SDA-All about

User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#67501 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Davno sam ja rekao da bi u normalnoj zemlji SDA bila proglasena zlocinackom organizacijom i da bi bio uhapsen svaki clan samo na osnovu clanstva u takvoj organizaciji.
A Bosnjacki narod ce, ako je prezivi, suditi o njoj kroz istoriju.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#67502 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

drug_profi wrote: 20/09/2021 02:10 Davno sam ja rekao da bi u normalnoj zemlji SDA bila proglasena zlocinackom organizacijom i da bi bio uhapsen svaki clan samo na osnovu clanstva u takvoj organizaciji.
A Bosnjacki narod ce, ako je prezivi, suditi o njoj kroz istoriju.
Kod nas budes clan SDA visoko rangirani 20 godina a onda postanes lider opozicije
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#67503 Re: SDA-All about

Post by Styling »

ibizza wrote: 19/09/2021 17:36
sehohari wrote: 19/09/2021 17:34

Pa nije samo SDA. Bošnjaci su inače kao narod takvi da im nije baš stalo puno do države, naroda i tkd. Evo uzmi trenutni politički spektar. Možeš li mi naći i jednu osobu u NS-u, NiP, SDP-u, a da ne bi (ako nije već) izdali BiH? Ne možeš. Hej, pa u Srebrenici, gdje je se Bošnjacima desio genocid, možeš naći nekoga ko se će za šaku eura prodati! O čemu mi pričamo ovdje?

Isto i gore što ti piše. Ovdje sutra da krene neki belaj, svi bi pokušali da iskoriste priliku i zgrne u Njemačku ili neku drugu zapadnu zemlju.
Zato se Čović i Dodik i ponašaju na taj način. Znaju da je neko šupalj.

SDA, raznorazni Bakiri, Asimi, Konakovići i ostali nisu pali sa neba, nego su odraz naroda koji živi ovdje. Ovi političari su najveće štetočine za ovu zemlju, ali ih je neko birao, okretao glave kada kradu i bio spreman prodat svoj glas za 10 maraka i kilu brašna.
:thumbup:
Samo je jedan mogao drzati crtu, ali je zato i povaljen od SDA i SDP a, a to je Silajdzić.
I onda je hladno oborio Aprilski paket i od tada smo u banani.
User avatar
atmel
Posts: 1624
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#67504 Re: SDA-All about

Post by atmel »

Styling wrote: 20/09/2021 06:26
ibizza wrote: 19/09/2021 17:36

:thumbup:
Samo je jedan mogao drzati crtu, ali je zato i povaljen od SDA i SDP a, a to je Silajdzić.
I onda je hladno oborio Aprilski paket i od tada smo u banani.
I još usro reformu policije.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#67505 Re: SDA-All about

Post by duh_sa_sjekirom »

Tako je!
Aprilski paket je glavni krivac za sve što nas je snašlo od devedesetih do danas...
Pored toliko miroljubivih i prijateljskih poteza i poruka iz Bg i Zg, pružene ruke prijateljstva Koštunice, Dačića. Vučića, Kolinde i drugih osvjedočenih prijatelja BiH, neki se bošnjo drznuo da obori paket...Strašno
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#67506 Re: SDA-All about

Post by Tesla Edison »

Styling wrote: 20/09/2021 06:26
ibizza wrote: 19/09/2021 17:36

:thumbup:
Samo je jedan mogao drzati crtu, ali je zato i povaljen od SDA i SDP a, a to je Silajdzić.
I onda je hladno oborio Aprilski paket i od tada smo u banani.
Zatim,

- od Vojske federacije, napravio novu JNA (OSBiH), koja ne može ni helikopter podići bez Dodika;
- svojom isključivom politikom, lično je radikalizovao Dodika, koji je de facto njegov produkt;
- slijep na korupciju i nepotizam u svojoj stranci. U njegovo vrijeme, SBiH je po aferama bila gora od SDA;

I ne zaboravimo i ovo. Bošnjaci su sa Hrvatima u najgorim političkim odnosima od 1993. godine. Zašto? Pa oborio je aprilski paket koji je regulisao i presudu S-F, i "legitimno" predstavljanje.

Haris Silajdžić - Grobar BiH!
User avatar
jazzer
Posts: 7146
Joined: 20/12/2004 14:44

#67507 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Nije nikakva posebna vijest, nista sto vec nismo vidjeli milion puta ali eto, neka ostane ovdje zabiljezeno.
Novinar N1 televizije Jasmin Hadžiahmetović, koji je novinarsku karijeru započeo u Gornjem Vakufu odakle je rodom, bez ikakvog javnog konkursa zaposlen je u Obavještajno-sigurnosnu agenciju (OSA) BiH, tvrde naši izvori bliski direktoru OSA BiH. Osman Mehmedagić iskoristio je diskreciono pravo na zapošljavanje bez javnog konkursa pa je novinaru N1 televizije dao ugovor o radu na neodređeno vrijemeNovinarske reference nisu igrale jaku ulogu u zapošljavanju Hadžiahmetovića u OSA BiH već prijateljstvo novinara N1 s Avdom Avdićem, a koji je Hadžiahmetovićev vjenčani kum. Treba istaći da OSA BiH, prema Zakonu o OSA BiH, ima mogućnost zapošljavanja državnih službenika (svi uposlenici OSA BiH imaju status civilnih lica, odnosno državnih službenika) na osnovu javnog konkursa, ali da Mehmedagić od početka mandata izbjegava koristiti ovaj mehanizam već zaposlene dovodi na osnovu ličnog poznanstva s njim, kadrovima SDA ili Avdom Avdićem.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#67508 Re: SDA-All about

Post by Project Sejuani »

Iker C wrote: 17/09/2021 12:39 Danas smo unutar stranke razgovarali o mogucnosti podnosenja kolektivne tuzbe protiv N1 zbog nanesene dusevne boli gradjanima BiH zbog nevjerovatnog propusta.
Ja sam sinoc gledao N1 i u momentu kada sam vidio IN Memoriam nisam mogao vjerovati, presjeklo me je, dobio sam osecaj uznemirenosti i beznadja.
Odmah sam pozvao uvazenog zastupnika Zahiragica i bio je zauzet, odmah sam pomislio na najgore. U viber grupama je nastao haos, milion poruka, da li je istina? zna li neko nesto vise? To stanje beznadja razbio je uvazeni zastupnik Zahiragic koji je napisao na viber grupi: " Hvala Allahu dz.s. predsjednik je ziv, javite svima da se ne siri panika, izvinjavam se jer se ne mogu javiti na telefon, vjerujte da telefon non stop zvoni".
Ja sam odmah otisao u hitnu pomoc kao i mnogi drugi clanovi kako bi dobili ljekarsko uvjerenje o pretrpljenoj dusevnoj boli radi eventualne tuzbe.
Citavu noc sam bio vidno potresen cinjenicom da je neminovno da ce i taj dan doci kada ce nas uvazeni predsjednik napustiti... Hvala Bogu pa su institucije stranke dovoljno jake i sto se u Sarajevu razvija buduci predsjednik Zahiragic pa Bosnjaci ne moraju toliko da brinu...Ali opet uprkos tome osjecaj straha ne prolazi....
Mogul se i ja učlaniti u SDA?
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#67509 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Project Sejuani wrote: 20/09/2021 11:33
Iker C wrote: 17/09/2021 12:39 Danas smo unutar stranke razgovarali o mogucnosti podnosenja kolektivne tuzbe protiv N1 zbog nanesene dusevne boli gradjanima BiH zbog nevjerovatnog propusta.
Ja sam sinoc gledao N1 i u momentu kada sam vidio IN Memoriam nisam mogao vjerovati, presjeklo me je, dobio sam osecaj uznemirenosti i beznadja.
Odmah sam pozvao uvazenog zastupnika Zahiragica i bio je zauzet, odmah sam pomislio na najgore. U viber grupama je nastao haos, milion poruka, da li je istina? zna li neko nesto vise? To stanje beznadja razbio je uvazeni zastupnik Zahiragic koji je napisao na viber grupi: " Hvala Allahu dz.s. predsjednik je ziv, javite svima da se ne siri panika, izvinjavam se jer se ne mogu javiti na telefon, vjerujte da telefon non stop zvoni".
Ja sam odmah otisao u hitnu pomoc kao i mnogi drugi clanovi kako bi dobili ljekarsko uvjerenje o pretrpljenoj dusevnoj boli radi eventualne tuzbe.
Citavu noc sam bio vidno potresen cinjenicom da je neminovno da ce i taj dan doci kada ce nas uvazeni predsjednik napustiti... Hvala Bogu pa su institucije stranke dovoljno jake i sto se u Sarajevu razvija buduci predsjednik Zahiragic pa Bosnjaci ne moraju toliko da brinu...Ali opet uprkos tome osjecaj straha ne prolazi....
Mogul se i ja učlaniti u SDA?
Ako su mogle Enisa iz NG,Anela iz Ilijaša,što ne bi i ti
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#67510 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Krece SDA preko svog glasila pompezno nazvanog FAKtor... :D
Nakon posljednjih medijskih oglašavanja Aljoše Čampare i njegovog gostovanja na televiziji Dnevnog avaza ( Face TV), samo radi kompletnijeg informiranja javnosti objavljujemo nekoliko nepobitnih činjenica.

Gospodine Aljoša,

Činjenica je da je vila ” Lukrecija” u Neumu stečena na nezakonit način u čuvenoj prijeratnoj aferi “Neum” kada je zbog iste vaš otac smijenjen sa svih političkih funkcija i poslat u prijevremenu penziju. Da ne bi bilo priče da je stradao kao Bošnjak, tokom te afere najviše je Srba izgubilo pozicije, kao i premijer SFRJ Branko Mikulić.

Činjenica je da svoje prvo zaposlenje duguješ stranci SDA, da su sve dužnosti koje si obnašao i koje obnašaš isključivo političke, a nikako profesionalne. Sa tog stanovišta nisi kredibilan da pričaš o bilo čijem profesionalnom angažmanu ili karijeri, pošto istu nemaš. Nemaš nikakva profesionalna iskustva ni postignuća kao ni tvoj prijatelj Konaković. Obojici vam je zajedničko da sva svoja politička i profesionana dostignuća dugujete stranci SDA.

Činjenica je da si na mjesto gdje je radila Bošnjakinja u zajedničkim službama Parlamenta BiH primio na posao osobu druge nacionalnosti kako bi pogodovao, ti znaš kako i kome. SDA te je postavila na tu poziciju, odnosno Amir Zukić i Halid Genjac. Svoj vrtoglavi i ničim zaslužen uspon u SDA duguješ toj stranci i Amiru Zukiću, prije svega. Svi mi dobro znamo kakve je poslove i kako odrađivao Zukić, a ti si mu bio glavni operativac.

Činjenica je da ti je Asim Sarajlić davao nesebičnu podršku, tebi i tvojim ambicijama. Postali ste prijatelji, a zbog svoje sujete okrenuo si se protiv prijatelja, podlo, mučki… To je tvoj “mindset”, nepopravljivo bolesni karijerizam. Sadašnje tvoje prijatelje čeka ista sudbina.

Činjenica je da si ti idejni tvorac i kreator afere sa diplomom Osmana Mehmedagića na način da si istu kreirao preko svojih banjalučkih veza, a sa ciljem da zasjedneš na poziciju direktora OSA. Nakon što si pokrenuo aferu očekivao si da će domaći i strani politički faktori smijeniti Mehmedagića, a onda da te tvoji prijatelji kandiduju za nasljednika. Naravno da si imao podršku određenih struktura unutar SDA, ali i novopečenog prijatelja Fahre, on na čelu Ministarstva sigurnosti, a ti na čelu OSA, lijepo zamišljeno.

Činjenica je da si ti idejni kreator, zajedno sa svojim bratom i Mirelom, lažnih optužnica protiv Mehmedagića.

Činjenica je da si zloupotrebio dužnost i položaj kako bi posredovao za nezakonito sticanje državljanstva Džafera Drnde, oca tvog prijatelja Adisa Drnde. Vršio si pritisak na svoje podređene da rade mimo zakona. Krivična prijava se nalazi u Tužilaštvu KS i na sve načine, uz pomoć svog brata, pokušavaš da zataškaš slučaj.

Činjenica je da si betonirao morsku obalu ispred svoje vile u Neumu, mimo zakona.

Činjenica je da se nepokretna imovina tebe i tvoje supruge ne slaže sa vašim primanjima koja ste objavili.

Činjenica je da na sve načine i na sve strane lobiraš za Denisa Zvizdića kao jedinog kandidata opozicije za člana Predsjedništva BiH. Cilj je da porodica Čampara imenuje i razrješava ambasadore Bošnjake.

Činjenica je da povremeno posjećuješ Cazin, zbog čega ti najbolje znaš. Samo nije zbog slikanja sa Ogreševićem, kako ti to prestavljaš javnosti.

Činjenica je da praviš spletke Kemi Ademoviću, političkom direktoru NiP-a kako bi zasjeo u njegovu fotelju. Funkcija političkog direktora se jednostavno definiše, za sve se pita, ne odgovara za bilo šta.

Činjenica je da planski gostuješ u medijima, uz određene pripreme, kako bi sebe predstavio kao odlučnog borca za narodna prava. Tako da “herojske” izjave poput one na Face TV, ” Mogu me ubiti ali neće zaustaviti” zvuče tragikomično. Ti si upravo ono na šta nas je upozoravao rahmetli Alija, da će mir biti teži od rata, da se čuvamo karijerista i da će borci doživjeti nepravdu. Da, ti si personifikacija svega, dezerter, karijerista… Borci tvoju pojavu i pozicije koje dobijaš u vlasti doživljavaju baš tako, kao veliku nepravdu prema svima onima koji su krvlju branili BiH.

Na kraju, jedna molba gospodine Čampara. Molim vas da javno ne pominjete borce ARBiH, njihovo herojstvo, zasluge i slično. Niste dostojni da pričate o znanim i neznami herojima odbrane BiH. Vi ste dezerter, makar malo moralne vrijednosti pokažite pa u buduće ne pričajte o onome što ste svjesno izbjegli.
Cinjencia je da je Campi dugi niz godina bio dio halke, kao i da je kroz to stekao sve i svasta (navodno, u Neumu ima 17 apartmana...).

Medjutim, cinjenica je i da je ogroman vecina SDA uhljupa upravo to - uhljupi. Podrumasi, dimijasi, trezorasi, pobjegulje (dezerteri), i da ih ogromna vecina nikad nije radila nista izvan neke institucije ili ustanove na nekom nivou vlasti, sto znaci - na budzetu.

Bakir i Sebija nas svake godine kostaju cca. 250.000 KM netto, jer oboje rade isljucivo na budzetima, pogotovo ona, i to raznim, i nemaju danaradnog staza placenog izvna nekog budzeta. Dakle, gospodo - ne serite, ocinjeg vam vida.
Last edited by Dozer on 20/09/2021 17:34, edited 1 time in total.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#67511 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

Dozer wrote: 20/09/2021 17:24 Krece SDA preko svog glasila pompezno nazvanog FAKtor... :D

FUCK-tor, u prevodu:
Jebeni tor
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#67512 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Ili - jebi tor :D
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#67513 Re: SDA-All about

Post by Login7777 »

SDA treba da izgubi izbore samo zato jer su dezerterima iz komunjarskih porodica dali šansu.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#67514 Re: SDA-All about

Post by joint union »

Login7777 wrote: 20/09/2021 17:37 SDA treba da izgubi izbore samo zato jer su dezerterima iz komunjarskih porodica dali šansu.
Pa ne bi ni 7 bilo u stranci da nisu dali tu šansu.
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#67515 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

Da je opozicija pametna sada bi se od i oko tog "Cinjenica je:" mogla napraviti citava kampanja.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#67516 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Login7777 wrote: 20/09/2021 17:37 SDA treba da izgubi izbore samo zato jer su dezerterima iz komunjarskih porodica dali šansu.
Opća amnestija za one koji su bili u Njemačkoj je težak promašaj Alije Izetbegovića.
Dassault Rafale
Posts: 13
Joined: 11/09/2021 13:06

#67517 Re: SDA-All about

Post by Dassault Rafale »

Jednog dana, a taj dan možda nikad neće doći, trebat ću te da mi učiniš uslugu.”
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#67518 Re: SDA-All about

Post by Iker C »

@Project Sejuani Vrata SDA su otvorena svima onima koji ispunjavaju minimum uslova:
- da su patriote
- da bastine tradiciju ARBiH
- da nikad ne preispituju odluke predsjednika SDA, uvazenog Izetbegovica
- da im je omiljenja tv serija " Alija"
- da im je Hayat uvijek na broju 1
- da se najeze na pjesmu : Da te nije Alija"
- da vole umjetnicki izrazaj Eldina Huseinbegovica, malog Muzaferije, Koketa, Fatmira Sulejmanija i onog cudaka sa Zvezda Granda
- da im je omiljena knjiga " I ja sam iz Srebrenice"
- da vjeruju u vjerodostojnost Osmicine diplome
- da im je uvazena profesorica Izetbegovic ideal uspjesne zene
- da gazde Binga , Amka , Hife nazivaju hadzijama
- da glasaju na izborima u vremenu od 07h- 09h
- da se poslije dzume ne vraca na posao jer takav je adet
- ako si djevojka da ti je uvazeni zastupnik Zahiragic sladak a ako si muskarac da ti je Zaha gazija , da tezis da budes kao on.
- i na kraju ono mozda i najvaznije da nikada ali nikada ne vjerujes politicarima koji nisu u SDA , jer to su Dodikove i Coviceve marionete koje prodaju drzavu za veceru.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#67519 Re: SDA-All about

Post by RunnerX »

Prelistam večeras Konakovićev profil i ne mogu vjerovati koju su armiju botova angažovali da brane Osmicu.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#67520 Re: SDA-All about

Post by Project Sejuani »

Iker C wrote: 20/09/2021 21:37 @Project Sejuani Vrata SDA su otvorena svima onima koji ispunjavaju minimum uslova:
- da su patriote
- da bastine tradiciju ARBiH
- da nikad ne preispituju odluke predsjednika SDA, uvazenog Izetbegovica
- da im je omiljenja tv serija " Alija"
- da im je Hayat uvijek na broju 1
- da se najeze na pjesmu : Da te nije Alija"
- da vole umjetnicki izrazaj Eldina Huseinbegovica, malog Muzaferije, Koketa, Fatmira Sulejmanija i onog cudaka sa Zvezda Granda
- da im je omiljena knjiga " I ja sam iz Srebrenice"
- da vjeruju u vjerodostojnost Osmicine diplome
- da im je uvazena profesorica Izetbegovic ideal uspjesne zene
- da gazde Binga , Amka , Hife nazivaju hadzijama
- da glasaju na izborima u vremenu od 07h- 09h
- da se poslije dzume ne vraca na posao jer takav je adet
- ako si djevojka da ti je uvazeni zastupnik Zahiragic sladak a ako si muskarac da ti je Zaha gazija , da tezis da budes kao on.
- i na kraju ono mozda i najvaznije da nikada ali nikada ne vjerujes politicarima koji nisu u SDA , jer to su Dodikove i Coviceve marionete koje prodaju drzavu za veceru.
Na ovome oko džume moram malo poraditi, a ostalo nije problem, odlično kad mogu potpisat pristupnicu.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#67521 Re: SDA-All about

Post by klixoris »

Iker C wrote: 20/09/2021 21:37 @Project Sejuani Vrata SDA su otvorena svima onima koji ispunjavaju minimum uslova:
- da su patriote
- da bastine tradiciju ARBiH
- da nikad ne preispituju odluke predsjednika SDA, uvazenog Izetbegovica
- da im je omiljenja tv serija " Alija"
- da im je Hayat uvijek na broju 1
- da se najeze na pjesmu : Da te nije Alija"
- da vole umjetnicki izrazaj Eldina Huseinbegovica, malog Muzaferije, Koketa, Fatmira Sulejmanija i onog cudaka sa Zvezda Granda
- da im je omiljena knjiga " I ja sam iz Srebrenice"
- da vjeruju u vjerodostojnost Osmicine diplome
- da im je uvazena profesorica Izetbegovic ideal uspjesne zene
- da gazde Binga , Amka , Hife nazivaju hadzijama
- da glasaju na izborima u vremenu od 07h- 09h
- da se poslije dzume ne vraca na posao jer takav je adet
- ako si djevojka da ti je uvazeni zastupnik Zahiragic sladak a ako si muskarac da ti je Zaha gazija , da tezis da budes kao on.
- i na kraju ono mozda i najvaznije da nikada ali nikada ne vjerujes politicarima koji nisu u SDA , jer to su Dodikove i Coviceve marionete koje prodaju drzavu za veceru.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#67522 Re: SDA-All about

Post by Project Sejuani »

"Mi smo imali situaciju u kojoj je tadašnji član Predsjedništva Bakir Izetbegović bio primljen kod Merkel i dan nakon te posjete me je nazvao prijatelj iz njemačkog Ministarstva vanjskih poslova da me pitaju o čemu se radi jer su svi iz kabineta Merkel bili šokirani razgovorima koje je Izetbegović vodio sa kancelarkom Merkel. To je period kada su pojedine zemlje poput Njemačke, Holandije, Austrije zabranile održavanje predizbornih mitinga Erdogana. Izetbegović je godinama čekani susret sa Merkel iskoristio bukvalno da se svađa i prepire sa njom oko toga da li je Njemačka imala pravo da zabrani miting AKP partije. Sarajevo je tada odabrano kao centar predizborne kampanje turske vladajuće stranke i u razgovoru od sat i pot, Izetbegović je oko 50 minuta proveo braneći poziciju Erdogana i Turske. Svi lideri malih zemalja sa takvom zemljom, takvom silom valjda trebaju da iskoriste za sebe, za privlačenje investicija, za popravljanje svoje politike globalno. On je tu branio i prepirao se oko demokratičnosti odluka Njemačke“, rekao je, pored ostalog, Pećanin."
Samo radi ovog izmetbegovića treba otjerat govnjivom motkom. :evil: :evil: :evil: :evil:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#67523 Re: SDA-All about

Post by drugtito2011 »

Iker C wrote: 20/09/2021 21:37 @Project Sejuani Vrata SDA su otvorena svima onima koji ispunjavaju minimum uslova:
- da su patriote
- da bastine tradiciju ARBiH
- da nikad ne preispituju odluke predsjednika SDA, uvazenog Izetbegovica
- da im je omiljenja tv serija " Alija"
- da im je Hayat uvijek na broju 1
- da se najeze na pjesmu : Da te nije Alija"
- da vole umjetnicki izrazaj Eldina Huseinbegovica, malog Muzaferije, Koketa, Fatmira Sulejmanija i onog cudaka sa Zvezda Granda
- da im je omiljena knjiga " I ja sam iz Srebrenice"
- da vjeruju u vjerodostojnost Osmicine diplome
- da im je uvazena profesorica Izetbegovic ideal uspjesne zene
- da gazde Binga , Amka , Hife nazivaju hadzijama
- da glasaju na izborima u vremenu od 07h- 09h
- da se poslije dzume ne vraca na posao jer takav je adet
- ako si djevojka da ti je uvazeni zastupnik Zahiragic sladak a ako si muskarac da ti je Zaha gazija , da tezis da budes kao on.
- i na kraju ono mozda i najvaznije da nikada ali nikada ne vjerujes politicarima koji nisu u SDA , jer to su Dodikove i Coviceve marionete koje prodaju drzavu za veceru.
@Iker C

Ovo za djevojke, jel' mora bit "nasa" il' more i neka druga vjera? Pitam za jaranicu
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#67524 Re: SDA-All about

Post by mishic »

Kratko i jasno: Dejtonska BiH ne funkcionira, dakle i ne postoji!

Paralizirana je bojkotom i samovoljom jednog dijela zvaničnika koji decenijama žele mirnim putem i političkim sredstvima ostvariti ratne ciljeve prethodne generacije, kako uhapšenih i osuđenih ratnih zločinaca, tako i onih koji još uvijek slobodno šetaju ili čak obnašaju visoke funkcije u zločinačkoj tvorevini zvanoj RS.

Tako je Dejton, priznao to neko ili ne, postao bezuspješan pokušaj da se zaustavi rat i prevaziđe kriza na Balkanu. U početku se činilo da je rat zaustavljen, da su ratne politike i ciljevi pokopani ali se ispostavilo da je po srijedi bilo samo kratko zatišje nakon koga su vaskrsle agresorske politike i rat nastavljen drugim sredstvima.

Umjesto kompromisa, funkcionalnosti i napretka, zemlja je potpuno zarobljena samovoljom, ličnim tumaćenjem Dejtona i ultimatumima koji svi od reda, jedan za drugim, vode u ono što je bio ratni cilj, okupacija, podjela države i eliminacija jednog naroda i drugih građana koji ne prihvate diktat fašističke vladavine.

I umjesto alarma, umjesto vriska koji će se čuti do Neba, oni koji bi trebali da vrisnu čute kao da se ništa ne događa.

Uzalud gospodin Abdulah Sidran ponavlja da je i devedesetih krvoproliće počelo bojkotom i nepriznavanjem države i njenih institucija.
Top
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#67525 Re: SDA-All about

Post by mk ultra »

Project Sejuani wrote: 21/09/2021 12:34 "Mi smo imali situaciju u kojoj je tadašnji član Predsjedništva Bakir Izetbegović bio primljen kod Merkel i dan nakon te posjete me je nazvao prijatelj iz njemačkog Ministarstva vanjskih poslova da me pitaju o čemu se radi jer su svi iz kabineta Merkel bili šokirani razgovorima koje je Izetbegović vodio sa kancelarkom Merkel. To je period kada su pojedine zemlje poput Njemačke, Holandije, Austrije zabranile održavanje predizbornih mitinga Erdogana. Izetbegović je godinama čekani susret sa Merkel iskoristio bukvalno da se svađa i prepire sa njom oko toga da li je Njemačka imala pravo da zabrani miting AKP partije. Sarajevo je tada odabrano kao centar predizborne kampanje turske vladajuće stranke i u razgovoru od sat i pot, Izetbegović je oko 50 minuta proveo braneći poziciju Erdogana i Turske. Svi lideri malih zemalja sa takvom zemljom, takvom silom valjda trebaju da iskoriste za sebe, za privlačenje investicija, za popravljanje svoje politike globalno. On je tu branio i prepirao se oko demokratičnosti odluka Njemačke“, rekao je, pored ostalog, Pećanin."
Samo radi ovog izmetbegovića treba otjerat govnjivom motkom. :evil: :evil: :evil: :evil:
:shock:
Post Reply