SDA-All about

User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#41901 Re: SDA-All about

Post by Bosanski_kralj »

malakh wrote:ovo samo može sda. onda će oni nas ubjeđivati da ne žele fildžan državu.

https://youtu.be/f-eSW-bPYi0?t=1618

gostovanje šarovića i od 27 minute govori kako je sda dala dodiku četvrtog srbina u domu naroda bih i kako mu je dala da on predloži bošnjaka iz rsa za ministra u budućem sazivu vijeća ministara.
I sa ovim intervjuom je potvrđeno zašto su SDP i NS bili u pravu što nisu htjeli u vlast sa HDZ-om, SNSD-om i SDA-om.
izvrsni direktor
Posts: 9346
Joined: 20/12/2018 16:11

#41902 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

malakh wrote:ovo samo može sda. onda će oni nas ubjeđivati da ne žele fildžan državu.

https://youtu.be/f-eSW-bPYi0?t=1618

gostovanje šarovića i od 27 minute govori kako je sda dala dodiku četvrtog srbina u domu naroda bih i kako mu je dala da on predloži bošnjaka iz rsa za ministra u budućem sazivu vijeća ministara.
Haj ba ne sikiraj se, tu je tvoj komsic da ih pojaca
User avatar
malakh
Posts: 7178
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#41903 Re: SDA-All about

Post by malakh »

izvrsni direktor wrote:
malakh wrote:ovo samo može sda. onda će oni nas ubjeđivati da ne žele fildžan državu.

https://youtu.be/f-eSW-bPYi0?t=1618

gostovanje šarovića i od 27 minute govori kako je sda dala dodiku četvrtog srbina u domu naroda bih i kako mu je dala da on predloži bošnjaka iz rsa za ministra u budućem sazivu vijeća ministara.
Haj ba ne sikiraj se, tu je tvoj komsic da ih pojaca
posljednji intervju sa damirom arnautom na n1 televiziji. pogledaj što je komšić učinio, a čovjek priznao i čestitao mu na tome.

nego, pozabavi se ti ratnim zločincima iz svoje stranke. nisam te vidio da si nešto aktivan u posljednje vrijeme na temi sdpa, sem što si pokušao na početku braniti zornića...

edit: i mašića, naravno.
User avatar
malakh
Posts: 7178
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#41904 Re: SDA-All about

Post by malakh »

Bosanski_kralj wrote:
malakh wrote:ovo samo može sda. onda će oni nas ubjeđivati da ne žele fildžan državu.

https://youtu.be/f-eSW-bPYi0?t=1618

gostovanje šarovića i od 27 minute govori kako je sda dala dodiku četvrtog srbina u domu naroda bih i kako mu je dala da on predloži bošnjaka iz rsa za ministra u budućem sazivu vijeća ministara.
I sa ovim intervjuom je potvrđeno zašto su SDP i NS bili u pravu što nisu htjeli u vlast sa HDZ-om, SNSD-om i SDA-om.
:lol: :lol: :lol: :lol:

ti mene zezaš?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#41905 Re: SDA-All about

Post by Bosanski_kralj »

malakh wrote:
Bosanski_kralj wrote:
malakh wrote:ovo samo može sda. onda će oni nas ubjeđivati da ne žele fildžan državu.

https://youtu.be/f-eSW-bPYi0?t=1618

gostovanje šarovića i od 27 minute govori kako je sda dala dodiku četvrtog srbina u domu naroda bih i kako mu je dala da on predloži bošnjaka iz rsa za ministra u budućem sazivu vijeća ministara.
I sa ovim intervjuom je potvrđeno zašto su SDP i NS bili u pravu što nisu htjeli u vlast sa HDZ-om, SNSD-om i SDA-om.
:lol: :lol: :lol: :lol:

ti mene zezaš?
Bakir isporučio sve moguće i nemoguće Dodiku i Čoviću i onda bi kao trebalo ulaziti u takvu vlast. :-)

Pa evo ni sam Bakir neće u takvu vlast, kad je vidio šta je uradio.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#41906 Re: SDA-All about

Post by channel10 »

Efendic uzvraca udarac :D

Spasili ga od sviranja klavira. Nisu ga jucer izabrali u vrh i odmah napada i sve ko fol ga sad briga za zaposlene u FBIH-a.
Da je jucer izabran, prijedlog zakona bi bio dobar za sve :run:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/efendic ... /191006067
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#41907 Re: SDA-All about

Post by pinkman »

channel10 wrote:Efendic uzvraca udarac :D

Spasili ga od sviranja klavira. Nisu ga jucer izabrali u vrh i odmah napada i sve ko fol ga sad briga za zaposlene u FBIH-a.
Da je jucer izabran, prijedlog zakona bi bio dobar za sve :run:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/efendic ... /191006067
A pojma nema. Kao i Cengic iz SDP-a.

Ne shvataju da smo porezno nekonkurentna zemlja. Porezi moraju ici dole da se privlace investicije. Istocna Europa je pravi primjer. Olaksali poslovanje, smanjili poreze i dosle investicije. U Bugarskoj, u oktobru 2013. godine stopa nezaposlenosti bila je 13.1%, a danas je 4.4%.

Trenutno imamo porez na dohodak 10%, doprinosi cca. 40%, porez na dobit 10%, parafiskalni nameti. Kad se sve sabere, poprilicna visoka cifra i onda na kraju placamo 17% PDV-a.

Rjesenje treba traziti u pravljenju jednakih uslova poslovanja svima, smanjenju poreza i privlacenju investicija. Pogledajte samo IT sektor - plate velike, benefiti veliki. Zasto? Zato sto radnici odlaze i mijenjaju poslove, pa se moraju davati bolji uslovi.

Kad bi dosao Lidl, Aldi, Spar ili ko vec, ne bi ni Bingu bilo svejedno u slucaju da radnici pocnu tamo prelaziti. U Hercegovini daju vece plate jer ima Hrvata, a koji odlaze, pa ih je trziste natjeralo.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#41908 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Ma ta njegova balkezganja su cisti populizam....isto i cengic.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41909 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Obzirom na ogromnu sivu i crnu ekonomiju, mislim da bi kod nas jedino imalo smisla skidati doprinose sa plata na max 20% od bruta,a povecati PDV, te tako porezno zahvatiti u one plate koje se isplacuju na crno, bez doprinosa i poreza.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#41910 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Ne kontaju neuki da nije problem ni kolika je stopa (mada oko 20 bi imala neuttalan efekt i na poslidavce i na uposlene) koliko je vazno da se postuke. Dakle, trebaju manji doprinosi ali stalna kontrola da nema nepijavljenih i da se sve placa po psu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41911 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Roccohljup wrote:Ne kontaju neuki da nije problem ni kolika je stopa (mada oko 20 bi imala neuttalan efekt i na poslidavce i na uposlene) koliko je vazno da se postuke. Dakle, trebaju manji doprinosi ali stalna kontrola da nema nepijavljenih i da se sve placa po psu.
Ma imaš more firmi koji robu kamionima lako prodaju u svom krugu za keš. Duple knjige, plata u kešu na ruke. Prijave na minimalac.
I sad, da se minimalac podigne na recimo 600-700 maraka, ali da se doprinosi skinu na 20-tak posto. imao bi potpuno neutralan efekat. I na poslodavca, i na drzavu i na radnike.
The BEN10
Posts: 7569
Joined: 19/09/2011 09:03

#41912 Re: SDA-All about

Post by The BEN10 »

Mrski HDZ napakovao svom koalicionom partneru. Ma kako da ne. :-) :lol:

https://www.facebook.com/EfendicSemir/p ... 2791189894
Znam da će sada neki reći kako Federalnu Vladu predvodi SDA i kako sam i ja član SDA itd., ali kod ovako važnih životnih pitanja to zaista nije toliko bitno. Dobro je da se Vlada bavi ovim važnim sistemskim pitanjima, ali sve vlade u liberalnom kapitalizmu se uglavnom ponašaju isto, i svakoj vladi "veliki poslodavci" brzo uspiju napraviti pritisak i izlobirati za svoje interese ako sa druge strane nije dobro organizovan i predstavljen interes radnika i penzionera. Izmjene zakona predložene su od strane Ministarstva finansija koje pripada HDZ-u, a nije mi poznato da su organi SDA zauzimali stav o ovim pitanjima, odnosno o detaljima izmjena koje je Vlada predložila na zadnjoj sjednici. Ukoliko se ovo pitanje nađe na Dnevnom redu Glavnog odbora SDA, čiji sam odnedavno član, diskutivaću i upozoravati isto ovako kako sam i ovdje napisao.

Pozivam i medije da ovoj temi posvete vise pažnje i objasne javnosti sve aspekte zakonskih izmjena koje su predložene. Važno je da se ograniči upotreba plastičnih kesa, ali je mnogo važnije da nase društvo i institucije države na pravi način postave osnovna pravila funkcionisanja ekonomskog i socijalnog sistema, od kojih zavisi život i budućnost svih nas.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#41913 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

uuuuuu jes' mu vokri što nije u predsjedništvu, čemu već. uuuuuuuuuuu :mrgreen: umjesto da bude zahvalan beglerbegu što nije u muriji. jesam za sda, ali... :mrgreen:
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#41914 Re: SDA-All about

Post by addem »

Semir se naljutio
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41915 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ode Rumenko u ljeviĆare... eto ga u DF, taman tamo i paše.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#41916 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

drug_profi wrote:Ode Rumenko u ljeviĆare... eto ga u DF, taman tamo i paše.
Bogami ne bih se plahi iznenadio ni da kod Kifle osvane :-) :-) :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#41917 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

samo nek' mu previše dobre trebe ne nabacuju...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#41918 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Kakav ba Rumenko kod Kifle?
Pa ne znam koja bi to vratolomija bila, radi kompletne istorije odnosa njih dvojice.
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#41919 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

drug_profi wrote:Kakav ba Rumenko kod Kifle?
Pa ne znam koja bi to vratolomija bila, radi kompletne istorije odnosa njih dvojice.
U pitanju je visi interese, drzava :) . Zato sve animozitete ostavljaju po strani :lol: .
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#41920 Re: SDA-All about

Post by statixx »

Fura se Rumenko da bude premijer Federacije posto mu je mjesto premijera KS iskliznulo iz ruke. :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#41921 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

Fadil ce izgleda obnoviti mandat u FBiH. Svakako je premijer i bez nove vlade.

A Semir i da obore vladu KS je sve manje u racunici i za premijera. Idu lokalni, ne smije se izgubiti NG.
A bio je kandidat odmah nakon izbora.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#41922 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Haris.ba wrote:Fadil ce izgleda obnoviti mandat u FBiH. Svakako je premijer i bez nove vlade.

A Semir i da obore vladu KS je sve manje u racunici i za premijera. Idu lokalni, ne smije se izgubiti NG.
A bio je kandidat odmah nakon izbora.
Fadil definitivno obnavlja mandat, ako se ikada uspostavi nova vlast na nivou Federacije. Semir, meni se cini, nece nigdje dalje od opstine.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#41923 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Mislite zanoviti mandat :mrgreen: :skoljka:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#41924 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

The BEN10 wrote:Mrski HDZ napakovao svom koalicionom partneru. Ma kako da ne. :-) :lol:

https://www.facebook.com/EfendicSemir/p ... 2791189894
Znam da će sada neki reći kako Federalnu Vladu predvodi SDA i kako sam i ja član SDA itd., ali kod ovako važnih životnih pitanja to zaista nije toliko bitno. Dobro je da se Vlada bavi ovim važnim sistemskim pitanjima, ali sve vlade u liberalnom kapitalizmu se uglavnom ponašaju isto, i svakoj vladi "veliki poslodavci" brzo uspiju napraviti pritisak i izlobirati za svoje interese ako sa druge strane nije dobro organizovan i predstavljen interes radnika i penzionera. Izmjene zakona predložene su od strane Ministarstva finansija koje pripada HDZ-u, a nije mi poznato da su organi SDA zauzimali stav o ovim pitanjima, odnosno o detaljima izmjena koje je Vlada predložila na zadnjoj sjednici. Ukoliko se ovo pitanje nađe na Dnevnom redu Glavnog odbora SDA, čiji sam odnedavno član, diskutivaću i upozoravati isto ovako kako sam i ovdje napisao.

Pozivam i medije da ovoj temi posvete vise pažnje i objasne javnosti sve aspekte zakonskih izmjena koje su predložene. Važno je da se ograniči upotreba plastičnih kesa, ali je mnogo važnije da nase društvo i institucije države na pravi način postave osnovna pravila funkcionisanja ekonomskog i socijalnog sistema, od kojih zavisi život i budućnost svih nas.
Pa inace se tako kreiraju zakoni... Jelka nakuca par strana u Wordu i za par dana to osvane u Sluzbenom listu, pajel :mrgreen:
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#41925 Re: SDA-All about

Post by smjesko071 »

malakh wrote:ovo samo može sda. onda će oni nas ubjeđivati da ne žele fildžan državu.

https://youtu.be/f-eSW-bPYi0?t=1618

gostovanje šarovića i od 27 minute govori kako je sda dala dodiku četvrtog srbina u domu naroda bih i kako mu je dala da on predloži bošnjaka iz rsa za ministra u budućem sazivu vijeća ministara.
Cekam 3 dana da neko ovo demantuje.nigdje nikoga.znaci, istina je!
Post Reply