SDA-All about

Post Reply
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#76 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by leo_ »

pa da, zabraniti da se pominje protjerivanje, ocjepljenje, dijeljenje i imas svicarsku broj 2. ne more, ne ide to tako. puno je onih koji ne zele da BiH postane Svicarska.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#77 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by Bušman »

Ja je ne volim zbog idiota koji zive u njoj, pocevsi od nekih vozaca Grasa do centrale SDA i ne pada mi na pamet da idem iz nje.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#78 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by Hemel »

Svi koji je pokušaju dijeliti, mogu iznijeti samo onoliko zemlje, koliko imaju blata na cipelama. Onima kojima se Bosna i Hercegovine na sviđa ili je ne vole, mogu je slobodno napustit


http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/ ... /111216114.
ako citiras, probaj to do kraja da uradis.
i meni se bih ne svidja ali je ja volim i ne pokusavam da je rusim, opstruisem njeno funkcionisanje, ne radujem se sto je stanje takvo kakvo jeste...

i ja kazem, ko god je ne voli(iliti mrzi) bolje da sam ode iz takve sredine nego da maltretira i sve druge oko sebe.
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#79 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by Boom71 »

neupitan wrote:
Srbi vole "svoj dio Bosne" a voljeli bi i cijelu BiH da je ostala u Jugoslaviji! Hrvati isto, oni vole BiH u kojoj su oni ravnopravni suvlasnici. Bosnjaci je NARAVNO vole najvise jer ih je najvise i nemaju rezervni plac, ali to im jos uvijek ne daje za pravo da sebe smatraju vecim vlasnicima zbog osjecaja vece ljubavi!
ne postoji dio bih koji pripada iskljucivo jednom narodu!
bih se ne moze porediti sa srbijom i hrvatskom.
u bih zive i ljudi,gradjani koji nisu nacionalno opredjeljeni ili su recimo iz nacionalno mjesovitog braka i ta cinjenica se ne moze zanemariti.

veoma bitna cinjenica je i da covjecanstvo napreduje.nije ovo XVIII ili XIX vijek!
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#80 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by madner »

Zabraniti, zabraniti. I iz naziva BiH ukinuti H. I ja kazem.
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#81 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by leo_ »

Boom71 wrote:
neupitan wrote:
Srbi vole "svoj dio Bosne" a voljeli bi i cijelu BiH da je ostala u Jugoslaviji! Hrvati isto, oni vole BiH u kojoj su oni ravnopravni suvlasnici. Bosnjaci je NARAVNO vole najvise jer ih je najvise i nemaju rezervni plac, ali to im jos uvijek ne daje za pravo da sebe smatraju vecim vlasnicima zbog osjecaja vece ljubavi!
ne postoji dio bih koji pripada iskljucivo jednom narodu!
bih se ne moze porediti sa srbijom i hrvatskom.
u bih zive i ljudi,gradjani koji nisu nacionalno opredjeljeni ili su recimo iz nacionalno mjesovitog braka i ta cinjenica se ne moze zanemariti.

veoma bitna cinjenica je i da covjecanstvo napreduje.nije ovo XVIII ili XIX vijek!
Svaka cast! Sam autor ovog pocetnog posta je podijelio BiH po svom uvjerenju i svi to rade/radimo konstantno.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#82 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by Halcyon »

Ne može par procenata neopredjeljenih svoja viđenja nametat većini, to nema nigdje pa neće bit ni ovdje.
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#83 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by cindrlimindrli »

Sjajna reakcija meni jednog od najmrzih politickih udruzenja na planeti, sda. Da sam na Tihicevom mjestu momentalno
bih organizovao susret sestorke u nekakvoj birtiji sa sve kockastim stoljnacima, pEvaljkom i slicnim rekvizitima. Na
svaki pokusaj mileta i draganceta da progovore kulturno bih ceskao jaja i copao nos. Sto bi rekao rahmetli da ti nije
avlija, dakleM, dakleM...dogovoricemo se, mozda jucer ili neki drugi dan.
User avatar
PeshtA
Posts: 279
Joined: 28/09/2006 23:24
Location: Kuwait

#84 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by PeshtA »

Samo napustit! U traktore i preko Drine i Neretve! Al' odmah!

Joj jeste se nafurali na floskule svaka druga rijec vam floskula cccc

Trebamo sutiti i pjevati miroljubive pjesme ko 92e po Sarajevu dok miroljubivi nebeski narod sa snajperima "shica" sa zgrada.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#85 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by bingov buraz »

madner wrote:Zabraniti, zabraniti. I iz naziva BiH ukinuti H. I ja kazem.
Sto povlaci i brisanje veznika jer bi bilo glupo da se zovemo Bosna i

:mrgreen:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#86 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by mrtva kokoš »

bingov buraz wrote:
madner wrote:Zabraniti, zabraniti. I iz naziva BiH ukinuti H. I ja kazem.
Sto povlaci i brisanje veznika jer bi bilo glupo da se zovemo Bosna i

:mrgreen:
pa dobro ne moramo brisati. mozemo samo ukinuti space.. :D

da se zovemo Bosnai, nekako mi japanski zvuci 8-) :D
User avatar
neupitan
Posts: 126
Joined: 19/06/2011 10:34

#87 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by neupitan »

leo_ wrote:
Boom71 wrote:
neupitan wrote:
Srbi vole "svoj dio Bosne" a voljeli bi i cijelu BiH da je ostala u Jugoslaviji! Hrvati isto, oni vole BiH u kojoj su oni ravnopravni suvlasnici. Bosnjaci je NARAVNO vole najvise jer ih je najvise i nemaju rezervni plac, ali to im jos uvijek ne daje za pravo da sebe smatraju vecim vlasnicima zbog osjecaja vece ljubavi!
ne postoji dio bih koji pripada iskljucivo jednom narodu!
bih se ne moze porediti sa srbijom i hrvatskom.
u bih zive i ljudi,gradjani koji nisu nacionalno opredjeljeni ili su recimo iz nacionalno mjesovitog braka i ta cinjenica se ne moze zanemariti.

veoma bitna cinjenica je i da covjecanstvo napreduje.nije ovo XVIII ili XIX vijek!
Svaka cast! Sam autor ovog pocetnog posta je podijelio BiH po svom uvjerenju i svi to rade/radimo konstantno.
Primjeti navodnike!
A sto se tice dijeljenja BiH po vlastitom uvjerenju, o tome bi se takodje dalo govoriti - je li ova zemlja podjeljena u mojoj glavi zbog mog ubjedjenja ili zbog nekih CINJENCA ?
Halcyon wrote:Ne može par procenata neopredjeljenih svoja viđenja nametat većini, to nema nigdje pa neće bit ni ovdje.
i slijedi nastavak - zato treba sve fragmentirati do onog nivoa u kojem ce se svi ostali svesti na "par procenata" !
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#88 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by star(i)mo »

PeshtA wrote:Samo napustit! U traktore i preko Drine i Neretve! Al' odmah!

Joj jeste se nafurali na floskule svaka druga rijec vam floskula cccc

Trebamo sutiti i pjevati miroljubive pjesme ko 92e po Sarajevu dok miroljubivi nebeski narod sa snajperima "shica" sa zgrada.
Kakve bola' Neretve? Otkad je Neretva bila granica? :shock:
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#89 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by Halcyon »

neupitan wrote:i slijedi nastavak - zato treba sve fragmentirati do onog nivoa u kojem ce se svi ostali svesti na "par procenata" !
Ako ih je par procenata onda ih je par procenata, znači manjina, i ne treba pravit vještačku većinu od njih.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#90 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by Hemel »

bingov buraz wrote:
madner wrote:Zabraniti, zabraniti. I iz naziva BiH ukinuti H. I ja kazem.
Sto povlaci i brisanje veznika jer bi bilo glupo da se zovemo Bosna i

:mrgreen:
...ercegovina

ruzno brate... :D
User avatar
PeshtA
Posts: 279
Joined: 28/09/2006 23:24
Location: Kuwait

#91 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by PeshtA »

star(i)mo wrote:
PeshtA wrote:Samo napustit! U traktore i preko Drine i Neretve! Al' odmah!

Joj jeste se nafurali na floskule svaka druga rijec vam floskula cccc

Trebamo sutiti i pjevati miroljubive pjesme ko 92e po Sarajevu dok miroljubivi nebeski narod sa snajperima "shica" sa zgrada.
Kakve bola' Neretve? Otkad je Neretva bila granica? :shock:
bola bola burazeru ko je rek'o da je granica nego onako metaforicno aludirajuci na skutore :) to je ta floskula kontas :)
User avatar
vaučer
Posts: 9184
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#92 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by vaučer »

Meni se BIH ne sviđa ali je moja.
Možda je zapravo i više moja od onih kojima je ovdje, u ovakvoj zemlji fino i dobro.
Možda pokazujem da mi je stalo jer mi se skoro pa ništa ovdje ne sviđa.
Vjerujem da je ova zemlja sita krvi zaslužila bolje.

Tumor vlasti ne voli BIH, ni SDA, ni SNSD, ni HDZ, ni SDP. Samo vole gurnuti prst u ranu dok ne ispadne zlatnik - modus operandi uhodan i potvrđen. Ja sam za to da njih istjeramo iz fotelja, pa da vidim što se neću dogovoriti s nekim tko gleda na tuđu djecu kao i na svoju.
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#93 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by star(i)mo »

PeshtA wrote:
star(i)mo wrote:
PeshtA wrote:Samo napustit! U traktore i preko Drine i Neretve! Al' odmah!

Joj jeste se nafurali na floskule svaka druga rijec vam floskula cccc

Trebamo sutiti i pjevati miroljubive pjesme ko 92e po Sarajevu dok miroljubivi nebeski narod sa snajperima "shica" sa zgrada.
Kakve bola' Neretve? Otkad je Neretva bila granica? :shock:
bola bola burazeru ko je rek'o da je granica nego onako metaforicno aludirajuci na skutore :) to je ta floskula kontas :)
Pa opet nije Neretva granica! :wink:
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#94 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by alibegoa »

bingov buraz wrote:
madner wrote:Zabraniti, zabraniti. I iz naziva BiH ukinuti H. I ja kazem.
Sto povlaci i brisanje veznika jer bi bilo glupo da se zovemo Bosna i

:mrgreen:
:thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#95 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by madner »

Halcyon wrote:
neupitan wrote:i slijedi nastavak - zato treba sve fragmentirati do onog nivoa u kojem ce se svi ostali svesti na "par procenata" !
Ako ih je par procenata onda ih je par procenata, znači manjina, i ne treba pravit vještačku većinu od njih.
Koliko % je minimum da se postane strana?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#96 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by madner »

bingov buraz wrote:
madner wrote:Zabraniti, zabraniti. I iz naziva BiH ukinuti H. I ja kazem.
Sto povlaci i brisanje veznika jer bi bilo glupo da se zovemo Bosna i

:mrgreen:
Korak po korak, ko i presjednik. Nece on da se djeli, nego samo da mu se da pravo, zacrta granica i omoguci mehanizam da ode. Dakle on bi da ukine Hercegovinu, ali i ce ostat garant :D
User avatar
junkers
Posts: 589
Joined: 05/10/2009 15:38
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#97 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by junkers »

suljo je napravio grdnu grešku jer je rekao da mogu ponijeti samo blato na cipelama,na opancima moj suljo,opancima
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#98 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by cucamonga »

meni se brate bih ne svidja puno sponzorusa nekakvih
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#99 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by 1gorstak »

PeshtA wrote:
star(i)mo wrote:
PeshtA wrote:Samo napustit! U traktore i preko Drine i Neretve! Al' odmah!

Joj jeste se nafurali na floskule svaka druga rijec vam floskula cccc

Trebamo sutiti i pjevati miroljubive pjesme ko 92e po Sarajevu dok miroljubivi nebeski narod sa snajperima "shica" sa zgrada.
Kakve bola' Neretve? Otkad je Neretva bila granica? :shock:
bola bola burazeru ko je rek'o da je granica nego onako metaforicno aludirajuci na skutore :) to je ta floskula kontas :)
Ko su skutori ? Gdje su u tom i oni Bosnjaci poput Radoncica kojem je problem etnicka pripadnost nekog novinara ?

Sto se tice teme, mislim da je promasena. Mi ovdje imamo dosta onih kojima je problem postojanje ove drzave kao domovine tri naroda i ostalih njenih gradjana, a takvima treba poslati jasnu poruku da ako im se ne svidja, mogu u Tursku, Srbiju ili Hrvatsku.

Dakle, ko nije sretan zbog cinjenice da je Bosna i Hercegovina zajednicka domovina Srba, Hrvata, Bosnjaka i ostalih njenih gradjana, slobodan je da sebi srecu trazi negdje drugo, u Kuvajtu, Afganistanu, Norveskoj, Srbiji, Hrvatskoj itd itd
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#100 Re: "Oni kojima se BiH ne svidja"

Post by mO k3 »

neupitan wrote:Vrlo cesta floskula - "onima kojima se BiH ne svidja, mogu je napustiti", ponovljena i jucer iz centrale SDA.

Mislim da bi ovakve izjave trebalo staviti u rang zabranjenih i kaznjivih. O njihovom diskriminatorskom karakteru bi se takodje moglo govoriti.

Ko ima pravo da daje ovakve izjave? Ko je to vlasnik ove drzave da bi mogao "onima koji to nisu" poruciti - take it or leave it ? Koliko neko treba da ima dionica da bi otjerao ostale dionicare ?


Ali prije svega treba imati na umu sljedece - ovu zemlju u smislu njenog ZEMALJSKOG karaktera ne moze niko mrziti, ovo je jednostavno jedna od ljepsih parcela na ovoj kugli.
Ali je zaista tesko voljeti one koji su trenutno zaposjeli ovu parcelu. I ovdje zaista ima protjerivanja slabijih suvlasnika od strane jacih, ali sve to svoditi u kategoriju ljubavi prema domovini je bezobrazno.

Srbi vole "svoj dio Bosne" a voljeli bi i cijelu BiH da je ostala u Jugoslaviji! Hrvati isto, oni vole BiH u kojoj su oni ravnopravni suvlasnici. Bosnjaci je NARAVNO vole najvise jer ih je najvise i nemaju rezervni plac, ali to im jos uvijek ne daje za pravo da sebe smatraju vecim vlasnicima zbog osjecaja vece ljubavi!

Kabadahijsko ponasanje - ko ne voli BiH neka ide, je bezobrazna zamjena teza - mi se medjusobno mozemo ne voljeti, ali to nema veze sa nasim gruntom!

Uostalom, upravo takvo kabadahijsko ponasanje je dovelo do ove tragicne situacije - svi traze svoj dio BiH, da ga okolice, da ga vole i da tjeraju sa njega one koji ih ne vole, smjestajuci im da ne vole BiH.
deder da ja tebe nesto priupitam ko to daje onom ppcini dodiki da svaki dan nasrce na bosnu??
zar to ne bi trebalo da bude kako ti kazes "u rang zabranjenih i kaznjivih. O njihovom diskriminatorskom karakteru bi se takodje moglo govoriti"

Mojne mi vodje polemisati izjavu Bosnjackog predstavnika ,gdje su bosnjacki politicari jako pasivni sto se tice izjava politickog siledzije predcednika suncango entiteta
Post Reply