SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post Reply
Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#1 SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by Retro0000 »

Pošto puno ljudi u BiH i čak Bošnjaci optužuju stranku SDA da ima enormnu političku moć sa kojom vodi BiH u punu propast i pošto ja isto živim u jednom gradu i opštini gdje ta stranka vlada i ja od njihove moć sam jedino primjetio da oni svakih par godina samo pokažu svoju moć kada se vozilima provozaju kroz grad i prave galamu prije izbora da ljudi za njih glasaju i to bi čak i ja mogao uraditi, htio bih znati gdje i kakvu političku ili privrednu moć ta stranka u BiH i van granica ima ili precijeni li se ona od ljudi u državi?
User avatar
Login77777
Posts: 8644
Joined: 18/05/2021 09:11

#2 Re: SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by Login77777 »

Retro0000 wrote: 09/08/2022 22:43 Pošto puno ljudi u BiH i čak Bošnjaci optužuju stranku SDA da ima enormnu političku moć sa kojom vodi BiH u punu propast i pošto ja isto živim u jednom gradu i opštini gdje ta stranka vlada i ja od njihove moć sam jedino primjetio da oni svakih par godina samo pokažu svoju moć kada se vozilima provozaju kroz grad i prave galamu prije izbora da ljudi za njih glasaju i to bi čak i ja mogao uraditi, htio bih znati gdje i kakvu političku ili privrednu moć ta stranka u BiH i van granica ima ili precijeni li se ona od ljudi u državi?
U BiH budzetlije i penzice koji im glasove donose. Van BiH nemaju nista jer su jedno veliko nista.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#3 Re: SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by -Chesterfield- »

Retro0000 wrote: 09/08/2022 22:43 Pošto puno ljudi u BiH i čak Bošnjaci optužuju stranku SDA da ima enormnu političku moć sa kojom vodi BiH u punu propast i pošto ja isto živim u jednom gradu i opštini gdje ta stranka vlada i ja od njihove moć sam jedino primjetio da oni svakih par godina samo pokažu svoju moć kada se vozilima provozaju kroz grad i prave galamu prije izbora da ljudi za njih glasaju i to bi čak i ja mogao uraditi, htio bih znati gdje i kakvu političku ili privrednu moć ta stranka u BiH i van granica ima ili precijeni li se ona od ljudi u državi?
Nije mi jasna tvoja zadnja rečenica. Mislim na zadnja dva reda riječi, jer si čitav post zgruhao u jednu rečenicu.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4 Re: SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by Billy The Pljuc »

Retro0000 wrote: 09/08/2022 22:43 Pošto puno ljudi u BiH i čak Bošnjaci optužuju stranku SDA da ima enormnu političku moć sa kojom vodi BiH u punu propast i pošto ja isto živim u jednom gradu i opštini gdje ta stranka vlada i ja od njihove moć sam jedino primjetio da oni svakih par godina samo pokažu svoju moć kada se vozilima provozaju kroz grad i prave galamu prije izbora da ljudi za njih glasaju i to bi čak i ja mogao uraditi, htio bih znati gdje i kakvu političku ili privrednu moć ta stranka u BiH i van granica ima ili precijeni li se ona od ljudi u državi?
"Vozikanje Erdogana na svadbi kćerke Bakira Izetbegovića koštalo 12.000 KM, a troškove snosilo Predsjedništvo BiH.

Kada je prošle godine najavljeno vjenčanje kćerke Bakira i Sebije Izetbegović, jedna od glavnih tema bilo je to što je šerijatski kum Jasmini i Ćamilu predsjednik Turske Recep Tayyip Erdogan.

Radi te prigode Erdogan se zaputio u Sarajevo, a tek usputno je zakazan i sastanak s članovima Predsjedništva BiH u poslijepodnevnim satima.

Erdogan je u Sarajevo sletio ujutro 27. augusta, a sastanak u Predsjedništvu BiH – prema protokulu trebao je početi u 18 i 30 sati.

Turski predsjednik je u Sarajevo doputovao zajedno sa suprugom te sinom i snahom i svi su oni bili gosti na vjenčanju.

No, Raport je sad došao u posjed dokumentacije koja pokazuje da je Predsjedništvo BiH platilo službene limuzine kako bi se Erdogan i njegova pratnja vozili po gradu pa i na privatnu svadbu.

Dan pred Erdoganov dolazak, Predsjedništvo BiH donosi Odluku kojom se pokreće postupak iznajmljivanja vozila ali koji treba biti izuzet od primjene odredbi Zakona o javnom nabavkama.

Odmah se procjenjuje da je za najam vozila (za dva dana) potrebno 10.000 KM.

U obrazloženju se navodi da je od Direkcije za koordinaciju policijskih tijela zatraženo da izvrše osiguranje adekvatnog policijskog osiguranja, a da im je iz Direkcije odgovoreno da će poduzeti mjere vanrednog osiguranja štićenih objakata po prvom stepenu, piše Raport.

Nakon toga, iznajmljuje se ukupno sedam vozila – dva Mercedesa S klase, dva V klase i jedan minibus. Uz to se ‘iznajmljuju’ i vozači, a sve je koštalo 11.700 KM.

Kako piše Raport , zanimljivo je pak da su pojedini službenici Predsjedništva BiH odmah poslali upozorenje Sekretarijatu da to nije po Zakonu o javnim nabavkama.

U tom dopisu se navodi da je prekršen Zakon o javnim nabavkama jer su se izuzeli od njega uz obrazloženje da je Direkcija najavila ‘poseban pregled’.

Ipak, na kraju je činjenica da su građani platili skoro 12 hiljada KM za vozikanje Erdogana na privatnoj svadbi, a od toga su imali jednosatni sastanak s članovima Predsjedništva BiH u večernjim satima.

Rezultat tog sastanka je bio nula, jer su se, očekivano, trojica članova svađali, a govorilo se o famoznom autoputu Sarajevo – Beograd."

Jes' vidio šta je moć, kako vnutri tako i vani.

Još vele pimp platio milionče za svadbu, niđe veze, država tj. narod sve platio a ti sad veli da nisu moćni, dovukli patuljka za kuma, upregli sve strukture i uredno platili veselje, od kojieh para samo oni znaju.
Last edited by Billy The Pljuc on 10/08/2022 06:48, edited 1 time in total.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15611
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5 Re: SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by problemnatravunu »

Sama stranka je šaka jada , nemaju poštene informatičke opreme , udijelio bi im sadaku .... fol je u tome da utiču na tokove , procese , korupciju, i sve drugo u vlasti i državi , tako da istaknuti (i oni manje istaknuti) članovi stranke imaju otvorene sve puteve da svojim privatnim biznisima drmaju državom (čitaj pljačkaju, bez većih posljedica) .... tako nekako ti to ide
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6 Re: SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by Styling »

Retro0000 wrote: 09/08/2022 22:43 Pošto puno ljudi u BiH i čak Bošnjaci optužuju stranku SDA da ima enormnu političku moć sa kojom vodi BiH u punu propast i pošto ja isto živim u jednom gradu i opštini gdje ta stranka vlada i ja od njihove moć sam jedino primjetio da oni svakih par godina samo pokažu svoju moć kada se vozilima provozaju kroz grad i prave galamu prije izbora da ljudi za njih glasaju i to bi čak i ja mogao uraditi, htio bih znati gdje i kakvu političku ili privrednu moć ta stranka u BiH i van granica ima ili precijeni li se ona od ljudi u državi?
Mislis nemoc?
konami666
Posts: 2501
Joined: 11/05/2015 21:57

#7 Re: SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by konami666 »

Billy The Pljuc wrote: 10/08/2022 06:43
Retro0000 wrote: 09/08/2022 22:43 Pošto puno ljudi u BiH i čak Bošnjaci optužuju stranku SDA da ima enormnu političku moć sa kojom vodi BiH u punu propast i pošto ja isto živim u jednom gradu i opštini gdje ta stranka vlada i ja od njihove moć sam jedino primjetio da oni svakih par godina samo pokažu svoju moć kada se vozilima provozaju kroz grad i prave galamu prije izbora da ljudi za njih glasaju i to bi čak i ja mogao uraditi, htio bih znati gdje i kakvu političku ili privrednu moć ta stranka u BiH i van granica ima ili precijeni li se ona od ljudi u državi?
"Vozikanje Erdogana na svadbi kćerke Bakira Izetbegovića koštalo 12.000 KM, a troškove snosilo Predsjedništvo BiH.

Kada je prošle godine najavljeno vjenčanje kćerke Bakira i Sebije Izetbegović, jedna od glavnih tema bilo je to što je šerijatski kum Jasmini i Ćamilu predsjednik Turske Recep Tayyip Erdogan.

Radi te prigode Erdogan se zaputio u Sarajevo, a tek usputno je zakazan i sastanak s članovima Predsjedništva BiH u poslijepodnevnim satima.

Erdogan je u Sarajevo sletio ujutro 27. augusta, a sastanak u Predsjedništvu BiH – prema protokulu trebao je početi u 18 i 30 sati.

Turski predsjednik je u Sarajevo doputovao zajedno sa suprugom te sinom i snahom i svi su oni bili gosti na vjenčanju.

No, Raport je sad došao u posjed dokumentacije koja pokazuje da je Predsjedništvo BiH platilo službene limuzine kako bi se Erdogan i njegova pratnja vozili po gradu pa i na privatnu svadbu.

Dan pred Erdoganov dolazak, Predsjedništvo BiH donosi Odluku kojom se pokreće postupak iznajmljivanja vozila ali koji treba biti izuzet od primjene odredbi Zakona o javnom nabavkama.

Odmah se procjenjuje da je za najam vozila (za dva dana) potrebno 10.000 KM.

U obrazloženju se navodi da je od Direkcije za koordinaciju policijskih tijela zatraženo da izvrše osiguranje adekvatnog policijskog osiguranja, a da im je iz Direkcije odgovoreno da će poduzeti mjere vanrednog osiguranja štićenih objakata po prvom stepenu, piše Raport.

Nakon toga, iznajmljuje se ukupno sedam vozila – dva Mercedesa S klase, dva V klase i jedan minibus. Uz to se ‘iznajmljuju’ i vozači, a sve je koštalo 11.700 KM.

Kako piše Raport , zanimljivo je pak da su pojedini službenici Predsjedništva BiH odmah poslali upozorenje Sekretarijatu da to nije po Zakonu o javnim nabavkama.

U tom dopisu se navodi da je prekršen Zakon o javnim nabavkama jer su se izuzeli od njega uz obrazloženje da je Direkcija najavila ‘poseban pregled’.

Ipak, na kraju je činjenica da su građani platili skoro 12 hiljada KM za vozikanje Erdogana na privatnoj svadbi, a od toga su imali jednosatni sastanak s članovima Predsjedništva BiH u večernjim satima.

Rezultat tog sastanka je bio nula, jer su se, očekivano, trojica članova svađali, a govorilo se o famoznom autoputu Sarajevo – Beograd."

Jes' vidio šta je moć, kako vnutri tako i vani.

Još vele pimp platio milionče za svadbu, niđe veze, država tj. narod sve platio a ti sad veli da nisu moćni, dovukli patuljka za kuma, upregli sve strukture i uredno platili veselje, od kojieh para samo oni znaju.
12 milja je za vozalice a gdje je tu policijska pratnja, zaštita, blokiranje ulica da supak prođe, itd, itd, koliko je to sve koštalo?
U Bosni je najveći i najprimarniji cilj riješiti se sda stranke, totalno je zatvoriti i proglasiti za kriminalnu organizaciju. Tek kada se to desi onda se može krenuti u rješavanje ostalih problema. A ako kojim slučajem opet uzmu izbore, može se komotno krenuti u pakovanje kofera osim ako ne želite da živite u Gazi/Zapadnoj Obali jer to je scenario koji će da se desi.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10717
Joined: 27/04/2021 22:52

#8 Re: SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by tramvajtrojka »

Image

sva jad i bijeda ove stranke se ogleda u tome kad sad njihovi botovi pokusavaju nas uvjeriti da kod nas nema poskupljenja i da je sve vani skuplje , a oni sami spustili guzicu na tom skupom zapadu :lol: :lol:

to je danasnja sda skupina sitnih kokosara i botina


Image

jedino na sta fataju raju gdje si bio 93 i eto cetnika dok sa istim tim cetnicima i ustasama dijele kolac a od rata proslo 27 godina koga boli briga gdje si bio 93 kad vecina danasnje sda je bila van drzave il kao predsjednik u trezoru :lol: :lol:
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#9 Re: SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by DonieBrasco »

Munira Subasic, Fikret Hodzic, Ramiz Salkic, Čamil Durakovic, Alma Omerovic, su slika i prilika SDA.
Last edited by DonieBrasco on 10/08/2022 14:01, edited 1 time in total.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#10 Re: SDA i njihova moć u BiH i van države.

Post by sehohari »

U Bosni preko tendera, uhljeba i starijih ljudi koji glasaju za SDA jer, eto, ipak je Bakir sin Alije.

To što najviše razlikuje SDA od drugih stranaka opozicije je što imaju jaku infrastrukturu na cijelom području BiH, a ne samo po urbanim centrima kao što je to slučaj sa NS, SDP-om i tkd.
Post Reply