SDA-All about

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#79476 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

kluz franjo wrote: 28/09/2022 22:33
Billy The Pljuc wrote: 28/09/2022 22:20 Iskreno gledam na ove izbore kao na sudbonosne i ekstreman kakav već i jesam i dalje sam mišljenja da ovaj ljudski otpad treba govnjivim motkama otjerati sa vlasti i istjerati iz institucija. Sve do jednog, bez izuzetaka.

Nisam ni malo pristalica vjerovanja da će se ološ pomiriti sa porazom, koji jelte jeste izgledan, ovoliko nisko nikada nisu išli a upregli su sve što su mogli i to se jasno vidi. Ono na što takođe možemo računati je krađa i ponavljavam opet, kad se isto desi a desiti će se, trebamo im ulicom odgovoriti.

Ono što takođe vjerujem je da nas ima daleko više od njih i ako budu fer izbori njima je pušiona.
Ti znaš da se nisam uvijek sa tobom slagao po pitanju "izričaja", ali po ovom pitanju je tvoj zaključak potpuno ispravan.
Ono sa čime vrh SDA prijeti u slučaju poraza je veoma zlokobno.
"Tanki" poraz na izborima će ih samo dodatno motivisati da pređu sa riječi na dijela.
Samo ubjedljiv poraz SDA na izborima će koliko-toliko umanjiti rizik od "rješenja govnjivim motkama".
SDA nas je dovela do "govnjivih motki" na ulicama.
Ne trebaju nam SDA scenariji.
Dovoljno je da se birači jasno izjasne po pitanju četvrtvjekovne vladavine SDA i svih njihovih sistematskih uništavanja društva i države.
Vidi, niko sretniji od mene da smo mi generalno na dovoljnom nivou društvene svijesti u kojem se procesi završavaju mirnim putem. Međutim i na žalost - nismo i kao što to drug Chmoljo napisa u svom osvrtu a i ti nagovijesti u ovom boldiranom, vrlo vjerovatno da nas čeka nemili scenario, bez obzira na rezultate izbora.

Svi smo svjesni dokle su oni spremni ići, to uostalom pokazuje i ova njihova predizborna kampanja, poput svih primitivnih balkanaca i oni samo jedan jezik razumiju i poštuju, jezik sile.

Ja iskreno većinu života nisam bio agresivan, nastojao sam živjeti poštujući i božije i zemaljske zakone i mislim da to još uvijek uspješno i činim ali kad su ova govna u pitanju, da li zbog ptsp-ja kojeg decenijama vučem, spreman sam se nekome krvi napiti.

Ogromne su razmjere zla kojeg su počinili, većina nas nikada neće biti ni svjesna istog, to najbolje znaju oni koje su unesrećili a takvih vjeruj mi nije malo.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#79477 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Seyfo wrote: 28/09/2022 20:02 Je li i Amor narkoman i kockar kao protuha Kapidzic pa ga drze u saci ili je sam od sebe takav? Pitanje je sad. U svakom slucaju,pao je na najnize dno. Bljak
Amor je uz pomoc Izetbegovica i SDA uhljebio pola familije. Sada mora vratiti dug inace bi neko mogao dobiti pedalu.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#79478 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Nespin wrote: 29/09/2022 00:13
Billy The Pljuc wrote: 28/09/2022 22:20 Iskreno gledam na ove izbore kao na sudbonosne i ekstreman kakav već i jesam i dalje sam mišljenja da ovaj ljudski otpad treba govnjivim motkama otjerati sa vlasti i istjerati iz institucija. Sve do jednog, bez izuzetaka.

Nisam ni malo pristalica vjerovanja da će se ološ pomiriti sa porazom, koji jelte jeste izgledan, ovoliko nisko nikada nisu išli a upregli su sve što su mogli i to se jasno vidi. Ono na što takođe možemo računati je krađa i ponavljavam opet, kad se isto desi a desiti će se, trebamo im ulicom odgovoriti.

Ono što takođe vjerujem je da nas ima daleko više od njih i ako budu fer izbori njima je pušiona.
Nemoj da te čuje Mirso Hadžikadić, reći će ti da nemaš pojma jer svi su isti, potrošeni likovi, a pošto je on "novi kolačić", onda je logično, najbolji :oops:
a što se tiče trojke, da su to ljudi koji samo šupljiraju i kontriraju, a on, Šepić i Arapović su ustvari prava opozicija! I naravno, kad se uvede elektronsko glasanje svi i sve će se promijeniti :lol: :lol: :lol:
Meni je Mirso bio OK kad se tek pojavio i onda odjednom lik vuče masu nelogičnih poteza pri čemu njegovo samoljublje izbija u prvi plan i iskreno ne mogu to više pravdati naivnošću, on ili fakat konta da je bogom dan ili je perfidno tu samo da "odigra" za stranu koja mora ići sa scene.

Volio bih ja da je sve divno, sjajno i bajno u blatu političke scene kod nas ali nije, po prvi put imamo nešto što je samo po sebi dobra stvar jer su jedni drugima korektivni organ a što samo potvrđuje da niko od njih nije savršen. Mi na žalost nemamo dovoljno jaku i ispravnu ličnost među političarima koja bi nosila ulogu lidera, Mirso to definitivno nije i što prije mu to postane jasno a i onima koji ga slijede utoliko bolje za njih same.

Tačka u kojoj je on svojim egoizmom porazio "ideju" za koju se kao bori su protesti na kojima sam i sam bio, ubijeđen sam da je reagovao kako treba da bi danas imali njega i žuto-riđe govno jednog nasuprot drugome. O kakvom se kandidatu radi dovoljno govore protekle četiri godine i njegova blamaža u nedavnim javnim nastupima.
konami666
Posts: 2501
Joined: 11/05/2015 21:57

#79479 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

guruguru95 wrote: 28/09/2022 17:43 Ponavljam, taj "debeli sa viljuškara" je general Atif Dudaković, ratni heroj, jedan od ljudi koji su spriječili genocid u Krajini :thumbup:

Jel'se zbog (opravdane) mržnje prema Sebiji, Bakiru, Sarajliću, Zahiragiću i ostaloj SDA gamadi treba sad šprdati i omalovažavati generale i ratne heroje?
Čim se on slika sa ovom, nisu to čista posla. Možda je bio ratni heroj prije 30 godina ali ako se udružio sa sda bagrom, to ga ne čini nedodirljivim pa i da je sto puta ratni heroj. Pun mi je k…ufer ratnih heroja sto su se prodali sda (tipa komsic) i vade se na tu kartu patriotizma
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#79480 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Styling wrote: 29/09/2022 06:32
Seyfo wrote: 28/09/2022 20:02 Je li i Amor narkoman i kockar kao protuha Kapidzic pa ga drze u saci ili je sam od sebe takav? Pitanje je sad. U svakom slucaju,pao je na najnize dno. Bljak
Amor je uz pomoc Izetbegovica i SDA uhljebio pola familije. Sada mora vratiti dug inace bi neko mogao dobiti pedalu.
I ja sam istog mišljenja, lik mi nije djelovao poročan ali da mu je ovo trebalo u životu fakat i nije, valjda se i on nekada skonta da je na pogrešnoj strani, radi sebe, što se mene tiče izgorio je k'o meteor. Nismo još uvijek došli do tačke bez povratka ali nismo ni vrlo daleko od nje i svako ispravan iole, u moralnom smislu, neće biti na strani zla, ukoliko ima imalo obraza i pameti.

Mašović očito nema ništa od toga jer da ima ne bi sebi dozvolio da ga prozivaju oni koji su izgubili najmilije, to što ga likovi poput mene ili bilo kojeg drugog forumaša prozivaju po bespućima interneta je irelevantno.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71795
Joined: 03/10/2011 20:11

#79481 Re: SDA-All about

Post by Chloe »

Billy The Pljuc wrote: 28/09/2022 22:20 Iskreno gledam na ove izbore kao na sudbonosne i ekstreman kakav već i jesam i dalje sam mišljenja da ovaj ljudski otpad treba govnjivim motkama otjerati sa vlasti i istjerati iz institucija. Sve do jednog, bez izuzetaka.

Nisam ni malo pristalica vjerovanja da će se ološ pomiriti sa porazom, koji jelte jeste izgledan, ovoliko nisko nikada nisu išli a upregli su sve što su mogli i to se jasno vidi. Ono na što takođe možemo računati je krađa i ponavljavam opet, kad se isto desi a desiti će se, trebamo im ulicom odgovoriti.

Ono što takođe vjerujem je da nas ima daleko više od njih i ako budu fer izbori njima je pušiona.
Medjunarodna zajednica i OSCE su dobro procijenili situaciju u BiH, te ogromna sredstva i napore ulažu u poštene Izbore, i kazne su već pale, i bit će ih još i za sitnice. Kod nas su već istrage pokrenute protiv kandidata sa liste SDP-a, i okačite mačku o rep priču da samo jedni kradu i varaju, sve su to ista sranja samo druga pakovanja.
Ne želi niko nerede na ulicama. BiH je bure baruta.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#79482 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Chloe wrote: 29/09/2022 07:23
Billy The Pljuc wrote: 28/09/2022 22:20 Iskreno gledam na ove izbore kao na sudbonosne i ekstreman kakav već i jesam i dalje sam mišljenja da ovaj ljudski otpad treba govnjivim motkama otjerati sa vlasti i istjerati iz institucija. Sve do jednog, bez izuzetaka.

Nisam ni malo pristalica vjerovanja da će se ološ pomiriti sa porazom, koji jelte jeste izgledan, ovoliko nisko nikada nisu išli a upregli su sve što su mogli i to se jasno vidi. Ono na što takođe možemo računati je krađa i ponavljavam opet, kad se isto desi a desiti će se, trebamo im ulicom odgovoriti.

Ono što takođe vjerujem je da nas ima daleko više od njih i ako budu fer izbori njima je pušiona.
Medjunarodna zajednica i OSCE su dobro procijenili situaciju u BiH, te ogromna sredstva i napore ulažu u poštene Izbore, i kazne su već pale, i bit će ih još i za sitnice. Kod nas su već istrage pokrenute protiv kandidata sa liste SDP-a, i okačite mačku o rep priču da samo jedni kradu i varaju, sve su to ista sranja samo druga pakovanja.
Ne želi niko nerede na ulicama. BiH je bure baruta.
Bure baruta???

U kom kontekstu?

Hoćeš li isti stav imati ukoliko SDA izgubi na izborima i njene pristaše izađu na ulice i naprave nerede?

OK, svi lažu i kradu, možeš li barem biti dovoljno poštena i priznati da SDA to čini mnogo više i na žalost mnogo uspješnije nego bilo koja druga politička opcija?
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#79483 Re: SDA-All about

Post by konoplja »

Billy The Pljuc wrote: 29/09/2022 06:41 Tačka u kojoj je on svojim egoizmom porazio "ideju" za koju se kao bori su protesti na kojima sam i sam bio, ubijeđen sam da je reagovao kako treba da bi danas imali njega i žuto-riđe govno jednog nasuprot drugome. O kakvom se kandidatu radi dovoljno govore protekle četiri godine i njegova blamaža u nedavnim javnim nastupima.
Sta je to bilo na protestima?
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#79484 Re: SDA-All about

Post by pici »

Jel to nova parola, radi mira u kuci, ne talasaj, ostavi ovakvo stanje i sistem, samo neg ne puca.Pa dosta vise straha i plasenja od lopova, seoskih varalica, laznih mumina.Kad su komuniste skidali obecavali su Bosnu kao švicu a Hercegovinu kao Kaliforniju.Dobili smo feudalne posjede, begove, vojvode i banove koji se uskurčili od pljačke i jada sto su nanjeli.
Zelena munafička banda je isla samo da se obogati, lagodno živi a nOrod, jebo njega, to su ovce za šišanje.Vasa vladavina od 2 Oktobra prestaje idete tamo gdje ste trebali odavno, na smetljiste.U duši ste pogani munafici.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#79485 Re: SDA-All about

Post by agnostic_front »

Chloe wrote: 29/09/2022 07:23
Billy The Pljuc wrote: 28/09/2022 22:20 Iskreno gledam na ove izbore kao na sudbonosne i ekstreman kakav već i jesam i dalje sam mišljenja da ovaj ljudski otpad treba govnjivim motkama otjerati sa vlasti i istjerati iz institucija. Sve do jednog, bez izuzetaka.

Nisam ni malo pristalica vjerovanja da će se ološ pomiriti sa porazom, koji jelte jeste izgledan, ovoliko nisko nikada nisu išli a upregli su sve što su mogli i to se jasno vidi. Ono na što takođe možemo računati je krađa i ponavljavam opet, kad se isto desi a desiti će se, trebamo im ulicom odgovoriti.

Ono što takođe vjerujem je da nas ima daleko više od njih i ako budu fer izbori njima je pušiona.
Medjunarodna zajednica i OSCE su dobro procijenili situaciju u BiH, te ogromna sredstva i napore ulažu u poštene Izbore, i kazne su već pale, i bit će ih još i za sitnice. Kod nas su već istrage pokrenute protiv kandidata sa liste SDP-a, i okačite mačku o rep priču da samo jedni kradu i varaju, sve su to ista sranja samo druga pakovanja.
Ne želi niko nerede na ulicama. BiH je bure baruta.
Svi gledaju kako se uvalit negdje, niko tu nije zbog naroda :(
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#79486 Re: SDA-All about

Post by pici »

“Pazite, režim u svim svojim istupima obraća se nama, kažu – oni koji su otpali od nas, mi nismo otpali od vas mi smo pobjegli od vas mi smo trčali, naš Tuka nije mogao stići da od vas pobjegnemo! Nažalost, gledamo kako se ljudi zarad sitnih interesa bacaju ‘bračnom paru’ pod noge. Glumac? Sjajan glumac, ali čujem kako kaže kad on mene vidi da on mene naruži, nagovori mi se svega. Ljudi moji, ja se ne sjećam kad smo se mi sreli, kad je on mene vidio. Pa to je laž da bi se dodvorio bračnom paru! Evo ako može to da se nekako uporedi da se utvrdi bilo kako kad je on mene vidio. Nikada, ako ima negdje da se on meni nagovorio da smo se sreli razgovarali i da je to istina ja evo povlačim kandidaturu. Neke stvari su teško objašnjive, nakon onih strašnih riječi, meni je poslao Amor Mašović, imam poruke da ono što je on rekao ima drukčiji kontekst, ne mogu a da se ne pitam kako to takvi ljudi glumac, Amor Mašović, kako se ponižavaju samo da bi bilo bolji u njihovim očima. I zato sam ponosan kako mi vodimo kampanju časno, hrabro i ne diramo ničije porodice”,
To su takvi munafici i lažovi da su spremni rodjenu mater prodat radi tendera, fotelje, uhljebljenja, sadake, bolje pozicije, 100km, itd itd itd.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#79487 Re: SDA-All about

Post by Nespin »

konoplja wrote: 29/09/2022 08:56
Billy The Pljuc wrote: 29/09/2022 06:41 Tačka u kojoj je on svojim egoizmom porazio "ideju" za koju se kao bori su protesti na kojima sam i sam bio, ubijeđen sam da je reagovao kako treba da bi danas imali njega i žuto-riđe govno jednog nasuprot drugome. O kakvom se kandidatu radi dovoljno govore protekle četiri godine i njegova blamaža u nedavnim javnim nastupima.
Sta je to bilo na protestima?
Ako se ne varam misli se na Mirsadove komentare tipa da su mu drugi opozicioni lideri tada "ukrali proteste", da je on organizovao proteste, a ovi su došli da poziraju pred kamerama itd. To što se je veliki broj ljudi pojavio upravo jer su i druge stranke pozvale svoje pristalice, to je njemu bilo nebitno. Razlog je vjerovatno to što je zaista mislio da ima 20 000 ljudi koji će na njegov poziv odmah izaći na ulice, što je naravno čista fantazmagorija. Ono što se je zapravo desilo jeste da je svojim komentarima raspizdio dobar dio ljudi koji su tada izašli na ulice, za čim apsolutno nije bilo potrebe, ako se već želio nametnuti kao lider opozicije. Jedan od tipičnih auto-golova čiji je uzrok po mom mišljenju ništa drugo do veliki ego, jer ne vidim šta se drugo postiglo sa tim izjavama.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#79488 Re: SDA-All about

Post by RunnerX »

Billy The Pljuc wrote: 28/09/2022 22:20Ono na što takođe možemo računati je krađa i ponavljavam opet, kad se isto desi a desiti će se, trebamo im ulicom odgovoriti.

Ono što takođe vjerujem je da nas ima daleko više od njih i ako budu fer izbori njima je pušiona.
Na prošlim izborima je bilo pola miliona nevažećih listića, zbirno u oba entiteta. Samo 20% tih listića iz temelja mijenja političku sliku BiH, a da ne govorim o 50, ili 70%.

Sve ovo nam govori da zeleni znaju kako stoje po anketama, ali i da su kasno shvatili koliko je to loše po njih, pa su posljednjih dana ubacili u petu brzinu, odnosno krenuli na sve ili ništa.

25 godina se nadam da će ovaj narod napokon shvatiti izvor problema i mislim da ću naredne nedjelje napokon sa osmijehom ispratiti brojanje glasova.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#79489 Re: SDA-All about

Post by pici »

“UPOZORI NAS SEBIJA, ŠEFICA SDA…„ZLO RADITI A DOBRU SE NADATI – NE IDE“
Spoiler
Show
„Ako oni koji su otpali od nas pobijede, odvešće nas to u Tomašice, logore, stratišta i masovne grobnice”, najavila je na predizbornom skupu Sebija Izetbegović, supruga Sina Svoga Oca, šefica SDA, Snaha Svoga Svekra, čovjeka koji nas je kao vođa naroda (po definiciji za sve odgovoran a ne nizašta) odveo „u Tomašice, Srebrenice, u logore, stratišta i masovne grobnice”. Sve to da bi na kraju zadavio Republiku Bosnu i Hercegovinu i priznao Republiku Srpsku u granicama iscrtanim krvlju nevinih. Njihove su kosti ugrađene u njene zidove i temelje.

Angažirala se Sebija, nije joj mrsko bilo, da nas upozori – pogrešan izbor vodi Bošnjake u masovne grobnice. Samo da bi njih dvoje i SDA zadržali vlast. Očajnički želi da zadrži vlast da joj ne oduzmu ilegalno stečena zvanja i imanja. I da sve nas koji nismo kao oni rastjera iz Bosne kao sa KCUS-a. Da ne gledamo ni nju ni njenog trezorskog miša kako lešinare ono što je (pre)ostalo od onoga što smo mi, a ne oni, branili i odbranili; ne ona, niti njen B Izetbegović s kojim je zajedno dovela stranku do dna moralnog ambisa i čeka da nas gurne sve skupa duboko u posljednju masovnu grobnicu za naš konačni smiraj.

Izgovorila je prestrašne riječi, na šlagvort Amora Mašovića (!), Snaha Svoga Svekra, jer su sdaovcima genocid i rahmetli Izetbegović politička moneta i jedina referenca u životu. I danas ga mrtvog koriste da zagorčaju ovo malo života nama živima, preživjelima. Da nas dodatno ojade i ogade ovo malo jada što živimo i još manje što nam je ostalo nakon pomenutog rahmetlije koji nas je unazadio i izdao tako temeljito i sveobuhvatno da smo i danas u dubokom glibu zaglavljeni, i od Boga zaboravljeni.



Izgovorila je prestrašne riječi, na šlagvort Amora Mašovića (!), Snaha Svoga Svekra, jer su sdaovcima genocid i rahmetli Izetbegović politička moneta i jedina referenca u životu

Ko to nije vidio 1993, mogao je vidjeti nakon potpisivanja Daytona, odnosno ukidanja međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine. Pa smo se osvjedočili u poraću i miru – sve su opljačkali i sve izdali. Ne samo da kradu, već i lažu od prvog dana, evo već preko trideset (najtežih) godina. Kao što su lagali Srebreničane u ratu, tako su poslije u miru lagali o reviziji tužbe protiv Srbije, i nebrojene druge velike i male laži.

Amor Mašović je život posvetio istini o stradanju Bošnjaka, a sada manipulira i istravljuje davno izbezumljene Bošnjake. Poziva ih na jedinstvo, na jedinstvenu podršku SDA, iste one Bošnjake koje je SDA podijelila i zavadila. Stavio je Amor sve Bošnjake pred dilemu – ili SDA ili nove masovne grobnice. Aferim, Amore Mašoviću!

Prevelik je strah sdaovaca od izglednog gubitka vlasti! Strah da bi nakon izgubljenih izbora mogli izgubiti slobodu kretanja. Jer nije se Bosna sama opljačkala. Nisu se same za goleme pare kupile kosilice, pardon, respiratori. Nisu se same štampale lažne diplome, niti se bošnjački narod sam prevario, opljačkao i zaveo i u masovne grobnice odveo.

Prije će biti da ako SDA pobijedi, odvešće nas to u izbjeglištvo… „logore, stratišta i masovne grobnice” kao što nas je već odvelo prije trideset godina. U svakom slučaju, jedno je izvjesno – ukoliko de facto lopovska i de iure izdajnička SDA pobijedi, odvešće to sve (pre)ostale Bošnjake i sve druge građane daleko, što dalje od Bosne. Tamo daleko gdje je Snaha Svoga Svekra bila kad je Bosni bilo najteže, dok smo mi jeli američki keks stariji od nas namazan bosanskom ilovačom. Sve to, a sve kosti Bošnjakinja i Bošnjaka još nisu pronađene. Sve to da bi ona mogla parkirati svoj mercedes na trotoaru u Titovoj ulici nasred Šehera. To joj je, u miru, njena bježanija iz Bosne u ratu, dala da imamo nju za maršala. Neka maršalā B Izetbegoviću i korumpiranim poltronima, nama neće. SDA je haram!



Jedno je izvjesno – ukoliko de facto lopovska i de iure izdajnička SDA pobijedi, odvešće to sve (pre)ostale Bošnjake i sve druge građane daleko, što dalje od Bosne. Tamo daleko gdje je Snaha Svoga Svekra bila kad je Bosni bilo najteže

Glasajte za koga hoćete, ali ako opet glasate za nacionalne stranke, odnosno ako ste Bošnjak pa opet glasate za kriminalnu i petokolonašku SDA – sjeme će nam se zatrti, kao što će oni Bosnu satrati, samo im još jedan mandat treba. I ništa im više neće trebati. Ni nama, ni njima.

Oni ionako imaju sve, a mi ništa. Oni imaju milione i vile u zemlji i u inostranstvu, a mi nemamo ni domovinu, ni istinu, ni pravdu, ništa od onoga za šta smo se borili, nakon što su nas probudili iz sna, s počinka na koji nas je poslao Sebijin svekar, uspavankom – Mirno spavajte, rata biti neće. Da budemo statisti i žrtve u bosanskom košmaru. Bit će da je znao šta nam se sprema, pa je njemu bolje bilo da nas usnule upokoje, vjerujući valjda da ćemo tako manje patiti a time i njegov grijeh učiniti manjim.

U šta je on zaista vjerovao, to ni Aleksandar Vasiljević ne zna. Ali mi znamo u šta njegov sin i snaha vjeruju, u istinu i pravdu Božiju evidentno ne.

Opet, na kraju, javi se kao utjeha, kao iznenadno svjetlo u gustom mraku, poslovica moga rahmetli dede da „zlo raditi a dobru se nadati – ne ide“.
:thumbup:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#79490 Re: SDA-All about

Post by drugtito2011 »

pici wrote: 29/09/2022 09:41
“UPOZORI NAS SEBIJA, ŠEFICA SDA…„ZLO RADITI A DOBRU SE NADATI – NE IDE“
Spoiler
Show
„Ako oni koji su otpali od nas pobijede, odvešće nas to u Tomašice, logore, stratišta i masovne grobnice”, najavila je na predizbornom skupu Sebija Izetbegović, supruga Sina Svoga Oca, šefica SDA, Snaha Svoga Svekra, čovjeka koji nas je kao vođa naroda (po definiciji za sve odgovoran a ne nizašta) odveo „u Tomašice, Srebrenice, u logore, stratišta i masovne grobnice”. Sve to da bi na kraju zadavio Republiku Bosnu i Hercegovinu i priznao Republiku Srpsku u granicama iscrtanim krvlju nevinih. Njihove su kosti ugrađene u njene zidove i temelje.

Angažirala se Sebija, nije joj mrsko bilo, da nas upozori – pogrešan izbor vodi Bošnjake u masovne grobnice. Samo da bi njih dvoje i SDA zadržali vlast. Očajnički želi da zadrži vlast da joj ne oduzmu ilegalno stečena zvanja i imanja. I da sve nas koji nismo kao oni rastjera iz Bosne kao sa KCUS-a. Da ne gledamo ni nju ni njenog trezorskog miša kako lešinare ono što je (pre)ostalo od onoga što smo mi, a ne oni, branili i odbranili; ne ona, niti njen B Izetbegović s kojim je zajedno dovela stranku do dna moralnog ambisa i čeka da nas gurne sve skupa duboko u posljednju masovnu grobnicu za naš konačni smiraj.

Izgovorila je prestrašne riječi, na šlagvort Amora Mašovića (!), Snaha Svoga Svekra, jer su sdaovcima genocid i rahmetli Izetbegović politička moneta i jedina referenca u životu. I danas ga mrtvog koriste da zagorčaju ovo malo života nama živima, preživjelima. Da nas dodatno ojade i ogade ovo malo jada što živimo i još manje što nam je ostalo nakon pomenutog rahmetlije koji nas je unazadio i izdao tako temeljito i sveobuhvatno da smo i danas u dubokom glibu zaglavljeni, i od Boga zaboravljeni.



Izgovorila je prestrašne riječi, na šlagvort Amora Mašovića (!), Snaha Svoga Svekra, jer su sdaovcima genocid i rahmetli Izetbegović politička moneta i jedina referenca u životu

Ko to nije vidio 1993, mogao je vidjeti nakon potpisivanja Daytona, odnosno ukidanja međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine. Pa smo se osvjedočili u poraću i miru – sve su opljačkali i sve izdali. Ne samo da kradu, već i lažu od prvog dana, evo već preko trideset (najtežih) godina. Kao što su lagali Srebreničane u ratu, tako su poslije u miru lagali o reviziji tužbe protiv Srbije, i nebrojene druge velike i male laži.

Amor Mašović je život posvetio istini o stradanju Bošnjaka, a sada manipulira i istravljuje davno izbezumljene Bošnjake. Poziva ih na jedinstvo, na jedinstvenu podršku SDA, iste one Bošnjake koje je SDA podijelila i zavadila. Stavio je Amor sve Bošnjake pred dilemu – ili SDA ili nove masovne grobnice. Aferim, Amore Mašoviću!

Prevelik je strah sdaovaca od izglednog gubitka vlasti! Strah da bi nakon izgubljenih izbora mogli izgubiti slobodu kretanja. Jer nije se Bosna sama opljačkala. Nisu se same za goleme pare kupile kosilice, pardon, respiratori. Nisu se same štampale lažne diplome, niti se bošnjački narod sam prevario, opljačkao i zaveo i u masovne grobnice odveo.

Prije će biti da ako SDA pobijedi, odvešće nas to u izbjeglištvo… „logore, stratišta i masovne grobnice” kao što nas je već odvelo prije trideset godina. U svakom slučaju, jedno je izvjesno – ukoliko de facto lopovska i de iure izdajnička SDA pobijedi, odvešće to sve (pre)ostale Bošnjake i sve druge građane daleko, što dalje od Bosne. Tamo daleko gdje je Snaha Svoga Svekra bila kad je Bosni bilo najteže, dok smo mi jeli američki keks stariji od nas namazan bosanskom ilovačom. Sve to, a sve kosti Bošnjakinja i Bošnjaka još nisu pronađene. Sve to da bi ona mogla parkirati svoj mercedes na trotoaru u Titovoj ulici nasred Šehera. To joj je, u miru, njena bježanija iz Bosne u ratu, dala da imamo nju za maršala. Neka maršalā B Izetbegoviću i korumpiranim poltronima, nama neće. SDA je haram!



Jedno je izvjesno – ukoliko de facto lopovska i de iure izdajnička SDA pobijedi, odvešće to sve (pre)ostale Bošnjake i sve druge građane daleko, što dalje od Bosne. Tamo daleko gdje je Snaha Svoga Svekra bila kad je Bosni bilo najteže

Glasajte za koga hoćete, ali ako opet glasate za nacionalne stranke, odnosno ako ste Bošnjak pa opet glasate za kriminalnu i petokolonašku SDA – sjeme će nam se zatrti, kao što će oni Bosnu satrati, samo im još jedan mandat treba. I ništa im više neće trebati. Ni nama, ni njima.

Oni ionako imaju sve, a mi ništa. Oni imaju milione i vile u zemlji i u inostranstvu, a mi nemamo ni domovinu, ni istinu, ni pravdu, ništa od onoga za šta smo se borili, nakon što su nas probudili iz sna, s počinka na koji nas je poslao Sebijin svekar, uspavankom – Mirno spavajte, rata biti neće. Da budemo statisti i žrtve u bosanskom košmaru. Bit će da je znao šta nam se sprema, pa je njemu bolje bilo da nas usnule upokoje, vjerujući valjda da ćemo tako manje patiti a time i njegov grijeh učiniti manjim.

U šta je on zaista vjerovao, to ni Aleksandar Vasiljević ne zna. Ali mi znamo u šta njegov sin i snaha vjeruju, u istinu i pravdu Božiju evidentno ne.

Opet, na kraju, javi se kao utjeha, kao iznenadno svjetlo u gustom mraku, poslovica moga rahmetli dede da „zlo raditi a dobru se nadati – ne ide“.
:thumbup:
Ko je autor teksta?
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#79491 Re: SDA-All about

Post by drugtito2011 »

Image
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4820
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#79492 Re: SDA-All about

Post by Tvrtko II Kotromanić »

drugtito2011 wrote: 29/09/2022 09:58
pici wrote: 29/09/2022 09:41

:thumbup:
Ko je autor teksta?
Edin Zubcevic
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#79493 Re: SDA-All about

Post by Osim_13 »

:lol:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#79494 Re: SDA-All about

Post by drugtito2011 »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 29/09/2022 10:11
drugtito2011 wrote: 29/09/2022 09:58

Ko je autor teksta?
Edin Zubcevic
:thumbup:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#79495 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

agnostic_front wrote: 29/09/2022 09:19
Chloe wrote: 29/09/2022 07:23

Medjunarodna zajednica i OSCE su dobro procijenili situaciju u BiH, te ogromna sredstva i napore ulažu u poštene Izbore, i kazne su već pale, i bit će ih još i za sitnice. Kod nas su već istrage pokrenute protiv kandidata sa liste SDP-a, i okačite mačku o rep priču da samo jedni kradu i varaju, sve su to ista sranja samo druga pakovanja.
Ne želi niko nerede na ulicama. BiH je bure baruta.
Svi gledaju kako se uvalit negdje, niko tu nije zbog naroda :(
I to uvaljivanje i to biti tu zbog naroda je nacionalisticki narativ.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#79496 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Veliki broj SDAovaca zavrsio na KCUS-u zbog naglo povecanog pritiska. Uzrok - otvaranje tramvajske pruge do Ilidze :D
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#79497 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Billy The Pljuc wrote: 28/09/2022 22:20 Iskreno gledam na ove izbore kao na sudbonosne i ekstreman kakav već i jesam i dalje sam mišljenja da ovaj ljudski otpad treba govnjivim motkama otjerati sa vlasti i istjerati iz institucija. Sve do jednog, bez izuzetaka.

Nisam ni malo pristalica vjerovanja da će se ološ pomiriti sa porazom, koji jelte jeste izgledan, ovoliko nisko nikada nisu išli a upregli su sve što su mogli i to se jasno vidi. Ono na što takođe možemo računati je krađa i ponavljavam opet, kad se isto desi a desiti će se, trebamo im ulicom odgovoriti.

Ono što takođe vjerujem je da nas ima daleko više od njih i ako budu fer izbori njima je pušiona.
:thumbup:

I ja ovo govorim vec bar 10 godina. Sve njih treba rastjerati, i to ne samo s vlasti, nego i iz drzave. Prije toga im konfiskovati sve sto imaju, a nisu zaradili iz vidljivih primanja. I ne samo SDA, nego i njihove partnere na H i S stranama, odnosno kompletnu tu ENV nomenklaturu.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#79498 Re: SDA-All about

Post by Seyfo »

Pitanje je samo koliko će se na ovim izborima krasti.
Elektronsko glasanje nije uvedeno, sjetimo se kako su složni vlastodršci bili protiv toga.
Šta je sa bugarskim vozovima, biračkim odborima, posmatračima, zamjenama noć uoči izbora...
User avatar
drug_profi
Posts: 50574
Joined: 16/07/2012 16:00

#79499 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Seyfo wrote: 29/09/2022 14:32 Pitanje je samo koliko će se na ovim izborima krasti.
Elektronsko glasanje nije uvedeno, sjetimo se kako su složni vlastodršci bili protiv toga.
Šta je sa bugarskim vozovima, biračkim odborima, posmatračima, zamjenama noć uoči izbora...
Imaju bitne promjene. Opečatan listić sa potpisma člnaova odbora, glasačke kabine okrenute leđima prema odboru (nema slikanja, zamjene listića i sl.)
Nije dovoljno da spriječi malverzacije, ali će da ih umanji.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#79500 Re: SDA-All about

Post by agent_zero »

U nedjelju svi pustimo vodu da SDA govna konačno odu!
Last edited by agent_zero on 29/09/2022 23:01, edited 1 time in total.
Post Reply