SDA-All about

User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#53651 Re: SDA-All about

Post by dustaban »

sumirprimus wrote: 27/11/2020 11:30 jel moguce da ce zbog zene sjebt stranku na kraju?
ovo vec granici s ludilom :-)
Slucaj "Sebija" je antologijski, po ovome ce se nekad snimiti film (nadam da to nece biti ova turska ekipa sto je snimila Aliju. Usput - je li to iko gledao, meni ne pada na pamet).
Dakle sad nakon svega, povezujuci cinjenicu da joj rahmetli svekar nije dao blizu politike, cak ni sinu tokmaku, pa onda ovo sve sta se izdesavalo u par godina (iz glave mi ne izlazi onaj mahniti Bakirov video), dakle sve ovo sta i kako se desilo, pocinjem razmisljati o ulozi snahe u Alijinom odlasku...
:run:
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#53652 Re: SDA-All about

Post by emigrazione »

Ne moze vojska BiH na svoju granicu, ali zato moze vojska Srbije u Bosnu da vježba pucanje i gadjanje
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53653 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Malo mi izgleda nevjerovatno da se zaista radi o "igrokazu za javnost" ove dvojice, ipak tu ima malo "teže" izrečenih riječi da bi sve bilo namješteno. Ko zna, mada je malo vjerovatno, možda se kuja iz pakla i povuče i izvrši sječa kadrova pa Zvizda ostane u stranci. Istom se mora priznati određena popularnost i mada ga ja smatram samo još jednom ublehom u slučaju odlaska povući će on za sobom dobar dio glasača. U takvom pretpostavljenom scenariju postavlja se pitanje šta dalje za njega lično, budu li odmetnici osnivali još jednu stranku onda se po meni radi o dogovoru. Kifla je odavno napravio odmak po tom pitanju a koliko će ga se pridržavati u stvarnosti ostaje da se vidi, osnivanje još jedne stranke sa odmetnicima Zvizda, Čampi i eventualno Efendić je definitivno spašavanje SDA. Mi u tom slučaju nećemo napredovati ni milimetra, sve će ostati isto osim da će se "plijen" dijeliti na malo više strana u po njima daleko ozbiljnijim okvirima. Ono što je simptomatično za SDA jeste da su najgori od svih trenutnih vladara, kod njih svakom potkapacitiranom govnetu u određenom momentu zine šupak još više i isti počinje da se buni i zahtjeva i to je njihov najveći problem ja bih rekao uz djelovanje, sad već medicinski potvrđeno, duševno oboljele kuje. Kod Bajatolaha i nosioca europskih vrijednosti nema toliko izraženih problema te vrste, tamo svako zna gde mu je mjesto i koliko može uzeti.

Vidimo već šta će se odigrati, sve ostaje na pretpostavkama.
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#53654 Re: SDA-All about

Post by smjesko071 »

sumirprimus wrote: 27/11/2020 11:30 jel moguce da ce zbog zene sjebt stranku na kraju?
ovo vec granici s ludilom :-)
pa nema izbora. :P
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#53655 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Svaki od "nezavisnih" nacelnika koji je postao "nezavisan" nakon karijere u sda je upravo to sto si napisao "zinutoguzni produkt koje je sve izgleda gladan penis pravio"...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53656 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

JoseMujica wrote: 27/11/2020 11:42
SDA poziva sve državne institucije i agencije da intenziviraju svoje aktivnosti na rješavanju migrantske krize, s obzirom da dolaskom hladnih zimskih dana stanje prijeti da se pretvori u humanitarnu i socijalnu katastrofu.
"Ne može sav teret rješavanja migrantske krize biti prebačen na jedno ministarstvo i jednog ministra – ministra sigurnosti BiH Selmu Cikotića, već se čitav institucionalni sistem, na temelju svojih ovlasti i obaveza, mora uključiti i pružiti podršku. Posebnu odgovornost u upravljanju migrantskom krizom ima kompletno Vijeće ministara BiH koje je dužno da ovo pitanje rješava u saradnji sa drugim nivoima vlasti u BiH", navode iz SDA.

Traže od Predsjedništva Bosne i Hercegovine da angažuje Oružane snage BiH na osiguranju istočne granice BiH kako bi se zaustavio priliv novih migranata.

"Dalje odgađanje i izbjegavanje uvođenja ove mjere, koju podržavaju Džaferović i Komšić, a protivi joj se Dodik, ne može se više ničim pravdati. Tražimo od MUP-ova na federalnom i kantonalnim nivoima da efikasnije uklanjaju migrante s ulica i javnih površina, te da u saradnji sa IOM-om i Službom za poslove sa strancima spriječe njihove samovoljne izlaske iz smještajnih objekata, i na taj način sačuvaju javni red i mir, te ličnu i imovinsku sigurnost građana. Tražimo od Vijeća ministara BiH i delegacije Evropske unije da osiguraju smještajne kapacitete za migrante, a od Vijeća ministara zahtijevamo da sačini plan smještaja migranata na način da se teret krize rasporedi na oba entiteta i sve kantone", ističu u saopćenju.

Zaključuju da ne mogu sredine u kojima žive Bošnjaci same nositi teret suočavanja s migrantskom krizom, jer svakodnevni incidenti kojima je izloženo stanovništvo u Unsko-sanskom i Kantonu Sarajevo prijeti da eskaliraju u širu sigurnosnu krizu, što mora biti alarm svim institucijama i međunarodnoj zajednici.
evo se već ufurali da su opozicija :D

ovakve bi zahtjeve od opozicije očekivao a ne od sranke iz trenutno vladajuće koalicije na tri ključna, operativna nivoa za sve što traže :-)
:lol: :lol: :lol:

Sad se sjetili majku im jebem, nisu o istom vodili računa kad su trgovali pozicijama i potpisivali kredite da održe Bajatolaha na vlasti, o ranijim aferimima da i ne pišemo. Ustaljena mantra, mi bi al' nemere od srba i hrvata, kakva su ovo govna to ni gusle ne mogu opjevati što bi rekli kod mene u komšiluku.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#53657 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Pjesmarica, Sebijica, Izetbegovica: Ozdraviću, neću znati…
Autor: Zabilježio: Huso Prelo -27.11.2020. 11:53

Direktorica KCUS-a te šefica Kantonalne SDA jučer je urbi et orbi obavijestila bosanskohercegovačku javnost da je rutinski, isključivo snagom vlastitog imuniteta, savladala opaki virus Covid-19. Tim povodom spontano je nastala prigodna pjesma- naslonjena na prijeratni hit Harisa Džinovića – vrijedno umjetničko djelo koje slavi novu veliku pobiedu, inače, nepobjedive Sebije Izetbegović.



Zarazih se ludo
Čini mi se od kretena
Negativan nalaz
Živi kao uspomena

Ozdraviću, neću znati
Da ću covid savladati
Sa muštulukom

Liječila sam njega
Po kući ga hizmetila
Ni skontala nisam
Da sam virus pokupila

Ozdraviću, neću znati
Da ću covid savladati
Sa muštulukom

Bacila sam masku
Neka joj je vječni sikter
Infektolog kaže
Antitijela imam hipter

Ozdraviću, neću znati
Da ću covid zajebati
Kao sa pjesmom
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53658 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Billy The Pljuc wrote: 27/11/2020 12:06
JoseMujica wrote: 27/11/2020 11:42
SDA poziva sve državne institucije i agencije da intenziviraju svoje aktivnosti na rješavanju migrantske krize, s obzirom da dolaskom hladnih zimskih dana stanje prijeti da se pretvori u humanitarnu i socijalnu katastrofu.
"Ne može sav teret rješavanja migrantske krize biti prebačen na jedno ministarstvo i jednog ministra – ministra sigurnosti BiH Selmu Cikotića, već se čitav institucionalni sistem, na temelju svojih ovlasti i obaveza, mora uključiti i pružiti podršku. Posebnu odgovornost u upravljanju migrantskom krizom ima kompletno Vijeće ministara BiH koje je dužno da ovo pitanje rješava u saradnji sa drugim nivoima vlasti u BiH", navode iz SDA.

Traže od Predsjedništva Bosne i Hercegovine da angažuje Oružane snage BiH na osiguranju istočne granice BiH kako bi se zaustavio priliv novih migranata.

"Dalje odgađanje i izbjegavanje uvođenja ove mjere, koju podržavaju Džaferović i Komšić, a protivi joj se Dodik, ne može se više ničim pravdati. Tražimo od MUP-ova na federalnom i kantonalnim nivoima da efikasnije uklanjaju migrante s ulica i javnih površina, te da u saradnji sa IOM-om i Službom za poslove sa strancima spriječe njihove samovoljne izlaske iz smještajnih objekata, i na taj način sačuvaju javni red i mir, te ličnu i imovinsku sigurnost građana. Tražimo od Vijeća ministara BiH i delegacije Evropske unije da osiguraju smještajne kapacitete za migrante, a od Vijeća ministara zahtijevamo da sačini plan smještaja migranata na način da se teret krize rasporedi na oba entiteta i sve kantone", ističu u saopćenju.

Zaključuju da ne mogu sredine u kojima žive Bošnjaci same nositi teret suočavanja s migrantskom krizom, jer svakodnevni incidenti kojima je izloženo stanovništvo u Unsko-sanskom i Kantonu Sarajevo prijeti da eskaliraju u širu sigurnosnu krizu, što mora biti alarm svim institucijama i međunarodnoj zajednici.
evo se već ufurali da su opozicija :D

ovakve bi zahtjeve od opozicije očekivao a ne od sranke iz trenutno vladajuće koalicije na tri ključna, operativna nivoa za sve što traže :-)
:lol: :lol: :lol:

Sad se sjetili majku im jebem, nisu o istom vodili računa kad su trgovali pozicijama i potpisivali kredite da održe Bajatolaha na vlasti, o ranijim aferimima da i ne pišemo. Ustaljena mantra, mi bi al' nemere od srba i hrvata, kakva su ovo govna to ni gusle ne mogu opjevati što bi rekli kod mene u komšiluku.
ovo je klasični problem kod nas, imitiranja rada i mimikrija politike, odnosno spinovanje stvarnosti....pošalješ saopćenje s onim čuvenim podrinjskim pasivom "trebalo bi" umjesto da to odradiš jer si za to dobio glasove i jer si za to plaćen i moraš da budeš odgovoran za stvarnost koju proizvodiš neradom jer si stavio svog kloca tu koji ništa ne radi i umjesto da bez puno halabuke makneš kloca i nađeš čovjeka koji će raditi ti spinuješ šta bi trebalo kad je sve otišlo u pm :roll:

evo od ovih trebalo bi, sve da Guardiana nikako ne mogu privoliti za vojsku na granici, otkud nam migranti na ulicama? Šta rade federalna i kantonalne policije na čijem čelu stoje ublehaši koje su oni postavili? isto ovo je Inzko dobro rekao hrvatima... što niste napravili kaliforniju đe vam niko ne smeta, šta samo kukate
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#53659 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

dustaban wrote: 27/11/2020 11:44
sumirprimus wrote: 27/11/2020 11:30 jel moguce da ce zbog zene sjebt stranku na kraju?
ovo vec granici s ludilom :-)
Slucaj "Sebija" je antologijski, po ovome ce se nekad snimiti film (nadam da to nece biti ova turska ekipa sto je snimila Aliju. Usput - je li to iko gledao, meni ne pada na pamet).
Dakle sad nakon svega, povezujuci cinjenicu da joj rahmetli svekar nije dao blizu politike, cak ni sinu tokmaku, pa onda ovo sve sta se izdesavalo u par godina (iz glave mi ne izlazi onaj mahniti Bakirov video), dakle sve ovo sta i kako se desilo, pocinjem razmisljati o ulozi snahe u Alijinom odlasku...
:run:
Nije mu dao blizu politike, ali ga je postavio za direktora institucije koja je poslije rata imala jedan od najvecih buđeta.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#53660 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

budžeta kao takvog ne, ali enornmnog uticaja na punjenje i dijeljenje drugih budžeta...u desetinama i stotinama miliona.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#53661 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Sad bi bio fazon da Zvizdić zatraži 24-satnu zaštitu zbog prijetnji "upoznavanjem";

bila bi to izuzetna taktička prednost ako ovo sve vodi kuda bi trebalo da vodi ...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53662 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

JoseMujica wrote: 27/11/2020 12:26
ovo je klasični problem kod nas, imitiranja rada i mimikrija politike, odnosno spinovanje stvarnosti....pošalješ saopćenje s onim čuvenim podrinjskim pasivom "trebalo bi" umjesto da to odradiš jer si za to dobio glasove i jer si za to plaćen i moraš da budeš odgovoran za stvarnost koju proizvodiš neradom jer si stavio svog kloca tu koji ništa ne radi i umjesto da bez puno halabuke makneš kloca i nađeš čovjeka koji će raditi ti spinuješ šta bi trebalo kad je sve otišlo u pm :roll:

evo od ovih trebalo bi, sve da Guardiana nikako ne mogu privoliti za vojsku na granici, otkud nam migranti na ulicama? Šta rade federalna i kantonalne policije na čijem čelu stoje ublehaši koje su oni postavili? isto ovo je Inzko dobro rekao hrvatima... što niste napravili kaliforniju đe vam niko ne smeta, šta samo kukate
Naravno, problem sa migrantima ne postoji od juče, dovoljno je pogledati temu na forumu.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53663 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Evo profa se odredio:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mirsad- ... /201127061

Sad od njih samih (četvorke) i profe zavisi hoćemo li ova govna poslati tamo gdje i pripadaju, u septičku jamu.

Svi mi oni skupa plus i ove dvije opcije SBB i DF snose zajedničku odgovornost da se najveći neprijatelji države i naroda konačno pošalju u tri lijepe...

Nema više izgovora i sujete, ovo su definitivno zadnji momenti i zadnja šansa za spašavanje države, ako bilo ko od njih izda i pruži ruku (neki ponovno) SDA onda im fakat treba jebati majku kroz majku.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#53664 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

Billy The Pljuc wrote: 27/11/2020 14:14 Evo profa se odredio:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mirsad- ... /201127061

Sad od njih samih (četvorke) i profe zavisi hoćemo li ova govna poslati tamo gdje i pripadaju, u septičku jamu.

Svi mi oni skupa plus i ove dvije opcije SBB i DF snose zajedničku odgovornost da se najveći neprijatelji države i naroda konačno pošalju u tri lijepe...

Nema više izgovora i sujete, ovo su definitivno zadnji momenti i zadnja šansa za spašavanje države, ako bilo ko od njih izda i pruži ruku (neki ponovno) SDA onda im fakat treba jebati majku kroz majku.
Hoćeš ti bit prvi na redu da guziš, koga ćeš prvo jebati? Silovati možda, šta kako, de malo se izdefiniraj? Nije mi jasno šta treba da radim ako sve krene naopako?
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#53665 Re: SDA-All about

Post by pinkman »

tandmand wrote: 27/11/2020 13:40 Sad bi bio fazon da Zvizdić zatraži 24-satnu zaštitu zbog prijetnji "upoznavanjem";

bila bi to izuzetna taktička prednost ako ovo sve vodi kuda bi trebalo da vodi ...
Sta ima trazit nesto sto vec ima. On je sticena licnost jer je zamjenik predsjedavajuceg Predstavnickog doma Parlamentarne skupstine BIH.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53666 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Veigar wrote: 27/11/2020 14:28
Billy The Pljuc wrote: 27/11/2020 14:14 Evo profa se odredio:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mirsad- ... /201127061

Sad od njih samih (četvorke) i profe zavisi hoćemo li ova govna poslati tamo gdje i pripadaju, u septičku jamu.

Svi mi oni skupa plus i ove dvije opcije SBB i DF snose zajedničku odgovornost da se najveći neprijatelji države i naroda konačno pošalju u tri lijepe...

Nema više izgovora i sujete, ovo su definitivno zadnji momenti i zadnja šansa za spašavanje države, ako bilo ko od njih izda i pruži ruku (neki ponovno) SDA onda im fakat treba jebati majku kroz majku.
Hoćeš ti bit prvi na redu da guziš, koga ćeš prvo jebati? Silovati možda, šta kako, de malo se izdefiniraj? Nije mi jasno šta treba da radim ako sve krene naopako?
Prekratko si na forumu da bih ti se očitovao al' eto kurtoazije radi da šarnem nešto. Šta bi mene trebalo da zaboli neka stvar šta ćeš ti raditi sa svog života? S obzirom da pišeš da kod nas ništa nije naopako i da bi nešto moglo uopšte i krenuti naopako, pretpostavljam a što ne znači da sam u pravu, da je tebi dobro i da si u najmanju ruku iz one grupe "samo ne talasaj".

Helem, ako ti se ne sviđa ono što pišem preskoči post živ bio, ne mogu ti ja pomoći da se određuješ i prema životu i prema stvarnosti u kojoj živimo. Dopustit' ćeš mi, kao nadam se dovoljno inteligentno i razumno biće, da u svojim postovima zadržim "pjesničku slobodu" i kad nekom napišem da mu jebem mater da to upravo i shvatiš tako, kao pjesničku slobodu jer kao niko i ništa možebitno se ja lično na taj način oslobađam nakupljenih frustracija za ovo decenija života u BiH.

Ako si se kojim slučajem osjetio ugroženim mojim pisanjem onda ti se ovim putem iskreno izvinjavam uz najiskreniju želju da o tvojoj guzi konkretno niko i nikada ne bude vodio računa.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#53667 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

Billy The Pljuc wrote: 27/11/2020 14:58
Veigar wrote: 27/11/2020 14:28
Billy The Pljuc wrote: 27/11/2020 14:14 Evo profa se odredio:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mirsad- ... /201127061

Sad od njih samih (četvorke) i profe zavisi hoćemo li ova govna poslati tamo gdje i pripadaju, u septičku jamu.

Svi mi oni skupa plus i ove dvije opcije SBB i DF snose zajedničku odgovornost da se najveći neprijatelji države i naroda konačno pošalju u tri lijepe...

Nema više izgovora i sujete, ovo su definitivno zadnji momenti i zadnja šansa za spašavanje države, ako bilo ko od njih izda i pruži ruku (neki ponovno) SDA onda im fakat treba jebati majku kroz majku.
Hoćeš ti bit prvi na redu da guziš, koga ćeš prvo jebati? Silovati možda, šta kako, de malo se izdefiniraj? Nije mi jasno šta treba da radim ako sve krene naopako?
Prekratko si na forumu da bih ti se očitovao al' eto kurtoazije radi da šarnem nešto. Šta bi mene trebalo da zaboli neka stvar šta ćeš ti raditi sa svog života? S obzirom da pišeš da kod nas ništa nije naopako i da bi nešto moglo uopšte i krenuti naopako, pretpostavljam a što ne znači da sam u pravu, da je tebi dobro i da si u najmanju ruku iz one grupe "samo ne talasaj".

Helem, ako ti se ne sviđa ono što pišem preskoči post živ bio, ne mogu ti ja pomoći da se određuješ i prema životu i prema stvarnosti u kojoj živimo. Dopustit' ćeš mi, kao nadam se dovoljno inteligentno i razumno biće, da u svojim postovima zadržim "pjesničku slobodu" i kad nekom napišem da mu jebem mater da to upravo i shvatiš tako, kao pjesničku slobodu jer kao niko i ništa možebitno se ja lično na taj način oslobađam nakupljenih frustracija za ovo decenija života u BiH.

Ako si se kojim slučajem osjetio ugroženim mojim pisanjem onda ti se ovim putem iskreno izvinjavam uz najiskreniju želju da o tvojoj guzi konkretno niko i nikada ne bude vodio računa.
Samo sam te pitao šta treba da radim ako krene naopako, očigledno je da imaš neke ideje o tome? Šta je sad problem? WTF!!!
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53668 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Veigar wrote: 27/11/2020 15:05 Samo sam te pitao šta treba da radim ako krene naopako, očigledno je da imaš neke ideje o tome? Šta je sad problem? WTF!!!
Već ti odgovorih, radi što ti je želja.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#53669 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

Billy The Pljuc wrote: 27/11/2020 15:06
Veigar wrote: 27/11/2020 15:05 Samo sam te pitao šta treba da radim ako krene naopako, očigledno je da imaš neke ideje o tome? Šta je sad problem? WTF!!!
Već ti odgovorih, radi što ti je želja.
Znači samo tastatura warrior, kako sam i mislio. Hajd u zdravlje...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53670 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Veigar wrote: 27/11/2020 15:25
Billy The Pljuc wrote: 27/11/2020 15:06
Veigar wrote: 27/11/2020 15:05 Samo sam te pitao šta treba da radim ako krene naopako, očigledno je da imaš neke ideje o tome? Šta je sad problem? WTF!!!
Već ti odgovorih, radi što ti je želja.
Znači samo tastatura warrior, kako sam i mislio. Hajd u zdravlje...
Hvala na lijepim željama, svako dobro želim.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#53671 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53672 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Roccohljup wrote: 27/11/2020 15:33 dokle više teror nad poltronima :D :D :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/fikret- ... /201127088
Strašno, ovakvom snagom na generala, propali smo skroz kad nam svetinje ovako globe.

Meanwhile:

"SKORO GODINU DANA NAKON KRIVIČNE PRIJAVE

Nema istrage protiv Izetbegović i ljekara: Prema tumačenju Tužilaštva KS zabrana liječenja za Nadin bila je 'hipotetička'!

Tužiteljica smatra da ljekari KCUS-a nisu počinili krivično djelo jer maloljetna Nadin Smajlović nije izmještena u inostranstvo već je Pravilnik o uvjetima i postupku upućivanja osiguranih lica na liječenje u inostranstvo pravno nedorečen, na šta ne mogu utjecati ljekari i zdravstveno osoblje

Nakon skoro godinu dana od krivične prijave koju je Tužilaštvu KS podnijela Amina Smajlović, majka maloljetne djevojčice Nadin Smajlović zbog nepružanja medicinske pomoći i neovlaštenog otkrivanja profesionalne tajne od strane KCUS-a, stigao je i odgovor ove institucije da neće provoditi istragu, saznaje Novinska agencija Patria.

Tužiteljica Sanela Škaljić koja je donijela Naredbu o neprovođenju istrage protiv Ede Hasanbegovića, direktorice KCUS-a Sebije Izetbegović, Danke Pokrajac, Zije Begića, Snježane Hasanbegović, Melike Melunović, Ferihe Ćatibušić-Hadžagić, Ismete Kalkan, Verice Mišanović, Melihe Salkić, Sajre Užičanin smatra da prijavljeno djelo nije krivično djelo.

Tužiteljica smatra da ljekari KCUS-a nisu počinili krivično djelo jer maloljetna Nadin Smajlović nije izmještena u inostranstvo već je Pravilnik o uvjetima i postupku upućivanja osiguranih lica na liječenje u inostranstvo pravno nedorečen, na šta ne mogu utjecati ljekari i zdravstveno osoblje.

Kada je riječ o javnom istupu gdje je direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović kazala da niko neće liječiti to dijete tužiteljica smatra da je riječ o “hipotetičkoj izjavi” te da nema elemenata krivičnog djela nepružanje medicinske pomoći.

Ni u otvorenom pismu kojim se KCUS oglasio 18. novembra 2019. godine u kojem otkrivaju dijagnoze i identitet djevojčice, a koje su objavili i na zvaničnoj stranici KCUS-a i poslali medijima, za tužiteljicu nema elemente krivičnog djela.

Tužiteljica smatra kako je već 12. novembra otac djevojčice u medijskim istupima iznio činjenice koje se spominju i u otvorenom pismu KCUS-a te da nije riječ o nepoznatim činjenicama.

“Otvorenim pismo ljekara došlo je do povrede ličnih podataka djeteta, te se navedeni dokument nije mogao niti trebao naći u ovakvom obliku i sadržaju na zvaničnoj stranici te ustanove iz kojih razloga je i naloženo njegovo uklanjanje (Agencija za zaštitu ličnih podataka), međutim imajući u vidu ranije obrazloženo nisu se stekla bitna obilježja krivičnog djela otkrivanje profesionalne tajne”."
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#53673 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

neko će kad tad sultanu i sultaniji reći da su gologuzi......ko preživi pričat će :D
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53674 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Ako nije patka s obzirom da Faktor piše o istom:

"Načelnik općine Ilidža Senaid Memić pozitivan je na koronavirus i nalazi se u kućnoj izolaciji.

- Imam blage simptome i dobro se osjećam. Već nekoliko dana sam kod kuće u samoizolaciji, bez većih zdravstvenih problema. Za koji dan istječe i izolacija i vraćam se na posao – kazao je načelnik Memić."

Što bi rek'o naš narod akobogda Memiću, akobogda.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#53675 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Sramota od tužilaštva.
Ali i za njih važi ista ona: možeš kako hoćeš, ali nećeš dokle hoćeš.
Post Reply