SDP na državnom nivou

Post Reply

Šta da SDP uradi na državom nivou ukoliko SNSD i HDZ budu neizbježni?

Neka SDP uđe u vlast pod uslovom da se vlada napravi od nestranačkih eksperata
36
24%
Neka SDP ostane u opoziciji na državnom nivou
34
22%
Neka SDP uđe u tu vlast i spašava šta može
58
38%
Neka SDP onemogući stvaranje vlasti sve do zadovoljenja svojih zahtijeva
24
16%
 
Total votes: 152

User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#976 Re: SDP na državnom nivou

Post by sabina1 »

Banja Luka wrote:Zagore, hajde ti nama objasni sta je rjesenje? Da SDP ne udje u vlast? Boli tebe neka stvar i za Dodikom i zlocincima i cetnicima i genocidom i krivcima i zrtvama. Tebe moj Zagore boli sto ce SDP na vlast. Kad SDP pregovara sa SDA tebi ne valja SDA, kad pregovara sa SBB tebi ne valja SBB, a ostali su u redu, kad pregovara sa HDZ tei ne valja HDZ, ostali su u redu. Kad pregovara sa SNSD-om tebi ne valja HDZ. Medjutim kad ostali pregovaraju, tebi to ne smeta. To navodi samo na jedno, tvoji kompleksi u pogledu SDP-a su ogromni i stvarno bih ti preporucio da pokusas sa nekom terapijom koja bi trajala bar naredne 4 godine. Stalno ponavljas jedno te isto kao papagaj. Ima covjece ustanova za takve, ovo ti pisem sa najboljim namjerama, bez zelje da te povrijedim. Sto prije shvatis svoje dusevno stanje, bice ti lakse. To vazi i za Mirnesa i za Harisa.

Nisam Zagor ali ću biti bezobrazna pa replicirati.
Svi su oni ideološki dijametralno suprotni od SDP-a.
Pošto očito nemaju koalicione partnere slične forme a nemaju ni apsolutnu većinu , radi čuvanja digniteta i političkog obraza u vlast-ne trebaju.
Ali neće biti tako..
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#977 Re: SDP na državnom nivou

Post by Control panel »

tvsabina wrote:
Nisam Zagor ali ću biti bezobrazna pa replicirati.
Svi su oni ideološki dijametralno suprotni od SDP-a.
Pošto očito nemaju koalicione partnere slične forme a nemaju ni apsolutnu većinu , radi čuvanja digniteta i političkog obraza u vlast-ne trebaju.
Ali neće biti tako..
ja nisam SDP-u dao glas da me zastupa iz opozicije. to bi onda bilo kao da nisam glasao. odnosno izabrao one koji ce sjediti u parlamentima nesto kao napadati poziciju i uzimati pausale. hocu da SDP ima bar dio vlasti i da nesto uradi. ne interesuje me hoce li to biti sa dodikom, tihicem, covicem, fahrom. sa nekim se mora i slazem se sa nenadjebivim. bih nema alternativu. prvo BIH pa onda stranke. onaj ko smatra da sa dodikom ne treba uci u vlast ne misli dobro za bih. ta seoska varalica ce lako preveslati tihica i covica i druge i bojim se da za 4 godine bosna papa.
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#978 Re: SDP na državnom nivou

Post by bicebolje »

Banja Luka wrote:Od momenta kada se Zlaja sastao sa Dodikom, Dodik ne koristi vise rijec "otcjepljenje", "prirodno pravo na opredjeljenje" "kosovski model", "treci entitet", "Teheran", "vracanje nadleznosti", umjesto "ukidanja Suda i Tuzilastva BiH" koristi "redefinisanje Zakona o Sudu i Tuzilastvu BiH", a i tu ce omeksati.

Jal si corav, jal zloban pa ne vidis ono sto je ocigledno?
Zlaja maher stari
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/u-sara ... -srba.html
Dodik prosto neprepoznatljiv
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#979 Re: SDP na državnom nivou

Post by Banja Luka »

SBiH se nada iz prikrajka da ce SDP ispasti iz kombinacije i da onda na scenu stupaju oni, SBB, i oba HDZ-a. I zato na forumima i u njihovim medijma, TV1 i vijesti.ba pokusavaju da stvore atmosferu da je bolje da SDP ide u opoziciju "radi digniteta". Radi boljeg zivota, zivota moje djece, mojih sugradjana (bar onog dijela koji nije glasao za nacionaliste) ja ih molim da ne idu u opoziciju jos 4 godine. Ako to urade, meni je svejedno da li ce oni biti opozicija ili ce se samoukinuti, meni je vazniji bolji zivot od digniteta SDP-a.
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#980 Re: SDP na državnom nivou

Post by luckypot »

hajde bolan, nemojte sve shvatati previše ozbiljno, i čika zlaja i novi mu jaran dodo moraju odigrati scenarij koji im je neko drugi napisao...

previše ozbiljno shvatate demokratiju i politički sistem u BiH, nismo mi džaba polu-protektorat ...u poluprotektoratu neko s vana napiše scenarij, a mi kao dobrovoljno odigramo te uloge da ne bude baš skroz da nam je sve nametnuto, nije u skladu sa "evropskim vrijednostima slobodne volje i demokratije" :D
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#981 Re: SDP na državnom nivou

Post by vivaldi »

Control panel wrote:ta seoska varalica ce lako preveslati tihica i covica i druge i bojim se da za 4 godine bosna papa
Ne moze u BiH niko nikoga preveslati jer je to nemoguce. Mi vec 15 godina igramo istu partiju saha. Imas neograniceno vrijeme za svaki potez, a i kad ga odigras i pomislis da si se zajebao imas pravo vratiti se unazad koliko god hoces.
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#982 Re: SDP na državnom nivou

Post by Banja Luka »

bicebolje wrote:
Banja Luka wrote:Od momenta kada se Zlaja sastao sa Dodikom, Dodik ne koristi vise rijec "otcjepljenje", "prirodno pravo na opredjeljenje" "kosovski model", "treci entitet", "Teheran", "vracanje nadleznosti", umjesto "ukidanja Suda i Tuzilastva BiH" koristi "redefinisanje Zakona o Sudu i Tuzilastvu BiH", a i tu ce omeksati.

Jal si corav, jal zloban pa ne vidis ono sto je ocigledno?
Zlaja maher stari
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/u-sara ... -srba.html
Dodik prosto neprepoznatljiv
Ne ocekujes da se promijeni preko noci valjda? Mora se narod pripremati polako za promjene, nece valjda da im objasnjava poslije zasto je lagao pred izbore. Ali do sad je mrzio BiH, bacao zastave Sarajevo ga nije podsjecalo na Teheran, nego je Sarajevo bilo Teheran, do sad je mrzio BiH, a sad "nema emocija". Meni nisu bitne njegove emocije, meni je bitno da drzava pocne da funkcionise, a kakve on emocije gaji, zaboli me neka stvar.
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#983 Re: SDP na državnom nivou

Post by luckypot »

i to što kažeš @banjaluka - sad ide ponovo lagano kuhanje žabe...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#984 Re: SDP na državnom nivou

Post by sabina1 »

Control panel wrote:
tvsabina wrote:
Nisam Zagor ali ću biti bezobrazna pa replicirati.
Svi su oni ideološki dijametralno suprotni od SDP-a.
Pošto očito nemaju koalicione partnere slične forme a nemaju ni apsolutnu većinu , radi čuvanja digniteta i političkog obraza u vlast-ne trebaju.
Ali neće biti tako..
ja nisam SDP-u dao glas da me zastupa iz opozicije. to bi onda bilo kao da nisam glasao. odnosno izabrao one koji ce sjediti u parlamentima nesto kao napadati poziciju i uzimati pausale. hocu da SDP ima bar dio vlasti i da nesto uradi. ne interesuje me hoce li to biti sa dodikom, tihicem, covicem, fahrom. sa nekim se mora i slazem se sa nenadjebivim. bih nema alternativu. prvo BIH pa onda stranke. onaj ko smatra da sa dodikom ne treba uci u vlast ne misli dobro za bih. ta seoska varalica ce lako preveslati tihica i covica i druge i bojim se da za 4 godine bosna papa.
Ok. Ja nisam glasač SDP-a i NEMAM pravo govoriti šta trebaju raditi. Drago mi je ako misliš da je Zlaja brilijantan veslač kog Dodik neće preveslati. Ja ne mislim. Mislim da niko nikoga neće veslati nego da su moć i novac glavni motiv ove totalno neprirodne koalicije. No nebitno.
SDP će izgubiti slijedeće izbore nadmoćno. SDP-ovi birači su mahom obrazovani ljudi koji će shvatiti za četiri godine da su prevareni.
SNSD-ovi i SDA birači glasaju po inerciji , po boji , po pozivu sveštenika. SDP-ovi ne. Oni glasaju razumom. Zato i ne treba koalirati po svaku cijenu. Čast i dignitet prije svega..a državi neće biti ništa. Nije joj bilo ništa ni u ratu. Zahvaljujući ljudima koji je vole...
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#985 Re: SDP na državnom nivou

Post by Banja Luka »

Nadam se,Lucky, mada je Dodik Zlaji do sad zabio nekoliko puta noz u ledja, kao i ostalima. Prvo je pomocu SBiH, SDA i SDP-a dosao 1998. na vlast u RS, a poslije izbora 2010. objasnjavao kako su Ivanica Bosnjaci pokusali instalirati u Predsjednistvo. Onda je sa Lagumdzijom i Zubakom potpisao "Povelju za buducnost", a onda im okrenuo ledja. Posljednji slucaj kad se slatko smijuljio na "Micko", a onda odbio koaliciju sa SDP-om i usao u koaliciju sa SBiH.
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#986 Re: SDP na državnom nivou

Post by Banja Luka »

tvsabina wrote:
Control panel wrote:
tvsabina wrote:
Nisam Zagor ali ću biti bezobrazna pa replicirati.
Svi su oni ideološki dijametralno suprotni od SDP-a.
Pošto očito nemaju koalicione partnere slične forme a nemaju ni apsolutnu većinu , radi čuvanja digniteta i političkog obraza u vlast-ne trebaju.
Ali neće biti tako..
ja nisam SDP-u dao glas da me zastupa iz opozicije. to bi onda bilo kao da nisam glasao. odnosno izabrao one koji ce sjediti u parlamentima nesto kao napadati poziciju i uzimati pausale. hocu da SDP ima bar dio vlasti i da nesto uradi. ne interesuje me hoce li to biti sa dodikom, tihicem, covicem, fahrom. sa nekim se mora i slazem se sa nenadjebivim. bih nema alternativu. prvo BIH pa onda stranke. onaj ko smatra da sa dodikom ne treba uci u vlast ne misli dobro za bih. ta seoska varalica ce lako preveslati tihica i covica i druge i bojim se da za 4 godine bosna papa.
Ok. Ja nisam glasač SDP-a i NEMAM pravo govoriti šta trebaju raditi. Drago mi je ako misliš da je Zlaja brilijantan veslač kog Dodik neće preveslati. Ja ne mislim. Mislim da niko nikoga neće veslati nego da su moć i novac glavni motiv ove totalno neprirodne koalicije. No nebitno.
SDP će izgubiti slijedeće izbore nadmoćno. SDP-ovi birači su mahom obrazovani ljudi koji će shvatiti za četiri godine da su prevareni.
SNSD-ovi i SDA birači glasaju po inerciji , po boji , po pozivu sveštenika. SDP-ovi ne. Oni glasaju razumom. Zato i ne treba koalirati po svaku cijenu. Čast i dignitet prije svega..a državi neće biti ništa. Nije joj bilo ništa ni u ratu. Zahvaljujući ljudima koji je vole...

Nije joj bilo u ratu nista? Hm... Da, bas nam je bilo lijepo.
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#987 Re: SDP na državnom nivou

Post by NightSkyWalker »

"Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je da bi Hrvati u BiH trebalo da imaju svoju političko-teritorijalnu jedinicu, zajednicu ili federalnu jedinicu, koja bi bila u granicama bivše Herceg-Bosne."

Haj sad da cujemo odgovor Zlajin.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#988 Re: SDP na državnom nivou

Post by sabina1 »

Banja Luka wrote:SBiH se nada iz prikrajka da ce SDP ispasti iz kombinacije i da onda na scenu stupaju oni, SBB, i oba HDZ-a. I zato na forumima i u njihovim medijma, TV1 i vijesti.ba pokusavaju da stvore atmosferu da je bolje da SDP ide u opoziciju "radi digniteta". Radi boljeg zivota, zivota moje djece, mojih sugradjana (bar onog dijela koji nije glasao za nacionaliste) ja ih molim da ne idu u opoziciju jos 4 godine. Ako to urade, meni je svejedno da li ce oni biti opozicija ili ce se samoukinuti, meni je vazniji bolji zivot od digniteta SDP-a.
E sad si me fakat NALJUTIO al' debelo!!!!
Zašto svaka kritika/kritičar politike SDP-a se veže uz SDA???
Zašto svaka kritika/kritičar politike SDP-a se veže uz SBiH???
Zašto svaka kritika/kritičar politike SDP-a se veže uz tamo neku TV1 koju niko ne gleda??? I na kraju krajeva zašto FTV ne treba imati oponenta?????

Zar misliš da u ovoj državi/gradu ne postoje nenacionalisti,neharisovci,nebakirovci/tihićevci/radončićevci koji su normalni ljudi bez opterećenja ali koji iz milion razloga ne smatraju tu partiju kvalitetnom?????
Pa jel'može neko reći nešto (s argumentima) protiv te politike a da ga ne vežu uz Silajdžića ili neku TV1?
A i da je to sve tačno , ljudi razmišljaju DRUGAČIJE.
Utuvite to u svoje glave...

Plaćena sam 50 maraka po postu. Silajdžić mi je nad glavom a od Jenkis dobijam SMS-ove šta da pišem.
Oćeš pola love...?
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#989 Re: SDP na državnom nivou

Post by luckypot »

Banja Luka wrote:Nadam se,Lucky, mada je Dodik Zlaji do sad zabio nekoliko puta noz u ledja, kao i ostalima. Prvo je pomocu SBiH, SDA i SDP-a dosao 1998. na vlast u RS, a poslije izbora 2010. objasnjavao kako su Ivanica Bosnjaci pokusali instalirati u Predsjednistvo. Onda je sa Lagumdzijom i Zubakom potpisao "Povelju za buducnost", a onda im okrenuo ledja. Posljednji slucaj kad se slatko smijuljio na "Micko", a onda odbio koaliciju sa SDP-om i usao u koaliciju sa SBiH.
eh tada su bila druga vremena, amerikanci instalirali dodika za jednu stvar, a sad im treba za nešto drugo :D uostalom, niko ni lagumdžiji ni zubaku nije kriv što ih je MZ preveslala na priču o "demokratizaciji, gradjanskim snagama medju srpskim narodom, pomirenje, zajedničkom otporu nacionalizmu "blablablablabl....valjda su nešto naučili :D
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#990 Re: SDP na državnom nivou

Post by Banja Luka »

Nije tebe niko spomenuo, a ako si se sama prepoznala... Druga varijanta je da si to shvatila na osnovu toga sto sam "dignitet" stavio pod navodnike, a ti si tu rijec koristila u prethodnom postu. Nisam na tebe mislio, jednostavno nisam procitao gomilu tvojih postova pa da znam sta mislis.
L@BuD
Posts: 347
Joined: 21/04/2010 00:44

#991 Re: SDP na državnom nivou

Post by L@BuD »

NightSkyWalker wrote:"Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je da bi Hrvati u BiH trebalo da imaju svoju političko-teritorijalnu jedinicu, zajednicu ili federalnu jedinicu, koja bi bila u granicama bivše Herceg-Bosne."

Haj sad da cujemo odgovor Zlajin.
zašto se palite na svaku izjavu u medijima pogotovo koju Dodik raspali normalno da će i zlaja i tihi i fahro reći da od toga nema ništa stvarno mahalsko polemisanje

2/3 ruku treba za treći entitet, nema od toga ništa plus što to ni međunarodna zajednica ne podržava
Last edited by L@BuD on 05/12/2010 21:10, edited 1 time in total.
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#992 Re: SDP na državnom nivou

Post by luckypot »

NightSkyWalker wrote:"Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je da bi Hrvati u BiH trebalo da imaju svoju političko-teritorijalnu jedinicu, zajednicu ili federalnu jedinicu, koja bi bila u granicama bivše Herceg-Bosne."

Haj sad da cujemo odgovor Zlajin.
lagumdžija je zadužen za priču o ekonomiji i eu...za hercegbosnu i ostalo je zadužen tihić, on je uvijek u potrazi za dogovorom i kompromisom... :D
L@BuD
Posts: 347
Joined: 21/04/2010 00:44

#993 Re: SDP na državnom nivou

Post by L@BuD »

luckypot wrote:
NightSkyWalker wrote:"Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je da bi Hrvati u BiH trebalo da imaju svoju političko-teritorijalnu jedinicu, zajednicu ili federalnu jedinicu, koja bi bila u granicama bivše Herceg-Bosne."

Haj sad da cujemo odgovor Zlajin.
lagumdžija je zadužen za priču o ekonomiji i eu...za hercegbosnu i ostalo je zadužen tihić, on je uvijek u potrazi za dogovorom i kompromisom... :D
ma bezveze laprdate Dodik ode amerima kaže može u NATO,nema ništa od secesije... dok svojim biračima pred ekrane priča o nekakvim referendumima kojih je do sada trebalo biti već u pozamašnom broju
sad se on ko nešto brine za Hrvate a da ih ima na grbači drugačiju priču bi imao zato je jedno priča za javnost i želje političara a drugo je realnost
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#994 Re: SDP na državnom nivou

Post by Control panel »

tvsabina wrote:
Ok. Ja nisam glasač SDP-a i NEMAM pravo govoriti šta trebaju raditi. Drago mi je ako misliš da je Zlaja brilijantan veslač kog Dodik neće preveslati. Ja ne mislim. Mislim da niko nikoga neće veslati nego da su moć i novac glavni motiv ove totalno neprirodne koalicije. No nebitno.
SDP će izgubiti slijedeće izbore nadmoćno. SDP-ovi birači su mahom obrazovani ljudi koji će shvatiti za četiri godine da su prevareni.
SNSD-ovi i SDA birači glasaju po inerciji , po boji , po pozivu sveštenika. SDP-ovi ne. Oni glasaju razumom. Zato i ne treba koalirati po svaku cijenu. Čast i dignitet prije svega..a državi neće biti ništa. Nije joj bilo ništa ni u ratu. Zahvaljujući ljudima koji je vole...
ja ratovo za bih 4 godine, ja je volim i ja glasam za sdp. i valjda imam puno pravo da od sdp-a trazim da me zastupaju u vlasti.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#995 Re: SDP na državnom nivou

Post by Control panel »

Banja Luka wrote:
Nije joj bilo u ratu nista? Hm... Da, bas nam je bilo lijepo.
naravno da joj nije bilo kada je branilo i odbranio 100.000 bosanskih patriota, koji nazalost nisu zivi. pitam ja ove sto brinu o dignitetu SDP-a jeli treba jos 100.000 da padne zivota da bi opet bosnu spasavali.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#996 Re: SDP na državnom nivou

Post by palermo »

Control panel wrote:
Banja Luka wrote:
Nije joj bilo u ratu nista? Hm... Da, bas nam je bilo lijepo.
naravno da joj nije bilo kada je branilo i odbranio 100.000 bosanskih patriota, koji nazalost nisu zivi. pitam ja ove sto brinu o dignitetu SDP-a jeli treba jos 100.000 da padne zivota da bi opet bosnu spasavali.
Koja je poenta ove misli? Ozbiljno pitam ?
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#997 Re: SDP na državnom nivou

Post by bicebolje »

NightSkyWalker wrote:"Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je da bi Hrvati u BiH trebalo da imaju svoju političko-teritorijalnu jedinicu, zajednicu ili federalnu jedinicu, koja bi bila u granicama bivše Herceg-Bosne."

Haj sad da cujemo odgovor Zlajin.
Zar ti ne znaš da od momenta kada se Zlaja sastao sa Dodikom, Dodik ne spominje treci entitet ? :D
Al morate priznati da je simpatično ovo SDPovsko pravdanje Dodika. :-D Te priprema narod, te ne misli on tako, te ne razumijete vi njega on to sve po američkom planu te ovo te ono. Još samo čekam Bakira sutra da čujem.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#998 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla »

Control panel wrote:
tvsabina wrote:
Ok. Ja nisam glasač SDP-a i NEMAM pravo govoriti šta trebaju raditi. Drago mi je ako misliš da je Zlaja brilijantan veslač kog Dodik neće preveslati. Ja ne mislim. Mislim da niko nikoga neće veslati nego da su moć i novac glavni motiv ove totalno neprirodne koalicije. No nebitno.
SDP će izgubiti slijedeće izbore nadmoćno. SDP-ovi birači su mahom obrazovani ljudi koji će shvatiti za četiri godine da su prevareni.
SNSD-ovi i SDA birači glasaju po inerciji , po boji , po pozivu sveštenika. SDP-ovi ne. Oni glasaju razumom. Zato i ne treba koalirati po svaku cijenu. Čast i dignitet prije svega..a državi neće biti ništa. Nije joj bilo ništa ni u ratu. Zahvaljujući ljudima koji je vole...
ja ratovo za bih 4 godine, ja je volim i ja glasam za sdp. i valjda imam puno pravo da od sdp-a trazim da me zastupaju u vlasti.
nije nista bilo :roll:
toliko mrtvih, silovanih, protjeranih
dayton i rs
ako to tebi nije nista, ima nas kojima je mnogo i jedan mrtav covjek
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#999 Re: SDP na državnom nivou

Post by palermo »

tvsabina wrote: Ok. Ja nisam glasač SDP-a i NEMAM pravo govoriti šta trebaju raditi. Drago mi je ako misliš da je Zlaja brilijantan veslač kog Dodik neće preveslati. Ja ne mislim. Mislim da niko nikoga neće veslati nego da su moć i novac glavni motiv ove totalno neprirodne koalicije. No nebitno.
SDP će izgubiti slijedeće izbore nadmoćno. SDP-ovi birači su mahom obrazovani ljudi koji će shvatiti za četiri godine da su prevareni.
SNSD-ovi i SDA birači glasaju po inerciji , po boji , po pozivu sveštenika. SDP-ovi ne. Oni glasaju razumom. Zato i ne treba koalirati po svaku cijenu. Čast i dignitet prije svega..a državi neće biti ništa. Nije joj bilo ništa ni u ratu. Zahvaljujući ljudima koji je vole...
Da, ali kakav je problem ako izgube izbore za četiri godine zbog toga što nisu ništa uradili odnosno zbog toga što su prevarili birače. I treba da izgube, nek tad opet SDA dođe, a možda se nađe i neka nova snaga. To se valjda i zove demokratija.
Inače, kad sam već uzeo da piem, pomalo mi smeta ovo benevolentno prihvatanje onoga što Dodik kaže, uz obrazloženje, to on samo lupa. Nije tako, ljudi se ne sastoje samo od razuma, nego, usudit ću se reći, većinom od emocija. Razumljiva je potreba ljudi, birača, glasača, nazovite ih kako god hoćete, da očekuju od onih za koje su glasali da im štiti i dostojanstvo, ili barem ono što oni osjećaju dostojantsvom. Mogu se oni dogovarati koliko hoće, ali na svaki istup Dodika treba odgovoriti svojim istupom (kulturnijim, naravno :D ), u suprotnom stvara se opet osjećaj ( dobro poznat, i nazvao bih ga prudskim sindromom) nemoći i gorčine. A ništa tako dobro ne stvaara radikalizam kao gorčina i osjećaj nemoći.
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#1000 Re: SDP na državnom nivou

Post by Banja Luka »

@bicebolje Nije pravdanje i niko nije rekao da ne misli. Zato sam i napisao da treba biti pazljiv sa tim, procitaj gore, prije nego sto se pocnes paviti pametan. Da, do sad je taj entitet bio nesto sto se podrazumijevalo u njegovim govorima, a sad se svodi na "trebalo bi". Ne moze preko noci Zlatko pocistiti sto je Haris nasro za 4 godine. A i Tihic, takodje.I njegov poslanik je bio protiv aprilskog paketa, jedan jer je jedan bio potreban, da je trebao jos koji da se srusi paket, digla bi se jos koja ruka. E sad je Zlatko kriv sto Dodik juce nije rekao da prihvata ukidanje RS.
Post Reply