SDA dobila, Bakir izgubio

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Tesna
Posts: 19
Joined: 28/06/2022 20:36

#26 Re: SDA dobila, Bakir izgubio

Post by Tesna »

nekitamopd wrote: 04/10/2022 07:21 Neće ni Bakir ostati predsjednik stranke, očekujte kongres i preuzimanje stranke od strane Šemse Mehmedovića.
Kao nekad što je Bake od Tihića preuzeo.
Šemso bonaparta je inteligentan lik.

Bakir je debil i glupan, koji je bacio i komentar na tv seriju LZN kao uvreda za njega, islam, bošnjake, koji gledaju pijanicu izeta.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#27 Re: SDA dobila, Bakir izgubio

Post by Benjaminsky »

Image
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#28 Re: SDA dobila, Bakir izgubio

Post by putokaz1 »

Predsjednik ili Podpredsjednik Doma Naroda BH 2022-2026
Bakir Izetbegović
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#29 Re: SDA dobila, Bakir izgubio

Post by Login77777 »

apsidejzi wrote: 03/10/2022 12:06 Nakon prebrojanih 70tak % glasova od ovih 50% jada sto je izaslo na izbore, sa bosnjacke strane moze se sumirati da je SDA kao stranka pobjedila ali da je Bakir katastrofalno izgubio. To je jasan znak, da ne moze biti jasniji, kako SDA biraci ne zele Bakira. Jer kako drugacije objasniti da stranka osvoji daleko vise glasova od svih ostalih konkurenata ali da svi ti koji su glasali za SDA NISU glasali za Bakira nego Denisa.

Ja ocekujem u narednom periodu da SDA skine Bakira sa mjesta predsjednika jer ga biraci ocigledno ne zele.
Pa Bakir i stranka imaju gotovo jednako glasova. Nije on podpacio ispod stranke nego je bio jedan protukandidat i nisu se rasipali glasovi. Kada prebrojis glasove stranka koje su podrzali Denisa na istom su broju kao SDA.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8235
Joined: 25/05/2013 23:49

#30 Re: SDA dobila, Bakir izgubio

Post by apsidejzi »

Login77777 wrote: 04/10/2022 15:35
apsidejzi wrote: 03/10/2022 12:06 Nakon prebrojanih 70tak % glasova od ovih 50% jada sto je izaslo na izbore, sa bosnjacke strane moze se sumirati da je SDA kao stranka pobjedila ali da je Bakir katastrofalno izgubio. To je jasan znak, da ne moze biti jasniji, kako SDA biraci ne zele Bakira. Jer kako drugacije objasniti da stranka osvoji daleko vise glasova od svih ostalih konkurenata ali da svi ti koji su glasali za SDA NISU glasali za Bakira nego Denisa.

Ja ocekujem u narednom periodu da SDA skine Bakira sa mjesta predsjednika jer ga biraci ocigledno ne zele.
Pa Bakir i stranka imaju gotovo jednako glasova. Nije on podpacio ispod stranke nego je bio jedan protukandidat i nisu se rasipali glasovi. Kada prebrojis glasove stranka koje su podrzali Denisa na istom su broju kao SDA.
Upravu si! Kada pogledam koliko je glasova dobio koji kandidat i koliko glasova je dobila stranka/stranke koje imaju slicnu ideologiju, ispostavi se da je:

* Bosnjacka desnica glasala jednako za Bakira i SDA (cca 190.000 glasova)
* Hrvatska desnica glasala poprilicno jednako za Bojanu i HDZ/HDZ90 (bojana ima 20k glasova vise od ove dvije stranke ali ako dodamo Hrvatsku republikansku stranku od 9k to dodje tu negdje)
* Ostatak ima cudan rezultat. Denis je dobio otprilike isto glasova kao i 6 vodecih stranki iz bosnjackog korpusa koje nisu SDA a koje su zajedno nastupile na izborima. Mirsad je dobio skoro duplo vise glasova nego njegova stranka, ali to nije veliki broj u konacnici, Zeljko je dobio 2,5x vise glasova nego njegova stranka. Sad se postavlja pitanje ko je glasao za njega pored njegove stranke? Ako se moze grubo pretpostaviti da je svaki glasac za stranku ujedno i glasac za predsjednika onda ispada da su za KOmsica glasali ovi iz njegove stranke ali i manjih stranaka koje nisu imale svog kandidata na izborima.


Bas si mi dao ideju da pogledam odnos glasanja za SDA i Bakira na nivou izbornih jedinica i tih 10tak koje sam pregledao, imale su konstatan iznos glasova tako da ja moram povuci svoj prvobitni post kojim sam otvorio temu. Bakir nije podbacio u odnosu na stranku. Njihovo biracko tijelo je 200k biraca. Biracko tijelo hrvata je 170k. Ostatak birackog tijela (koje je uglavnom bosnjacko) se moze podijeliti u dvije grupe: sarajevska koalicija (ovih 5-6 vodecih stranaka) koje imaju 300k biraca, manje stranke + DF koje imaju cca 200k biraca.

Sto se mene tice, tema moze biti zakljucana. Ofulao sam,jbg :D
Tesna
Posts: 19
Joined: 28/06/2022 20:36

#31 Re: SDA dobila, Bakir izgubio

Post by Tesna »

Frajer spava ko beba u pidžami od 2000 eura dok vi lajete na mjesec.

Image
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#32 Re: SDA dobila, Bakir izgubio

Post by Bosanski_kralj »

Zaključak ovih izbora je da Trojka, opozicija ili kako ih već zvali teško može sa glasova iz baze SDA i da sve trebaju ubuduće raditi da pridobiju glasove onih koji nisu ni tamo ni 'vamo. Tu se prije svega misli na glasove DF-a, pa i Stranke za BiH.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#33 Re: SDA dobila, Bakir izgubio

Post by nles »

Njemu samo losi haberi ovih dana:
Razveli se Jasmina Izetbegović i Ćamil Humačkić
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#34 Re: SDA dobila, Bakir izgubio

Post by Snake Eyes »

Nierika wrote: 03/10/2022 12:41 Ja sam metodom "prvo da vidim za koga ne želim glasati" zamalo skroz odustala od glasanja.
Jebo ti ovakav izbor kakav mi imamo.
Post Reply