SBIH

Post Reply
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#101 Re: SBIH

Post by Kolt12 »

tvsabina wrote:
Slažem se. 95 % nas kritičara/ki "uvaženog" profesora , smo ustvari bezobrazne barabe , koje nemaju pametnija posla nego kreirati "monstruozne laži na njegov račun". Samo zato jer nam je "zasmetao"... :roll: :roll: :roll:
Znas li sta konkretno sto mi ne znamo, pa da ga zajedno pljujemo?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#102 Re: SBIH

Post by sabina1 »

Kolt12 wrote:
tvsabina wrote:
Slažem se. 95 % nas kritičara/ki "uvaženog" profesora , smo ustvari bezobrazne barabe , koje nemaju pametnija posla nego kreirati "monstruozne laži na njegov račun". Samo zato jer nam je "zasmetao"... :roll: :roll: :roll:
Znas li sta konkretno sto mi ne znamo, pa da ga zajedno pljujemo?
Obožavam forume , jer čuvaju arhivu. Pljunite.
Posljednji put "razgovaram" sa forumašem koji je vrstu oružja izabrao za nick.
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#103 Re: SBIH

Post by Kolt12 »

tvsabina wrote:
Kolt12 wrote:
tvsabina wrote:
Slažem se. 95 % nas kritičara/ki "uvaženog" profesora , smo ustvari bezobrazne barabe , koje nemaju pametnija posla nego kreirati "monstruozne laži na njegov račun". Samo zato jer nam je "zasmetao"... :roll: :roll: :roll:
Znas li sta konkretno sto mi ne znamo, pa da ga zajedno pljujemo?
Obožavam forume , jer čuvaju arhivu. Pljunite.
Posljednji put "razgovaram" sa forumašem koji je vrstu oružja izabrao za nick.
Sad se izvlacis i bjezis, a znam da lako pronaci bilo kakav izgovor. Da nije zbog tog "Kolt", bilo bi zato sto je "12" paran broj, a ne neparan. Medjutim, drugi put kad vec nekog optuzujes, budi bar toliko fer pa se potrudi barem nesto staviti.

Kako ja znam Haris Silajdzic, dok je bio clan predsjednistva se vozio u Skodi Oktaviji i cak uzimao taksi. Pogledaj vozni park danasnjeg predsjednistva pa ces skontati o cemu je tu rijec.
Luksuzna "osmica" ima i masažere

Uprkos revizorskoj preporuci za racionalnije upravljanje voznim parkom, u Predsjedništvu BiH ni ove godine nisu bili štedljivi u vezi s tim. Tako se prije nekoliko mjeseci u javnosti govorilo da je ta institucija naručila najluksuzniji i najmoderniji "audi 8", automobil koji ima čak i masažere u sjedištima.

Izdaci u brojkama

- 580.662 KM - prošlogodišnji izdaci vezani uz upotrebu službenih vozila u Predsjedništvu

- 12.300 KM za održavanje jednog vozila u Predsjedništvu godišnji izdaci

- 31 vozilo bilo na raspolaganju Predsjedništvu u 2011.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#104 Re: SBIH

Post by antimobbing »

Kolt12 wrote:Fakat antimobbing, ovo sto radis ovdje je pucanje u prazno i obicna neistinita propaganda.

Koga briga sta ovi rade, osim ako ne rade nesto pozitivno. Vec su odavno daleko od budzetskih kasa i vlasti, ako su dovoljno mudri, ocistiti ce stranku, reformirati se i cekati izbore u opoziciji. Ako nisu, docekati ce izbore nespremni i nakon njih ce trunuti u opoziciji.

Sto se tice Hareta, ne znam kao ni ti sta ima u Turskoj, ono sto znam, kad sam zadnji put gledao sta imaju velike glave iz BiH, da je on jedan od "najsiromasnijih" u BiH, mislim od tih velikih glava. Recimo po imovini se ne moze porediti sa Zlajom. Zlajin stan u Dubrovniku vrijedi kao cijela imovina Hareta i jos vise.

Isto tako budimo fer pa recimo, dok je on bio clan predsjednistva vozao se u dvije godine staroj Skodi Oktaviji, naspram recimo Tihica koji se vozikao u Pheatonu od 350 hiljada maraka ili nekih drugi koji su se vozali u Meckama.

Znaci ako nesto znas sto mi ne znamo o Silajdzicu, ako imas slike nekretnina koje on posjeduje, slobodno ih stavi, ali nemoj covjeka na pravdi boga optuzivati o nekakvim vilama u Turskoj i tu stavljati nekakve foto ilustracije koje cak nisu vjerovatno ni naslikane u Turskoj.

To sto ti radis, nije kritika, nego propaganda. Samim tim kad se bude trebalo opravdano kritikovati nekog, ispadati ce suplja kao sto je sad ova tvoja.
Harisa odaju njegovi prvi suradnici ultra-kriminalci Hećo i Jerlagić. Ne može Haris biti drugačiji od njih i suvišno je pisati o ovim ultra-kriminalcima jer o njima postoji obimna dokumentacija. Sanader je bio puno bogatiji i veći kriminalac nego što su ovi sitno-kokošari koji su našoj državi i narodu napravili kolateralnu štetu pa je sada od multi-milionera postao siromašni stolar u Lepoglavi, kao što će i ova dvojica uskoro postati u Zenici, ako Bog da!
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#105 Re: SBIH

Post by Kolt12 »

antimobbing wrote: Harisa odaju njegovi prvi suradnici ultra-kriminalci Hećo i Jerlagić!
Ne kontam, kako ga odaju? Ja jedino sto sam o ovome cuo je to da je neko zakljucio, da je Avaz srusio Hareta i SBIH clancima za odstrijel, ono kako to samo Fahro zna.

U cemu je kriminal Jerlagica, i kako je Hare povezan s tim?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#106 Re: SBIH

Post by sabina1 »

Kolt12 wrote: Sad se izvlacis i bjezis, a znam da lako pronaci bilo kakav izgovor. Da nije zbog tog "Kolt", bilo bi zato sto je "12" paran broj, a ne neparan. Medjutim, drugi put kad vec nekog optuzujes, budi bar toliko fer pa se potrudi barem nesto staviti.

Kako ja znam Haris Silajdzic, dok je bio clan predsjednistva se vozio u Skodi Oktaviji i cak uzimao taksi. Pogledaj vozni park danasnjeg predsjednistva pa ces skontati o cemu je tu rijec.
Ja ne bježim. Nigdje ni u ratu nisam pobjegla a jedva sam čekala da se potpiše onaj Dayton koji bi ti tako rado oborio jer sam željela da živim.

Elem , koliko znam , "Oktavijanac" je LIČNO dao prijedlog privatizacije (a njegova klika usvojila i predložila) u Bosni i Hercegovini , kopiran iz Poljske kojim su besomučno uništena mnogobrojna preduzeća i privredni giganti. Ukoliko i dalje budeš insistirao na dokazima , natjeraćeš me da kontaktiram čovjeka koji se grčevito borio protiv ovih suludih prijedloga , da mi dokumentira i podastre sve te sastanke ali to samo ukoliko budeš insistirao na Škodi Oktaviji.
Elem , oktavijanac je srušio April koji je predviđao zajedničku policiju , stvorio Dodika i fino nam uvalio takav "šuk" da još ne možemo prebrojati gubitke ni materijalne ni ljudske.
Hoćeš li imena tih "grobara" naše budućnosti. Slaba nam je kolektivna memorija zar ne ?
Ah da....smeta mi i 12 ;-)
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#107 Re: SBIH

Post by Kolt12 »

tvsabina wrote:
Ja ne bježim. Nigdje ni u ratu nisam pobjegla a jedva sam čekala da se potpiše onaj Dayton koji bi ti tako rado oborio jer sam željela da živim.

Elem , koliko znam , "Oktavijanac" je LIČNO dao prijedlog privatizacije (a njegova klika usvojila i predložila) u Bosni i Hercegovini , kopiran iz Poljske kojim su besomučno uništena mnogobrojna preduzeća i privredni giganti. Ukoliko i dalje budeš insistirao na dokazima , natjeraćeš me da kontaktiram čovjeka koji se grčevito borio protiv ovih suludih prijedloga , da mi dokumentira i podastre sve te sastanke ali to samo ukoliko budeš insistirao na Škodi Oktaviji.
Elem , oktavijanac je srušio April koji je predviđao zajedničku policiju , stvorio Dodika i fino nam uvalio takav "šuk" da još ne možemo prebrojati gubitke ni materijalne ni ljudske.
Hoćeš li imena tih "grobara" naše budućnosti. Slaba nam je kolektivna memorija zar ne ?
Ah da....smeta mi i 12 ;-)
Da, ja bih vrlo rado srusio Dayton, samo da mi je prilika. Prva stvar koju bi radio bi bila ta da rusim Dayton, jer 2 i nesto miliona ljudi ne mogu zivjeti prosperitetno na 20%+ teritorije BiH, osim toga, njima pripada puno vise, ako se vec BiH tako dijeli.

Sto se tice privatizacije, ti znas covjeka bla bla bla? Hehe, izgovor za nepovjeravat. Kontaktiraj ga i neka ti to sve dokumentira i "podastre", jer ja insistiram na Skodi Oktaviji.

Sto se tice Aprilskog paketa, cini mi se da je jednom prilikom Lazovic sve objasnio sto se tice toga, u stilu, taj paket je imao dobrih stvari, ali i izrazito losih, ponuda je bila prihvatiti paket ili odbiti paket, bez mogucnosti parcijalnog usvajanja. Uglavnom slazem se da je taj paket trebalo odbiti. Sto se tice Mile, on je vrlo lako rjesiv problem, ako ne postuje BiH, treba mu vratiti istom mjerom nepostivanjem unutarnjih daytonskih granica, pa neka nastavi.

Znaci prestani se izvlaciti, ako nekog prozivas ili imaj spreman materijal da to i dokazes, ili ne optuzuj ljude bez veze.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#108 Re: SBIH

Post by antimobbing »

Kolt12 wrote:
antimobbing wrote: Harisa odaju njegovi prvi suradnici ultra-kriminalci Hećo i Jerlagić!
Ne kontam, kako ga odaju? Ja jedino sto sam o ovome cuo je to da je neko zakljucio, da je Avaz srusio Hareta i SBIH clancima za odstrijel, ono kako to samo Fahro zna.

U cemu je kriminal Jerlagica, i kako je Hare povezan s tim?
Avaz je pisao je danima protiv SDA, a oni dobiše na lokalnim izborima. Jednostavno, ovo je mali grad i država u kojoj se sve zna, posebno o ultra-kriminalcima Jerlagiću i Heći koji ovih zadnji mjeseci kao na pijaci ukradenim haram novcem kupuju svoju slobodu. Međutim, sve im je uzaludno jer pravda jeste spora ali je i dostižna, a Zenica mi je sve bliže i bliže …
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#109 Re: SBIH

Post by sabina1 »

Kolt12 wrote: Znaci prestani se izvlaciti, ako nekog prozivas ili imaj spreman materijal da to i dokazes, ili ne optuzuj ljude bez veze.
I šta kad "podastrem" . Koji si ti faktor ? Šta dobijam time JA ?
Tvoju časnu pionirsku da više nećeš pisati gluposti ?
Istaknute ekonomiste ove zemlje , koji su u ratu vodili borbene jedinice a nakon rata pokušali bez marke nadoknade obnoviti njenu razorenu privredu ne možeš nazivati "blabla" jer oni nisu nikakvi "blabla" već časni i istaknuti članovi Armije i države.
Koliko sutra ću kontaktirati čovjeka za sve ovo što me zanima , ali šta ću JA dobiti nakon toga?

Ti i dalje dijeli Bosnu i traži više od 20 %. Bosna i Hercegovina je moja zemlja.
Ovo mi govori da nemaš više od 15 godina.

A "blabla" su Jata, Baho i ostale postratne "patriote"...
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#110 Re: SBIH

Post by beeri »

tvsabina wrote:
Kolt12 wrote: Znaci prestani se izvlaciti, ako nekog prozivas ili imaj spreman materijal da to i dokazes, ili ne optuzuj ljude bez veze.
I šta kad "podastrem" . Koji si ti faktor ? Šta dobijam time JA ?
Tvoju časnu pionirsku da više nećeš pisati gluposti ?
Istaknute ekonomiste ove zemlje , koji su u ratu vodili borbene jedinice a nakon rata pokušali bez marke nadoknade obnoviti njenu razorenu privredu ne možeš nazivati "blabla" jer oni nisu nikakvi "blabla" već časni i istaknuti članovi Armije i države.
Koliko sutra ću kontaktirati čovjeka za sve ovo što me zanima , ali šta ću JA dobiti nakon toga?

Ti i dalje dijeli Bosnu i traži više od 20 %. Bosna i Hercegovina je moja zemlja.
Ovo mi govori da nemaš više od 15 godina.

A "blabla" su Jata, Baho i ostale postratne "patriote"...
Hajde pls kntaktiraj ga,a poslije toga mozemo se ja i ti naci,pa da te odvedem do osobe koja nema ni jedne dodirne tacke sa Harisom,koja ce ti crno na bijelo dokazati da grijesis...Vazi?
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#111 Re: SBIH

Post by SA 071 »

tvsabina wrote:
PAZI wrote: Tako je...mislim konkretna tema je SBiH ali velika većina forumaša direktno na Pr.dr.Harisa Silajdžića :?
Asli je lahkoća medijskog linča,ne utemeljene i ne argumentovane besomučne harange i ničim dokazanih kleveta i insuinacija,postala opšte prihvaćeno pravilo u BiH,za svakoga ko zna iole sklepetati rečenicu ili dvije..Smijem u opklad,da 95% ovih "nabrijanih" kritičara "lika i djela".pr.dr.Harisa Silajdžića,nemaju apsolutno nikakav valjan razlog za ovakvo manje više rigidno pljuvanje po uvaženom profesoru,..čak naprotiv...Prof.dr.Haris Silajdžić je jedan jedini državnik sa stilom i političko gospodskim manirima iz BiH,čovjek velikog svjetskog ugleda i reputacije,obrazovan,poligota,šarmantan itd...Njegovi jadi počinju od momenta kada je dobio gotovo pola miliona glasova na izborima za člana predsjedništva..Odjednom preko noći zasmeta i bošnjacima i srbima i hrvatima i reisu i kardinalu i vladiki i ne vladinim organizacijama i boračkim udrugama i privrednicima...a pogotovo zasmeta medijima u obadva eniteta pa i tzv državnim :roll: Zašto???Pa zar nismo na daleko poznati po od davnina znanoj matrici:"SVE TI MOGU OPROSTITI ALI USPJEH NIKAKO"-Eto samo zbog toga i ni radi čega drugog uvaženi profesor je žigosan i anatemisan mada on lično nikada i nikome nije davao valjane razloge za kvalifikacije i monstruozne laži plasirane na njegov račun :dance:
Slažem se. 95 % nas kritičara/ki "uvaženog" profesora , smo ustvari bezobrazne barabe , koje nemaju pametnija posla nego kreirati "monstruozne laži na njegov račun". Samo zato jer nam je "zasmetao"... :roll: :roll: :roll:
Ma nisi ti bezobrazna baraba, samo nemaš pojma ni o čemu vezanom za politiku a voliš upravo o tome polemisati.

Na ovo gore markirano bih samo još dodao dvije stvari. Prvo što je Silajdžića koštalo je to što Silajdžić nije dozvolio i pristao da se Fahrinom drugu Lazareviću (Rudnap) prodaje jeftino struja što je Zlatko upravo uradio (Fahro je valjda to i očekivao kao protuuslugu za podršku SBiH na izborima 2006.), a onda su "udruženim zločinačkim poduhvatom" tri stara havera ljuta (Fahro, Tihić i Lagumdžija) svaki iz svojih ličnih razloga udarili po Silajdžiću.

Druga stvar, koja je Silajdžića koštala je što je bio dosljedan, principijelan i nepopustljiv, čak i prema strancima kojima su opet bili draži oni koji pristaju raditi po direktivi. Pederčina Meklheni mu je nanio znatne štete na ugled u američkim diplomatskim krugovima, kao odmazdu za štetu koju je on doživio propašću poluprivatnog Meklhenijevog projekta zvani aprilski paket. Reformu policije je Dodik demontirao.

P.S. Imaš na wikileaks-u preko 300 dokumenata baš iz tog perioda. Pročitaj ih ako ti se da, bar one koji spominju Silajdžiča, Tihića, Lagumdžiju, Fahru i Dodika. Primjetićeš da u izvještajima koje šalje Meklheni imaš niz neistina i dezinformacija poslanih Vašingtonu, a glavni negativac je Silajdžić kojeg čak prikazuje kao islamistički nastrojenog. Kada Meklheni odlazi i dolazi English Silajdžić doživljava preporod u izvještajima jer od svih "epiteta" mu je ostao samo da je "tvrd" dok je ulogu glavnog negativca zasluženo konačno dobio Dodik. Zanimljivo je i kada Meklheni izvještava o Tihiću kojeg pritišće da "napusti" Silajdžića i da sa Lagumdžijom sarađuje-to je onaj period kada je na "60 minuta" Tihić bio glavna zvijezda, reformator stranke, progresivna struja i sl. Treba samo čitati i istraživati, i argumentovati svoje tvrdnje, baš kao što to ja radim. E moja Sabina...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#112 Re: SBIH

Post by SA 071 »

tvsabina wrote:
Kolt12 wrote: Sad se izvlacis i bjezis, a znam da lako pronaci bilo kakav izgovor. Da nije zbog tog "Kolt", bilo bi zato sto je "12" paran broj, a ne neparan. Medjutim, drugi put kad vec nekog optuzujes, budi bar toliko fer pa se potrudi barem nesto staviti.

Kako ja znam Haris Silajdzic, dok je bio clan predsjednistva se vozio u Skodi Oktaviji i cak uzimao taksi. Pogledaj vozni park danasnjeg predsjednistva pa ces skontati o cemu je tu rijec.
Ja ne bježim. Nigdje ni u ratu nisam pobjegla a jedva sam čekala da se potpiše onaj Dayton koji bi ti tako rado oborio jer sam željela da živim.

Elem , koliko znam , "Oktavijanac" je LIČNO dao prijedlog privatizacije (a njegova klika usvojila i predložila) u Bosni i Hercegovini , kopiran iz Poljske kojim su besomučno uništena mnogobrojna preduzeća i privredni giganti. Ukoliko i dalje budeš insistirao na dokazima , natjeraćeš me da kontaktiram čovjeka koji se grčevito borio protiv ovih suludih prijedloga , da mi dokumentira i podastre sve te sastanke ali to samo ukoliko budeš insistirao na Škodi Oktaviji.
Elem , oktavijanac je srušio April koji je predviđao zajedničku policiju , stvorio Dodika i fino nam uvalio takav "šuk" da još ne možemo prebrojati gubitke ni materijalne ni ljudske.
Hoćeš li imena tih "grobara" naše budućnosti. Slaba nam je kolektivna memorija zar ne ?
Ah da....smeta mi i 12 ;-)
I ponovo nemaš pojma ni o čemu.
Prvo tvrdiš da znaš o privatizaciji, a onda da ćeš zvati nekoga da ti dokumentira i podastre dokaze o tome. Znači, neko ti pričao priču, tebi se ista svidjela jer osjećaš ogroman animozitet prema glavnom junaku priče, i bez provjere je prihvatila kao svoje saznanje. E moja priprosta Sabina.

Zatim pričaš o aprilskom paketu, a nisi ga ni pročitala. April nije tretirao reformu policije, ona je već bila mrtva kada je došlo do aprilskog paketa i nju je ubio Dodik. Reforma je bila pitanje vremena, sve je bilo dogovoreno, a onda su povukli Pedija i došao je Švarcšiling. SDS se "povukao" s vlasti i pustio Dodika da uzjaše (jebi ga tako je ispalo) a ovaj sve što je bilo već dogovoreno odbacio. Valjda čete iz SDS-a skontali da su previše pustili i da ih Čavić gura u BiH pa birali za njih manje zlo Dodika (sada vjerovatno ne misle da im je on bio manje zlo). Iz ovog je očito da nije on stvorio Dodika, već Dodik njega, jer se tek tada Silajdžić ponovo vratio u politiku.

Na kraju jebo kolektivnu memoriju, šta je sa tvojom internom? Pregorila?
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#113 Re: SBIH

Post by SA 071 »

antimobbing wrote:
I tako dok u ovom trenutku multi-milioner Hare uživa u društvu dama sumljivog morala i našem pokradenom novcu na Turskoj rivijeri čekajući svoje HARAM multi-milionere Jerlagića i Heću da mu se pridruže - do tada u Sarajevu fukara i sirotinja lagano umire ...

Legalno i legitimno pravo naroda jeste da se NA ULICI izbori protiv ove pravne anarhije koju nam je nametnuo Dayton u kojem nas već 20 godina kao stoku drže u tri koncentraciona logora.

Ukoliko narod svoje pravo na normalan život ne može ostvariti preko legalnih institucija koje su duboko korumpirane, kao što danas imamo situaciju jedino LEGALNO rješenje u takvom slučaju je u masovnom izlasku naroda na ULICU!
Pa ti si mnogo šta pomiješao ovdje. To što si vidio Hareta u nekoj vili (mislim da je bio Istanbul ili Ankara a ne na turskoj rivijeri) kako sa Gulom dočekuje Izetbegovića na iftaru ne znači da je vila njegova, nego da je možda on samo posredovao da Gul na iftar zovne Izetbegovića mlađeg. A vila je za pretpostaviti rezidencija turskog predsjednka. Znaš, Harisa tamo mnogo cijene, ipak su (čini mi se u gradu Konya) i parku dali ime po njemu. A inače ima prijateljske odnose sa vodećim trojcem u Turskoj, baš kao i dobre odnose sa Clintonovom i Bidenom u USA.

Hećo i Jerlagić-ne znam samo šta rade sa tim milionima i gdje ih kriju. Što su ih krali ako ih neće trošiti?. Tog Jerlagića sam baš danas vidio u BBI kako sjeda u kafić na 2. spratu. Čudno mjesto za popiti kafu jednom milioneru. Zanimljivo, od svih političara u tom BBI centru sam vidio samo još Komšića par puta. Inače, za one koji nisu iz Sarajeva da pojasnimo da je BBI centar omiljeno okupljalište milionera :lol: Doduše, vidio sam Jerlagića i par puta kako na najskupljim mjestima u gradu na kojima nema običnih smrtnika kupuje hranu. Riječ je o Mercatoru. Onako milionerski gura kolica... :lol:

A Heću nisam vidio pošto je on iz Visokog, ali dvoje ljudi koji ga znaju rekoše samo pozitivne stvari o čovjeku. E da ne bi ja bio k'o Sabina, ne mogu ništa tvrditi, mogu samo vjerovati ovoj dvojici koji nemaju nikakvog interesa da iznose svoje pozitivne sudove o njemu ili Fahri koji takođe nema nikakvog interesa da iznosi pozitivne sudove o Heći... :lol:

:bih:
User avatar
luckylaka
Posts: 22458
Joined: 15/01/2010 06:28

#114 Re: SBIH

Post by luckylaka »

Samo da ponovim,,Plakat cemi mi za Harisom,,Kad se pogleda danasnja politicka vladajuca mafija Dodo,Zlaja,Scepo,Tihi onda stvarni nije cudo sto ona kaze,,BiH je grozna crna rupa,,(premda da je preda mnom to rekla ja bi joj usta razvalio)Kada se pogleda unazad vidi se koji je gospodin bio Hare,jest hapo a ko nije ali Hare hapo posteno.Ovi danas,suvisno govoriti.Svako imalo inteligentan shvatit ce da se vece zlo nije moglo nadviti nad Bosnom od ove trenutno vladajuce mafijaske organizacije.Sta je alternativa .Hare i Sefer,sve ostalo Alcatraz(ako radi Goli otok jos bolje a blize)
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#115 Re: SBIH

Post by antimobbing »

SA 071 wrote:
antimobbing wrote:
I tako dok u ovom trenutku multi-milioner Hare uživa u društvu dama sumljivog morala i našem pokradenom novcu na Turskoj rivijeri čekajući svoje HARAM multi-milionere Jerlagića i Heću da mu se pridruže - do tada u Sarajevu fukara i sirotinja lagano umire ...

Legalno i legitimno pravo naroda jeste da se NA ULICI izbori protiv ove pravne anarhije koju nam je nametnuo Dayton u kojem nas već 20 godina kao stoku drže u tri koncentraciona logora.

Ukoliko narod svoje pravo na normalan život ne može ostvariti preko legalnih institucija koje su duboko korumpirane, kao što danas imamo situaciju jedino LEGALNO rješenje u takvom slučaju je u masovnom izlasku naroda na ULICU!
Pa ti si mnogo šta pomiješao ovdje. To što si vidio Hareta u nekoj vili (mislim da je bio Istanbul ili Ankara a ne na turskoj rivijeri) kako sa Gulom dočekuje Izetbegovića na iftaru ne znači da je vila njegova, nego da je možda on samo posredovao da Gul na iftar zovne Izetbegovića mlađeg. A vila je za pretpostaviti rezidencija turskog predsjednka. Znaš, Harisa tamo mnogo cijene, ipak su (čini mi se u gradu Konya) i parku dali ime po njemu. A inače ima prijateljske odnose sa vodećim trojcem u Turskoj, baš kao i dobre odnose sa Clintonovom i Bidenom u USA.

Hećo i Jerlagić-ne znam samo šta rade sa tim milionima i gdje ih kriju. Što su ih krali ako ih neće trošiti?. Tog Jerlagića sam baš danas vidio u BBI kako sjeda u kafić na 2. spratu. Čudno mjesto za popiti kafu jednom milioneru. Zanimljivo, od svih političara u tom BBI centru sam vidio samo još Komšića par puta. Inače, za one koji nisu iz Sarajeva da pojasnimo da je BBI centar omiljeno okupljalište milionera :lol: Doduše, vidio sam Jerlagića i par puta kako na najskupljim mjestima u gradu na kojima nema običnih smrtnika kupuje hranu. Riječ je o Mercatoru. Onako milionerski gura kolica... :lol:

A Heću nisam vidio pošto je on iz Visokog, ali dvoje ljudi koji ga znaju rekoše samo pozitivne stvari o čovjeku. E da ne bi ja bio k'o Sabina, ne mogu ništa tvrditi, mogu samo vjerovati ovoj dvojici koji nemaju nikakvog interesa da iznose svoje pozitivne sudove o njemu ili Fahri koji takođe nema nikakvog interesa da iznosi pozitivne sudove o Heći... :lol:

:bih:
Nemoj me dovoditi u iskušenje da sada pišem u detalje o Jerlagiću jer kao što sam ti već rekao o njemu i Heći postoji obimna dokumentacija, a Zenica im je sve bliže i bliže.

Haris jeste multi-milioner i znam onu sliku što spominješ, a to nije ta nekretnina.

Također, Jerlagić i Hećo su haram multi-milioneri, a to što Jerlagić sjedi po narodnim menzama poput te u BBI, to mu je ostala navika da jede po menzama još dok je živio u Studentskom domu Nedžarići.

Pare nisu presudne jer kao što znaš s.o.s.

Kad već spominješ BBI uđi u one perverzne radnje gdje se prodaje na primjer košulja u vrijednosti jednomjesečne prosječne radničke plate ili penzije pa do nekoliko hiljada KM i upitaj ko je najčešći kupac.

Meni su rekli da je to Jerlagić, sadašnji multi-milioner, a budući siromašni stolar u zatvoru Zenici zajedno sa Hećom kao što je to Sanader sada u Lepoglavi, ako Bog Da!
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#116 Re: SBIH

Post by antimobbing »

luckylaka wrote: Hare,jest hapo a ko nije ali Hare hapo posteno.
Uljepšao si mi dan posebno ovo ''hapo pošteno'' :D
Haris je kriminalac gospodin i on nije ''hapao'' jer je imao svoje sitno-kokošare koje je slao u ultra-kriminal i lopovluk, a to su Hećo i Jerlagić. Haris sada mirno spava na Turskoj rivijeri u svojim više milionskim nekretninama dok ova dvojica lopina Jerlagić i Hećo skaču iza sna (provjerena informacija od njihove rodbine) i grickaju noktiće dok čekaju poziv za Zenicu. Davno bi oni pobjegli za Tursku ali treba prisustvovati inim istragama koje se vode protiv njih.

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55626
Joined: 15/12/2008 16:53

#117 Re: SBIH

Post by ultima_palabra »

Hare,jest hapo a ko nije ali Hare hapo posteno
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#118 Re: SBIH

Post by SA 071 »

antimobbing wrote:
SA 071 wrote:
antimobbing wrote:
I tako dok u ovom trenutku multi-milioner Hare uživa u društvu dama sumljivog morala i našem pokradenom novcu na Turskoj rivijeri čekajući svoje HARAM multi-milionere Jerlagića i Heću da mu se pridruže - do tada u Sarajevu fukara i sirotinja lagano umire ...

Legalno i legitimno pravo naroda jeste da se NA ULICI izbori protiv ove pravne anarhije koju nam je nametnuo Dayton u kojem nas već 20 godina kao stoku drže u tri koncentraciona logora.

Ukoliko narod svoje pravo na normalan život ne može ostvariti preko legalnih institucija koje su duboko korumpirane, kao što danas imamo situaciju jedino LEGALNO rješenje u takvom slučaju je u masovnom izlasku naroda na ULICU!
Pa ti si mnogo šta pomiješao ovdje. To što si vidio Hareta u nekoj vili (mislim da je bio Istanbul ili Ankara a ne na turskoj rivijeri) kako sa Gulom dočekuje Izetbegovića na iftaru ne znači da je vila njegova, nego da je možda on samo posredovao da Gul na iftar zovne Izetbegovića mlađeg. A vila je za pretpostaviti rezidencija turskog predsjednka. Znaš, Harisa tamo mnogo cijene, ipak su (čini mi se u gradu Konya) i parku dali ime po njemu. A inače ima prijateljske odnose sa vodećim trojcem u Turskoj, baš kao i dobre odnose sa Clintonovom i Bidenom u USA.

Hećo i Jerlagić-ne znam samo šta rade sa tim milionima i gdje ih kriju. Što su ih krali ako ih neće trošiti?. Tog Jerlagića sam baš danas vidio u BBI kako sjeda u kafić na 2. spratu. Čudno mjesto za popiti kafu jednom milioneru. Zanimljivo, od svih političara u tom BBI centru sam vidio samo još Komšića par puta. Inače, za one koji nisu iz Sarajeva da pojasnimo da je BBI centar omiljeno okupljalište milionera :lol: Doduše, vidio sam Jerlagića i par puta kako na najskupljim mjestima u gradu na kojima nema običnih smrtnika kupuje hranu. Riječ je o Mercatoru. Onako milionerski gura kolica... :lol:

A Heću nisam vidio pošto je on iz Visokog, ali dvoje ljudi koji ga znaju rekoše samo pozitivne stvari o čovjeku. E da ne bi ja bio k'o Sabina, ne mogu ništa tvrditi, mogu samo vjerovati ovoj dvojici koji nemaju nikakvog interesa da iznose svoje pozitivne sudove o njemu ili Fahri koji takođe nema nikakvog interesa da iznosi pozitivne sudove o Heći... :lol:

:bih:
Nemoj me dovoditi u iskušenje da sada pišem u detalje o Jerlagiću jer kao što sam ti već rekao o njemu i Heći postoji obimna dokumentacija, a Zenica im je sve bliže i bliže.

Haris jeste multi-milioner i znam onu sliku što spominješ, a to nije ta nekretnina.

Također, Jerlagić i Hećo su haram multi-milioneri, a to što Jerlagić sjedi po narodnim menzama poput te u BBI, to mu je ostala navika da jede po menzama još dok je živio u Studentskom domu Nedžarići.

Pare nisu presudne jer kao što znaš s.o.s.

Kad već spominješ BBI uđi u one perverzne radnje gdje se prodaje na primjer košulja u vrijednosti jednomjesečne prosječne radničke plate ili penzije pa do nekoliko hiljada KM i upitaj ko je najčešći kupac.

Meni su rekli da je to Jerlagić, sadašnji multi-milioner, a budući siromašni stolar u zatvoru Zenici zajedno sa Hećom kao što je to Sanader sada u Lepoglavi, ako Bog Da!
Pa kad već postoji obimna dokumentacija, što ih ne procesuiraju? Pa bar za neki zločin u pokušaju? Daj ba, nigdje nikakva informacija nikada nije ni izašla iz koje bi se vidjelo šta je to kriminalno što je radio dotični dvojac-pogotovo za Jerlagića. Za Heću su kao pisali nešto za Krivaju i namjensku industriju, mada nešto sasvim nesuvislo. Ali nije dovoljno samo reći štimanje tendera za tog i tog bez ikakvog argumenta.

S druge strane, recimo za Zlatka ima prilično dokumentovana hronologija događaja oko reket afere, bošnjačkog instituta, elektroprivrede i prodaja viškova el. energ. i niza drugih "akcija" o kojima si se mogao i sam informisati do u detalje i shvatiti da je masa elemenata u tim informacijama na mjestu.

Ili za FahrA i njegove svojevremene akcije sa nabavkama papira preko njegove firme u Lux (čini mi se), malverzacijama oko broja štampanih primjeraka Avaza (kada je onomad izbacio finansijsku iz kontrole), talovi sa Miškovićem i Keljmendijem za koje ga je i Rafi Gregorian prozivao (President nekretnine) i sl.

Za Jerlagića nešto ne vidjeh detaljan opis malverzacija koje je eventualno počinio.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#119 Re: SBIH

Post by Banksy »

ultima_palabra wrote:
Hare,jest hapo a ko nije ali Hare hapo posteno
:lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#120 Re: SBIH

Post by Banksy »

SA 071 wrote:
Prvo što je Silajdžića koštalo je to što Silajdžić nije dozvolio i pristao da se Fahrinom drugu Lazareviću (Rudnap) prodaje jeftino struja što je Zlatko upravo uradio (Fahro je valjda to i očekivao kao protuuslugu za podršku SBiH na izborima 2006.), a onda su "udruženim zločinačkim poduhvatom" tri stara havera ljuta (Fahro, Tihić i Lagumdžija) svaki iz svojih ličnih razloga udarili po Silajdžiću.

Druga stvar, koja je Silajdžića koštala je što je bio dosljedan, principijelan i nepopustljiv, čak i prema strancima kojima su opet bili draži oni koji pristaju raditi po direktivi. Pederčina Meklheni mu je nanio znatne štete na ugled u američkim diplomatskim krugovima, kao odmazdu za štetu koju je on doživio propašću poluprivatnog Meklhenijevog projekta zvani aprilski paket. Reformu policije je Dodik demontirao.

P.S. Imaš na wikileaks-u preko 300 dokumenata baš iz tog perioda. Pročitaj ih ako ti se da, bar one koji spominju Silajdžiča, Tihića, Lagumdžiju, Fahru i Dodika. Primjetićeš da u izvještajima koje šalje Meklheni imaš niz neistina i dezinformacija poslanih Vašingtonu, a glavni negativac je Silajdžić kojeg čak prikazuje kao islamistički nastrojenog. Kada Meklheni odlazi i dolazi English Silajdžić doživljava preporod u izvještajima jer od svih "epiteta" mu je ostao samo da je "tvrd" dok je ulogu glavnog negativca zasluženo konačno dobio Dodik. Zanimljivo je i kada Meklheni izvještava o Tihiću kojeg pritišće da "napusti" Silajdžića i da sa Lagumdžijom sarađuje-to je onaj period kada je na "60 minuta" Tihić bio glavna zvijezda, reformator stranke, progresivna struja i sl. Treba samo čitati i istraživati, i argumentovati svoje tvrdnje, baš kao što to ja radim. E moja Sabina...
To je otprilike to.
MZ mu je namjestila, pa ga smišljeno i organizirano omlatila na prethodnim općim izborima, ali, priznaćemo, omlatio je i sam sebe,
prvo, jer se okružio beskrupuloznim kriminalcima koje je, ne zaboravimo, ipak birao sam,
drugo, jer nakon što je premoćno uzeo vlast 2006. nije pružio ruku političkim protivnicima/gubitnicima,
treće, jer je prijetio svima iz MZ, bio grub, krut i nabusit, a da nije imao baš nikakvo zaleđe, nikakvu podršku, nikoga u MZ ko bi stao iza njega,
Dakle, niz pogrešnih izbora i odluka + težak karakter + zaboravljanje one stare da iz prazne ne puca ...
jahorina13
Posts: 53
Joined: 23/01/2010 17:32

#121 Re: SBIH

Post by jahorina13 »

tvsabina wrote:
Kolt12 wrote: Sad se izvlacis i bjezis, a znam da lako pronaci bilo kakav izgovor. Da nije zbog tog "Kolt", bilo bi zato sto je "12" paran broj, a ne neparan. Medjutim, drugi put kad vec nekog optuzujes, budi bar toliko fer pa se potrudi barem nesto staviti.

Kako ja znam Haris Silajdzic, dok je bio clan predsjednistva se vozio u Skodi Oktaviji i cak uzimao taksi. Pogledaj vozni park danasnjeg predsjednistva pa ces skontati o cemu je tu rijec.
Ja ne bježim. Nigdje ni u ratu nisam pobjegla a jedva sam čekala da se potpiše onaj Dayton koji bi ti tako rado oborio jer sam željela da živim.

Elem , koliko znam , "Oktavijanac" je LIČNO dao prijedlog privatizacije (a njegova klika usvojila i predložila) u Bosni i Hercegovini , kopiran iz Poljske kojim su besomučno uništena mnogobrojna preduzeća i privredni giganti. Ukoliko i dalje budeš insistirao na dokazima , natjeraćeš me da kontaktiram čovjeka koji se grčevito borio protiv ovih suludih prijedloga , da mi dokumentira i podastre sve te sastanke ali to samo ukoliko budeš insistirao na Škodi Oktaviji.
Elem , oktavijanac je srušio April koji je predviđao zajedničku policiju , stvorio Dodika i fino nam uvalio takav "šuk" da još ne možemo prebrojati gubitke ni materijalne ni ljudske.
Hoćeš li imena tih "grobara" naše budućnosti. Slaba nam je kolektivna memorija zar ne ?
Ah da....smeta mi i 12 ;-)
Sabina , da u pravu si da je Haris predlozio prijedlog za privatizaciju. ali DRZAVNU Sabina, ne entitesku kakva je sprovdena.
Srusio je Aprilski paket - radi entitetskog glasanja draga Sabina
"Stvorio Dodika" - koliko ja znam ima jedno djete i ne zove se Milorad

pozz Sabina
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#122 Re: SBIH

Post by independer »

jahorina13 wrote:
tvsabina wrote:
Kolt12 wrote: Sad se izvlacis i bjezis, a znam da lako pronaci bilo kakav izgovor. Da nije zbog tog "Kolt", bilo bi zato sto je "12" paran broj, a ne neparan. Medjutim, drugi put kad vec nekog optuzujes, budi bar toliko fer pa se potrudi barem nesto staviti.

Kako ja znam Haris Silajdzic, dok je bio clan predsjednistva se vozio u Skodi Oktaviji i cak uzimao taksi. Pogledaj vozni park danasnjeg predsjednistva pa ces skontati o cemu je tu rijec.
Ja ne bježim. Nigdje ni u ratu nisam pobjegla a jedva sam čekala da se potpiše onaj Dayton koji bi ti tako rado oborio jer sam željela da živim.

Elem , koliko znam , "Oktavijanac" je LIČNO dao prijedlog privatizacije (a njegova klika usvojila i predložila) u Bosni i Hercegovini , kopiran iz Poljske kojim su besomučno uništena mnogobrojna preduzeća i privredni giganti. Ukoliko i dalje budeš insistirao na dokazima , natjeraćeš me da kontaktiram čovjeka koji se grčevito borio protiv ovih suludih prijedloga , da mi dokumentira i podastre sve te sastanke ali to samo ukoliko budeš insistirao na Škodi Oktaviji.
Elem , oktavijanac je srušio April koji je predviđao zajedničku policiju , stvorio Dodika i fino nam uvalio takav "šuk" da još ne možemo prebrojati gubitke ni materijalne ni ljudske.
Hoćeš li imena tih "grobara" naše budućnosti. Slaba nam je kolektivna memorija zar ne ?
Ah da....smeta mi i 12 ;-)
Sabina , da u pravu si da je Haris predlozio prijedlog za privatizaciju. ali DRZAVNU Sabina, ne entitesku kakva je sprovdena.
Srusio je Aprilski paket - radi entitetskog glasanja draga Sabina
"Stvorio Dodika" - koliko ja znam ima jedno djete i ne zove se Milorad

pozz Sabina
Pusti ba Sabinu. Ona je tipicni predstavnik prosjecnog Bosanca/Bosanke. Politicke sudove
donosi na osnovu rekla kazala. Zato nam i jest ovako.

Sabina, nista licno. Pozz.
'
brucos7
Posts: 413
Joined: 01/06/2008 19:40

#123 Re: SBIH

Post by brucos7 »

jahorina13 wrote:
tvsabina wrote:
Kolt12 wrote: Sad se izvlacis i bjezis, a znam da lako pronaci bilo kakav izgovor. Da nije zbog tog "Kolt", bilo bi zato sto je "12" paran broj, a ne neparan. Medjutim, drugi put kad vec nekog optuzujes, budi bar toliko fer pa se potrudi barem nesto staviti.

Kako ja znam Haris Silajdzic, dok je bio clan predsjednistva se vozio u Skodi Oktaviji i cak uzimao taksi. Pogledaj vozni park danasnjeg predsjednistva pa ces skontati o cemu je tu rijec.
Ja ne bježim. Nigdje ni u ratu nisam pobjegla a jedva sam čekala da se potpiše onaj Dayton koji bi ti tako rado oborio jer sam željela da živim.

Elem , koliko znam , "Oktavijanac" je LIČNO dao prijedlog privatizacije (a njegova klika usvojila i predložila) u Bosni i Hercegovini , kopiran iz Poljske kojim su besomučno uništena mnogobrojna preduzeća i privredni giganti. Ukoliko i dalje budeš insistirao na dokazima , natjeraćeš me da kontaktiram čovjeka koji se grčevito borio protiv ovih suludih prijedloga , da mi dokumentira i podastre sve te sastanke ali to samo ukoliko budeš insistirao na Škodi Oktaviji.
Elem , oktavijanac je srušio April koji je predviđao zajedničku policiju , stvorio Dodika i fino nam uvalio takav "šuk" da još ne možemo prebrojati gubitke ni materijalne ni ljudske.
Hoćeš li imena tih "grobara" naše budućnosti. Slaba nam je kolektivna memorija zar ne ?
Ah da....smeta mi i 12 ;-)
Sabina , da u pravu si da je Haris predlozio prijedlog za privatizaciju. ali DRZAVNU Sabina, ne entitesku kakva je sprovdena.
Srusio je Aprilski paket - radi entitetskog glasanja draga Sabina
"Stvorio Dodika" - koliko ja znam ima jedno djete i ne zove se Milorad

pozz Sabina
E moja Sabina... Zato nam je i ovakva drzava kada ljudi procitaju sta pise u Avazu pa onda pocinju pricati o politici... jadno
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#124 Re: SBIH

Post by VjecitiStudent »

jahorina13 wrote:
tvsabina wrote:
Kolt12 wrote: Sad se izvlacis i bjezis, a znam da lako pronaci bilo kakav izgovor. Da nije zbog tog "Kolt", bilo bi zato sto je "12" paran broj, a ne neparan. Medjutim, drugi put kad vec nekog optuzujes, budi bar toliko fer pa se potrudi barem nesto staviti.

Kako ja znam Haris Silajdzic, dok je bio clan predsjednistva se vozio u Skodi Oktaviji i cak uzimao taksi. Pogledaj vozni park danasnjeg predsjednistva pa ces skontati o cemu je tu rijec.
Ja ne bježim. Nigdje ni u ratu nisam pobjegla a jedva sam čekala da se potpiše onaj Dayton koji bi ti tako rado oborio jer sam željela da živim.

Elem , koliko znam , "Oktavijanac" je LIČNO dao prijedlog privatizacije (a njegova klika usvojila i predložila) u Bosni i Hercegovini , kopiran iz Poljske kojim su besomučno uništena mnogobrojna preduzeća i privredni giganti. Ukoliko i dalje budeš insistirao na dokazima , natjeraćeš me da kontaktiram čovjeka koji se grčevito borio protiv ovih suludih prijedloga , da mi dokumentira i podastre sve te sastanke ali to samo ukoliko budeš insistirao na Škodi Oktaviji.
Elem , oktavijanac je srušio April koji je predviđao zajedničku policiju , stvorio Dodika i fino nam uvalio takav "šuk" da još ne možemo prebrojati gubitke ni materijalne ni ljudske.
Hoćeš li imena tih "grobara" naše budućnosti. Slaba nam je kolektivna memorija zar ne ?
Ah da....smeta mi i 12 ;-)
Sabina , da u pravu si da je Haris predlozio prijedlog za privatizaciju. ali DRZAVNU Sabina, ne entitesku kakva je sprovdena.
Srusio je Aprilski paket - radi entitetskog glasanja draga Sabina
"Stvorio Dodika" - koliko ja znam ima jedno djete i ne zove se Milorad

pozz Sabina

Jah, srusio aprilski paket zbog entitetskog glasanja koje je u Ustav i uslo zahvaljujuci njemu, sa obecanjem da ce ga ukinuti. Pa ukinuli ga ikada?
Dodik je u januaru 2006. srusio SDS zahvaljujuci glasovima SBiH i SDA u entitetskoj skupstini.
A onda su reformu policije ukopali zajednickim snagama.
I tako dalje ...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#125 Re: SBIH

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
SA 071 wrote:
Prvo što je Silajdžića koštalo je to što Silajdžić nije dozvolio i pristao da se Fahrinom drugu Lazareviću (Rudnap) prodaje jeftino struja što je Zlatko upravo uradio (Fahro je valjda to i očekivao kao protuuslugu za podršku SBiH na izborima 2006.), a onda su "udruženim zločinačkim poduhvatom" tri stara havera ljuta (Fahro, Tihić i Lagumdžija) svaki iz svojih ličnih razloga udarili po Silajdžiću.

Druga stvar, koja je Silajdžića koštala je što je bio dosljedan, principijelan i nepopustljiv, čak i prema strancima kojima su opet bili draži oni koji pristaju raditi po direktivi. Pederčina Meklheni mu je nanio znatne štete na ugled u američkim diplomatskim krugovima, kao odmazdu za štetu koju je on doživio propašću poluprivatnog Meklhenijevog projekta zvani aprilski paket. Reformu policije je Dodik demontirao.

P.S. Imaš na wikileaks-u preko 300 dokumenata baš iz tog perioda. Pročitaj ih ako ti se da, bar one koji spominju Silajdžiča, Tihića, Lagumdžiju, Fahru i Dodika. Primjetićeš da u izvještajima koje šalje Meklheni imaš niz neistina i dezinformacija poslanih Vašingtonu, a glavni negativac je Silajdžić kojeg čak prikazuje kao islamistički nastrojenog. Kada Meklheni odlazi i dolazi English Silajdžić doživljava preporod u izvještajima jer od svih "epiteta" mu je ostao samo da je "tvrd" dok je ulogu glavnog negativca zasluženo konačno dobio Dodik. Zanimljivo je i kada Meklheni izvještava o Tihiću kojeg pritišće da "napusti" Silajdžića i da sa Lagumdžijom sarađuje-to je onaj period kada je na "60 minuta" Tihić bio glavna zvijezda, reformator stranke, progresivna struja i sl. Treba samo čitati i istraživati, i argumentovati svoje tvrdnje, baš kao što to ja radim. E moja Sabina...
To je otprilike to.
MZ mu je namjestila, pa ga smišljeno i organizirano omlatila na prethodnim općim izborima, ali, priznaćemo, omlatio je i sam sebe,
prvo, jer se okružio beskrupuloznim kriminalcima koje je, ne zaboravimo, ipak birao sam,
drugo, jer nakon što je premoćno uzeo vlast 2006. nije pružio ruku političkim protivnicima/gubitnicima,
treće, jer je prijetio svima iz MZ, bio grub, krut i nabusit, a da nije imao baš nikakvo zaleđe, nikakvu podršku, nikoga u MZ ko bi stao iza njega,
Dakle, niz pogrešnih izbora i odluka + težak karakter + zaboravljanje one stare da iz prazne ne puca ...
Prije Rudnapa je tenderski favorit uprave EP bio EFT, takodjer srbijanski.
Bilo bi potpuno nadrealno ocekivati od USA da ga i dalje podrzavaju nakon sto je srusio aprilski paket, u koji su toliko truda ulozili.
A pao je jer je iznevjerio olako data obecanja o ukidanju RS-a, dok su njegove sjecikese odradjivale poslove.
Narod corav jeste, ali ne toliko.
Post Reply