nam se Srbija neprestalno mijesa u nasa pitanja i vrsi pritisak na nasu drzavu i drzavnost, a izgleda sve vise i drugi susjed koristi priliku za neke svoje interese.
Atatürk
Posts: 9
Joined: 06/03/2011 18:54
Location: Sarajevo, TURSKA

#37 Re: Nakon što je govorio"protiv" SDP-a, Jovan Divjak uhapšen u

Post by Atatürk »

rimac wrote:Vjerojatno nije direktno povezano, tj. nije Lagumdžija sredio Divjakovo hapšenje u Beču, ali je jako zanimljivo da se i Divjak pridružio onima koji su razočarni u Lagumdžiju i njegovu kratkoročnu politiku. Poseban to teret nosi što dolazi o čovjeka koji jest liberal, demokrat... Lagumdžiji bi to trebao biti signal: kad se toliki lijevo orjentirani građani okreću protiv njega, vrijemu mu je da se povuče. SDP bez Lagumdžija bila bi uvijek stranka za koju bih glasao na izborima.
Lagumdzija je olicenje diktatora. On potice iz iste skole ko i Dodik sto se tice tih stvari.
Atatürk
Posts: 9
Joined: 06/03/2011 18:54
Location: Sarajevo, TURSKA

#38 Re: SDP, pametna strategija?

Post by Atatürk »

AliceInChains wrote:
plain vanilla wrote:
AliceInChains wrote:Naravno se i izvinjavam SDP-u i koaliciji :!: :mrgreen:
nemoj se izvinjavati koaliciji, samo pola koalicije se oglasilo, koliko sam ja upratila
nijedna hrvatska stranka se nije oglasavala (ni legitimna ni nelegitmna) :oops:

mozda grijesim, ali ja priopcenje za javnost vidjela nisam
Ma dobro, ne trosimo puno rijeci o ljudskoj bijedi :mrgreen: . Najvazniji mi je stav crvenih i oni me, hvala bogu, nisu razocarali.
Nisu te razocarali "crveni"?
Ne znam sta si u njima vidio.
Nikad ih nisam simpatisao, a sada pogotovo, kada su usli u koaliciju sa SDA, a zele se kao boriti protiv korupcije.
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#39 Re: SDP, pametna strategija?

Post by BiH-x »

^^Kladim se u litar krvi da je ovo neki Herceg Srbin
Atatürk
Posts: 9
Joined: 06/03/2011 18:54
Location: Sarajevo, TURSKA

#40 Re: SDP, pametna strategija?

Post by Atatürk »

BiH-x wrote:^^Kladim se u litar krvi da je ovo neki Herceg Srbin
Mislis na mene? :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#41 Re: SDP, pametna strategija?

Post by plain vanilla »

BiH-x wrote:^^Kladim se u litar krvi da je ovo neki Herceg Srbin
Nek olaksa dusu :D
Atatürk
Posts: 9
Joined: 06/03/2011 18:54
Location: Sarajevo, TURSKA

#42 Re: SDP, pametna strategija?

Post by Atatürk »

S obzirom da neko misli da sam neki srbin ili 'rvat, s ponosom tvrdim da sam Bosnjak. :)

Molim Vas da me vise ne vrijedjate tvrdeci da sam srbin ili 'rvat.

Hvala lijepo, selam svima. :)
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#43 Re: SDP, pametna strategija?

Post by detroit-mercy »

plain vanilla wrote:
BiH-x wrote:^^Kladim se u litar krvi da je ovo neki Herceg Srbin
Nek olaksa dusu :D
Da sega bude jos veca, jaro metno Tursku dvobojnicu :mrgreen: Ko veli da obucem maskirnu da me ne prepoznaju :mrgreen:
Jadni su ovi HercegSrbi kada su na ovakve spali da ih zastupaju po forumima :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#44 Re: SDP, pametna strategija?

Post by detroit-mercy »

Atatürk wrote:S obzirom da neko misli da sam neki srbin ili 'rvat, s ponosom tvrdim da sam Bosnjak. :)

Molim Vas da me vise ne vrijedjate tvrdeci da sam srbin ili 'rvat.

Hvala lijepo, selam svima. :)

Selam i tebi ErcegSrbine, to se ti maksuzile registrovo da provazis koju o partiji :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#45 Re: SDP, pametna strategija?

Post by plain vanilla »

Atatürk wrote:S obzirom da neko misli da sam neki srbin ili 'rvat, s ponosom tvrdim da sam Bosnjak. :)

Molim Vas da me vise ne vrijedjate tvrdeci da sam srbin ili 'rvat.

Hvala lijepo, selam svima. :)
:lol: :lol: :lol:
Atatürk
Posts: 9
Joined: 06/03/2011 18:54
Location: Sarajevo, TURSKA

#46 Re: SDP, pametna strategija?

Post by Atatürk »

detroit-mercy wrote:
plain vanilla wrote:
BiH-x wrote:^^Kladim se u litar krvi da je ovo neki Herceg Srbin
Nek olaksa dusu :D
Da sega bude jos veca, jaro metno Tursku dvobojnicu :mrgreen: Ko veli da obucem maskirnu da me ne prepoznaju :mrgreen:
Jadni su ovi HercegSrbi kada su na ovakve spali da ih zastupaju po forumima :mrgreen:

Naravno da cu staviti zastavu Turske. To su moja braca muslimani, i meni vrlo draga.
Bosnjaci i Turci su u sustini jedan narod. Niko ne bi bio sretniji od mene da opet jednog dana zivimo u istoj drzavi.

SDP ne volim, prije svega jer su kjafiri. To vam znaci "nevjernici", za one koji to ne znaju, s obzirom da smatram da ste i vi nevjernici, ili barem velika vecina od vas. :)
Tako je to u BiH danas, vecina samo ima muslimanska imena, a redovno konzumiraju alkohol, a neki jednu i krmetinu, i to jos ne srameci se pri tome.

Nadam se da sam vam objasnio neke stvari u vezi mene, i da ubuduce mozemo diskutovati povodom konkretnijih stvari. :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#47 Re: SDP, pametna strategija?

Post by plain vanilla »

Atatürk wrote:
Naravno da cu staviti zastavu Turske. To su moja braca muslimani, i meni vrlo draga.
Bosnjaci i Turci su u sustini jedan narod. Niko ne bi bio sretniji od mene da opet jednog dana zivimo u istoj drzavi.

SDP ne volim, prije svega jer su kjafiri. To vam znaci "nevjernici", za one koji to ne znaju, s obzirom da smatram da ste i vi nevjernici, ili barem velika vecina od vas. :)
Tako je to u BiH danas, vecina samo ima muslimanska imena, a redovno konzumiraju alkohol, a neki jednu i krmetinu, i to jos ne srameci se pri tome.

Nadam se da sam vam objasnio neke stvari u vezi mene, i da ubuduce mozemo diskutovati povodom konkretnijih stvari. :)
:lol: :lol: :lol:
e neka te vala bas, de da diskutujemo, nadajmo se da te nece banovati zbog kloniranja

a koga bgt volis, ko ti onako nije kjafir?
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#48 Re: SDP, pametna strategija?

Post by 5 0 5 »

Atatürk wrote:S obzirom da neko misli da sam neki srbin ili 'rvat, s ponosom tvrdim da sam Bosnjak. :)

Molim Vas da me vise ne vrijedjate tvrdeci da sam srbin ili 'rvat.

Hvala lijepo, selam svima. :)

100% Binasr
Atatürk
Posts: 9
Joined: 06/03/2011 18:54
Location: Sarajevo, TURSKA

#49 Re: SDP, pametna strategija?

Post by Atatürk »

plain vanilla wrote:
Atatürk wrote:
Naravno da cu staviti zastavu Turske. To su moja braca muslimani, i meni vrlo draga.
Bosnjaci i Turci su u sustini jedan narod. Niko ne bi bio sretniji od mene da opet jednog dana zivimo u istoj drzavi.

SDP ne volim, prije svega jer su kjafiri. To vam znaci "nevjernici", za one koji to ne znaju, s obzirom da smatram da ste i vi nevjernici, ili barem velika vecina od vas. :)
Tako je to u BiH danas, vecina samo ima muslimanska imena, a redovno konzumiraju alkohol, a neki jednu i krmetinu, i to jos ne srameci se pri tome.

Nadam se da sam vam objasnio neke stvari u vezi mene, i da ubuduce mozemo diskutovati povodom konkretnijih stvari. :)
:lol: :lol: :lol:
e neka te vala bas, de da diskutujemo, nadajmo se da te nece banovati zbog kloniranja

a koga bgt volis, ko ti onako nije kjafir?
Nemam drugi nalog, tek sam se sada registrovao. Imao sam nalog na "forumkrstarica", ali su me banovali jer sam vrijedjao onog bradonjicu patrijarha pavla, svetog savu itd. :)
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#50 Re: SDP, pametna strategija?

Post by hercegovac_pravi »

Atatürk wrote:
detroit-mercy wrote:
plain vanilla wrote:
Nek olaksa dusu :D
Da sega bude jos veca, jaro metno Tursku dvobojnicu :mrgreen: Ko veli da obucem maskirnu da me ne prepoznaju :mrgreen:
Jadni su ovi HercegSrbi kada su na ovakve spali da ih zastupaju po forumima :mrgreen:

Naravno da cu staviti zastavu Turske. To su moja braca muslimani, i meni vrlo draga.
Bosnjaci i Turci su u sustini jedan narod. Niko ne bi bio sretniji od mene da opet jednog dana zivimo u istoj drzavi.

SDP ne volim, prije svega jer su kjafiri. To vam znaci "nevjernici", za one koji to ne znaju, s obzirom da smatram da ste i vi nevjernici, ili barem velika vecina od vas. :)
Tako je to u BiH danas, vecina samo ima muslimanska imena, a redovno konzumiraju alkohol, a neki jednu i krmetinu, i to jos ne srameci se pri tome.

Nadam se da sam vam objasnio neke stvari u vezi mene, i da ubuduce mozemo diskutovati povodom konkretnijih stvari. :)
:lol: :lol: :lol: :lol:

uh umalo zaboravi...selam i tebi do sljedećeg kloniranja...i maksum selam ponesi gospoji "Obrezanović".. :zoka:
Locked