#SDA - DEKLARACIJA!✓

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1 #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by bogoljub »

Zbog posljedica koje je izazvala ova deklaracija smatram umjesnim da otvorimo raspravu. Naime, izazvala je buru negodovanja. Zašto? Šta je to što nije dobro ili je dobro u ovoj deklaraciji?
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#2 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by putokaz1 »

bogoljub wrote:Zbog posljedica koje je izazvala ova deklaracija smatram umjesnim da otvorimo raspravu. Naime, izazvala je buru negodovanja. Zašto? Šta je to što nije dobro ili je dobro u ovoj deklaraciji?
Kampanja počela,valja opet pobjediti
On nas napada a mi branimo od njih :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by Maraschino »

Niti je prva niti zadnja deklaracija neke stranke.
Neke su vec u pripremi ALI mora se zakuhati poslije 5 septembra. :wink:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#4 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by Bosanski_kralj »

A jebo ga i deklaracija. Imamo milion važnijih stvari od ovoga, ali eto u posljednjim danima se samo o njoj priča. Sad SNSD, HDZ, SDA i Željko Komšić zadovoljno trljaju ruke, još jednom su nam uvalili totalno nebitnu temu da se njome bavimo i skrenuli pažnju sa daleko bitnijih pitanja za život prosječnog čovjeka.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#5 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by freelancerusk »

Image
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#6 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by bogoljub »

Bosanski_kralj wrote:A jebo ga i deklaracija. Imamo milion važnijih stvari od ovoga, ali eto u posljednjim danima se samo o njoj priča. Sad SNSD, HDZ, SDA i Željko Komšić zadovoljno trljaju ruke, još jednom su nam uvalili totalno nebitnu temu da se njome bavimo i skrenuli pažnju sa daleko bitnijih pitanja za život prosječnog čovjeka.
:?:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#7 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by Bosanski_kralj »

bogoljub wrote:
Bosanski_kralj wrote:A jebo ga i deklaracija. Imamo milion važnijih stvari od ovoga, ali eto u posljednjim danima se samo o njoj priča. Sad SNSD, HDZ, SDA i Željko Komšić zadovoljno trljaju ruke, još jednom su nam uvalili totalno nebitnu temu da se njome bavimo i skrenuli pažnju sa daleko bitnijih pitanja za život prosječnog čovjeka.
:?:
Jarane, na mojih 20 kolega samo pet je još u Bosni, svi ostali su negdje na Zapadu. I sad nemam s kim kafe popiti, nemam s kim fudbala poigrati.

Boli me kurko i za Bakirom i za Dodikom i njihovim konstantim proizvođenjem kriza. Jebem majku našim medijima koji ovom narodu stalno serviraju ovakve i slične (u ovom trenutku) teme. Daj da se svađamo, jebeš bolji život.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#8 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by putokaz1 »

Poenta je i što je SDP haj da kažem nejasan
Prvi put su rekli jasno NE
Ujediniše se SDA Sateliti DF-SPD-GS-SD
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#9 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by bogoljub »

putokaz1 wrote:Poenta je i što je SDP haj da kažem nejasan
Prvi put su rekli jasno NE
Ujediniše se SDA Sateliti DF-SPD-GS-SD
SDP NEJASAN, JASNO REKAO NE? :?:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#10 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by putokaz1 »

bogoljub wrote:
putokaz1 wrote:Poenta je i što je SDP haj da kažem nejasan
Prvi put su rekli jasno NE
Ujediniše se SDA Sateliti DF-SPD-GS-SD
SDP NEJASAN, JASNO REKAO NE? :?:
Nejasan 2010-2019
Sad je rekao NE
Ali od 2010-2019 su s njima bili u nekakvim odnosima
Ispravljam se
SDP je bio Nejasan a sad se popravlja,bar zehru je bolji
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#11 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by seoBIH »

Sve su ovo politicke igre. Nista vise, nist manje.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by cyprus »

Nego, jel mi se čini ili narod sad većim dijelom kulira ovo prepucavanje oko republike i samoopredjeljenja... Maltene nigdje ne susrećem da se ovo uzima kao ozbiljno pitanje... Čak ni ovdje na forumu... A nekada je sve gorilo kada su ovakve teme bile u pitanju...

Daleko od toga da želim reći nešto afirmativno o narodu, jer proteći će ovdje još dosta vode prije nego kritična većina dođe pameti, nego mi se zaista čini da se ukazuju prvi znaci zamora od ovih velikih, ali ispraznih priča... Al' možda griješim...
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#13 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by demagog »

cyprus wrote:Nego, jel mi se čini ili narod sad većim dijelom kulira ovo prepucavanje oko republike i samoopredjeljenja... Maltene nigdje ne susrećem da se ovo uzima kao ozbiljno pitanje... Čak ni ovdje na forumu... A nekada je sve gorilo kada su ovakve teme bile u pitanju...

Daleko od toga da želim reći nešto afirmativno o narodu, jer proteći će ovdje još dosta vode prije nego kritična većina dođe pameti, nego mi se zaista čini da se ukazuju prvi znaci zamora od ovih velikih, ali ispraznih priča... Al' možda griješim...
Ovo sam i ja primijetio.
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#14 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by demagog »

Imam utisak da je Dodik bio suvise providan kad je relativno benignu deklaraciju uzeo kao povod za najnoviju rundu (kvazi)zaostravanja i da je to jasno cak i sirokim narodnim masama pa se niko pretjerano ne uzbudjuje oko toga.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#15 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by horkesh »

cyprus wrote:Nego, jel mi se čini ili narod sad većim dijelom kulira ovo prepucavanje oko republike i samoopredjeljenja... Maltene nigdje ne susrećem da se ovo uzima kao ozbiljno pitanje... Čak ni ovdje na forumu... A nekada je sve gorilo kada su ovakve teme bile u pitanju...

Daleko od toga da želim reći nešto afirmativno o narodu, jer proteći će ovdje još dosta vode prije nego kritična većina dođe pameti, nego mi se zaista čini da se ukazuju prvi znaci zamora od ovih velikih, ali ispraznih priča... Al' možda griješim...
Meni je indikativnije da deklaracija nije uspjela doći do naslovnice Informera ili bilo kog od Vučićevih medija :shock:

Obzirom da im je puno manje trebalo za naslovnice s kojih je vrištalo "Bakir opet hoće da kolje Srbe", ovo je vrlo čudan razvoj situacije.

Drugi indikator su HDZ-ovski mediji koji su od jučer, kao po naredbi, prekinuli s rafalnom paljbom po deklaraciji :roll:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#16 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by hAZNADAR »

SDA je bila i ostala majstor populizma. Zalosno je sto alternativa SDA to ne radi i fura neke propale principe. Sadrzaj deklaracije je nista drugo no odraz javnog mjenja vecine probosanskih snaga. Druga prica je da li SDA stvarno to misli sto objavljuje.

A kada Dodik talasa i dize dreku - znaj da opet mora patriotizmom i dusebrinistvom prikriti katastrofu svoje ekonomske politike. Da nema deklaracije - nasao bi nesto drugo.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#17 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by L u c i f e r »

cyprus wrote:Nego, jel mi se čini ili narod sad većim dijelom kulira ovo prepucavanje oko republike i samoopredjeljenja... Maltene nigdje ne susrećem da se ovo uzima kao ozbiljno pitanje... Čak ni ovdje na forumu... A nekada je sve gorilo kada su ovakve teme bile u pitanju...

Daleko od toga da želim reći nešto afirmativno o narodu, jer proteći će ovdje još dosta vode prije nego kritična većina dođe pameti, nego mi se zaista čini da se ukazuju prvi znaci zamora od ovih velikih, ali ispraznih priča... Al' možda griješim...
:zzzz:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#18 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by KB9 »

treba napravit neko kvalitetno istrazivanje i da ostane zapisano kako kvalitetno sda upravlja ovcama na ovim prostorima, umjetnost je ovako pogadjat iz godine u godinu, nalazit teme, probleme, svaka im cast
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#19 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by high_volume »

Pisao sam ovaj komentar na temi SDA, ali ovdje mu je mjesto:
Već prije mnogo godina stekli su se uslovi za povrat republikanskog uređenja BiH. Ustavni zakon iz 1995. Skupštine RBiH kojom je zadnji presjedavao Miro Lazović daje pravo poništenju Daytonskog ugovora i povrat na Republiku, ukoliko se ne implementira Opći okvirni sporazum za mir. A nije, Anex 7. Daytona nije ispoštovan, i Miro Lazović ima pravo da sazove ustavotvornu skupštinu Republike BiH i da proglasi poništenje Daytona i povrat Republike BiH. Ali.... :D

Ustavni zakon RBiH od 12.12.1995. godine - Službeni list RBiH broj 49/95. Daytonski ugovor zaključen je 14.12.1995. godine

Image
Ne zagovaram SDA politiku, ali u ovoj priči o republikanskom državnom uređenju dajem im podršku. Iz nekoliko razloga:

- Daytonska BiH je silom nametnuto državno uređenje, formirano pod jakim pritiskom, čime je i silom prekinuta republikansta BiH
- Ustavnim zakonom iz 1995. godine, prilog iznad, BiH ima pravo na povrat republikanskog državnog uređenja, zahvaljujući politizaciji izbjeglica i raseljenih građana BiH, Anex 7. Daytona nije proveden i zaključen,
- Daytonskom BiH nastala je i danas traje agonija BiH društva, u njegovom političkom uređenju najviše, i privrednom jednako. BiH nema mogućnost za razvoj i napredak, koči ga interesi političkih stranaka, zapravo njihovih čelnika i istaknutih članova koje se samovoljno predstavljaju zaštitnicima etničkih struktura, itd.
- Republičkim uređenjem ne bi bila ugrožena pozicija etničkih struktura u BiH, građani bi konačno dobili jednakost i ravnopravnost na svim dijelovima BiH, ali bi time nestala mogućnost miješanja Hrvatske i Srbije u unutrašnje stvari u BiH, što je sada prisutno i što čini veliku kočnicu razvoju BiH.
- Ustav bi bio promijenjen i mnogi zakoni koji su sada nametnuti i koji ne omogućavaju napredak,
- Itd.

Opći okvirni sporazum za mir, tzv. Daxtonski ugovor, potpisala je Republika Bosna i Hercegovina sa Republikom Hrvatskom i Saveznom republikom Jugoslavijom, u ime Republike Srpske, dakle - ravnopravan je učesnik u Daytonu. Sporazum nema određen način kako ga promijeniti ili prekinuti. Međutim, Sporazumu za mir - Daytonskom ugovoru, prethodi Ustavni zakon iz 1995. godine. Svako miješanje u unutrašnje uređenje BiH, bilo jučerašnje iz Beograda, kojim Dodik i Vučić perfidno pokušavaju upravljati našom državom održavajući je na "disanju na slamčicu", pa makar i kupovinom političkih poena prenošenjem dijela proizvodnje državne firme iz Srbije u BiH, ili s druge strane hrvatskom gradnjom bolnica, škola i sl, takođe s namjerama poput srbijanskih, dakle svako miješanje vrhovna vlast u BiH mora da osudi.

Međutim, pitanje je koliko je i SDA spremna da prihvati republikansko državno uređenje kojim etničke strukture gube dominaciju spram građanskih, kojim se poništava Daytonski ustav, prema kojem je i SDA nastala ovakva parazitska i loša politička organizacija kakva jeste, i pitanje je koliko je njihova Deklaracija samo "lopta na volej" Miloradu Dodiku da ovaj još jednom homogenizira srpsko stanovništvo u BiH, da ga "odbrani" od bošnjačkog, čime bi i hrvatska strana bila stisnutija uz Čovića, pa da se još jače razviju tri "entiteta" ili tri političke, etničke, homogenizirane cjeline u BiH.

Obzirom na svu perfidnost vladajućih etničkih stranaka u BiH, jedino rješenje za BiH je njeno republikansko uređenje i povrat Ustava Republike Bosne i Hercegovine.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#20 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by mO k3 »

Šta je problem u deklaraciji ? Naziv republika?
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#21 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by Better Man »

mO k3 wrote:Šta je problem u deklaraciji ? Naziv republika?
Problem deklaracije je što je ona neprovediva i to dobro znaju Bakir i SDA. Ona je samo sredstvo da se skrene pažnja sa puno važnijih stvari, a to je ekonomski razvoj, zapošljavanje, gradnja autoputa itd. Deklaracija i njena objava je urađena u dogovoru s Ćovićem i Dodikom, kako bi zbili redove i narodu prikazali da samo nacionalne stranke mogu da ih spase. Njih ne interesuje razvoj i napredak zemlje, ni NATO, ni EU, jer bi oni prvi morali u zatvor da polože račune za sve što su pokrali i opljačkali. Ne može stranka čiji je prvi predsjednik ukinuo Republiku i građanski model države insistirati na tome.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#22 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by Kejn »

Koja je ovo tema o SDA na ovom forumu? Pestodvadesetdruga?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#23 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by Ramzess Veliki »

Vec su drugi napisali, moje je misljenje isto - ovom deklaracijom SDA pomaze Dodiku i Covicu da ostanu na vlasti, iz mnogo razloga, a jedan je i ulazak u EU cime ce mnogi "privrednici" i "manageri" postati dostupni evropskim tjeralicama.
Dok je troglava azdaja na vlasti, mi necemo primaci evropi osim vlastitim iseljavanjem.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#24 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by SmokingMan »

BIH sigurno može opstati i bez SDA fašista i hjihove deklaracije kao povoljnog zaloga kod sirotinje...
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#25 Re: #SDA - DEKLARACIJA!✓

Post by Control panel »

Fino je covic rekao poslije 5 septembra mnoge stvari ce biti jasnije.

Ko god ne vjeruje da se ovi dogovaraju kad ce koji zakuhati a drugi ga napasti taj nije dobar.
Sva trojica ne bi imali ni v od vlasti da im nije nacionisticko zapaljive retorike.
Locked