SDA-All about

User avatar
vjeshalica
Posts: 17348
Joined: 31/03/2019 14:56

#87101 Re: SDA-All about

Post by vjeshalica »

Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:26
drug_profi wrote: 01/05/2024 23:24
Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:22 A čekajte, koliko sam ja tada konto - moglo se samo otkupiti stan za kojeg si prije rata imao stanarsko pravo, dakle prijeratna buržoazija.
Malo pretjerano od tebe.
Stanove su zaradili mnogi radnici u starom sistemu i nisu to bili nikavi burzuji.
Pa da, ali oni bliski partiji jbg.

Ovdje u mom kraju takvih stanova skoro da nije ni bilo, i to malo što je bilo samo teški partijski đukci su ih dobijali.

Puno puno više stanova je napravljeno poslije rata, nego prije rata svakako.
Burzoazija? Pa nemas pojma realno. Ko je burzoazija sto je radio u Unioninvestu,Energoinvestu,Hidrogradnji,Vranici? Opran ti je mozak dzamijskoSDA lelemudima i nepismenim majmunima sto su izgubili 2 para zuba do 18te godine...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17348
Joined: 31/03/2019 14:56

#87102 Re: SDA-All about

Post by vjeshalica »

preludezalude wrote: 03/05/2024 01:24
basicm wrote: 02/05/2024 00:55
pici wrote: 27/04/2024 10:51 Pohlepna gamad munafička. Nit obraza nit stida nemaju. Nista nisu bolji od četnika.
Bi li ih ‘92 mijenjao za cetnike?
Ja ih nebi mijenjao za cetnike vec bi ih poslao na dugogodisnju robiju. SDA je vlastitom narodu prodavala oruzje i humanitarnu pomoc, trgovala teritorijem i ljudima. SDA nije odbranila BiH vec patriote. Uvijek se sjetim onog izdajnika Alije i njegove slavne "Spavajte mirno, rata nece biti".
Odma prica o cetnicima, cim pomenes lopovluk SDA. :lol:
Nek objasni doticni sto jedan velepatriota i besposleni zuti gad, npr.nije otisao Bojadzi na dzenazu, zeni sa licnim tragedijama i sto je bila u vojsci. Ratovala nizasta,izgubila djecu nizasta. Da se zuti sepuri okolo sa onom svojom umobolnom nimfomankom.
SDA je gora nego ikakav cetnik i ikakav rat
User avatar
vjeshalica
Posts: 17348
Joined: 31/03/2019 14:56

#87103 Re: SDA-All about

Post by vjeshalica »

toska wrote: 01/05/2024 23:13 Zašto je SDA stranka (nepoštene) uravnilovke, šta je izvor toga?

Primjer 1.:
Minimalne penzije tj. sve one koje nisu ispunili puni penzioni staž su u Rs, ali i drugdje, podjeljene u četri kategorije,
– do 15 godina penzijskog staža,
– za 15 godina penzijskog staža i više, a manje od 20 godina,
– za 20 godina penzijskog staža i više, a manje od 30 godina,
– za 30 godina penzijskog staža i više, a manje od 40 godina.

U FBIH imali 15 godina staža ili 30, nekima i 39 godina, penzija će vam biti ista tj. minimalna.
Pa JEDAN covjek u PIO zna samo kako se vrsi obracun penzija. To je poslovna tajna, reverzibilnim nacinom ne postoji mogucnost da saznas kako ti je izvrsen obracun ili da neko moze na osnovu pretpostavke i sadasnjeg stanja izracunati svoju penziju npr.za 5 godina kad bude isao. PIO je fond koji je pokraden i davao je "penzije" onima sto nemaju ni 5 godina staza,i na osnovu neke socijale su se uvalili u taj fond. Najveci kriminal je tamo, sve SDA mesetari i sibicari.
User avatar
basicm
Posts: 10562
Joined: 16/01/2012 21:38

#87104 Re: SDA-All about

Post by basicm »

vjeshalica wrote: 03/05/2024 08:21
preludezalude wrote: 03/05/2024 01:24
basicm wrote: 02/05/2024 00:55

Bi li ih ‘92 mijenjao za cetnike?
Ja ih nebi mijenjao za cetnike vec bi ih poslao na dugogodisnju robiju. SDA je vlastitom narodu prodavala oruzje i humanitarnu pomoc, trgovala teritorijem i ljudima. SDA nije odbranila BiH vec patriote. Uvijek se sjetim onog izdajnika Alije i njegove slavne "Spavajte mirno, rata nece biti".
Odma prica o cetnicima, cim pomenes lopovluk SDA. :lol:
Nek objasni doticni sto jedan velepatriota i besposleni zuti gad, npr.nije otisao Bojadzi na dzenazu, zeni sa licnim tragedijama i sto je bila u vojsci. Ratovala nizasta,izgubila djecu nizasta. Da se zuti sepuri okolo sa onom svojom umobolnom nimfomankom.
SDA je gora nego ikakav cetnik i ikakav rat
Ma bravo.
putokaz1
Posts: 12488
Joined: 31/05/2014 23:56

#87105 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Ramo Isak,Fudo,Kuko,Kifla,Zvizdic,Ograsevic....
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#87106 Re: SDA-All about

Post by Nastasia »

drug_profi wrote: 02/05/2024 00:48
Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:26
drug_profi wrote: 01/05/2024 23:24

Malo pretjerano od tebe.
Stanove su zaradili mnogi radnici u starom sistemu i nisu to bili nikavi burzuji.
Pa da, ali oni bliski partiji jbg.

Ovdje u mom kraju takvih stanova skoro da nije ni bilo, i to malo što je bilo samo teški partijski đukci su ih dobijali.

Puno puno više stanova je napravljeno poslije rata, nego prije rata svakako.
Pa i firma ti je morala biti solventnija da moze ulagati u stanogradnju. Nije se ni tad od have gradilo.
Moja firma je godišnje 20-30 stanova dodjeljivala. Ja bih bio na redu neke 1995. da nije bilo rata i tranzicije. A počeo sam 1985. raditi.
Mogao sam se pomjeriti na listi naprijed da se ozenim i dobijem dijete/djecu, ali je vec 1990 kad sam dobio dijete, prestala dodijela stanova jer nam je dosla "demokratija" i napredak.
A za rang listu clanstvo u partiji nije bilo nikakav faktor.
Ni ja nisam bio.
Moj je otac bio na spisku da dobije stan od Zraka u kojem je radio dugo godina 1993. I jebiga. Bi sta bi.

Ni u kakvoj partiji nije bio, stanovi su se djelili na osnovu staza u firmi, a velicina se dodjeljivala na osnovu pozicije i velicine porodice. I njegove kolege koji su stigli dobit stanove su bili bravari, strojari, majstori i tehnicari raznih vrsta.

Haj nek danas neko dobije stan od firme...
belfy
Posts: 7738
Joined: 06/08/2007 09:00

#87107 Re: SDA-All about

Post by belfy »

toska wrote: 01/05/2024 23:13 Zašto je SDA stranka (nepoštene) uravnilovke, šta je izvor toga?

Primjer 1.:
Minimalne penzije tj. sve one koje nisu ispunili puni penzioni staž su u Rs, ali i drugdje, podjeljene u četri kategorije,
– do 15 godina penzijskog staža,
– za 15 godina penzijskog staža i više, a manje od 20 godina,
– za 20 godina penzijskog staža i više, a manje od 30 godina,
– za 30 godina penzijskog staža i više, a manje od 40 godina.

U FBIH imali 15 godina staža ili 30, nekima i 39 godina, penzija će vam biti ista tj. minimalna.

Primjer 2:
Odmah iza rata Hrvatska je pristupila kategorizaciji boraca, isto je učinila i Rs i oni imaju više kategorija za vojnike rata, navodno i do šest, a po tome i neka prava.

U FBIH su svi isti, neki čato, kafe kuharica, debela pozadina i pripadnici jurišnih jedinica, nema ni gram zakonske razlike.

Fer i pošteno u FBiH po oba primjera? Naravno da nije.

Primjer 3:
Kada se krajem 90ih krenulo u otkup stanova propustila se odlična prilika za namicanje velikog novca.
Nisam siguran za Rs ali u FBiH dozvoljen je otkup u 100% certifikatima.
To je neshvatljiva greška tim prije što MZ tu nije uslovljavala ništa.
Trebalo je dio u novcu odrediti na recimo 50% i period 30 ili 50 godina (slično su radile druge republike).
Stanarima koji ostaju to je ništa, a prodavači iz amerika koji se ne misle vraćati bi odmah keširali tih 50% da bi stan mogli prodati, ovako su džaba dobiven stan fino naplatili.
Veličina greške vlasti je tim veća što bi to bio ogroman novac za BiH u tadašnjem siromaštvu.
Ali jok, prodade SDA stanove na isti način ekspres prodavačima i onima koji će tu život proživiti, možda i unuci.

Fer i pošteno? Naravno da nije.

Mogao bih još koji primjer (nepoštene) uravnilovke ali ovo je dovoljno.
mora da se blizis penziji pa si sada skontao da tu nesto ne valja. isto kao i ovo za stanove. to ima svoj slavni naziv - general poslije bitke. da li si ikada prije bunio protiv 100% otkupa stana certifikatima? ili ti je tada (ili tvojima) to pasalo? da li si se bunio nekada prije na ovakav obracun za penziono? ili te prije samo nije zanimalo, jer to nije tvoj rat?

generale, naknadna pamet nije pamet, nego znak da si se zahebao jer to nisi ranije vidio. i... ne moze se naknadnom pamecu ni rijesiti. ne postoji zakon koji bi promijenio istoriju. places za prolivenim mlijekom. to ne donosi nikakvu korist, kao ni generalisanje naknadne pameti...
belfy
Posts: 7738
Joined: 06/08/2007 09:00

#87108 Re: SDA-All about

Post by belfy »

Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:26
drug_profi wrote: 01/05/2024 23:24
Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:22 A čekajte, koliko sam ja tada konto - moglo se samo otkupiti stan za kojeg si prije rata imao stanarsko pravo, dakle prijeratna buržoazija.
Malo pretjerano od tebe.
Stanove su zaradili mnogi radnici u starom sistemu i nisu to bili nikavi burzuji.
Pa da, ali oni bliski partiji jbg.

Ovdje u mom kraju takvih stanova skoro da nije ni bilo, i to malo što je bilo samo teški partijski đukci su ih dobijali.

Puno puno više stanova je napravljeno poslije rata, nego prije rata svakako.
da, opstepoznato, jer niko ne zna gdje je prije zivjelo preko 4mil. ljudi, a danas je, opet, opstepoznato da imamo vecu populaciju, pa se stanovi prave k'o ludi... :-) :lol:

bukvalno su svi stanovi koji postoje u bilo kojem gradu su napravljeni tada. osim austrougarskih dvospratnica/trospratnica. dakle bukvalno sve i jedna zgrada i soliter. i velis od rata do sada se napravilo vise... onda mora da smo gradove i naselja prosirili barem za duplo, a po tebi cak i malo vise od toga... kakav fail...
toska
Posts: 3046
Joined: 26/09/2016 14:08

#87109 Re: SDA-All about

Post by toska »

belfy wrote: 03/05/2024 17:26
toska wrote: 01/05/2024 23:13 Zašto je SDA stranka (nepoštene) uravnilovke, šta je izvor toga?

...
Mogao bih još koji primjer (nepoštene) uravnilovke ali ovo je dovoljno.
mora da se blizis penziji pa si sada skontao da tu nesto ne valja. isto kao i ovo za stanove. to ima svoj slavni naziv - general poslije bitke. da li si ikada prije bunio protiv 100% otkupa stana certifikatima? ili ti je tada (ili tvojima) to pasalo? da li si se bunio nekada prije na ovakav obracun za penziono? ili te prije samo nije zanimalo, jer to nije tvoj rat?

generale, naknadna pamet nije pamet, nego znak da si se zahebao jer to nisi ranije vidio. i... ne moze se naknadnom pamecu ni rijesiti. ne postoji zakon koji bi promijenio istoriju. places za prolivenim mlijekom. to ne donosi nikakvu korist, kao ni generalisanje naknadne pameti...
Za stanove sam u startu mislio da je glupost.
Penzija se bliži (rvi prava) i izvor za post nije to već više informacija kako to ide drugdje.
Za boračku populaciju sam pisao već ranije.

Ali posta opet ne bi bilo da:
Mogao bih još koji primjer (nepoštene) uravnilovke ali ovo je dovoljno.
Nekima ti novi primjeri ne bi bili dobri i upali bi u dosadnu diskusiju.
SDA se nije promijenila i politika uravnilovke će se voditi i dalje, to je poenta.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#87110 Re: SDA-All about

Post by Athlon64 »

belfy wrote: 03/05/2024 17:29
Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:26
drug_profi wrote: 01/05/2024 23:24

Malo pretjerano od tebe.
Stanove su zaradili mnogi radnici u starom sistemu i nisu to bili nikavi burzuji.
Pa da, ali oni bliski partiji jbg.

Ovdje u mom kraju takvih stanova skoro da nije ni bilo, i to malo što je bilo samo teški partijski đukci su ih dobijali.

Puno puno više stanova je napravljeno poslije rata, nego prije rata svakako.
da, opstepoznato, jer niko ne zna gdje je prije zivjelo preko 4mil. ljudi, a danas je, opet, opstepoznato da imamo vecu populaciju, pa se stanovi prave k'o ludi... :-) :lol:

bukvalno su svi stanovi koji postoje u bilo kojem gradu su napravljeni tada. osim austrougarskih dvospratnica/trospratnica. dakle bukvalno sve i jedna zgrada i soliter. i velis od rata do sada se napravilo vise... onda mora da smo gradove i naselja prosirili barem za duplo, a po tebi cak i malo vise od toga... kakav fail...
Kažem u mom kraju, ne znam odakle si ti šljego u dijasporu. :lol: :lol:
belfy
Posts: 7738
Joined: 06/08/2007 09:00

#87111 Re: SDA-All about

Post by belfy »

Athlon64 wrote: 03/05/2024 17:52
belfy wrote: 03/05/2024 17:29
Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:26

Pa da, ali oni bliski partiji jbg.

Ovdje u mom kraju takvih stanova skoro da nije ni bilo, i to malo što je bilo samo teški partijski đukci su ih dobijali.

Puno puno više stanova je napravljeno poslije rata, nego prije rata svakako.
da, opstepoznato, jer niko ne zna gdje je prije zivjelo preko 4mil. ljudi, a danas je, opet, opstepoznato da imamo vecu populaciju, pa se stanovi prave k'o ludi... :-) :lol:

bukvalno su svi stanovi koji postoje u bilo kojem gradu su napravljeni tada. osim austrougarskih dvospratnica/trospratnica. dakle bukvalno sve i jedna zgrada i soliter. i velis od rata do sada se napravilo vise... onda mora da smo gradove i naselja prosirili barem za duplo, a po tebi cak i malo vise od toga... kakav fail...
Kažem u mom kraju, ne znam odakle si ti šljego u dijasporu. :lol: :lol:
vjerujem da i sam znas, jer vidim da se javljas i na Zenicanima. ja sam iz Zenice. i interesanto je da izjavis ovo podvuceno, kao i glupost koju si napisao, pa bi mene prozivao odakle sam. tuzno...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55863
Joined: 15/12/2008 16:53

#87112 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Gdje li je njegov kraj, da mi je znati, da ne zalutam slucajno…
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#87113 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Athlon64 wrote: 03/05/2024 17:52
belfy wrote: 03/05/2024 17:29
Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:26

Pa da, ali oni bliski partiji jbg.

Ovdje u mom kraju takvih stanova skoro da nije ni bilo, i to malo što je bilo samo teški partijski đukci su ih dobijali.

Puno puno više stanova je napravljeno poslije rata, nego prije rata svakako.
da, opstepoznato, jer niko ne zna gdje je prije zivjelo preko 4mil. ljudi, a danas je, opet, opstepoznato da imamo vecu populaciju, pa se stanovi prave k'o ludi... :-) :lol:

bukvalno su svi stanovi koji postoje u bilo kojem gradu su napravljeni tada. osim austrougarskih dvospratnica/trospratnica. dakle bukvalno sve i jedna zgrada i soliter. i velis od rata do sada se napravilo vise... onda mora da smo gradove i naselja prosirili barem za duplo, a po tebi cak i malo vise od toga... kakav fail...
Kažem u mom kraju, ne znam odakle si ti šljego u dijasporu. :lol: :lol:
Koji je to tacno kraj da je naprqvljeno vise stanova poslije nego prije rata? I zasto je u rangu vojne tajne odakle je tacno tvoj kraj?
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#87114 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Hej stan dobijala prijeratna burzoazija :lol: :lol: :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50811
Joined: 16/07/2012 16:00

#87115 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

sumirprimus wrote: 03/05/2024 23:17 Hej stan dobijala prijeratna burzoazija :lol: :lol: :lol:
Buržuj sa familijom u 39 kvadrata. Zajebano.
toska
Posts: 3046
Joined: 26/09/2016 14:08

#87116 Re: SDA-All about

Post by toska »

drug_profi wrote: 03/05/2024 23:20
sumirprimus wrote: 03/05/2024 23:17 Hej stan dobijala prijeratna burzoazija :lol: :lol: :lol:
Buržuj sa familijom u 39 kvadrata. Zajebano.
To su bile manje porodice, a dešavala su se čudne stvari.
Imati četvero i petero sobne stanove je bio znak siromaštva :-) :bih:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3349
Joined: 28/01/2012 11:38

#87117 Re: SDA-All about

Post by kamberovica polje »

Da sam znao da sam potomak buržuja, više bi se kurčio u životu.
User avatar
Truba
Posts: 82224
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#87118 Re: SDA-All about

Post by Truba »

malo oteli od austrougara malo od kraljevine malo od seljaka zemlju
malo radne akcije i samodoprinosi ko za skole bolnice i garaže
i to je to
noviclan
Posts: 11180
Joined: 31/10/2013 06:48

#87119 Re: SDA-All about

Post by noviclan »

User avatar
SmokingMan
Posts: 18856
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#87120 Re: SDA-All about

Post by SmokingMan »

Nisi baš iskusan da shvatiš da Alija i nije toliko pogriješio sa raskidanje dogovora sa Srbima, njega je loša procjena tačaka Dejtona obilježila za čitav život. Beograd bi ti poslije asimilacije veoma brzo ispostavio da prihvatiš Srpsku enklavu možda veću od današnje RŠ sa nožem ispod vrata, i možda bi bio prisiljeni da se pod skroz nepovoljnim u slovima moraš boriti za živu glavu. Prvo bi te razoružali i doveli pred svršen čin, taman su svi redom među njima bili već zagrijani ratom u Hrvatskoj.
putokaz1
Posts: 12488
Joined: 31/05/2014 23:56

#87121 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Tada Bosnjaci nisu znali ni da su Bosnjaci,a da znaju da ce ih Srbi opet klat... :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66782
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#87122 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

ultima_palabra wrote: 03/05/2024 22:26 Gdje li je njegov kraj, da mi je znati, da ne zalutam slucajno…
:lol: :lol:
User avatar
Skijaš
Posts: 12761
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#87123 Re: SDA-All about

Post by Skijaš »

FENA
Sarajevo 8.5.2024

Vijest da je Stranka Demokratske Akcije odlucila prebaciti svoju centralu u kupljeni poslovni prostor u Lukavici je iznenadila mnoge. Tu je informaciju prvobitno podijelio jedan od visokopozicioniranih duznosnika te stranke u nesluzbenom razgovoru s novinarkom Oslobodjenja. Prema njegovim rijecima, radi se o simbolicnom potezu, vazne sastanke i koordinaciju aktivnosti bi se i u buducnosti odrzavalo i vrsilo u objektu u ulici Mehmeda Spahe, a nominalno premjestanje stranacke centrale na podrucje manjeg entiteta bi trebalo da posluzi kao potvrda da se SDA nikada nece odreci niti pedlja bosanskohercegovacke teritorije. U toku dana smo pokusali dobiti i sluzbenu potvrdu ove vijesti a odgovor smo dobili od kantonalnog zastupnika Harisa Zahiragica koji je bio veoma precizan: "Kakva ba Lukavica, koji vam je kurac, sta mi imamo s Lukavicom?".
User avatar
pici
Posts: 43671
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#87124 Re: SDA-All about

Post by pici »

Skijaš wrote: 09/05/2024 06:41 FENA
Sarajevo 8.5.2024

Vijest da je Stranka Demokratske Akcije odlucila prebaciti svoju centralu u kupljeni poslovni prostor u Lukavici je iznenadila mnoge. Tu je informaciju prvobitno podijelio jedan od visokopozicioniranih duznosnika te stranke u nesluzbenom razgovoru s novinarkom Oslobodjenja. Prema njegovim rijecima, radi se o simbolicnom potezu, vazne sastanke i koordinaciju aktivnosti bi se i u buducnosti odrzavalo i vrsilo u objektu u ulici Mehmeda Spahe, a nominalno premjestanje stranacke centrale na podrucje manjeg entiteta bi trebalo da posluzi kao potvrda da se SDA nikada nece odreci niti pedlja bosanskohercegovacke teritorije. U toku dana smo pokusali dobiti i sluzbenu potvrdu ove vijesti a odgovor smo dobili od kantonalnog zastupnika Harisa Zahiragica koji je bio veoma precizan: "Kakva ba Lukavica, koji vam je kurac, sta mi imamo s Lukavicom?".
Tipicno sdO govedo.
User avatar
Skijaš
Posts: 12761
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#87125 Re: SDA-All about

Post by Skijaš »

pici wrote: 09/05/2024 06:51
Skijaš wrote: 09/05/2024 06:41 FENA
Sarajevo 8.5.2024

Vijest da je Stranka Demokratske Akcije odlucila prebaciti svoju centralu u kupljeni poslovni prostor u Lukavici je iznenadila mnoge. Tu je informaciju prvobitno podijelio jedan od visokopozicioniranih duznosnika te stranke u nesluzbenom razgovoru s novinarkom Oslobodjenja. Prema njegovim rijecima, radi se o simbolicnom potezu, vazne sastanke i koordinaciju aktivnosti bi se i u buducnosti odrzavalo i vrsilo u objektu u ulici Mehmeda Spahe, a nominalno premjestanje stranacke centrale na podrucje manjeg entiteta bi trebalo da posluzi kao potvrda da se SDA nikada nece odreci niti pedlja bosanskohercegovacke teritorije. U toku dana smo pokusali dobiti i sluzbenu potvrdu ove vijesti a odgovor smo dobili od kantonalnog zastupnika Harisa Zahiragica koji je bio veoma precizan: "Kakva ba Lukavica, koji vam je kurac, sta mi imamo s Lukavicom?".
Tipicno sdO govedo.
"Vijest" je zajebancija kolega :-D Ali me ne bi iznenadilo kad bi zaista tako nesto rekao, onako gledajuci ispod oka i otvorenih usta
Post Reply