SDA-All about

User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83276 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Seyfo wrote: 01/04/2023 11:22
Dozer wrote: 01/04/2023 10:30 Ja na onim nazovi protestima jucer ne vidjeh ni jednu pismenu facu..... sve krezubi papak.... sta je ono ibt, odakle ono dovukose.....
Poslužili su se Dodikovim metodama...kad Dodik organizuje skup podrške njemu, u svakom selu se naprave spiskovi uhljeba koji moraju doći plus im prijete da će na snimcima gledati koga ima a koga nema...u suprotnom ide noga s posla. Organizuju se autobusi, odmah se po broju mjesta u autobusu zna da li neko nije došao. I ako organizujes na taj način,već ima par stotina ljudi bez i jednog obožavatelja SDA iz Sarajeva. Onda dodje još Sebija kojoj ljube ruke,Zahiragic, Prevljak i taj ološ i eto ti masovnih protesta nezadovoljnih Bošnjaka koji ne daju državu.
To se odavno zna, te metode. Ali ne gledaju ih na snimcima, nego se svi moraju potpisati da su dosli, a stolic i spiskovi se obicno nalaze u nekoj ulicici blizu mjesta okupljanja. Ovo znam 100%.

Ali, dobri su bili ovi protesti, i to iz vise razloga jer su pokazali:
- da je SDA dotakla dno
- da oni vise nemaju nikakvih kapaciteta u narodu, s obzirom na broj okupljenih, a i ono su jedva dovukli
- pokazalo se, i jos jednom dokazalo da za SDA glasaju ogromnom vecinom polupismeni, nepismeni i uhljebi
- pokazalo se i koliko su zapravo pokrali na izborima, i tako na svakim izborima
- pokazala je SDA konacno, i vrlo javno, svoje pravo lice - lazljivo, prevarantsko, licemjerno.

Da budemo nacisto - Schmidt je pakas par exelance, EU i kompletna MZ, ukljucujuci SAD, ovdje oduvijek igraju igru "jedno pricaj-drugo radi", i nikad ovdje nisu ni htjeli gradjansku BIH jer su muslimani vecina. I nametnute promjene izbornog zakona su idiotizam i nemaju nista s gradjanskim.

Ali, to ne mijenja nista u cinjenici da SDA treba da ide s politicke scene, zauvijek.
Last edited by Dozer on 02/04/2023 11:01, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83277 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

tataćusak wrote: 01/04/2023 13:37
Dozer wrote: 01/04/2023 10:30 Ja na onim nazovi protestima jucer ne vidjeh ni jednu pismenu facu..... sve krezubi papak.... sta je ono ibt, odakle ono dovukose.....
Nek ti nisi papak što vrijeđaš zemljake
Zemljaci po zemlji porijekla? Ja sam se rodio u Jugoslaviji, pa eto.... skontaj ko su sve moji "zemljaci".
A ostrasceni nepismeni i polupismeni ENV klimoglavi meni nisu bliski na bilo koji nacin. Niti zelim da budu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#83278 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

problemnatravunu wrote: 01/04/2023 07:32 Samo kad sam poslije vidio video gdje krezuba ezdea stoka napada novinarku Face TV-a i sugovornika koji ne želi da ih posluša da ne govori za Face , sve mi je jasno! :twisted:

Zao mi gospođe Azre Zornić , što je dopustila da defakto ispadne "predvodnik" ove ovakve rulje , poznam je ,
ona sigurno nije za to što ova stoka hoće da progura , a to je da opet, uvijek i zauvijek ezdea bude na vlasti :run:
Slici na situacije u Srbiji i novinare nerezimskih TV stanica. :D
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#83279 Re: SDA-All about

Post by mali_balon »

Dozer wrote: 02/04/2023 10:54
Seyfo wrote: 01/04/2023 11:22

Poslužili su se Dodikovim metodama...kad Dodik organizuje skup podrške njemu, u svakom selu se naprave spiskovi uhljeba koji moraju doći plus im prijete da će na snimcima gledati koga ima a koga nema...u suprotnom ide noga s posla. Organizuju se autobusi, odmah se po broju mjesta u autobusu zna da li neko nije došao. I ako organizujes na taj način,već ima par stotina ljudi bez i jednog obožavatelja SDA iz Sarajeva. Onda dodje još Sebija kojoj ljube ruke,Zahiragic, Prevljak i taj ološ i eto ti masovnih protesta nezadovoljnih Bošnjaka koji ne daju državu.
To se odavno zna, te metode. Ali ne gledaju ih na snimcima, nego se svi moraju potpisati da su dosli, a stolic i spiskovi se obicno nalaze u nekoj ulicici blizu mjesta okupljanja. Ovo znam 100%.

Ali, dobri su bili ovi protesti, i to iz vise razloga jer su pokazali:
- da je SDA dotakla dno
- da oni vise nemaju nikakvih kapaciteta u narodu, s obzirom na broj okupljenih, a i ono su jedva dovukli
- pokazalo se, i jos jednom dokazalo da za SDA glasaju ogromnom vecinom polupismeni, nepismeni i uhljebi
- pokazalo se i koliko su zapravo pokrali na izborima, i tako na svakim izborima
- pokazala je SDA konacno, i vrlo javno, svoje pravo lice - lazljivo, prevarantsko, licemjerno.

Da budemo nacisto - Schmidt je pakas par exelance, EU i kompletna MZ, ukljucujuci SAD, ovdje oduvijek igraju igru "jedno pricaj-drugo radi", i nikad ovdje nisu ni htjeli gradjansku BIH jer su muslimani vecina. I nametnute promjene izbornog zakona su idiotizam i nemaju nista s gradjanskim.

Ali, to ne mijenja nista u cinjenici da SDA treba da ide s politicke scene, zauvijek.
Ja bi volio da je ovo sve ovako kako si napisao ali broj glasova na proslim izborima govori suprotno....sad nek se povuku u sjenu bake hanuma mu, zaha, fikus genjav, semso i asim i izbace neke nove face na sljedecim izborima bi sda odnijela apsolutnu pobjedu....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#83280 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/becirov ... /230402025

Ako te natjeraju da se pravdas, onda su pobijedili :D

S obzirom da je Izetbegović bio izabran za prvog Predsjedavajućeg tročlanog Predsjedništva, trebale bi da vise slike i ostala dva člana. :D Jesu problematični, ali su ipak bili članovi.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#83281 Re: SDA-All about

Post by SmokingMan »

Naravno da Alijinu sliku treba ukloniti, šta više poslati je kao poklon porodici Izetgbegović. I to bi trebao biti neki simboličan čin konačnog odlaska jedne neslavne stranke u zaborav. Narod ništa nije dužan Izetbegovićima, koliko su oni ostali dužni narodu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#83282 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

SmokingMan wrote: 02/04/2023 11:37 Naravno da Alijinu sliku treba ukloniti, šta više poslati je kao poklon porodici Izetgbegović. I to bi trebao biti neki simboličan čin konačnog odlaska jedne neslavne stranke u zaborav. Narod ništa nije dužan Izetbegovićima, koliko su oni ostali dužni narodu.
Trajni.






:D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#83283 Re: SDA-All about

Post by SmokingMan »

Bloo wrote: 02/04/2023 11:39
SmokingMan wrote: 02/04/2023 11:37 Naravno da Alijinu sliku treba ukloniti, šta više poslati je kao poklon porodici Izetgbegović. I to bi trebao biti neki simboličan čin konačnog odlaska jedne neslavne stranke u zaborav. Narod ništa nije dužan Izetbegovićima, koliko su oni ostali dužni narodu.
Trajni.






:D
Slobodno vala, neće mi život biti manje sadržajniji bez ovog oceana repetativnog sadržaja.

Svi koji svu vam potrebni ovdje su koncentrisani u jedno težište, Ukrajina.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#83284 Re: SDA-All about

Post by tataćusak »

Dozer wrote: 02/04/2023 10:57
tataćusak wrote: 01/04/2023 13:37

Nek ti nisi papak što vrijeđaš zemljake
Zemljaci po zemlji porijekla? Ja sam se rodio u Jugoslaviji, pa eto.... skontaj ko su sve moji "zemljaci".
A ostrasceni nepismeni i polupismeni ENV klimoglavi meni nisu bliski na bilo koji nacin. Niti zelim da budu.
Poštujem ovo za zemlju rođenja ali i ti trebaš da poštuješ zemljake iz npr banovića
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#83285 Re: SDA-All about

Post by laik1981 »

tataćusak wrote: 01/04/2023 13:37
Dozer wrote: 01/04/2023 10:30 Ja na onim nazovi protestima jucer ne vidjeh ni jednu pismenu facu..... sve krezubi papak.... sta je ono ibt, odakle ono dovukose.....
Nek ti nisi papak što vrijeđaš zemljake
I Dodik, kao i njegovi sljedbenici su ti zemljaci..
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#83286 Re: SDA-All about

Post by tataćusak »

agent_zero wrote: 01/04/2023 22:54
tataćusak wrote: 01/04/2023 09:24

A kako bi vi sve nešto zabranjivali, prave demokrate
Lik je klasični radikalni islamistički fašista, druguje sa drugim bliskoistočnim radikalnim islamističkim udruženjima bez skrivanja i uz to laže javno na medijima i širi mržnju.

U svakoj normalnoj zemlji ovakom kretenu bi bilo zabranjeno da vrši javnu vjersku službu.
Ovo nije normalna zemlja i od toga moraš krenuti.
Kad to postaviš na prvo mjesto onda njega možeš komentarisati.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#83287 Re: SDA-All about

Post by tataćusak »

laik1981 wrote: 02/04/2023 11:49
tataćusak wrote: 01/04/2023 13:37

Nek ti nisi papak što vrijeđaš zemljake
I Dodik, kao i njegovi sljedbenici su ti zemljaci..
Pa naravno da su zemljaci, a doDick lično je kao javna ličnost podložan kritici, uvredama itd itd
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#83288 Re: SDA-All about

Post by laik1981 »

tataćusak wrote: 02/04/2023 11:52
laik1981 wrote: 02/04/2023 11:49
I Dodik, kao i njegovi sljedbenici su ti zemljaci..
Pa naravno da su zemljaci, a doDick lično je kao javna ličnost podložan kritici, uvredama itd itd
A vjerovatno imas najljepse misljenje o njegovim glasacima..

Masa nasih zemljaka su dusmani ove drzave.. Masa ih rade svakojaka zla.. Svi su podlozni kritikama i uvredama.. Sve po zaslugama..
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#83289 Re: SDA-All about

Post by tataćusak »

laik1981 wrote: 02/04/2023 11:59
tataćusak wrote: 02/04/2023 11:52

Pa naravno da su zemljaci, a doDick lično je kao javna ličnost podložan kritici, uvredama itd itd
A vjerovatno imas najljepse misljenje o njegovim glasacima..

Masa nasih zemljaka su dusmani ove drzave.. Masa ih rade svakojaka zla.. Svi su podlozni kritikama i uvredama.. Sve po zaslugama..
Iskreno nemam najljepše mišljenje ali ne mogu baš ni toliko generalizovati kao što se radi sa ljudima koji su bili na protestima ispred ohra. Ova agresivna kampanja koju provode osmorkini botovi neće nikome ništa dobro donijeti i n akraju će izazvati neku vrstu međubošnjačkog sukoba, prije ili kasnije.
Ne treba u životu nikoga satjerati u ćošak da nema gdje maknuti. Tad ljudi rade stvari koje inače nebi ni u snu.
O tome se govori kad se priča o radikalizaciji bošnjaka već dvije godine. Doći će do trenutka kad jedna grupa ljudi u našem društvu neće imati gdje i onda nek nam je Bog na pomoći.
Trebalo je ići na relaksaciju odnosa a ne na zatezanje, neće to nikome dobro donijeti, kratkoročno možda a dugoročno treba predati u ambasadu za vizu :)
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83290 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

mali_balon wrote: 02/04/2023 11:11
Dozer wrote: 02/04/2023 10:54
To se odavno zna, te metode. Ali ne gledaju ih na snimcima, nego se svi moraju potpisati da su dosli, a stolic i spiskovi se obicno nalaze u nekoj ulicici blizu mjesta okupljanja. Ovo znam 100%.

Ali, dobri su bili ovi protesti, i to iz vise razloga jer su pokazali:
- da je SDA dotakla dno
- da oni vise nemaju nikakvih kapaciteta u narodu, s obzirom na broj okupljenih, a i ono su jedva dovukli
- pokazalo se, i jos jednom dokazalo da za SDA glasaju ogromnom vecinom polupismeni, nepismeni i uhljebi
- pokazalo se i koliko su zapravo pokrali na izborima, i tako na svakim izborima
- pokazala je SDA konacno, i vrlo javno, svoje pravo lice - lazljivo, prevarantsko, licemjerno.

Da budemo nacisto - Schmidt je pakas par exelance, EU i kompletna MZ, ukljucujuci SAD, ovdje oduvijek igraju igru "jedno pricaj-drugo radi", i nikad ovdje nisu ni htjeli gradjansku BIH jer su muslimani vecina. I nametnute promjene izbornog zakona su idiotizam i nemaju nista s gradjanskim.

Ali, to ne mijenja nista u cinjenici da SDA treba da ide s politicke scene, zauvijek.
Ja bi volio da je ovo sve ovako kako si napisao ali broj glasova na proslim izborima govori suprotno....sad nek se povuku u sjenu bake hanuma mu, zaha, fikus genjav, semso i asim i izbace neke nove face na sljedecim izborima bi sda odnijela apsolutnu pobjedu....
Upravo broj okupljenih, i nacin na koji su okupljenu (autobusi itd) pokazuje da su izbore debelo pokrali.

Imace oni uvijek svoju bazu uhljeba i nehljeba, ali to je 100K max.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83291 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

tataćusak wrote: 02/04/2023 11:47
Dozer wrote: 02/04/2023 10:57
Zemljaci po zemlji porijekla? Ja sam se rodio u Jugoslaviji, pa eto.... skontaj ko su sve moji "zemljaci".
A ostrasceni nepismeni i polupismeni ENV klimoglavi meni nisu bliski na bilo koji nacin. Niti zelim da budu.
Poštujem ovo za zemlju rođenja ali i ti trebaš da poštuješ zemljake iz npr banovića
Postujem svakog normalnog, i nemam nikakav problem s mjestom odakle je neko.
Ali, isto tako, odavno mi se bukvalno gade svi ostrasceni ENV matricari, poluinteligentni i nepismeni koji su u ogromnoj mjeri nosioci tog narativa, i koji nam svima odlucuju o sudbini. I opet - da mi je i rodjeni brat.
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#83292 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Amko na braniku odbrane bosnjaka, amko na stupu danima svira da te nije alija. Podrska amku i bosnjacima!
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#83293 Re: SDA-All about

Post by SmokingMan »

Kako ja ne čujem tu malicioznu pojavu u svojoj mahali?
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#83294 Re: SDA-All about

Post by tataćusak »

Dozer wrote: 02/04/2023 16:06
tataćusak wrote: 02/04/2023 11:47

Poštujem ovo za zemlju rođenja ali i ti trebaš da poštuješ zemljake iz npr banovića
Postujem svakog normalnog, i nemam nikakav problem s mjestom odakle je neko.
Ali, isto tako, odavno mi se bukvalno gade svi ostrasceni ENV matricari, poluinteligentni i nepismeni koji su u ogromnoj mjeri nosioci tog narativa, i koji nam svima odlucuju o sudbini. I opet - da mi je i rodjeni brat.
Ma i mene nerviraju lopovi brate ali ovo kako neki nazivaju "krezubi" itd. stvarno nije lijepo. Pa ljudi lošeg imovinskog stanja, šta će? Eto neko voli što nema zube. Jednostavno ne treba nikoga vrijeđati, naročito grupno.
Žalosno je pa živimo u društvu gdje još uvijek imamo krezube i nepismene ali nisu oni tome krivi da bi ih se vrijeđalo
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#83295 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

tataćusak wrote: 02/04/2023 16:59
Dozer wrote: 02/04/2023 16:06
Postujem svakog normalnog, i nemam nikakav problem s mjestom odakle je neko.
Ali, isto tako, odavno mi se bukvalno gade svi ostrasceni ENV matricari, poluinteligentni i nepismeni koji su u ogromnoj mjeri nosioci tog narativa, i koji nam svima odlucuju o sudbini. I opet - da mi je i rodjeni brat.
Ma i mene nerviraju lopovi brate ali ovo kako neki nazivaju "krezubi" itd. stvarno nije lijepo. Pa ljudi lošeg imovinskog stanja, šta će? Eto neko voli što nema zube. Jednostavno ne treba nikoga vrijeđati, naročito grupno.
Žalosno je pa živimo u društvu gdje još uvijek imamo krezube i nepismene ali nisu oni tome krivi da bi ih se vrijeđalo
Prevencija je pola zdravlja...zuba. Ljudi koji su na birou imaju pravo na zubarske usluge? Studenti i studentice Stomatoloskog fakulteta rade i besplatno.

Ali kod nas je drugi problem - nepostojanje NAVIKE odlaska zubaru i generalno liječniku dok se stvari ne iskompliciraju. I da, to ima veze sa obrazovanjem i sa drustvom generalno.

Nepismenost? Kako smo dosli do ovog broja nepismenih nakon rata? Necemo sada spominjati mrske komuniste i opismenjavanje drustva koje je trebalo da anstavi uzlaznom putanjom i nakon rata. I pogodi ko cini najveci procenat nepismenih? Zene. Ko je tome kriv?
konami666
Posts: 2513
Joined: 11/05/2015 21:57

#83296 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Bloo wrote: 02/04/2023 17:01
tataćusak wrote: 02/04/2023 16:59

Ma i mene nerviraju lopovi brate ali ovo kako neki nazivaju "krezubi" itd. stvarno nije lijepo. Pa ljudi lošeg imovinskog stanja, šta će? Eto neko voli što nema zube. Jednostavno ne treba nikoga vrijeđati, naročito grupno.
Žalosno je pa živimo u društvu gdje još uvijek imamo krezube i nepismene ali nisu oni tome krivi da bi ih se vrijeđalo
Prevencija je pola zdravlja...zuba. Ljudi koji su na birou imaju pravo na zubarske usluge? Studenti i studentice Stomatoloskog fakulteta rade i besplatno.

Ali kod nas je drugi problem - nepostojanje NAVIKE odlaska zubaru i generalno liječniku dok se stvari ne iskompliciraju. I da, to ima veze sa obrazovanjem i sa drustvom generalno.

Nepismenost? Kako smo dosli do ovog broja nepismenih nakon rata? Necemo sada spominjati mrske komuniste i opismenjavanje drustva koje je trebalo da anstavi uzlaznom putanjom i nakon rata. I pogodi ko cini najveci procenat nepismenih? Žene. Ko je tome kriv?
Zato sam napisao na temi “skracenje casova za vrijeme ramazana”, šta je sljedeće sto će ovi bosanski Talibani tražiti je da se zabrani ženama obrazovanje. Jer njima odgovara da sto je narod gluplji i sto je vise krezub, lakše im je upravljati sa njima.
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#83297 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

SmokingMan wrote: 02/04/2023 16:51 Kako ja ne čujem tu malicioznu pojavu u svojoj mahali?
Naleti u amko bulevar na stupu i uzivaj u numeri. Danas sam je cuo pa jedno 7. Put sigurno u zadnjih mjesec-mjesec i po
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#83298 Re: SDA-All about

Post by SmokingMan »

made_in_sarajevo wrote: 02/04/2023 17:27
SmokingMan wrote: 02/04/2023 16:51 Kako ja ne čujem tu malicioznu pojavu u svojoj mahali?
Naleti u amko bulevar na stupu i uzivaj u numeri. Danas sam je cuo pa jedno 7. Put sigurno u zadnjih mjesec-mjesec i po
Sutra mi je plata, pa malo prošetam do Amka, neće mi biti mrsko iako je na drugoj strani od mene. Mislio sam da nije negdje blizu ul.Kasima Begića.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#83299 Re: SDA-All about

Post by Janjicar »

Bloo wrote: 02/04/2023 17:01
tataćusak wrote: 02/04/2023 16:59

Ma i mene nerviraju lopovi brate ali ovo kako neki nazivaju "krezubi" itd. stvarno nije lijepo. Pa ljudi lošeg imovinskog stanja, šta će? Eto neko voli što nema zube. Jednostavno ne treba nikoga vrijeđati, naročito grupno.
Žalosno je pa živimo u društvu gdje još uvijek imamo krezube i nepismene ali nisu oni tome krivi da bi ih se vrijeđalo
Prevencija je pola zdravlja...zuba. Ljudi koji su na birou imaju pravo na zubarske usluge? Studenti i studentice Stomatoloskog fakulteta rade i besplatno.

Ali kod nas je drugi problem - nepostojanje NAVIKE odlaska zubaru i generalno liječniku dok se stvari ne iskompliciraju. I da, to ima veze sa obrazovanjem i sa drustvom generalno.

Nepismenost? Kako smo dosli do ovog broja nepismenih nakon rata? Necemo sada spominjati mrske komuniste i opismenjavanje drustva koje je trebalo da anstavi uzlaznom putanjom i nakon rata. I pogodi ko cini najveci procenat nepismenih? Zene. Ko je tome kriv?
Tipicno misljenje krezubog sarajlije koji se smatra intelektualnom velicinom i odabranijim od ostalih Bosanaca.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#83300 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

Janjicar wrote: 02/04/2023 17:30 Tipicno misljenje krezubog sarajlije koji se smatra intelektualnom velicinom i odabranijim od ostalih Bosanaca.
:chmoljava:
Post Reply