SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
512MB
Posts: 10545
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1126 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 512MB »

detroit-mercy wrote: A po koji puta mi vec slusamo da se moraju postovati zakoni ili opet da ponovim, sta su konsekvence?

Pa doguralo se dotleN da se počinje razmišljat o konsekvencama, dosad je Dodik vješto plesao na rubu dozvoljenog, pa kad se dođe do konsekvenca on se öovuče ko zadnja čkapi, eno već spušta loptu ala ma ne treba nam srljanje, mi ćemo predložit neke atvari našim partnerima iz fbih...

doduše ima i ugodnijih stvari od terorističke crne liste :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1127 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

detroit-mercy wrote:
155_mm wrote:@detroJidac
prvo procitaj izjavu pa se javi sta ti nije jasno!
Hoces reci da cemo 5tog Septembra poslati ANP?
Ti si bas bukvalista, jal vjerujes u tenk jal u traktor. :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1128 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 155_mm »

ma problem je sto i kad su ambasade davale izjave zabrinutosti u vezi rezervnog sastava policije nije bilo nikakvih prijetnji posljedicama.

i gdje je sad rezervni sastav mickine policije?
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1129 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 155_mm »

naviklo na rijecnik "svemoguceg iz laktasa" jer to najbolje i razumiju pa nisu u stanju ni procitati diplomatsku izjavu za javnost.
:-)
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#1130 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by TDK-90 »

detroit-mercy wrote:
155_mm wrote:ovdje neki navikli na miloradov prostakluk i pijacarski rijecnik pa izgleda ocekuju takve formulacije i u izjavama ambasada.

:-)
Jesu izrazili zabrinutost i poslali snaznu poruku :mrgreen:
I najostrije osudjuju svako nasrtanje na ustav, cjelovitost, nezavisnost, suverenost BiH :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16058
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1131 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by detroit-mercy »

Maraschino wrote:
detroit-mercy wrote:
155_mm wrote:@detroJidac
prvo procitaj izjavu pa se javi sta ti nije jasno!
Hoces reci da cemo 5tog Septembra poslati ANP?
Ti si bas bukvalista, jal vjerujes u tenk jal u traktor. :D
Ganz oder gar nichts :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16058
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1132 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by detroit-mercy »

155_mm wrote:naviklo na rijecnik "svemoguceg iz laktasa" jer to najbolje i razumiju pa nisu u stanju ni procitati diplomatsku izjavu za javnost.
:-)
Ne samo sam poucen ranijim diplomatskim izjavama :mrgreen: koje su vazda davale takve rezultate da se i dalje valjamo u blatu iz kojeg nikako da izadjemo.
Volio bih da sam u krivu ali kao sto rekoh, poucen ranijim iskustvima ne bih stavi pare na tog konja :mrgreen: .
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1133 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 155_mm »

nego, je li ko upratio kavu reakciju preCednika na ovu izjavu?

je im bar odbrusio da "se hebu" i "da izjavu mogu nositi sebi kuci".

mislim da je to minimalno sto stado ocekuje od njega.
User avatar
512MB
Posts: 10545
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1134 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 512MB »

detroit-mercy wrote:
Maraschino wrote:
detroit-mercy wrote: Hoces reci da cemo 5tog Septembra poslati ANP?
Ti si bas bukvalista, jal vjerujes u tenk jal u traktor. :D
Ganz oder gar nichts :mrgreen:
Ovo "s" ti je suvišno :oops: :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16058
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1135 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by detroit-mercy »

512MB wrote:
detroit-mercy wrote:
Maraschino wrote:

Ti si bas bukvalista, jal vjerujes u tenk jal u traktor. :D
Ganz oder gar nichts :mrgreen:
Ovo "s" ti je suvišno :oops: :mrgreen:
Ma ovo ti je hochdeutsch sta vi austrijanci znate :mrgreen:
User avatar
512MB
Posts: 10545
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1136 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 512MB »

155_mm wrote:nego, je li ko upratio kavu reakciju preCednika na ovu izjavu?

je im bar odbrusio da "se hebu" i "da izjavu mogu nositi sebi kuci".

mislim da je to minimalno sto stado ocekuje od njega.
Naravno: DODIK: Nećemo srljati, nakon 5. rujna ići ćemo polako i precizno, u skladu s Ustavom

:mrgreen:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1137 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by 155_mm »

512MB wrote:
155_mm wrote:nego, je li ko upratio kavu reakciju preCednika na ovu izjavu?

je im bar odbrusio da "se hebu" i "da izjavu mogu nositi sebi kuci".

mislim da je to minimalno sto stado ocekuje od njega.
Naravno: DODIK: Nećemo srljati, nakon 5. rujna ići ćemo polako i precizno, u skladu s Ustavom

:mrgreen:
a sto im je odbrusio 'alal mu vEra.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#1138 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Max Bunker »

Neko ko razumije da mi odgovori ako to zna.

Da li postoji nešto što mi obični smrtnici ne znamo (a što ću objasniti u nastavku posta) ili je u pitanju čisto inaćenje u što opet čisto sumnjam.

Naime, u ovome trenutku Dodik nema vlast na nivou države a jedan MAP nas ne vodi u NATO (barem ne bi trebao po onome što slušamo).
Idealna situacija po Dodika bi bila da je prihvatio taj neki redukovani MAP a za uzvrat bi dobio premijera i ostale poluge vlasti koje mu pripadaju na državnom nivou. Do kraja na vlasti u preostalom mandatu, tj. do 2022. godine ( a vjerovatno i period nakon) ne bi morao prihvatiti ni jedan MAP više a bio bi na vlasti...
Ovako, nema MAP-a ali nema ni njega u vlasti uz neku ne znamo koliku realnu mogućnost da se vlast formira i bez njega a mislim da mu je vlast itekako potrebna.
Jedino objašnjenje dok ne čujem šta drugo logično mi je da bi nas možda taj jedan MAP (a u šta čisto sumnjam), mogao gurnuti u NATO...
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#1139 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by statixx »

Dodik obozava vlast, ali opozicija je dugo odbijala MAP i sad bi mu se krvi napili i proglasili ga najvecim izdajnikom. To je jedan aspekt, a drugi, mnogo vazniji, je da Dodik prima instrukcije.
detroit-mercy
Posts: 16058
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1140 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by detroit-mercy »

statixx wrote:Dodik obozava vlast, ali opozicija je dugo odbijala MAP i sad bi mu se krvi napili i proglasili ga najvecim izdajnikom. To je jedan aspekt, a drugi, mnogo vazniji, je da Dodik prima instrukcije.
Vjeruj mi niko nista nezna a svi ko nesto nagadjaju.
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#1141 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by statixx »

Naravno samo nagadjam.
palermo
Posts: 22331
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1142 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by palermo »

Max Bunker wrote:Neko ko razumije da mi odgovori ako to zna.

Da li postoji nešto što mi obični smrtnici ne znamo (a što ću objasniti u nastavku posta) ili je u pitanju čisto inaćenje u što opet čisto sumnjam.

Naime, u ovome trenutku Dodik nema vlast na nivou države a jedan MAP nas ne vodi u NATO (barem ne bi trebao po onome što slušamo).
Idealna situacija po Dodika bi bila da je prihvatio taj neki redukovani MAP a za uzvrat bi dobio premijera i ostale poluge vlasti koje mu pripadaju na državnom nivou. Do kraja na vlasti u preostalom mandatu, tj. do 2022. godine ( a vjerovatno i period nakon) ne bi morao prihvatiti ni jedan MAP više a bio bi na vlasti...
Ovako, nema MAP-a ali nema ni njega u vlasti uz neku ne znamo koliku realnu mogućnost da se vlast formira i bez njega a mislim da mu je vlast itekako potrebna.
Jedino objašnjenje dok ne čujem šta drugo logično mi je da bi nas možda taj jedan MAP (a u šta čisto sumnjam), mogao gurnuti u NATO...
pa nekako mi se čini da kad prvi pošalješ onda gubiš razlog da ne pošalješ i drugi.....iliti drugim riječima pristaješ da si u igri....(naravno i ja samo nagađam)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1143 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by channel10 »

Max Bunker wrote:Neko ko razumije da mi odgovori ako to zna.

Da li postoji nešto što mi obični smrtnici ne znamo (a što ću objasniti u nastavku posta) ili je u pitanju čisto inaćenje u što opet čisto sumnjam.

Naime, u ovome trenutku Dodik nema vlast na nivou države a jedan MAP nas ne vodi u NATO (barem ne bi trebao po onome što slušamo).
Idealna situacija po Dodika bi bila da je prihvatio taj neki redukovani MAP a za uzvrat bi dobio premijera i ostale poluge vlasti koje mu pripadaju na državnom nivou. Do kraja na vlasti u preostalom mandatu, tj. do 2022. godine ( a vjerovatno i period nakon) ne bi morao prihvatiti ni jedan MAP više a bio bi na vlasti...
Ovako, nema MAP-a ali nema ni njega u vlasti uz neku ne znamo koliku realnu mogućnost da se vlast formira i bez njega a mislim da mu je vlast itekako potrebna.
Jedino objašnjenje dok ne čujem šta drugo logično mi je da bi nas možda taj jedan MAP (a u šta čisto sumnjam), mogao gurnuti u NATO...
Vjerovatno se toga i boji, jer kad jedan posaljes, isto da si sve uradio ukoliko tako odluci NATO.

A sto se tice vlasti, bolje je sto nema mandatara jer kad to krene, onih osam ruku u domu naroda moze svasta uraditi.

Najbolje bi bilo vanredne izbore napraviti, ali opet koje degene izabrati u FBIH? Ne znas ko je veca budala...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1144 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino »

statixx wrote:Dodik obozava vlast, ali opozicija je dugo odbijala MAP i sad bi mu se krvi napili i proglasili ga najvecim izdajnikom. To je jedan aspekt, a drugi, mnogo vazniji, je da Dodik prima instrukcije.
Bit ce ovo drugo. On se opozicije ne plasi.

Opet stara srpska ''stvori problem, zatezi, na kraju popusti i to debelo naplati''.

Dodik jako dobro zna sta znaci ANP i da ga on ne bi ni okrznuo ali ni toliko ne smije da popusti dok mu stab ne naredi. Opozicija je prosle godine usvojila dugorocni plan djelovanja OSBiH gdje se spominje NATO put.
Licno mislim da bi Dodik do sada popustio u nekoj formi ali ne smije. Cak mu se ponudi 25 miliona € ali za novembar.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1145 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by channel10 »

Nece on nikad popustiti jer zna ne da je popusio kod naroda, nego je to velikosrpska politika kojoj je cilj ostaviti BIH van NATO-a( i zato ne smije poslati ANP). Tu su ih nasi pogodili drito u glavu i zato se ovo dosad nije rijesilo. Degen Bakir mu nudi redukovani i sva sreca da ga nije prihvatio. Ovo treba izvesti do kraja sa punim ANP-om i rijesiti problem do kraja. Sve drugo ide u korist velikosrbima.
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#1146 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Man of steel »

Što se duže bude zatezalo to je po nas bolja situacija.

Ako ništa drugo nek u SNSDu i HDZu vide da batina blokada i opstrukcija može imati dva kraja.

I ako ćemo se baviti nagađanjima moje mišljenje je da iza čitave ove peripetije glavnu riječ vodi Džaferović a ne Bakir.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1147 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Kikibombona »

Man of steel wrote:Što se duže bude zatezalo to je po nas bolja situacija.

Ako ništa drugo nek u SNSDu i HDZu vide da batina blokada i opstrukcija može imati dva kraja.

I ako ćemo se baviti nagađanjima moje mišljenje je da iza čitave ove peripetije glavnu riječ vodi Džaferović a ne Bakir.
:lol: :lol:

Dzafa se nista ne pita, igru vodi Bake. Dzafu je Bake stavio na poziciju zato sto je maksimalno odan.

Zvizdic, Campara, Mehmedovic i slicni su opozicija Baketu u SDA. Dzafa je 100% lojalan Baketu.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1148 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by tandmand »

Mislim da bi bilo najbolje da 6.rujna Bakir ode na odmor a da se do tada formira komitet javnog spasa koji će donositi odluke. :oops:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#1149 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by TheMule »

Kikibombona wrote:
Man of steel wrote:Što se duže bude zatezalo to je po nas bolja situacija.

Ako ništa drugo nek u SNSDu i HDZu vide da batina blokada i opstrukcija može imati dva kraja.

I ako ćemo se baviti nagađanjima moje mišljenje je da iza čitave ove peripetije glavnu riječ vodi Džaferović a ne Bakir.
:lol: :lol:

Dzafa se nista ne pita, igru vodi Bake. Dzafu je Bake stavio na poziciju zato sto je maksimalno odan.

Zvizdic, Campara, Mehmedovic i slicni su opozicija Baketu u SDA. Dzafa je 100% lojalan Baketu.
:lol: Dzaferovic je bezopasan
User avatar
SmokingMan
Posts: 18595
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1150 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by SmokingMan »

Šefikova retorika nikada nije čovjeku ulijevala nikakvo samopuzdanje.Iz aviona se vidi da je svaki njegov govor izvještačen....Klasični baketov hodajući megafon....
Locked