SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#1 SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by jeza u ledja »

Evo ja sad uzeo i sabrao iiiii pobjednicka stranka u Sarajevu je????


S D A

:D

?

Kad se saberu sve 4 opcine dobiju se sljedeci rezultati:

SDA 28662 (29.84%)
SDP 26828 (27.93%)
NS 7769 (8.09%)
SBiH 7586 (7.90%)
BPS 5816 (6.05%)
Ostali (svi ispod 3.00%) 19395 (20.19%)

Sad naravno ovisi od broja vijecnika i kako se to rasporedi... (mislim na pitanje gradonacelnice)




I u Kantonu naravno pobjednik je SDA:

SDA 46206 (32.16%)
SDP 32933 (22.92%)
SBiH 16043 (11.17%)
BPS 9674 (6.73%)
NS 9390 (6.54%)
Ostali (ispod 3.00%) 29439 (33.56%)

SDA+SBiH komotno da su danas izbori bi mogli imati vlast.

Ako sam sta pogrijesio u racunici nek me neko ispravi ali izgleda da je to to.
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#2 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by Vozdra raja :-) »

Mislim da ce SDP ici u koaliciju sa NS. Ionako je NS satelit SDP-a, kao sto je SBiH satelit SDA!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#3 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by jeza u ledja »

Vozdra raja wrote:Mislim da ce SDP ici u koaliciju sa NS. Ionako je NS satelit SDP-a, kao sto je SBiH satelit SDA!
Onda ce ovisiti od BPS s kim ce i kako ce. :idea:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by Neelix »

mislim da bi NS koaliranjem svejedno sa SDA ili SDP ekspresno izgubio sasvim solidnu podrsku koju imaju s obzirom da postoje tek pola godine.
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#5 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by Vozdra raja :-) »

Ako NS hoce da ima ikakvog efekta na politicku scenu, oni moraju koalirati sa nekim, inace nikada nece biti politicki faktor!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#6 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by GandalfSivi »

Poprilicno sam siguran da ce NS ici u koaliciju sa SDP-om, ili ono barem glasati za njihovog kandidata. Isto tako mislim da BPS ce se prije nakloniti SDP-u nego SDA, ali kod njih vec zavisi sta ce im se ponuditi. Jedino mi nisu jasni oni omladinci iz starog grada, na cijoj su oni strani...

EDIT: Nevjerovatno je koliko mi je drago sto je stranka koja postoji samo pola godine uzela vise glasova od SBiH u gradu Sarajevu, fakat mislim da je to najjaca stvar na ovim izborima...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#7 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by Neelix »

opet da naglasim - moje misljenje :) - glasaci koji su glasali za NS su bivsi glasaci sda/sbih/sdp kojima su njihove stranke dokurcile jer vide da ih godinama vode isti - nesposobni ljudi, pa ganjaju neku alternativu.

i sto bi NS odmah po osnivanju morala u vlast? :)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#8 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by GandalfSivi »

Ne moraju u vlast, ali mislim (a to je samo moje misljenje, sagradjeno na njihovoj prici o vladajucim strankama) da im ono cisti razum nalaze da podrze SDP a ne SDA, sto znaci da ne moraju uopste ici u koaliciju, ali ako su dobili dio vlasti, a jesu, to nosi politicku odgovornost, tako da ce se morati odluciti. Btw, de svega ti promijeni taj avatar, neozbiljno mi se totalno raspravljati sa slikom koja te predstavlja :)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#9 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by Neelix »

eto nek je tvoj avatar ozbiljan :D :D :D

ne znam, ja bih prvi odmah odustao od njih kad bi koalirali sa sdp. o sda necu ni govoriti jer mi se cini da za takvu koaliciju nema nikakve sanse. vjerujem da tako razmislja vecina njihovih glasaca, u suprotnom bi jednostavno glasali za sdp, jel. volio bih da se dogovaraju sa ostalim strankama koje su dobile manje glasova od njih pa da izadju kao nekakvi lideri centra (orijentacije, ne opstine :D )na kraju.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#10 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by klixober »

jeza u ledja wrote:Evo ja sad uzeo i sabrao iiiii pobjednicka stranka u Sarajevu je????


S D A

:D

?

Kad se saberu sve 4 opcine dobiju se sljedeci rezultati:

SDA 28662 (29.84%)
SDP 26828 (27.93%)
NS 7769 (8.09%)
SBiH 7586 (7.90%)
BPS 5816 (6.05%)
Ostali (svi ispod 3.00%) 19395 (20.19%)

Sad naravno ovisi od broja vijecnika i kako se to rasporedi... (mislim na pitanje gradonacelnice)




I u Kantonu naravno pobjednik je SDA:

SDA 46206 (32.16%)
SDP 32933 (22.92%)
SBiH 16043 (11.17%)
BPS 9674 (6.73%)
NS 9390 (6.54%)
Ostali (ispod 3.00%) 29439 (33.56%)

SDA+SBiH komotno da su danas izbori bi mogli imati vlast.

Ako sam sta pogrijesio u racunici nek me neko ispravi ali izgleda da je to to.
Sto se tice kantona Sarajevo,to je tacno,ali mislim da u gradu blagu prednost ima SDP i da ti ta racunica nije tacna.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#11 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by jeza u ledja »

komeba wrote:
jeza u ledja wrote:Evo ja sad uzeo i sabrao iiiii pobjednicka stranka u Sarajevu je????


S D A

:D

?

Kad se saberu sve 4 opcine dobiju se sljedeci rezultati:

SDA 28662 (29.84%)
SDP 26828 (27.93%)
NS 7769 (8.09%)
SBiH 7586 (7.90%)
BPS 5816 (6.05%)
Ostali (svi ispod 3.00%) 19395 (20.19%)

Sad naravno ovisi od broja vijecnika i kako se to rasporedi... (mislim na pitanje gradonacelnice)




I u Kantonu naravno pobjednik je SDA:

SDA 46206 (32.16%)
SDP 32933 (22.92%)
SBiH 16043 (11.17%)
BPS 9674 (6.73%)
NS 9390 (6.54%)
Ostali (ispod 3.00%) 29439 (33.56%)

SDA+SBiH komotno da su danas izbori bi mogli imati vlast.

Ako sam sta pogrijesio u racunici nek me neko ispravi ali izgleda da je to to.
Sto se tice kantona Sarajevo,to je tacno,ali mislim da u gradu blagu prednost ima SDP i da ti ta racunica nije tacna.
Eno sad, nije tacna.

Evo ti na kad neces da vjerujes:

Novi Grad
SDA 11529
SDP 9734

Novo Sarajevo
SDP 6586
SDA 6426

Centar
SDP 7365
SDA 6706

Stari Grad
SDA 4001
SDP 3143

Ukupno:
SDA 28662
SDP 26828

:oops:
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#12 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by klixober »

Odakle ti ti podaci i da li su konacni?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#13 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by jeza u ledja »

komeba wrote:Odakle ti ti podaci i da li su konacni?
Pa eto ti link jebemu misha. :-)
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#14 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by Leonid Breznjev »

komeba wrote:Odakle ti ti podaci i da li su konacni?
pa klikni na link kad se covjek vec potrudi i postavi ti sve.... :-) :-)
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#15 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by Leonid Breznjev »

:lol: :lol: :lol: :lol:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#16 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by mostarac »

jeza u ledja wrote:
komeba wrote:Odakle ti ti podaci i da li su konacni?
Pa eto ti link jebemu misha. :-)

ma ovi u izbornoj komisiju su konji totalni. privremene rezultate objavljuju ko konacne. pogledaj ima velikih sredina gdje je obradjeno po 500 glasova i oni to prikazu kao konacni rezultat. Stranke imaju mnogo relevantnije podatke od ovih na stranici izborne komisije jer su stranke imale posmatrace na svim birackim mjestima i isto tako su dobili informacije sa lica mjesta, a obrada tih informacija je trajala kratko jer se strankama zuri i jer im nije svejedno hoce li rezultati biti odmah, za dva dana ili dva mjeseca kao sto je to svejedno izbornoj komisiji. Izborna komisija za Mostar nema jos ni blizu podataka za neke liste za koje sam ja u 4 ujutru juce imao obradjene sve podatke i onda to prikazu na stranici kao relevantan rezultat.
O nepismenosti tih ljudi u CIK-u bi se dalo raspravljati. Ko je juce gledao onu njihovu blamazu, kad 10 minuta nidu mogli skontati da ih novinar pita da li su to kompletni rezultati ili nedostaju neka biracka mjesta, sve mu je bilo jasno.
Last edited by mostarac on 07/10/2008 09:46, edited 1 time in total.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#17 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by klixober »

Da :D
E ono sto mene zanima,obzirom da su preliminarni rezultati,dakle ne i konacni...da li su izbrojani glasovi dijaspore?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by mIRCerka »

Jesu imali posmatrace, ali posmatracice na mom glasackom mjestu su bile zauzete sa jbnom ROZA MOTOROLOM i kikotale su se, i igrale se s telefonom, totalno nidje veze sa "zadatkom", mogao je Osamabinladen doc glasat, one nista primjetile ne bi...

Kako god, da su Stranke parmetne, sad fino prebrojat koliko je glasova dobila stranka u kojoj opcini, a koliko clanova i spimatizera imaju, pa ako je razlika velika, u tim opcinama ih kaznit :P
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by Alfons Kauders »

mIRCerka wrote:Jesu imali posmatrace, ali posmatracice na mom glasackom mjestu su bile zauzete sa jbnom ROZA MOTOROLOM i kikotale su se, i igrale se s telefonom, totalno nidje veze sa "zadatkom", mogao je Osamabinladen doc glasat, one nista primjetile ne bi...

Kako god, da su Stranke parmetne, sad fino prebrojat koliko je glasova dobila stranka u kojoj opcini, a koliko clanova i spimatizera imaju, pa ako je razlika velika, u tim opcinama ih kaznit :P
vazda sam ja govorio da zeni nije mjesto u politici...

ni u autu... :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#20 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by jeza u ledja »

mostarac wrote:
jeza u ledja wrote:
komeba wrote:Odakle ti ti podaci i da li su konacni?
Pa eto ti link jebemu misha. :-)

ma ovi u izbornoj komisiju su konji totalni. privremene rezultate objavljuju ko konacne. pogledaj ima velikih sredina gdje je obradjeno po 500 glasova i oni to prikazu kao konacni rezultat. Stranke imaju mnogo relevantnije podatke od ovih na stranici izborne komisije jer su stranke imale posmatrace na svim birackim mjestima i isto tako su dobili informacije sa lica mjesta, a obrada tih informacija je trajala kratko jer se strankama zuri i jer im nije svejedno hoce li rezultati biti odmah, za dva dana ili dva mjeseca kao sto je to svejedno izbornoj komisiji. Izborna komisija za Mostar nema jos ni blizu podataka za neke liste za koje sam ja u 4 ujutru juce imao obradjene sve podatke i onda to prikazu na stranici kao relevantan rezultat.
O nepismenosti tih ljudi u CIK-u bi se dalo raspravljati. Ko je juce gledao onu njihovu blamazu, kad 10 minuta nidu mogli skontati da ih novinar pita da li su to kompletni rezultati ili nedostaju neka biracka mjesta, sve mu je bilo jasno.
Pa pise fino gore:
(Ovaj izvještaj je zasnovan na parcijalnim rezultatima prijavljenim od opštinskih/općinskih izbornih komisija/povjerenstava i podliježe daljnjoj verifikaciji)

To je standardna praksa.

Da se razumijemo, sami brojevi ne govore puno. U konacnici SDA i SDP u Sarajevu ce imati isti broj vijecnika ili ce biti jedan razlike. A pored ovih pobrojanih bice u pojedinim opcinama i poneki SDUovac, Lijanovic, Penzioner i Omladinac, a bogami i koji Mirnesov pulen. Bice interesantno nadasve.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by mIRCerka »

Alfons Kauders wrote:
mIRCerka wrote:Jesu imali posmatrace, ali posmatracice na mom glasackom mjestu su bile zauzete sa jbnom ROZA MOTOROLOM i kikotale su se, i igrale se s telefonom, totalno nidje veze sa "zadatkom", mogao je Osamabinladen doc glasat, one nista primjetile ne bi...

Kako god, da su Stranke parmetne, sad fino prebrojat koliko je glasova dobila stranka u kojoj opcini, a koliko clanova i spimatizera imaju, pa ako je razlika velika, u tim opcinama ih kaznit :P
vazda sam ja govorio da zeni nije mjesto u politici...

ni u autu... :D
ovo su prvi izbori da nisam radila....nekad sam bila posmatrac, nekad clan komisije...na Dobrinji sam trosila kredit zovuci svoju raju i podsjecajuci ih da trebaju doci glasati...i oni i familija...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#22 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by Alfons Kauders »

mIRCerka wrote: ovo su prvi izbori da nisam radila....nekad sam bila posmatrac, nekad clan komisije...na Dobrinji sam trosila kredit zovuci svoju raju i podsjecajuci ih da trebaju doci glasati...i oni i familija...
zvali su i mene, ali nisam se dao... :D

nece moj glas niciju guzicu ufoteljit... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#23 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by mIRCerka »

Alfons Kauders wrote:
mIRCerka wrote: ovo su prvi izbori da nisam radila....nekad sam bila posmatrac, nekad clan komisije...na Dobrinji sam trosila kredit zovuci svoju raju i podsjecajuci ih da trebaju doci glasati...i oni i familija...
zvali su i mene, ali nisam se dao... :D

nece moj glas niciju guzicu ufoteljit... :D
al evo pogledaj, sarajevo ima pola miliona stanovnika, a koliko ih je odlucilo o sudbini ovog grada?

SDA 46206 (32.16%)
SDP 32933 (22.92%)
SBiH 16043 (11.17%)
BPS 9674 (6.73%)
NS 9390 (6.54%)
Ostali (ispod 3.00%) 29439 (33.56%)

143.685 glasaca...
*mima*

#24 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by *mima* »

Interesantan podatak o broju glasaca........ali kad treba da se bune i prigovaraju....svi daju sebi za pravo......a samo polovina izasla na glasanje.....i cude se sto je pobijedila SDA......i treba nam SDA na vlasti.....
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#25 Re: SDA dobila najvise glasova u Sarajevu

Post by luciferino »

Alfons Kauders wrote:
mIRCerka wrote: ovo su prvi izbori da nisam radila....nekad sam bila posmatrac, nekad clan komisije...na Dobrinji sam trosila kredit zovuci svoju raju i podsjecajuci ih da trebaju doci glasati...i oni i familija...
zvali su i mene, ali nisam se dao... :D

nece moj glas niciju guzicu ufoteljit... :D
Verzija koju sam ja cula je: "ih, ja da dajem shupcima glas, ma nema shanse"
Post Reply