SDA ili SBB!??

Post Reply

Koga bi voljeli vidjeti kao koalicionog partnera SDPu?

1. Simpatizeri SDPa - SDA
130
47%
2. Simpatizeri SDPa - SBB
53
19%
3. Simpatizeri SDPa - Opozicija
52
19%
4. Simpatizeri drugih stranaka - SDA
16
6%
5. Simpatizeri drugih stranaka - SBB
12
4%
6. Simpatizeri drugih stranaka - Opozicija
11
4%
 
Total votes: 274

User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#1 SDA ili SBB!??

Post by Suti i trpi »

Po dosadasnjim rezultatima jasno je da se vlast ne moze formirati bez jedne od ove dvi stranke. Zanima me koga bi odabrali simpatizeri SDPa, a koga bi simpatizeri ostalih stranki 'voljeli' vidjeti u koaliciji sa SDPom. Dakle, simpatizeri SDPa biraju opcije 1 i 2, a simpatizeri drugih stranki opcije 4 i 5. Molim da glasate posteno da se vidi kakvu koaliciju prizeljkuju forumasi na SA X.

Za mene je koalicija sa SDA potpuno neprihvatljiva. SDA je do kraja kriminalizovana stranka, tako da je sa njima svaki napredak dosta ogranicen. Jednostavno, svaka institucija je prepuna njihovih kriminalizovanih kadrova. Fahro je takodje losa opcija, ali je po meni bolje rjesenje od SDA. Dakle, od dva zla, izabro bih ovo drugo.

EDIT. Dodo sam 'opozicija'.
Last edited by Suti i trpi on 04/10/2010 16:32, edited 1 time in total.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#2 Re: SDA ili SBB!??

Post by klixober »

Zar ti nisi glasao za neku drugu stranku,a ne SDP?
King_of_jungle20
Posts: 96
Joined: 04/09/2010 23:18

#3 Re: SDA ili SBB!??

Post by King_of_jungle20 »

Suti i trpi wrote:Po dosadasnjim rezultatima jasno je da se vlast ne moze formirati bez jedne od ove dvi stranke. Zanima me koga bi odabrali simpatizeri SDPa, a koga bi simpatizeri ostalih stranki 'voljeli' vidjeti u koaliciji sa SDPom. Dakle, simpatizeri SDPa biraju opcije 1 i 2, a simpatizeri drugih stranki opcije 4 i 5. Molim da glasate posteno da se vidi kakvu koaliciju prizeljkuju forumasi na SA X.

Za mene je koalicija sa SDA potpuno neprihvatljiva. SDA je do kraja kriminalizovana stranka, tako da je sa njima svaki napredak dosta ogranicen. Jednostavno, svaka institucija je prepuna njihovih kriminalizovanih kadrova. Fahro je takodje losa opcija, ali je po meni bolje rjesenje od SDA. Dakle, od dva zla, izabro bih ovo drugo.

EDIT. Dodo sam 'opozicija'.
Ako ste gledali izdanje *60 minuta* kada su gostovali celnici ove tri partije, jasno vam je da SDP i SBB nece ni u snu stvoriti koaliciju, a SDA je davno vec najavila da ce uci u koaliciju sa svima, osim sa SBB-om. Tako da je koalicija izmedju SDP i SDA po meni najbolja i najrealnija opcija.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#4 Re: SDA ili SBB!??

Post by Suti i trpi »

komeba wrote:Zar ti nisi glasao za neku drugu stranku,a ne SDP?
Nisam glaso za SDP. Ali, kakve to ima veze? Je l to cudno sto me zanima ko ce formirat vlast? Itekako me zanima i itekako zelim da se formira sto je moguce bolja vlast. Nije ovo nikakva igra, ovo je odluka od koje zavise nasi zivoti.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#5 Re: SDA ili SBB!??

Post by klixober »

Suti i trpi wrote:
komeba wrote:Zar ti nisi glasao za neku drugu stranku,a ne SDP?
Nisam glaso za SDP. Ali, kakve to ima veze? Je l to cudno sto me zanima ko ce formirat vlast? Itekako me zanima i itekako zelim da se formira sto je moguce bolja vlast. Nije ovo nikakva igra, ovo je odluka od koje zavise nasi zivoti.
Uvodni post si editovao naknadno,prvobitno si pitao koga bi odabrali simpatizeri i glasaci SDP-a za koaliciju.Obzirom da niti si glasac,niti simpatizer SDP-a,zvucalo mi je licemjerno da diskutujes o tome s kim bi volio ti da vidis SDP u koaliciji.Ali na kraju krajeva nije ni bitno...
Sto se mene tice,vec sam prije izbora najavio pobjedu SDP-a i da ce slijediti ova teska odluka.Iskreno,ne znam sta je najbolje,ali imam povjerenje u vrh SDP-a da ce dobro odluciti i koga god odaberu,da nece dopustiti da ih vuku za nos kao sto su to radili u Alijansi(prvenstveno SBiH).
User avatar
dimitrix
Posts: 132
Joined: 28/12/2008 18:49

#6 Re: SDA ili SBB!??

Post by dimitrix »

Moj glas ide SBB najvise zbog toga sto su ljudi novi spremni da rade i najvise su orijentisani prema ekonomiji za razliku od SDA koja je nacionalisticka stranka(uvijek bila i uvijek ce biti)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7 Re: SDA ili SBB!??

Post by JThomas »

ako već mora - ja lično prije biram tihića nego radona.

al' u svakom slučaju - jako, jako težak izbor je pred SDPom. tihić, fahro ili ostati u opoziciji kao najjača stranka u federaciji (sada već izvjesno). šta god odaberu, gnjevnih će biti više nego zadovoljnih. a kad se odluči sa kim će se ići, onda je još bitnije ko će dobiti koji položaj i koje će ljude postaviti...
User avatar
dimitrix
Posts: 132
Joined: 28/12/2008 18:49

#8 Re: SDA ili SBB!??

Post by dimitrix »

Slazem se ali nije Tihi koliko je mali princ vlasnik SDA a poznato je pravilo da se bogu dusa moze ukrast SDA bi je ukrala s SBIH privatizovala :D (isto to dodje) bit ce veooooma tesko i za SDP i za koalicione partnere
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#9 Re: SDA ili SBB!??

Post by Frooteky »

Radije za SBB, SDA se vec dokazo a SBB bi nas mogao pozitivno iznenaditi mada ne vjerujem ali radije sa SNSD nego sa SDA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#10 Re: SDA ili SBB!??

Post by hadžialagić »

Čuvajte se SDP-ovci da vam ovo ne pobuca stranku. :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#11 Re: SDA ili SBB!??

Post by Admir_1984 »

Ne znam fakat nisam pametan

Sa sda otprilike znas na cemu si i kako ces se postaviti, stavove, misljenja i slicno. Dok su ovi pojedinacno bash i nepoznanica, a jos veca nepoznanica je kako ce se oni postaviti prema sda i prema szbih. Koalicija sa njima bi mogla biti hit, da se na sljedecim izborima sda i szbih uniste do temelja ili da sdp zajebe sve sto je do sada uradio i drasticno padne na sljedecim izborima.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#12 Re: SDA ili SBB!??

Post by theTruePath »

a ko kaze da sdp mora biti u vlasti

sda-sbb-sbih mogu rahat u vlast,a to je jedina prirodna koalicija..
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#13 Re: SDA ili SBB!??

Post by burek_in_space »

theTruePath wrote:a ko kaze da sdp mora biti u vlasti

sda-sbb-sbih mogu rahat u vlast,a to je jedina prirodna koalicija..
Tihic - dok sam na chelu stranke i zhiv, necu u koaliciju sa SBB.

Silajdzic i TV1 - razapeli Radochica u chetvrtak naveche samo tako.

E sad, moguce je da ce svak' polizati ono shto je pljuv'o, ali ne vjerujem da cemo taj film gledati ovaj put.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#14 Re: SDA ili SBB!??

Post by elSaik »

SBB.
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#15 Re: SDA ili SBB!??

Post by NightSkyWalker »

dimitrix wrote:SDA koja je nacionalisticka stranka(uvijek bila i uvijek ce biti)
SDA nije nacionalisticka stranka.
A ako jeste, onda je i SDP totalitaristicka.

Hocemo li se nastaviti gadjati izlizanim pridjevima?
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#16 Re: SDA ili SBB!??

Post by NightSkyWalker »

Nije li Zlaja rekao za Radoncica da je kriminalac i reketas?
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#17 Re: SDA ili SBB!??

Post by hadžialagić »

Čuj nije nacionalistička.. Na skupu u Zetri izvikuju ničim izazvani Tekbir - Allahu Ekber? Možda da iskoristi većina priliku pošto nisu bili u ratu kad je trebalo - tipa gargamel i ekipa?
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#18 Re: SDA ili SBB!??

Post by BiH-x »

SBIH
Last edited by BiH-x on 04/10/2010 18:14, edited 2 times in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#19 Re: SDA ili SBB!??

Post by theTruePath »

hadžialagić wrote:Čuj nije nacionalistička.. Na skupu u Zetri izvikuju ničim izazvani Tekbir - Allahu Ekber? Možda da iskoristi većina priliku pošto nisu bili u ratu kad je trebalo - tipa gargamel i ekipa?

i na skupovima SBB se vikalo tekbir

ali to nije nacionalisticki uzvik
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#20 Re: SDA ili SBB!??

Post by hadžialagić »

Au koliko su velike razlike u razmišljanju između simpatizera SDP. :shock: :? :-?
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#21 Re: SDA ili SBB!??

Post by palermo »

Ako uđu u koaliciju sa SBB moj glas za dugo vremena mogu zaboraviti.

Nije ni ova druga opcija nešto bolja, posebno ako se ima u vidu Tihi aka dogovor nema alternative i čitava svita novopečenih kadrova koje su u zadnje vrijeme izbacivali i to po sistemu što manje zna to mu veća funkcija (npr.Ahmetivić). Al opet, SDA je velika stranka koja okuplja mnogo širi profil ljudi i ako bi se SDP uspio nametnuti i voditi pravila igre onda bi se možda i moglo nešto očekivati. Ali, malo me je strah SDP-ovog kompromiserstva....ovi izbori su, pored niza negativnih faktora, da li i jedan pozitivan,pokazalo se da se mogu mobilizirati i široki slojevi stanovništa uz pozitivan program koji u sebi nema trulog kompromisa. SDP bi taj pristup morao zadržati, postaviti principe ispod kojih neće ići.....

Malo su mi smiješni ovi koji ne bi ni za živu glavu sa ZaBiH a pristali bi na Fahru. Koja je to logika da mi je znati samo......k'o ono Fahro novi.......tja
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#22 Re: SDA ili SBB!??

Post by mzungu »

Ispade na kraju, nazalost, da je SDP najveci gubitnik ovih izbora kad mora u koliciju sa SDA, SBB ili SBIH....

Ove diletante iz SBB sto mi pistu od aerodroma do kuce prave ne treba ni komentarisati. Sto se tice SBiH 100 % ovo ono, sto dade na kraju 100 RS i Dodika, nadam se nece ni uzeti u razmatranje. Tako da je jasno sta ostaje.

A i pun mi je k. vise glasanja za vjecnu opoziciju. Zato dragi moji pamet u glavu i prihvatite se odgovornosti.


SDP+SDA
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#23 Re: SDA ili SBB!??

Post by star(i)mo »

Nit' jedni nit' drugi! Opozicija.
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#24 Re: SDA ili SBB!??

Post by hadžialagić »

theTruePath wrote: i na skupovima SBB se vikalo tekbir

ali to nije nacionalisticki uzvik
*ebeš ga, nisam obilazio skupove. Ovo je bio centralni skup u Zetri gdje su kanom sjedile kockaste obrazovane glave što odlučuju. Kanom birane zvanice. Zakupljeni termin na Hayatu u pola 9 ili 9 u petak. To nije naiconalistički, ali oni ga tako doživljavaju. Čak su i himnu iz ratnog perioda privatizirali, a Gargamel se šprda sa Zlatnim ljiljanom tako što ga nosa stalno na reveru.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#25 Re: SDA ili SBB!??

Post by theTruePath »

hadžialagić wrote:
theTruePath wrote: i na skupovima SBB se vikalo tekbir

ali to nije nacionalisticki uzvik
*ebeš ga, nisam obilazio skupove. Ovo je bio centralni skup u Zetri gdje su kanom sjedile kockaste obrazovane glave što odlučuju. Kanom birane zvanice. Zakupljeni termin na Hayatu u pola 9 ili 9 u petak. To nije naiconalistički, ali oni ga tako doživljavaju. Čak su i himnu iz ratnog perioda privatizirali, a Gargamel se šprda sa Zlatnim ljiljanom tako što ga nosa stalno na reveru.


to mozda ne kontas ali za nas muslimane tekbir predstavlja nesto cime iskazujemo radost...to samo znaci BOG JE NAJVECI,i nemoj se plasiti nema tu ni trunke nacionalizma

za ratne pjesme nemam komentare
Last edited by theTruePath on 04/10/2010 18:08, edited 1 time in total.
Post Reply