SDA ili SBB!??

Post Reply

Koga bi voljeli vidjeti kao koalicionog partnera SDPu?

1. Simpatizeri SDPa - SDA
130
47%
2. Simpatizeri SDPa - SBB
53
19%
3. Simpatizeri SDPa - Opozicija
52
19%
4. Simpatizeri drugih stranaka - SDA
16
6%
5. Simpatizeri drugih stranaka - SBB
12
4%
6. Simpatizeri drugih stranaka - Opozicija
11
4%
 
Total votes: 274

muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#201 Re: SDA ili SBB!??

Post by muniza »

Čudilo bi me da među simpatizerima SDP-a postoje ljudi koji SBB shvataju ozbiljno, ovo malo glasova na anketi što ima SBB su glasovi simpatizera SBB-a a ne SDP-a.
Ali treba biti realan i zahvaliti tragikomičnoj pojavi u obliku faahahahrudina radončića za uspjehe SDP-a. LIčno ja, sam ponajviše na izbore izašao samo da bi SBB imao što manje glasova.

Koalicija sa SDA je nužno zlo, lično bih u toj koaliciji volio vidjeti i HDZ 1990 jer se BH Hrvatima mora pružiti ruka!

Kako god, puca me blagi optimizam jer mislim da će SDP-ovci imati zelene u malom prstu :bih:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#202 Re: SDA ili SBB!??

Post by udrch »

Kao što je iznad rečeno, ne postoji nikakav SBB, postoji samo Fahrudin Radončić..taj čovjek svakodnevno uređuje svoj dnevni list i uvijek bude po njegovom..
Taj čovjek je spreman potpisati koaliciju, a onda se jednog jutra probuditi i reći da to nije uradio i raskinuti..
Ne kontam da njega neko može vidjeti kao ozbiljnog partnera u bilo čemu, osim Selvera Oruča..
SDA bar ima stranačke organe, SBB nema ništa do volje jednog..

Ove četiri godine će biti jako opasne i ja bih volio ovu Zeleno-Crvenu koaliciju, više nego recimo da vladaju sami Zeleni ili samo Crveni..dvojica su pametnija od jednog..
S druge strane nekakva frankeštajn koalicija od 7,8 stranaka na federalnom nivou bi bilo najgore rješenje..
Dodik ima ove četiri godine da uradi što je naumio..ili će uraditi, pa biti srpski Tito ili će propasti skroz..
Jačanje ekonomski Federacije i kantona znači slabljenje morala u PC..
Izgradnja autoputa od Sarajeva do Save na čitavom dijelu osim ovog dijela koji prolazi kroz PC, plus dio od Mostara do mora će biti najveća pobjeda ove države..izgradnja brze ceste Sarajevo - Tuzla i sl..gradnja hidroelektrane na Vranduku, termoelektrana u Tuzli i sl..
Pamet u PC-u treba da dođe iz guzice, ne može kod njih drugačije..
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#203 Re: SDA ili SBB!??

Post by nosara »

udrch wrote:Kao što je iznad rečeno, ne postoji nikakav SBB, postoji samo Fahrudin Radončić..taj čovjek svakodnevno uređuje svoj dnevni list i uvijek bude po njegovom..
Taj čovjek je spreman potpisati koaliciju, a onda se jednog jutra probuditi i reći da to nije uradio i raskinuti..
Ne kontam da njega neko može vidjeti kao ozbiljnog partnera u bilo čemu, osim Selvera Oruča..
SDA bar ima stranačke organe, SBB nema ništa do volje jednog..

Ove četiri godine će biti jako opasne i ja bih volio ovu Zeleno-Crvenu koaliciju, više nego recimo da vladaju sami Zeleni ili samo Crveni..dvojica su pametnija od jednog..
S druge strane nekakva frankeštajn koalicija od 7,8 stranaka na federalnom nivou bi bilo najgore rješenje..
Dodik ima ove četiri godine da uradi što je naumio..ili će uraditi, pa biti srpski Tito ili će propasti skroz..
Jačanje ekonomski Federacije i kantona znači slabljenje morala u PC..
Izgradnja autoputa od Sarajeva do Save na čitavom dijelu osim ovog dijela koji prolazi kroz PC, plus dio od Mostara do mora će biti najveća pobjeda ove države..izgradnja brze ceste Sarajevo - Tuzla i sl..gradnja hidroelektrane na Vranduku, termoelektrana u Tuzli i sl..
Pamet u PC-u treba da dođe iz guzice, ne može kod njih drugačije..
Ne bih da ti kvarim inace korektan post, ali nece biti nikakve crveno-zelene koalicije, jer bi koalicija SDP-sda, po nekoj opsteprihvacenoj podjeli bila crveno-crna (valjda se mozemo slozit da je sda tipicna klero-nacionalisticka, dakle desnicarska stranka)... Ja za takvu dosad nisam cuo, ali mozda sam neobavjesten...

Zelenih kod nas skoro nema ni na mapi...
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#204 Re: SDA ili SBB!??

Post by Chisum »

Pitanje na ovoj temi, dakle, glasi - da li izabrati SDA - stare, u praksi urusavanja Bosne oprobane Dobricine laboratorijske zamorce, ili novi Miskovicev projekat - seljacica iz Plava, ratnog profitera, novinarcica koji ima problema sa rijecima - Fahrudina Radoncica?

To je, naravno, teska i gorka odluka za svakoga ko bi - AKO BI - morao odluciti prici jednoj od ponudjenih opcija.... ali ipak ostaje nada da, i kada bi se kojim slucajem, nasli rame uz rame sa jednom od ove dvije nesrece, SDP nece propustiti da igra na kartu neznanja gore navedenih bijednika, koji i nakon 20 godina drkanja i dzeparenja po politickoj sceni i narodnoj grbaci nisu naucili da sastave dvije smislene recenice. Naravno, nakon bjesomucne kradje i otimacine koju su SDA smetljari i njihova sestrinska stranka SBiH provodili zadnjih decenija, zna se u cijim se rukama nalaze kapital i kljucne funkcije, te ce biti tesko pokrenuti stvari sa mrtve tacke, ali su neznanje i primitivizam SDA kadrova, te kadrova sestrinskih im stranaka, nesto sto se moze debelo iskoristiti. Naravno, sve ovo ukoliko bi dolazilo do koalicija od kojih se normalnom covjeku povraca.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#205 Re: SDA ili SBB!??

Post by -LIBERO- »

Pa treba biti realan i reci da su jedine dvije opcije SDA ili SBBIH. Sve druge stranke su suvise nejake.
Mni bi bila ok i ta koalicija SDP/SDA al pod uslovom da kljucne resurse i poluge vlasti ,makar na prevaru,preuzme SDP.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#206 Re: SDA ili SBB!??

Post by udrch »

nosara wrote:
udrch wrote:Kao što je iznad rečeno, ne postoji nikakav SBB, postoji samo Fahrudin Radončić..taj čovjek svakodnevno uređuje svoj dnevni list i uvijek bude po njegovom..
Taj čovjek je spreman potpisati koaliciju, a onda se jednog jutra probuditi i reći da to nije uradio i raskinuti..
Ne kontam da njega neko može vidjeti kao ozbiljnog partnera u bilo čemu, osim Selvera Oruča..
SDA bar ima stranačke organe, SBB nema ništa do volje jednog..

Ove četiri godine će biti jako opasne i ja bih volio ovu Zeleno-Crvenu koaliciju, više nego recimo da vladaju sami Zeleni ili samo Crveni..dvojica su pametnija od jednog..
S druge strane nekakva frankeštajn koalicija od 7,8 stranaka na federalnom nivou bi bilo najgore rješenje..
Dodik ima ove četiri godine da uradi što je naumio..ili će uraditi, pa biti srpski Tito ili će propasti skroz..
Jačanje ekonomski Federacije i kantona znači slabljenje morala u PC..
Izgradnja autoputa od Sarajeva do Save na čitavom dijelu osim ovog dijela koji prolazi kroz PC, plus dio od Mostara do mora će biti najveća pobjeda ove države..izgradnja brze ceste Sarajevo - Tuzla i sl..gradnja hidroelektrane na Vranduku, termoelektrana u Tuzli i sl..
Pamet u PC-u treba da dođe iz guzice, ne može kod njih drugačije..
Ne bih da ti kvarim inace korektan post, ali nece biti nikakve crveno-zelene koalicije, jer bi koalicija SDP-sda, po nekoj opsteprihvacenoj podjeli bila crveno-crna (valjda se mozemo slozit da je sda tipicna klero-nacionalisticka, dakle desnicarska stranka)... Ja za takvu dosad nisam cuo, ali mozda sam neobavjesten...

Zelenih kod nas skoro nema ni na mapi...
U pravu si, ali tako ih zove potparol SDP-a Bakir Hadžiomerović :D
Niti su ovi crveni, niti ovi imaju išta sa zelenim, ali ovo je Bosna..
Jedino si pogriješio oko ovog KLERO..od ovih izbora to se može pripisati Fahri, reis je uz njega..
Doduše imami po džematima su ostali uz SDA, ali se pika reis..
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#207 Re: SDA ili SBB!??

Post by hadžialagić »

Teško nama... :run:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#208 Re: SDA ili SBB!??

Post by theTruePath »

udrch wrote:
nosara wrote:
udrch wrote:Kao što je iznad rečeno, ne postoji nikakav SBB, postoji samo Fahrudin Radončić..taj čovjek svakodnevno uređuje svoj dnevni list i uvijek bude po njegovom..
Taj čovjek je spreman potpisati koaliciju, a onda se jednog jutra probuditi i reći da to nije uradio i raskinuti..
Ne kontam da njega neko može vidjeti kao ozbiljnog partnera u bilo čemu, osim Selvera Oruča..
SDA bar ima stranačke organe, SBB nema ništa do volje jednog..

Ove četiri godine će biti jako opasne i ja bih volio ovu Zeleno-Crvenu koaliciju, više nego recimo da vladaju sami Zeleni ili samo Crveni..dvojica su pametnija od jednog..
S druge strane nekakva frankeštajn koalicija od 7,8 stranaka na federalnom nivou bi bilo najgore rješenje..
Dodik ima ove četiri godine da uradi što je naumio..ili će uraditi, pa biti srpski Tito ili će propasti skroz..
Jačanje ekonomski Federacije i kantona znači slabljenje morala u PC..
Izgradnja autoputa od Sarajeva do Save na čitavom dijelu osim ovog dijela koji prolazi kroz PC, plus dio od Mostara do mora će biti najveća pobjeda ove države..izgradnja brze ceste Sarajevo - Tuzla i sl..gradnja hidroelektrane na Vranduku, termoelektrana u Tuzli i sl..
Pamet u PC-u treba da dođe iz guzice, ne može kod njih drugačije..
Ne bih da ti kvarim inace korektan post, ali nece biti nikakve crveno-zelene koalicije, jer bi koalicija SDP-sda, po nekoj opsteprihvacenoj podjeli bila crveno-crna (valjda se mozemo slozit da je sda tipicna klero-nacionalisticka, dakle desnicarska stranka)... Ja za takvu dosad nisam cuo, ali mozda sam neobavjesten...

Zelenih kod nas skoro nema ni na mapi...
U pravu si, ali tako ih zove potparol SDP-a Bakir Hadžiomerović :D
Niti su ovi crveni, niti ovi imaju išta sa zelenim, ali ovo je Bosna..
Jedino si pogriješio oko ovog KLERO..od ovih izbora to se može pripisati Fahri, reis je uz njega..
Doduše imami po džematima su ostali uz SDA, ali se pika reis..

Nije reis bio uz Fahra vec uz Bakira,bio je uz Bakira ali ne uz SDA vec SBB

mada ovaj put je skroz malo lobirao za stranke
kopa68
Posts: 17
Joined: 26/04/2010 13:56

#209 Re: SDA ili SBB!??

Post by kopa68 »

SDA jer clanovi SDA nemaju rezervnu domovinu
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#210 Re: SDA ili SBB!??

Post by udrch »

E brate odlučite se..
Ja mislim da je reis bio uz Fahru i SBB, ali su ga sa terena odjebali kad je pokušao da im to podvali, pa se isti povukao, ali je zaboravio javiti Fahri, tako da mene ne čudi što se Fahro onoliko iznenadio kad je vidio da Bakir vodi..
Sjeti se samo onog teksta u Avazu u kojem je naibu reis optužio SDA i Tihića za izdaju za koju je ovaj znao još 1996. godine..naravno ovaj je to uradio uz blagoslov jedinog šefa, ali mu je odmah nakon toga sa terena stiglo desetine pisama u kojima se tražilo da se ogradi od naibu-a, što je ovaj na kraju nemušto i uradio..
Reis odavno nema nikakv respekt niti uticaj kod Imama, pogotovo ne od onih koji nisu ostali na tom zanimanju, koji su završili druge fakultete i rade druge stvari u životu, ali ovaj to još nezna..
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#211 Re: SDA ili SBB!??

Post by theTruePath »

udrch wrote:E brate odlučite se..
Ja mislim da je reis bio uz Fahru i SBB, ali su ga sa terena odjebali kad je pokušao da im to podvali, pa se isti povukao, ali je zaboravio javiti Fahri, tako da mene ne čudi što se Fahro onoliko iznenadio kad je vidio da Bakir vodi..
Sjeti se samo onog teksta u Avazu u kojem je naibu reis optužio SDA i Tihića za izdaju za koju je ovaj znao još 1996. godine..naravno ovaj je to uradio uz blagoslov jedinog šefa, ali mu je odmah nakon toga sa terena stiglo desetine pisama u kojima se tražilo da se ogradi od naibu-a, što je ovaj na kraju nemušto i uradio..
Reis odavno nema nikakv respekt niti uticaj kod Imama, pogotovo ne od onih koji nisu ostali na tom zanimanju, koji su završili druge fakultete i rade druge stvari u životu, ali ovaj to još nezna..

Pa sto se tice dzamija i imama nisi u pravu ,danas se uglavnom ne poziva na glasanje za SDA,
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#212 Re: SDA ili SBB!??

Post by udrch »

Nisam to ni rekao..ja sam rekao da nisu htjeli da pozivaju da se glasa za Tornjaka..prepustili su da narod glasa za koga želi..oni tvrdokorni su glasalai za SBB, a oni koji žele bolje da žive su se podjelili..trećina je glasala isključivo za SDA, trećina za Komšića i SDA, a trećina za SDP na svim nivoima..
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#213 Re: SDA ili SBB!??

Post by Chmoljo »

udrch wrote:Nisam to ni rekao..ja sam rekao da nisu htjeli da pozivaju da se glasa za Tornjaka..prepustili su da narod glasa za koga želi..oni tvrdokorni su glasalai za SBB, a oni koji žele bolje da žive su se podjelili..trećina je glasala isključivo za SDA, trećina za Komšića i SDA, a trećina za SDP na svim nivoima..
:shock:

hoćeš reći da SDP ima legitimitet kod Bošnjaka? :oops:

nemoj bolan da nam Šveđanina srce strefi... :roll: :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#214 Re: SDA ili SBB!??

Post by udrch »

Chmoljo wrote:
udrch wrote:Nisam to ni rekao..ja sam rekao da nisu htjeli da pozivaju da se glasa za Tornjaka..prepustili su da narod glasa za koga želi..oni tvrdokorni su glasalai za SBB, a oni koji žele bolje da žive su se podjelili..trećina je glasala isključivo za SDA, trećina za Komšića i SDA, a trećina za SDP na svim nivoima..
:shock:

hoćeš reći da SDP ima legitimitet kod Bošnjaka? :oops:

nemoj bolan da nam Šveđanina srce strefi... :roll: :D
DA..SDP ima legitimitet i kod Bošnjaka..mi smo valjda ozbiljni ljudi, svima nam je jasno da za SDP nisu glasali samo "komunjare" :D ..vjeruj mi da je veliki broj vjernika, pravih praktikanata glasalo za SDP..a ogroman je broj onih koji su glasali za Zlatnog ljiljana za presjedništvo..
Zanju to i u SDP-u, zato se već u ponedjeljak i moglo vidjeti i na Komšiću i na Lagumdžiji da će najradije sa SDA u koaliciju..malo se nadaju da će tako pridobiti još jedan dio birača koji će vidjeti da nije grijeh glasati za SDP..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#215 Re: SDA ili SBB!??

Post by udrch »

Nego gledam koalicija sa SDA je jako blizu parlamentarnoj većini na forumu, već 48%..znači još samo da se uključi neka manja stranka i to je to..
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#216 Re: SDA ili SBB!??

Post by Suti i trpi »

udrch wrote:Nego gledam koalicija sa SDA je jako blizu parlamentarnoj većini na forumu, već 48%..znači još samo da se uključi neka manja stranka i to je to..
BPS?
vemus
Posts: 335
Joined: 14/05/2008 17:34

#217 Re: SDA ili SBB!??

Post by vemus »

Bilo je degutantno gledati naslove u Avazu prije izbora: "Narod krenuo za Radoncica" i nastimane slike navodnih 10 000 ljudi a izborni rezultati pokazase da je to ocito bila obmana, ne kazem da nije rezultat SBB-a sasvim OK...
Ali sad uzivam gledajuci naslove: "Nisam ja pokraden vec narod", "Uprkos prevarama SBB ipak 3. stranka", kao da nije bilo prevara bili bi i prvi i sl....
E moj Fahro, sve manje ljudi kupuje avaz, zbog ovih seljackih manira si i izgubio izbore a sad nastavljas sa ciganlukom...
Ociti dolazi do izrazaja tvoj malogradjanski i provincijski mentalitet...
Zato sam svim srcem za SDA-SDP koaliciju :bih:
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#218 Re: SDA ili SBB!??

Post by elSaik »

theTruePath wrote:
udrch wrote:E brate odlučite se..
Ja mislim da je reis bio uz Fahru i SBB, ali su ga sa terena odjebali kad je pokušao da im to podvali, pa se isti povukao, ali je zaboravio javiti Fahri, tako da mene ne čudi što se Fahro onoliko iznenadio kad je vidio da Bakir vodi..
Sjeti se samo onog teksta u Avazu u kojem je naibu reis optužio SDA i Tihića za izdaju za koju je ovaj znao još 1996. godine..naravno ovaj je to uradio uz blagoslov jedinog šefa, ali mu je odmah nakon toga sa terena stiglo desetine pisama u kojima se tražilo da se ogradi od naibu-a, što je ovaj na kraju nemušto i uradio..
Reis odavno nema nikakv respekt niti uticaj kod Imama, pogotovo ne od onih koji nisu ostali na tom zanimanju, koji su završili druge fakultete i rade druge stvari u životu, ali ovaj to još nezna..

Pa sto se tice dzamija i imama nisi u pravu ,danas se uglavnom ne poziva na glasanje za SDA,
Poziva se na glasanje za neke druge. Citiram: "nije sramota glasati i za nove ljude, nedokazane."
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#219 Re: SDA ili SBB!??

Post by Chmoljo »

udrch wrote:
DA..SDP ima legitimitet i kod Bošnjaka..mi smo valjda ozbiljni ljudi, svima nam je jasno da za SDP nisu glasali samo "komunjare" :D ..vjeruj mi da je veliki broj vjernika, pravih praktikanata glasalo za SDP..a ogroman je broj onih koji su glasali za Zlatnog ljiljana za presjedništvo..
Zanju to i u SDP-u, zato se već u ponedjeljak i moglo vidjeti i na Komšiću i na Lagumdžiji da će najradije sa SDA u koaliciju..malo se nadaju da će tako pridobiti još jedan dio birača koji će vidjeti da nije grijeh glasati za SDP..
znao sam to i ja, bolan, bolan. :mrgreen: ali da sam ja to rekao nekim ljudima ovdje na forumu... da znaš da bi mi povjerovali :mrgreen:
vemus
Posts: 335
Joined: 14/05/2008 17:34

#220 Re: SDA ili SBB!??

Post by vemus »

Better Man wrote:
Splinter wrote:a ja mislim da je sbb ista takva, samo malo vise nesposobnija...
i za mene i bi bila izdaja uci u koaliciju sa sbb-om a te price nacionalisti ovo ono, mogle su proci prije par godina, dolaskom sulje na celu situacija se znatno izmjenila i sad su blizi centru nego nekojnekoj desnici...
sta cemo sad?!
A šta ćemo sa Izetbegovićem, Mujezinovićem, Brankovićem, Sadovićem i ostalim ne sposobnim i kriminogenim kadrovima?
A koja je tvoja politicka opcija, politicki izbor, ako se smije znati ogorceni covjece?
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#221 Re: SDA ili SBB!??

Post by Better Man »

vemus wrote:
Better Man wrote:
Splinter wrote:a ja mislim da je sbb ista takva, samo malo vise nesposobnija...
i za mene i bi bila izdaja uci u koaliciju sa sbb-om a te price nacionalisti ovo ono, mogle su proci prije par godina, dolaskom sulje na celu situacija se znatno izmjenila i sad su blizi centru nego nekojnekoj desnici...
sta cemo sad?!
A šta ćemo sa Izetbegovićem, Mujezinovićem, Brankovićem, Sadovićem i ostalim ne sposobnim i kriminogenim kadrovima?
A koja je tvoja politicka opcija, politicki izbor, ako se smije znati ogorceni covjece?
Ako mene pitas, moja politicka opcija je SDP! Bio sam clan istog jos daleke 1995, ali zbog posla koji radim danas nisam, jer ne smijem biti clan niti jedne stranke, ali uvijek glasam za SDP. Koaliciju sa onima protiv kojih si se borio smatram izadajom. Zato sam protiv koaliranja sa nacionalistickom i kriminogenom SDA. Moja sefica na poslu kaze da je samo djelomicno zadovoljna promjenama i da gradjani u ovoj zemlji jos nisu sazreli za istinske promjene i reforme. A zena ne da je pametna, vec prepametna i ovi nasi politicari joj nisu ni do koljena po znanju i sposobnosti.
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#222 Re: SDA ili SBB!??

Post by hadžialagić »

Ako je on ogorčen (s pravom) jer ne podržava pobrojane debile i lopove, ti si ozbiljno ograničen jer ne vidiš kuda su nas pomenuti odveli.
vemus
Posts: 335
Joined: 14/05/2008 17:34

#223 Re: SDA ili SBB!??

Post by vemus »

Better Man wrote:
vemus wrote:
Better Man wrote:
A šta ćemo sa Izetbegovićem, Mujezinovićem, Brankovićem, Sadovićem i ostalim ne sposobnim i kriminogenim kadrovima?
A koja je tvoja politicka opcija, politicki izbor, ako se smije znati ogorceni covjece?
Ako mene pitas, moja politicka opcija je SDP! Bio sam clan istog jos daleke 1995, ali zbog posla koji radim danas nisam, jer ne smijem biti clan niti jedne stranke, ali uvijek glasam za SDP. Koaliciju sa onima protiv kojih si se borio smatram izadajom. Zato sam protiv koaliranja sa nacionalistickom i kriminogenom SDA. Moja sefica na poslu kaze da je samo djelomicno zadovoljna promjenama i da gradjani u ovoj zemlji jos nisu sazreli za istinske promjene i reforme. A zena ne da je pametna, vec prepametna i ovi nasi politicari joj nisu ni do koljena po znanju i sposobnosti.
Pa evo, sad mislis da je bolje sa SBIH ili SBB da idu nego sa SDA?
Drazi bi ti bio Fahro ili kriminalizirani Haris?
Ako ima kriminala u SDA mislis da nema u SDP-u?
Ne mislis li da je vrijeme da se konacno nesto uradi za ovu zemlju?
Zalim te ako mislis da to moze sa Fahrom, Hare je svakako propao...
Ako SDA valja Zlatku i Komsicu valja valjda i tebi kao clanu SDP-a...
I hajde objasni po cemu je SDA nacionalisticka?
Daj mi jedan program, jednu stavku iz programa koji navodi na nacionalizam...


Znas li uopste sta je nacionalizam....?
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#224 Re: SDA ili SBB!??

Post by quasar »

Nacionalizam moze biti i pozitivna stvar kad je lisen shovinizma.
Ja sam na primjer BOSANSKI nacionalista, ali ne smatram da u BiH Hrvati i Srbi trebaju da odustaju od svojih nacionalnih imena i prava. Smatram da Bosanska nacija postoji i da je u istoriji sve cinjeno da se ona izbrise.
Pocev od imena drzave, uvoza nacionalnih imena, "Bosnjastva" vezanog iskljucivo za islam, zanemarivajuci istoriju Bosne prije turske okupacije...itd. Uzmite primjer stecaka kojih ima od Like do Sandzaka. Pogrebni obred vrlo specifican i svakako je onda obiljezje jednog naroda. Nazalost sve je ucinjeno da se ime i porijeklo tog naroda obrise.

Eto to je moj nacionalizam. Borim se za svoje, a ne protiv tudjeg.
vemus
Posts: 335
Joined: 14/05/2008 17:34

#225 Re: SDA ili SBB!??

Post by vemus »

quasar wrote:Nacionalizam moze biti i pozitivna stvar kad je lisen shovinizma.
Ja sam na primjer BOSANSKI nacionalista, ali ne smatram da u BiH Hrvati i Srbi trebaju da odustaju od svojih nacionalnih imena i prava. Smatram da Bosanska nacija postoji i da je u istoriji sve cinjeno da se ona izbrise.
Pocev od imena drzave, uvoza nacionalnih imena, "Bosnjastva" vezanog iskljucivo za islam, zanemarivajuci istoriju Bosne prije turske okupacije...itd. Uzmite primjer stecaka kojih ima od Like do Sandzaka. Pogrebni obred vrlo specifican i svakako je onda obiljezje jednog naroda. Nazalost sve je ucinjeno da se ime i porijeklo tog naroda obrise.

Eto to je moj nacionalizam. Borim se za svoje, a ne protiv tudjeg.
Upravo, a ne vidim u cemu je SDA "nacionalizam" radikalniji ili losiji od tvog....
Post Reply