SDA-All about

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53501 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Roccohljup wrote: 26/11/2020 15:00 kralj te hebo, koji kadrovi :D :D
nakovita objava Edina Ramića, jesu li ovo poruke Mahiru Deviću, Jasmini Bišćević-Tokić i Hazimu Bahtanoviću?
Četvrtak, 26.11.2020.
|
BiH | Najnovije | Vijesti
Nakon što je potpredsjednik SDA Denis Zvizdić jučer pozvao Kantonalni odbor SDA Sarajevo da podnese ostavku zbog loših izbornih rezultata određeni broj funkcionera SDA oglasio se na društvenim mrežama, a njihove objave mediji bliski SDA nazvali su “znakovit” pitajući se pri tome da li su to “poruke Zvizdiću”.

Jedna od objava koja je privukla pažnju medija bliskih SDA bila je i objava federalnog ministra raseljenih osoba i izbjeglica i potpredsjednika SDA Edina Ramića.

“Kako se ne sjetih nakon Općih izbora, a i Kongresa SDA, da postavim i ja neke uvjete, ipak sam imao bolji lični rezultat od ovih principijelnih. Ako nisam puno zakasnio morat ću šta skontat ovih dana”, poručio je Ramić.

Da su mediji pogrešno protumačili Ramića na način da su njegov status povezali s Denisom Zvizdićem ili da sam Ramić nije upućen u izborne rezultate iz 2018. godine, pokazuju podaci Centralne izborne komisije (CIK) Bosne i Hercegovine.

Ramić je 2018. godine bio kandidat za Narodnu skupštinu RS-a i osvojio je tačno 6.586 glasova. Zvizdić je na izborima održanim 2018. godine bio kandidat za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH i za njega je glasalo tačno 38.506 osoba. Prostom matematikom može za zaključiti da je Denis Zvizdić osvojio 31.920 glasova više od Edina Ramića.

Možda je Ramić, kada kaže da je imao bolji “lični rezultat”, mislio na člana Kantonalnog odbora SDA Sarajevo Mahira Devića koji je na Općim izborima 2018. osvojio 5.948 glasova za Skupštinu KS ili pak članicu Kantonalnog odbora SDA Sarajevo Jasminu Bišćević-Tokić koja je prije dvije godine sa 3.141 glasom osvojila mandat u Skupštini KS.

Mogao je Ramić misliti i na potpredsjednika SDA Adila Osmanovića koji je kao kandidat SDA za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH osvojio 116 glasova manje od njega ili na predsjednika Općinske organizacije SDA Novo Sarajevo Hazima Bahtanovića koji je 15. novembra 2020. godine dobio povjerenje tek 1.098 birača u Novom Sarajevu u kojem je SDA brutalno poražena.

Sve ovi činjenice govore da su mediji bliski SDA najvjerovatnije pogrešno protumačili Ramićeve poruke. Ramić je 2007. godine magistrirao na Ekonomskom fakultetu na Palama pa bi i zbog toga kranje čudno bilo da ne zna sabiranje i oduzimanje.
Ovo onaj što je Fikri malinaru odobrio 100+100 hiljki kaemčića?
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#53502 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

Man of steel wrote: 25/11/2020 22:29
Nike af1 white wrote: 25/11/2020 22:13
Man of steel wrote: 25/11/2020 21:58 U svim ostalim strankama sve je odlično i u najboljem redu, samo se nešto tamo u SDA bune i to već godinama traje.

To vam ljudi moji govori samo o zrelosti i demokratskim kapacitetima SDA stranke i to je njena jačina a ne slabost kako bi to neki željeli prikazati.

Konaković, koji je do jučer bio u SDA i nazivan svakakvim imenima, a danas predvodi čitavu opoziciju će neke životne lekcije naučiti na teži način.
demokratski sistem ala ukradi deset milki na respiratorima kad tvoj narod umire jer ih nema bacim jedan demokratski pis po toj stranci njenjom utemeljitelju i svakom tko je podrzava :izet: :izet:
Prilika stvara lopova a ne pripadnost nekoj stranci.

Politika je takva rabota da o moralu i pravdi možeš govoriti isključivo u svoje ime. To je upravo lekcija koju će Konaković, a koju su prije njega, Lagumdžija i Siladžić naučili na teži način.

Meni se čini da Bakir u tolikoj mjeri ne želi biti vladar i politički apsolut da mu je to možda i najveća mana.
Dobro je ba Mirza Čeliče skontali smo te.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#53503 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

E bogtemolovo, fakultet na Palama.
Nije šala.

Ja budala, lomio se po UNSA. Pa odustao na kraju. Mogao sam i ja kakvu dipl.propuh diplomu kupit.
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#53504 Re: SDA-All about

Post by Ambula »

DaysleepeR wrote: 26/11/2020 13:22
Ambula wrote: 26/11/2020 10:43
DaysleepeR wrote: 26/11/2020 09:23 Zvizdić je jaaaako daleko od cvjećke i bilo kakvog ozbiljnog potencijala na evropskom planu.
To što je on krema SDA, dovoljno govori kakve kaloše čine ostatak članstva.
Ma daj, nisam glasac SDA al i slijep vidi da je Denis Zvizdic najjaci politicar u Bosnjaka. Ima i intelektualne kapacitete koji mnogima fale a uz to ima i sve ostale. Ne treba bit nerealan. Mozda mu je jedina mana sto ipak nije karakter da previse talasa i da je mozda previse dobar
U bošnjaka? Daj molim te. Zvizdić je kantonalni nivo političara, mada ni u Kantonu nije bio nešto wow.
Daj navedi neke konkretne za koje mislis da su bolji od njega pa da uporedimo. U SDA sigurno nema niko.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#53505 Re: SDA-All about

Post by joint union »

Man of steel wrote: 25/11/2020 22:29
Prilika stvara lopova a ne pripadnost nekoj stranci.
Tacna poslovica. Ako je lopov iz stranke uhvacen sa rukama na plijenu, stranka bi ga se sa gnusanjem trebala odreci. No u slucaju da stranka stane iza (svakog) lopova, sta reci o takvoj stranci?
Man of steel wrote: 25/11/2020 22:29
Meni se čini da Bakir u tolikoj mjeri ne želi biti vladar i politički apsolut da mu je to možda i najveća mana.
No sikiriki, on u porodici ima bas jedn(u)og bez te mane kakv(u)og si opisao.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#53506 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

a bake je opet sve sam rekao, po svoj prilici nesvjesno - ona će sama odlučiti šta i kako dalje :-D a na papiru samo potpredsjednik (jedan od nekoliko) kantonalnog odbora.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#53507 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Zvizdic je bezbojni birokrata koji nit smrdi nit mirise. Ne iritira pojavom kao Dzaferovic ili Genjac, ali su im rezultati isti.

Ali EU birokrati vole takve jer su i sami takvi, vidjeti pod Plenkovic.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#53508 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

ultima_palabra wrote: 26/11/2020 16:10 Zvizdic je bezbojni birokrata koji nit smrdi nit mirise. Ne iritira pojavom kao Dzaferovic ili Genjac, ali su im rezultati isti.

Ali EU birokrati vole takve jer su i sami takvi, vidjeti pod Plenkovic.
Pa logično, s takvim osobama možeš normalno komunicirati, s druge strane spektra imaš narcisoidne diktatore i diktatorske pokušaje s kojima nema rasprave jer oni uvijek moraju biti upravu.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#53509 Re: SDA-All about

Post by don vito »

El Bake na O-kanalu upravo odgovorio na Zvizdićev ultimatum.

Parafraziram, "nećemo dozvoliti da dezerteri vrijeđaju one koji su branili ovu zemlju"

:D :D kokice u ruke
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#53510 Re: SDA-All about

Post by Ambula »

don vito wrote: 26/11/2020 18:43 El Bake na O-kanalu upravo odgovorio na Zvizdićev ultimatum.

Parafraziram, "nećemo dozvoliti da dezerteri vrijeđaju one koji su branili ovu zemlju"

:D :D kokice u ruke
Hahahahahaha, joj Bake ce SDA odvest u propast svojim begovskim vodjenjem iste. Ko god bilo sta kaze protiv njegovih ideja eventualno izadje il bude izbacen.
Mada opet ne mogu da povjerujem da su spremni da zrtvuju i Zvizdica.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#53511 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Kaze nece oni koji su pobjegli u ratu vani naredjivati ovima sto au oatali i borili se :D sta mislite na koga je mislio :mrgreen:
Izetbegović zaprijetio Zvizdiću: Tek sad ćeš me upoznati, nećeš meni postavljati ultimatume!

Četvrtak, 26.11.2020. | BiH | Najnovije | Vijesti 

Predsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović večeras je otvoreno zaprijetio potpredsjedniku SDA Denisu Zvizdiću koji je jučer kazao kako je njegov ultimatum za ostanak u SDA to da se SDA riješi učesnika afera i svih onih koji su nanosili štetu SDA.

Izetbegović je u emisiji na O kanalu rekao da nije očekivao izjavu Denisa Zvizdića i da on redovno iz medija sazna stavove Zvizdića o važnim temama.

“Zvizdić i ja se dugo znamo. Mi smo kućni prijatelji i on je imao moju snažnu podršku naročito u vezi kandidatura. Čudi me njegov odnos u krizi gdje su neki ljudi poljuljani. On je napravio lošu procjenu. Imat će sada priliku da upozna mene. Ja nisam čovjek kojem će moći davati ultimatume”, rekao je Izetbegović.

Otvoreno je poručio Zvizdiću i da on neće biti taj koji će davati bilo kakve ultimatume predsjedniku Kantonalnog odbora SDA Sarajevu Fikretu Prevljaku.

Za poraz na izborima okrivio je kampanju Četvorke na društvenim mrežama, a iskoristio je priliku i da stane u zaštitu Fadila Novalića, Asima Sarajlića, Osmana Mehmedagića i naravno svoje supruge Sebije Izetbegović. Sve afere nazvao je “prenapuhanim”.

(PRESS)
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#53512 Re: SDA-All about

Post by HomeSweetHome »

Tako je, Bake! :thumbup: 'Ta ce on, cuj tebi ultamatume? Pa to samo Ona ima pravo :D Ti i SebiJa = stranka, nek idu svi, siroko im polje, jel tako? Ha ja :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#53513 Re: SDA-All about

Post by kokuz_sa »

E ne vjerujem..koja arogancijani bahatost
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53514 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

A moram prekopirati sa sličice dana:

Image

Generalno boli me ona stvar za Zvizdića al' ovo žuto-riđe govno je definitivno otrgnuto od stvarnosti oliti izgubljeno u vremenu i prostoru.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#53515 Re: SDA-All about

Post by addem »

Jedan od rijetkih pismenih u SDA je Zvizda. Ovo postaje totalno ludilo.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#53516 Re: SDA-All about

Post by lacrima »

Ima li neko video te komedije na O kanalu?
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#53517 Re: SDA-All about

Post by thekupus »

Billy The Pljuc wrote: 26/11/2020 19:12 A moram prekopirati sa sličice dana:

Image

Generalno boli me ona stvar za Zvizdića al' ovo žuto-riđe govno je definitivno otrgnuto od stvarnosti oliti izgubljeno u vremenu i prostoru.
Jači mi je komentar s twittera: "Predviđeno bilo 2 sata."
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#53518 Re: SDA-All about

Post by hamos »

Roccohljup wrote: 26/11/2020 18:52 Kaze nece oni koji su pobjegli u ratu vani naredjivati ovima sto au oatali i borili se :D sta mislite na koga je mislio :mrgreen:
Izetbegović zaprijetio Zvizdiću: Tek sad ćeš me upoznati, nećeš meni postavljati ultimatume!

Četvrtak, 26.11.2020. | BiH | Najnovije | Vijesti 

Predsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović večeras je otvoreno zaprijetio potpredsjedniku SDA Denisu Zvizdiću koji je jučer kazao kako je njegov ultimatum za ostanak u SDA to da se SDA riješi učesnika afera i svih onih koji su nanosili štetu SDA.

Izetbegović je u emisiji na O kanalu rekao da nije očekivao izjavu Denisa Zvizdića i da on redovno iz medija sazna stavove Zvizdića o važnim temama.

“Zvizdić i ja se dugo znamo. Mi smo kućni prijatelji i on je imao moju snažnu podršku naročito u vezi kandidatura. Čudi me njegov odnos u krizi gdje su neki ljudi poljuljani. On je napravio lošu procjenu. Imat će sada priliku da upozna mene. Ja nisam čovjek kojem će moći davati ultimatume”, rekao je Izetbegović.

Otvoreno je poručio Zvizdiću i da on neće biti taj koji će davati bilo kakve ultimatume predsjedniku Kantonalnog odbora SDA Sarajevu Fikretu Prevljaku.

Za poraz na izborima okrivio je kampanju Četvorke na društvenim mrežama, a iskoristio je priliku i da stane u zaštitu Fadila Novalića, Asima Sarajlića, Osmana Mehmedagića i naravno svoje supruge Sebije Izetbegović. Sve afere nazvao je “prenapuhanim”.

(PRESS)
Pa koji retard :zzzz: ok kontam da ti je osnivac stranke babo ali nije ti sda babovina- nije je ostavio tebi
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#53519 Re: SDA-All about

Post by DaffyDuck »

Roccohljup wrote: 26/11/2020 18:52 Kaze nece oni koji su pobjegli u ratu vani naredjivati ovima sto au oatali i borili se :D sta mislite na koga je mislio :mrgreen:
Izetbegović zaprijetio Zvizdiću: Tek sad ćeš me upoznati, nećeš meni postavljati ultimatume!

Četvrtak, 26.11.2020. | BiH | Najnovije | Vijesti 

Predsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović večeras je otvoreno zaprijetio potpredsjedniku SDA Denisu Zvizdiću koji je jučer kazao kako je njegov ultimatum za ostanak u SDA to da se SDA riješi učesnika afera i svih onih koji su nanosili štetu SDA.

Izetbegović je u emisiji na O kanalu rekao da nije očekivao izjavu Denisa Zvizdića i da on redovno iz medija sazna stavove Zvizdića o važnim temama.

“Zvizdić i ja se dugo znamo. Mi smo kućni prijatelji i on je imao moju snažnu podršku naročito u vezi kandidatura. Čudi me njegov odnos u krizi gdje su neki ljudi poljuljani. On je napravio lošu procjenu. Imat će sada priliku da upozna mene. Ja nisam čovjek kojem će moći davati ultimatume”, rekao je Izetbegović.

Otvoreno je poručio Zvizdiću i da on neće biti taj koji će davati bilo kakve ultimatume predsjedniku Kantonalnog odbora SDA Sarajevu Fikretu Prevljaku.

Za poraz na izborima okrivio je kampanju Četvorke na društvenim mrežama, a iskoristio je priliku i da stane u zaštitu Fadila Novalića, Asima Sarajlića, Osmana Mehmedagića i naravno svoje supruge Sebije Izetbegović. Sve afere nazvao je “prenapuhanim”.

(PRESS)
Znaaaaaaci strasno, je*e narod u zdrav mozak hladno, bez da trepne. I opet sa ranjanavim Asimom 2x, dobrovoljcem :roll: prevedenim zednim preko vode, naivnim, Fadilom, kojeh su jadnog prevarili za respiratore, i svojim herojem, zenicom, Sebijicom, herojem ove epidemije koja sa svojim KCUS drzi drzavu na nogama?!
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53520 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

don vito wrote: 26/11/2020 18:43 El Bake na O-kanalu upravo odgovorio na Zvizdićev ultimatum.

Parafraziram, "nećemo dozvoliti da dezerteri vrijeđaju one koji su branili ovu zemlju"

:D :D kokice u ruke
auuuuuuuu znači, glows off!

jest da nije ništa slagao :lol: :lol: :lol:

de nam prenosi šta se dešava
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#53521 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Izetbegović zaprijetio Zvizdiću: Tek sad ćeš me upoznati, nećeš meni postavljati ultimatume!
Nije ovako drzak kad je Čović/HNS u pitanju.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53522 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Ambula wrote: 26/11/2020 18:51
don vito wrote: 26/11/2020 18:43 El Bake na O-kanalu upravo odgovorio na Zvizdićev ultimatum.

Parafraziram, "nećemo dozvoliti da dezerteri vrijeđaju one koji su branili ovu zemlju"

:D :D kokice u ruke
Hahahahahaha, joj Bake ce SDA odvest u propast svojim begovskim vodjenjem iste. Ko god bilo sta kaze protiv njegovih ideja eventualno izadje il bude izbacen.
Mada opet ne mogu da povjerujem da su spremni da zrtvuju i Zvizdica.
Adil, Tunjo, Fikret, Haris...nastavi niz

Fikret Abdić svojevremeno najviše glasova dobio 1990te i trebao biti predsjednik Predsjedništva, a godinu prije ga molili da uđe u SDA

Zvizda je samo za ove to sam nabrojao kapacitiran maksimalno za predsjednika kućnog savjeta
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#53523 Re: SDA-All about

Post by meridiyan »

JoseMujica wrote: 26/11/2020 19:46
jest da nije ništa slagao :lol: :lol: :lol:

de nam prenosi šta se dešava
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/178 ... ovjek.html
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#53524 Re: SDA-All about

Post by dustaban »

nenadjebivo...

User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#53525 Re: SDA-All about

Post by Osim_13 »

Bake :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Samo stegnuti redove, nikakve promjene :thumbup: :kiss:
Post Reply