SDA-All about

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#36851 Re: SDA-All about

Post by sadie_forever »

cyprus wrote:Nekako, kad se spomene Bužim, baš i nemam ovakvu sliku u glavi :D :oops:
Ja ba ja sam mislia tamo su bas konzervativni...vjernici itd

Mala me uvjerila da nije tako uvijek :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#36852 Re: SDA-All about

Post by Nivelacija »

Zeničanin uhapšen i pretučen zbog dobacivanja pratnji Denisa Zvizdića

http://zenicainfo.ba/2018/10/11/zenican ... -zvizdica/

„Prvo su me osobe iz pratnje na licu mjesta udarile i odbacile sa bicikla, nakon čega sam zavezan i priveden u policiju. Tamo je nastavljena, slobodno mogu reći tortura, jer su me vrijeđali i svezanog udarali. Najgore od svega je što sam u policiji proveo pet sati, a da niko za to vrijeme od mojih najbližih nije znao gdje sam, ni žena, ni djeca, ni roditelji“, tvrdi naš sagovornik, priznajući da je pratnji u revoltu nešto opsovao, ali da to nikako ne bi trebao biti povod za ovakvu njihovu reakciju, a za sve navedeno kaže da ima i svjedoke.

Naš sugrađanin smatra da sve ovo na kraju ima političku pozadinu.

„Nikada nisam bio politički aktivan, čak bih svašta ružno mogao reći o našim političarima, ali smatram da iza ovoga što sam doživio stoji politika, i nedodirljivost ljudi na vlasti. Da nije bilo djevojke koja me prepoznala u policiji, i obavjestila moje bližnje, ne znam šta bi sa mnom bilo“, kaže ovaj Zeničanin i najavljuje da se na ovome neće završiti, i da će se boriti za svoja prava.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#36853 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ovo je ZLO. Čisto ZLO. Boga se ne boje. Veliki mumini.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#36854 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Ne vjerujem ni slova ovoj MUP-ovoj priči. Ni slova.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#36855 Re: SDA-All about

Post by bersK »

https://www.facebook.com/EfendicSemir/p ... &__tn__=-R

Ne sjećam se da sam u životu lošiju ironiju čitao nego ovu ovdje. Al komentari su još jači...

E moj Semire, kakvi su ovo pokušaji?
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#36856 Re: SDA-All about

Post by Nero Histrion »

bersK wrote:https://www.facebook.com/EfendicSemir/p ... &__tn__=-R

Ne sjećam se da sam u životu lošiju ironiju čitao nego ovu ovdje. Al komentari su još jači...

E moj Semire, kakvi su ovo pokušaji?

Najavljeno je pravljenje koalicije, sda usamljena, moglo bi se obit o glavu nekima. Je li svjestan ovaj covjek da mozda i nece biti na celu KS?
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#36857 Re: SDA-All about

Post by bersK »

Nero Histrion wrote:
bersK wrote:https://www.facebook.com/EfendicSemir/p ... &__tn__=-R

Ne sjećam se da sam u životu lošiju ironiju čitao nego ovu ovdje. Al komentari su još jači...

E moj Semire, kakvi su ovo pokušaji?

Najavljeno je pravljenje koalicije, sda usamljena, moglo bi se obit o glavu nekima. Je li svjestan ovaj covjek da mozda i nece biti na celu KS?

A komentari "sram te bilo, moglo se svakom desit, to je nesretan slucaj" su mi još gori.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#36858 Re: SDA-All about

Post by kudrilo »

Haj nastavite o sisama
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#36859 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

e cuj ih- deomkaratska akcija….
zahebunili su se malo…
realni naziv za organizaciju iz naslova teme je

Stranka Teokratske Akcije
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#36860 Re: SDA-All about

Post by Heller »

Hajvan wrote:e cuj ih- deomkaratska akcija….
zahebunili su se malo…
realni naziv za organizaciju iz naslova teme je

Stranka Teokratske Akcije
Ova sisa je samo anomalija.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#36861 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

Osmjeh joj je za 10.

A ne ko u krezavog (im) clana preCednistva Dzefika Shaferovicha.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#36862 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Heller wrote:
Hajvan wrote:e cuj ih- deomkaratska akcija….
zahebunili su se malo…
realni naziv za organizaciju iz naslova teme je

Stranka Teokratske Akcije
Ova sisa je samo anomalija.
Nije. To je u skladu sa onim što oni, naročito Efendić, smatraju čemu žene uglavnom služe.
I još čišćenje i kuhanje.

A demokratiju su oni davno sahranili ovdje. Demokratičnije je bilo 1988, nego 2018.
Danas nit smiješ šta reć, ode posao ili čak i glava. U najboljem slučaju izgori auto.
Imaš kao fol neke izbore, gdje se pobjednik naštima.
Imaš pritiske i omalovažavanje (i to je blago rećeno) ako se zadesiš na području gdje tvoje ime "ne zvuči poznato".
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#36863 Re: SDA-All about

Post by Heller »

da peče pitu i puši kitu?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#36864 Re: SDA-All about

Post by cyprus »

A sada za moju omiljenu rubriku "I told you so", ide nekoliko mojih postova od proljetos, koji su napisani u momentima opšte euforije na forumu uslijed "raspada SDA" :-D
cyprus wrote:Iz SDA može izać komplet sadašnja garnitura na čelu sa Bakirom i Sebijom, i može nastati rasulo epskih razmjera - međutim, stranka se neće raspasti... Štaviše, uvjeren sam, maltene 100% siguran da će i poslije ovoga svega ostati stranka br. 1 u Federaciji BiH (a možda i u čitavoj državi) po broju osvojenih glasova... Jer SDA nisu ljudi, SDA je ime i ideja... Bar u očima njihovih glasača... Neovisno da li će se na listama naći ljudi od krvi i mesa, pošteni ili sumnjivi, ili pak fikusi i plišani medvjedići, SDA glasačko tijelo će ostati vjerno u procentu preko 80%...

Jedino čemu se ljevica može nadati jeste da više nema levatskih stranaka i da neće biti dovoljno 'papaka' koji bi se htjeli prikloniti SDA...
cyprus wrote:Primjeri koje si naveo su drugačiji... Tačno je da bi SNSD bez Dodika propao (jer se uspjeh te stranke bazira na balkanoidnom obožavanju kabadahija, što je mentalitet naročito izražen kod srpske populacije), a tačno je i da je hrvatski SDP sa Bernardićem prdimahovina (jer lijevo orijentisano glasačko tijelo ne puši baš svašta, pogotovo ono u Hrvatskoj - nema to puno veze sa Milanovićem)...

SDA glasačko tijelo je drugačije... I može se usporediti da HDZ-ovim... To su stranke koje, koliko god da su loše, nikada neće propasti... Zamijeni Čovića nekim desetim random Hrvatom (bitno je samo da je 'certificirani'), nabij nogom još i Čavaru, Krišto i ostale im kolovođe - da li će to uticati na rezultate HDZ-a? Ni najmanje... Dobro, kada je riječ o SDA, zbog puno veće ponude na bošnjačkoj strani BH političkog neba, nije baš da se ovakve turbulencije neće odraziti na rezultat stranke - do određene erozije će sigurno doći, ali neće ni do približne koliko su se neki obradovali...

Jer prosječni SDA glasač ne izlazi na izbore da bi glasao za konkretna imena (osim možda za nekog lokalnog harambašu)... On pod SDA vidi zelenu boju, rahmetli Aliju i polumjesec... I sasvim mu je svejedno ko je na listi... On zna da je tako obavio svoju vjersku i građansku dužnost - da glasa za svoje, i nakon toga može mirno spavati...

I kad je SDA bila najslabija, opet je imala dobre rezultate... 2006. godine kada Tihić jeste figurirao prilično nepopularno i kao takav bio poražen u trci za predsjedništvo od Harisa, opet je SDA bila stranka broj 1... Više glasova su pokupili nego SBiH... Ono što su neki nazivali 'potopom' SDA 2010. godine je zapravo bio tek za koju nijansu slabiji rezultat od SDP-a, koji je tad bio na steroidima... Ako se ne varam, na državnom nivou je razlika bila u samo jednom mandatu...

Kakav potop SDA, šta vam je? :-)
cyprus wrote:Ovo u Banovićima jeste strašan udarac za SDA... Međutim, i dalje mislim da će ostati prva stranka u Federaciji BiH po broju glasova...
cyprus wrote:
MuaDib wrote:
cyprus wrote:SDA prije par sedmica u Novom Gradu uzela 24 od 27 mjesnih zajednica (ili tako nešto)... A vi samo slavite...
Uz izlaznost ispod 15%, loše informisanje građana o izborima i kršenje svih demokratskih običaja izbornog procesa.
Isfosirana pobjeda kojom u SDA Efendić pokazuje svoje mišiće i pozicionira se da popuni vakum nakon odlaska Konakovića.
Iste te izbore je prije osam godina otpuhao SDP... Tako da mislim da su oni nisu zanemariv pokazatelj nekih političkih kretanja, bar u KS...

Ovo jeste Efendićevo pokazivanje mišića, i mislim da je njegova struja na putu da preuzme konce u SDA... A tek nam se onda kuku...

Ponavljam - bezveze se mnogi raduju... SDA mentalitet i svjetonazor nije nestao niti značajno oslabio... Djelomično i privremeno će se samo preliti u neke druge partije, a sama SDA, ovako okrnjena će biti stranka broj 1 u Federaciji i nakon ovih izbora... Zapamtite šta sam rekao...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#36865 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

SDA USK ne može skupiti većinu ni iz petnih žila.

Prvo su navodno kupili jednu zastupnicu SBB-a, a onda su im Laburisti Fikreta Abdić izručili svoj ultimatum da moraju Fikretovoj kćerki, Edini Abdić - Pleho dati mjesto predsjedavajuće Skupštine USK :lol: Sad je pokušavaju nagovoriti da uzme mjesto dopredsjedavajuće iz reda hrvatskog naroda. :D

Plus, klub nije ni formiran, a bužimska struja već najavila da neće glasati za vladu Asima Kambera i Fikreta Abdića :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#36866 Re: SDA-All about

Post by vatrogasac »

Odgovor na...


User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#36867 Re: SDA-All about

Post by malakh »

vatrogasac wrote:Odgovor na...

nažalost ovo samo pokazuje licemjerstvo sda. 2011. godine, oni su obarali vladu fikreta musića i činili sve ovo što njima sada rade narod i pravda, sdp, naša stranka i sbb. sve to su činili sa kiflom na čelu i on je bio predvodnik te plejade sda koja je jednom esedu radeljašu dala na upravljanje zzo kantona sarajevo.

sada, taj isti kifla, po istom metodu ruši sda i njima je to grubo kršenje demokratskih načela. :lol: :lol:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#36868 Re: SDA-All about

Post by Heller »

It_is_a_Leclerc wrote:SDA USK ne može skupiti većinu ni iz petnih žila.

Prvo su navodno kupili jednu zastupnicu SBB-a, a onda su im Laburisti Fikreta Abdić izručili svoj ultimatum da moraju Fikretovoj kćerki, Edini Abdić - Pleho dati mjesto predsjedavajuće Skupštine USK :lol: Sad je pokušavaju nagovoriti da uzme mjesto dopredsjedavajuće iz reda hrvatskog naroda. :D

Plus, klub nije ni formiran, a bužimska struja već najavila da neće glasati za vladu Asima Kambera i Fikreta Abdića :lol:
Samo usitnit :bih:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#36869 Re: SDA-All about

Post by mousstapha »

Efendic skoro da kmeci. U izbornoj kampanji je bilo da bi prihvatio premijersku funkciju samo ako se formira stabilna vecina. Sada taj stav prilagodjava i haman poziva SDP i ostale da idu sa njim u vlast. Motivisan je i od pocetka vidi samo jedan cilj, ali kanton Sarajevo ipak nije kao Novi Grad da pobjedis suvereno i imas opcinsko vijece koje te prati. Vise kooperacije i otvoreniji pristup sa drugim strankama su neizbjezni principi, a do sada je pokazao samo los smisao za humor i ironiju koja ga moze docekati kao u onoj narodnoj "ko se zadnji smije..."
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#36870 Re: SDA-All about

Post by cyprus »

vatrogasac wrote:
Aj, kako odvratan lik... Veći napad srkleta dobijem samo kad slušam Rajka Vasića...

Nisam izdržao duže od minute... Može li neko prepričati šta je rekao, osim kmečanja o izrugivanju demokratiji :lol: Jel ga ova šta pitala o tome kako je pregazio čovjeka i jel mu bar palo na um da iz moralnih razloga da ostavku?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#36871 Re: SDA-All about

Post by Heller »

Visoko Rumenko poletio, tugy plakky
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#36872 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

a ovo za propast sda...mislim da je po broju i postotcima ovo haman propast. mislim da ove cifre znače da je baš malo ko mimo kupljenih i pokradenih glasao za njih. samo se potcjenjuje broj i snaga uhljebljenja od frtalj vijeka. pa on u glavnom gradu, gdje je svakog uhljebljenja najviše, ima manje postotaka nego godina na vlasti...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#36873 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

cyprus wrote:
vatrogasac wrote:
Aj, kako odvratan lik... Veći napad srkleta dobijem samo kad slušam Rajka Vasića...

Nisam izdržao duže od minute... Može li neko prepričati šta je rekao, osim kmečanja o izrugivanju demokratiji :lol: Jel ga ova šta pitala o tome kako je pregazio čovjeka i jel mu bar palo na um da iz moralnih razloga da ostavku?
Isto, samo uvijeno, rekao je i SDA pajac Komšić. U riječ isto kao što je rekao i nakon izbora 2014: 'moglo bi se bez SDA, ali nije pametno protiv volje birača'.

I ne bih rekla da je propast SDA (biračkog tijela). Ako saberemo glasove SDA, svih njenih otpadnika i otpadaka, ali i Komšića, koji je glasove dobio na nacionalističkoj retorici, ne bih rekla da je to malo glasova desnice.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#36874 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

ovo je koliko može biti. bez gubitka i prekida kontinuiteta vlasti, oni neće ispod ovoga. a možda i sa njim. opoziciju će narod kazniti i promijeniti ako rezultati izostanu, to se više puta pokazalo. a nije ih lako napraviti ni uz najbolju volju koliko smo zaglibili, naročito sa podmetnutim nogama od ovih na svakom koraku.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#36875 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

a biologija, i iseljavanje mladosti i pameti, samo im ide na ruku.

kad budu konačni rezultati, trebalo bi podvući crtu, pa vidjeti čime se raspolaže, i kakve su projekcije, imajući u vidu komaparaciju trendova zadnje decenije.
Post Reply