SDA-All about

komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#60051 Re: SDA-All about

Post by komercionala »

GOSPODIN Bakir Izetbegovič kakav god da je NAŠ je ... Generale povedi nas :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#60052 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Ja i mislim da je on permutovao Izrael i Palestinu jer kako (ne)rade on i njegovi ahbabi blizi smo statusu Palestine nego Izraela.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#60053 Re: SDA-All about

Post by joint union »

Billy The Pljuc wrote: 15/04/2021 10:41
Osim_13 wrote: 15/04/2021 10:13 Ne sumnjam da se Baketu malo i ne dopada ovaj non paper iz Slovenije. Nikad bliže dobiti svoju Palestinu.
A možda nam hudnik priželjkuje sudbinu Palestine, hoće to kod takvih mentalnih kapaciteta, Izrael - Palestina tu mu je to negdje. Neko će ostati a neko će se iseliti pa se kao vrne nazaj za jedno dvije hiljadice godina.

Joj otkad ja pišem da su mi oni svi odreda za prijekog suda, nema veze da li glasao za njih ili bio dijelom sistema.
Tog koji se vrati za pisljivih 2000 godina docekace Halid Genjac.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#60054 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

joint union wrote: 15/04/2021 10:46
Billy The Pljuc wrote: 15/04/2021 10:41
Osim_13 wrote: 15/04/2021 10:13 Ne sumnjam da se Baketu malo i ne dopada ovaj non paper iz Slovenije. Nikad bliže dobiti svoju Palestinu.
A možda nam hudnik priželjkuje sudbinu Palestine, hoće to kod takvih mentalnih kapaciteta, Izrael - Palestina tu mu je to negdje. Neko će ostati a neko će se iseliti pa se kao vrne nazaj za jedno dvije hiljadice godina.

Joj otkad ja pišem da su mi oni svi odreda za prijekog suda, nema veze da li glasao za njih ili bio dijelom sistema.
Tog koji se vrati za pisljivih 2000 godina docekace Halid Genjac.
:lol: :lol: :lol:

Naravno na budzetu.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#60055 Re: SDA-All about

Post by New wave »

ASurogat wrote: 15/04/2021 09:38 Zanimljiva je jedna izreka ovih buntovnika antiSDA-ovaca, a to je sljedeća:

"Nestajete sa scene 2018. godine" (priča iz 2017. godine)

"Pomest ćemo vas 2020. godine" (priča iz 2019. godine)

"Bakire, ima da nestaneš sa scene 2022. godine" (priča iz 2021. godine)

Ovdje se naravno referiraju na izbore. 2018. parlamentarne, 2020. općinske i 2022. parlamentarne.

Uvijek idu te najave pomest ćemo vas olovkom na biračkom mjestu.

Ja ne znam da li ljudi shvataju da od tog na izborima nema ništa, jer je SDA infiltrirana u sve moguće pore društva i na valu opće nezainteresiranosti građana jaše i ja garantiram da će i 2022. ostvarit dobar rezultat.

Ovakve pojave poput SDA se uopće ne rješavaju na izborima, nije ovo Švedska. Zato što SDA jeste sistem. Pojava poput SDA se ruši na ulici masovnim prosvjedima ali toliko masovnim da se sasiru u gaće, pa čak i fizičkom manifestacijom i silom (demoliranjem, paljenjem itd). Naravno niko nije još uvijek dovoljno lud il izrevoltiran da preuzme za to odgovornost da povede ljude u jednu takvu revoluciju.

Ali ove što govore "Bakire, ima da nestaneš sa scene 2022. godine" nek se prestanu brukati i prosipati. Izbori neće ništa promjeniti.

I koji đavo uopće čekati jesen 2022. Pa to je preko godinu dana udaljeno, a ljudima je strpljenje navodno na rubu već 30 godina. Zašto i jednog jedinog dana čekati. Što ne sad odmah mijenjati stvari? S obzirom na zulum oko vakcina, namještanja poslova s Asimom, respiratorima itd. Pa u svakoj normalnoj državi stranka koja uradi toliko zuluma bi bila rastavljena na proste faktore. Pa evo neki dan prosvjedi, ja sam očekivao 50.000 ljudi barem koliko pričate kako je SDA zlo i kako je svima dosta iste. A skupilo se 300 do 500 penzionera i aktivista.

Znači samo hoću da kažem prestanite narod ložiti s izborima i navodnim padom SDA na istim. I da padnu kratka je to vijeka. 2000-te i 2010-te je SDP pokušala, pa se SDA vratila još jača. Ništa izbori neće promijeniti. Samo ako se građanstvo digne na noge i sve sruši, pa gradi na novo. U društvu poput naših nema sporih promjena na bolje, promjene na bolje se moraju desiti preko noći. Recite mi od 1995. do danas koliko smo to tim sporim pomjeranjem na bolje napredovali? Djeluje mi da je više razuma kod političara bilo od 1995. do 2005. godine, nego poslije tog. Čak šta više mislim da smo i nazadovali.

Konačni zaključak je da u BiH nema promjena niti će ih biti ikad. Treba samo odselit odavde ko može i proživjeti život kvalitetno, jer život je jedan i u prosjeku traje 70ak godina, nekom kraće nekom duže. Premalo je to vremena za sekiranje u BiH i čekanje na bolje. Depopulacija se dešava i to je jedini ispravan put, a ako i kad se pojavi neko dovoljno karizmatičan da zapali ovu državu na toliko masovnim protestima da uđu u udžbenike historije e onda tek onda će možda to biti alternativa odseljavanju. Do tada ljudi idite odavde, a SDA pustite da završi posao koji je započela.
Problem je sto nemas nikakve alternative. Ako je udruzenje profesora sporta koji su godinama se ulizivali i klepali plate s budzeta na koji ih je SDA postavila alternativa trebamo se raspasti odmah. Konakovic, Muzur, Celik, Campara ( ne znam od koga da krenem s analizom, tri nastavnika sporta bez dana radnog staza mimo drzavne sise, kako, sta, hocel neko objasniti? Campara, mjesecno na 15 000 vec godinama i on prica o Narodu i pravd) ili raspali SDP za koji nemam komentar nam alternative? Platforma za progres se obruka s ovim Majstorovicem, Nasa stranka nekakva gradjanska opcija ne mogu trocifren broj glasova uzeti u Zapadnom ili Banja Luci, a nama serviraju Ivanu Maric i slicne demagoge.
Kakvi crni protesti. Nigdje ne postoji vise egoisticniji, neobrazovaniji i ogranicenih ljudi nego u Bosnjaka. Jedan moralni sunovrat.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#60056 Re: SDA-All about

Post by Osim_13 »

Slažem se, nisam SDA ali...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#60057 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

joint union wrote: 15/04/2021 10:46
Billy The Pljuc wrote: 15/04/2021 10:41
Osim_13 wrote: 15/04/2021 10:13 Ne sumnjam da se Baketu malo i ne dopada ovaj non paper iz Slovenije. Nikad bliže dobiti svoju Palestinu.
A možda nam hudnik priželjkuje sudbinu Palestine, hoće to kod takvih mentalnih kapaciteta, Izrael - Palestina tu mu je to negdje. Neko će ostati a neko će se iseliti pa se kao vrne nazaj za jedno dvije hiljadice godina.

Joj otkad ja pišem da su mi oni svi odreda za prijekog suda, nema veze da li glasao za njih ili bio dijelom sistema.
Tog koji se vrati za pisljivih 2000 godina docekace Halid Genjac.
Genjac mi je kralj, ostvaren u svakom smislu riječi i neprimjetan, inventar lik, pepeljara kod popisa, gdje nam je Genjac, ah tu je....ništa me ne bi iznenadilo da bude kao Vječnik i živi hiljadama godina...naravno mene neće biti da posvjedočim.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#60058 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

:izet: Bravo moralni sunovrat
Bakir s 20% gladova uvjek pobjedi
10 tzv "Protivkandidat"
Nijedan ne valja
Sarajevo uzme Hadzikadica,Tuzla Becirovica ,Zenica preko Fude Sepica itd
Los narod losa vlast gora opozicija
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#60059 Re: SDA-All about

Post by joint union »

Billy The Pljuc wrote: 15/04/2021 10:58
joint union wrote: 15/04/2021 10:46
Billy The Pljuc wrote: 15/04/2021 10:41

A možda nam hudnik priželjkuje sudbinu Palestine, hoće to kod takvih mentalnih kapaciteta, Izrael - Palestina tu mu je to negdje. Neko će ostati a neko će se iseliti pa se kao vrne nazaj za jedno dvije hiljadice godina.

Joj otkad ja pišem da su mi oni svi odreda za prijekog suda, nema veze da li glasao za njih ili bio dijelom sistema.
Tog koji se vrati za pisljivih 2000 godina docekace Halid Genjac.
Genjac mi je kralj, ostvaren u svakom smislu riječi i neprimjetan, inventar lik, pepeljara kod popisa, gdje nam je Genjac, ah tu je....ništa me ne bi iznenadilo da bude kao Vječnik i živi hiljadama godina...naravno mene neće biti da posvjedočim.
Sta ti je, mislis da on ne radi na tome:

"Halid Genjac je bio jedan od osnivača firme CORD iPS d.o.o. Firma se bavila čuvanjem matičnih ćelija."
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#60060 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

Problem je što su ljudi politički nepismeni.
Na ulici možeš izvršiti pritisak za smjenu vlasti ali opet moraš imati izbore , neće ti niko u svijetu priznati vlast ulice.
Znači moraš glasati i ako ti se ne sviđa vlast, glasaš za druge, a ako ti se ni drugi ne sviđaju, napravi stranku.
Tako to ide. Proteste smo imali, imali nekakve plenume i na kraju sve se to ispuhalo simboličnim paljenjem zgrada institucija.
Tako da je to sve karina i ne, ne možeš biti apolitičan i furati priču "ma svi su isti" i onda očekivati promjene.
Izađi, glasaj i onda ako te i ti iznevjere, mijenjaj . Vrlo jednostavno. Samo što vlast uživa kad je izlaznost mala jer tad znaju da izlaze
članovi stranke koji će da opet zajašu na ovih 50 % i više pljačakjući ih porezima, a ovi će vikati ..ma svi su isti, jbo politiku itd
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#60061 Re: SDA-All about

Post by Osim_13 »

Halid će i mumificiran sjediti na budžetskoj klupi.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#60062 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

:lol: :lol: :lol:

Unfuckingbeliavable....da mi je ko pričao ne bih vjerovao....gdje ovo iskopa....haman si u pravu druže....hiljadama godina poslije guess who is there....Halid Genjac

:thumbup:
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#60063 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

New wave wrote: 15/04/2021 10:54
Problem je sto nemas nikakve alternative. Ako je udruzenje profesora sporta koji su godinama se ulizivali i klepali plate s budzeta na koji ih je SDA postavila alternativa trebamo se raspasti odmah. Konakovic, Muzur, Celik, Campara ( ne znam od koga da krenem s analizom, tri nastavnika sporta bez dana radnog staza mimo drzavne sise, kako, sta, hocel neko objasniti? Campara, mjesecno na 15 000 vec godinama i on prica o Narodu i pravd) ili raspali SDP za koji nemam komentar nam alternative? Platforma za progres se obruka s ovim Majstorovicem, Nasa stranka nekakva gradjanska opcija ne mogu trocifren broj glasova uzeti u Zapadnom ili Banja Luci, a nama serviraju Ivanu Maric i slicne demagoge.
Kakvi crni protesti. Nigdje ne postoji vise egoisticniji, neobrazovaniji i ogranicenih ljudi nego u Bosnjaka. Jedan moralni sunovrat.
haha, kako ofiran post. Nisam za SDA ali kada vidim opoziciju..neka nama SDA.
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#60064 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Prvi Ramazan Halida Genjca je bio i prvi ramazan uopste.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#60065 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

Osim_13 wrote: 15/04/2021 10:13 Ne sumnjam da se Baketu malo i ne dopada ovaj non paper iz Slovenije. Nikad bliže dobiti svoju Palestinu.
Hocemo mi obicni moci popiti pivO u tom Bakiristanu ili to mogu samo odabrani poput Asima? :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#60066 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

Svi su isti=glasam za EZDEA
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#60067 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

jazzer wrote: 15/04/2021 11:10 Prvi Ramazan Halida Genjca je bio i prvi ramazan uopste.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Nemoj više molim te....oplakah....
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#60068 Re: SDA-All about

Post by New wave »

jazzer wrote: 15/04/2021 11:09
New wave wrote: 15/04/2021 10:54
Problem je sto nemas nikakve alternative. Ako je udruzenje profesora sporta koji su godinama se ulizivali i klepali plate s budzeta na koji ih je SDA postavila alternativa trebamo se raspasti odmah. Konakovic, Muzur, Celik, Campara ( ne znam od koga da krenem s analizom, tri nastavnika sporta bez dana radnog staza mimo drzavne sise, kako, sta, hocel neko objasniti? Campara, mjesecno na 15 000 vec godinama i on prica o Narodu i pravd) ili raspali SDP za koji nemam komentar nam alternative? Platforma za progres se obruka s ovim Majstorovicem, Nasa stranka nekakva gradjanska opcija ne mogu trocifren broj glasova uzeti u Zapadnom ili Banja Luci, a nama serviraju Ivanu Maric i slicne demagoge.
Kakvi crni protesti. Nigdje ne postoji vise egoisticniji, neobrazovaniji i ogranicenih ljudi nego u Bosnjaka. Jedan moralni sunovrat.
haha, kako ofiran post. Nisam za SDA ali kada vidim opoziciju..neka nama SDA.
Ne, bas suprotno kako napisa neko gore promjene su potrebne. Ja sam zaokruzio Platformu kandidate. Drago mi je sto je Cetvorka uzela u Sarajevu jer svaka promjena je dobrodosla pogotovo s ovim aferama u SDa, da malo ohlade, ali daBogda...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#60069 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

carobnjak_N wrote: 15/04/2021 11:03 Problem je što su ljudi politički nepismeni.
Na ulici možeš izvršiti pritisak za smjenu vlasti ali opet moraš imati izbore , neće ti niko u svijetu priznati vlast ulice.
Znači moraš glasati i ako ti se ne sviđa vlast, glasaš za druge, a ako ti se ni drugi ne sviđaju, napravi stranku.
Tako to ide. Proteste smo imali, imali nekakve plenume i na kraju sve se to ispuhalo simboličnim paljenjem zgrada institucija.
Tako da je to sve karina i ne, ne možeš biti apolitičan i furati priču "ma svi su isti" i onda očekivati promjene.
Izađi, glasaj i onda ako te i ti iznevjere, mijenjaj . Vrlo jednostavno. Samo što vlast uživa kad je izlaznost mala jer tad znaju da izlaze
članovi stranke koji će da opet zajašu na ovih 50 % i više pljačakjući ih porezima, a ovi će vikati ..ma svi su isti, jbo politiku itd
Gladali smo vise puta drugacije:SDA( SBB SBIH),SDP(DF...)....i opet isto sve se svodi na Nacionaliste Orginal ili presvuceneNIP i Komunjare( ne komuniste) Orginal SDP ili Presvucene SD GS DF itd....Glasom nemoze promjeniti sustinu mozda samo zadnje slovo vladajuce stranke tj partije iz SDA u SDP,ili iz SDA u PDA na gore ili iz SDA u Bivse SDA ,NIP(razne campare ...)
User avatar
jazzer
Posts: 7212
Joined: 20/12/2004 14:44

#60070 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Dajmo im jedan mandat pa da vidimo kakvi su. Ako ne valjaju, mijenjajmo i njih.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#60071 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

_BataZiv_0809 wrote: 15/04/2021 11:12 Svi su isti=glasam za EZDEA
:thumbup:

Da to im je zadnje što mogu napisati, bezbeli se ne može odbraniti neodbranjivo, pokušava se doduše naći dlaka u jajetu kako i napisah na temi o NiP-u ali bez nekog značajnog uspjeha. Onda ide ova mantra da su svi isti, jbga drugovi činjenice za sada govore drugačije, nije da se trojci nema šta zamjeriti al' sve dok su greške u domenu dječijih bolesti i ne toliko pogubne po državu i društvo može im se progledati kroz prste.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#60072 Re: SDA-All about

Post by New wave »

Billy The Pljuc wrote: 15/04/2021 11:20
_BataZiv_0809 wrote: 15/04/2021 11:12 Svi su isti=glasam za EZDEA
:thumbup:

Da to im je zadnje što mogu napisati, bezbeli se ne može odbraniti neodbranjivo, pokušava se doduše naći dlaka u jajetu kako i napisah na temi o NiP-u ali bez nekog značajnog uspjeha. Onda ide ova mantra da su svi isti, jbga drugovi činjenice za sada govore drugačije, nije da se trojci nema šta zamjeriti al' sve dok su greške u domenu dječijih bolesti i ne toliko pogubne po državu i društvo može im se progledati kroz prste.
Sta ti vidis u NiP-u sto je drugacije nego u SDA? Ozbiljno pitam. Jel stvarno vjerujes Dini, Campari, Muzuru, sad Celiku, ovom ministru privrede sto je diplomirao kolut naprijed?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#60073 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

nisam za sda ali mislim da je ovaj momak zahiragić pravi gradski mangup i put kako treba gurati mlade i perspektivne kadrove :thumbup:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#60074 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

jazzer wrote: 15/04/2021 11:15 Dajmo im jedan mandat pa da vidimo kakvi su. Ako ne valjaju, mijenjajmo i njih.
Davali smo mandat svima samo jos Putokaz1 nije bio vlast dobar neki momak hvale ga na klix forumu
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#60075 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

JThomas wrote: 15/04/2021 11:27 nisam za sda ali mislim da je ovaj momak zahiragić pravi gradski mangup i put kako treba gurati mlade i perspektivne kadrove :thumbup:
:thumbup:
Post Reply