SDA-All about

Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52576 Re: SDA-All about

Post by Škobo Habu »

Fikret Prevljak je kandidat načelnika za jednu od najbogatijih i najrazvijenijih opština u ovoj zemlji.

Fikret Prevljak sa vokabularom kojim se razmeće po predizbornim skupovima izgleda kao kandidat za načelnika Han Pijeska ili Sapne.
I to je dokaz nemoći SDA. Kao što je i dokaz da Ilidžom dominira nizak nivo svijesti kod birača.
Last edited by Škobo Habu on 30/10/2020 14:31, edited 1 time in total.
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52577 Re: SDA-All about

Post by Škobo Habu »

dupli
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#52578 Re: SDA-All about

Post by BHDragons »

Ako Prevljak uzme Ilidžu to će biti najveća sramota ovih izbora, Memić je bio potkapacitiran, ali ovaj je dibidus.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#52579 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

JThomas wrote: 30/10/2020 14:22
detroit-mercy wrote: 30/10/2020 14:14
Pored toga, nesmijes zaboraviti da ovdje govorimo o glavnom gradu jedne drzave, za bosanske uslove hajmo reci metropola :mrgreen:. Za ocekivati je da iz takvih sredina, obzirom na koncentraciju visokoobrazovanog stanovnistva, umjetnika, kulturnjaka, univerzitetskih profesora i sl, dolaze progresivne ideje, ideje vodilje. Kad ovakvu spodobu imas u jednom velegradu u vrhu vlasti, sta tek onda ocekivati u manjim sredinam. Ili smo kao drustvo stvarno otisli u kurac :skoljka: .
ne treba ni potcjenjivati ni precjenjivati. za ciljanu publiku ovo je vrhunski govor, to je sigurno. ali u publici na licu mjesta sigurno, milion posto nema nikoga bez nekakvog interesa - a ni stranicu oo sda ilidža neće baš puno ljudi tek onako surfajući otvoriti.

u suštini, ovdje se vlada prvenstveno interesima i privilegijama, pa tek onda pričom, kakvom bilo...
Da ali ta ciljana publika koja je interesno vezana ce glasati za Prevljaka/SDA bez obzira na sve, da li njakao na pozornici ko magarac ili citirao Makijavelija :mrgreen:. Skobo je dao fin osvrt na ovo, ili nam je kako drustvu Prevljak mjera a mi se samo zavaravamo da smo kao nesto bolji.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#52580 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

BHDragons wrote: 30/10/2020 14:36 Ako Prevljak uzme Ilidžu to će biti najveća sramota ovih izbora, Memić je bio potkapacitiran, ali ovaj je dibidus.
Potkapacitarnog ridji stavi za amabasadora u jednu od najvaznijih drzava u svijetu :mrgreen: toliko o borbi za drzavu i interese drzave.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#52581 Re: SDA-All about

Post by aerodinamika »

cartman wrote: 30/10/2020 14:18
JoseMujica wrote: 30/10/2020 12:25
pici wrote: 30/10/2020 12:19


koje ubijanje mozdanih vijuga
ložiona po by the book standardima komunikologije...žena zna kome se obraća i đe damar publike

problem hopozicije tačno se vidi i ovdje na forumu, potcjenjujete protivnika i smatrate ih glupanima :roll:

zato im ništa i ne možete.
Skinula video
i sad to što nema videa otvara prostor za razne vrste spekulacija, a ono sto je gospođa ustvari rekla ostaje zamagljeno interpretacijama ljudi koji kao i večina nisu ni pogledali ni preslušali govor
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52582 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

velika šteta stvarno...
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#52583 Re: SDA-All about

Post by MUNAFIK »

Škobo Habu wrote: 30/10/2020 14:30 Fikret Prevljak je kandidat načelnika za jednu od najbogatijih i najrazvijenijih opština u ovoj zemlji.

Fikret Prevljak sa vokabularom kojim se razmeće po predizbornim skupovima izgleda kao kandidat za načelnika Han Pijeska ili Sapne.
I to je dokaz nemoći SDA. Kao što je i dokaz da Ilidžom dominira nizak nivo svijesti kod birača.
Nisam zanpodrsku Fikretu, ali bogastvo vokabulara nije neka referenca danas u politici...

Djaba doktor nauka kad ne zna prenjeti poruku publici...

Evo Trump koristi lik 50 rijeci i razvalio je sve u Americi...
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#52584 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

joj Prevljaka cobana nepismenog...ja nista od onog teksta nisam mogao skontati...recenice besmislene,pocne sa jednom a zavrsi sa drugom misli...nabraja nesto
e da mi je stati lice u lice ispred onog ko ovom cobanu da glas i da mi pojasni zasto je bas njemu dao glas :D
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#52585 Re: SDA-All about

Post by malakh »

samo da napišem prognozu. sda uzima 8 od 9 općina u kantonu sarajevu, a četvorka neka se dobro preispita poslije izbora. pogotovo u općini centar i da vidimo hoće li kazniti ljude iz četvorke koji zbog sitnih sićara koje im je ajnadzic davao iz budžeta sada lobiraju za njega.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#52586 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

malakh wrote: 30/10/2020 20:40 samo da napišem prognozu. sda uzima 8 od 9 općina u kantonu sarajevu, a četvorka neka se dobro preispita poslije izbora. pogotovo u općini centar i da vidimo hoće li kazniti ljude iz četvorke koji zbog sitnih sićara koje im je ajnadzic davao iz budžeta sada lobiraju za njega.
Cega bolan. Ajnadzic prvi ide sa noge na nogu. Prvo sta je seljacina uradila u centru vrijedno pomena, ko god je sta poslovao po centru ovaj je trazio tal. Zvali ga mister 10% i prije pozicije nacelnika. Glupan je definitivno zatvorio vrata sto je pokusao FK Sarajevo naguziti. Hoce đeneral da uvali koga ima i nema na pozicije prije kraja, daj bjanko mjenice da đeneral uzima pare kako.hoce, daj javni tender od privatnih para koje ce opstina kontrolisati jahahahah. Đenerale mrs u selo iz kojeg si sljego i napravi 20m trotoara.

Koldzo zvani 50KM+grah. Sta je napravio u novom sarajevu osim sto je zelju uvali na budzetsku sisu.

Efendic ima jedino materijala da se lakta.

Memic selam alejc imal se ukrast sta.

I ti ko brat kapidzic sad, sda vuce dobre konce hahahahahahahahahahahahahahah. Vuku 30 godina, toliko dobre da im je sestorka tad jebala majku kroz majku za godinu dana.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#52587 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

"Njiha" ne posustaje :mrgreen:


User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#52588 Re: SDA-All about

Post by don vito »

Roccohljup wrote: 30/10/2020 20:56 "Njiha" ne posustaje :mrgreen:


Ali kako Pressmedia ubija SDA zločinački kartel, sve na satiričan način ko rahmetli Slobodna Bosna u najboljim danima. :mrgreen:

SDA pokušava uzvratiti preko AV-AV Avde Avdića, ali ne uspijeva mu Osmica dostaviti dovoljno "materijala" pa Avduka mora improvizovati i sklapati "istraživačke" priče s argumentima tipa

"klix je ruski medij. kako? pa, objavili reklamu sberbanke" :mrgreen: :mrgreen:
ili
"budući ministar unutrašnjih poslova KS je saradnik srpske službe bia. kako? nedavno putovao u sandžak (inače je lik iz sandžaka). :mrgreen:

Ali zato se SDA medijskom kartelu priključilo Oslobođenje pa SDA medijski pool čini šaroliko društvo printanih i elektronskih medija - Slobodna Bosna, Faktor, Stav, Hayat, FTV, Oslobođenje, Saff + Vijesti.ba i Radio Sarajevo koalicionog partnera Fronte demokratske akcije
Last edited by don vito on 30/10/2020 21:39, edited 2 times in total.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#52589 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Roccohljup wrote: 30/10/2020 20:56 "Njiha" ne posustaje :mrgreen:
Samo zatuć' i tisnut' u kanal, ima "njiha" još hejbet pored njega.

Raduje me optimizam kojim zrače u pogledu osvajanja sarajevskih opština, će vidimo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#52590 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ne treba zanemarit ljudsku glupost.
Ali boli me q. jedno dijete radi za americku multinacionalku, drugo je naslo put za USA, samo da diplomira.
Eto vam Bosna, jebite je dok ne crkne pod vama.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#52591 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

drug_profi wrote: 30/10/2020 22:54 Ne treba zanemarit ljudsku glupost.
Ali boli me q. jedno dijete radi za americku multinacionalku, drugo je naslo put za USA, samo da diplomira.
Eto vam Bosna, jebite je dok ne crkne pod vama.
E to i mene muči, moje je prošlo, da mi je samo dočekati njih dvojicu da izvedem na put i što dalje odavde, poslije mogu rahat mrijeti.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#52592 Re: SDA-All about

Post by malakh »

made_in_sarajevo wrote: 30/10/2020 20:46
malakh wrote: 30/10/2020 20:40 samo da napišem prognozu. sda uzima 8 od 9 općina u kantonu sarajevu, a četvorka neka se dobro preispita poslije izbora. pogotovo u općini centar i da vidimo hoće li kazniti ljude iz četvorke koji zbog sitnih sićara koje im je ajnadzic davao iz budžeta sada lobiraju za njega.
Cega bolan. Ajnadzic prvi ide sa noge na nogu. Prvo sta je seljacina uradila u centru vrijedno pomena, ko god je sta poslovao po centru ovaj je trazio tal. Zvali ga mister 10% i prije pozicije nacelnika. Glupan je definitivno zatvorio vrata sto je pokusao FK Sarajevo naguziti. Hoce đeneral da uvali koga ima i nema na pozicije prije kraja, daj bjanko mjenice da đeneral uzima pare kako.hoce, daj javni tender od privatnih para koje ce opstina kontrolisati jahahahah. Đenerale mrs u selo iz kojeg si sljego i napravi 20m trotoara.

Koldzo zvani 50KM+grah. Sta je napravio u novom sarajevu osim sto je zelju uvali na budzetsku sisu.

Efendic ima jedino materijala da se lakta.

Memic selam alejc imal se ukrast sta.

I ti ko brat kapidzic sad, sda vuce dobre konce hahahahahahahahahahahahahahah. Vuku 30 godina, toliko dobre da im je sestorka tad jebala majku kroz majku za godinu dana.
čujemo se 16. novembra. ljudi ne mogu shvatiti da u centru imaju posla sa čovjekom koji mrtve gazi da bi došao do cilja. nedavno je bio u mom naselju sa ekipom od 10 ljudi koji idu od čovjeka do čovjeka sa pričom kako je njihov načelnik "radio", a ostali ga napadali.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#52593 Re: SDA-All about

Post by MUNAFIK »

malakh wrote: 30/10/2020 20:40 samo da napišem prognozu. sda uzima 8 od 9 općina u kantonu sarajevu, a četvorka neka se dobro preispita poslije izbora. pogotovo u općini centar i da vidimo hoće li kazniti ljude iz četvorke koji zbog sitnih sićara koje im je ajnadzic davao iz budžeta sada lobiraju za njega.
SDA ima prednost svakako... Al pobjede nece biti ubjedljive i izgubit ce SDA vecine u vijecima.

Korona sigurno ide na ruku SDA jer moze uticati na smanjenu izlaznost, a manja izlaznost ide u korist SDA. Druga stvar je sto korona onemogucuje da cetvorka kroz stranacke slupove promovise zajednicke kandodate za nacelnike. Skupova nema i tesko je sad npr. Kifli objasnit svojim glasacima da glasaju za Mandica. Budimo realni vrcina glasaca ne cita rasprave i pOstove po FB i slicno...

Isto smatram da je Nasa stranka pogrijesila sto u Centru nije kandodovala BOSNJAKA... Treba biti realan i treba biti praktican, njihovi glasaci bi svakako prihvatili i nekog Irfana, Tarika, Dzenana itd, ali ovi desnije orijentosani glasaci uz strasnu propagandu SDA koja udara na nacionalnost su zbunjeni...

Ja razumijem principe gdje nacionalnost nije bitna ali ovaj trenutak nije bas pogodan za te principe... Vise sanse bi imao bilo kakav bosnjak od Mandica... To ce biti tijesna trka.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50450
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#52594 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

Desno orjentisani glasaci (pretpostavljam da mislis bosnjacke nacionalnosti) ne bi glasali za NS sve i da im je i rahmetli Safet Zajko kandidat.
Jer to sto je neko Bosnjak, ne znaci da program i stavovi NS-a ce lakse kliziti niz grlo potencijalnim glasacima desne orjentacije.
Zna se sta pali kod njih - u svojoj vjeri na svojoj zemlji ili ublazena verzija Kifla style...
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#52595 Re: SDA-All about

Post by malakh »

MUNAFIK wrote: 31/10/2020 00:19
malakh wrote: 30/10/2020 20:40 samo da napišem prognozu. sda uzima 8 od 9 općina u kantonu sarajevu, a četvorka neka se dobro preispita poslije izbora. pogotovo u općini centar i da vidimo hoće li kazniti ljude iz četvorke koji zbog sitnih sićara koje im je ajnadzic davao iz budžeta sada lobiraju za njega.
SDA ima prednost svakako... Al pobjede nece biti ubjedljive i izgubit ce SDA vecine u vijecima.

Korona sigurno ide na ruku SDA jer moze uticati na smanjenu izlaznost, a manja izlaznost ide u korist SDA. Druga stvar je sto korona onemogucuje da cetvorka kroz stranacke slupove promovise zajednicke kandodate za nacelnike. Skupova nema i tesko je sad npr. Kifli objasnit svojim glasacima da glasaju za Mandica. Budimo realni vrcina glasaca ne cita rasprave i pOstove po FB i slicno...

Isto smatram da je Nasa stranka pogrijesila sto u Centru nije kandodovala BOSNJAKA... Treba biti realan i treba biti praktican, njihovi glasaci bi svakako prihvatili i nekog Irfana, Tarika, Dzenana itd, ali ovi desnije orijentosani glasaci uz strasnu propagandu SDA koja udara na nacionalnost su zbunjeni...

Ja razumijem principe gdje nacionalnost nije bitna ali ovaj trenutak nije bas pogodan za te principe... Vise sanse bi imao bilo kakav bosnjak od Mandica... To ce biti tijesna trka.
ta vijeća su skoro pa i nebitna. sve je u načelničkoj poziciji i vijeća služe samo da izglasaju budžet općine, a i vrlo često imamo slučajeve da iz opozicionih stranaka podrže budžet iz razloga što je nekoliko njihovih projekata uvršteno u isti.

ja ne znam što će četvorka dobiti većinom u vijeću. čak šta mislim, ajnadzic skoro da i nikada nije imao tu većinu, jer je bilo frke oko izmjene statuta u općini, pa je on nekim svojim prevarama uspio obezbijediti većinu da mu to prođe.

što se tice ovih izbora, koliko god netko hvalio mandića, od početka sam govorio da nije kandidat koji ga može pobijediti. forto je bio puno ozbiljniji kandidat.

ajnadzic će bukvalno kupiti ove izbore i još mu na ruku ide nacionalnost. soukbunar, cicin han, nahorevo, sip, gorica, kosevsko brdo, bjelave su baze na kojima je na prošlim izborima imao više glasova od svih kandidata zajedno. a sada im otvara igrališta, asfaltira ulice, dijeli poklone.

jebaji ga, to je moja općina i vidim što se događa i sve mi je jasno, ma koliko me emocije vukle u suprotnu stranu. ako ja na ciglanama moram objašnjavati da čovjek ništa nije uradio za iste, a dočeka me odgovor da je nakon tri godine očistio jebenu fontanu i popravio lift, onda mi je jasno gdje vjetar puše. a u isto vrijeme mandic vodi kampanju na prici kako je u radu našao skriveni apartman, zanemarujuću upravo tu fontanu, tu kaldrmu na merhemica trgu. ne ide to.

a da ne spominjem tu skepsu koliko će glasača nipa podržati ajnadzica, a koliko će fazla odnijeti glasova mandicu.
Last edited by malakh on 31/10/2020 02:01, edited 1 time in total.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#52596 Re: SDA-All about

Post by MUNAFIK »

Bloo wrote: 31/10/2020 00:24 Desno orjentisani glasaci (pretpostavljam da mislis bosnjacke nacionalnosti) ne bi glasali za NS sve i da im je i rahmetli Safet Zajko kandidat.
Jer to sto je neko Bosnjak, ne znaci da program i stavovi NS-a ce lakse kliziti niz grlo potencijalnim glasacima desne orjentacije.
Zna se sta pali kod njih - u svojoj vjeri na svojoj zemlji ili ublazena verzija Kifla style...
Pricam o opstini centar i o konkretnoj situaciji i posto pripadam i okruzen sam takvim 'bosnjacima' znam o cemu pricam.

I ovako ce jedan dio glasaca NIPa glasati za Mandica, ali drugio dio pod uticajem snazne propagande koja je dobro upakovana i u sustini udara na nacionalnost ce biti u velikoj dilemi.

Da je bio neki Safet kandidat svakako bi oduzeli SDAu jedan od argumenata koji koriste sad protiv Mandica.

Ja se slazem da nije uredu ljude posmatrati po nacijama i religijama, ali treba biti realan i praktican i svjestan gdje zivimo i protiv cega se borimo... Pobjeda Mandica 100% zavisi od toga koliko ce bosnjaka glasati za njega.
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52597 Re: SDA-All about

Post by Škobo Habu »

detroit-mercy wrote: 30/10/2020 14:40
Da ali ta ciljana publika koja je interesno vezana ce glasati za Prevljaka/SDA bez obzira na sve, da li njakao na pozornici ko magarac ili citirao Makijavelija :mrgreen:. Skobo je dao fin osvrt na ovo, ili nam je kako drustvu Prevljak mjera a mi se samo zavaravamo da smo kao nesto bolji.
Ima u ovome društvu pojedinaca koji su po mnogo čemu iznad Prevljaka, ali ili bježe od politike ili ne mogu da dođu do izražaja.

Treća solucija, a to je ona najgora po individu koja je sposobna kritički razmišljati, jeste da, poput ovih djevojaka od kojih većina ima fakultetsku diplomu, zanosno plješće Prevljaku dok on lomi jezik.

To je najveća tragedija ovoga društva. Tuga je vidjeti da generacije koje dolaze imaju uzore u ovako potkapacitiranim političkim klovnovima koji, osim ratnih benefita u svojoj biografiji, nemaju ništa.

Maloprije sam prošao kroz Ilijaš. Od Starog Ilijaša do Lješeva su zastave SDA po banderama. Prođeš kroz Olovo, u kojem je načelnik iz SDA, a tamo k'o da uopšte nema izbora. Strahovit je primitivizam po sarajevskim opštinama, pogotovo onim rubnim. Stranački paneli u dvorištima, zastave, baner po kućama...
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#52598 Re: SDA-All about

Post by Emiremir33 »

Škobo Habu wrote: 31/10/2020 07:33
detroit-mercy wrote: 30/10/2020 14:40
Da ali ta ciljana publika koja je interesno vezana ce glasati za Prevljaka/SDA bez obzira na sve, da li njakao na pozornici ko magarac ili citirao Makijavelija :mrgreen:. Skobo je dao fin osvrt na ovo, ili nam je kako drustvu Prevljak mjera a mi se samo zavaravamo da smo kao nesto bolji.
Ima u ovome društvu pojedinaca koji su po mnogo čemu iznad Prevljaka, ali ili bježe od politike ili ne mogu da dođu do izražaja.

Treća solucija, a to je ona najgora po individu koja je sposobna kritički razmišljati, jeste da, poput ovih djevojaka od kojih većina ima fakultetsku diplomu, zanosno plješće Prevljaku dok on lomi jezik.

To je najveća tragedija ovoga društva. Tuga je vidjeti da generacije koje dolaze imaju uzore u ovako potkapacitiranim političkim klovnovima koji, osim ratnih benefita u svojoj biografiji, nemaju ništa.

Maloprije sam prošao kroz Ilijaš. Od Starog Ilijaša do Lješeva su zastave SDA po banderama. Prođeš kroz Olovo, u kojem je načelnik iz SDA, a tamo k'o da uopšte nema izbora. Strahovit je primitivizam po sarajevskim opštinama, pogotovo onim rubnim. Stranački paneli u dvorištima, zastave, baner po kućama...
Koliko se doselilo izbjeglica u Ilijaš?
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52599 Re: SDA-All about

Post by Škobo Habu »

Emiremir33 wrote: 31/10/2020 07:39
Koliko se doselilo izbjeglica u Ilijaš?
Ja sam se u svom postu htio osvrnuti baš na tu temu, ali sam stao da ne bih ispao politički nekorektan.

Gro doseljenih na prostor ilijaške opštine je iz Srebrenice i ostalih opština Istočne Bosne.
To je nepitna SDA glasačka baza - ne samo u Ilijašu, već i Vogošći.

U suštini, puna im usta Srebrenice i genocida, al' im draža ilijaška magluština i sarajevski smog.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52600 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

stvarno je beskonačno varijacija. nisam ni za jednu stranku, ali ta su vijeća svakako nebitna, a kad je već tako treba omogućiti da se završe započeti projekti...
Post Reply