SDA-All about

zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#63251 Re: SDA-All about

Post by zrakomlat »

aratet wrote: 11/06/2021 13:13
Billy The Pljuc wrote: 11/06/2021 11:41
pici wrote: 11/06/2021 10:22

:thumbup: :lol: :lol: :lol:

imas na snimaku kad razmjenjuju aliju i kukanjca i vele ne pucajte ovdje je prdCenik, kad s druge strane "Jebo ti prdCenik mater"... :mrgreen:
Upravo...

Ispalo bi najbolje da ga nikad nisu ni vratili ali...

Helem, nešto kontam, kroz različite teme se provlači neizbježno, uloga SDA u svom jadu koje nas je snašlo?

Pišem o naznakama rješenja krize i uopšteno pitanja budućnosti Bosne i Hercegovine na drugoj temi i već sam iznio svoje mišljenje da je ključ svega RS.

Karikiram uglavnom, 25 godina je proteklo od rata naovamo, koliko je meni poznato još uvijek ne postoji ni entitetski ni državni zakon koji bošnjake onemogućava da se vrate na svoje ili kupuju nekretnine i nastanjuju isti. Ako griješim neka me se ispravi povodom ovoga a mislim da ne griješim.

Pitam, onako laički, i sebe i druge, šta da je makar pola onoga što su pokrali bilo eventualno uloženo u ovo gornje, da li je postojala i postoji li još uvijek mogućnost da se srbi u istom poraze demografski i ekonomskim putem? Kad pišem srbi mislim prvenstveno na ovu fašistoidnu politiku i poruke koje dobijamo svakodnevno iz istog. Da li generalno postoji mogućnost izgradnje takvog okruženja u kojem bi fašisti, ne samo srbi nego i ostali ali prvenstveno mislim na prostor RS-a, bili primorani ići u ilegalu ili napustiti isto?

Može se na ovo pokušati pronaći odgovor u primjerima nekih drugih prostora i naroda ali ostvarenje istog konkretno tu kod nas je recimo još uvijek nepoznanica sa prostim zaključkom da nikada nije bilo ni pokušano ići ovim putem.

Umjesto toga, uz činjenično stanje navedeno u mom pretposljednjem pasusu, imamo jedno servilno ponašanje najveće stranke u bošnjaka i njenih lidera prema idejama i ostvarenjima srpske politike na našim prostorima. Previše je dokaza koji idu u prilog ovakvoj jednoj tvrdnji, nije to samo zadnji istup u javnosti ovog debila koji ih kao trenutno vodi, potrebno je vratiti malo film unazad i naći će se još mnogo toga. Ta politika još uvijek traje, ispunjavaju se želje po zahtjevu dok poruke koje nam šalju nastoje ostaviti drugačiji utisak uz istovremenu svesrdnu pomoć politike koja tamo vlada.

U međuvremenu, taj prostor koji ja lično smatram ključem rješenja krize, se dodatno prazni, ne samo hrvatima koji su uglavnom davno napustili isti nego i bošnjacima kojima se svakodnevno šalju poruke i od srba i od bošnjačkih lidera da su tamo nepoželjni, čak i srbi odlaze iz istog.

Mislim, realno, cvrčimo po pitanju mnogo toga ali se kao naljutimo kad se kaže da su bošnjaci sami sebi najveći neprijatelji jer dopuštaju sebi da ih ovakvi poput ovog debila, koji su uz to i neviđeni lopovi i kriminalci, kao vode i predstavljaju i to traje decenijama.
Ulagane su donacije da ih se ostavi u federaciji.
To je najvjernije SDA glasačko tijelo.
Tako je. Umjesto da se ulagalo i forsiralo ulaganja i održivi povratak, makar ona bitnija i veća mjesta kao, šta ja znam, Prijedor, Banja Luka, Bijeljina, Zvornik,...sad se tamo ide u "vikendice" a glasa u federaciji.
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#63252 Re: SDA-All about

Post by dorkcic »

...
Last edited by dorkcic on 11/06/2021 20:24, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50525
Joined: 16/07/2012 16:00

#63253 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Leonardo Šarić. Pjeva u operi.
Ja ga znam kao djecaka, mladju raju. Bili komsije prije rata. Dobar decko zaista, izuzetan bio.
Ne znam zasto ga se pominje u negativnom tonu?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#63254 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

drndalo wrote: 09/06/2021 12:25GT?
Dadada GT :sad:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#63255 Re: SDA-All about

Post by meridiyan »

Mirza Čelik podnio ostavku u SDA

- Ovim putem vas informišem da podnosim zahtjev za brisanje iz evidencije članstva SDA Ilidža
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#63256 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

sta je ovo?

Podsjetimo, kako je "Avaz" danas objavio pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) jutros su po naredbi Tužilaštva BiH započeli uviđaj u zgradi gdje su smješteni OSA i FUP.


https://avaz.ba/vijesti/bih/658517/luka ... nom-osobom
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#63257 Re: SDA-All about

Post by pici »

Image

ode i ironman :(
User avatar
vee-jay
Posts: 8702
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#63258 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

Izetbegović: U Travniku je potrebna izgradnja ceste i srednje škole

"Ono što se ističe jeste potreba za ubrzanom izgradnje ceste. Ovo je najfrekventnija cesta, imamo najveće gužve kroz Vitez. Također, neophodan je dovršetak izgradnje srednje škole u Travniku. Preuzeli smo obaveze i po jednom i po drugom", izjavio je Izetbegović nakon posjete.

Kaže da će detalje oko ceste i izgradnje škole precizno dogovoriti premijer Federacije BiH Fadil Novalić sa resornim ministrima, koji su također posjetili Travnik.

Delegacija Stranke demokratske akcije danas je u Travniku položila cvijeće na Šehidskom mezarju i novom spomen-obilježju 7. Korpusa, a zatim je održala razgovore sa načelnikom Općine Travnik Kenanom Dautovićem, te članovima Oćinske organizacije SDA Travnik i Kantonalne organizacije SDA Srednjobosanskog kantona.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210611160
Moze li neko objasniti po kojim zakonima Bakir Izetbegovic ima pravo da govori i naredjuje ministrima gdje ce se izgradjivati ceste i skole?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#63259 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

vee-jay wrote: 11/06/2021 20:50
Izetbegović: U Travniku je potrebna izgradnja ceste i srednje škole

"Ono što se ističe jeste potreba za ubrzanom izgradnje ceste. Ovo je najfrekventnija cesta, imamo najveće gužve kroz Vitez. Također, neophodan je dovršetak izgradnje srednje škole u Travniku. Preuzeli smo obaveze i po jednom i po drugom", izjavio je Izetbegović nakon posjete.

Kaže da će detalje oko ceste i izgradnje škole precizno dogovoriti premijer Federacije BiH Fadil Novalić sa resornim ministrima, koji su također posjetili Travnik.

Delegacija Stranke demokratske akcije danas je u Travniku položila cvijeće na Šehidskom mezarju i novom spomen-obilježju 7. Korpusa, a zatim je održala razgovore sa načelnikom Općine Travnik Kenanom Dautovićem, te članovima Oćinske organizacije SDA Travnik i Kantonalne organizacije SDA Srednjobosanskog kantona.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210611160
Moze li neko objasniti po kojim zakonima Bakir Izetbegovic ima pravo da govori i naredjuje ministrima gdje ce se izgradjivati ceste i skole?
Po otomanskim zakonima.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#63260 Re: SDA-All about

Post by Truba »

User avatar
mk ultra
Posts: 19445
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#63261 Re: SDA-All about

Post by mk ultra »

Samo sec doc.dr. :o :shock: :dance: :dance:
I to poslije imena :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#63262 Re: SDA-All about

Post by pici »

sda ce se stramke otimat za taj kapacitet... ne zna sdO sta je izgubila... defrankajuru

kolko ih je sad ostalo rukica u SK... 5-6... puuu nemer se visHe FGR-ovac fHorto macinjat
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#63263 Re: SDA-All about

Post by e__ »

detroit-mercy wrote: 09/06/2021 21:58 Sve je ovo uzelo previse maha, drzava na koljenima nije u stanju da pruzi ljudima osnovne usluge koje bi trebalo da su zagarantovane (zrdavstvo, skolstvo, penziono, socijalna davanja, zaposljavanja, dozvole i sl) i onda se ide prijekim putem, ovaj ovog zna, ovaj je ovome jaran, onome je jaro u stranci i ako se politickin ne slaze ponekad posegne da mu nesto jaro sredi jer drzava je zatajila.
I onda upadamo u zacarani krug gdje izgleda skoro svako svakome nesto duguje (neku uslugu) i kad tad se pokrene pitanje tog duga, ili jednostavno ne talasaj taj mi je jaran/rodjak, mogo bi mi valjat :skoljka:.
Zajeban zacarani krug, kako se izvuci iz istog mislim da ni najmudrija glava ne zna.
Od opozicije iskreno ne ocekujem puno ali makar pritisak da su smjene moguce, pa valjda i te promjene krenu nekada malo brze.
Jos smo mi daleko iza promjene kao sto se desila u Zagrebu ili Splitu, gdje potpuno novi igraci dolaze na scenu.
Kod nas sve likovi koji su pa od rodjenja u stranci ili su se presaltali kroz 55 razlicitih stranaka.
Znam da ovdje ima dosta postenih ljudi, visoko obrazovanih, i na zalost, napravljenim da vjeruju da jednostavno ne zasluzuju normalan zivot samo zato sto nisu “njihovi”.

Kad kazem njihovi, stvarno ne mislim na nacionalnu ili vjersku opredijeljenost jer imamo i vise nego dovoljno primjera gdje mozete vidjeti razna imena.

Ali, ocigledno, dosta je vise onih koji su zaposleni radi tog zacaranog kruga.

Nisam misljenja da su to losi ljudi, ili da osobe koje zaposljavaju nisu obrazovane (vjerovatno jesu, a sigurno ce biti i podobne), niti da ne bi pomogli meni, ili vama… da ih znamo sticajem okolnosti, jer vjerovatno bi…

Zamislimo situaciju onda gdje vi imate porodicu. Jako su male sanse da cete vi ganjati neku pravdu, i da necete gledati tog covjeka sa postenjem (slicna situacija sa ratnim zlocincima, pedofilima, itd) jer ga vi znate kao dobrog covjeka.

Pravo zlo naravno ne postoji, ali to ne znaci da ne bi trebali sagledati situaciju objektivno. U suprotnom, nikada necemo izaci iz ovog zacaranog kruga… jer ta ista opozicija ima porodice, i nikada nece biti prava prijetnja.

Ovdje je biti politicar posao kao i svaki drugi, te uopste ne znaci da vam je zivot ikada ugrozen.

Isto i sa novinarstvom, sve su to beznacajni “napadi” koji nece rezultirati zatvorskim kaznama.. tako da politicari te novinare vide kao nuzno zlo, kojim ce dati informacije kad ne mogu nikoga stvarno ugroziti, ali vjerovatno ce imati potrebni psiholoski efekt.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#63264 Re: SDA-All about

Post by e__ »

Billy The Pljuc wrote: 09/06/2021 21:09 O strahu kad ti masa dođe na kućna vrata i da ti vrlo jasnu i konkretnu poruku da te ni službeno a ni eventualno privatno obezbjeđenje i ostale mjere zaštite ne mogu zaštititi od iste, pri tome uopšte ne mora doći do nekakvog oblika "fizikalije" odnosno nasilja prema licima i imovini. Naravno da do sada nisu iskusili isto i samim time nisu imali razloga da se plaše, ne bih ni ja na njihovom mjestu.

Vidjeli smo šta je malo pritiska napravilo Novaliću, nestade lik na maltene 24 sata, sad zamisli šta bi bilo da mu kući dođeš, ne samo njemu nego svakome ko zaslužuje isto, zvao se on Bakir ili Konaković ili bilo kako. Kad jednog slomiš a hoćeš sasvim sigurno ovakvim načinom djelovanja prije ili kasnije onda sa ostalima ide lakše i nikakve tu jaranske i porodične i ine veze ne pomažu.

Ima li boljeg načina za restart o kojem pišeš, kad ih natjeraš na uzmak i usadiš želju da i sebe i svoje više ne izlažu bilo kakvoj vrsti nesigurnosti, jednog po jednog uz konstantan pritisak.
Ja razumijem o cemu vi pricate, nego, ovo nije drzava poput Meksika, Ekvadora, i sl. gdje se ubija zbog nepravde.

Takvo nesto bi definitivno imalo potreban psiholoski efekt, ali problem je ne sto su ljudi ovdje mozda pasivni, vec sto svako u neku ruku zna da ti politicari nisu cisto zlo, te da bi dobar dio njih radio iste stvari.

Ako mu malog uhapse radi brze voznje, naravno da ce urgirati… ako mu jaranu iz stranke treba zaposliti djete. Naravno da ce pomoci… ne zive oni nikakav ekstravagantni luksuzni zivot, ali su svjesni da im nece nista biti.

Nece ih niko poprijeko pogledati, a ne da im dolazi na adresu stanovanja.

Naravno, takvih slucajeva ima, ali se ne smijemo saliti s time, jer je to najvjerovatnije osoba koja pati od nekog psihickog poremecaja, i ako cuje na televiziji ta prepucavanja od politicara, moze dobiti tu neku fiks ideju da pomogne svima, i da se “rijesi” tog “problema”.. Iako je istina da su to sve majke, ocevi, dede, nane… niti nama zele lose, niti bi nam odmogli da ne moraju.. a s obzirom da imate laksi zivot ako klimate glavom, i da mozete kupiti djetetu PS5 ako ne humanizujete RVI i njihove porodice.. lako je skontati sta ce odabrati.

“Tu nema Boga, nema pravde
i zato odlazim odavde
i nas ce ko nase oceve
zbog visih ciljeva nabiti na koceve” — Riblja Corba

Iskreno mislim da je Bora aludirao na svijet, a ne na Srbiju, jer nas svijet dehumanizuje, i umjesto da nas uci da i nasa patnja ima smisla, uvijek nekako pokaze da su visi ciljevi bitniji.

A njima, ti visi ciljevi su njihova djeca, i da njihova djeca imaju sve sto pozele. Najgore sto mozemo uraditi je dehumanizovati druge, i ignorisati njihovu patnju i njihovu bol.. ali nisu oni djeca. Oni znaju da niko nije otisao u zatvor sto je ljudsko smece, niti da je ovdje izgubio zivot zbog toga…

Ugodna noc, Billy. Lijepi postovi.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#63265 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

lol
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#63266 Re: SDA-All about

Post by pici »

Bira se u tajnosti rukovodstvo OO SDA Centar, instrukcija je jasna Čorbo mora pobjediti!

Image

U OO Centar provode se stranački izbori, po već poznatom scenariju Ahmed Čorbo odnedavni član stranke (učlanio se prije godinu) zbog bliskosti sa Jasminom Izetbegović mora biti izabran za predsjednika.

Kako bi ostvarili svolj cilj i obezbjedili podršku Čorbi kojeg ne poznaje članstvo po MO odlučili su da izborne skupštine po mjesnim odborima održe u tišini i bez obavještavanja svih članova koji pripadaju tom mjesnom odboru kako nalažu i pravila izbornog postupka SDA (svaki član je po automatizmu delegat na skupštini svog MO), a sve kako bi spriječili da se pojavi protukandidat koji bi mogao ugroziti Čorbu, jer realno Čorbu bi ugrozio bilo ko.

Selektivno su na skupštini MO pozivani odabrani što je izazvalo burnu reakciju dugogodišnjih članova i osnivača stranke i MO na općini Centar koji zbog svega najavljuju masovni izlazak iz stranke.

Očigledno da Čorbo kao novi član SDA još uvijek nije naučio pravila izbornog postupka i shvatio da se na skupštine MO pozivaju svi članovi stranke sa tog mjesnog područja i da je neophodno prije same skupštine održati kandidacione skupove, pa tek onda pristupiti izboru rukovodstva MO. Međutim svaki kandidacioni skup bi omogućio i nove kandidature koje Čorbi ne bi pogodovale pa se odlučio prekršiti pravila izbornog postupka, a sve to uz odobrenje izborne komisije formirane i kontrolisane od strane Centrale SDA jer kako se vratiti i reći da Čorbo nije izabran.

Prema informacijama na svim skupštinama MO nije bilo dovoljno članova da bi skupština bila validna i postojao kvorum za održavanje istih i umjesto da se zapitaju zbog čega je to tako, SDA je, kao i bezbroj puta do sada zatvorila oči jer interes zvani Čorbo je iznad toga.

Ostaje da vidimo da li će Čorbo konačno pročitati izborna pravila i dopustiti da bude izabran varenjem dugogodišnjih članova stranke kojima je uskraćeno pravo da biraju na svom MO, a onda i da li će lično za sebe održati kandidacioni skup prije same izborne skupštine za predsjednika OO.

Prema informacijama kojima raspolažemo za potpredsjednike će biti predloženi Kenan Avdagić (drugi put na listi za vijeće nije dobio povjerenje građana) inače potpredsjednik iz starog saziva i Jasmin Salkić također jedan od potpredsjednika iz starog saziva.
kad dinastija naredi ima da bidne, ostali su podanici...
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#63267 Re: SDA-All about

Post by kritikos »

pici wrote: 11/06/2021 22:26
Bira se u tajnosti rukovodstvo OO SDA Centar, instrukcija je jasna Čorbo mora pobjediti!

Image

U OO Centar provode se stranački izbori, po već poznatom scenariju Ahmed Čorbo odnedavni član stranke (učlanio se prije godinu) zbog bliskosti sa Jasminom Izetbegović mora biti izabran za predsjednika.

Kako bi ostvarili svolj cilj i obezbjedili podršku Čorbi kojeg ne poznaje članstvo po MO odlučili su da izborne skupštine po mjesnim odborima održe u tišini i bez obavještavanja svih članova koji pripadaju tom mjesnom odboru kako nalažu i pravila izbornog postupka SDA (svaki član je po automatizmu delegat na skupštini svog MO), a sve kako bi spriječili da se pojavi protukandidat koji bi mogao ugroziti Čorbu, jer realno Čorbu bi ugrozio bilo ko.

Selektivno su na skupštini MO pozivani odabrani što je izazvalo burnu reakciju dugogodišnjih članova i osnivača stranke i MO na općini Centar koji zbog svega najavljuju masovni izlazak iz stranke.

Očigledno da Čorbo kao novi član SDA još uvijek nije naučio pravila izbornog postupka i shvatio da se na skupštine MO pozivaju svi članovi stranke sa tog mjesnog područja i da je neophodno prije same skupštine održati kandidacione skupove, pa tek onda pristupiti izboru rukovodstva MO. Međutim svaki kandidacioni skup bi omogućio i nove kandidature koje Čorbi ne bi pogodovale pa se odlučio prekršiti pravila izbornog postupka, a sve to uz odobrenje izborne komisije formirane i kontrolisane od strane Centrale SDA jer kako se vratiti i reći da Čorbo nije izabran.

Prema informacijama na svim skupštinama MO nije bilo dovoljno članova da bi skupština bila validna i postojao kvorum za održavanje istih i umjesto da se zapitaju zbog čega je to tako, SDA je, kao i bezbroj puta do sada zatvorila oči jer interes zvani Čorbo je iznad toga.

Ostaje da vidimo da li će Čorbo konačno pročitati izborna pravila i dopustiti da bude izabran varenjem dugogodišnjih članova stranke kojima je uskraćeno pravo da biraju na svom MO, a onda i da li će lično za sebe održati kandidacioni skup prije same izborne skupštine za predsjednika OO.

Prema informacijama kojima raspolažemo za potpredsjednike će biti predloženi Kenan Avdagić (drugi put na listi za vijeće nije dobio povjerenje građana) inače potpredsjednik iz starog saziva i Jasmin Salkić također jedan od potpredsjednika iz starog saziva.
kad dinastija naredi ima da bidne, ostali su podanici...
Ovi su spali na to da varaju i kradu sami između sebe. I onda se čudimo šta svima nama rade :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#63268 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

odlicno :-D
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#63269 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Jeko Čorbo i čemu guranje istog, neki spasilac šta li već?

Pretpostavljam da je to ovaj desno, govedo Zahiragića je teško ne prepoznati a ovo u sredini bi kao trebala biti Jasmina?

Mislim, bitna i nebitna vijest, u SDA su vazda na pozicije išli podobni mada generalno oni sposobnih nikad nisu ni imali.

Nemaju oni svejedno kvalitetnog kadra za bilo kakve promjene a ta njihova unutrašnja previranja uglavnom njima samima nanose štetu.

Što se mene tiče neka se počnu rokati međusobno, od nivoa MZ pa naviše.
suspect_zero
Posts: 25744
Joined: 11/10/2008 21:45

#63270 Re: SDA-All about

Post by suspect_zero »

Zahiragića za zeta :mrgreen:
User avatar
thekupus
Posts: 6806
Joined: 25/06/2011 22:38

#63271 Re: SDA-All about

Post by thekupus »

iskreno, žao mi je što je Čelik izašao iz SDA, jer su bez njega sad malo bolji nego s njim
User avatar
drug_profi
Posts: 50525
Joined: 16/07/2012 16:00

#63272 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

pici wrote: 11/06/2021 20:45 Image

ode i ironman :(
Ali docent doktor.... :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50525
Joined: 16/07/2012 16:00

#63273 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Billy The Pljuc wrote: 11/06/2021 23:59 Jeko Čorbo i čemu guranje istog, neki spasilac šta li već?

Pretpostavljam da je to ovaj desno, govedo Zahiragića je teško ne prepoznati a ovo u sredini bi kao trebala biti Jasmina?

Mislim, bitna i nebitna vijest, u SDA su vazda na pozicije išli podobni mada generalno oni sposobnih nikad nisu ni imali.

Nemaju oni svejedno kvalitetnog kadra za bilo kakve promjene a ta njihova unutrašnja previranja uglavnom njima samima nanose štetu.

Što se mene tiče neka se počnu rokati međusobno, od nivoa MZ pa naviše.
Kako ti ovo rece, zanimljivo je kako su, uvijek kad se neko pokaze sposoban, tog odmah izolovali i odstranili.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55595
Joined: 15/12/2008 16:53

#63274 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Hajvan wrote: 11/06/2021 19:21 a kojem reperu je babo Ivica Saric? :D
Edward EQ :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55595
Joined: 15/12/2008 16:53

#63275 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

vee-jay wrote: 11/06/2021 20:50
Izetbegović: U Travniku je potrebna izgradnja ceste i srednje škole

"Ono što se ističe jeste potreba za ubrzanom izgradnje ceste. Ovo je najfrekventnija cesta, imamo najveće gužve kroz Vitez. Također, neophodan je dovršetak izgradnje srednje škole u Travniku. Preuzeli smo obaveze i po jednom i po drugom", izjavio je Izetbegović nakon posjete.

Kaže da će detalje oko ceste i izgradnje škole precizno dogovoriti premijer Federacije BiH Fadil Novalić sa resornim ministrima, koji su također posjetili Travnik.

Delegacija Stranke demokratske akcije danas je u Travniku položila cvijeće na Šehidskom mezarju i novom spomen-obilježju 7. Korpusa, a zatim je održala razgovore sa načelnikom Općine Travnik Kenanom Dautovićem, te članovima Oćinske organizacije SDA Travnik i Kantonalne organizacije SDA Srednjobosanskog kantona.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210611160
Moze li neko objasniti po kojim zakonima Bakir Izetbegovic ima pravo da govori i naredjuje ministrima gdje ce se izgradjivati ceste i skole?
U Travniku su jos Turci napravili cestu i skolu. SDA nas je vratila 300 godina unazad.
Post Reply