SDA i HDZ uzvracaju udarac; ko ce preuzeti ZDK?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#151 Re: SDA i HDZ uzvracaju udarac; ko ce preuzeti ZDK?

Post by Digresija »

MarshalDodik wrote:
Ne bih se ja bas tako bezbrizno smijao na Elmedina (kakav god da je bio), niti bi ga poredio sa Skaljom.
On kako je krenuo moze postati seherski tito.
To kakav je doFu i njegova nova stranka najmjerodavnije je pitat zenicane, a oni su ga izabrali prije bivse mu stranke.


A to o kombinacijama :lol:
Ma sta sam sve ja, ti i svi mi imali u kombinacija, a sta je na kraju krajeva bila konacnica i fakt je neuporedivo.
I na kraju niko od njih nije imao licno Skalju (kao sto ga sada ima SDA) vec stranku NB sa clanovima izabranim iz naroda koji se pokazuju kao sljam (i to po drugi treci puta)
Ne moraš mi se pravdati, godinama ja slušam narodne priče i promjene mišljenja i dresova dok si rekao keks. Ljudi koji su do jučer Konakovića nazivali najvećim lopov sad mu se u šupak uvlače.

Fudo je u Zenici jednim dijelom pobijedio i zahvaljujući SC-u Eldina Vračea sa kojim je bio u koaliciji, da nije bilo toga ne bi sigurno. I kad već spominješ ko je izabran narodnim glasovima spomeni i uhljupa Škalju jer tako je i on došao do pozicije.

Nije bitno je li lično ili nije, ali su stranke uvijek rado prihvatale tuđi otpad kao koalicionu opciju.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#152 Re: SDA i HDZ uzvracaju udarac; ko ce preuzeti ZDK?

Post by Digresija »

pemanapemani wrote:Koaliranjem sa HDZ i glasanjem za njihove kandidate za klub Hrvata u Domu naroda, izliveni su temelji širokog probosanskog bloka koji će se suprostaviti neprijateljima u ovom najvažnijem trenutku za opstanak države Bosne i Hercegovine.

Ako BH blok poslije ovakvih maestralnih probosanskih poteza SDA ne bude želio sa njima u koaliciju, onda su fakat petokolonaši, a vrlo moguće i četnici.
Patriotski je SDA stavljati u ravan sa HDZ-om i SNSD-om, iz patriotskih razloga s njom odbijati koaliciju, a onda od nje tražiti da postupi patriotski i pogura ti kadrove u Dom naroda? SDA jednako blokiraju SDP i NS kao i HDZ, samo što se sa HDZ-om lakše nagoditi.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#153 Re: SDA i HDZ uzvracaju udarac; ko ce preuzeti ZDK?

Post by pemanapemani »

Digresija wrote:
pemanapemani wrote:Koaliranjem sa HDZ i glasanjem za njihove kandidate za klub Hrvata u Domu naroda, izliveni su temelji širokog probosanskog bloka koji će se suprostaviti neprijateljima u ovom najvažnijem trenutku za opstanak države Bosne i Hercegovine.

Ako BH blok poslije ovakvih maestralnih probosanskih poteza SDA ne bude želio sa njima u koaliciju, onda su fakat petokolonaši, a vrlo moguće i četnici.
Patriotski je SDA stavljati u ravan sa HDZ-om i SNSD-om, iz patriotskih razloga s njom odbijati koaliciju, a onda od nje tražiti da postupi patriotski i pogura ti kadrove u Dom naroda? SDA jednako blokiraju SDP i NS kao i HDZ, samo što se sa HDZ-om lakše nagoditi.
Niko ne traži bilo šta od SDA . SDA sama pokazuje koji su joj primarni partneri. Od početka pregovora sa BH blokom su izjavljivali kako je HDZ njihov partner i kako je neizbježan. Ovi u ZDK potpisali koaliciju sa HDZ pet dana nakon izbora, puno prije nego su počeli pregovori sa BH blokom.

Meni ne možeš prišiti stavljanje u ravan SDA, HDZ i SNSD. HDZ i SNSD su fašisti i kriminalci, a SDA je "samo" kriminalna organizacija.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#154 Re: SDA i HDZ uzvracaju udarac; ko ce preuzeti ZDK?

Post by MarshalDodik »

Suma sumarum
Sda kupila Omera Skalju zvanog Sljam kojeg je prethodno najurila jer je sljam :lol:
Patriotska Sda vlada ovim cinom je spasila kanton i drzavu od cetnika i bezvlasca :bih:

Treba napomenuti i to da je Galijasevic visio na ftv-u i kmecao kako je nestabilna vlada sastavljena od 5-6 komponenti, a danas govori kako nova vlada koja broji 18 ruku i 5 komponenti stabilna :lol:
Patriotizam i prepoznavanje trenutka vol.2771616

Ipak treba odati Omeru priznanje jer zavukao i Fudi i kompletnoj SDA korporaciji :bih:
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#155 Re: SDA i HDZ uzvracaju udarac; ko ce preuzeti ZDK?

Post by Digresija »

Samo kmecite, ko gubi ima pravo da se ljuti. :thumbup:
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#156 Re: SDA i HDZ uzvracaju udarac; ko ce preuzeti ZDK?

Post by MarshalDodik »

Ja kmecim ? Nikako. Navijao za kakve- takve promjene, promjena nema a ocigledno da i nisu mogle biti sa ljudima poput Skalje.

Na ovakvu situaciju samo clanovi i simpatizeri SDA imaju pravo da se ljute zbog slucaja Skaljo, ali jok, oni ovakvu bruku smatraju pobjedom. Toliko :bih:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#157 Re: SDA i HDZ uzvracaju udarac; ko ce preuzeti ZDK?

Post by bunk »

..
Locked