SDA-All about

User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#38001 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Digresija wrote:
drug_profi wrote:Sta ba pricate? Kakva SDA i patriotizam?
Buncate, koji vam je...
SDP ti u federalnom parlamentu ima clana SNSD-a iz USK.
Nisam upoznat i ne zanima me. Govorimo o patriotskoj SDA.
Ispade po ovom što je bunike jeo da i je i Dodik BH patriota "na neki uvrnut način".
Koja je to nesvjest, koji stadij je je to...?
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#38002 Re: SDA-All about

Post by Digresija »

drug_profi wrote:
Digresija wrote:
drug_profi wrote:Sta ba pricate? Kakva SDA i patriotizam?
Buncate, koji vam je...
SDP ti u federalnom parlamentu ima clana SNSD-a iz USK.
Nisam upoznat i ne zanima me. Govorimo o patriotskoj SDA.
Ispade po ovom što je bunike jeo da i je i Dodik BH patriota "na neki uvrnut način".
Koja je to nesvjest, koji stadij je je to...?
Ovo je BiH legendo, ovdje masa stvari nije logicna i nece biti dok ne ukinemo nakaradni ustav. Inace, SDA je glasala za Dodikove ljude jer bi u suprotnom Dodik instalirao svoje Bosnjake u Vijece naroda manjeg entiteta s obzirom da je dobio jednog poslanika u Narodnoj skupstini iz reda bosnjackog naroda. Hrakali ste po SDA kad je bila u koaliciji sa SDS-om i mlatili slamu o ozivljavanju predratne koalicije SDA-SDS-HDZ, o cetnicima, Karadzicu, a sad kad nema SDS-a nego je druga srpska stranka, a sa kojom se MORA koalirati opet ne valja.

I bio bi ti upoznat sa postupkom SDP-a, ali te to uopce ne zanima, iako si vjerovatno njihov glasac.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38003 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Druze profil ne moras vrijedjati.
Licno ti nigdje rijec nisam napisao.
A jos i manje o dickovom patriotizmu.
Zvucis kao tipicni apartcik :mrgreen: citas onako kako tebi godi.
Lijepo sam napisao da je dick svojom halabukom privukao paznju amera.

Da sam ja tebi napisao da si pio caj od bunike chmoljo bi me zikno u sekundi :lol:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#38004 Re: SDA-All about

Post by jefff »

insomnia78 wrote:
jefff wrote:
bunk wrote:Antagonizam prema pojedincima mogu shvatiti ali jarane nemoj pretjerivati.
SDA je uz SDP stolna stranka patriota Bosne i Hercegovine.
Pa suzavce i pendreke na borce.
Pa pendrecio je i Obama.
Jel ti se to Bakir zalovo?
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#38005 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

bunk wrote:Druze profil ne moras vrijedjati.
Licno ti nigdje rijec nisam napisao.
A jos i manje o dickovom patriotizmu.
Zvucis kao tipicni apartcik :mrgreen: citas onako kako tebi godi.
Lijepo sam napisao da je dick svojom halabukom privukao paznju amera.

Da sam ja tebi napisao da si pio caj od bunike chmoljo bi me zikno u sekundi :lol:
Pa ni ja, kao ni ti, ne citam dobro nickove, pa mi se ucinilo da pise bunika, ko sto sam ja tebi profil.
Shvatam ja sta ti pises. Toliko me jos nisu izludili. Ti rece da Dodik radi u interesu BiH, lafo nesvjesno, prekontao se.
To se opet nadas šestoj floti? Veće su šanse da češ ruske specnaze vidjeti vjeruj mi. pa ti vagaj koliki su procenti realni.
Ja nikad nisam bio član ni jedne stranke niti ću bit. Čak ni u SKBiH nisam htio da se učlanim.
A jesam glasač građanskih stranki, ali ne navijački raspoložen. Uostalom koga zanima može pregledati poje postove na temi politika i vidjeti da sam davao glasove raznim strankama i da oduvijek tvrdim da su političari sorta kojoj ne treba vjerovati već gledati šta rade i tako ih birati.

međutim onaj ko bira SDA po tom principu mora da je bunika jeo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#38006 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Digresija wrote: Ovo je BiH legendo, ovdje masa stvari nije logicna i nece biti dok ne ukinemo nakaradni ustav. Inace, SDA je glasala za Dodikove ljude jer bi u suprotnom Dodik instalirao svoje Bosnjake u Vijece naroda manjeg entiteta s obzirom da je dobio jednog poslanika u Narodnoj skupstini iz reda bosnjackog naroda. Hrakali ste po SDA kad je bila u koaliciji sa SDS-om i mlatili slamu o ozivljavanju predratne koalicije SDA-SDS-HDZ, o cetnicima, Karadzicu, a sad kad nema SDS-a nego je druga srpska stranka, a sa kojom se MORA koalirati opet ne valja.

I bio bi ti upoznat sa postupkom SDP-a, ali te to uopce ne zanima, iako si vjerovatno njihov glasac.
Cek malo. Znaci da bi u domu naroda RS dobili jednog B poslanika ljudi su odlucili da predaju kontrolu nad drzavom Dodiku?
Wow!Novi level!

To sa SDP USK, nemam pojma o cemu pricas i ako ti nije mrsko daj na temu SDP postavi taj neki podatak, link, pa cemo tamo o tome.
SDS - ako nista drzavotvorniji su u smsilu da su njihovi ministri radili stvari koje idu u koristi svim građanima i narodima BiH. Ja sa takvim srbima nemam problema. Moze on privatno i u svom entitetu govoriti sta god hoce ako time hvata glasove, ali je bitno sta radi.

SDA iz usta med i mlijeko, a na djelu samo teške štetočine.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38007 Re: SDA-All about

Post by bunk »

drug_profi wrote:
bunk wrote:Druze profil ne moras vrijedjati.
Licno ti nigdje rijec nisam napisao.
A jos i manje o dickovom patriotizmu.
Zvucis kao tipicni apartcik :mrgreen: citas onako kako tebi godi.
Lijepo sam napisao da je dick svojom halabukom privukao paznju amera.

Da sam ja tebi napisao da si pio caj od bunike chmoljo bi me zikno u sekundi :lol:
Pa ni ja, kao ni ti, ne citam dobro nickove, pa mi se ucinilo da pise bunika, ko sto sam ja tebi profil.
Shvatam ja sta ti pises. Toliko me jos nisu izludili. Ti rece da Dodik radi u interesu BiH, lafo nesvjesno, prekontao se.
To se opet nadas šestoj floti? Veće su šanse da češ ruske specnaze vidjeti vjeruj mi. pa ti vagaj koliki su procenti realni.
Ja nikad nisam bio član ni jedne stranke niti ću bit. Čak ni u SKBiH nisam htio da se učlanim.
A jesam glasač građanskih stranki, ali ne navijački raspoložen. Uostalom koga zanima može pregledati poje postove na temi politika i vidjeti da sam davao glasove raznim strankama i da oduvijek tvrdim da su političari sorta kojoj ne treba vjerovati već gledati šta rade i tako ih birati.

međutim onaj ko bira SDA po tom principu mora da je bunika jeo.
U redu je.
A ne nadam se akciji iz Aviana nego da postanemo punopravni clan NATO-a.
Nakon tog dana ja licno prestajem pratiti bilo sta osim Liverpoola i reprezentacija BiH u svemu.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#38008 Re: SDA-All about

Post by Digresija »

drug_profi wrote:
Digresija wrote: Ovo je BiH legendo, ovdje masa stvari nije logicna i nece biti dok ne ukinemo nakaradni ustav. Inace, SDA je glasala za Dodikove ljude jer bi u suprotnom Dodik instalirao svoje Bosnjake u Vijece naroda manjeg entiteta s obzirom da je dobio jednog poslanika u Narodnoj skupstini iz reda bosnjackog naroda. Hrakali ste po SDA kad je bila u koaliciji sa SDS-om i mlatili slamu o ozivljavanju predratne koalicije SDA-SDS-HDZ, o cetnicima, Karadzicu, a sad kad nema SDS-a nego je druga srpska stranka, a sa kojom se MORA koalirati opet ne valja.

I bio bi ti upoznat sa postupkom SDP-a, ali te to uopce ne zanima, iako si vjerovatno njihov glasac.
Cek malo. Znaci da bi u domu naroda RS dobili jednog B poslanika ljudi su odlucili da predaju kontrolu nad drzavom Dodiku?
Wow!Novi level!

To sa SDP USK, nemam pojma o cemu pricas i ako ti nije mrsko daj na temu SDP postavi taj neki podatak, link, pa cemo tamo o tome.
SDS - ako nista drzavotvorniji su u smsilu da su njihovi ministri radili stvari koje idu u koristi svim građanima i narodima BiH. Ja sa takvim srbima nemam problema. Moze on privatno i u svom entitetu govoriti sta god hoce ako time hvata glasove, ali je bitno sta radi.

SDA iz usta med i mlijeko, a na djelu samo teške štetočine.
Nisu dobili jednog Bosnjaka u Vijecu Naroda nego sedam od osam, a osmi je nekakav Dodikov. Da nisu napravili deal sa Dodikom dobili bi ih manje.

Postavit cu ti pa se prebaci.

Sad ti pricaj da je drzavotvornija, ali siguran sam da mogu naci postove gdje pisete o koaliciji sa Karadzicevcima, o SDA-SDS-HDZ matrici i slicno. I tada vam nije odgovaralo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#38009 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

bunk wrote: A ne nadam se akciji iz Aviana nego da postanemo punopravni clan NATO-a.
Nakon tog dana ja licno prestajem pratiti bilo sta osim Liverpoola i reprezentacija BiH u svemu.
E ovo se sve sa tobom slažem 100%
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38010 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

pici wrote:Image
od zla oca i gore matere... selam :bih:
Sta ovo bi
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#38011 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Digresija wrote:
drug_profi wrote:
Digresija wrote: Ovo je BiH legendo, ovdje masa stvari nije logicna i nece biti dok ne ukinemo nakaradni ustav. Inace, SDA je glasala za Dodikove ljude jer bi u suprotnom Dodik instalirao svoje Bosnjake u Vijece naroda manjeg entiteta s obzirom da je dobio jednog poslanika u Narodnoj skupstini iz reda bosnjackog naroda. Hrakali ste po SDA kad je bila u koaliciji sa SDS-om i mlatili slamu o ozivljavanju predratne koalicije SDA-SDS-HDZ, o cetnicima, Karadzicu, a sad kad nema SDS-a nego je druga srpska stranka, a sa kojom se MORA koalirati opet ne valja.

I bio bi ti upoznat sa postupkom SDP-a, ali te to uopce ne zanima, iako si vjerovatno njihov glasac.
Cek malo. Znaci da bi u domu naroda RS dobili jednog B poslanika ljudi su odlucili da predaju kontrolu nad drzavom Dodiku?
Wow!Novi level!

To sa SDP USK, nemam pojma o cemu pricas i ako ti nije mrsko daj na temu SDP postavi taj neki podatak, link, pa cemo tamo o tome.
SDS - ako nista drzavotvorniji su u smsilu da su njihovi ministri radili stvari koje idu u koristi svim građanima i narodima BiH. Ja sa takvim srbima nemam problema. Moze on privatno i u svom entitetu govoriti sta god hoce ako time hvata glasove, ali je bitno sta radi.

SDA iz usta med i mlijeko, a na djelu samo teške štetočine.
Nisu dobili jednog Bosnjaka u Vijecu Naroda nego sedam od osam, a osmi je nekakav Dodikov. Da nisu napravili deal sa Dodikom dobili bi ih manje.

Postavit cu ti pa se prebaci.

Sad ti pricaj da je drzavotvornija, ali siguran sam da mogu naci postove gdje pisete o koaliciji sa Karadzicevcima, o SDA-SDS-HDZ matrici i slicno. I tada vam nije odgovaralo.
Ko to mi? Ja sam jedan. SDP je za mene samo malo manje los izbor od SDA. DF da ne pominjem.
Ja se trudim biti realan i logičan. Shvatam da se moraju praviti i kompromisi. SDP je imao gresaka u svojoj politici, kao i SDA.
Realnost je da se drzavna vlast mora praviti sa onim ko ti je nametnut, ili idi u opoziciju.
Ali se ne mora radi te vlasti zrtvovati veci interes.
Dakle da skratim, sasvim je ocito da SDA ima samo jedan interes. Biti na vlasti. Sa svime sto takva pozicija daje.
Samo će im budala dati alibi za to ulaskom u nekakvu "patriotsku" koaliciju, da bi na kraju bio sazvakan i ispljunut.

SDA vlada ovim prostorom gdje zivimo, pretpostavljam, i ti i ja. Jel nam treba bolji dokaz o nesposobnosti da rjesavaju nase probleme?
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#38012 Re: SDA-All about

Post by palermo »

drug_profi wrote:
bunk wrote: A ne nadam se akciji iz Aviana nego da postanemo punopravni clan NATO-a.
Nakon tog dana ja licno prestajem pratiti bilo sta osim Liverpoola i reprezentacija BiH u svemu.
E ovo se sve sa tobom slažem 100%
:shock: ''bo vas Liverpool.......nikad
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#38013 Re: SDA-All about

Post by Digresija »

drug_profi wrote: Ko to mi? Ja sam jedan. SDP je za mene samo malo manje los izbor od SDA. DF da ne pominjem.
Ja se trudim biti realan i logičan. Shvatam da se moraju praviti i kompromisi. SDP je imao gresaka u svojoj politici, kao i SDA.
Realnost je da se drzavna vlast mora praviti sa onim ko ti je nametnut, ili idi u opoziciju.
Ali se ne mora radi te vlasti zrtvovati veci interes.
Dakle da skratim, sasvim je ocito da SDA ima samo jedan interes. Biti na vlasti. Sa svime sto takva pozicija daje.
Samo će im budala dati alibi za to ulaskom u nekakvu "patriotsku" koaliciju, da bi na kraju bio sazvakan i ispljunut.

SDA vlada ovim prostorom gdje zivimo, pretpostavljam, i ti i ja. Jel nam treba bolji dokaz o nesposobnosti da rjesavaju nase probleme?
Tako vec moze, u potpunosti se mogu s tobom oko svega sloziti samo i dalje grijesis u vezi ovog Doma naroda, to drugacije nije moglo biti odradjeno jer SDS i PDP nisu mogli pogurati SDA u Vijecu naroda manjeg entiteta. Ustav manjeg entiteta svakom narodu garantuje minimalno cetiri poslanika u Narodnoj skupstini, u ovom sazivu tri su SDA i jedan je Denis Sulic iz SDP-a. Denis je za Vijece naroda dao svoj prijedlog od tri kandidata iz reda Bosnjaka. I oni bi bili izabrani da SDA nije glasala za Dodikove u Domu naroda za drzavni nivo.

Postavio sam ti ono na temu SDP-a.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#38014 Re: SDA-All about

Post by horkesh »

Digresija wrote:
drug_profi wrote: Ko to mi? Ja sam jedan. SDP je za mene samo malo manje los izbor od SDA. DF da ne pominjem.
Ja se trudim biti realan i logičan. Shvatam da se moraju praviti i kompromisi. SDP je imao gresaka u svojoj politici, kao i SDA.
Realnost je da se drzavna vlast mora praviti sa onim ko ti je nametnut, ili idi u opoziciju.
Ali se ne mora radi te vlasti zrtvovati veci interes.
Dakle da skratim, sasvim je ocito da SDA ima samo jedan interes. Biti na vlasti. Sa svime sto takva pozicija daje.
Samo će im budala dati alibi za to ulaskom u nekakvu "patriotsku" koaliciju, da bi na kraju bio sazvakan i ispljunut.

SDA vlada ovim prostorom gdje zivimo, pretpostavljam, i ti i ja. Jel nam treba bolji dokaz o nesposobnosti da rjesavaju nase probleme?
Tako vec moze, u potpunosti se mogu s tobom oko svega sloziti samo i dalje grijesis u vezi ovog Doma naroda, to drugacije nije moglo biti odradjeno jer SDS i PDP nisu mogli pogurati SDA u Vijecu naroda manjeg entiteta. Ustav manjeg entiteta svakom narodu garantuje minimalno cetiri poslanika u Narodnoj skupstini, u ovom sazivu tri su SDA i jedan je Denis Sulic iz SDP-a. Denis je za Vijece naroda dao svoj prijedlog od tri kandidata iz reda Bosnjaka. I oni bi bili izabrani da SDA nije glasala za Dodikove u Domu naroda za drzavni nivo.

Postavio sam ti ono na temu SDP-a.
Kakvog SDP-a? SDP-ova koalicija nije prešla prag i nema nijedan mandat u NSRS-u.

Denis Šulić je SNSD-ov Bošnjak.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#38015 Re: SDA-All about

Post by Digresija »

horkesh wrote:
Digresija wrote:
drug_profi wrote: Ko to mi? Ja sam jedan. SDP je za mene samo malo manje los izbor od SDA. DF da ne pominjem.
Ja se trudim biti realan i logičan. Shvatam da se moraju praviti i kompromisi. SDP je imao gresaka u svojoj politici, kao i SDA.
Realnost je da se drzavna vlast mora praviti sa onim ko ti je nametnut, ili idi u opoziciju.
Ali se ne mora radi te vlasti zrtvovati veci interes.
Dakle da skratim, sasvim je ocito da SDA ima samo jedan interes. Biti na vlasti. Sa svime sto takva pozicija daje.
Samo će im budala dati alibi za to ulaskom u nekakvu "patriotsku" koaliciju, da bi na kraju bio sazvakan i ispljunut.

SDA vlada ovim prostorom gdje zivimo, pretpostavljam, i ti i ja. Jel nam treba bolji dokaz o nesposobnosti da rjesavaju nase probleme?
Tako vec moze, u potpunosti se mogu s tobom oko svega sloziti samo i dalje grijesis u vezi ovog Doma naroda, to drugacije nije moglo biti odradjeno jer SDS i PDP nisu mogli pogurati SDA u Vijecu naroda manjeg entiteta. Ustav manjeg entiteta svakom narodu garantuje minimalno cetiri poslanika u Narodnoj skupstini, u ovom sazivu tri su SDA i jedan je Denis Sulic iz SDP-a. Denis je za Vijece naroda dao svoj prijedlog od tri kandidata iz reda Bosnjaka. I oni bi bili izabrani da SDA nije glasala za Dodikove u Domu naroda za drzavni nivo.

Postavio sam ti ono na temu SDP-a.
Kakvog SDP-a? SDP-ova koalicija nije prešla prag i nema nijedan mandat u NSRS-u.

Denis Šulić je SNSD-ov Bošnjak.
Pogrijesio, rekao sam deset puta Dodikov.
Shale
Posts: 36
Joined: 30/10/2011 17:26

#38016 Re: SDA-All about

Post by Shale »

Način izbora delegata u Vijeće Naroda RS, je nakaradan u potpunosti. Naime, ukoliko je broj narodnih poslanika jednog od naroda u NSRS manji od 8( u ovom slučaju Bošnjaka je 4), biraju se elektori iz reda odbornika u SO iz tog naroda da se popuni preostali broj do 8. Tako su, u ovom konkretnom slučaju, izabrana 4 odbornika, naravno svi iz SDA. To, praktički, znači da svako od njih 8 izabere po jednog člana Vijeća naroda. Rezultat toga je 6 članova iz SDA(2 poslanika+4 elektora), te po jedan iz SBIH I SNSD.
Elem, nema to apsolutno nikakve veze s izborom Srba u Dom naroda BIH, nego je posrijedi neka trgovina.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38017 Re: SDA-All about

Post by pici »

pticama na grani je jasno da SDaO odgovara ovakav sistem, zapisani torovi i svako zulumci kolko hoce... najveca podvala bOsnjacima je bOsnjastvo po mjeri SDaO i alije, odrekli se bosanstva za komad avlije... aferim... selam :bih:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#38018 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Stigli i SDA bombaši...
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#38019 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Banksy wrote:Stigli i SDA bombaši...
Sa stavom iz Stava i argumentima iz Faktora.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38020 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

pici wrote:pticama na grani je jasno da SDaO odgovara ovakav sistem, zapisani torovi i svako zulumci kolko hoce... najveca podvala bOsnjacima je bOsnjastvo po mjeri SDaO i alije, odrekli se bosanstva za komad avlije... aferim... selam :bih:
Ne pretjeruj pici... ima i svijetlih primjera borbe za zajedničku državu, međuentitetske saradnje... naravno, čekalo se da se prvo riješe svi problemi u Sarajevu, Pa ono što prelije... jazuk baciti...
Uveo rasvjetu, a nikada još nije zanočio na vikendici... ma legendarni naši kadrovi...
Izdajel se to gore...


https://www.bhdijaspora.net/ne-zna-sast ... pSSpeGSVAA
Ne zna sastaviti dvije rečenice, ali zato zna krasti: Skaka novcem iz budžeta uljepšava vikendicu
13/01/2019

Image

Novcem iz gradskog budžeta gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka pomogao je rasvjetu puta u Općini Trnovo. Na tom prostoru nalazi se njegova vikendica.

U budžetu za 2017. godinu ovaj plan nije postojao kao ni u Odluci o izmjenama i dopunama budžeta. Pojavio se tek u izvršenju.

Za „Projekat javne rasvjete u naselju Rajski Do u Općini Trnovo RS“ nije postojala osnova za plaćanje. Bez obzira na tu činjenicu, uz pomoć gradonačelnika Sarajeva Abdulaha Skake, u ovom vikendaškom naselju rasvjeta je postavljena.

„Na moju molbu gradonačelnik Skaka nam je preko Grada Sarajeva doznačio 15 hiljada maraka. Vrijednost projekta je 23 hiljade. Ostalih 8 hiljada platila je federalna Općina Trnovo“, rekao je za Žurnal načelnik Općine Trnovo RS Dragomir Gagović.

Zbog čega je Grad Sarajevo, pored brojnih gradskih infrastrukturnih problema prešao entitetsku granicu i pomogao da se postavi javna rasvjeta baš u naselju Rajski Do? Zašto se projekat tek pojavio u izvršenju budžeta i bez saglasnosti gradskih vijećnika? Više otkriva mišljenje načelnika Gagovića.

„Vjerovatno je malo uticalo to što gradonačelnik Skaka gore ima vikendicu“, rekao je Gagović.

“Sve ukazuje na zloupotrebu. Kako bih dobio informacije i od druge strane, već na narednoj sjednici Gradskog vijeća tražit ću da se gradonačelnik očituje o ovom slučaju. Ukoliko se sumnje potvrde tražit ćemo najstrožiju odgovornost“, rekao je za Žurnal vijećnik Naše stranke u Gradskom vijeću Grada Sarajeva Nihad Uk.

„Pošaljite upit, trudimo se bit ažurni“, rekao je u telefonskom razgovoru za Žurnal gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka.

Koliko je Gradska uprava ažurna, najbolje govori činjenica da nisu odgovorili ni na jedan od ukupno sedam naših upita, od kojih je najstariji datiran 29. januara 2018. godine. Ažurnost nije pokazana ni u slučaju upita za „Projekat javne rasvjete u naselju Rajski Do u Općini Trnovo RS“.

U nastavku telefonskog razgovora gradonačelnik Skaka rekao je da nema ništa čudno u tome da Grad pomaže drugim općinama, te da su pomogli mnoge projekte u Mostaru, te poklanjali “topove“ za Travnik, Zenicu, Bihać.

U konkretnom slučaju financiranja rasvjete u naselju Rajski Do, gdje posjeduje vikendicu, tvrdi – nije bilo ličnog interesa.

„Idem na vikendicu, al’ nikad navečer nisam tamo boravio, nikad“, objasnio je gradonačelnik Skaka.

Da gradonačelnik Skaka sada može do vikendice i noću pomogao je stranački kolega iz SDA, načelnik Općine Trnovo FBiH Ibro Berilo. O saradnji dvojice stranačkih kolega iz SDA, Žurnal je pisao i ranije, kada su tek uposleni Berilovi savjetnici preko noći preselili u kancelarije Abdulaha Skake.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#38021 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Jel u tu rasvjetu ugradjen senzor da se pali samo kad skaka ide na veceru u vikendicu ili rasvjeta radi za sve ljude koji tu zive?
:mrgreen:
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#38022 Re: SDA-All about

Post by The BEN10 »

bunk wrote:Jel u tu rasvjetu ugradjen senzor da se pali samo kad skaka ide na veceru u vikendicu ili rasvjeta radi za sve ljude koji tu zive?
:mrgreen:
valabaš natovarili se čovijeku na leđa koda nie instalirao rasvijetu za sviju ane samo za sebe!!!
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38023 Re: SDA-All about

Post by kmirsad »

bunk wrote:Jel u tu rasvjetu ugradjen senzor da se pali samo kad skaka ide na veceru u vikendicu ili rasvjeta radi za sve ljude koji tu zive?
:mrgreen:
Vala baš... radi za sve ljude... koji žive u tom dijelu Republike Srpske...
Eno mu se od srca zahvaljuje i načelnik Općine Trnovo RS Dragomir Gagović.
Ne znam da li im je striju obezbjedio...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55611
Joined: 15/12/2008 16:53

#38024 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

„Idem na vikendicu, al’ nikad navečer nisam tamo boravio, nikad“
Ali će boraviti kad naprave rasvjetu :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38025 Re: SDA-All about

Post by pici »

IZJAVA SVJEDOKINJE
Uposlenica centrale SDA na suđenju: Amir Zukić u svojoj kancelariji nije imao neki novac

Pored Zukića i Džananovića, optužnica tereti Safeta Bibića, Nedžada i Senada Traku, Ramiza Karavdića i Asima Sarajlića za protivzakonito posredovanje pri zapošljavanju u javnim preduzećima.

Svjedok Abid Kerla je kazao da je na temu zapošljavanja nekoliko puta razgovarao sa optuženim Bibićem, koji mu je govorio da će biti radnih mjesta, ali da će koštati.

“Za fizički rad je govorio da košta 10.000 do 12.000 maraka, a za fakultetsko obrazovanje 20.000 maraka”, rekao je svjedok.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uposlen ... /190114087
na ranu vas privit
Post Reply