SDA-All about

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#60326 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

Anquilla wrote: 17/04/2021 22:33
zippoo87 wrote: 17/04/2021 19:53 Problem je u nama svima
Mi ocekujemo od informaticki nepismenih ljudi da nam uvode i provode digitalizaciju i moderne tehnologije.
Mi ocekujemo od matuzalema, Bakira,Covica,Komsica,Radoncica,Mileta i ostalih da se brinu i prave politike za mlade i da kreiraju poslove.
Pa oni sve da to i hoce,to oni ne razumiju i to nikada nece biti u fokusu njihovog djelovanja.

Zato smo krivi mi,sto glasamo za iste i za stare matuzalem
e,koji su tu da stite svoju gujicu a mlade uvijek izguraju sa liste ili izbornim inzinjeringom i sa svoje liste skinu.Ovo rade sve velike partije...jer oni ne zele da im se iko mijesa u kriminalne uhodane seme a vecina mladih bi radila drugacije od njih.

Zato stariji i glasaju najvise za SDA...
Sve si u pravu, osim boldiranog :)

Ja se ne osjećam nimalo kriva, u životu za SDA glasala nisam, a svake izbore glasam, od 18. godine.

Od ovih na vlasti bukvalno ništa ne očekujem, a stanje će se promijeniti kad ovi neuki i neobrazovani prestanu glasati, prvenstveno zbog životnog ciklusa, koliko god ružno zvučalo.
I dalje je jako veliki broj glasača kojim je najvažnije da je Bošnjak i SDA na vlasti, "neka me moj krade", "vidi kako oni znaju svoje birati, a mi da glasamo za anamo one"...

Samo je pitanje da li će nas ostati dovoljno u ovoj državi koji će i tada izlaziti na izbore.

bezze generaliziranje, imam u porodici nekoliko 85+ godina i nikad niko nije glasao za sda.
i naravno niko od sljedecih generacija, bar u uzoj porodici.
imam nekih daljih koji su se uhljebili :twisted: jos 95. njih ne pikam, a ni nemam kontakt
zippoo87
Posts: 15472
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#60327 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Anquilla wrote: 17/04/2021 22:33
zippoo87 wrote: 17/04/2021 19:53 Problem je u nama svima
Mi ocekujemo od informaticki nepismenih ljudi da nam uvode i provode digitalizaciju i moderne tehnologije.
Mi ocekujemo od matuzalema, Bakira,Covica,Komsica,Radoncica,Mileta i ostalih da se brinu i prave politike za mlade i da kreiraju poslove.
Pa oni sve da to i hoce,to oni ne razumiju i to nikada nece biti u fokusu njihovog djelovanja.

Zato smo krivi mi,sto glasamo za iste i za stare matuzalem
e,koji su tu da stite svoju gujicu a mlade uvijek izguraju sa liste ili izbornim inzinjeringom i sa svoje liste skinu.Ovo rade sve velike partije...jer oni ne zele da im se iko mijesa u kriminalne uhodane seme a vecina mladih bi radila drugacije od njih.

Zato stariji i glasaju najvise za SDA...jer pored vjere i nacije,ti stariji nista drugo ne razumiju...oni ne koriste racunare,ne placaju racune online,ne otvaraju firme...ne stoje u opstini satima u redu,da sakupe 10 pecata,od kojih niti jedan ne treba njima,nego upravo tim istim organima uprave.

Ovdje ljudi moraju skontati da promijene nacin djelovanja i razmisljanja za 180 stepeni...jer mi vec kasnimo u svemu barem 25 godina...cak i u tehnologijama...imamo mi neki pristup njima ali se ne koriste masovno,a ne koriste se,jer ljudi ne znaju da ih koriste.

Svi mi imamo u svojoj kuci nekog starijeg,koji jos nije naucio ni podici pare sa bankomata a bankomati u BiH se koriste 20 godina ...koji jos nije naucio osnovne stvari na mobitelu,na daljinskom...a to je danas kao da se bukvalno ne znas potpisati...smatras se defacto nepismenom osobom.

O stranim jezicima i ostalim cudima da i ne pricam...ovo ocito ne znaima ni mnoge mlade a njih bi itekako trebalo zanimati.
Njemacki se uci silom prilika,jer se trazi B1 minimum a da se ne trazi,ne bi niko zbog sebe naucio ni jednu rijec.

E to su ti problemi kod nas...mi ovdje imamo sukob generacija...imamo ove matuzaleme koji su iz prijasnjih sistema i sada su stvorili sebi sistem da njima bude dobro i njima je ovo el dorado...a svim ostalim koji su van tog uskog kruga...je lose i ocajno.E upravo ovih kojima je lose bi se trebali pokrenuti a njih promjene ocito najmanje zanimaju...evo danas su bili prostesti,nije bilo ni 300 ljudi na protestima...a lokali zatvoreni,ramazan,hladno vrijeme da se ide na planinu...dakle sve se poklopilo da se nema izgovora zasto nisi mogao doci na proteste...i opet dzaba.

Ja stvarno vise ne vidim nadu u ljudima ovdje...i ovdje ne mislim na politicare,nego na obicne ljude,nase komsije,sestre,bracu,roddbinu,nenu djedove...
Sve si u pravu, osim boldiranog :)

Ja se ne osjećam nimalo kriva, u životu za SDA glasala nisam, a svake izbore glasam, od 18. godine.

Od ovih na vlasti bukvalno ništa ne očekujem, a stanje će se promijeniti kad ovi neuki i neobrazovani prestanu glasati, prvenstveno zbog životnog ciklusa, koliko god ružno zvučalo.
I dalje je jako veliki broj glasača kojim je najvažnije da je Bošnjak i SDA na vlasti, "neka me moj krade", "vidi kako oni znaju svoje birati, a mi da glasamo za anamo one"...

Samo je pitanje da li će nas ostati dovoljno u ovoj državi koji će i tada izlaziti na izbore.
moze se reci da je geneeralizacija ali...
Pa vidi ,ne glasam ni ja ...ali glasa uvijek 250-300 000 ljudi...ne mogu ja reci da ti ljudi nismo "mi" i da nisu medju nama...da nisu nase nene i djedovi,rodbina,braca...pa svako zna nekog svog ko je na listi SDA svake izbore

Ali mislio sam na nas koji ne glasamo za SDA ali nismo dovoljno glasni,jasni,udruzeni i zeljni promjena...svi cekaju da neko drugi...ovdje uvijek ide ona...jesam ja za promjene,ali nemoj ba da promjena krece od mene,gdje si mene nasao :D
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#60328 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

uglavnomja wrote: 17/04/2021 22:42 bezze generaliziranje, imam u porodici nekoliko 85+ godina i nikad niko nije glasao za sda.
i naravno niko od sljedecih generacija, bar u uzoj porodici.
imam nekih daljih koji su se uhljebili jos 95. njih ne pikam, a ni nemam kontakt
Sorry, u pravu si.

Trebala sam napisati većina, vjerujem da bi to bilo puno bliže istini.

zippoo87 wrote: 17/04/2021 22:44 moze se reci da je geneeralizacija ali...
Pa vidi ,ne glasam ni ja ...ali glasa uvijek 250-300 000 ljudi...ne mogu ja reci da ti ljudi nismo "mi" i da nisu medju nama...da nisu nase nene i djedovi,rodbina,braca...pa svako zna nekog svog ko je na listi SDA svake izbore

Ali mislio sam na nas koji ne glasamo za SDA ali nismo dovoljno glasni,jasni,udruzeni i zeljni promjena...svi cekaju da neko drugi...ovdje uvijek ide ona...jesam ja za promjene,ali nemoj ba da promjena krece od mene,gdje si mene nasao
Pasivni smo svi, to je nejverovatno.
Valjda ubijeni u pojam, šta li.
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#60329 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

Hank Paldum wrote: 17/04/2021 19:51
smijesni_ste wrote: 16/04/2021 20:41 Svidja mi se kako Hank prca lažne forumske multietničare.

Samo naprijed Hank :thumbup:
Hvala na lijepim riječima :thumbup: mada ja nisam ovdje došao sa namjerom da ikoga prcam, samo se nekima ne sviđaju moji stavovi pa im je ostalo jedino ad hominem.
Ne brini se, da glasam za stranku koja njima paše ne bi im smetalo ni da radim u kanalizaciji i što imam pravo glasati iz Njemačke.
Ma ne bi ni te uvrede toliko dugo trajale niti bi bili tako niski udarci dopušteni da nemaju zeleno svjetlo od nekoga sa foruma.
To su kao oni mangupčići visine metar i žilet što svakog vrijeđaju u kafiću jer znaju da mu rođaci sjede za šankom i da će ga braniti, sitne su to duše.

Ide se na to ili da se nekome ko ima nepopularno mišljenje ogadi forum i napusti ga ili da uzvrati istom uvredom pa da ga banuju, pa ako ne upali nijedna od te dvije stvari onda se ponavlja da je neko bot (botovanje je razlog za ban na forumima) pa možda nekada upali.
Ja ću i dalje nastaviti braniti svaku stranku pa i SDA ako nisu krivi i ukazivati na dvoličnost FGRovaca pa ako neko želi jednoumlje neka me banuju.
Samo se nadam da nas zezaš. Nemoguće je da si ozbiljan.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#60330 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

Nek se u BiH vrati...zaposlice ga Bake u skladistu :D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11521
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#60331 Re: SDA-All about

Post by japin_mutapi »

Ima posla u Bingu.
elk
Posts: 2791
Joined: 14/08/2006 12:03

#60332 Re: SDA-All about

Post by elk »

Meni ovakava lobanja i profil bacaju na rmu
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#60333 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

japin_mutapi wrote: 17/04/2021 23:36 Ima posla u Bingu.
U skladistu, natürlich :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50525
Joined: 16/07/2012 16:00

#60334 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Mogli bi se pohvaliti da imaju strucnjaka za vrece, sa specijalizacije u njemackoj.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11521
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#60335 Re: SDA-All about

Post by japin_mutapi »

Al' mora glasati za Bakija i zelene.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#60336 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

japin_mutapi wrote: 17/04/2021 23:48 Al' mora glasati za Bakija i zelene.
Pa to ne dolazi u pitanje uopste :lol:
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#60337 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

Styling wrote: 17/04/2021 21:47
Osim_13 wrote: 17/04/2021 20:24 Tamo negdje, neki ljudi sjede sa kartom BiH ispred sebe, uzimaju linijare, prepravljaju, dijele, dogovaraju. Ko na pijaci.

Čović hoda, ide do Plenkovića, koji je unutar EU. Dodik hoda, ide do Vučića, o kojem je suludo pričati više.

A naš Bakir, tzv. "vođa" Bošnjaka hoda, ide, po Federalnoj i Igmanu lagati o Sebijim respiratorima, po Hayatu na iftarski program elhamdulilati, a njegova stranka kao prva i "predstavnik" Bošnjaka je svu svoju snagu i energiju usmjerila ka Kantonu Sarajevo, Edinu Forti, Peđi Kojoviću i Elmedinu Konakoviću.

Nije mene strah ni Srba, ni Hrvata.
:thumbup:
sacuvali smo mu bosnu devedesetih...sve su prilike da ce biti drugo poluvrijeme..evo prilike sda da se pokaze i dokaze ono sto je nepravedno prisvoila
detroit-mercy
Posts: 16058
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#60338 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

skafiskafsnjak wrote: 17/04/2021 20:49
dale cooper wrote: 17/04/2021 20:48
Pa lik se vjerovatno ravna po sebi, njemu je ovdje bilo lijepo i ako je on otišao onako zbog zajebancije i stjecanju novih iskustava u
radu po njemačkim state of the art skladištima, pretpostavlja da je i većina drugih. :D
Ma laze ba.... I on otisao jer je haos ovdje. Haj sto laze nas, nego sto i sebe laze
Naredila mu zena, dosta joj bilo kokuzluka po BiH, hoce i ona u Glof 6 da sjedne :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16058
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#60339 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Hank Paldum wrote: 17/04/2021 19:51
smijesni_ste wrote: 16/04/2021 20:41 Svidja mi se kako Hank prca lažne forumske multietničare.

Samo naprijed Hank :thumbup:
Hvala na lijepim riječima :thumbup: mada ja nisam ovdje došao sa namjerom da ikoga prcam, samo se nekima ne sviđaju moji stavovi pa im je ostalo jedino ad hominem.
Ne brini se, da glasam za stranku koja njima paše ne bi im smetalo ni da radim u kanalizaciji i što imam pravo glasati iz Njemačke.
Ma ne bi ni te uvrede toliko dugo trajale niti bi bili tako niski udarci dopušteni da nemaju zeleno svjetlo od nekoga sa foruma.
To su kao oni mangupčići visine metar i žilet što svakog vrijeđaju u kafiću jer znaju da mu rođaci sjede za šankom i da će ga braniti, sitne su to duše.

Ide se na to ili da se nekome ko ima nepopularno mišljenje ogadi forum i napusti ga ili da uzvrati istom uvredom pa da ga banuju, pa ako ne upali nijedna od te dvije stvari onda se ponavlja da je neko bot (botovanje je razlog za ban na forumima) pa možda nekada upali.
Ja ću i dalje nastaviti braniti svaku stranku pa i SDA ako nisu krivi i ukazivati na dvoličnost FGRovaca pa ako neko želi jednoumlje neka me banuju.
:? ovo ozbiljno, neka zajebancija ili Marokanci jos uvijek dobru gudru valjaju po Dojclandu :mrgreen:
baglama
Posts: 986
Joined: 13/11/2010 16:09

#60340 Re: SDA-All about

Post by baglama »

Tipican SDA glasac (ili viljuskarista)


:-) :lol: :lol: :lol: :-)
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#60341 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

skafiskafsnjak wrote: 17/04/2021 20:43
zippoo87 wrote: 17/04/2021 20:20
Hank Paldum wrote: 17/04/2021 20:09
Ja nikada nisam tvrdio da ikoga prcam, nisam ja kao ti npr. što mora nekoga lično poniziti u svojim komentarima mada je lijepo pročitati da to neka treća neutralna strana primjeti.
Evo samo tri aktuelne stvari: smrtnost od Corone jer smo svjesni da ljudi umiru svaki dan u svijetu.
Odlazak mladih, to je odlazak uglavnom radi potrebe radne snage u Njemačkoj i balkanskog zakona.
Koalicija u Srebrenici, nakon silnih pokušaja da se izbjegne jedino šta je još preostalo da Srebrenica ne postane 100% srpski grad je koalicija.
Evo samo ovo boldano sto si napisao je dovoljno da pokazes koliki si lazov i kakva si ti ustvari osoba.
Sve ostale diskusije sa tobom se mogu svoditi samo na smajlice i ostale forumske doskocice,jer si maksilalno diskreditovan.

Neko zdrave pameti ne bi napisao ovu recenicu a sam si je napisao...ja sam pitao da navedes par primjera a ti navede primjer gdje je SDA (sa svojim partnerima) NAJODGOVORNIJA za odlazak ljudi i za permanentu krizu u BiH...kada ne proizvode afere i kriminal,onda se prepucavaju (po prethodnom dogovoru) sa svojim (ne)prijateljima iz koalicije.
Koji mutikasa :lol:
Cuj zbog potreba Njemaca i zakona za odlazak :lol: :lol:

Pa majstore, da se moze zivjeti lijepo u BiH, manje ljudi bi islo...
Al jok, tvoj Kakir Izmetbegovic obecao 100 000 radnih mjesta u Deu
Misliš kao što su iz Jugoslavije išli, države koju mnogi hvale i nedostaje im?
A šta ćemo sa tolikim radnicima u Njemačkoj iz država za koji bi mnogi forumaši sve dali da budemo upola kao oni? Slovenija, Austrija, Italija?
Je li to Helmuta muka iz Njemačke otjerala pa radi u Švicarskoj?

Ovo se ne bi desilo da su SDA postali minorna stranka i das su članovi predsjedništva Irma-Marjanović-Kojović?
https://novac.jutarnji.hr/novac/karijer ... ju-9990520

To vaše prebacivanje krivice na SDA je u istom rangu kada Čović kaže da Hrvati odlaze iz BiH jer ih Bošnjaci majoriziraju a ustvari odlaze jer sa svojim pasošom mogu putovati gdje žele.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#60342 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

baglama wrote: 18/04/2021 08:07 Tipican SDA glasac (ili viljuskarista)


:-) :lol: :lol: :lol: :-)
Meni ovo više liči na glasače Trojke kada izjave "Nismo mi više Trojka, uskoro smo opet Četvorka jer je Radončić i njegov SBB sada dio toga", taj isti Radončić koji je 3-4 puta pljuvao SDA pa onda opet sa njima.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#60343 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

i tako postaje tema
hank - all about

:roll:
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#60344 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

smijesni_ste wrote: 17/04/2021 20:15
Hank Paldum wrote: 17/04/2021 19:51
Ma ne bi ni te uvrede toliko dugo trajale niti bi bili tako niski udarci dopušteni da nemaju zeleno svjetlo od nekoga sa foruma.

Ide se na to ili da se nekome ko ima nepopularno mišljenje ogadi forum i napusti ga ili da uzvrati istom uvredom pa da ga banuju
Ma kad kažem 'prcaš', mislim više na to da im ideš na živce, ne da ti namjerno provociraš ili slično :D

Ovo što sam ti izdvojio iz posta apsolutno stoji nažalost :skoljka:
Mada i ne treba se ni truditi da se ukaže na dvoličnost, to oni veoma dobro čine sami. Evo npr. ponavljaju kako SDA tjera radnu snagu, ode jadan svijet a onda ismijavjaju radnu snagu "Kako je rintati kod Hansa?".
Nikakav pravac, stav, uvjerenje, važno je samo kontrirati.

Pomenu li ko zadnjih dana više Bogića Bogićevića više? Ma nije on njima interesantan, jedino šta se izrodilo iz toga je onaj nadimak Bogy kao da je balavac.
Onda je se zaboravio ubrzo zbog jedne gospođe za koju 90% građana nisu prije čuli za nju (eto koliko im je važan) jer je za njih samo važno bilo da dolazi iz reda Ostalih pa kada je ispalo da je Bošnjakinja onda kreće polahko pljuvanje pa će za godinu postati omraženija od Skake.
Po tome se vidi da bi tako prošao i pokojni Jovan Divjak za kojim danas liju size da su ga kandidovali umjesto Bogićevića. Zaboravili bi ga dva dana nakon propale kandidature zbog jedne anonimne Benjamine a sada bi popunili 30 stranica o pokojnom generalu da nije zaključana (nisu se udostojili ni pokojnika sa imenom osloviti, Jovanom, nego je opet taj lažni multi-kulti fetiš sa nadimcima u momentima kada ne ide, isto kao podržimo Bogija za gradonačelnika ili predsjednik stranke Pedja).
Sada neka okrenu komentar o Bogićeviću na zajebanciju o viljuškarima i vrećama jer su dokazali da Bogić od njih nije zaslužio bolje.

Nijednom se nije pomenulo po čemu je dobar izbor Srđana Mandića osim izjave koja je se pomenula 100 puta "Kada vidi Banja Luka da smo izabrali Srđana onda će se i oni zamisliti".
Nijednom nisu gospodina Mandića tretirali kao načelnika, Sarajliju, Bosanca nego samo po nacionalnosti "Kada vide u rs-u i Hercegovini koga smo izabrali".
Time samo čine uslugu srpskimi hrvatskim nacionalističkim portalima što pišu o dvolicnosti lažne ljevice.
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#60345 Re: SDA-All about

Post by drag_gost »

Mora da su im majonezu poceli stavljati.
Last edited by drag_gost on 18/04/2021 09:51, edited 1 time in total.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#60346 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

uglavnomja wrote: 18/04/2021 09:06 i tako postaje tema
hank - all about

:roll:
Pa jesam li kriv ja što na dan napišem 3-4 komentara ili standardni forumaši koji se na svaki moj komentar nadovežu sa 10 off topic komentara?
Ne trebaju moderatori misliti na one što nakon svakog mog komentara trolaju temu sa konstantnim ad hominem nego se trebaju sa mnom pozabaviti što sam se ususdio postaviti komentar vezan za temu pa im dao razlog za off topic.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#60347 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

vijest na klix:
BiH najgora u regionu
koliko puta ste ovako nesto procitali?
Bh. pasoš se nalazi na 49. mjestu, a ova pozicija podrazumijeva da državljani Bosne i Hercegovine imaju pristup u 117 država.

Najvrijedniji pasoš ima Slovenija koja se nalazi na 11. mjestu, a državljani Slovenije imaju pristup u 182 države.

Na 16. poziciji nalazi se Hrvatska čiji državljani imaju pristup u 172 države svijeta.
Srbija koja se nalazi na 36. poziciji sa mogućnošću pristupa u 135 država.
Sjeverna Makedonija trenutno se nalazi na 43. mjestu,
Crna Gora jedno mjesto ispod te njeni državljani imaju pristup u 124 zemlje.
da li tu situaciju moze popraviti bakir sa svojim gostovanjima na hayatu i tv igman?
da li tu situaciju moze popraviti premijer federacije svojim redovnim gostovanju na optuzenickoj klupi?
da li tu situaciju moze popraviti clan predsjednistva svojim gostovanjima kod reisa? kada je zadnji put clana predsjednistva otisao u inostranu posjetu nekom stranom predsjedniku? kada je komsic kao clan predsjednistva presao granicu bih uopce?
da li tu situaciju moze popraviti ministrica vanjskih poslova scojim kupovina u bingu pod pratnjom i sa dva sluzbena auta?

al dajte da pisemo o non paper i ostalim tariguzima...
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#60348 Re: SDA-All about

Post by pici »

OPASNE RETORIKE
Zvizdić: Mi u BiH dobro pamtimo jedan "non paper", nećemo dozvoliti novi SANU memorandum
Vučić o "non paperu": Srbija može samo pomoći BiH i ne miješa se u njene unutrašnje odnose
KOMENTARISALI I NON PAPER
Dodik oduševljen vojnom vježbom u Srbiji koju je pratio zajedno s Vučićem
Dodik i SNSD krenuli u marketinšku kampanju “mirnog razlaza”. Youtube zatrpan reklamama



dze vOkcine tenderaskomideraskosadaklijska bando...

U Bosni i Hercegovini 1.302 novozaraženih koronavirusom, 49 preminulih
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#60349 Re: SDA-All about

Post by pici »

izvrsni direktor wrote: 18/04/2021 10:59 vijest na klix:
BiH najgora u regionu
koliko puta ste ovako nesto procitali?
Bh. pasoš se nalazi na 49. mjestu, a ova pozicija podrazumijeva da državljani Bosne i Hercegovine imaju pristup u 117 država.

Najvrijedniji pasoš ima Slovenija koja se nalazi na 11. mjestu, a državljani Slovenije imaju pristup u 182 države.

Na 16. poziciji nalazi se Hrvatska čiji državljani imaju pristup u 172 države svijeta.
Srbija koja se nalazi na 36. poziciji sa mogućnošću pristupa u 135 država.
Sjeverna Makedonija trenutno se nalazi na 43. mjestu,
Crna Gora jedno mjesto ispod te njeni državljani imaju pristup u 124 zemlje.
da li tu situaciju moze popraviti bakir sa svojim gostovanjima na hayatu i tv igman?
da li tu situaciju moze popraviti premijer federacije svojim redovnim gostovanju na optuzenickoj klupi?
da li tu situaciju moze popraviti clan predsjednistva svojim gostovanjima kod reisa? kada je zadnji put clana predsjednistva otisao u inostranu posjetu nekom stranom predsjedniku? kada je komsic kao clan predsjednistva presao granicu bih uopce?
da li tu situaciju moze popraviti ministrica vanjskih poslova scojim kupovina u bingu pod pratnjom i sa dva sluzbena auta?

al dajte da pisemo o non paper i ostalim tariguzima...
poslije 40 dana smuČko je ko iznebuHa ubacio non papaer-tariguz jer je bOkiru i sdO gorilo pod nogama od raznih afera, pljacki, podmetanja, uhljebljavanja, tenderisanja itd itd... sebija pritisnuta drzavnim tuziocima i sipom, fOdilj na optuzenickoj klupi, vOkcina nidze samo sadaka koja uljeti i hurme... totalni kraH te veliko bOsnjacke polikite pod skutima izetbegovica i amanet sultana erde kojeg zaboli qurac za nekim tamo bosnjama i BiH. Dijaspora puna novih clanova, citave porodice se sele, ne samo trbuhom za kruhom neg ne zele da im se djeca radjaju i odgajaju u ovom prknu koji su zauzeli tornjaci tj NACI stramke.
User avatar
jazzer
Posts: 7188
Joined: 20/12/2004 14:44

#60350 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Kralj! :-D
Zlatna medalja, prema skupštinskom stažu, pripada svakako Halidu Genjcu. Ovaj SDA-ovac u državnim skupštinskim klupama sjedi još od 1996. godine. Djeca koja su rođena u godini kada je Genjac prvi put izabran u Državni parlament danas imaju 25 godina. Genjac (mandat 1996. - 1998.) je bio zastupnik u Predstavničkom domu PSBiH, zatim ponovo od 1998. do 2000. Od 2000. do 2002. bio je delegat u Domu naroda PSBiH, pa ponovo od 2002. do 2006. Od 2006. do 2010. obnašao je mandat zastupnika u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, od 2010. do 2018. bio je opet delegat u Domu naroda PSBiH, a od 2018. ponovno je zastupnik u Predstavničkom domu PSBiH.

Iako već punih 25 godina sjedi u Državnom parlamentu, za Genjca je vezana još jedna zanimljiva činjenica. Naime, Genjac je samo jednom, i to na prvim izborima 1996., direktno izabran u Parlament BiH. Na svim ostalim izborima u Predstavnički dom ulazio je ili putem kompenzacijske liste ili je, kad ni za to nije imao dovoljno glasova, bivao delegiran u Dom naroda. Ovaj podatak govori da je Genjac mnogo puta bio izbor rukovodstva SDA nego građana.
Post Reply