SDP na državnom nivou

Šta da SDP uradi na državom nivou ukoliko SNSD i HDZ budu neizbježni?

Neka SDP uđe u vlast pod uslovom da se vlada napravi od nestranačkih eksperata
36
24%
Neka SDP ostane u opoziciji na državnom nivou
34
22%
Neka SDP uđe u tu vlast i spašava šta može
58
38%
Neka SDP onemogući stvaranje vlasti sve do zadovoljenja svojih zahtijeva
24
16%

Total votes: 152

Diogen_iz_Sinope

#76 Re: SDP na državnom nivou

Post by Diogen_iz_Sinope »

Doduse volio bih i da Damir Hadzis prodje par kurseva iz diplomatije i PRa. Ne bi mu skodilo.
mirash

#77 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash »

madner wrote:Pravo pitanje je koliko je to do Zlaje narcisa, a koliko do Scepe medijskog giganta i ostale kompanije zaduzene za PR protivnika.
Nije slucajno Hadzic dobio krivicnu prijavu, skontali su ko bi im mogao biti dugorocna opasnost.

ma ja, sve sto se o lagumdziji prica lose dolazi iz avaza. cuj narcis... kakve to ima veze sa politikom?!

i nije to sve. ima: staljin, dikrator, sef krnjeg sdp-a, izrucio nase alzirce-bosnjake, prodo izraelu tenkove da oni imaju sa cime ubijati nasu bracu palestince, ukro monetarno zlato, ukro pare iz bosnjackog instituta, ukro nekoj zeni saksiju iz stana, ukro pare sa fakulteta, nikad ne dolazi na predavanja, reketas, drzavni udaras... kad covjek cita avaz pomisli da je zlatko drzavni neprijatelj broj 1, stoglava azdaja koja je kriva za sve. picka im materina pamfletaska.
daj da cujem nesto lose o zlatku a da to nije smislio fadil mandal ili neki slican smrdo iz avaza.
madner

#78 Re: SDP na državnom nivou

Post by madner »

Mislim da je sve jasno kada ljudi napisu da je dobio PRIJAVU i da tuzilastvo ISTRAZUJE slucaj :D
plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#79 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla »

Pa meni izgleda kao narcis i tako se ponasa.
I, da, to ima puno veze s politikom, sve ima veze s politikom.
Ja ne smatram da je on los covjek ili politicar, ne mislim da je kriminalac, ali jednostavno bi trebao biti malo ..meksi, ne znam kako da to objasnim. Postavi se uvijek previsoko.
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#80 Re: SDP na državnom nivou

Post by Chmoljo »

plain vanilla wrote:Pa meni izgleda kao narcis i tako se ponasa.
Ja ne smatram da je on los covjek ili politicar, ne mislim da je kriminalac, ali jednostavno bi trebao biti malo ..meksi, ne znam kako da to objasnim. Postavi se uvijek previsoko.
meni recimo, ne izgleda. prije su ti takvi, draga moja drugarice, Željko i Damir nego Zlatko. vjeruj mi. :)
NightSkyWalker

#81 Re: SDP na državnom nivou

Post by NightSkyWalker »

Zlatko ima srecu sto je FTV pod njegovom sapom. Da ta televizija ima i trunku profesionalnosti Zlatko bi popio medisku fasungu i davno bi bio maknut iz politike.
NightSkyWalker

#82 Re: SDP na državnom nivou

Post by NightSkyWalker »

Bosnolog wrote:
NightSkyWalker wrote:Bosnolog, ne dizi previse SDP. Nije ni njhihovo za razmazati
Ko je to bolji od njih ali argumentima,ne emocijama bez obzira sta je pozadina tvog osporavanja te stranke koja treba postati kicma odbrane i opstojnisti BiH odnosno masovni pokret socijaldemokratske pravde,jednakosti i svih prava koje covijek treba da ima bez obzira o kome se radilo ili gdje zivio unutar BiH ........?????? :roll:
Da bi SDP bio bolji od ostalih onda mora imati bolje rezultate od ostalih. A koji su to SDP-ovi rezultati??
mirash

#83 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash »

madner wrote:Mislim da je sve jasno kada ljudi napisu da je dobio PRIJAVU i da tuzilastvo ISTRAZUJE slucaj :D
zlatko i tihi ce pojesti najvece govno u zivotu ako im se ne najebu majkine majke kroz majku u tri primjerka.
i selimovici, i orucevic, i silajdzic...
mirash

#84 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash »

NightSkyWalker wrote:
Bosnolog wrote:
NightSkyWalker wrote:Bosnolog, ne dizi previse SDP. Nije ni njhihovo za razmazati
Ko je to bolji od njih ali argumentima,ne emocijama bez obzira sta je pozadina tvog osporavanja te stranke koja treba postati kicma odbrane i opstojnisti BiH odnosno masovni pokret socijaldemokratske pravde,jednakosti i svih prava koje covijek treba da ima bez obzira o kome se radilo ili gdje zivio unutar BiH ........?????? :roll:
Da bi SDP bio bolji od ostalih onda mora imati bolje rezultate od ostalih. A koji su to SDP-ovi rezultati??

neki dan su pobjedili ekipu pivare 4:2
ultima_palabra

#85 Re: SDP na državnom nivou

Post by ultima_palabra »

Evo ja ću ti pomoći... ideja socijaldemokratije se uvijek veže za radničku klasu i zalaganje za srednju i nižu klasu... Lagumdžijin background odudara od toga :)
Ali... ova država je u ozbiljnim govnima i SDP-u sada treba ozbiljno liderstvo... zato na čelu SDP-a sada ne može biti Bracika Banjanović, Željko Komšić ili Nermin Nikšić, nego upravo Zlatko Lagumdžija. Ljudi moraju svoje simpatije podrediti opštem dobru ;-) (uh, ovo je zvučalo previše komunistički :-D
plain vanilla

#86 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla »

Chmoljo wrote:
meni recimo, ne izgleda. prije su ti takvi, draga moja drugarice, Željko i Damir nego Zlatko. vjeruj mi. :)
pa, druze, grijesis :D
nije bitno kakvi su oni zaista (ma koliko glupo zvucalo), bitno je kako ih narod vidi. neces glasati za covjeka koji ti je odbojan.
da je sve samo u djelu, ne bi se pravile predizborne kampanje, ne zaboravite da propaganda prodaje proizvod
zlatku jednostavno fali taj dodir s narodom (pogledaj samo dodika na skupovima kad se raspojasa i zapjeva :lol: )
ne kazem da treba biti ka dodik,ali mora se malo smeksati
Chmoljo

#87 Re: SDP na državnom nivou

Post by Chmoljo »

plain vanilla wrote: pa, druze, grijesis :D
nije bitno kakvi su oni zaista (ma koliko glupo zvucalo), bitno je kako ih narod vidi. neces glasati za covjeka koji ti je odbojan.
da je sve samo u djelu, ne bi se pravile predizborne kampanje, ne zaboravite da propaganda prodaje proizvod
zlatku jednostavno fali taj dodir s narodom (pogledaj samo dodika na skupovima kad se raspojasa i zapjeva :lol: )
smekšao se onoliko koliko je dovoljno. eno narod ide kod Torabija i pravi haos po gradu, jel treba sad Zlatko da ide kod Džemile po savjet? :roll:

pobogu ljudi, ovaj narod ne cijeni Andrića ni Tanovića zbog njihovih dostignuća, ali to opet ne znači da mu treba ići niz dlaku i spuštati se na Dodikov nivo, da bi se zaradilo za fotelju :roll:
plain vanilla

#88 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla »

Chmoljo wrote:
plain vanilla wrote: pa, druze, grijesis :D
smekšao se onoliko koliko je dovoljno. eno narod ide kod Torabija i pravi haos po gradu, jel treba sad Zlatko da ide kod Džemile po savjet? :roll:

pobogu ljudi, ovaj narod ne cijeni Andrića ni Tanovića zbog njihovih dostignuća, ali to opet ne znači da mu treba ići niz dlaku i spuštati se na Dodikov nivo, da bi se zaradilo za fotelju :roll:
kako rekoh ne treba biti kao dodik, ali bojim se on ne bi dobio dovoljan broj glasova kad bi se kandidovao za clana predsjednistva.. mislim da ga narod ne osjeca kao svog. kontas?
Chmoljo

#89 Re: SDP na državnom nivou

Post by Chmoljo »

plain vanilla wrote:
kako rekoh ne treba biti kao dodik, ali bojim se on ne bi dobio dovoljan broj glasova kad bi se kandidovao za clana predsjednistva.. mislim da ga narod ne osjeca kao svog. kontas?
pa šta? on je sad predsjednik stranke i neka radi taj posao najbolje što može. 4 godine su dug period i Bog dragi zna šta će se sada sve dešavati, tako da ta priča voli li ga "narod" koji btw voli i Cecu i Torabija, nije toliko ni bitna. :roll:
madner

#90 Re: SDP na državnom nivou

Post by madner »

Ako ti Scepo moze odredit presjednika stranke onda stranku slobodno prekriziti.

Nego gdje je hoger strasni da nam pohvali Zlaju u par kratkih recenica :D
plain vanilla

#91 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla »

Chmoljo wrote:
plain vanilla wrote:
pa šta? on je sad predsjednik stranke i neka radi taj posao najbolje što može. 4 godine su dug period i Bog dragi zna šta će se sada sve dešavati, tako da ta priča voli li ga "narod" koji btw voli i Cecu i Torabija, nije toliko ni bitna. :roll:
pa taj narod koji voli cecu i torabija glasa i bira clana predsjednistva :oops: zato je bitno
Chmoljo

#92 Re: SDP na državnom nivou

Post by Chmoljo »

plain vanilla wrote:
pa taj narod koji voli cecu i torabija glasa i bira clana predsjednistva :oops: zato je bitno
nije. bitno je ono što ti je povjereno raditi kako treba.
plain vanilla

#93 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla »

a nas narod pametni ce prepoznati kvalitetu sdp-a i lagumdzije? hoce, aha :D

da se razumijemo, ja bih najsretnija bila da se to desi, ali sumnjam stvarno
madner

#94 Re: SDP na državnom nivou

Post by madner »

plain vanilla wrote:a nas narod pametni ce prepoznati kvalitetu sdp-a i lagumdzije? hoce, aha :D

Ono da dobiju najvise glasova na izborima i to?

I ja cisto sumnjam da se to moze desiti dok je Zlaja na celu stranke :D
Chmoljo

#95 Re: SDP na državnom nivou

Post by Chmoljo »

:roll:

zato treba raditi na tome, a ne priklanjati se đilkoškom ponašanju :roll:
plain vanilla

#96 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla »

neka njega na celu stranke, drazi mi je "iz sjene", i uspjeh sdp-a na ovim izborima sigurna sam da je njegova zasluga

ali kao kandidat za bosnjackog clana predsjednistva mislim da ne bi pobijedio ni sad niti za 4 godine ako nista ne promijeni
bingov buraz

#97 Re: SDP na državnom nivou

Post by bingov buraz »

madner wrote:
plain vanilla wrote:a nas narod pametni ce prepoznati kvalitetu sdp-a i lagumdzije? hoce, aha :D

Ono da dobiju najvise glasova na izborima i to?

I ja cisto sumnjam da se to moze desiti dok je Zlaja na celu stranke :D
Realno glasalo se usprkos Zlaji,bar je kod mojih tako :mrgreen: .Ni ja licno ne bih nikad bio clan njegovog fan kluba ali je tata za ove diletante sto se politike tice i kao takav bi dobio glas kad bi se licno kandidovao.
Diogen_iz_Sinope

#98 Re: SDP na državnom nivou

Post by Diogen_iz_Sinope »

plain vanilla wrote:neka njega na celu stranke, drazi mi je "iz sjene", i uspjeh sdp-a na ovim izborima sigurna sam da je njegova zasluga

ali kao kandidat za bosnjackog clana predsjednistva mislim da ne bi pobijedio ni sad niti za 4 godine ako nista ne promijeni
:thumbup:

Tihic je to najbolje naucio na proslim izborima. Treba uciti na grreskama drugih.

Mada opet mislim da u ovakvoj konstalaciji snaga, razudjenim brojem glasova na Bakira, Harisa, i FahrA bi mogao i pobjediti. Ako je Komsic dobio preko 336.000 glasova mogao je i on sigurno 170.000 minimum.
Last edited by Diogen_iz_Sinope on 31/10/2010 22:48, edited 1 time in total.
mirash

#99 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash »

realno. plus 150 hiljada hrvatskih glasova da i oni bosnjacima izaberu clana...
plain vanilla

#100 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla »

ja procitah tvoj nick kao diogen iz sapne :lol: :lol:

mozda i bi, ali evo ima nekoliko godina vremena da pokaze narodu da je on pravi kandidat, da se mali priblizi ljudima, lijepo bi bilo da to iskoristi
samo je varka misliti da ima vremena, prodje to za tren
Post Reply