SDA ili SBB!??

Post Reply

Koga bi voljeli vidjeti kao koalicionog partnera SDPu?

1. Simpatizeri SDPa - SDA
130
47%
2. Simpatizeri SDPa - SBB
53
19%
3. Simpatizeri SDPa - Opozicija
52
19%
4. Simpatizeri drugih stranaka - SDA
16
6%
5. Simpatizeri drugih stranaka - SBB
12
4%
6. Simpatizeri drugih stranaka - Opozicija
11
4%
 
Total votes: 274

User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#301 Re: SDA ili SBB!??

Post by nikad_vise »

slobodni armirach wrote:SBB je vec zavrsio svoju misiju, oni su se zakacili sa svima, i na slijedecim izborima ce proci kao totalni gubitnici,
razlozi su nikakvi i nedorasli kadrovi, a platforma se svela na palestinski šal.
Za SBB BiH je izglednija opcija lidera opozicije nego koalicionog partnera
Poslanici su tokom sastanka potvrdili da će kroz rad u parlamentima ispunjavati ranije data obećanja građanima
Veličina slova: Redakcija 23/10/2010 13:05:00

U centrali Saveza za bolju budućnost BiH, danas je održan prvi sastanak kandidata koji su izabrani u kantonalne, državni te Parlament FBiH.

Na konsultativnom sastanku, kojem je prisustvovalo 46 zastupnika, predsjednik SBB-a BiH Fahrudin Radončić čestitao je novoizabranim poslanicima i naglasio važnost izvanrednog plasmana na minulim izborima, koji je ostvaren i pored neviđene krađe glasova na štetu SBB BiH.

Ovom prilikom zauzet je preliminarni stav da je za SBB BiH izglednija opcija lidera opozicije nego eventualnog koalicionog partnera u vlasti.

Uz to, SBB BiH ne smatra svrsishodnim isključive izjave čelnika pojedinih stranaka i ne želi participirati u tome.

Poslanici su tokom sastanka potvrdili da će kroz rad u parlamentima ispunjavati ranije data obećanja građanima, a već su svi oni počeli sa izvršavanjem pojedinačne obaveze da svi poslanici SBB BiH finansiraju po jednog talentovanog studenta.
nebi se slozio..ja kao glasac SBB bi najradije vidio SBB u opoziciji.. stranka bi mogla kao opozicija putem avaza i ostalih medija za naredne opstinske (2 god) i drzavne (4 god) sve vise promovisati sebe i ukazivati na nerad vladajuce koalicije..i samim tim ce rasti njena popularnost..za par mjeseci od formiranja stranke fahrudin je skupio 130 000 glasova a bio je totalni anonimus..stranka je postala 3 po broju glasaca u federaciji,zastupljena je u veoma dobroj mjeri na svim nivoima..za sledece izbore ja pak mislim da ce SBB imati sigurno ako ne duplo onda za 1/3 bolji rezultat 8-) ;-)

p.s.u politici nema zakacanja..SNSD do juce nije zelio cuti za koaliciju s SDP-om a sad vec i oni kalkuliraju :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45455
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#302 Re: SDA ili SBB!??

Post by Chmoljo »

nikad_vise wrote: nebi se slozio..ja kao glasac SBB bi najradije vidio SBB u opoziciji.. stranka bi mogla kao opozicija putem avaza i ostalih medija za naredne opstinske (2 god) i drzavne (4 god) sve vise promovisati sebe i ukazivati na nerad vladajuce koalicije..i samim tim ce rasti njena popularnost..za par mjeseci od formiranja stranke fahrudin je skupio 130 000 glasova a bio je totalni anonimus..stranka je postala 3 po broju glasaca u federaciji,zastupljena je u veoma dobroj mjeri na svim nivoima..za sledece izbore ja pak mislim da ce SBB imati sigurno ako ne duplo onda za 1/3 bolji rezultat 8-) ;-)

p.s.u politici nema zakacanja..SNSD do juce nije zelio cuti za koaliciju s SDP-om a sad vec i oni kalkuliraju :)
jel ti ovo ozbiljno ili...?
User avatar
kajdara
Posts: 203
Joined: 11/06/2010 15:12

#303 Re: SDA ili SBB!??

Post by kajdara »

Izetbegovićevu osmanskosvetosavsku bandu, profiliranu u SDA, treba otpremiti tamo gdje je i zaslužila, što znači: (1) politički – među najokorjelije kvislinge; (2) pravno – u sudnice, u optuženičke fotelje; (3) historijski – u najogavniji vrtlog; (4) kulturno – u nepopravljiv zaborav. Svaka druga kombinacija je ravna bh-samosmaknuću, na koje iko razuman ne bi smio pristati.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#304 Re: SDA ili SBB!??

Post by JThomas »

Chmoljo wrote:
nikad_vise wrote: nebi se slozio..ja kao glasac SBB bi najradije vidio SBB u opoziciji.. stranka bi mogla kao opozicija putem avaza i ostalih medija za naredne opstinske (2 god) i drzavne (4 god) sve vise promovisati sebe i ukazivati na nerad vladajuce koalicije..i samim tim ce rasti njena popularnost..za par mjeseci od formiranja stranke fahrudin je skupio 130 000 glasova a bio je totalni anonimus..stranka je postala 3 po broju glasaca u federaciji,zastupljena je u veoma dobroj mjeri na svim nivoima..za sledece izbore ja pak mislim da ce SBB imati sigurno ako ne duplo onda za 1/3 bolji rezultat 8-) ;-)

p.s.u politici nema zakacanja..SNSD do juce nije zelio cuti za koaliciju s SDP-om a sad vec i oni kalkuliraju :)
jel ti ovo ozbiljno ili...?
fahro novajlija na političkoj sceni... :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45455
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#305 Re: SDA ili SBB!??

Post by Chmoljo »

JThomas wrote:fahro novajlija na političkoj sceni... :D
ma hajd što je novajlija, neg' što je anonimus :mrgreen: niko nije čuo za vlasnika najtiražnije novine u zemlji...

koja se inače bavi tematikom poljoprivrede, ali ne dira u subvencije, jer je to ipak političko pitanje, a on se, jelte, tek od ove godine bavi poliKitom :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55615
Joined: 15/12/2008 16:53

#306 Re: SDA ili SBB!??

Post by ultima_palabra »

Chmoljo wrote:
JThomas wrote:fahro novajlija na političkoj sceni... :D
ma hajd što je novajlija, neg' što je anonimus :mrgreen: niko nije čuo za vlasnika najtiražnije novine u zemlji...

koja se inače bavi tematikom poljoprivrede, ali ne dira u subvencije, jer je to ipak političko pitanje, a on se, jelte, tek od ove godine bavi poliKitom :mrgreen:
Pa objektivno, širim narodnim masama je bio nepoznat... bar van Sarajeva. A ove manje stranke neka se zapitaju šta su oni radili u kampanji...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45455
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#307 Re: SDA ili SBB!??

Post by Chmoljo »

ultima_palabra wrote: Pa objektivno, širim narodnim masama je bio nepoznat... bar van Sarajeva. A ove manje stranke neka se zapitaju šta su oni radili u kampanji...
možda kao lik, ali njegovih ruku djelo čisto sumnjam :wink:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45455
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#308 Re: SDA ili SBB!??

Post by Chmoljo »

nego...

Image

:lol:
User avatar
Dammme
Posts: 1175
Joined: 18/04/2007 10:35
Location: Sarajevo

#309 Re: SDA ili SBB!??

Post by Dammme »

Chmoljo wrote:nego...

Image

:lol:
:lol: :lol: :lol:
Dobar, dobar!
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#310 Re: SDA ili SBB!??

Post by hadžialagić »

Šta je ovo - mirno more? :) Valjda će se nešto dogovoriti do idućih izbora? Ili čekaju da mi svi krepamo? :-)
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#311 Re: SDA ili SBB!??

Post by hadžialagić »

Image

SDA i SNSD će pripremiti sastanak s drugim strankama

Vrlo zanimljiv naslov. :D :-)
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#312 Re: SDA ili SBB!??

Post by udrch »

Dokle smo..
Koga izabraše ovi iz SDP-a, zna li se išta, nisam bio tu i nisam pratio ništa ima 15 dana ako nema i 16..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#313 Re: SDA ili SBB!??

Post by udrch »

Kažu danas SDA i SDP dogovorili..
Hajd bil hajr :mrgreen: ..
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#314 Re: SDA ili SBB!??

Post by Better Man »

senada99 wrote:da li ce strah SDP dovesti do ruba propasti da koalira s SBB. Da li ce oni koji su dobili najvece povjerenje gradjana BiH praviti drzavu za Fahru?????
Da li to SDP treba u koaliciju sa SDA koja nas 20 godina pljačka i krade?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#315 Re: SDA ili SBB!??

Post by semmy »

udrch wrote:Kažu danas SDA i SDP dogovorili..
Hajd bil hajr :mrgreen: ..

gluho bilo..opet ce nas pljackati isti koji su to radili 20 godina
Post Reply